Adverteert in dit Blad MIDDELBURGSCHE SPORT. BUITENLAND. COLLECTE VENDUTiE. Ifoofóre ({aan. BURGERLIJKE STAND. Politie. Inspecteur van BH ZEELANlH FRANKRIJK DUJTSCHLAND. ITALIË. SPANJE. WAAR IS WERK? Verknopingen - Verpachting»* In Zeeland. Nationale Stichting te Wolfhezen Steunt allen dit liefdewerk voor de Nederlandsche Blinden! Politie-Vakschool A F'S C HRIFT; n.v. delflandscheIas^rantTe^ompagnie, delft. AFSCHRIFT. n.v. delflandsche assurantie-compagnie, delft. Speciaal adres voor Coöp. Kolenvereenigingen ter verzekering van hare werknemers tegen ongevallen. Inlichtingen worden verstrekt door W. Bogaards, Insp. D. A. C. Kapelle Z.B. COURANT Drogisterij „De Ster" Fa PAUL VAN SLUIIS, Vlasmarkt K 157 Tel. 641, Middelburg. a actie zoo in 't algemeen wel wat over bodig, om de in den aanvang van ons ar tikel opgegeven redenen- De Zeeuwsche Landb. Mij, zond aan al de notarissen en deurwaarders een cir culaire in dien geest. De Ring van No tarissen te Middelburg verzocht weer op zijn beurt de medewerking van den Pre sident der Rechtbank te Middelburg en deze vroeg weer den deken d'er Orde van Advocaten daar aan de leden der Bade te willen verzoeken niet tot over ijld beslag over te gaan, doch te trach ten tot een minnelijk vergelijk te ko- "^Een dergelijke vriendelijke waarschu wing voor een overijld beslag zal moge lijk nog wel wat uithalen tegen de prac- tijken van een enkele al te forschen executie-lustige, en er op deze wijze toe bijdragen dat door het ontbreken van rechtmatige klachten de wetgever zich zaï onthouden van wettige maat regelen. Voetbal. Nog twee ontmoetingen en het is ai- geloopen met Koning Voetbal, voor wat tenminste de competitie betreft, waarbij nog komt de candidaat, die de „eer" te beurt valt in de komende promotie en degradatie ronde zijn stan ding te verdedigen. De beslising voor de bovenste plaats is gevallen. Willem II hielp alle illusies bij de Longamenschen naar het land der sprookjes en de tricolores krijgen na een viertal jaren van wachten op nieuw de kans den hoogsten titel in Nederland te veroveren. Wij wenschen de rood-wit-blauwen proficiat met het behaalde succes en spreken de hoop uit dat de Leeuw en dezijnen ons Zui den in het groote tournooi op waardi ge wijze mogen vertegenwoordigen. En is' nauwelijks de spanning eenigs- zins geluwd, a.s. Zondag staat weer in het toppunt der belangstelling, omdat de laatste plaats wordt uitgekiend tus- schen Nac en Bleijerheide met Noad Middelburg, Bleijerheide is buiten alle gevaar, waardoor de Bredanaars wel de gemakkelijkste schotel te verwer ken krijgen. Met Noad—Middelburg is het geheet anders gesteld, want wanneer de ploeg van Verlegh wint, en die kans bestaat zeer zeker, moet ook de Tilburgsche j club minstens gelijk spelen om den j dans te ontspringen, doch hetzelfde j geldt voor de Zeeuwen die persé dan moeten zegevieren om niet voor de tweede maal degradatie wedstrijden te moeten spelen. Dat het dus spannen zal in Tilburg mag wel verwacht wor den. Middelburg wordt dus wel zwaar op de proef gesteld, doch laten de spelers er stuk voor stuk van doordrongen zijn dat er iets moet gebeuren om de eind spurt goed te maken. Laten zij inzien, dat voor Zeeland een brok voetbal kan verloren gaan. Wij durven geen voor spelling doen, doch dat Noad zoo maar zonder slag of stoot de groen-witten onder de knie zal krijgen wil er bij ons niet in. Willem II kan al direct in touw tegen Velocitas. O.i. zijp het twee gelijkwaar dige ploegen, zoodat het terreinvoor deel hier kan meetellen. Verder wordt nog een beslissings wedstrijd gespeeld tusschen de Zeeu wen en Breskens om de bovenste plaats, op het terrein van Zeelandia te Middelburg. Het programma luidt: Kampioenschap van Nederland. Willem II—Velocitas. Eerste Klasse. NoadMiddelburg. NacBleijerheide. 