On V R J BAYER KRONIEK van den DAG. BINNENLAND. rWEEDE BlAü VAN DE PROVINCIALE ZEEÜWSCHE MIDDELBÜRGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN WOENSDAG IS APRIL 1934. N». 91. FEUILLETON. STAVISKY CHARMEUR, BANDIET EN OPLICHTER. BOMMEN OP TERNEUZEN. Wanneer U fets koopt, SS De misdaad in Amerika. P°" litie en justitie in de afzonderlij ke staten deugen meestentijds niet. Maar de bandieten zijn bang voor de „400 helhonden van Oom R—Rr ..il'tóÜH De misdaad tiert welig m Amerika. En het is zoo langzamerhand wel duide lijk geworden, dat een deel van de po litie en justitie daar mede schuld aan heeft. Eenerzijds zijn ze verpolitiekt (daar wordt tegenwoordig trouwens wat aan gedaan) anderzijds deugt de organi satie niet, als zijnde te gecompliceerd, als gevolg van een groote verdeeldheid. Elke staat heeft een afzonderlijke po litie en een afzonderlijke justitie en de onderlinge band tusschen al die afzon derlijkheden is meestentijds radicaal zoek. Eigenlijk is er naar onze New- Yorksche correspondent meldt maar een justitie en politie die snel en af doende werkt en dat is de federatie of die van Washington in naam van de Amerikaansche regeering zelve. Omdat Amerika uit 48 souveieine staten be staat, die een Bond gevormd hebben, bestaan er een aantal dingen, die recht streeks onder het bewind van Washing ton vallen in plaats van onder de ju risdictie van elk der 48 staten. Bijvoor beeld', wanneer er een berooving van de posterijen plaats heeft en de post is een federale of bondsinstelling be moeit Washintgon er zich mee en niet de plaatselijke autoriteiten. En ieder die van de post gebruik maakt met 'n frau duleus doel of obscene litteratuur ver zendt of een bom als postpakketje, komt in botsing met de hoogste justitieele ambtenaren van Amerika, fi.l. die lin Washington. Een valsche munter, een automobiel- dief en elke misdadiger, die zijn duiste re practijken niet tot een Staat bepaalt, maar bijv. van Illinois naar Indiana gaat, een handelaar in blanke slavinnen of morfine, kortom een reeks misdadigers valt niet onder plaatselijke berechting maar komt onder het gezag van Wash ington. Laten we vooral bjelastingont- duikers niet vergeten, 'waardoor Chi cago's „beroemde" Al Capone tegen de lamp liep en nu in de federale gevange nis van Leavenworth zit te piekeren over het feit, dat hij wel ongestraft min stens een vijftigtal moorden in Chicago kon bedtijven, maar dat het kwaad ker sen eten was met de hooge heeren in Washington, toen gebleken was. dal hij jaren achtereen van zijn milloenen-in- komsten geen aangifte voor de belasting had gedaan. Er zijn maar 400 detectives in Wash ington voor dit heele werelddeel en zij werken voor 'n klein tractement, maar ieder van hen is 'n Sherlock Holmes op zichzelf en heeft zich het motto van de Canadian Royal Mounted Police tot het zijne gemaakt, „They get their man". - zij krijgen hun man te pakken. Die vier honderd detectives behooren onder de Division of Investigation, de divisie van onderzoek van het departe ment van Justitie en staan onder leiding van Edgar Hoover. De misdadiger heeft de noodige politie-autoriteiten voor den gek gehouden, misschien omgekocht, ju ry's den schrik aangejaagd, rechters omgekocht en politici het zwijgen op gelegd met hun iets in de hand te stop pen en den eenen slaat verlaten om 'n toevlucht te zoeken in een andere. Maar wanneer de 400 „helhonden" van Oom Sani zelf op zijn spoor worden losgela ten. dan weet hij verloren te zijn. De agenten van de Division of Investigati on kunnen niet omgekocht worden, kun- 'eJi .voor ^en gehouden worden. In Washington beschikt men over 4 mil- lioen vingerafdrukken en per dag komen van over de heele wereld 2 duizend bij. ten bijzonder staaltje als voorbeeld: i Den vorigen Augustus ontving een bekende