<s> ZEELAND. LANDBOUW. INGEZONDEN STUKKEN. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. JJWHMIMr IIWM—■MBgam—üI >1 SOES. 2UID-BEVELAND. IEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. STURM'S BOEKHANDEL voorwerpen welke voor het publiek van geen belang zijn, in een depot te vereenigen. Ten slotte is er het verslag en de rekening van de Commissie voor Zeeuwsche Folklore, waaruit blijkt dat geen aanwinsten te vermelden zijn en, dat de rekening in ontvang en uitgaar sluit met een bedrag van 25.40 en n goeds lot doet zien van 24.93. Het album Amicorum van Pe trus Hondius. Na het uitbrengen van dit jaarverslag heeft mr. Meerkamp van Embden een mededeeling gedaan over het Album Amicorum van Petrus Hondius, 1578 1621, predikant te Terneuzen van 1604 af en bewoner van de Moffenschans al daar. De schans, die de graaf van Hohenlohe, zwager van prins Maurits, in 1583 bij Terneuzen deed opwerpen, werd tien jaar later ontruimd en toen gekocht door Johan Serlippens, burgemeester van Axel, Terneuzen en Biervliet. In 1604 gaf hij het terrein in gebruik aan den in dat jaar te Terneuzen aange- stelden predikant Petrus Hondius. Deze maakte er een plantentuin van, dien hij bezong in een leerdicht getiteld: Dapes inemptae (ongekochte, want zelfgeprodu- ceerde spijzen) ofte Moufeschans, Lei den 1621. Over Hondius, zijn tuin en zijn werk hebben geschreven J. van der Baan, A,. Walraven, Sloet tot Old- huis en J. G. Frederiks. Vast is komen te staan, dat Hondius in 1578 te Vlis- singen is geboren, in 15% te Leiden student werd, eene reis naar Frankrijk heeft gemaakt en van 1609 tot zijn overlijden in 1621 de Moffenschans be woonde. Wie in later jaren zijn vrien den waren, blijkt uit zijn gedicht. Hij droeg het werk op aan J. Serlippens en de onderdeelen aan Willem de Soete Haultain, admiraal van Zeeland, Die- rick van Haestrecht, heer van Drunen, met wien planten werden geruild, Christiaen Porret, apotheker en botani cus te Leiden, Caspar Pelletier, den bekenden medicus en botanicus te Vlissingen, Aelius Everardus Vorstius opvolger van Clusius als professor in de botanie te Leiden, en Pieter Cour ten, koopman te Middelburg en bewo ner van het door Cats bezongen huis aan de Noordstraat te Middelburg, thans belastingkantoor. Frederiks be treurt in zijn studie, dat hij voor den ouderen tijd Hondius' Album Amicorum 15891610 niet heeft kunnen raadple gen. Het werd door Nijhoff in 1859 ver kocht en belandde in de Kon. biblio theek te Brussel. Daar is het door de zorgen van den heer A. de Mul te Zaamslag voor het Zeeuwsch Genoot schap gereproduceerd. Het album geeft licht over het ver blijf van Hondius te La Rochelle, het bolwerk der Hugenoten. In 1601 ver trok Hondius van Leiden derwaarts, 't Belangrijkste zijn echter de bijdragen uit zijn Leidschen tijd, ingeschreven door Scaliger, Marnix, Fr, Junius, Clu sius, D. Heinsius, Vulcanius, Heurnius, Merula, Meursius, Vorstius, Walaeus, om slechts enkele van de beroemdste namen te vermelden. Eene bijdrage van P. Plancius is te Amsterdam inge schreven. Hondius moet zijn medemen- schen sterk hebben aangetrokken, of schoon men uit