SPORT. BUITENLAND. INGEZONDEN STUKKEN. ITALIË. de detectives vonden zij in het taschje ENGELAND. BELG1E.I FRANKRIJK. DUITSCHLAND. ZUID-AFRIKA ZWITSERLAND. Z. AMERIKA. VEREENIGDE STATEN. HUISBRAND-PRIJZEN. ;r, verkrijg?n De installatie, die een ij/tren const? uctie noo Lg maakt, om het ;000 kg- weger. Ie toestel te dragen, zal in den loop van Juni a.s, gereed zijn. ERNSTIG VERZUIM. Tegen cie overweg-wachteres bij de Ned. Spoor wegen J. H. v. d. SI.v. M., die de afsluitboomen aan de halte Leur (N.- B.) moet bedienen, is proces verbaal opgemaakt daar zij dezer dagen ver zuimde de boomen neer te laten voor een naderenden trein uit Breda. Geluk kig moest de trein aan de halte stop pen voor het uitlaten van reizigers, zoo dat het juist passeerende verkeer den stilstaanden trein kon opmerken en dit ernstige verzuim geen verdere gevolgen had. Aangifte van een en ander werd gedaan bij de politie. GEEN UITWEG. In de Oude Looierstraat te Amsterdam waren Maandag op de derde verdieping van een huis, dat afgebroken moest wor den, twee sloopers aan het werk. Daar de trap reeds weggebroken was, ston den er ladders opgesteld. Toen de. man nen het perceel wilden werlaten, be merkten zij, dat de ladders verdwenen waren; klaarblijkelijk door onbekenden gestolen. Zij konden niet beneden ko men, zoodat de brandweer gealarmeerd werd, die hen uit hun netelige positie verlostte. Van den diefstal is aangifte gedaan bij de politie. i ALS DE WIJN IS ÏN DEN MAN. Zaterdagnacht werd een aan de Heeren straat te Hilversum wonend echt paar gewaar, dat zich een onbekende man in hun slaapkamer bevond- De heer des huizes wist den man te grijpen en hem aan de politie over te leveren. Hij bleek in het bezit te zijn van eenige uit die kamer ontvreemde sieraden. Bij ver hoor bleek de man, die eveneens te Hilversum in de Langestraat woont, zich door inklimming toegang tot de slaap kamer te hebben verschaft, doch niet te weten met welke bedoeling. Aangezien de slaapkamer op de tweede verdieping ligt, heeft de man halsbrekende toeren moeten doen om die te bereiken. De man werd ter beschikking van den commissaris van politie gehouden, doch is later op vrije voeten gsteld. Hij bleek onder den invloed van sterken drank gehandeld te hebben. VERDRONKEN. Maandagmiddag is het 1%-jarig zoontje van den heer A J. v. d. B. te Lage R u i g e w e i d e te water geraakt en verdronken. GEEN ZUIVERE KOFFIE. Maan dagmiddag heeft de politie te Zwolle een aian aangehouden, die,, naar later bleek, een ontslagen bediende was van de Varkenscentrale te Ulrum (Gr.) De man, genagmd, D. D. bezocht een café. D., die zijn hand in een verband droeg, zeide een advies voor de Rotterdam- sche Bankvereeniging te moeten onder teekenen, doch daartoe niet in staat te zijn. Hij riep daarom de bemiddeling in van den kastelein, die daaraan voldeed Een gelijkluidend verzoek deed hij even later bij den herbergier Br. ook daar werd aan zijn verzoek voldaan Toen D. zich daarna op weg begaf naar de Bank, kwam een der kasteleins de affaire niet geheel zuiver voor en ver wittïgde de bank. Toevallig stond D. juist voor het lo ket en hem zou het geld, ongeveer 100 worden overhandigd. De kassier vroeg D., of de handteekeningen door hem eigenhandig waren geplaatst. D bevestigde zulks. Men kreeg echter argwaan en weigerde hem uit te beta len. D. vertrok, doch het personeel van de bank volgde hem. Zijn gedragingen waren toen zoodanig hij wikkelde verband van zijn hand en gooide dat heimelijk weg dat men de politie waarschuwde. Een inspecteur hield den man aan, doch deze ontkende, bij de Bankvereeniging te zijn geweest. Hij werd op het politiebureau