EEN PRODUCT VAN VERTROUWEN: ZEELAND. POKOM H.P Ben Jien.PoIconfdLr. Naarden HANDEL EN NIJVERHEID. LANDDOUW. GOES. VLISSINGEN. DE N.V. HAVEN VAN VLISSINGEN KUNSTMEST I Briefgeschrief iusschen Jewannes uut Walchere en Jan de Smid uut Goesche Land. Vleeschextract, uitsluitend uit vleesch getrokken, helpt zieken en verzwakten door zijne ver sterkende en opwekkende wer king; het wekt den eetlust op, verlicht de verteerbaarheid der spijzen, en geeft aan deze een fijnen, vollen smaak. Potten vanaf_45^ cents. RECHTSZAKEN. Jewannes. EXECUTIE-BEPERKING. gen, wat het hare tot de saneering der Indische financiën zou bijdragen. Ne derlandsche gemeentefondsen, pand brieven enz. konden zich in het alge meen vrij goed in koers handhaven; Amsterdamsche obligatiën en enkele andere soorten zakten echter bij ge brek aan belangstelling in koers in. Op de aandeelenmarkt werd de indu- striëele afdeeling gesteund door de de zer dagen gepubliceerde gunstige jaar verslagen van eenige groote industri- eele ondernemingen, die ondanks de groote moeilijkheden nog alleszins be vredigend hebben gewerkt. Zoo heeft de Nederlandsche Kabelfabriek te Delft haar export nog eenigszins kunnen vergrooten en waren ook haar financi- ëele resultaten nog iets gunstiger dan 't vorige jaar. Uit een winst na afschrij vingen van 1.28 millioen tegen 1.03 millioen vorig jaar kan een dividend van 16 pCt. worden voorgesteld, dat is nog een percent meer dan over 1932. De Nederlandsche Gist- en Spiritusfa briek. die haar netto-winst op het niveau van het voorafgaande jaar (2.13 millioen) heeft kunnen handhaven, keert een onveranderd dividend van 15 pCt. uit. Daarentegen moet de Interna tionale Gewapend Beton Bouw haar dividend van 6 pCt. tot 4 pCt. verlagen, terwijl de Hollandia Mielkproductenfa- briek weer met een verlies afsluit. Nu de Unilever haar jaarverslag heeft gepubliceerd, is het wachten thans op de financiëele resultaten van Philips', die echter eerst later in het jaar met haar verslag pleegt te komen. In het be gin van de afgeloopen week was de stemming voor aandeelen Philips' eenigszins gedrukt; later was het fonds in herstel, Unilever konden, na den lichten teruggang op de publicatie van het jaarverslag, slechts een geringe ver betering boeken. Aandeelen Aku waren prijshoudend, mede onder den invloed van de gunstige jaarverslagen van de American Bemberg en de American Elanzstoff Corporation, die beide hun verlies in een winst hebben zien veran deren. Dit versterkt de hoop, dat ook de Amerikaansche dochtermij. der Aku, de American Enka, in hel afgeloopen jaar bevredigende resultaten heeft geboekt. Van de Engelsche dochteronderneming, de British Enka, is reeds bekend, dat zij een geringe winst heeft behaald, waar door het bestaande tekort iets is ver minderd. In de cultuurafdeeling heerschte ge durende het grootste deel der week eveneens groote terughouding. Tabaks- aandeelen liepen in koers terug, toen de taxaties voor de j.l. Vrijdag gehouden eerste (inschrijvingen, na de optimisti sche beoordeeling van de kwaliteit van het product, tegenvielen. Voor rubber- aandeelen is de belangstelling eveneens geluwd, na een officieele tegenspraak van berichten, volgens welke de Neder landsche regeering bij het Engelsche gouvernement voorstellen inzake de re strictie zou hebben ingediend. Het jaar verslag van de Amsterdam-Rubber was vrijwel in overeenstemming met de niet hooggespannen verwachtingen. Een be drag van 1,15 millioen gulden aan af schrijvingen, dat niet uit de winst kan worden gedekt, wordt aan de reserve onttrokken. Suikeraandeelen hebben niet belang rijk in koers