zijn Dapes Inemptae licht een anderen indruk zou krijgen. In zijn werk slaat hij namelijk vaak n bitsen toon aan, althans volgens den druk van 1621, dien spr. kent. Frederiks heeft eene oudere en kor tere uitgave gezien, die de scherpe uitvallen niet bevat. Waarschijnlijk is de schrijver in zijn laatste jaren zieke lijk geweest en heeft zijn humeur daar onder geleden. Nieuwe leden. De vergadering koos tot bestuurslid mr. W, M. G. Jolles en benoemde daar na tot nieuwe leden de heeren: W. H. Bal, Middelburg; A, H. J. Beuningh, no taris, Groede; mej. dr. E. Bleeker, Utrecht; de heeren ir. J. E, Carrière, hoofdingenieur bij het Rijksbureau voor drinkwatervoorziening, Den Haag; dr. L, J. Cazemier, predikant, Terneuzen; J. H. Cleuver, musicus, Amsterdam; J. W. Dippel, predikant, Middelburg; ir. J. H. Dorst, secretaris der Zeeuwsche Landbouwmaatschappij, Goes; J. C. A. Drabbe, Domburg; mr. M. I. de Groot, advocaat en procureur, Rotterdam; J. H. J. Houben, ingenieur-verificateur bij het Kadaster, Breda; H. S. C. Huijs- man, oogarts, Middelburg; ir. H. ten Bokkel Huinink, ingenieur bij den Rijks waterstaat, Goes; A. Janse, publicist, Biggekerke; dr. A. J. Bernet Kempers, privaat-docent aan de Rijks Universi teit te Leiden, Voorburg; dr. K. Ph. Bernet Kempers, leeraar a/h Kon. Cons, voor muziek, Den Haag; A. T. W. de Kluis, predikant, Vlissingen; ir. J. F. L. Krugers, ingenieur bij het Rijksbureau voor de ontwatering, Tilburg; P. C. Ligtenberg, directeur der directe belas tingen, Breda; Mr. W. Le Mair, gemeen te-archivaris, Sluis; C. F. Nolte, predi kant, Middelburg; jhr. ir. C. E. W. van Panhuijs, directeur van het Rijksontwa- teringsbureau, Den Haag; J. H. Pik, di recteur der Rijkskweekeschool voor onderwijzers, Zierikzee; mr. E- Polak, penningkundige, Den Haag; H. W. Priems, directeur der R.H.B.S., Middel burg; dr. J. G. Ramaker, econoom, Breskens; mr, H. B, L. de Rechter, ad vocaat en procureur, Hulst; J. P. Ver gouwen, arts, Veenendaal; D. Vreede, kapitein ter zee, Vlissingen; S. W. Weisfeit, inspecteur der P. T. T„ Mid delburg; mr. J. A. de Wilde, minister van Binnenlandsche Zaken, Den Haa L. M. Willemse, tandarts, Apeldoorn; dr. A. Wisse, directeur der Rijkskweek school voor onderwijzers, Utrecht; J. Wolfswinkel, inspecteur der registratie Middelburg en ten slotte in het buiten land prof. dr. R. Monier, hoogleeraar aan de Universiteit te Rijssel. De volgende aanwinsten zijn getoond: Gevelsteen, afkomstig uit een koets huis aan de Bree (E 142) te Middelburg, geschonken door de heeren De Rijk en Minderhout aldaar; verzameling voor werpen, afkomstig van Indianen en Boschnegers in Suriname, geschonken door den heer mr, G. F. baron thoe Schwartzenberg en Hohenlansberg te Middelburg; een speculaasplank, ge schonken door den heer A. van Dijk te Middelburg; versierd gedicht van Adri- ana Versluis te Kamperland, 1820 ge schonken door mejuffrouw De Bree te Middelburg; afbeeldingen van de bui tenplaats Rhijnsburg te Oostkapelle 1860, geschonken door den heer P. de Bruijne te Middelburg; twee Schouw- sche oorringen pl.m. 1830, aangekocht; twee Japansche geëmailleerde