vastgehou den. Vermoed wordt, dat D. zich meer malen aan het óp deze wijze onrecht matig verkrijgen van geld van de Var kenscentrale zou hebben schuldig ge maakt. INBRAAK IN JUWELIERSZAAK. Door het vernielen van een ruit is Zon dagnacht ingebroken in de juwelierszaa van den heer P. J. Lensen aan de Berg straat te Roermond. De dieven hebben voor een waarde van ongeveer 1000 aan horloges en tafelzilver mee genomen. De heer L. -was niet tegen in braak verzekerd. De politie stelt een onderzoek in, CGCAïNE-SMOKKELAAR. Te Brussel is aangehouden, iemand afkom stig uit de omgeving van Terneuze die betrapt werd met 'n hoeveelheid co caïne. welke hij aan den man trachtte te brengen. Daar de aangehoudene verklaarde lange den grenspost van Selzaete in Bel gië gekomen te zijn, is aan de grens- kantoren vanwege het Departement te Brussel strenge orders gegeven nauw lettend toe te zien op verdachte sonen die zich uit deze streken oelgie begeven. Volgens mededeeling van bevoegde autoriteiten is den grenswachten order ge\en al degenen, die verdacht wor- dAoeken T' d«° Alvorens echter tot dit onderzoek le mogen overgaan, moet door de grens- acht eerst machtiging gevraagd wor den van den controleur, tenzij de aan gehoudene uit eigen beweging een on derzoek toestaat, of zelf het bewijs le ren, van wie twee tot levenslangen Het merkwaardig rijtuig zal thans dwangarbeid en de beide anderen Mau- worden overgebracht naar Pretoria en cuer en Joulia ter dood werden ver- weer geheel in zijn vroegeren staat te- oordeeld. Het doodvonnis tegen Joulia ruggebracht, werd veranderd in levenslange gevan- j genisstraf en wel omdat de veroordeel- litie, die al lang veimoedde dat Diiim- ger in contact zou trachten te komen met zijn vriendin, kwam haar eindelijk op het spoor en slaagde erin haar te arresteeren. Tot groote verbazing van vert, dat door hem niets wordt mede-j de tijdens den oorlog zich in het léger' gen blijde gebeurtenis te wachten. van Evelynde sleutels van een ge -1 "J" 1 'Naar uit Rome gemeld wordt, verwacht van^nis waarin eenige dikke vrienden gevoerd. Daar de grenswachten dit laatste aan de betrokken personen niet mogen mee- deelen,- zullen zij, die eventueel worden aangehouden, ter voorkoming van groo te vertraging in hunne reis, goed doen uit eigener beweging om lijfelijke visi tatie te verzoeken, GESCHENK VAN DE PRINSES. Jet echtpaar van Duurling te Maas- richt dat Maandag op den verjaar dag van Prinses Juliana, zijn gouden hu welijksfeest herdacht, heeft namens de PHnses een geschenk ontvangen, dat met de gelukwenschen van de Prinses door bemiddeling van den burgemeester aan het echtpaar is overhandigd. DRAMA. De mijnwerker E. B. te Cerkrade leefde sedert eenige jaren met de vrouw R. Foetel-Kurz uit Amsterdam. Maandagavond heeft B. haar met een revolverschot in de borst zwaar gewond. Zij is in het ziekenhuis opgenomen. B. is gearresteerd en naar de gevangenis te Maastricht overgebracht. Nader wordt nog het volgende verno men: Het schijnt dat de man en de vrouw het plan hadden opgevat, beiden van het leven te scheiden, daar zij er geen plezier meer in hadden. Zondag avond zijn zij uitgegaan, om aan hun voornemen gevolg te geven. Het schijnt dat zij echter op het laatste oogenblik den moed voor deze laatste daad misten. Om 12 uur keerden zij in hun woning gelegen te Kaalheide, onder de gemeen te Kerkrade terug. Daar heeft tenslotte de man een revolverschot op de vrouw gelost, waardoor zij ernstig werd ge wond. Maandag heeft de marechaussee den man gearresteerd. Hij ontkent het schot te hebben gelost, en verklaart dat de vrouw dit zelf heeft gedaan. De vrouw echter