LANDBOUW. KERKNIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP. ONDERWIJS. LEGER EN VLOOT. LAATSTE BERIGHTEN. GEMENGD NIEUWS. BEURSTIliHMUiETEi van Woensdag. -~nxj. BEURS- es WISSELKOERSEN. AFLOOP VERK00PINGEN. RECHTSZAKEN. (Wettig gedeponeerd J tö AMSTERDAM, 18 April. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 31 1000-4 100—100%. Ned. 33 1000-4 100—100%. Ned. 34 1000-4 99%—100. Certificaten-3 89%89%. O. Ind'ie 32 1000-5 100%—100. O. Indie 26 1000-4% 98%—98%. O. Indie 34 1000-4 98%—98%. Denemarken Oblig. 1926-5 8788. Duitschl. 100-7 43%—43 Duitschl. 30 1000-5% 36%—36-% Engeland 1960-90 4 72%—72% Zwitserl. oblig. '24-5 97% Zwitserl Staatsso. 1927-4% 97%-%% Amsterdam 1933-5 100% 's-Gravenhage 1929-4% 100% Rotterdam 1926-1930-4% Berlijn 1925-6% 22—21 Zeeuws. Hyp. B-5 100%100% Zeeuws. Hyp, B-4% 100%100% Cities Service Cy. P. 1958 5 2525% A Amsterd. Bank 112% C Rott. Bankver. 74 A Twentsche Bank 81 A Prei. Gruyter Zn. A. 121% A Pref. Jurgens A 90%90% A Ned. Gist- en Spiditusf. 386%388% A De Schelde N.B. 20%—20% A Ver. Papf. v. Gelder 5453% C Am. Car Foundry 16%17%. C Am. Smelt Ref. 26%26%. C Farbenind, I.G. 62%—62%. C Stand. Brands 13%13%. C U. States St. C. 31—31%. C North Am. Cy. 11%11%. A Born. Sum. H.M. 124124%. A Linde Teves en Stokv. 6565%. A Ned. Wol Mij. 1C0 A Singkep 93%93% A J. C. Japan Ln. 26%26% A Rotterd. Lloyd 40%—40% A S. M. Nederland 44%41%. A Amst. Thee C.M. 58%57%. A Houth. Alberts 34%35. C Baltimore Ohio 17%17%. A Southern Rlw, 18%19%. C Union Pac. Rr. 76%—77%. C Int. Nickel Cy. 16%17. A Koloniale Bnk. 50%—50% A N.I. Hbk. 1000 57—57 C Ned. H. M. 1000 44%—44% A Alg. Kunstz. U 44%44% 43% A v. Bedkels Pat.17%—17% Calvé-Delft 55% C. Suiker Mpij. 2322% Ned. Ford A.M. 158%—157%-58% Philips G. B. afg. 239%—239%-38% Unilever 76%—76%-77 Anaconda Cop. 9%9%-10 Bethlehem St. 25%25% Kennec Copper 1313% Un. States Leather 5%6 A.N.I.E.M.—N.B. 207—208 A! Kon. Petr. Mpij. 158%—160%-59% Contin. Oil Cy. 1212%-% Shell Union O.C. 5%5% Vrije Evang. Gem. M. v. d. Vis cand. te Goes is beroe pen te Enschedé. Charlotte Kohier. Zooals uit een advertentie in dit no. blijkt, zal Charlotte Kohier op Vrijdag 27 April a.s. in den Schouwburg Molen water te Middelburg onder auspiciën van 't Comité voor Abonnements-Too- neelvoorstellingen, ,,Het Bal" van Irène Némirovsky voordragen. De kunstena res heeft met dit stuk in de verta ling van J. W. F. Weruméus Buning in de groote steden enorm succes ge had Het graf van dr. N. Beets. Het graf van dr. N. Beets op de be graafplaats Soestbergen te Utrecht ver keerde in zeer verwaarloosden staat. Naar de Stand verneemt heeft de Bur gemeester van Utrecht, nadat zijn aan dacht daarop was gevestigd, de benoo- digde som weten bijeen te brengen, om de verzorging van het graf in handen der gemeente te stellen. De hardsteenen zerk is nu geheel schoongemaakt, zoodat de laatste rust plaats van dezen literator-predikant weer een waardig aanzien heeft. 2500.boete of vijf maanden hech tenis. De 51-jarige echtgenoote van C. K. werd tot 500.boete of één maand hechtenis veroordeeld. Zij had in een kasboek, dat zij voor haar man bijhield, verschillende posten verzwegen of te laag geboekt. Met een enkel woord wijzen wij op de advertentie van de politie-vakschool te Vlissingen in dit nummer- Op 30 Maart 1934 zijn aangesteld tot sergeant titulair de dienstpl. kor poraals G. Peetsold, S. Schram de Jong, J. Vërschuure en A. J. van der Linde, allen leerlingen van de School voor Reserve Officieren en behooren- de tot het 14e Reg. Inf. Dinsdagmiddag werd te Ierse- k e bij inschrijving verkocht door den ontvanger der Registratie en Domeinen, een politievaiartuig met vlot (Kelnir motor) 26 pk. inschrijvers: D. Harden- berg, Wemeldinge 376; W .Groot, Dordt 400; A. Visser Rot, Rotterdam 352.50; J. A. Kakebeeke, Kruiningen 551; De J3el 544; J. v. Putten 556; F. v. d'. Jagt, 650.75, allen te Ierseke; M. N, van Leeuwen, 's Gravenhage 662,50; Welfried v. d. Schoepe, Ant werpen 710. Mond- en klauwzeer. Het aantal gevallen van mond- en klauwzeer gedurende