gefluctueerd, evenmin als aandeelen Koninkl. Petroleum Scheep- vaartaandeelen werden slechts weinig beïnvloed door de plannen tot het bij eenroepen van een internationale scheepvaartconferentie, waarbij speciaal de quaestie der subs:dies onder de oogen zal worden gezien. Wanneer omtrent dit punt inddrdaad een internationale rege.ing zou kunnen worden getroffen, zou dit een belangrijke stap voorwaarts beteekenen op den weg naar saneering retaris en W. Berdenis van Berlekom. van het scheepvaartbedrijf. Zoo ver is Tevens treedt in functie als Directeur men intusschen nog lang niet. j de heer M. C. van Hall, benoemd in de i vergadering van aandeelhouders van 6 Hieronder volgt een overzicht van 't Februari M- koersverloop in de laatste week, Youngleening 35%, 33%, 34% Aku 47%, 43%, 44% Philips' 240, 240%, 238% Unilever 76%, 77%, 76%, 76% Ned. Scheepv. Unie 41, 40% H.V. „A'dam" 176, 172%, 173% Deli Batavia Mij. 128%, 130, 123%, 126% Senembah 148%, 142% A'dam Rubber 105%, 102%, 104% Op Zaterdag 19 Mei zal de afd. Zeeland van de Ned. vereeniging van land- en tuinbouwonderwijzers haar 25- jarig jubileum in een vergadering al hier vieren. Het congres van de Ned. Ver. van land- en tuinbouwonderwijzers zal in de tweede week van Augustus alhier worden gehouden. Vroege toeristen. Dezer dagen maakten een vijf en twintigtal studenten van de Handels hoogeschool te Rotterdam een tournée door Zuid-Beveland. Ook vertoefde a hier een groep studenten met twee professoren van de Universiteit te Leu ven. Men schrijft ons: Hedenmorgen werd ten kantore van den notaris G. J. van Gendt te 's-Gra venhage de stichtingsakte der (Naam- looze Vennootschap „Haven van Vlis singen" geteekend. Hiermede zijn in functie getreden de 9 Commissarissen der nieuwe N.V-, n.l voor het Rijk de heeren ir. J. P. Wal land, hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat; E. C. de Jonge, direc teur der Registratie en Domeinen en W. Berdenis van Berlekom, oud-direc teur van den Houthandel v.h. G. Al berts Lzn. Co., allen te Middelburg voor dn gemeente Vlissingen C. A. van Woelderen, burgemeester van Vlissin gen; R. H. Arntzenius, kapitein ter zee directeur van het Nederlandsth Loods wezen en ir. H. C. Wesseling, direc teur der Kon. Maatschappij „de Schel de", allen te Vlissingen, en voorts mr, Dieleman, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelburg; ir W. F. H. van iRijckevorsel, chef van den dienst van het vervoer der Neder landsche Spoorwegen te Utrecht en L. A. Stofkoper, vice-voorzitter van de Kamer van Koophandel der Zeeuwsche Eilanden te Middelburg. Voor den Raad van Toezicht zijn aangewezen de heeren C. A. v. Woel deren, voorzitter, mr. P. Dieleman, sec de oplosbare I voor Cactussen, Blad-«n Bloeiende planten. Verkrijgb. in fles- B schen k 40 ct. met gratis kleurenfoto's 9 van planten met aanwijzingen der ver- zorging bij de Bloem- en Zaadwinkels. B (Ingez. Med.) Middelburg, April 1934. Goeie vriend Jan Joen, Jan, wat eit den avvekaot zö langs z'n neuze weg sommigste lillijk 't een en ander onder ulder neuze gevre- ve. Mer oe durrefd n' toch zegge, dat er bin, die overaol ulder neuze insteke Laet 'n d'er mer om dienke, dat 'n nie in de zunne moe stae, as 'n zellef beu ter op z'n oöd eit. Mè noe mè d'rekt wat van m'n eige Jan. 