VERKEERSWEZEN P. T. T. GEMENGD NIEUWS. DE STERRENHEMEL ZUID AFLOOP VERK00PINGEM. kreten vief L., (iie aanvankelijk nog ge poogd had zich te verweren, neer. De misdadigers ontnamen L, een leeren étui en maakten zich d'aarop uit de voe ten en namen daartoe hun weg waar de Rotterdamsche Schie was afgesloten over de Zestienhovensche kade. De alarmkreten van (het slachtoffer hadden evenwel enkele personen be reikt, o.a- J. v. d. Enden, die ^on£er dralen op het rijwiel van het slachtoffer sprong en de misdadigers naging. (Jok de agent De B. nam per rijwiel aan de achtervo ging deel. De adv -gen requisitoir nemend, ving aan met op juridische gronden vernie tiging van het vonnis der rechtbank te verzoeken. De adv.-gen. wees er iop, dat een Nederlandsch staatsburger vei lig over den openbaren weg moet kun nen gaan, ook al heeft hij geld bij zich. Een en ander in aanmerking nemen de, vroeg spr. vernietiging van het von nis wat de qualificatie betreft en daar naast verhooging van de opgelegde straf tot vier jaar voor elk der verdachten. De export van tomaten naar Engeland, In het Westland werden vroeger enor me hoeveelheden tomaten naar Enge land geëxporteerd, en zelfs een groot deel van de uitbreiding dier teelt in de afgeloopen jaren heeft zich daarop in gesteld. De invoering van de exhorbitant hoo- ge invoerrechten door Engeland, heeft deze export vrijwel vernietigd. In twee jaar tijd, is de export van tomaten naar Engeland, n.l. met plm. 70 pCt. teruggeloopen. In 1931 werd 50 millioen kg tomaten naar Engeland verzonden, welke hoe veelheid in 1932 is verminderd tot 14 mill. kg. Tengevolge van deze export-vermün- dering is de waarde van de tomalen dan ook sterk gedaald. Het Engelsche invoerrecht bedraagt in Juni en Juli plm. 13 V« cent per kg en in AugustusOctober 7 cent. Hieruit blijkt dus dat het invoerrecht op sommige momenten bijna het dubbele is van de opbrengst van het product aan de veiling. Volgens een mededeeling in de Tuin derij is de export van Yersey-eilanden naar Engeland sterk gestegen, n.l. van 18.214.000 kg in 1932 tot 33.433.000 kg in 1933. „De Golfslag," Wij ontvingen het eerste nummer van den eersten jaargang van ,,De Golf slag", orgaan van de Unie van Water toeristen en den Noord Ned. Water sport Bond. Dit tijdschrift is voor ieder die aan en op het water leeft. Het stelt zich voor den lezer van voorlichting te die nen zoowel over de gebeurtenissen op watersportgebied als over kampeeren, logeeren, navigatie, verzekering, klee ding enz. enz. Hamdboek 1934 van de K. N. A. C. Het jaarlijks verschijnend Handboek van de K. N. A. C. is ook thans weer uitgegeven. Het boek is nog uitgebreider dan het voorgaande.. Beschrijvingen van tal van week-end tochtjes in de ver schillende provincies zijn eraan toege voegd. De provincie- en stedenkaartjes zijn daarbij geheel herzien. Als nieuw hoofd stuk is voorts toegevoegd een techni sche woordenlijst in zes talen, welke op tochten door het buitenland van groot nut kan zijn. De lijst van kilometeraf standen van Amsterdam naar de voor naamste buitenlandsche steden is aan zienlijk uitgebreid Voor het auto-toeris- me naar Engeland is een speciale at- standstabel voor Groot-Brittannië ont worpen Verder bevat het boek de ge bruikelijke rubrieken als: de pont- en veerdiensten; de voornaamste bijizon- derheden der Ned. gemeenten; uittrek sel uit onzë motor-wetgeving; interna tionale verkeersteekens; een lijst van grenskantoren met de uren van open stelling enz. Het geheel maakt een welverzorgrten indruk. Het boek is een veelzijcfigé vraagbaak op automobilistisch gebied, waarvoor zeker een verdiende belang- stelling zal bestaan. De luchtlijn op Indië. Ij? zomerdienstregeling 1934, der K. L. M.