New-Yorksche dokter een af- persingsbrief, waarin tien duizend dollar gevraagd werd onder de bedreiging: „Wij gelooven niet, dat je een van je kinde ren zonder arm of been zoudt willen te rugzien, wees dus voorzichtig. Wij let ten elk oogenblik op je en wanneer je niet op je tellen past zullen wij het je inpeperen. Laat ons binnen 24 uur iets hooren." Aangezien de Amerikaansche posterijen gebruikt waren kwam de fe derale regeering in het geweer en de Division kon de zaak aanpakken! Den 16en September werd d'e briefschrijver bij zijn kraag gepakt en den 14en No vember werd hij voor tien jaar opgeslo ten. Hoe werd dit geval opgelost? Door voorzichtig alle vrienden en patiënten van den dokter na te gaan werd de be zitter van een zekere schrijfmachine voor kind'eren gevonden, waarop de brief geschreven was. Een vroegere pa tiënt met een misdadig verleden had op kamers gewoond bij een familie, waar een jongetje zulk een machine bezat, en waarvan de onregelmatigheden precies overeen kwamen met de fouten in den brief. Het bleek later, dat d'e brief schrijver de machine gebruikt had, toen de familie naar de bioscoop was! door F. DA COSTA. 1) „Mooie Sasja's" eerste schreden OP het smalle pad. Be nacht van 9 op 10 Februari 1934 in Parijs. Geweerschoten knall machine_ geweren ratelen, barricaden schieten als paddestoelen op in de Parijsche stra ten. Oud-frontstrijd'ers en communistiSche ajfdeefóngen stroomen door de straten van deze wereldstad en binden een ke- vigen strijd aan met politie en de sol- Q'aten. Bloedig wordt er op de Pont de la Concorde en op de Place de la Repu- blique gevochten. Dit is wel een nacht, die lang in het geheugen zal blijven. Barricaden in de straten. Guerillagevechten in de stegen van de arbeidersbuurten, op de Place du Temple bij de Bastille en Belleville. Geweersalvo s bij de metro's, waar verschansingen zijn opgebouwd uit ijze ren, platen, planken, steenen. Een stee- nearegen op politie, garde mobile en passanten. Vijandelijke vliegtuigen beta gen de midden-sluis en het postkantoor Vier gewonden en drie gaszieken. (-§-) Blijf rustig, lezer. Het is maar een sprookje; zij het dan ietwat luguber, als sprookjes meer zijn. Terneuzen is slechts in schijn door vijandelijke vlieg tuigen bezocht, die bommen uitbraak ten; de midden-sluis en het postkantoor liepen slechts in schijn beschadigingen op; en een stuk of wat inwoners wer den slechts in schijn door vallend ge steente en scherven gewond, ademden slechts in schijn mosterdgas in, 't Was maar een vertooning, onschuldig van aard, maar tegelijkertijd afspiegeling eener mogelijke en gruwelijke werkelijk heid. Terneuzen is een van de eerste ge meenten in den lande, waar men de eventualiteiten, die een nieuwe oorlog zou kunnen meebrengen, daadwerkelijk onder oogen heeft gezien. Men is er een luchtbeschermingsdienst gaan organisee- ren en gisteren, Dinsdag, heeft die dienst 'n staaltje zijner gedachte werkzaam heden vertoond. De regie dezer op voering berustte in handen van den heer M. C. Hack, hoofd van den dienst, en in 't gewone leven inspecteur van poli tie. Een groot aantal burgerlijke en mi litaire autoriteiten, onder wie de com missaris der Koningin in deze provincie, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, (er waren verder vooral veel burgemees- ,ffrs) namen de zaak in oogenschouw. 