'k Eb een ouwerwesschen boek van groötevaoder en die êet de gekeid van de waereld in 25 narren. Ie is deur 'n paoter geschreve en ie is vreêd leu tig om lezen en leerzaem ook, wan Jan deu de geschiedenissen van aolderlei gekken nae te gaen, kü je zelf wies oöre, a je dan mè net andersom doet as ulder. As den domenie bie julder dat leest, za d'n wè zeie, da 'k ook een fie- lezoof bin. En joe öore 'k a zegge, wae moe Jewannes noe nae toe. Wacht 'n bitje is ook 'n durrep, Jan. Je moe we- te, da 'k in dien boek gekeken of dae somstemes, ook de possegelnar in stieng", wan 'k wou wete, wat die paoter daer- over geschreven ao. Noe was dat vee stom van mien, wan Endrik zeit, dat er in den tied, toen dien boek gemaekt is, nog gin possegels waere. Affijn, j' ei noe wel a begrepe, da 'k de possegelverzae- melaers gekken noeme. En waerom Noe wi 'k nog is den fielezoof uutange. Kiek, Jan, een mensch bezit nie aoles, wat 'n z'n eigendom noemt, mer alleênig dagene, dat 'n gebruukt. Dat leste dient 'm en dat maekt 'm gelukkig. Mè van z'n eigendom, die d'n nie gebruukt, is 'n slaof en da geeft 'm bekommernisse en dikkels vee verdriet. En wa voo ge bruuk ei noe iemen van afgedankte pos segels Eêlemaele gêen, mè wè vee zurregen. In d' eèste plaes komt er nooit 'n ende an 't verzaemelen, wan ze maeke aomè nieuwe reêsjes possegels. En ulder zegge, dat 't een nieuw stel letje is, as 't er een paer tandjes meer of minder an bin, of as 't'er een ander waetermerrekje in staet. As t'er een nieuw reêsje is, komt er wi werrek an de wienkel voo d'erreme stakkers. Z'en gin rust of dure, voo ze den lesten te pakken Mer as z' er een paer van 'n eêl oud reêsje misse, oort er lienks en rechs gevroge en geprobbeerd om te saggelen en soms kriege z'er pas voo vee geld is eentje bie. Ze zouwe dan kunne sprienge van blieschap. Mè dan komt er weer een inzienkienge, wan dien allerlesten zü ze wè nooit kriege. En zukke stakkers bin ook doösbange, da z'n valschen possegel in ulder anden gestopt oöre. Noe in den possegelagosie is uukieken ook de booschap, oör. En om noe te zurregen, dat de dwaeseid nie minnezeere zou, ebbe ze vereêne- giengen en ouwe ze vergaederiengen. Dae laete ze dan ulder „schatten" an mekaore kieke. En dae zitte d'er dan vanself ienkelde mit ulder bost in d'oögte en andere zitte te kumen over ulder „erremoe". Lest was t'er op zöo'n vergaederignge een geweldige ontroerienge. Dae waere Het kapitaal der Vennootschap be draagt 1.000.000, verdeeld in 200 aan deelen, elk groot 5000, waarvan 155 aandeelen zijn geplaatst. De verbetering van de haven van Vlissingen had plaats ter uitvoering van de wet van 25 Juli 1919 S. 515. De Ko ningin opende de waterstaatkundige werken van de nieuwe haven officieel op 17 April 1931. De Wet van 12 Januari 1933 S. 9, machtigde de Ministers van Waterstaat en van Financiën tot oprichting van de Naamlooze Vennootschap „Haven van Vlissingen" en tot het sluiten van een overeenkomst met die vennootschap be treffende de exploitatie, de erfpacht en het gebruik van havens en haventerrei nen en de daartoe behoorende inrichtin gen en toekenning aan die vennoot schap van de bevoegdheid tot het hef fen van rechten. Sedert Mei 1927 exploiteert de Steen kolen Handels Vereeniging te Rotter dam met jaarlijks toenemenden omzet een steenkolenbunkerstation te Vlissin gen. Er zal nu spoedig eene beslissing wor den genomen over de verdere outillage van de nieuwe haven. Binnenkort wordt een stookoliebunkerstation te Vlissin gen opgericht. Op 3 en 29 Augustus, 28 September en 23 October a.s. zullen schepen van de Woermannlinie te Ham burg op hunne reis naar Afrika Vlissin gen aanloopen. Met verschillende groote maatschap pijen worden reeds onderhandelingen gevoerd, om van de nieuwe haven te Vlissingen gebruik te maken. Binnen ongeveer zes maanden za thans de nieuwe Vlissingsche haven in gebruik kunnen zijn. (Ingez. MedJ. De kreeftenvisscherij en de vangst van rog. Met de kreeftenvisscheren gaat het goed. De vangst is bevredigend, wat te danken is aan het mooie voorjaarsweer. De prijs is niet hoog, n.l. slechts 1.25 a 1.30 per kg onder den wal. De vangst van rog is zeer slecht. Zoo ving men met ruim 100 netten in twee dagen slechts 11 stuks. Waaraan dit is te wijten, valt niet te zeggen. Zou de visch ander terrein voor kuitschieten hebben gevonden. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegers: met een voertuig niet tijdig doen blij ken van het plan om van richting te veranderen, waardoor vrijheid van het verkeer zou kunnen worden belemmerd; W. A. de V. te Vlissingen; 10 b. s. 10 d. h.; met een niet ingeschreven motorrij tuig rijden: L. de K. te Middelburg: 10 b. s. 10 d. h.; met een rijwiel rijden zonder licht: J. P. A. V. te Goes: 5 b. s. 5 d. h.; een valschen naam opgeven: J. P. A. V. te Goes: 25 b. s. 10 d. h.; met een motorrijtuig rijden zonder behoorlijk zichtbaar nummer met letter P. R. te Hansweert; P. B. te Middelburg ieder 2 b. s. 2 d. h.; niet op eerste vordering van ambte- nieuwe possegels mi gouwe lettertjes uugekomme en op d'afgedankte stoenge vanself zwarte van 't stempel. Mè noe zou je gezwoóren dat de gouwe bo venop de zwarte stoenge en dan waere de possegels vanself valsch. Mè geluk- kik kon d'er een vreêd geleêrde man uut Amsterdam mi z'n and op z'n arte verklaere nae lank en moeilijk onder zoek, dat de gouwe onder de zwarte zaete. Dat onderzoek kostte wè 40 gul den. Mè was de kasse wat luchter g'oóre, ulder arte gelukkig ook. En die menschen zienge, dat 't verzaemelen van possegels 't gemoed veredelt. Kiek, as die menschen 't zelf zegge, za 't wè waere zien. Laete me 't in ielk geval ope. Mer as 't waer is, raekt 't in Oss oog tied, da ze dae mer is gauw posse gels leêre verzaemele. 't Zou dan me- schien ook wè goed zien, da ze dat de guus op de Kristelijke scholen ook leer de en dan vornaemelijk in Hulshorst, wan daer is 't nae 't oprichten van de jiezondere schole een beesteboel g'oöre, zoo erreg, dat de gewone sampetter 't werrek nie mir af kan. Mè dienkelijk tun ze 't ook wè laete, wan nae de meênienge van een bovenmeester van een Kristelijke schole a lank gelee, kun ne ze dae de guus probeere fassoen te eeren, 't za nie ellepe, wan den duvel ei gin rust of dure, toet dat 'n die guus in z'n macht eit. A je dat zö oört, zou je werentig moete dienke, dat er in Oss gin één of mer een ienkelde openbaere schole is. Je zal ook wè gelezen oe leutig 't er in ienkelde gevangenissen in Ameri- tao nae toe gaet. De rieke gevangenen tunne 't net kriege, zöas ze 't ebbe wil le: dinne of deur een doekje. Mè noe naren zijn nummerbewijs en geldig rij bewijs vertoon en: P. M. te 's Heeren- hoek: 2 m. 3 b. s. 3 d. h. voor iedere boete; met motorrijtuig rijden op zoodanige wijze en-of met zoodanige snelheid, dat de vrijheid van het verkeer wordt be lemmerd en/of de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht: A. G. te Middelburg: 5 b. s. 5 d. h.; I. v. D. te Middelburg: 15 b. s. 5 d. h.; G. F. te Vlissingen: 25 b. s, 10 d. h.; D. C. B. te Middelburg 2 m. 10 b. s. 10 d. h. voor iedere boete; met een motorrijtuig rijden, terwijl men verkeert onder zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank, dat hij niet in staat moet worden geacht het motorrijtuig naar behooren te besturen: G. E. te Kruiningen: 25 b. s. 10 d. h„ met ontzegging van de be voegdheid om motorrijtuigen te bestu ren voor den tijd van drie maanden; straatschenderij: S. J. de R. te Mid delburg: Berisping; S. W. D. te Middel burg: 15 b. s. 15 d. h.; C. L. te Vlissin gen: 1 maand tuchtschool voorwaarde lijk met een proeftijd van 2 jaren; J. de W. te O.