borden, vroeger eigendom van mevrouw Lants- heer, geb. van Reigersberg Versluijs te Middelburg, gelegateerd door wijlen jonkvr. W. E. van Rappard, te Hilver sum; penning op den 400sten sterfdag van Lucas van Leyden; penning met symbolische voorstelling van den Land bouw in Ned. Indië, beiden geschonken door den conservator; penning, geslagen ter herinnering aan het honderdjarig be staan van het kanaal Gent-Terneuzen, brons, 1927, ontworpen door mejuffrouw R. M. Wichers-Wierdsma te Aagteker- ke, geschonken door mr. P. Dieleman te Middelburg; Triens van Dorestate, aan gekocht; Rijksdaalder 1607 van Zee land, achtste Rijksdaalder 1782 van Zee land, achtste Rijksdaalder 1780 van Zee land, geschonken door den conservator; halve Leeuwendaalder 1577 van Hol land, dubbele stuiver 1725 van Holland, Pijlstuiver 1760' van Holland, Pijlstuiver 1764 van Holland, gulden 1795 van Hol land, halve Rijksdaalder 1765 van Utrecht, Scheepjesschelling 1786 van Utrecht, dubbele stuiver 1788 van Utrecht, halve dukaton 1791 van Utrecht, zilveren duit 1763 van stad Utrecht, Pijlstuiver 1764 van Gelderland, Statenschelling 1691 van Nijmegen, dub bele stuiver 1707 van Deventer, Arend schelling van Kampen, halve'gulden 1818 van Nederland, geschonken door N. N. Gedenkpenning op het 3e eeuwfeest van de Kolonie Curacao; Gedenkpenning op den 25en verjaardag van Prinses Juliana; Gedenkpenning op den 25en verjaardag van Prinses Juliana Klein formaat zilver alle drie aangekocht; Foto pomp voor het Gemeentehuis te Domburg afgebro ken Februari 1934, geschonken door den heer J. W. Schuurman te Domburg; Germaansche scherven, te Serooskerke gevonden door den heer L. Slabber te Veere. Scherven, gevonden aan 't strand te Oostkapelle, geschonken door de hee ren Tetterode en J. Geldof aldaar; Chi- neesche Wolhandkrab gevangen in het Noord-Hollandsch kanaal, geschonken door het Zoölogisch museum te Amster dam. Kalkzandsteen met boorgaten van de ruwe boormossel, gevonden aan het strand bij Zoutelande, geschonken door den heer C. Brakman te Nieuwland. Gevonden voorwerpen, In de maand April 1934 zijn aan het Bureau van Politie onderstaande voor werpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar verdere inlichtingen betreffende deze voorwerpen te bekomen: Drie portemonnaies met inhoud, drie rijwielbelastingmerken, drie handschoe nen, een schoentje, een boordenhouder, een zakmesje, een sportriem, een broche, een onderjurk, een taschje met inhöüd, een padvindersriem, een pakje, een heerenrijwiel, een duimstok, een parapluie, een paar kousen, een kinder- kruiwagentje, een pet, een zilveren broche, een duif. een broodmes, een dubbeltje, een zakkam, een jas, en een kasboek. De vlaggetjesdag. De opbrengst van den 1 Mei gehouden Vlaggetjesdag ien bate van 't Centr. Ge nootschap voor Kinder-Herstellings- en Vac. kolonies, afdeeling Goes, bedraagt 426. RAAD VAN 'S HEER ARENDSKERKE. Zekerheidstelling ontvanger verhoogd. 