heeft bij een ver hoor, haar in het ziekenhuis afgenomen, medegedeeld, dat de man het schot op haar heeft gelost. Hedenochtend is de man naar Maastricht overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. In een warong te Djocjakarta (Java) werden twee vrouwen en een jongetje van vier jaar door den bliksem gedood; een man werd gewond. bizonder had onderscheiden. men eind Augustus of begin September van Dilliiiger zijn opgesloten! Hoe Eve lyn aan die sleutels is kunnen komen, Communistisch complot, Naar ver- een Blijde gebeurtenis in het gezin van luidt zou een wijdvertakte revolution- den kroonprins. Het huwelijk van den 1S een £root raadsel, naire samenzwering door gezamenlijk prins van Piemont en prinses Marie 1 lntusschen zoeken optreden van de Belgische en Fransche josé van België, dat 8 Januari 19i0 te Rome gesloten is, was tot dusver kin-- derloos gebleven. politie verijdeld zijn. De negen leiders een Zwitser, een Italiaan, een Duit- scher, twee Nederlanders, twee Polen en twee Zuid-Slaven zijn in arrest ge steld. Er zouden documenten zijn ge vonden met betrekking tot plannen voor een opstand op den lsten Mei, waarbij plannen en een lijst van hui waar munitie lag opgeslagen. In verband met het bovenstaande, waar van nog geen officieele bevestiging ïs verkregen, zijn 3000 man troepen naar Parijs ontboden om de politie bijstand te verleenen bij de handhaving van de orde en rust, De mijnramp in Lancashire, Offi cieel wordt thans medegedeeld dat bij de ontploffing in de Parklanemijn te Leigh in Lancashire, in totaal 5 arbei ders om het leven zijn gekomen. Nie mand werd gewond. Veere —13. 2—6. per- naar Zeeuwsche Voetbalbond. Wedstrijiduitslagen van Zaterdag 28 April. Afd, Walcheren. 2Scheidsrechters 45. Wedstrijduitslagen van Zondag 29 April. 3e Klasse A. R.C.S. 3Vlissingen 6 34, Vlissingen 5de Zeeuwen 4 1 De NoormannenZeelandia 4 Wedstrijdprogramma voor Zaterdag 5 Mei. Aïd. Walcheren. OostkapelleL. V .V ScheidrechtersVeere 2. Wedstrijdprogramma voor Zondag 6 Mei. 2e Klasse A. Zeelandia 3de Zeeuwen 3. Middelburg 4E.M.M. VeereR.C.S. 2. 2e Klasse B. Goes 3—'s-Heer Arendskerke. 2e Klasse D. Sasput 2N.G.D. 3e Klasse A. Domburg 2R.C.S. 3. Middelburg 5Eiland Boys 3. De Zeeuwen 5Vlissingen 6. 3e Klasse B. Westdorpe 2Axel 3. Oranje 2—Zuiddorpe. Bekertournooi A en B. Eiland Boys--Goesche Boys. (Terr. Goesche Boys) De Zeeuwen 2—Ierseke. Nederlandsche steun voor de Belgi sche Socialisten? De Brusselsche| bladen melden, dat de Belgische Syn dicale Commissie der Socialistische Partij een beroep gedaan heeft op de Nederlandsche Socialistische Partij,^ tenj einde steun te krijgen voor de in finan- cieelen nood verkeerende Bank van! den Arbeid. Volgens bedoelde bladen zal die steun ook verleend worden. Misdadiger terecht gesteld. Te Marseille is Maandagochtend vroeg een der meest gevreesde leden van de on derwereld van Marseille, Maucuer. door den beul terechtgesteld. Maucuer had in October 1931 een roofoverval gepleegd op een postkantoor te Mar seille, waarbij drie ambtenaren werden gedood. Pas na twee jaar mocht de po litie er in slagen de daders te arrestee- GOERING TREEDT AF ALS PRUISISCHE MINISTER VAN BINNENLANDSCHE ZAKEN. Uit Berlijn wordt gemeld, dat Goe- ring op zijn verzoek ontslag is verleend als minister van binnenlandsche zaken in Pruisen, In zijn plaats is dr. Frick gekomen, die reeds aan het hoofd stond van het Rijksministerie van Bin nenlandsche Zaken. De beide porte feuilles zijn dus in één hand vereenigd. Goering blijft minister-president in Pruisen. Verder wordt officieel medegedeeld, dat een Rijksministerie voor weten schap, opvoeding en