BUITENLAND. Vleeschkracht „per flacon", BURGERLIJKE STAND. MIDDELBURG. GOES. rcUWSM-VUMNKU W.D. DUITSCHLAND. dat is OXO BOUILLON der Cie Liebig; opwekkend en versterkend, als drinkbouiilon of toegevoegd aan de spijzen; het wekt den eet lust op en geeft den spijzen kiacht en vollen smaak, f 1per groote flacon. SPANJE. ROEMENIE. ITALIË. zeker in 1934 moet trachten tebereiken wat in 1933 nog niet is gelukt: 25000 leden. Het bestuur vergaderde viermaal, on geacht het geregeld overleg in het dage- lijksch bestuur en dat met den medi- schen adviseur. Er werden verzonden 73 brieven, waarvan meerdere in aantallen van 20 en meer aan afdeelingen en bestuur, en ontvangen 78 brieven waaronder ve.e om informatie betreffende het werk der vereeniging. De vereeniging aangesloten bij de Landelijke Federatie van Vereenigingen voor Ziekenhuisverpleging in Nederland, waardoor het o.a. mogelijk was vele van de leden in volle rechten over te schrij ven naar andere plaatsen. Vermeldens waard is, dat bij deze federatie op één na alle vereenigingen voor ziekenhuis verpleging in Zeeland zijn aangesloten en dat het ledental dier gezamenlijke vereenigingen op 1 Januari 1934 bedroeg 65598, tegen op 1 Januari 1933 57737. Zeeland maakt dus een best figuur in dit opzicht. Een voor de leden belangrijke verbe tering kwam tot stand op 15 Maart 1933 n.L die betreffende de vergoeding van genees- en verbandmiddelen. De secre taris meent niet ten oprechte toen als zijne meening te hebben kenbaar ge maakt, dat deze verbetering wel de grens zou zijn van het kunnen, gezien de uitkomsten over 1933. Voorzichtigheidshalve zijn alle maat regelen, voorgesteld door het bestuur, genomen voor één jaar. Dat er reden was voor dit voorzichtig beleid zal nu niet ontkend worden. In de uitkomsten van 1933 ziet hei be stuur echter nog geen reden voor te stellen één dier genomen maatregelen ongedaan te maken, dit voor de flinke reserve waarover men beschikt, maar het zal deze uitkomsten toch zeer ern stig onder het oog moeten zien en zoo noodig maatregelen treffen, die voorko men dat de gewone uitgaven de inkom sten overtreffen. Hoe hier afdoende het nut van een flinke reserve is gebleken, behoeft niet nader te worden aangetoond. Behoudens dan de onrustbarende stij ging van het aantal opnamen en ver- pleegdagen, die naar men hoopt voor 1934 bespaard zal blijven, en die eenigen tijd met zorg vervulde, was het een vrij rustig jaar in tegenstelling met het vorige en kon rustig gewerkt wor den aan de innerlijke organisatie. De secretaris brengt een woord van dank aan allen, die op een of andere wijze met de vereeniging in verbinding staan, voor de prettige en vruchtbare samenwerking en de hulp en steun die hij mocht ondervinden; in 't bijzonder de administratie's der ziekenhuizen en de artsen. De cijfers bewijzen, dat deze steun en medewerking aan de vereeniging ten volle verdiend zijn geweest, waarom daarop weder in volle vertrouwen een beroep wordt gedaan. Het ledental bedroeg bij de oprichting 23 Juni 1928 25, inwerkingtreden der Vereeniging 1 October 1928 10785, op 1 Jan. 1929 12585 op 1 Jan. 1930 15098; op 1 Jan. 1931 17420; op 1 Jan. 1932 19552; op 1 Jan. 1933 21188; op 1 Jan. 1934 22791. Het aantal opnamen in 1933 bedroeg 656 waarvan uit Middelburg 384 en van het platteland 272. Van deze bedroeg het aantal ver- pleegdagen 11656. In 1932 waren deze getallen 471 en -8209. Vojgens de statistiek over het vijfja rig tijdvak 19291933. In procenten van de contributies (afgerond) Zieken huiskosten 1929 54, 1930 57, 1931 66, 1932 61,9 en 1933 83,9; Vervoerkosten nihil, 