'Voor zoover woonachtig dezerzijds der Wester-Schelde arriveerden zij tegen den middag te Vlissingen, waar in de buitenhaven Hr. Ms. „Medusa", mijnen- legger van beroep, gereed lag, om hen naar den overkant te brengen. De vrien delijke commandant van het schip, had ook ons voor dezen veiligen overtocht een uitnoodiging doen toekomen. Even na twaalven werden de trossen losge- smeten. Een uur later voer de „Medu sa" Terneuzen's haven binnen. De burgemeester der gemeente, de heer J. Huizinga, ontving het gezel schap in de raadzaal van het stadhuis en zette in een korte toespraak een en an der omtrent den luchtbeschermings dienst uiteen. Daarna ging men aan den wandel, om alvorens de lugubere voorstelling een aanvang zou nemen diverse inrichtingen van den dienst te bezichtigen. Eerst een gas-vrij toe- Vlammende, omvergegooide autobus sen laaien op in d'e donkere stad. Op den Boulevard Voltaire brandt zelfs een kerk. Cavallerie attaqueert de opstandelin gen. CavalLerie midden in Parijs. Artillerie brengt het geschut in stel ling en schiet op de menigte. Senegaleezen en Anamieten zijn in de Voorsteden ingekwartierd' en wachten. Ergens luidt onheilspellend een klok. Schreeuwende en tiefënde massa's geweerschoten, dood het raast door de straten en sloppen van de wereld stad. Frankrijk wordt zwaar getroffen en degene die dezen slag toebrengt is de grootste en geniaalste oplichter van alle tijden, Alexander Stavisky, die reeds dood is. Het is interessant iets meer te weten over dien merkwaardigen man. De patiënten, die den 7d'en Februari 1886 in de wachtkamer van den tand arts Stavisky te Sobolka ^zitten, zijn verbaasd hoe de doker haastig, met wapperende jas, door d'e kamer snelt zonder hun een blik waardig te keuren. .9 'aat de deur wijd openstaan en ls A0or lanëe minuten verdwenen. eT PMienten kijken elkaar verbaasd s^tavisky dan gek geword'en?. e geroddel en geklets begint en ieu.t.a,ndarts weer terug. Blij hii r<fn i zick gehaast, want hij is nog geheel buiten adem. Dan hijgt hij: „Pardon dames en heeren malr ik had gezegd', dat men ddemS op vluchtsoord voor menschen, die bij een eventueelen aanval uit de lucht plotse ling een goed heenkomen zouden moe ten zoeken. Vervolgens een hulpzieken huis, met speciale afdeeling voor de be handeling van „gewone" gas- en mos terdgas-zieken en waar evenals trou wens in het toevluchtsoord een in stallatie was aangebracht, welke „ge neutraliseerde" lucht levert. Tenslotte het centrale punt van den dienst: 't bu reau van den heer Hack, waar de waar schuwingen binnenkwamen en de orders om het gansche omvangrijke apparaat in werking te stellen, uitgingen. Om twintig minuten voor drie begon het spel. Via radio-grafischen weg werd uit Scheveningen of zoo gemeld, dat er (in 't algemeen) „luchtgevaar aanwezig" was. De heer Hack riep een bevel en twee dienaren van politie schoten weg op hun fietsen, om een bepaald aantal padvinders te alarmeeren, die op hun beurt ijlings een groot aantal personen der hulpdiensten waarschuwden. Ten gevolge hiervan waren in korten tijd de uitkijkposten (o.a. op de belvedère bij de markt), de hulp-ziekenhuis- en ontsmettingsinrichting, de brandweer posten, de posten der reddingsploegen en wat dies meer zij, bezet. Allen in gespannen afwachting van de dingen, die zouden komen. Men begrijpe goed: op dat moment werd verondersteld, dat men nog niet wist, of de op een wille keurige plaats gesignaleerde „vijande- lijke vliegtuigen" het op Zeeuwsch-1 Vlaanderen, dan wel op een ander deel van 't land begrepen hadden. Spoedig zou echter blijken, dat Zeeuwsch-Vlaan- deren, en dan speciaal Terneuzen, het kind van de rekening moest worden. Want ongeveer een kwartier na de eer ste waarschuwing, kwam een heel wat minder generaal alarm radio-telegrafisch binnen: „Vijandelijke vliegtuigen nade ren Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen", heette het. Waarop telefonisch de lei ders der uitkijkposten opdracht kregen hun oogen goed den kost te geven, ter wijl per ordonnance de leiders der hulp diensten van het naderend onheil wer den verwittigd: politie-patrouilles ruk- j ten uit en brandweer-patrouilles met snelblusschers, karren met zand etc., verspreidden zich over verschillende wijken. Inmiddels hadden de