RECHTSZAKEN. ZEELAND. UNIVERSEEL i fiOES. Het gebruik van OXO BOUiLkON s algemeen: voor het verste. Len der spijzen, als basis voor soepen en sausen, voor de oogertbiikke- lijxe bereiding v, vleeschbouillon, voor he gebruik aan tafel. 11.per groote flacon. I rijk doet en dan kan men zien of er nog aanleiding is er op terug te komen. Het voorstel werd z. h. st. aangeno- nen. De heer v, d, FELTZ betreurde het ook voor de school dat het hierbij blijft. De VOORZITTER zeide toe de zaak nog eens te zullen overdenken bij B. en W„ Mevr. WEIJL zeide, dat men dan bij iet definitief vaststellen der subsidie er eventueel op terug kan komen. 23. Crediet voor nader deskundig on derzoek nooens abattoir-vraagstuk. B. en W. stelden voor de helft der kosten te dragen voor een op last van Ged. Staten in te stellen deskundig on derzoek inzake een nadere oplossing van de abattoir-kwestie. De heer VAN DER FELTZ was in be ginsel altijd voor samenwerking tusschen Middelburg en Vlissingen maar als meer gezegd, de boosheid moet niet worden beloond. Wat wil men nu vanwege de Provin cie? Een Witboek over d'eze zaak uit geven? En daarin alles afdrukken wat er aan stukken gewisseld is? En de vraag beantwoorden, of Vlissingens optreden met de goede trouw overeenstemt? Waarom spreken Ged. Staten geen klare taal? Spr. vreest, dat wij, met dit voorstel syin te nemen, ons hoofd in 'n strop steken; spr. voelt er heel weinig voor, hier op in te gaan, want het zal er op neer komen, dat het uitgebreide abattoir komt waar het nu is, n.l. in Vbssingen. Spr. meende, dat men afwijzend moet staan tegenover Jhet voorstel, oiok al willen Ged'. Staten het bouwbesluit niet goedkeuren. Dan moeten de slagers hun gang maar gaan- De heer PORTHEINE meende, dat 't droevig is, zooals het met de samenwer king met Vlissingen is gegaan, en nu vreesde hij voor de woorden: met inacht neming van de bestaande toestanden. Het had nog gekunnen als men er aan toe voegde, dal ook de vroegere afspra ken weder zouden worden opgenomen. Als het moet, dan moet men trachten voor Middelburg een eenvoudiger plan tc maksn De heer CORNELISSE had ook be zwaren nu weer gelden voor een onder zoek toe te staan. Men moet ook reke ning houden met de mogelijkheid om goed gekoeld vleesch vanuit de gropte centra's naar plaatsen als Middelburg te distribueeren. Spr. kan begrijpen, dat Vlissingen er mede accoord ging. De heer ONDERDIJK: men heeft er daar niet over gesproken, ook niet in de geheime vergadering. De heer PAUL zeide niet zoo n be zwaar te zien in dit onderzoek, en hij vroeg aan de tegenstanders van dit voor- stèl, wat er zal gaan gebeuren als men hier niet op ingaat. De VOORZITTER zeide volkomen op de hoogte te zijn met de voorgeschiede nis, Maar spr. wilde nog eens onder- streepen, dat nu het initiatief is uitge gaan van Ged. Staten, die eerst wilden trachten de beide gemeenten te doen samenkomen. Maar het ging bij B. en W- wel degelijk om de Middelburgsche belangen, en zij brachten dit Ged. Sta ten onder de oogen. Burg. en Weth, stelden den eisch dat Middelburg geheel vrij blijft te beslissen jje'zien ook de voorgeschiedenis. Als men de correspondentie kende, zooals Burg. en Weth. zou men wellicht minder bezwaren hebben. Als men hier niet op ingaat, zou voor dat men het aangenomen besluit uit voerde, toch nog nader onderzoek moe ten plaats hebben over kosten van thans, al of niet verminderd vleeschver- bruik, invoer van buiten enz. De nu te benoemen deskundige zal de zaak van alle kanten beschouwen, het is alleen jammer, dat de kosten niet be kend zijn. Spr. hoopte dat de Raad Vlis singen zal volgen en zal medewerken De heer CORNELISSE herinnerde aan de commissie, die een plaats op Koude- kerksch grondgebied aanwees voor het abattoir. Vlissingen trok zich toen