-hjn op Indië, welke met ingang van de vertrekken van de machines van 2 en 3 Mei a.s. resp. van Batavia en Am sterdam, van kracht wordt, zal de af stand AmsterdamBatavia en omge keerd in 7J4 dag gevlogen worden, d.w. z. in korteren tijd, dan ooit tevoren de regelmatige dienst op Indië werd uitge voerd. Deze versnelling in het tempo wordt gevonden^ door de verlenging van de eerste drie resp. laatste drie dag-trajec ten. De praktijk heeft n.l. uitgewezen, dat op het traject AmsterdamJask en omgekeerd gedurende de zomermaan den het weer zeer goed is, zoodat even tueel op deze trajecten gedeeltelijk bij nacht zal kunnen worden gevlogen in dien tegenwind of een andere oorzaak vertraging heeft doen ontstaan. Dammen. De damwedstrijd' om het clubkam pioenschap 2de klasse, van Zeeland, ge houden te Goes op 16 April tusschen Kru-'ningen en Domburg had 911 tot uitslag. Wielersport. OOSTBURG. Behoudens toestemming der bevoegde autoriteiten zal op Dins dag 19 Juni a.s. voor de eerste maal worden verreden de voor wielrenners belangrijke wegwedstrijd ,,De ronde van Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen." Aan dezen wedstrijd kunnen deelnemen be ginnelingen. nieuwelingen of juniores van elke nationaliteit, alsmede Nederland sche onafhankelijken. De lengte van de rondrit bedraagt 100 kilometer. Gestart wordt in Oostburg, terwijl verder ge reden wordt langs den volgenden weg Zuidzande, Potjes Nieuwvliet, Groede Kruisdijk, Nummer één, Hoofdplaat. Driewegen, Nieuwlandsche molen, Bier vliet, Pvramide, Ponte, IJzendijke, Tur kije, Waterlandkerkje, Stroopuit, St Kruis-Eiland, Bakkersd'am-Platluis, Hee renweg, Aardenburg, St. Kruis, Vuilpan Eede, Heille, Kruisschans. Sluis, Terhof stede, Retranchement, Cadzand-haven Badhuis, Cadzand, Zuidzande, Oostburg, Het ligt in de bedoeling deze wedstrijd jaarlijks te rijden op den vierden Dins dag na Pinksteren. De wedstrijd wordt pehouden volgens de reglementen van de Nederlandsche Wielrenunie en staat onder de leiding van door die Unie be noemde Juryleden. Alleen renners met licentie kunnen deelnemen. Verwacht wordt deelname van 150 tot 200 ren ners. Van der Meulen speelt niet. Naar de Msb, uit de beste bron ver neemt heeft dr- Gejus Van der Meulen definitief besloten zich niet beschik baar te stellen voor de wedstrijden van het Nederlandsch elftal voor 't wereld' kampioenschap in Italië. De K.N.A.C. en de luchtrace LondenMelbourne, Het bestuur van de Koninklijke Ne derlandsche Automobiel Club heeft be sloten geen voorstellen aan de a.s. le denvergadering te doen tot het steunen van eventueele deelneming van den Postjager aan den vlucht LondenMel bourne. j&sKto 'i t -sucam: •->=--> EEN INSLUIPER. Een insluiper heeft kans gezien om uit een kantoorpand aan de Gedempte Veerhaven te Rotterdam een blik ken trommel, bevattend 300 aandeelen van 1000, kantoorboeken, acten en vier testamenten uit een kluis weg te nemen, zonder dat hij door het perso neel werd bemerkt. De politie stelt een onderzoek in. BRUTALE ROOFOVERVAL. Maandagmiddag is een