genoodigden in de nabijheid van het postkantoor en de middensluis een heenkomen gezocht, om getuige te kunnen zijn van de ijselijke dingen, die zich daar zouden afspelen. En natuurlijk was de Terneuzensche burgerij voor zoover niet door be slommeringen verhinderd ook in drommen in deze omgeving op 't appèl. Eigenlijk had ze zich in de huizen, liefst in de kelders, behooren op te sluiten en ret envan deuren en vensters enz. moe ten dichtplakken, opdat er geen gas naar binnen zou kunnen stroomen. Maar we kunnen er inkomen, dat regisseur Hack daar geen gat in heeft gezien. Om kwart over drie gingen de poppen aan het dansen. „Vliegtuigen in zicht in Oostelijke richting" rapporteerden de uitkijkposten en het bureau van den luchtbeschermingsdienst maakte groot alarm. In één oproep werden telefonisch allerhande menschen gewaarschuwd, die een sirene aan het gillen konden doen brengen Onheilspellend loeiden plotse ling van alle kanten de rauwe fluitto nen over de bedreigde stad, twee minu ten lang. Toen trad een angstige stilte in, en stonden duizenden de lucht in te turen, om de verderf-brengende vlieg machines in het vizier te krijgen. Ron kend op groote hoogte, kwamen ze aan drijven, drie in getal. Een sloeg om on naspeurlijke reden een zij,waartsche richting in, maar de beide anderen koer sten precies over het arme Terneuzen en lieten daar hun „bommen" vallen. geen heusche natuurlijk. Gloeiende bol- vloer moest stampen de kamer van mijn vrouw is boven de spreekkamer. Weet u wat dat beteekent, drie keer stampen?" Natuurlijk weet niemand dat. Verbluft kijken ze elkaar aan. Maar dan gaat de dokter verd'er: „Mijn vrouw is zoo juist van een zoon bevallen een zoon! Alexander zal hij heeten.... ik ben zoo gelukkig een zoon! „Mon sieur Alexandre" en hij wordt een be roemd man daar ben ik zeker van!" Nog nooit is de tandarts zoo gelukkig igewee'stj. „Monsieur Alexandre" heeft' hij uit d'e grap gezegd, want hij houdt van Frankrijk. Maar hij beseft nog niets van de ontwikkeling van zijn zoon j beseft nog niet, dat dezelfde zoon, dien hij nu zoo jubelend begroet, hem later j tot zelfmoord zal drijven. Dat hij, om de schande r.iet te overleven, d'e hand an zichzelf zou slaan Monsieur Alexandre". Precies 48 jaar later is er een groot i schandaal, waarover de geheele wereld spreekt het Stavisky-schandaal het schandaal van monsieur Alexandre. Ja, monsieur Alexandre heeft het klaar gespeeld, een wereldbekend man te worden, weliswaar anders dan zijn vader het bedoeld had. 48 Jaar later is monsieur Alexandre rebds dood'. Maar twee dagen daarna meldt de pers van de geheele wereld: straatgevechten in Parijs, 29 dooden, 600 gewonden. Twee kabinetten moeten aftreden, een groot aantal ambtenaren en kamer len leken het, die doofden, voor ze de halve afstand naar de aarde hadden af gelegd, De suggestie was echter niet slecht en bovendien terwijl ieder een nog met uitgerekte hals het schouw spel daarboven gadesloeg, daverde op eens een helsch kabaal over straat en plein; een hooge kipkar met zware steenblokken werd donderend leegge stort, Een korte schrik rilde door de menigte, 't Was of inderdaad het post kantoor door een bom werd getroffen en een zijmuur programmatisch instortte, .en Naast den steenhoop lagen een paar mannen „gewond" door het vallende puin; en ook op de midden- sluis, waar een bom verondersteld werd te zijn neergekomen, hadden twee stum pers het gelag met gebroken ledematen moeten betalen Verder laaiden er plot seling ontzaglijke vlammen op van een hoop sinaasappel-kisten en ander materiaal, met teer en benzine overgo ten. Men verbeeldde hiermede, dat het postkantoor tevens nog door een brand bom was getroffen. Na korten tijd kwamen de hulp- en reddingsdiensten en de brandweer aanstormen. Met een bluschapparaat van de N.V. Iffa