2, 2, 2,3 2,8; Operatiekamer ni hil, nihil, 2,5 2,2 2,6; Bijkomende kos ten nihil, nihil, nihil, nihil, 4,7; Admi nistratie 5, 5, 4, 3,9, 3,6; Bodeloon 8, 8, 9, 8,9, 8,9; Algemeene kosten 2, 2, 3, 3,9 2,5; Batig saldo 31, 26, 13,5 16,9 en nihil. Hij weet het zelf niet, waarom hij bij het zien van deze jonge vrouw zoo in de war raakt Voor het eerst in zijn leven durft hij een vrouw niet brutaal te fixeeren. Voor het eerst in zijn le ven gevoelt hij respect voor een vrouw. „Wat is er met haar?" vraagt hij zich af. Waarom is zij zoo heel anders dan de andere vrouwen, die hij; tot nu toe heeft leeren kennen en die van hem slechts hartstocht eischten en dit voor liefde accepteerden. Wanneer hij haar nu voorzichtig aan kijkt, welt langzaam in hem het besef op waardoor deze vrouw hem zoo op valt. Een fluidum van reinheid en zuiver heid gaat van haar uit. Hier ontmoet hij voor het eerst een reine en on schuldige vrouw, die daarbij nog een eigen bekoring heeft. Zulke vrouwen vindt men niet vaak. Hij ziet, dat is geen moerasbloempje. Een dergelijke vrouw heeft hij nog nooit om zich gehad. Haastig en acnter Jen rug van zijn vriendin schrijft hij een briefje. Hij ver zoekt daarin de mannequin Arlette is haar naam om een sndez-vous. Terwijl hij dichter naar Arletie toegaat, als wilde hij de japon betqjr bekijken, laat hij het briefje in haar hand glijden Maar hij schijnt onhandig le zijn ge weest. Het briefje valt op den rond en Het aantal leden was gemiddeld 14000, 16250, 18684, 203370 en 21990: het aantal ziektegevallen 293, 347, 434, 471 en 656; per 1000 leden 21, 21,7 23,2, 23,1 en 30; in procenten 2,1, 2,17, 2,32, 2,31 en 3; Ziekenhuiskosten 16905,15, 20576,75, 27227,77, 28661,98 en 41690,29; bedrag per geval 57,50, 59, 62,50, 61 en 63,50; aantal verpleegda- gen 4659K, 5839, 7881, 8209 en 11656; gemidde.d aantal verpleegdagen 16, 16,8, 18,15, 17,5 en 17,75; gemiddelde kosten per dag 3,60, 3,50, f 3,46, 3,50, 3,57. Het overzicht van het ledental over 1933 met een procentsgewijze vergelij king ten opzichte van de bevolking op 1 Januari 1933 luidt: Aagtekerke 1 Jan. 1933 139 leden, 1 Jan. 1934 155 leden, dat is 20 van het aantal inwoners; Arnemuiden respectie velijk 1678, 1770 en 75; Biggekerke 276, 286 en 31,5; Domburg 869, 887 en 68; Grijpskerke 504, 556 en 61; Koudeker- ke (dorp) 708, 809 en 40; Meliskerke 184, 195 en 27; Nieuwland 752, 792 en 67; O. en W. Souburg 2523, 2749 en 58; Oostkapelle 310, 519 en 37; Ritthem 296, 331 en 50; Serooskerke 286, 489 en 30; St. Laurens 325, 400 en 32; Veere 352, 410 en 43; Vrouwenpolder-Gapinge 365, 435 en 40; Westkapelle 409, 492 en 22,3 en Zoutelande 162, 202 en 24. Totaal zonder Middelburg 10138, 11477 en 46; Middelburg en omg. 11050, 11314 en 56. Algemeen totaal 21188, 22791 en 50.5. De exploitatie-rekening over 1933 geeft aan ontvangsten en uitgaven f 54.164.95 met een nadeelig saldo van 4453.61. De kapitaalrekening geeft een goed slot aan van f 143952. De balans meldt aan reserve f 34.435.18, PRESTATIE VOOR LOON. De heer H. A. Enkelaar schrijft ons: De laatste jaren loopen in onze goede stad Middelburg honderden werkloozeni die steun ontvangen en geen werk daar voor verrichten. Ook dit jaar staat op de begrooting van Middelburg een bedrag van pl.m. 153.000 voor steunver- 1 e e n i n g en 40.000 voor werk verschaffing. Herhaaldelijk wordt van alle zijden er op aangedrongen, de werkloozen voor hun steun werk te laten verrichten, dus „Prestatie voor loon". Veel werkloozen zou niets* aangenamer zijn. Door de laat ste besluiten van de Regeering is het mogelijk, die richting