volksonderwijs is ingesteld. Aan het hoofd daarvan komt de Pruisische minister van onderwijs Rust. De verdwijning van Goering als Prui sisch minister van binnenlandsche za ken trekt natuurlijk zeer sterk de aandacht. Wat daar precies achter zit, is op het oogenblik nog een open vraag. Tegelijk met de officieele mede deeling van zijn ontslag heeft de regee ring een briefwisseling tusschen hem en Hitier gepubliceerd, waaruit blijkt dat Goering zelf op zijn ontslag zou hebben aangedrongen. Zulks om de handen vrij te krijgen vobr andere din gen. Binnenkort zal wel blijken, wat voor andere dingen, of hoe de vork anders aan den steel moge zitten. „Met trots en innerlijke voldoening'". - De rijkspresident en de rijksregee- ring publiceeren, in verband met de 1- Mei-viering, de volgende gemeenschap pelijke proclamatie: ,)Voor de eerste maal in onze ge schiedenis is de binnenlandsche broe dertwist opgeheven en de eenheid van alle Duitschers bereikt. Waar onze vaders eeuwen naar ver langd hebben, is daarmede werkelijk- heid geworden. Op dezen grondslag heeft het Duitsche volk in het laatste jaar groote dingen verricht. Met de wapenen van den vrede zijn zegenrijke slagen geleverd tegen nood en ellende, tegen werkloosheid en wan- hoop. De tegenwoordige generatie kan trotsch zijn, dat zij haar vollen plicht heeft gedaan en het oordeel der Duit' sche geschiedenis met vertrouwen mag tegemoet zién. Onze dank geldt het geheele Duitsche I volk voor deze voor alle tijden voor beeldige prestatie. De natie kan haar I nationalen feestdag op 1 Mei met trots en innerlijke voldoening vieren, Het spoorrijtuig van President Krüger Te Bloemfontein, is men onlangs tot de ontdekking gekomen, dat het spoor wegrijtuig,hetwelk indertijd heeft ge diend als zetel van de „regeering te vel de", nog in gebruik is bij de Zuid-Afri- kaansche Spoorwegen, Het rijtuig is gebouwd door de Kon Fabrieken van Rijtuigen en Spoorwa' gens van J. J. Beynes, Haarlem. Tot nog toe is het rijtuig in gebrul geweest op een klein traject in den Vrij staat. De koets, welke door Koningin Wilhelmina aan den Staatspresident Krüger werd geschonken, is in de jaren niet veel veranderd. Indertijd was de wagen door een ieder herkenbaar aan het verguld wapen, hetwelk aan weers zijden van de koets was bevestigd. Het rijtuig bezit een tweetal slaapvertrek ken, een keuken en een badvertrek, zoowel als een zitkamer. Het vertrek, hetwelk door den presi dent werd gebruikt, bevat o.a. nog een lessenaar, in den wand van het rijtuig ingemetseld, een bed en een grooten staanden spiegel. Daar het rijtuig in de laatste jaren niet meer aan de moderne eischen voldeed, bleef het vaak op het station achter en deed dan ook wel dienst voor den afdeelingsbestuurder. Een burgerlijke overwinning. Men meldt aan het Vaderland uit Genève: Je politieke wind in Zwitserland schijnt weer te draaien: in een voor de burger- ijke partijen gunstigen zin. Na de stem busoverwinning der socialisten in het begin van den winter in het kanton Zürich, Genève en Waadtland, hebben zij nu een nederlaag te boeken bij de Gemeenteraadsverkiezingen van Win- terthur, de industrieele voorstad van Zürich, en hierop volgde nu een aanmer kelijke achteruitgang bij de verkiezin gen voor het kantonale parlement en cantonale regeéring van Neüchatel. De vijf burgerlijke candidaten werden allen gekozen met 'n stemmenmeerderheid van 3000 boven de socialisten, terwijl bovendien bij 'n aanvullende verkie zing in November de burgerlijke meer derheid nog slechts 1500 bedroeg. In het cantonale parlement houden de burger- ijke partijen de meerderheid met 62 ze tels tegen 39 socialistische, dus een meerderheid van 23, terwijl de burger lijke meerderheid in het vorige parle ment slechts 18 bedroeg. De nationale frontpartijen hebben niet aan de verkie zingen van Neüchatel deelgenomen. 