'S HEER ARENDSKERKE. De Raad dezer gemeente kwam Woensdag in openbare vergadering bijeen. Voorz. burgemeester Elenbaas. De v o o r z, herdacht in zijn openings woord wijlen H, M. de Koningin-Moe der, en deelde mede, dat een telegram van rouwbeklag was verzonden. Hierop kwam een telegrafische dankbetuiging. Aan H. K. H. Prinses Juliana werd Maandag 1.1. een telegram met geluk- wensch verzonden. Spr. deelde verder o.a. mede, dat het hoofd der openbare school te 's Heer Arendskerke, wegens ziekte verlof is verleend. De onderwij zer Brouwer werd benoemd tot tijdelijk hoofd. Als tijdelijk onderwijzer werd aangesteld de hr. L. Kristelijn, van Kloosterzande. Hierna wordt de huur van grasetting aan J. Labeur, te Goes, teruggebracht van 20 op 10. De pensioengrondslag van de wed. J. Kieboom wordt vastgesteld op 500. B. en W. stellen voor de zekerheid stelling van den gemeente-ontvanger vast te stellen op 11.000. Zulks mede naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten, waarin normen aangege ven worden. De zekerheidstelling be draagt thans 2300. De ontvanger heeft zich bdreid verklaard voor het vereisch- te onderpand zorg te dragen. Wordt z. h. st. goedgekeurd. Vervolgens wordt het ambtenaren reglement aangevuld, volgens aanschrij ven der regeering betreffende het dra gen van insignes, uitsteken van vlaggen, bezoldiging bij het vervullen van dienst plicht enz. De Raad keurt alsnog goed, dat een effect Staatsleening groot 1000 ren tende 4% pet, ingeruild is tegen een ren tende 4 pet. zulks in verband met de conversie door het Rijk. Verder wordt besloten de effecten der gemeenten in bewaring te geven bij de Nederlandsche Bank. Een wijziging der begrooting 1933 wordt als voorgesteld goedgekeurd. Bij de rondvraag klaagt de hr. Vet- m u e over de woonwagen-invasie in zijn omgeving. De voorz. merkt op, dat er zooveel mogelijk ingegrepen wordt, maar aan die menschen moet ook 'n plaats gege ven worden. Intusschen zal spr. opdra gen, dat eiken Zaterdagmiddag de rom mel opgeruimd wordt. De hr. v. d. Dries vraagt om plaat sing van een waarschuwingsbord te Le- wedorp, in verband met de schoolkinde ren, en het doorgaande drukke verkeer. De voorz. zegt zich in verbinding te zullen stellen met de K.N.A.C. KLOETINGE. Dinsdagavond hield de Kloetingsche Burgerwacht in het Ge meentehuis haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den burgemeester C. Zandee Azn. Tot bestuursleden wer den herkozen de heeren J. Q. C. Lens hoek en K. L. Kramer. Als oefenings avond werd vastgesteld de Woensdag avond; de oefeningen zullen om de 14 dagen worden gehouden op de schiet baan te Goes. Besloten werd dit jaar weer een on- derlingen wedstrijd in het schieten te houden. Tot leden der wedsftrijdcom- missie zijn aangewezen de heeren K. L. Kramer, J. Fierloos en J. J. Meulendijk'. De bliksem ingeslagen. KLOETINGE. Tijdens een onweer, dat Dinsdagavond boven deze gemeen te woedde, sloeg de bliksem in 't woon huis van de boerderij Zomerrust alhier. Het kleed van de tafel waaraan het gezin zat werd aan flarden gescheurd, terwijl de spiegel vernield werd en stukken kalk van de muren vielen. Brand werd niet veroorzaakt. Persoon lijke ongelukken vonden niet plaats; alleen was de arm van den bewoner P. een oogenblik gevoelloos. SCHOONDIJKE. Alhier bracht de col lecte voor de Emmabloem