uit te gaan en kunnen zoowel de oudere als de jongere werkloozen té werk gesteld worden en zal hun steun voor den eventueel ge- presteerden arbeid een weinig verhoogd worden. Werken, die anders niet uitge voerd worden, kunnen door dezen maat regel nu ter hand genomen worden. Doel is, zoodanige werkobjecten te vinden, dat nu niet alleen in hoofdzaak grondarbeiders te werk gesteld, maar dat alle categoriën van arbeidzoekenden aan het werk gezet kunnen worden, zoo als: timmerlieden, schilders, meubelma kers, teekenaars (bouwkunde en water bouwkunde), loodgieters, enz. Met alle kracht dient gezocht te wor den naar zulke werkobjecten. Daarover hoop ik, als leeraar a. d. Ambachtsschool en lid van de Commissie voor Ontspan ning en Ontwikkeling van Werkloozen te Middelburg, een lezing te houden en aan de hand van lichtbeelden plannen te lanceeren en voor te leggen aan autoriteiten en belangstellenden om tot dit doel te geraken. De Jeugdherberg. De Jeugdherbergstichting „De Beve- landen" hield Maandagavond in de „Prin6 van Oranje" haar jaarvergadering. Voorz, de hr. Van Zaltbommel. De secretaresse, mej. Van Wagten- donk vermeldde o.a. in haar jaarverslag, dat het ledental bedraagt 58 pers. leden en 16 vereenigingen. De jeugdherberg zij stapt er met haar voet op. Vlug kijkt Alexander om of niemand het gezien heeft. Dan raapt hij het pa piertje weer op. Ten tweeden male pro beert hij het haar te geven, maar nu merkt hij, dat Arlette de hand tot een vuist gebald heeft Hij ontmoet haar blik, zoo koel en vernietigend, dat hij bloost. Duivels, zoo een vrouw heeft hij nog nooit ont moet! Hij koopt de japon, die zijn vrien din graag wil hebben en verlaat opge wonden het modehuis. Hij neemt afscheid van zijn vriendin, die pruilend heengaat. De rest van den dag brengt Alexan der door in een cafétje tegenover het modehuis. Hij moe haar vandaag spre ken. Uren wacht hij. Dan wordt de zaak gesloten. De em plolé's verlaten het gebouw. Arlette is een van de laatsten, die uit de deur stapt. In het eerst herkent hij haar bijna niet. Zoo bescheiden en eenvoudig is zij gekleed. Maar aan dezen soepelen loop, de trotsche houding van het hoofd herkent hij haar toch. Hij loopt achter haar aan. Voor het eerst voelt hij een zekere beklemdheid. Arlette wacht op een bus. Hij spreekt haar aan, maar weer negeert zij hem. En Alexander begaat een fout. Hij, die zijn leven lang met demi-mondaines heeft 319 maal nachtlogies verschaft, te gen 225 in het voorgaande jaar. Er is be hoefte aan een goede waschgeiegenheid bij de Jeugdherberg, doch de financieele toestand het niet toe, daarin te voor zien. Wegens gezondheidsredenen heeft mevr. Van Selms als bestuurslid be dankt. In haar plaats werd benoemd mevr. Blanson Henkemans. De voorz. herinnerde aan de Jeugd herberg-tentoonstelling. te Goes, die een uitstekend resultaat had. Het bezoek was te Goes grooter dan in alle andere plaatsen en er kon ook een batig saldo geboekt worden. Uit het verslag van den penningmees ter den hr. Ossewaarde bleek, dat de resultaten-rekening sluit met 227.60, w.o. een batig sa.do van 121.25, dat afgelost werd op de schuld, bedragende daarna nog pl.m. f 400, Besloten werd, dat 't bestuur een commissie zal trachten te vormen om nieuwe contribuanten te winnen, ter wijl het tevens zal probeeren een kleine 'oterij te organiseeren. Een en ander, om zoo spoedig mogelijk de schuld, zijnde de resteerende oprichtingskos ten, te delgen, benevens gelden te krij gen voor verbetering van de Jeugdher berg. De Jeugdherbergleider, burgemeester Gunning van Ierseke, wees vervolgens op de