terug. ^pr. wilde zich er bij neerleggen, om dat de raad toch de eindbeslissing be houdt. De heer PAUL had wel wijziging heer PAUL had wel neiging met 'iet onderzoek mede te gaan, maar ak men met het resultaat niet tevreden is, 'vLT* °°k J?,et verw'jt krijgen, als nu ®slnéen. Alleen men bindt zich nu wel dee°deeI Z°°als Vlissin'^n destijds sW teLHEEMSKERK had ook af stoot genomen aan de woorden be staanoe toestanden" Mo*, "oraen ••»«- kening houden met eventuele nl°, van oprichten van een veemarkt Tegen een samenwerking zou spr. vooral onk opzien met het gevaar v^or verplaaf smg van den veehandel. MeVwF?lJ tC-fZin voorstemmen, Mevr. WEIJL zeide voor te zullen stemmen, omdat men dan toch wellicht tot een abattoir zal kunnen komen. De heer VAN DER FELTZ meende, dat men zich ten slotte er toch bij zal moeten neerleggen. Het voorstel werd aangenomen met de stemmen van de heeren Portheine en Den Hollander tegen. De voorstellen betreffende het voor- stel-Den Hollander nopens werkzaam heden architect Godshuizen en dat tot nadere regeling der hulpverleening bij brand, werden aangehouden tot de vol gende vergadering. Wel zijn nog behan deld de volgende voorstellen: 26. Staten van oninbare posten school geld-aanslagen 1931/1932 en 1332/1933, aanslagen 1932 en 1933 Hondenbelasting, aanslagen Straaibelasiing 1933. Alleen een staat van de schoolgelden der school op Gereformeerden grond slag in de Ververijstraat, is aangehou den, omdat de heer PAUL meende, dat daarop de naam voorkomt van iemand, die best tot betalen in staat is. 27. Bezwaarschriften tegen aanslagen 1933 Straatbelasting en schoolgeld-aan slagen 1332/1933 en 1933/1934. De raad beschikte op deze bezwaar schriften overeenkomstig de adviezen. Nog twee voorstellen. De heer ONDERDIJK stelde voor een vijftal perceeltjes graskant onder- handsch te verpachten voor totaal 21.50, w.o. een van 15 voor den ge meentereinigingsdienst. De raad nam dit voorstel z.h.s. aan. De heer ONDERDIJK deelde verder mede, dat B. en W. plan hebben een proef te nemen met tewerkstelling van jeugdige werkloozen en wel door het doen aanleggen van een plantsoentje in den driehoek bij het Vlissingsch Wagen plein en een bij den Poelendalesingel tegenover de gemeentewoningen aldaar. Op verzoek om steun daarvoor is nog geen definitief antwoord ontvangen. Spr, wilde voorloopig beslissen tot het onttrekken van deze stukjes grond aan het openbaar verkeer. De geringe kos ten voor de gemeenten kunnen later gedekt worden, de planten kunnen uit de gemeentelijke kweekerijen komen. Wellicht kan later meer van zulk werk gevonden worden, maar men wil eerst zien of er onder de jeugdige werkloozen animo is. Het is nu voor dit werk de goede tijd. De heer V. D. FELTZ wilde toch on geveer de kosten voor de gemeente kennen, is het bijv. 2000 of maar en kele honderden. De heer ONDERDIJK zeide, dat als hij 100 zou vragen en het is 150 dan hoort men ook weer cretiek. De heeren PAUL en PORTHEINE be toogden, dat het dan toch beter is B. en W. een bepaald crediet toe te kennen, dit werd bepaald op 300, welke som uit den post werkverschaffing zal wor den gevonden. Rondvraag. De heer PAUL vroeg duidelijk aange ven, dat het pad op het Molenwater over de Bree een rijwielpad is en ver plaatsing van een lantaarn in het laan tje tegenover den heer v. d. Feltz. De heer MES zeide, dat er weer veel riet in de uitgebaggerde vesten staat en zou het goed werk vinden, als de werkloozen dat is opruimden. De heer DEN HOLLANDER vroeg wanneer nu toch eindelijk zijn voorstel inzake het ambtenarenreglement eens aan de orde zal komen, hij is wel ge duldig. maar het duurt hem toch wat te lang. Ook vraagt spr. of hier geen werk verschaft kan worden tegen contra prestatie. De VOORZITTER zeide, dat het re glement heeft gewacht