2e Klasse A. AllianceTerneuzen. VlissingenT.S.C. 3e Klasse A. Terneuzen 2Hulst. Beslissingswedstrijd. De ZeeuwenBreskens. Een lafhartige anti-oorlogsdaad. Een te Du nkerken verschijnend blad meldt, dat het oorlogsmonument te Gra- velines in Noord-Frankrijk door totdus- ver onbekende daders ernstig is bescha digd. De vandalen zijn boven op het monu ment geklommen en hebben daar de ge- weerloopen met bajonet, in de handen van den „Poilu" en van den „Fusilier- Marin" verbrijzeld. Verder hebben zij den bronzen ketting, waarmede het aan den voorkant van het monument aange brachte stadswapen versierd was, losge rukt en op den grond geworpen. Het door de politie ingestelde onder zoek leidde naar de haven. De gendar men stelden een onderzoek in aan boord van de „Fiying Norseman welker be manning uit vijf Nederlanders bestaat. Na verhoor werden zij echter weer op j vrije voeten gesteld. De politie leidt haar onderzoek thans in de richting van de „Margina" (kapitein Paap) eveneens met een Nederlandsche bemanning. Deze boot is uit Gravelines vertrokken met bestemming naar Ant werpen, Inmiddels is nog niet bekend, of dit politie-onderzoek reeds eenig resultaat heeft opgeleverd. In ieder geval is men te Gravelines ervan overtuigd, dat bui- tenlandsche zeelieden de daders zijn, daar het monument, dat voor 150 tijdens den wereldoorlog gesneuvelde inwoners van Gravelines werd opgericht, door al le deelen der bevolking als iets heiligs wordt beschouwd. HITLER 45 JAAR. Heel Duitschland heeft gisteren den 45sten verjaardag van rijkskanselier Adolf Hitler gevierd. De dagbladen brachten uitvoerige ar tikelen, waarin werd nagegaan wat in het afgeloopen jaar is bereikt. In alle plaatsen van Duitschland wa ren van de openbare gebouwen de vlag gen uitgestoken en werden muziekuit voeringen gegeven. Lawine eischt 5 slachtoffers. Te Piateda bij Sondria zijn negen arbeiders, die zich op weg bevonden naar een elec- trische centrale, welke in de buurt van Piateda in aanbouw is, door een lawine getroffen en in het dal geslingerd. Met groote moeite konden slechts vier hun ner levend uit de sneeuwmassa gered worden, de overige vijf arbeiders zijn omgekomen. fj'f De klucht van den stier, Een stier, bestemd voor de stierengevechten, is tijdens het transport in een hoofdstraat van Madrid losgebroken. Het dier dreef de voorbijgangers op de vlucht en drong een huis binnen. Hij wandelde zelfs de trap op naar de eerste verdieping, waar hij het meubilair grondig vernielde. Een politie-agent nam tenslotte den strijd tegen het woedende dier op. De agent bleef overwinnaar en bracht het publiek in verrukking, door den stier volgens de regelen der toreadorskunst tot overgave te dwingen. De geestdrif tige menigte droeg hem op de schouders door de straten. Kloetinge. Van 815 April 1934. Bevallen: M. Gunst geb. Meulpolder d. Overleden: M. Karelse, 46 j. geh. m. A. de Bart A. de Bart, 41 j. wedn. M. Karelse. Ondertrouwd: A. J, Karelse, 27 j. en C. E. C. Timmerman, 23 j. Wolphaartsdijk. Van 131 Maart. Getrouwd: H. Kraak, 30 j, en M. van Gilst, 29 j. C. Sinke, 24 j. en M. J, Koole, 24 j. Bevallen: K. de