brutale roof overval gepleegd in een woning aan de C. P. Tielstraat te Rotterdam. Daar woont een 55-jarige dame, die eigenares is van enkele panden. Maan dagochtend was zij de huur gaan opha len en in het bezit van een flink bedrag keerde zij te half één in haar woning terug. In de vestibule ontdeed zij zich van haar goed en mantel en op dat oogenblik werd er gebeld. De juffrouw deed de deur open en een als heer ge- kleede man, die had aangebeld, zette zijn voet op den drempel, duwde de deur verder open en voordat de juf frouw kans zag om hulp te roepen, was hij binnen, waarna hij de deur achter zich sloot. Daarop haalde hij een revolver te voorschijn die hij op de hevig verschrik te vrouw richtte onder de bedreiging te zullen schieten als zij niet onmiddellijk haar geld gaf. De vrouw begon daarna hevig te gillen, hetgeen gelukkig werd gehoord door zekeren G, T. die een paar huizen verder op straat stond. T. snelde te hulp en 'trapte de deur in van welke gelegenheid de aanrander dankbaar profiteerde om de vlucht te nemen en T. liep hem echter na. Tijdens deze achtervolging zag de vluchteling kans zijn revolver in een passeerenden vrachtauto te werpen. Een surveilleerende politieagent slaagde er tenslotte in den man te grij pen. De revolver is in de vrachtauto terug gevonden. Het wapen bleek ongeladen en defect te zijn. Naar de Msb. verneemt is de dader de 26-jarige los-werkman J. O. Het slachtoffer is de 62-jarige weduwe H. Z. ZICH ZELF AANGEMELD. De vermoedelijke dader van de schietpartij in de Raamstraat te Den Haag, Vrij dagmiddag j.l. gepleegd, heeft zich uit eigen beweging aan het hoofdbureau van politie te Den Haag aangemeld. - ARRESTATIE MET EEN NASLEEP. Na de arrestatie van de beide pseu- do-tilmagenten in een café op het Spui te Den Haag, is de politie op het spoor gekomen van een inbrekerscom plot, waarvan de gearresteerden als he ler en handlanger deel uitmaakten meldt het Volksblad. Vermoedelijk zal binnenkort een aan tal duistere inbraken opgehelderd kun nen worden. Op aanwijzing van een der „filmdi recteuren1" is de vorige week de behan ger J. W. uit de Govert Bidloostraat aangehouden als verdacht van een in braak bij de familie B. op de Mieni. Op eersten Paaschdag is in het door deze familie bewoonde perceel ingebroken, waarbij behalve contant geld en siera den ook een aantal effecten zijn gesto len. De op het Spui gearresteerde W. de K. en C. R. zouden hebben getracht de gestolen effecten te gelde te maken, hetgeen mislukte. De waardevolle pa pieren zijn thans in het bezit van de politie. Verdacht van heling van de gestolen sieraden zijn in het gebouw van de Schrijfkamer in de Fultonstraat gear resteerd de 28-jarige F. M. H. en de 57-jarige C. J. C., die bovendien nog van eenige andere inbraken en diefstallen wordt verdacht. DOOR TAKELBLOK GETROFFEN. De 55-jarige heibaas C. S., gewoond hebbende te 's-G r a v e n d e e 1 is Za terdag d'oor een takelblok dat uit een heistelling viel op het hoofd getroffen. Ernstig gewond is de ongelukige naar 't ziekenhuis te Rotterdam vervoerd, al waar bij aankomst bleek dat hij was overleden. DOOR KOLENDAMP BEDWELMD. Maandagavond vond men mej. A. M. R. aan den Rijweg te Overschiej bedwelmd in haar woning. Dit was het gevolg van kolendamp, ontstaan door j het te ver afsluiten van de kachel. Na J levens- Ster v/d 3° grootte, oEUtin» Ster "U 2' grootte. Jjt