on de wenschen der regeering op verschillende onder- deelen. Nu is het naar georganiseerd overleg en zal dan binnen afzienbaren tijd behandeld kunnen worden. De heer ONDERDIJK zeide, dat de minister zou aangeven welke gemeen ten een proef zouden moeten nemen met werk tegen contraprestatie. Snr. is overtuigd, dat men daarvoor Middel burg niet zal aanwijzen, omdat hij het plan van de vesten terugkreeg zonder aanwijzing in die richting. Het is ook de vraag of het voor Mid delburg voordeelig zou zijn, want de ge meentelijke steuntrekkers zouden er niet onder kunnen vallen en dat is een groot deel. De heer v. d. FELTZ meende, dat men ook zelf zich tot den minister kan wenden. Hierna sloot de VOORZITTER te kwart over 6 de vergadering. W ederspannigheid De landbouwer v. d. W. te Nieu we r kk e r k (Sch.) stond in hooger be roep terecht voor het Haagsche Hof van een vonnis van de Middelburgsche rechtbank, waarbij hij terzake van we- derspannigheid en poging tot mishande ling is veroordeeld tot 1 maand gev. straf. Verdachte had op 27 Nov. j.l. den controleur der Crisis Zuivelcentrale Bo- lijn den toegang tot zijn kelder gewei- gedr, toen deze ambtenaar de boter wil de controleeren. Toen daar op deze zei de dat hij dan de boter in beslag zou nemen, had verdachte naar 'n geweer gegrepen en sloeg met' de kolf daarvan in de richting van den ambtenaar, deze wist evenwel nog tijdig op zijde te sprin gen. Verdachte gaf de feiten toe en zei- de geen redelijke verklaring voor zijn optreden te kunnen geven. De adv.-ge neraal laakte het optreden van verdach te zonder dat daartoe eenige aanleiding bestond met geweld op te treden tegen den ambtenaar, die niets anders deed dan iets uit te voeren waar verdachte zelf om gevraagd had en verzocht hij het Hof het vonnis te vernietigen en ver dachte een boete van 250 met 5 weken hechtenisstraf op te leggen. Mr. Du Croo uit Zierikzee was verdachte's verdediger. •Uitspraak 2 Mei. DE GRENSWIJZIGING. Noodzakelijk door den regel- matigen groei der bevolking. Zooals bekend had het bezoek van minister De Wilde aan Goes plaats naar aanleiding van een aanhangige grenskwestie tusschen deze gemeente en Kloetirtge. In een onderhoud, dat wij over deze kwestie met den Goeschen directeur van gemeentewerken, den heer Rot huizen, mochten hebben, wees deze ons op de volgende punten: In 17 jaar (sinds 1917) ging de be bouwde oppervlakte van Goes met 40 pet, vooruit, steeg deze van 50 ha op 70 ha. Eerst verrezen nieuwe woningen op bouwplan I, daarna volgde bouw plan II en tenslotte ging men met bouwplan III naar den kant van Kloe- tinge. En dien kant zal het verder uit moeten gaan, daar de nog beschikbare terreinen aan de andere zijde der stad (de Poel), door de lage ligging, alleen met groote koeten, die niet door de baten gedekt zouden worden, bouw rijp zijn te maken. Zoo adviseerde de heer Rothuizen het jongste uitbreidingsplan los te la ten en uitbreiding te zoeken naar den kant van Kloetinge. Maar, zooals be kend, ging Goes reeds in Kloetinge over (Heernisseweg, Patijnweg, Kloe tingsche weg) en dus bleef niet anders over dan grenswijzizging tusschen Goes en Kloetinge, met verschuiving van de grens meer naar de kom van Kloetin ge. Goes maakte daartoe een plan, be doelende een uitbreiding met 72 ha. Kloetinge ging op dit voorstel echter niet in maar deed een tegenvoorstel, waardoor Goes 35 ha grooter zou wor den, en Kloetinge wilde daarvoor in tuil plm. 30 ha, liggende tusschen St. Joanna en de spoorlijn. Goes kon aan dit plan geen ernstige aandacht wijden daar hierdoor slechts een winst van 5 ha bereikt zou worden. Goes, hopende tot overeenstemming te komen, ont wierp hierna een tweede plan, behel zende de uitbreiding van 52 ha. Bij dit alles dient er de aandacht op gevestigd te