verblijdende toename van net aantal overnachtingen. Spr. deelde daarbij mede, dat ook de jeugdherberg- ouders over den gang van zaken tevre den zijn, en de overuiging hebben, dat de herberg werkelijk in een behoeite voorziet. Spr. haalde ettelijke zinnen uit het gastenboek aan waaruit bleek, dat men vol lof is over hetgeen de jeugdherberg biedt. Van de warme maaltijden, die thans ook verkrijgbaar zijn, wordt veelvuldig gebruik ge maakt. Spr. zeide tenslotte, er van overtuigd te zijn, dat deze Jeugdher berg zal blijken een steeds grooter suc ces te zijn. SLUIS, Tot Ridder in de Leopolds orde is Zaterdag 21 April 1934 benoemd de heer Abr. Willemsen. ontvanger der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen alhier. Militarisme, wat de klok slaat. Te Feldaffing, aan "t meer van Starnberg, bij München, is Zondag de eerste nat.- soc. „strijdschool" geopend. Het hoogte punt van de feestelijke openingsplech tigheid bestond in de rede van Roehm, den chef van den staf der S. A., die o.m, zeide: „Het doel, dat met de stichting van deze school beoogd wordt, is, jongelin gen en mannen te kweeken, die „liefde to+ volk en vaderla-id" als eenig devies op hun vaandel geschreven hebben. On ze bedoeling is in jullie, jongens, den strijdgeest weer te wekken en levend te houden. Het wordt jullie taak, te slrever en te bereiken wat den Le'der in zijn opbouwwerk van Dditschland, a's einddoel 'voor oogen heeft gezweefdi" Hierna werd het vaandel geheschen, de gebruikelijke liederen klonken en Roehn inspecteerde de voorbeeldig in gerichte school. Kort recht, Een boer uit Holzhau- sen in de kreits Salzwedel weigerde hardnekkig het onderhoud van een on wettig kind te betalen. Om er zich uit te redden beweerde hij dat hij zijn eigen 3aas niet was maar op de hoeve van zijn vrouw voor kost en onderkomen zon der loon dus werkte. Hel was dus z.i. duidelijk dat hij niet kon betalen. De weigerachtige vader is nu op be vel van den rechter naar een werkhuis overgebracht. Alles wat hij daar met hard werken verdiend komt zijn kind ten goede. oxo (Ingez. Med.) omging, praat ook tegen deze vrouw over juweelen en kleeeren. Zij ant woordt nog steeds niet. Pas wanneer hij over geld gaat praten, vaart zij: woedend uit „zulke menschen zijn voor u" en wijst naar een voorbij slenteren de prostitué. En voor hij weet wat er gebeurt, springt zij op een voorbijrij dende autobus en laat Alexander woest achter. „Zij is geraffineerd. Maar ik krijg haar wel!" Den volgenden dag stuurt Stavisky 'n detective achter haar aan. Hij is er nu van overtuigd, dat zij zich een beetje interessant wilde maken. Beslist heeft ook zij haar vrienden, zooals de meeste Parijsche manne quins. Maar hij zal haar dat „onschulds- masker" wel afscheuren. Maar de de tective geeft andere berichten: Zij heeft geen vriend, leeft van haar klein salaris, gaat niet naar cabarets en leest vreemde talen. Bewonderaars heeft zij voldoende, maar het is be kend, dat zij niemand aanvaardt. Deze vrouw is even deugdzaam als mooi.Alexander geeft het niet on. Een onophoudelijk bombardement be gint hij op de schier onneembare ves ting en tenslotte wint hij haar belang stelling. Maar haar zelf kan hij slechts door een trouwbelofte winnen. En zoo verliefd is hij, dat hij daarin toestemt, (Slot volgl). Vijl milliard voor de werkverschaffing. Het Duilsche rijk heeft tot nu toe ruim 5 milliard mark rechtstreeks voor de werkverschaffing uitgegeven, volgens een uiteenzetting van de regeering op de tentoonstelling „Duitsch volk, Duitsche arbeid". De diverse programma's van werkver schaffing eischen het