op een bedrag van f 44, Rundvee-keuring. SINT LAURENS. Dinsdag werd op de daartoe door den heer Jac. den Boeft welwillend beschikbaar gestelde weide de Rundvee-keuring vanwege het Ned. Rundveestamboek gehouden. De kwali teit van stieren en jong vee was matig, onder de oudere koeien waren er van beste kwaliteit. Aan prijzen was door verschillende belangstellende corpora ties f 30 beschikbaar gesteld. De volgen de dieren werden bekroond: Stieren, Willem van J. Kwekkeboom Mzn., le prijs en Willem van C. Wil lemse; 2e prijs. Eerste kalfskoeien niet bekroond. Tweede kalfskoeien. le prijs Kaptein van J. Koole Dzn., 2e pr. Juf frouw van F. Kwekkeboom, 3e pr. Juf frouw van J. Koole Mzn. Vierde kalfs koeien: le pr. Bontje van J. Koole Dzn., 2e pr. Sul van J. Koole Dz., 3e pr. Eva van M. L. de Regt, 4e pr. Boerinne van J, den Boeft, 5e pr. Emma van J. Koole Mzn, Oudere koeien: 1. Blesse van J. Koole Dzn,, geen prijs, was vorig jaar kampioen, le pr. Lieveling van J. Koole Dzn., 2e pr. Nora van J. Koole Dzn., 3e pr. Blesse van C, Marinissen, 4e pr. Mina van J. Koole Mzn. Jongvee Kalf- vaarzen: le pr. J. Koole Dzn,, 2e en 3e pr. F. Kwekkeboom. Jarig vee. le pr. wed. Jac. Abrahamse. Stierkalveren: le pr, J. Koole Dzn., 2e pr, C. Marinissen, Vaarskalveren: le pr. J. den Boeft, 2e pr. M. L, de Regt, 3e pr, F, Kwekke boom, N. EN ST. JOOSLAND, Dinsdag werd alhier een goed geslaagde veekeuring gehouden. Er werden aangevoerd 7 stieren, 27 koeien, 2 stuks jongvee. On der het stierenmateriaal was niet veel bekronenswaardigs. De Prov. commissie betreurde het dat hier voor zooveel goe de koeien geen betere stier aanwezig is. Onder de koeien was veel en goed fok- materiaal aanwezig. De uitslag luidt als volgt: A. Kalfskoeien 11 stuks 1. Ena van C. A. Polderdijk, 80 pun ten; 2. Bles van Gebr. Wisse, 795 pun ten; 3. Bonte van Gebr. Wisse, 785 p - 4. Dora van Chr. Janse 78 punten; 5 Zwartkop van A. de Visser 78 punten; 6. Emma van C. A. Polderdijk 775 pun ten; 7. Bertha van Gebr. Wisse 76 p.; 8. Sabine van Loverendale 75° punten; 9. Bonte van J. Durink 75 punten; 10 Dora van Sam Janse 745 punten; 11 Witkop van Gebr. Wisse 74 punten. Een goede collectie jonge koeien. B. Kalfskoeien 3 stuks. 1. Ena van C. A. Polderdijk 82 p.; 2. Juffrouw van C. A. Polderdijk 80 p.; 3. Bertha van P. Lampert 79% p. Een kleine maar beste collectie. C. Kalfskoeie n 5 stuks: 1. Koos van M. van Strien, 80 punten; 2. Mal ta van Sam. Janse, 79 p.; 3. Bles van M. van Strien, 78% p.; 4. Mina van Chr. Janse 77% p.; 5. Emma van A. de Visser 75% p. Deze collectie was ma tig tot goed. D. K alfskoeien 4 stuks: 1. Ka pitein van P. Lampert 82% p.; 2. Bonte van Chr. Janse 80 p.; 3. Trui van P. Lampert 78 p.; 4. Mina van C. A. Pol derdijk 77 p. Een collectie die gezien mocht worden. O udere koeien 4 stuks: 1. Em ma van J. W. de Klerk 80 p.; 2. Boe rinne van P. de Visser 79 p.; 3. Starre van A. de Visser 77 p.; 4. Berta van A- de Visser 76 p. Hierbij waren een paar goede kopnummers. Jong vee 2 stuks. Hierbij was een zeer goede tweejarige vaars van M. van Strien. De keuring mag voor het vrouwelijk materiaal als welgeslaagd