worden, dat Goes zooveel mogelijk het bebouwde deel van Kloe tinge ontzag. Ook dit laatste plan be helst alleen de woningen aan den Heer nisseweg, die tegen de Goessche wonin gen aangebouwd zijn, en een paar hui zen aan den Willem Zelleweg waarme de dit eveneens het geval is. Goes haalt dus geen groote belastingbetalers naar zich toe. Deze 52 bunder meent de heer Rot huizen echter dat Goes beslist noodig heeft, willen de twee gemeenten voor een beduidenden tijd - 50 jaar bere kende de hr R. - van elkaar af zijn. Hierbij dient opgemerkt te worden, dat deze 52 ha ook niet geheel (hoogstens een 40 ha), voor bouwterrein kunnen dienen- Zoo zal b.v, het terrein van de Zeeuwsche Fruitteeltmij, onaangetast blijven. Intusschen is ook om andere redenen uitbreiding naar den kant van Kloetin ge gewenscht. Goes is centrum-gemeente van Zee land, nam onafgebroken in bevolking toe en deze toename werd regelmatig grooter. Ze bedroeg van 1750—1860 plm. 20 inwoners per jaar; 18601900 plm. 30 inwoners pe jaar; 1900 —1920 plm. 50 inw. per jaar; 1920 1933 pim. 110 inw. per jaar, waarvan in 1933 zelfs 160 inw. Begrijpelijk bracht deze uitbieiding voor Goes groote kosten met zich. In de laatste 20 jaar vergde het grondbedrijf 650.000, de volkshuisvesting 1.500.000; nieu we schoolgebouwen 300.000; straten en wegen 230.000; de haven 80.000 enz., in totaal bijna 3 millioen gulden. Dat Goes in deze met zijn tijd mede ging, zal ieder, die de ontwikkeling ge volgd heeft, moeten toegeven. Ook op Goes drukken de tijdsomstandigheden, maar en dat ondanks den regelmati- gen groei toch steeks de toestand te Goes gunstig af bij de meeste andere ge meenten! Doch, zooals vrijwel immer gaat, ook een andere gemeente profiteerde van al het goede, dat Góes voor haar inwoners deed, en dat was Kloetinge. Goes breid de zich natuurlijkerwijze om haar cen trum uit, maar het centrum van Kloe tinge bleef als eeuwen her. Wel breidde Kloetinge ook uit, doch ver van haar centrum af, tegen Goes aan, langs den Heernisseweg, den Patijnweg en den Kloetingsche weg. En men ging daar niet wonen om Kloetinge zelf, maar tegen Goes aan om Goes, en toch te Kloetin ge, omdat de belastingen daar uit den aard der zaak lager kunnen zijn dan te Goes, dat zich zulke hooge uitgaven ge troosten moet terwille van hen, die er hun zaken hebben. Dat Kloetinge vooral voor de vermo genden aantrekkelijk is, moge o.a. blij ken uit het feit, dat Kloetinge geen op centen op de vermogensbelasting heft! Wat Kloetinge zelf betreft, dit heeft aan de 52 ha uitgezonderd dan de bo vengenoemde rede: profiteeren van de voordeelen die Goes biedt geen be hoefte. Kloetinge heeft voldoende ter rein om de kom van het dorp en kan zich daar op regelmatige en natuurlijke wijze ontwikkelen. De thans gevolgde lintbebouwing ook in het laatste uit breidingsplan van Kloetinge opgenomen moet een onnatuurlijke ontwikkeling genoemd worden. De heer Rothuizen (Ingez. Med.) noemde dit „parasiteeren op een groo- tere gemeente". Bekijkt men zoo het voorstel van Goes om 52 ha van Kloetinge, waarbij dan bijna angstvallig buiten de bedui dende bebouwing van Kloetinge (deel Patijnweg en Kloetingsche weg) geble ven is, dan moet dit voorstel alleszins billijk en wel voor Kloetinge te aanvaar den, genoemd worden. De kosten aldus de hr Rothuizen, van deze overname zullen niet zeer groot en voor Goes goed te dragen zijn. Dit vooral, omdat de bedoelde 52 ha slechts grond in particulieren eigendom bevat. Het is dus enkel een grenswijziging. Gebruikelijk is, dat de zuivere baten, die zulk een grenswijziging oplevert aan de eene gemeente, gekapitaliseerd en. aan de andere gemeente vergoed worden. En hoe het nu gaan zal? Er is in deze nog niets beslist en niets met zekerheid te zeggen. Goes en Kloetinge hebben beiden hun