Ster v/d le gr. '1- Melkweg Wettelijk ingeschreven bij het Bureau v/d Industrieelen Eigendom onder No. 64222 OEEBSIEKM VOILE MMN Cl LAATSTE KV&KTIEP. veel moeite wist men de geesten weer op te wekken. JfflEïiyE HAAN Sterretijd 10 h 45 min. In drukletters vermeld zijn de namen van de sterrebeelden; de eigennamen van een aantal der heldersfJe sterren j in schrijfletters geteekend. - 2ps VENUS MABS JUPITER SATURNUS VAGE BEWERINGEN. In verband met het drama op de Reeuwijksche Plassen heeft de machinist R. B. van het stoomgemaal in den polder Vetten- broejk aan de politie te Re,euw ijk meegedeeld', dat hij in den winter des Maandagsnachts om half vier in wel ke maand kon hij zich echter niet meer herinneren op den Laixdijk een auto heeft gezien, die voorbij de brug reed, waar het lijk van den jongeman W. is gevonden. De auto reed' naar den Dwarsweg, is daar gekeerd en. is toen teruggegaan nar de brug. Daar heeft de bestuurder de lichten gedoofd, terwijl ter plaatse de auto een poos is blijven staan. De machinist B. meende, dat het de dokter of de 'dierenarts was, (waarom hij er verder geen aandacht aan het geval had geschonken. Hij dacht dat de dokter of de dierenarts bij N. v, d. S. geweest was. De politie, die hierop bij S. informaties heeft ingewonnen, verklaarde*, dat hij in den afgeoopen winter noch van den dokter, noch van den dierenarts, noch van iemand anders in den afgeloopen winter 's nachts bezoek had gehad. Voorts is aan de politie medegedeeld', dat begin November e nachts om half twee personen bij J. wonende op den Ouden Weg kwamen, die verklaarden visschers te zijn, doch ze had'den geen vischgerei. bij zich. Ze beweerden den weg te zijn kwijt geraakt en vroegen J. hun den weg naar Bodegraven te wij zen. Door de politie werden deze mc- dedeelingen nader onderzocht. NOODLOTTIG SCHOT. Maandag avond werd te Holt-Blerik de 20- jarige Bertha T door een revolverschot afgevuurd door P L., in het onderlijf ge troffen. Op het kleine plein te Holt-Blerik stonden een 20 tal werklooze jongelui te praten voor het café van den heer M. Teeuwen aldaar toen de 26 jarige schil der P. L. eveneens uit Holt-Blerik het troepje naderde. Enkele van de jongelui hadden verleden week de fiets van L. vernield, met de woorden: „als jullie nog eens mijn fiets moeten hebben" kwam L. op de jongemannen toe. Er ontstond een korte woordenwisseling, waardoor de 20-jarige B. T. uit de wo ning naar buiten kwam om te zien, wat er gaande was. L. had zich inmiddels van het troepje verwijderd. Eensklaps trok hij een revolver en schoot op de samenstaande jongelui. Het meisje, dat ongeveer een meter van de jongens afstond kreeg het schot in het onderlijf. Een der jongelui wierp zich onmiddellijk op den dader en trachtte dezen den revolver te ontruk ken. Tijdens de worsteling ging het tweede schot af dat gelukkig niemand raakte. L. zag kans zich los te rukken en vluchtte weg. Later heeft men hem in de schuur zijner ouderlijke woning ge vonden en werd hij aan de politie over geleverd. Het getroffen meisje is naar het R. K. Ziekenhuis te Venlo overgebracht, waar onmiddellijk operatief werd ingegrepen. Naar de Msb. verneemt is de toestand van het slachtoffer naar omstandighe den vrij goed. f 900 VERLOREN BIJ HET IIA- ZARD-SPEL. Op 26 Maart en op 7 April kwamen twee boeren die uit om liggende gemeenten naar Utrecht waren gekomen voor