Regt, geb. v. d. Moe- re, z. P, Zweedijk, geb. Tavenier, z. Overleden: P. Vereeke, 71 j., weduwn. van J. Boogaard. M. van Damme, 74 j., wed. van A. Remijnse. P. Rein- hout, 55 j., ongeh. N. Verheule, 22 j. j.m. C. Staal, 46 j., man van C. Slabbekoorn. J. Verhulst, 80 j., ong. De Districts-Arbeidsbeurs voor de gemeenten tusschen Ooster- en Wester- Schelde zendt ons de volgende aanvra gen: Binnenland AMSTERDAM: 4 ankerwikkelaars, niet ouder dan 23 jaar, dadelijk, loon nader overeen te komen. AMSTERDAM: bekw. werkmeester b.m. alle machinerieën voor het fabri- ceeren van gebreide goederen, moet ma chines kunnen monteeren en leiding kunnen geven, dadelijk, loon nader over een te komen. ROTTERDAM: smidsknecht, 1820 jaar, bekend met hoefbeslag, dadelijk, reiskosten en loon nader overeen te ko men en kost en inwoning, voor onbep. tijd. BREDA: steno-typist(e) pl.m. 1820 jaar, moet Duitsch kunnen spreken, loon nader overeen te komen, voor ombe paalden tijd. UTRECHT: bloemistknecht, leeftijd 20 25 jaar, Ned. Herv., loon naar be kwaamheid plus kost en inwoning. SCHOTERLAND: controleur bij den dienst der werkverschaffing en steun- verleening, de aanstelling geschiedt tij delijk. Aan deze betrekking is een be zoldiging verbonden, berekend naar 1500.per jaar (zonder toelagen). Soil, opzegel vóór 30 April a.s. VENLO. Drie bekwame Carosserie plaatwerkers. Aanvangssalaris 50 cent per uur. Duur van het werk vijf tot zes maanden. In diensttreding direct. Buitenland: FRANKRIJK. Geplaatst kan worden bij Franschen landbouwer in het depar tement Seine- et Oise (midden Frank rijk), klein gezin, waarvan gezinshoofd als melker (prima kracht) en een zoon als tuinman werkzaam kan zijn. Gezin moet met de Fransche taal bekend zijn. Aanvangsloon frs. 1000 per maand be nevens huisvesting en vrij stoken. Zoo mogelijk in het bezit van eenig meubi lair. Aanbiedingen uitsluitend aan het Or- gana der Arbeidsbemiddeling. De Directeur, H. P. STAAL April. 24 Goes, Huis en erf, Kram. 24 Grijpskerke, Hofstede en Inb, Blaupot ten Cate. 25 Vrouwepolder, Inspan, Struve. 25 Goes, Inboedel, de Kok. 25 Kwadendamme, land, Verbist. 25 Koudekerke, Inboedel, Loeff. 25 's H. Hendrikskinderen, Land, Van Dissel. 26 Middelburg, Huizen, v. d. Harst. 27 Serooskerke, Inspan, Terpstra. 27 Middelburg, Aannemersmateriaal, Groot en Hondius. 30 Oostkapelle, Inboedel, Blaupot ten Cate. Mei. 1 Koudekerke, Inboedel, Loeff. 2 Domburg, Pluizen, Struve. 4 N. en St. Joosland. Huis. en Land, Blaupot ten Cate. 9 Nieuwdorp, Woonhuis Van Dissel. 9 Nieuwdorp, Inboedel, Van Dissel. a „Tehuis voor alleenstaande blinden". met toestemming van B. en W. van Middelburg gedurende 23 en 24 April De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes zal op Woensdag 25 April 1934 des nam. 1 uur te 's-Heer Hendrikskinderen in het Café „De Oranjeboom" ten verzoeke van het Groot Armbestuur van 's-Heer Hen drikskinderen voor den tijd van 4 jaren Publiek Verpachten 40 perceelen Bouw- en Weiland te 's-Heer Hendrikskinderen, groot 23 H.A. 31 A. 82 c.A. Nader omschreven in notitiën, die op aanvrage verkrijgbaar zijn. Deurwaarder J. M. DE KOK, te Goes zal op Woensdag 25 April 1934 's voormiddags 10 uur in de „Prins van Oranje" te Goes, a con tant VERKOOPEN: kasten, kabinet, cylinderbureaux, tafels, stoelen, spiegels, schilderij en, klokken, bedden, ledikanten, matrassen, naaimachines, electr. kroon, electr. e.a. lampen, wasch- tafels, waschstellen, kachels, piano, pathéfoon (als nieuw) met 47 mooie platen, rijwielen, glas en aardewerk, enz. Zindelijke goederen kunnen wor den bijgebracht waarvan opgave te doen ten kantore van genoem den deurwaarder aan de Kleine Kade no. 11. Kijkdag Dinsdags te voren van 105 uur. KUNSTMUSEUM" SchuttershofMiddelburg Tentoonstelling van werken Jan Grégoire, A'dam. Geopend Zondag 105. Neo-fresco's-, tempera- en mineraalverf. Uit de Midd Courant Zijn werk zal voor menigeen, die er nog niet mede kennis maakte, een blijde verrassing zijn. te Vlissingen. 