belangen bij den minister verdedigd; Goes daarbij haar tweede plan van 52 ha aanhoudend op bovengenoemde gronden. De minister heeft zijn per soonlijke meening niet geuit, heeft al leen gewezen op de groote wenschelijk- heid, dat Goes en Kloetinge onderling tot overeenstemming zouden komen om het wetsvoorstel, dat voor een grenswijziging noodig is, in de Kamers een vlotte behandeling te verzekeren. Hierbij kan opgemerkt worden, dat Ge deputeerde Staten van Zeeland oqk de billijkheid van het tweede plan van Goes erkennen. Men heeft anderzijds, uit een uit lating van den minister, meenen te moeten opmaken, dat deze overwoog, of een uitbreiding van Goes met 35 ha niet voorloopig voldoende is. Dus: het tegenplan van Kloetinge, zonder den ruil van de 30 H.A. langs den Kloeting- schen weg door Kloetinge gevraagd. De verwachting is, dat de minister als nog op onderling overleg aandringen zal, mogelijk met een aanwijzing hoe Z. E. de oplossing wenschelijk acht. Op onze vraag: of Goes ook met 35 H.A. genoegen zou nemen, antwoordde de hr Rothuizen, dat Goes ook dit dank baar zal moeten aanvaarden, doch hij wees er daarbij op, dat dan slechts een oplossing voor vrij korten tijd bereikt zal worden te meer daar ook deze 35 H.A. maar voor een deel als bouwgrond benut kunnen worden. BREEDE WATERING BEWESTEN YERSEKE. Het dijkgeschot met 1.50 per ha verlaagd. Woensdagmiddag werd in de „Prins van Oranje" te Goes een algemeene ver gadering gehouden van de ingelanden van de „Breede Watering Bewesten Yerseke". Voorz, de dijkgraaf, de hr. Vereeke. Aanwezig zijn 99 personen, uitbrengende 147 stemmen. De voorz. opent de vergadering met een kort woord van welkom en deelt daarna o.a. mede, dat met de Nederl. Spoorwegen tot overeenstemming geko men is. De subsidie zal daardoor dalen van 20.604 op 13.649. Spr. stelt voor daarop in te gaan. De hr. v. d. Have vraagt of in de overeenkomst staat, dat het vrachtver voer gehandhaafd blijft. De voorz,: dat is de bedoeling. Uit de voorgelezen overeenkomst blijkt dan, dat alleen van een gedeelte lijke opheffing van het personenvervoer gesproken wordt. De hr. Z a n d e e deelt mede, dat uit drukkelijk afgesproken is, dat het goe derenvervoer gehandhaafd zal blijven. Besloten wordt z. h. st. de nieuwe overeenkomst aan te gaan. De voorz. deelt mede, dat twee za len van het polderhuis verhuurd zijn voor 500 en het huis op de kade voor 400. Spr. deelt verder mede, dat en kele verzakkingen plaats gehad hebben in de watergangen. Betreffende de be maling te Yerseke heeft de Visscherij- inspectie voorgesteld de kosten van een onderzoek inzake de bemaling geheel voor haar rekening te nemen. Op nadere voorstellen wordt nu gewacht. Spr. wijst er verder op, dat het innen der polder- lasten niet vlot. Dinsdag 1.1. moest nog 12.000 gulden binnenkomen. De hr. Lenshoek maakt er aan merking op, dat twee afwijzende be schikkingen van G, S. niet aan de ver gadering meegedeeld zijn. Spr. vraagt verder voorlezing van de notulen. Zoo is vorige maal afgesproken. De hr. Jonkers brengt voor de commissie van onderzoek verslag uit over de begrooting 1934. Enkele opmer kingen worden gemaakt. De commissie stelt voor, de begrooting, als ingediend, vast te stellen op 181.357.46 in ont vangst en uitg., onvoorzien 15.905.34. Vermindering dijkgeschot 50 ct. per ha inbegrepen. De voorz. merkt, naar aanleiding van één der opmerkingen op, dat het aanstellen van werkloozen als delvers, dit werk weer uit handen zou nemen van de vaste delvers. De hr. O e 1 e zegt dat men toch het belang van het waterschap in het oog moet houden. De Breede Watering is geen filantropische instelling. De voorz. geeft toe, dat besteding wel voordeeliger uit zou komen. Of het dan echter even goed gedaan zou wor den? De hr. O e 1 e merkt