hun zaken, meldt het „Utr. Dbl.'" in café's op den Vleu- tensche weg en in de Elizabethstraat in aanraking met hun onbekende personen, die tot hazardspel uitnoodigden De bel de boeren gaven daaraan gehoor; de eene boer verloor met dit spel 600, de ander 300. De politie werd in het geval gemoeid. Bij haar nasporingen leidde het recher chewerk naar Den Haag en daar zijn nu Zaterdag j.l. twee personen aangehou- Drie maantjes: 18 in den Stier; 21 in de Kreeft en 24 bezuiden Regulus van den Leeuw. den van omstreeks 50-jarigen leeftijd, die- alle twee door de boeren werden herkend als de mannen, die met hen het hazardspel hadden gespeeld op in vitatie van de onbekenden. De beide aangehoudenen zijn goede bekenden van de politie in den lande. Zij zullen ter beschikking van de justi tie worden gesteld. GROOTE WANORDE GESTICHT. In den nacht van Zaterdag op Zon dag hebben inbrekers zich toegang ver schaft tot de kapitale boerderij Groot- Holthuizen, bewoond door de familie H. te H u i s s e n, Over-Betuwe. De benedenvertrekken hebben de die ven grondig doorzocht, kasten en laden opengebroken en den inhoud over den vloer verspreid, meldt het Handelsblad. Toen de bewoners Zondagmorgen bene den kwamen, troffen zij een groote wanorde aan. Bij, onderzoek bleek, dat een aantal gouden en zilveren sieraden alsmede eenig geld, ontvreemd waren. Bovendien hadden de inbrekers zich meester gemaakt van eenige kisten siga ren. De ledige kisten werden later in de nabijheid van de boerderij teruggevon den. Verschillende omstandigheden wij zen er op, dat hier lieden aan het werk zijn geweest, die volkomen met de in richting van het huis en het doen en la ten van de bewoners op de hoogte wa ren. BIJ HET VISSCHEN VERDRONKEN. Maandagmiddag is te Apeldoo r n het 7-jarige knaapje G. v- d'. D., die in gezelschap van eenige vriendjes aan 't visschen was, langs den kant van het Apeldoornsch-Dierensche kanaal in het water gevallen. Zijn vriendjes konden geen hulp bieden. Zekere G. A. uit Beekbergen zag vannaf de overzijde van het kanaal het ongeval. Hij sprong te water en het gelukte hem den drenke ling op het d'roge te brengen. Ongeveer een uur werd kunstmatige ademhaling toegepast, echter zonder succes, JONGENTJE DOOR STROOM VAN ELECTRISCHEN STOFZUIGER GE DOOD. Maandagmiddag is het 2-ja- rig zoontje van de familie de R., wonen de aan den Ouden Soesterweg te Amersfoort in aanraking gekomen met den electrischen stroom van een stofzuiger, met het noodlottig gevolg dat het jongetje op slag werd gedood'. DOUANEBEAMBTE PER ONGELUK DOOR COLLEGA DOODGESCHOTEN De douanebeambte D. uit' Elten bij 's-H eerenb erg die Maandag laat van dienst thuis kwam vergiste zich in de deur van zijn huis en belde bij zijn buurman d'en commies L. aan. L. die meende met inbrekers te doen te heb ben, loste een schot door de deur van zijn huis en trof D. in den buik. D„ va der van drie kinderen, is eenige uren later overleden. 9 -I OPLICHTING EN KNEVELARIJ. Maandagmiddag is gevankelijk van Maastricht naar S n e e k gebracht de adjunct-commies aan het kantoor der hypotheken en kadaster, P., wiens op sporing en aanhouding o.a. via de radio door den commissaris van politie te Sneek was verzocht en te Maastricht is aangehouden. Hij zou zich hebben schul dig gemaakt aan oplichterijen tot een gezamenlijk bedrag van ongeveer 750 en knevelarijen (als ambtenaar innen van niet verschuldigde gelden). Hij zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. MAN DOOD GESTOKEN. V.D. meldt uit Capellen (België): In den nacht van Zondag op Maan dag is de 25-jarige arbeider M. Daamen, woonachtig te Capellen (België) op den Calmpthoutschenweg aangevallen door den 16-jarigen L. L., woonachtig te Putte (Nederland). L. bracht zijn slachtoffer met een scheermes verschil lende sneden in den hals toe. 