6000 man politie en infanterie de omstreken van bquaw Lake af. Die buurt staat vol met bui tenhuisjes, die stuk voor stuk beslopen en omsingeld moeten worden, voordat men ze durft doorzoeken. De politie wijst in verband met het gevaar alle hulp van burgerlijke vrijwilligers af, maar wordt zwaar gehandicapt door haar onbekendheid met de streek. („Hbld.") I. Afzend? r& or,bekend --.stuk in de pruilen- mand L lirisj/tnaeUng wordt oyer :r.sjezy... stukken 1gjepei.."<t y-j.-e.gerd Onvoegzame kleedij? De Synode der Ned. Hervormde Kerk te Pretoria heeft zich, naar Reuter meldt, sterk ge- cant tegen het dragen van korte broek jes door vrouwen bij het beoefenen van sport. De Synode heeft haar afkeuring uitgesproken over het feit, dat „som mige vrouwen zich op zulk een wijze in mannenkleeren steken, dat zooveel mogelijk van hun lichaam te zien is". De synode heeft aan de politie verzocht, krachtiger op te treden tegen dergelijke onvoegzame kleedij, Ruim 5 millioen werkeloozen minder. De statistieken van de National In dustrial Conference Board igeven aan, dat de New Deal de werkeloosheid in Amerika verminderd heeft met ruim millioen. Omtrent 'de werkeloosheidsgetallen bestaan echter verschillende opvattin' gen. De National Industrial Conference Board geeft een getal van 8 millioen, terwijl de Federation of Labour het aan tal werkeloozen op 11 millioen schat. Het departement van Arbeid is voldaan over de bereikte resultaten, doch kan geen vergelijkende cijfers geven en herinnert aan de opvatting van generaa' Johnson, volgens de welke, wanneer de industrie tot het peil van 1929 zou zijn teruggekeerd, er toch nog een aanta' werkeloozen zou zijn van 7 millioen. Het bandietisme, De strijd tegen Dillinger en zijn bende en tegen de misdaad in het algemeen, die thans zoo verscherpt wordt, toont duidelijk aan hoe betrekkelijk machteloos de politie is de Vereenigde Staten tegenover het bandietendom staat. De gekste dingen gebeuren, zonder dat er een verklaring voor te vinden is. Zoo is er sinds eeni ge dagen een „hausse" waar te nemen in ontsnappingen uit de gevangenissen, die elk op zichzelf een slag in het ge zicht ziin voor het gevangenispersoneel en den bewakingsdienst. Een sterk voorbeeld daarvan is de ontsnapping van een neger, een ernstige misdadi ger, vroeger lid van Dillingers bende die al jaren gevangen zat in een van Amerika's scherpstbewaakte gevange nissen voor gevaarlijke misdadigers. De neger, die buitenwerk mocht verrich ten, wandelde op een gegeven oogen blik gewoon weg en is natuurlijk niet meer teruggekomen. Geen haan die er naar kraaide totdat op het appèl ge merkt werd dat een gedetineerde ont brak. Zoo zijn er nog meer voorbeelden te noemen. Dezer dagen ontsnapte Randon Nor vel, een beruchte bendeleider, met van zijn kornuiten uit de gevangenis te Chester (Illinois), door zich door 't gevangenisriool te laten zakken, waar na de heeren in den Mississippi uitkwa men en dien overzwommen. Pas uren later werd hun vlucht ontdekt. De vo gels waren toen allang in veiligheid Maar om tot Dillinger terug te kee ren: ondanks de cordons van honderden politiemannen en ondanks alle bewa king, gelukt het afgezanten van Dillm ger nog altijd koeriersdiensten te ver richten voor hun leider. Het schijnt dat Dillinger en zijn lijfgarde zich ophouden 2en tliet gevoerd. 5. t-zofrden. 