op, dat er onder de werkloozen wel vakkundigen zijn. Spr. meent, dat een 3000 gulden te be sparen is. De hr. D. L i n d e n b e r g h, Kruinin- gen, zet uiteen, hoe het ten zijnent ge beurt. Voor bepaalde bedragen worden de werken uitbesteed. Men weet dan waar men aan toe is- De hr. Trimpe, Goes, maakt er aanmerking op. dat het rapport der com missie niet, of zoo laat, ter inzage lag. Spr. vraagt verd'er, inzake de laatste kwestie, wat weegt het zwaarst: het be lang der werkloozen of van het water schap? Spr. wijst er op, dat deskundigen voor het delven noodig zijn. Verder wordt dit werk weer aan andere ont nomen. Hoe komt d'e hr. Oele aan zijn f 3000 besparing. Wat de werkloozen betreft, die zouden arbeid kunnen vin den in de scheidingss'.ooten, die ver waarloosd worden. Spr. zelf heeft laten d'elven door Goessche werkloozen, en die deden dit zeer tot zijn voldoening. Spr. wil 10 pet. door de eigenaars en 10 pet. door het waterschap bij laten dra gen- Desnoods, indien er geen geld is, wil spr. het dijkbeschot zoo laten en 5000 voor dit doel bestemmen. De hr. Oele - merkt op, dat toch rijk en gemeente 80 pet. bijdragen, dit is van 6000 reeds 4800. De hr. V. d. Have, Kapelle: we weten heelemaal niet, wat het rijk bij draagt. Spr. zou het intusschen mooi vinden, a's het waterschap iets kon bij dragen, maar hij wil de kwestie van het delven aan het bestuur overlaten. De voorz. wijst o.a- op de kwestie van toezicht. De hr. Trimpe: daar zorgt de Heidemaatschappij voor. We laten an ders een gunstige (gelegenheid voorbij gaan om de scheidingsslooten goedkoop gedolven te krijgen. De voorz.: ik heb er reeds opgewe- zen, dat er nog 12000 moet binnen ko men! De hr. Oele wijst op de verlaging der lokaalspoorsubsidie en wil het dijk beschot met 1.50 verminderen en 2000 bijpassen uit onvoorzien. De hr. Trimpe wil 3000 reser veeren voor het delven der scheidings slooten door werkloozen. De hr. Lenshoek stelt voor ver laging van dijkgeschot met 1 en 3000 voor het delven- Hierna wordt over het voorstel Oele gestemd en aangenomen met 126 st-, le gen 21. Aldus wordt de begrooting gewijzigd. De heer Lensh oek wijst er op, dat het onderhoud Polderhuis met 100 verlaagd zou worden. G. S. heb ben dit niet goedgekeurd, omdat de betreffende bode als ambtenaar aan geschreven staat. Spr. vraagt welk advies het bestuur gegeven heeft. Het besluit van G. S. wordt hierna voorgelezen. De hr. Lenshoek wijst er op, dat de post, als de bode ambtenaar is, niet geboekt mag worden bij onderhoud. Hoe heeft het bestuur geadviseerd. De Voorz.: de bode is zelf bij G. S. geweest. De hr. Lenshoek: maar het ad vies van het bestuur is gevraagd. De Voorz.: ik geloof dat niet. De hr. Schouten, 's-Gravenpol- der, meent, dat G. S. buiten hun be voegdheid gegaan zijn. Zij hebben geen zeggenschap over dezen bod'e. De hr. Oele vindt het belachelijk, dat het bestuur zich dit laat aanleunen. De Voorz. merkt op, dat de bode als zoodanig nooit officieel aangesteld is. De hr. Jonkers wijst er op, dat te gen elke beslissing in beroep bij G. S. gegaan kan worden. De Voorz. antwoordt den hr. Lens- i'.oek, dat hel bestuur zeker vergeten is, dit geval op een vorige vergadering mede te deelen. De hr. v. d. Have vindt het geen manier zich de wet door een bediende voor te laten schrijven. Als dit door 'n ander 100 goedkooper gedaan kan worden, moet men dit doen. De hr. Van 't Anker merkt op, dat het bestuur eigenlijk meent, dat de bode den 500 per jaar wel toekomt. De hr. Oele wil weten, wat het be stuur nu wil doen, om te voorkomen, dat het waterschap in de toekomst een ambtenaar op zijn dak geschoven krijgt. Is de bode ambtenaar, dan krijgt men straks de pensioenkwestie. De Voorz. zegt dat in deze maat-

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 7