heeten. Nog maals betreurt de jury het dat het stlè- renmateriaal in gebreke blijft. ONTVANGEN BOEKEN. Bij de N.V. Hollandia-Drukkerij te B a a r n, verscheen de derde aflevering van ,,Wat is dat een encyclopedie voor jongeren. Het derde boek loopt van de woorden Batist tot Bcomen. De afleveringen zijn zoo samengesteld en geïllustreerd dat zij ieder op zichzelf een interessant boek vormen. ,,Het schip en de twee vrouwen". Roman door Sjur Lothe. Uit het Noorsch vertaald door N. Basenau-Goemans. Uitgegeven door J. M. Meulenhoff, uit gevers te Amsterdam, ,,Bob en Ben op zee", door Rein Valkhoff en Piet Maree. De twee H.B. S.-ers bekend uit „Bob en Ben op stap met de K.L.M.", beleven thans vele avonturen aan boord van een logger op op de Noordzee. Met vele fraaie folo- illustraties. Uitgave N.V. H. P. Leo pold's Uitgevers Mij. te Den Haag. ,,De schuldigen bij de marine vol gens het principe der verantwoordelijk heid in het recht van morgen", brochu re door Habeo Teneo. (De Amsterdam- sche Keurkamer). Alle nieuwe BOEKWERKEN levert U; Lange Kerkstraat 5, Goes. Tel. 319. (Ingez. Med.) I. Afzenders onbekend stuk in de prullen mand. 2. Briefwisseling wordt over ingezon den stukken geplaatst of geweigerd niet gevoerd. 3. De kopij wordt niet terug gezonden. 4. Maakt het kort I BOTERPRÏJZEN IN ZEELAND. Geachte Heer Hoofdredacteur, Is er voor het volgende een plaatsje in Uw blad? Iedere huisvrouw vindt boter een belangrijk artikel in de huishouding, en Donderdags ziet zij belangstellend uit naar den boterprijs. Vroeger kon zij dien dadelijk in Uw blad vinden, want onder Marktberichten stonden achtereenvol gens de prijsnoteeringen van de boter der Walchersche boerinnen, daarna van die der handelaren, en tenslotte de particuliere prijs, waarmede de huisvrouw te maken had, als zij niet zelf naar de markt ging. In den laatsten tijd kwam echter, nu en dan, een vierde no teering in Uw blad voor, meer als ad vertentie, Maar de laatste twee weken was over den boterprijs niets anders te vinden, dan de noteering onder markt berichten, en toch moest de huisvrouw een andere prijs betalen, dan onder particuliere prijs was opgegeven, en die was hooger dan al de andere. Mij werd over die vierde noteering gezegd, dat dit een officieele noteering voor Nederland was, maar duidelijk were het mij niet, want het is geen noteering sÊSSSBSBSÊBSSSSSSBSSBSSSBBSSSSÊm van Rijkswege en wat heeft m enin Zee land, met zijn mooie weien voor melk koeien, te maken met andere deelen van ons land, die in minder gunstige conditie zijn? En wat beteekent dan eigenlijk, in de Marktberichten, de particuliere^ prijs? Deze was nu 75 ct. per pond, maar ik moest in den winkel 80 ct. betalen, omzetbelasting bij beide inbegrepen. Zeker zullen vele huisvrouwen, met mij, graag eens daarover ingelicht wor den. Met dank voor de plaatsing, Een huisvrouw. [Bij informatie is ons gebleken, dat de boter, die op de botermarkt te Middel burg verhandeld wordt, slechts een ge- ring percentage van den totalen boter- verkoop hier uitmaakt, en daarom kan de kleinhandel zich niet steeds naar -die noteeringen richten. En wat Zeeland met