4 De kopij Maakt het kost MIDDELBURGS STACSSCHOON Geachte Heer Hoofdredacteur. Naar aanleiding van het ingezonden stuk in Uw Courant d.d. 27 April, zij iet mij vergund, het navolgende op te merken. A,ls eigenaar van het prachtige tei- ein aan de Bleek, zou ik den heer Jacq. van Velsen wilen vragen, wie ooit van die pracht heeft genoten, of iets anders dan een zwart geteerde schutting, waarop een afrastering van puntdraad en een gesloten poort heeft gezien. Omtrent hetgeen er te voorschijn zal {omen, kunt U, mijnheer van Velsen, werkelijk Uw onrust stillen. Het toezicht en de eischen, door de ïeeren burgemeester en wethouders, gesteld op den bouw van woningen, Is tegenwoordig van dien aard, dat eï voor huivering geen reden is, wat de in de laatste jaren verrezen huizen wel jewijzen, al zullen deze Uw smaak misschien niet bevredigen. Dat er voor een dergelijk groot huis met een tuin van ongeveer veertig are geen bewoners meer zijn te vinden, zal J misschien bevreemden, doch de toe standen zijn werkelijk zoo. Hoe het publiek het plaatsen van één of ander goed van kunstwaarde op de Honumenten lijst waardeert, hebt U aan het bij' den tuin behoorende huis tunnen zien. Wat niet meer dienstig is voor dezen tijd verdwijne en moet dit blijven be staan, dat dan ook de gemeenschap de lasten drage, en niet de toevallige eige naar. In tegenstelling met Uw inzichten sen ik van meening dat een onderne ming tot bebouwing van beide door U genoemde terreinen aller medewerking verdient, daar deze aan vele bouwvak arbeiders, schilders enz. werk ver schaft, zonder dat eenig beroep wordt gedaan op toeslag of steun van Rijk of gemeente. U mijnheer de Redacteur dankend voor deze plaatsruimte, Hoogachtend, K, J. van Loo. bij Squaw Lake (Wisconsin). Een van zijn mannen, „Babyface" Nelson, slipte wijze wordt voorgelicht, onder geleide van een Indiaan, „Oldvolkomen. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van een „ingez. stuk" van de vereenigde Brandstoffen-hande laren in Zeeland, voorkomende in Uw Blad van Zaterdag j.l., verzoeken wij U onderstaande te willen plaatsen. De vastgestelde prijzen door de huisbrandcommissie uit de kolen-con* ventie, waren voor eierkolen JuniJuli 1.40, Aug.—Sept. 1.45, Oct.—Maart 1.50 per hl. Deze prijzen zijn te vin den in een circulaire van den Bond van Brandstoffenhandelaren d.d. 3 Juni '33 en in het „Zeeuwsch-Advertentieblad" van Vrijdag 9 Juni 1933 2de blad. Beide stukken liggen voor ieder belangstellen de ter inzage ten huize van onzen secre taris. 2. Nergens is het uittreksel uit ons jaarverslag in dit blad te vinden dat de prijs van 1.45 is gemaakt geworden door de handelaren. 3. Dat de aanvankelijk vastgestelde prijzen niet te hanhaven zijn geweest, is i-ook in ons Jaarverslag te vinden, daar mee dus accoord. Het doet ons bijzonder groot genoe gen, dat dit door de handelaren werd er kend. 4. De aflevering van 70 of 72 kg per hl, doet niets ter zake. De berekening is per hl en niet per gewicht. Niettegen staande klopt onze berekening toch aar dig, daar zij gemaakt is naar een afname van 6900 ton en afgerond op 95000 hl hetgeen dan ruim 72.6 kg per hl is. 5 Dat het becijferde voordeel voor on ze leden van 23.750 eerder hooger, dan lager is te stellen, daar zijn al onze leden van overtuigd. 6. Dat de vereenigde brandstoffen- handelaren in Zeeland het jammer vin den, dat het publiek op een dergelijke begrijpen wij Catfish", door de politie-cordons heen j Namens de Ver. v. Coöp. en Kolenver. naar St. Paul (Minnesota), waar hij in op Z. contact trachtte te komen met Dillm-] gers vriendin, Evelyn Frechetti. De po-1 en N.-Beveland: J. S. Visscher, Secr. Penn. Bierkade 3, Goes

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 3