- en W. Souburg: f 10 b. s. 10 d. h.; R. de J. te Middelburg: Berisping; J. K. en A. V. te Koudekerke ieder 2 m, 15 b. s. 15 d. h. voor iedere boete; te Koudekerke zonder noodzaak hij een ander aanschellen en op de luiken kloppen: J. K. en A. V. te Koudekerke: 5 b. s. 5 d. h.; opbenbare dronkenschap A. H. te Westkapelle: 10 b. s. 10 d. h.; overtreding jachtwet: J. de P. tè Westkapelle: 25 b. s. 10 d h., met bevel tot vernietiging van de klem; overtreding Vleeschkeuringswet, P. W. te Serooskerke: 3 b. s. 3 d. h.; C. K. te Arnemuiden: f 25 b. s. 10 d. h.; overtreding winkelsluitingswet: Pa. V. te Middelburg: 3 b. s. 1 week tucht school; J. J. A. te Middelburg: 5 b. s. 5 d. h.; overtreding van één der krachtens de Grisis-Zuivelwet 1932 werkende voor schriften: P. G. Lzn te Ovezande; M. R. te Heinkenszand, elk 10 b. s. 10 d. h. J. G. te Meliskerke 2 b. s. 1 d. h.; P. Th. V. te ScSore; P. G. Lzn te Ovezande ieder 25 b. s. 10 d. h.; P. Z. te Goes; M. V. te Lewedorp ieder 10 b. s. 10 d. h.; J. J. M. te Oudelande: 15 b. s. 10 d. h.; A. v. d. D. te Putte: 50 b. s. 20 d. h.; J. v. H. J. v. H. beide te Krui ningen ieder 10 b. s. 10 d. h.; A. v. d. B. te Vlissingen: f 25 b. s. 10 d. h.; D. v. d. B. zonder bekende woon- of verblijf plaats hier te lande:; M. C. W. te O. en W. Souburg; J. B. te Wissenkerke: ieder 10 b. s. 10 d. h.; niet aan de buitenzijde van zijn schip duidelijk den naam van den schipper aangegeven hebben: A. J. Th. v, d. V. gedomicilieerd te Rotterdam; E. J. ge domicilieerd te Zwartsluis: ieder 5 b. s, 5 d. h.; te Middelburg met eenig middel van vervoer rijden over de zijpaden: P. J. P. te Middelburg: 5 b. s. 5 d. h.; vertelde dien Endrik, dat er ier in Mid delburg een soortement van een gevan- genisse is geweest dae 't ook dikkels feest was. Die eêtte tuchtuus en dae waere meest landloöpers en bedelaers in opgeborrege. Meest van da soort daerop van toepassienge is:, een slecht mannetje deur Annetje en 't kannetje. En Annetje zelf mankeerde ook nie, oör. Die manskaerels en die vrouwelien- gen moste werreke. En ze krege dae- voo zoövee geld, da ze nie alleênig ulder kosje konde betaele, mer ook nog wat over aode voo bier, wien en jannever. De sepier, die binnenvaoder êette en vö den meesten drank geên eksies oefde te betaele, was nie diere en verkocht daer- om vee. Ie vond 't ook êel goed, dat er van buten kwaeme om mit de gevan gene te drienke, as 'n mè verdiende, 'k Geneêre m'n eige om je te schrieven, wat er dan zö a t'oóren en te zien was in 't tuchtuus: 't was dikkels bie de beesten af. Zoo vonde 't sommigste 't nie zoo erreg om dae te weunen. Da verklaert dan ook, dat twee Rotter dammers, die d'er uut mochte an den binnenvaoder laeter een mooien brief schreve vol dankbaereid en 'um boven dien nog een zalm kuddo gaeve. En dae was t'er is een weggeloope, mè die vroeg,, of 'n toch asseblieft wi t'rug moch komme en ie beloofde, dat 'n prontjes op zou passe. En in den Aog gieng 't er nog mooier nae toe: dae gieng de bin nenvaoder wel is mit de gevangenen uut rien. Je zou toch zegge, ee Jut J'ebbe aolebei de Jikkemien en van groetenisse van je goeie vriend, te Middelburg zich in de plantsoenen buiten de paden bevinden: A. Z. te Mid delburg: Vervallenverklaring van het gedaan verzet; te Middelburg op den openbaren straat voetballen: J. C. C.; T. H. S.; J. L. v. d. H.; J. K. v. d. V. L, B. B, ieder te Middelburg: ieder: berisping; te Vlissingen zonder vergunning van B. en W. op den openbaren weg zanguit voeringen geven: O. J. B.; H. J. I, C. beide te Rotterdam ieder f 10 b. s. 10 