't Slacht offer werd naar het ziekenhuis te Cap- pellen overgebracht, waar D. nog in den loop van den nacht tengevolge van veel bloedverlies aan de gevolgen der ver wondingen is overleden. De dader heeft zich bij de politie aan gemeld. De motieven voor dezen moord zouden gelegen zijn in het feit, dat de familiebetrekkingen minder gunstig wa ren. DOODVONNIS VOOR 'N AFSCHU WELIJK MISDRIJF. Aneta meldt uit Fort de Koek dat de landraad twee In landers, die een meisje, na met haar on zedelijke handelingen te hebben ver richt, in een ravijn hadden geworpen en twee dagen later met een steen doodge slagen, onderscheidenlijk tot den dood straf en 15 jaar gevangenisstraf heeft veroordeeld. SMOKKELHANDEL IN LUCIFERS EN JENEVER OP ATJEH. De smok kelhandel in lucifers en jenever tiert weliger dan ooit op de Noordkust van A t j e h (iNed Indië) Dagelijks gaan min stens een tiental prauwen volgeladen van de Zuidbaai op Poeloe-Weh naar de Atjehkust. Vooral Lho-Nga en omgeving schijnt daarvoor wel het dorado te zijn. Wij hoorden dat heele kampongs, mannen, vrouwen en kinderen er aan meedoen en er zeer goede verdiensten mee ma ken, zegt de „Deli Crt." Dat van Poeloe Weh veel gesmokkeld wordt naar de Atjehkust valt niet te verwonderen, want, waar zouden anders de groote hoeveelheden lucifers blijven, welke vanuit Penang en Sabang aangevoerd worden en onmogelijk op 't eiland ver bruikt kunnen worden. Dank zij de activiteit der Veldpolitie, wordt het smokkelen wel bemoeilijkt, daar men zooveel mogelijk bericht, wanneer de prauwen vertrekken. Ai- doende blijkt dat echter niet te zijn, daar het smokkelen nog lustig doorgaat. ONTVANGEN BOEKEN. In de serie „Dilettanten-tooneel" onder redactie van G. Nolst Trenité, verscheen bij de uitgevers H. D. Tjeenk Willink en Zoon N.V. te Haarlem: „Het Vlekje". Klucht in drie bedrijven door Charivarius, Van de N.V. Levensverzekermgs Mijl., Nillmiji van 1859 ontvingen wij een mooi uitgevoerde maandkalender, loo- pende van Mei 1934 tot en met April 1935. Op ieder maandblad komt een fraaie reproductie voor van een dieren- teekening van C. J. Mension. Het eerste nummer van den 13en jaargang van „GemeentebeleidT, orgaan der vereeniging van Christelijk-Histori- sche leden van gemeentebesturen in Ne derland Dit maandblad is thans in een geheel nieuw gewaad verschenen en uitgegeven door de uitgeverij De Erven J. J. Tijl te Zwolle.'Behalve een of meer artikelen over actueele onderwerpen, zal 't blad bevatten de rubrieken Wets ontwerpen, Kroniek, 'Jurisprudentie, Personalia, Vereenigingsnieuws en Cor respondentie. Notaris J. L. van der Harst heeft Zaterdagmiddag te 3 uur, in het koffie huis van den heer Simpelaar te Bigge- kerke, in het openbaar verkocht: Een Huis met bergplaats, erf en tuin, aan den weg naar Valkenisse, in de ge meente Biggekerke, groot 2 a 90 c.a. Kooper J. A. Altorffer, boekhouder, Middelburg voor 1200.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 7