grootste deel van deze uitgaven op, n.l, 25 milliard. Hier bij komen o.a. voor het verstrekken van huwelijksleeningen 270 millioen, voor het fonds ter bevordering van den na- tionalen arbeid 120 millioen, voor den vrijwilligen arbeidsdienst 300 millioen, voor de rijksautowegen 550 millioen voor de spoorwegen 664 millioen en voor de post 77 millioen mark. DE ONRUST IN SPANJE DUURT VOORT. Bij een reeks botsingen en bomont ploffingen te Madrid zijn twee personen gedood en zeven zwaar gewond. In een voorstad van Madrid hadden de anarchisten een nonnenklooster in brand gestoken, doch het vuur kon nog bijtijds worden gebluscht. De watervoorziening in de stad is hier en daar verbroken. Een algemeene staking, die Zaterdagavond werd afgekondigd, heeft den geheelen Zondag voortgeduurd. Het verkeer lag volkomen stil. De bakkerijen moesten door soldaten worden bewaakt. De be woners bleven zonder brood. De politie heeft in totaal 200 arrestaties verricht. Misdaad onder invloed van slechte romans en films. Onder den indruk van een opzienbarenden moord, ge pleegd op den advocaat en afgevaardig de dr. P'rovovici te Boekarest door 3 gymnasiasten, eischt de publieke mee ning in Roemenië scherpere bewaking van de jeugd in haar vrijen tijd en vooral maatregelen van de onderwijs- autoriteiten tegen de mogelijkheid, dat de jeugdige hersens vergiftigd worden door sensatie-films en schandlectuur. De moord had eenige weken geleden plaats. Des nachts in zijn slaapkamer, in tegenwoordigheid van zijn vrouw, werd Popovici, een algemeen geacht en gezien man, vermoord. De politie tast te in het duister wie de daders waren, totdat eensklaps bekend werd dat net drie scholieren waren, resp. 16, 17 en 18 jaar, kinderen van zeer voorname families, mal. de zoon van een rechter, van een leeraar en van een hoogen ambtenaar. Er is geen andere verkla ring, dan dat zij door het lezen van slechte romans en het zien van ver keerde films tot hun daad zijn aange zet. Zij: golden alle drie bij hun leeraar als intelligent. De drie gearresteerden hebben hun daad bekend. Gemaskerd zijn zij het huis van hun slachtoffer binnengedrongen met de bedoeling om te stelen. Een hunner was familie van de schoonzuster van dr. Popovici en reeds eerder in het huis geweest; zij hadden niet de bedoeling gehad dr. Popovici te vermoorden, maar hadden uit angst geschoten, omdat zij dachten dat hij hen aanviel. De daad heeft In het geheele land grooten indruk ge maakt en men is diep begaan met de ouders der jeugdige misdadigers. De vol gende week komen de jongelieden voor hel gerecht. FEEST VAN DEN ARBEID Mussolini zegt Zondag is in geheel Italië het jaarlijk- sche „feest van den arbeid" gevierd, waarbij zooals gebruikelijk heel wat openbare werken werden ingewijd en standbeelden onthuld. Te Rome voer de Mussolini ter gelegenheid van een en ander het woord. Hij vertelde o.m. het volgende: „De fascistische revolutie heeft aan het Italiaansche volk de noo- dige tucht en eenheid opgelegd, maar zij heeft tevens een geweldige verplich ting op zich genomen, waaraan alle re volutionaire zwarthemden tot aan het einde hunner dagen getrouw zullen blij ven. De verplichting komt neer op groo ter macht en grooter welzijn voor het Italiaansche volk. Geen volk ter wereld toont een schouwspel als het Italiaan sche, gedisciplineerd, zelfbewust en hardnekkig in zijn krachtsinspanning. De aanstichters van het fascisme, in den heldhaftigen tijd die aan de revolutie voorafging, hebben het met onver schrokkenheid hun leven gegeven. (Stemmen uit de menigte: „En wij zul len het opnieuw géven als gij