d. h.; te Vrouwenpolder venten zonder ver gunning: L. P. te Middelburg: 5 b. s. 5 d. h. Een „wel wat overbodige' actie? Naar aanleiding van een aantal vra gen van 'n Kamerlid aan den Minister van Justitie, om met het oog op den nood der tijd'en met spoed een wetsont werp tot regeling van excuties van lan delijke eigendommen in te dienen of an ders voorloopig èen zeker exculie-ver bod in het leven te roepen; en mede naar aanleiding van een beschouwing, die onze landbouwkundige medewerker indertijd aan deze zaak wijdde, publi ceert mr. J. Adriaanse, hoofdredacteur van „Justitia", (orgaan van de Ver. van gerechtsdeurwaarders) in dit blad eer artikel, waaraan het volgende wordt ontleend: Hoewel wij volgaarne erkennen dat het den landbouwer en den tuinbouwer slecht gaat en men in deze, voor hen moeilijke tijd'en, consideratie moet ge bruiken met de nakoming van geldelijke verplichtingen, meenen wij toch dat in de gevoerde actie tegen executies wel iets overdrevens zit- Onze wetenschap betreffende executies in den lande is uit den aard der zaak beperkt, maar wat er ons van bekend is, geeft allerminst aan leiding om van misbruiken te spreken, ook niet de benarde tijdsomstandighe den in aanmerking nemend, welke een tusschenkomst van den wetgever zou den rechtvaardigen. Nog daargelaten dat allerwege duide lijk blijken worden gegeven dal notaris sen, advocaten, deurwaarders bij ver volging van debiteuren de grenzen van menschelijkheid van redelijkheid in acht nemen, is het puur eigenbelang om geen goed geld naar kwaad geld te gooien, reeds een goed werkende rem tegen z.g.n. overijlde executies. Men bedenke verder, dat aan het ont nemen van executie-gelegenheid de zoo gevaarlijke kant zit, dat omgekeerd de crediteur zijn rechten worden ontnomen op verhaal voor wat hem eerlijk toe komt en waarvoor hem, blijkens het hem ter beschikking staande vonnis, een rechterlijke uitspraak is uitgereikt. De beteekenis hiervan springt vooral in het oog, als men bedenkt hoe de cre diteur zelve veelal in moeilijkheden wordt gebracht door de wanbetaling van zijn schuldenaar. Wij, Nederlanders komen niet zoo snel in beweging, maar als een actie ons pakt, dan laten wij ons nog al eens ver der meesleepen, dan te verdedigen is; wij zien dan wel eens te weinig op be zwaren, welke dat te ver gaan met zich brengt. Men roept nu ach en wee over de ar me debiteuren, die men beschermen wil tegen rechtmatig verklaarde vorderin gen van crediteuren, waarvan men maar aanneemt, dat zij zelve kapitalisten zijn; ten eenenmale vergetende dat veelal deze crediteuren zelve reeds lijden on der zware zorgen en geldelijke lasten. In den tegenwoordigen tijd is eene executie in 't algemeen toch al zoo moeilijk; men make deze niet nog moei lijker door beperkingen te gaan invoe ren. welke de kansen om aan zijn goed recht te komen voor den ingezetene vermindert. Neemt men verder in aanmerking, dat er 'n algemeene handel bestaat in schijnacten om verhaal onmogelijk te maken, tegen welke ergerlijke, maar meer en meer veld' winnende practijken onze wetgever nog niets heeft gedaan, dan is er meer reden om actie te voeren voor middelen om de materie der execu tie ten behoeve van crediteuren ter hand te nemen, dan om aan de uitvoe ring van rechterlijke uitspraken ten be hoeve van debiteuren beperkingen aan te leggen. Men versta ons wel. Wij vinden de beweging om in dezen zwaren tijd zoo veel mogelijk, vooral voor kleine bedra gen, executoriaal beslag te voorkomen, gezien o.a. de verbonden hooge kosten, zeer sympathiek; al schijnt ons deze

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6