Minimax te Amsterdam had men echter de vuurzee reeds onder de knie gekregen. Het was nochtans een lust om te zien, hoe vlug de wakkere brandweermannen de slangen hadden uitgerold en water kon worden gegeven. In een oogenblik spoten er 5 krachtige stralen op. Tegelijkertijd togen de red dingsploegen van het roode kruis aan het werk met de gewonden; fluks wer den noodverbanden aangelegd en daarop tilde men de slachtoffers in de ziekenauto's, om ze naar het hulpzie kenhuis te vervoeren Maar nog, terwijl men daarmee bezig was, verschenen de „vijandelijke vliegtuigen" opnieuw bo ven de stad endaar kwam een gas bom naar beneden. (In casu werd een flesch met roode menie stuk geworpen). De noodige deskundigen waren spoedig ter plaatse, om vast te stellen, dat men hier met het zoo gevaarlijke mosterd gas te doen had. En in' allerijl werd de reddingsdienst weer gewaarschuwd, om drie menschen, die vlak bij de plaats van de ontploffing bewusteloos tegen de straat lagen, zoo mogelijk van 4en dood te redden. Met gasmakkers en beschermende kleeren uitgerust kwa men de roode kruis-mannen^ thans aan gereden. Ze zetten de gaszieken zuur stof-apparaten op en vervoerden ze vervolgens naar de speciale afdeeling van het hulpziekenhuis. De plaats, waar de mosterdgas-bom was neergekomen werd natgespoten en vervolgens met chloor-kalk bestrooid. In de omgeving werden waarschuwings borden opgesteld, om iedereen op een veiligen afstand te houden. Een en ander ging zeer vlug in zijn werk. Men kreeg eerbied voor een re gie, die dit alles zoo keurig in elkaar had gezet en van stapel deed loopen De verschillende ploegen wisten pre cies, hoe'ze moesten handelen en deden dat rustig. Men liep mekaar niet in den weg, gaf geen noodelooze en rumoerige bevelen en hield zich nauwgezet aan eigen afgeperkte taak. Ons dunkt, dat dat nog wel iets wil zeggen: er zitten aan een organisatie als deze zoovee haken en oogen vast, dat er licht eenige stroefheid in de practische uitvoering had kunnen optreden. De Terneuzensche luchtbeschermingsdienst heeft zoodoen de een kranig staaltje van zijn vermo gen ten beste gegeven; het zou ons niet verbazen, als er van dit voorbeeld eeni ge navolging uitging. Tenzij men natuurlijk van meeniiig mocht zijn, dat de demonstratie slechts de afspiegeling was van een veron derstelde werkelijkheid, waar wei nig waarde aan toegekend kan worden. M.a.w., dat als het er werkelijk eens van kwam de werkelijkheid veel en dan onderzoekt U en over tuigt U zich van de goe de kwaliteit. Zoudt (J bij een geneesmiddel minder zorgvuldig te werk gaan? Onderzoekt ook hier pre cies, door op het Bayer- kruis te letten, dat echt heid en goede hoedanig heid der Aspirin-tabietten garandeert. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 cts« (Ingez. Med.) led'en worden in staat van beschuldig ging gesteld. Een schandaal, dat Pana ma, Oustric en Hanau in de schaduw stelt. Alexander Stavisky, wiens vader spoedig na zijn geboorte naar Parijs ver huisde, werd' 30 jaar oud, voordat hij voor het eerst van zich praten deed. Alexander is een „mooie" man gewor den. Zoo mooi, dat hij den bijnaam „mooie Sasja" niet ten onrechte draagt. Maar zoo mooi als zijn uiterlijk is, zoo zoo verrot is zijn innerlijk wezen. Hij is een man geworden, die zijn broodje graag op makkelijke manier ver dient. Waarom zou je hard werken om geld te krijgen? Voor een beetje intel ligent mensch ligt het geld, vooral in een groote stad als Parijs, maar voor het oprapen. En dan wanneer je „mooie Sasja" heet en de vrouwen stapel gek op je zijn. Op een ochtend zit Alexander met een zwaar hoofd in café Weber. Het is geen wonder, dat hij een „zwaar hoofd" heeft, want den laatsten nacht heeft hij in een klein, obscuur speelhol zijn laat ste sou verspeeld. Hij weet niet eens, hoe hij zijn