het be veelt, Duce Zij kwamen voor de overgroote meerderheid uit de volksla gen van buiten en van de steden. Wij zullen nooit gedoogen, dat dit typische, diep in het volk gewortelde karakter van de revolutie ook maar een streep gewijzigd zal worden. Het staat vast, dat wij met onze tucht, met onzen ontembaren moed, dezen moeilijken tijd te boven zullen komen. De revolutie der zwarthemden heeft tot strekking den arbeid te bevrijden van alles, wat hem verdrukte en hem te er kennen in al zijn elementen als de grondsteen van het heele maatschappe lijke leven. Gij weet het reeds uit een ervaring van twaalf jaren, dat op mijn woorden steeds daden volgen. Gij weet, en gij be seft het in uw diepste binnenste, dat de revolutie der zwarthemden, die bestemd is de materieele en moreele kansen van het Italiaansche volk te vermeerderen, thans op weg is, om aan alle besch'aafde naties een parool mee te geven, het pa rool van de waarheid zonder hetwelk de menschen niet vrij zijn; het parool van het recht, zonder hetwelk er geen duurzame vrede ter wereld mogelijk' is. Geleidelijk aan hebben wij ons bevrijd van alle slakken, en hebben wij alle be lemmeringen overwonnen, die onzen marsch konden vertragen. Het verleden ligt reeds achter ons, de toekomst in ons. Zij is veilig in onze handen, want zij zal bet product zijn van onzen moed en on zen onverwinlijken wil tot leven en over winnen." ONTVANGEN BOEKEN. „Reis naar het eind van de nacht", door Louis Ferdinand Céline. Roman uit het Fransch door J, A. Sandfort. Inge leid door Prof. Dr. P. Valkhoff. Deze uit gave verscheen bij de uitgevers Mulder Co. te Amsterdam. Bij de Uitgevers-Mij. Van Logüem Slaterus te Arnhem is een volks uitgave verschenen van den bekroonden roman van Theun de Vries: „Rem brandt". Derde druk. „Het Mechanisme der Natuur". Een eenvoudige uiteenzetting van de moder ne opvattingen betreffende de structuur van de stof en het wezen van de stra lingsverschijnselen, door E. N, Da. C. Andrade. Uit het Éngelsch vertaald door Dr. F. W. Nijhoff, Verschenen bij de uit gevers W. J. Thieme Cie. te Zut- p h e n. Van dezelfde uitgevers ontvingen wij: „Quaede Foelck". De gebiedende vrouwe op Oldenborch. Historische roman uit Oost-Friesland, omstreeks 1400, door Ds. S. Bartstra. Oostkapelle. Van 13—20 April 1934. Getrouwd: W. Geldof, 27 jaar en J. in 't Anker, 24 jaar. Vrouwenpolder. Van 15—21 April 1934. Getrouwd: P. Duvekot, jm. 27 jaar met L. Geerse, jd. 31 jaar. Borssele. Van 1521 April. Ondertrouwd: A. Adriaanse jm. 25 j. te Ovezande en J. de Jonge jd. 24 j. te Borssele; C. P. de Baar, jm. 21 j. te 's- Heer Arendskerke en M. de Winter jd. 24 j. te Borssele. Bevallen: J. de Muijnck geb. Boone d.; M. Ruster geb. Walhout d.; Overleden: M. Karelse 92 j„ man van P. Traas. Wemeldinge. Van 1621 April. Ondertrouwd: C. Murre 21 j. jm. te Baarland en G. F. Adriaanse 22 j. jd.; H. Meijaard 25 j. jm. en T. H. Hooge- steger 23 j. jd.; G. Sthouwenaar 28 j. jm. en F, G. Adriaanse 25 j. jd. Bevallen: H. Jobsen geb. H'outeka- mer d. Overleden: C. Hamelink 73 j. wedn. van J. Ferdinandusse. Nisse. Van 1521 April. Getrouwd: M. den Dekker 22 f. te Hoedekenskerke en P. Otte 21 j. te Nis- se. Kortgene. Van 6—20 April 1934. Bevallen: B. Klompe geb. van Zuyen d. Colijnsplaat. Van 14—21 April 1934. Ondertrouwd: A. Welleman, 22 j. te Kortgene en P. Janse 18 j. Aardenburg. Van 722 April 1934. Ondertrouwd: Jos. van de6 Broeké, 30 j. uit Schoondijke en C. M. Lampo, 24 j. Bevallen: J. Corthals geb. Tellier z. C.;M. Rieteco geb. Matthijs z. Elec, Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6