andere deelen des lands te maken heeft? Laat de geachte inzendster dat maar eens vragen aan de burgemeesters en de wethouders, die om steungelden in Den Haag aankloppen! Red.] Koudekerke, Van 16 t/m 30 April. Ondertrouwd: W. Dekker, wedr. 25 j. en A. M. Jobse, wede. 28 j.; W. de Pot-' ter, jm. 25 j. en P, Schout, jd. 25 jW. Marinisse, jm. 27 j. en W. P. de Wijze jd. 24 j. Getrouwd: W. J. Valentijn, j.m. 24 j. en C. Meulmeester, jd. 22 j.; C. Francke, jm. 24 j. en J. Vos, jd, 24 j. J. Wisse, jm. 24 j. en J. Francke, jd. 22 j. Bevallen: J. J. W, Torbijn geb. Min- derhoud, z.; C, Kluijfhout geb. Poppe, d.; M. de Witte geb. Brasser, d.; B. Pot- appel geb. Flohil, d.; N, Wielemaker geb. Vos, d. Overleden: J. Bliek, 42 j. man van G. G. Pieters. C. de Korte, 77 j. wedr. van E. Verhage. Serooskerke (W.) Over de maand April 1934. Bevallen: 16, T. J. Janse geb. Van Keulen z. 20. L. Joosse geb. Sturm d. 30 J. Melis geb. Van de Putte z. Ondertrouwd: 19. J. Gideonse 25 j. jm. en M. Meijers 22 j. jd. Getrouwd: 6. J. I, Cappon 32 j. en J. S. A. van Tatenhove 19 j. 6. C. Traas 30 j. jm. en P. C. Verhoog 29 j. jd, 23. K. Meijers 25 j. en J, M. Gideonse 23 j. jd. Overleden: 17. C. Meijers 26 j. jm. Zoutelande. Van 130 April. Bevallen: J. H. Quist geb. Hensen z.; Ondertrouwd: J. Brasser jm. 27 jr. (Westkapelle) en M. Francke jd, 21 jr. Getrouwd: J. Brasser jm. 27 jr. (West kapelle) en M. Francke jd. 21 jr. Kloetinge. Van 2229 April 1934. Getrouwd: A. J. Karelse 27 j. jm. te Kruiningen en C. E. C. Timmerman 23 j. jd. te Kloe tinge. Middelburg, 2 Mei. Op de vei ling deden: snijsla 912 c.spinazie 28 c.; postelein 1624 c.; moskrul 1719 c.; doperwten 5152 c.; witlof 27; zuring 67; eerstelingen 2344 c.; dunsel 513 c. alles per kg. Peën 1416,5 c.; raapstelen 1,52 c.; prei 1,53 c.; uien 1,5 c.; selderie 3,5 c.; rabarber 2,54,5 c.; radijs 1,5 c.; rammenas 3,5 c.; alles per bos. Roode kool 8,59 c.; bloemkool 1 19,5 c.; kropsla 16,5 c. alles per stuk. Aardbeien 1,5 c. per stuk; sterkers 2 c. per doos; bloemkoolplanten 4—19 e.; roode koolplanten 29 c.; beide per 100 stuks. Bloemen: Tulpen 2—4 c.; Lathyrus 5 c.; Sxilla 1 c.; Lelies 3 c.; Flieren 2 7 c.; Ornatus 35 c. alles per bos. Madelieven 1013 c.; Violen 617 c.; Cura(jaoplanten 12 c,; Violenplan- ten 1013 c.; Tulpen 3—5 c.; Primu la's 1013 c.; Goudsbloem 1 c.; Iris 9 c.; Doronicum 69 c,; Flieren 9 c. alles per 10. Violieren 6—7 c.; Ceneraria's 6 c.; Fradescantia 8 c.; Geraniums 14 c.; Sa- xifragen 6 c.; Rhododendrums 611 c. alles per pot. Goes, 2 Mei 1934. Veilingsvereeni- ging „Zuid-Beveland". Groentenveiling Spinazie 46, postelein 1924, witlof 37, alles per 100 kg; bloemkool 1015 id. 2e soort 1.508, kropsla 3.205.70. id. 2e soott 1.402.80, alles per 100 st.; stoofsla 0.27—0.30, per stuk; radijs 0.50 3, rammenas 44.30, rhabarber 1.10 2.10, selderij 1.40, peterselie 2.20, prei 4, alles per 100 bos; Bloemen, rozen 6, tulpen 16; hortensia's 2935, azalea's 37 per 100 pot. Oostburg, 2 Mei. Veilingsvereen. „Avicultura". A,'anvoer 138 kg boter; prijs 1.02 tot 1.35 per kg. Elec. Drukkerij G, W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6