ab- synth betalen moet, die voor hem op het tafeltje staat- Op dit oogenblik verwenscht hij deze duivelsche hartstocht, die niet van hem af laten wil en die hem ook in de toe komst steeds weer naar beneden zal sleuren: het spel. Plotseling voelt hij de bewonderende blikken van een kleine, veel erger zou blijken, zoo erg, dat er geen vechten tegen was. Maar wie zal dat uitmaken. En zijn vermoed'elijk maar weinig lieden, die zoo onge veer weten, wat het menschdom te wachten staat bij een eventueelen nieu wen oorlog. En die lieden zullen zich er voor hoeden, zulks aan den grooten klok te hangen. Het is nu maar de vraag of zulks een standpunt van lijdelijke af wachting rechtvaardigt. In Terneuzen heeft men gemeend van niet; daar is de koe bij de horens gepakt; daar doet men, wat met beperkte middelen mogelijk is. Onverstandig lijkt dat in geen geval, al moet hartgrondig gehoopt worden, dat al het werk vergeefsch zal zijn, ver- geefsch in den zin van overbodig bij ge brek van een nieuwen oorlog. EEN ONVOLLEDIG ONDERZOEK? Het Tweede Kamerlid Schalker heeft aan den minister van justitie een drietal vragen gesteld, waarin hij vraagt of het den minister bekend is, dat het onder zoek, op vermoeden van smokkelen van wapens en ontplofbare stoffen, aan boord van het in de Merwehaven te Rotterdam liggende Duitsche schip „Op timist", met bestemming voor Fransch Marokko, door de Rotterdamsche politie op zeer onvoldoende wijze is geschied. Desondanks werden toch eenige kis ten met ontplofbare stoffen gevonden, waarvan werd voorgegeven, dat dit vuurwerk-raketten waren, bestemd voor een ter plaatse van bestemming te or- ganiseeren feest. De heer Schalker vraagt of de minis ter niet van oordeel is, dat, mede ter voorkoming van internationale verwik kelingen, het geboden is, dat naar der gelijke pogingen tot wapensmokkel, een ernstiger onderzoek behoort te worden ingesteld, dan blijkbaar door de Rotter damsche politie is geschied, en of de mi nister dus opdracht wil doen geven een nieuw en grondig onderzoek op de „Op timist", desnoods door middel van alge- heele lossing van de lading, in te stellen, GESTEUNDE LANDBOUWERS OP HET TERREIN VAN DEN HANDEL. De commissie van overleg van de drie Ned. middenstandsbonden heeft ver scheidene klachten ontvangen over het hand over hand toenemende euvel, dat landbouwers d'e door hen geproduceer de kaas rechtstreeks aan particulieren verkoopen met uitsluiting van den tus- knappe vrouw, die een paar tafeltjes van hem af zit, op zich rusten. Onmid dellijk is alle gramschap van Alexander verdwenen. Want vrouwen, dat is zijn tweede hartstocht. Vrouwen beteekenen vior hem niet alleen liefde maar ook geld. En niets kan hij op het oogenblik be ter gebruiken d'an geld! „Mooie Sasja" werpt een paar van zijn vurige blikken, beproefd in den strijd naar het vrouwtje. Zijn blik is zeer gre tig nu zijn kennersoog de kostbare bril- lianten en een echt paarlensnoer ont dekt. De jonge vrouw bloost en buigt het hoofd. „Nog een schaap", denkt Sasja. En een „schaap" is het gemakkelijkst te scheren. Mén kan niet beweren, dat Stavisky niet van aanpakken weet, want een paar minuten later zit hij reeds aan d'e tafel van de kleine vrouw. Monsieur Alexandre weet hoe vrou wen aan te pakken. Hoe men ze aan het spreken kan krijgen. Hij weet „chez les femmes l'amour vient par les oreilles". Hij praat en laat haar praten- En spoe dig weet hij, dat de mooie vrouw we duwe is. Hij vischt ook uit, dat zij geld heeft. Hij is charmant. Zóó weet hij te praten, d'at na een half uur de vrouw het gevoel heeft hem reeds altijd ge kend te hebben. Natuurlijk is Alexander een man van de wereld; hij kent den adel en de notabelen van Parijs. Hij heeft bezittingen, êie ergens in Norman-

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 5