1 Mei a.s. aanvang nieuwen cursus opleiding Vereischte" iseinddiploma 5 j. B. S. oftGymnasium. 'JJCj Spoedige aanmelding is ge- wenscht bij de Inspecteursvan Politie aan het Bureau van Politie te Vlissingen. f5 Dj, X5SSC 32KfflBSSBÊ»«BB5KSSsaew. Notaris J. C. KRAM te Kapelle, is voornemens op Dinsdag 24 April 1934, 's avonds 8 uur, in de „Prins van Oranje" te Goes, publiek te ver- koopen HET WOONHUIS met schuurtje, erf en tuin, aan de Middelburgsche straat no, 42, te Goes, groot 1 A 56 cA, thans be woond door Mej. M. Lindenberg- Hamelink. Op gebruik uiterlijk 1 Augustus 1934. Betaling: 15 Mei 1934, van wel den datum tot aan de aanvaarding over het bedrag der koopsom 5 pet. rente wordt vergoed Bezichtiging: 4 en 11 Aprii a>s< van 24 uur. Nadere inlichtingen bij den No taris. Notaris A. TH. VERBIST te Goes, is voornemens op Woensdag 25 April 1934, des nam. half 4, in de herberg van Jac. Bal, aan het Lange Weegje te Kwadendamme, ten verzoeke van zijn principaal, in het openbaar te verkoopen 4.60.30 H.A. BOUW- EN WEILAND te Kwadendamme, in 2 perceelen en in massa. Thans in pacht bij den Heer D. van Gilst tot najaar 1936 tegen verminderden pachtprijs van 500 per jaar. Nadere inlichtingen verstrekt de Notaris. COLIJNSPLAAT,' 13; April 1934. Mijne Heeren,fjg|i§i| Ondergeteekende betuigt hierbij zijn dank aan den Heer W. Bogaards te Kapelle (Z.B.) inspecteur der Delflandsche Assu rantie-Compagnie voor de vlugge afwikkeling en de coulante be handeling inzake de uitkeering voor het ongeval hem overkomen, gedurende de werkzaamheden voor de Coöperatieve Kolenver- eeniging „Onderlinge Hulp" te Colijnsplaat, en beveelt boven genoemde Delflandsche bij het publiek aan. Hoogachtend, w.g. P. VERBURG Pzn. COLIJNSPLAAT, 13 April 1934. Mijne Heeren, Het bestuur der Coöperatieve Kolenvereeniging „Onderlinge Hulp" te Colijnsplaat betuigt hierbij zijn dank aan de Delflandsche Assurantie-Compagnie (Inspecteur de Heer W. Bogaards te Kapelle Z.B.) voor de vlugge afwikkeling betreffende een ongeval aan een der in haar dienst zijnde werkmenschen overkomen. Namens het bestuur, DE VOORZITTER. levert U alle voorkomende verpakte en onverpakte Genees middelen. De bekende „van Akens" Artikelen, ais II. Koiine, Bloedzuiverende Pillen, Balsempiilen, Koortspoeders, enz. Fosters Nierpillen, Zalf, Sanguinose, Sprutol, Borstsiropen vanaf 25 cent per fleschje, enz. enz. 3 °/o Kassabon. op Balatum, zijn schoonheid en gemak gepaard aan, duurzaamheid en besparing. De mooie dessins verfraaien Uw interieur. Het eenvoudig onderhoud, het aeluiddempend- en isofeerend vermogen, de onaantastbaarheid door water verhoogen Uw gemak en Uw comfort. De duurzaamheid is door de jaren bewezen. Daarom ontvangt, iedere kooper persoonlijk een garantiebewijs. Balatum biedt U voor het minste geld méér dan eenige onder», vloerbedekking. Door Balatum spaart U. Belegt Uw vloeren daarom met Echt Balatum. Nederlandse!» Fabrikaat. Balatum

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 7