de maand Maart 1934, bedroeg in de provincie Groningen 2, Friesland 6, Drenthe 1, Overijssel 7, Gelderland 23, Utrecht 2, Noord-Hol land 10, Zuid-Holland 13, Zeeland 9, Noordbrabant 28, Limburg 4. De cijfers duiden het aantal eigenaars aan onder wier- vee deze ziekte werd geconstateerd. Arr. Rechtbank te Middelburg, In de zitting van 18 Ajpril werden de volgende vonnissen uitgesproken: diefstal met braak: Th. J. P., 21 jaar, timmermansknecht, Hontenisse, gedeti neerd, 6 maanden gevangenisstraf, waarvan 4 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar; poging tot diefstal: J. van H., 25 j., arbeider, Biervliet, 14 dagen gevange nisstraf; mishandeling: P. R. C., 32 j., koop man, Zuiddorpe, 25 b. s. 10. d.h.; oplichting: J. A. v. H., 33 j., arbeider, Axel, 1 maand gevangenisstraf voorw. pr. 1 jaar; I in staat van dronkenschap verkeerde handelingen verrichten: K. E., 59 jaar, koopman, Zierikzee, vernietiging van 't vonnis van d'an kantonrechter 10 b. s. 5 d.h.; overtreding jachtwet: M. G., 26 jaar, werkman Goes, bevestiging vonnis van den kantonrechter 25 b. s. 25 d.h.; overtreding motor- en rijwielwet: F. Z., 21 j., electricien, Rotterdam, beves tiging van het vonnis van den kanton rechter 10 b. s. 5 d.h. Belastingontduiker gestraft. De rechtbank te Rotterdam deed Dinsdag uitspraak in de zaak tegen den 55-jarigen vrachtrijder C. K., die op zijn aanslagbiljet voor de Inkom stenbelasting over het jaar 1932 een bedrag aan inkomsten had opgegeven, dat ruim 8000.bleef onder bet in komen, dat verdachte volgens zijn boe ken had genoten. De rechtbank veroordeelde hem tot MINISTER VERSCHUUR ONTSLAG VERLEEND. De Staatscourant van hedenavond zal een K.B, bevatten van 17 April 1934 no 22, waarbij met ingang van dien datum op zijn verzoek een eervol ontslag wordt verleend aan den heer mr. T. J Verschuur als minister van economische zaken met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten den lande in deze moeilijke tijden bewezen. Tijdens de ontstentenis van een mi nister van economische zaken wordt 't beheer van het departement van econ, zaken ad interim opgedragen aan den minister van staat, minister van kolo niën, voorzitter van den raad van mi nisters, den heer dr. H. Colijn. EEN SCHEUTIGE GEMEENTE Maar Ged. Staten staken er een stokje voor en worden door de Kroon in het gelijk ge steld. Bij K. B. is ongegrond verklaard een beroep van den Raad der gemeente Poortvliet tegen een besluit van Ged Staten van Zeeland tot onthouding der goedkeuring aan het raadsbesluit van 15 Aug. 1933 tot wijziging der gemeem te-begrooting voor 1933. Het betrof hier een bedrag van 747,80, dat be taald zou worden aan de N.V. Water leiding Mij. Tholen uitmakende de ver hooging der tarieven dier Mij. welke verhooging de gemeente Poortvliet voor haar rekening wenschte te ne men. Het K. B. overweegt, dat niet voldoende aannemelijk is gemaakt dat het om redenen van billijkheid in verband met den gang van zaken met betrekking tot de drinkwatervoorzie ning te Poortvliet op den weg van de gemeente zou liggen tot dezen maatre gel over te gaan en aldus de gemeente in de tegenwoordige tijdsomstandighe den zonder noodzaak tot het doen van een haar niet onbelangrijke uitgave te nopen. ERGERLIJKE VERWAARLOOZING. Door de politie te Lonneker is giste ren in beslag genomen, het lijkje van een kindje van 5 maanden. Bij de lijkschop wing had d'e dokter geconstateerd, dat zich op verscheidene plaatsen van het lichaampje blauwe plekken vertoonden terwijl ook een armpje was gebroken Het onderzoek van de politie heeft uit gewezen, dat het kind met een broertj van een paar jaar te slapen was gelegd terwijl er niemand thuis was. De moeder was naar Nijmegen gegaan. Toen de va der te omstreeks middernacht thuis kwam, vond hij 't kindje dood in bed' Vermoedelijk heeft men hier te doen met een geval van ergerlijke verwaar- oozing. Een nader onderzoek wordt nog ingesteld'. VERKEERSONGEVAL. Hedenmorgen reed de ruim 60-jarige E, uit D o k k u m per rijwiel op dén voor het verkeer afgesloten weg naar Zwartereind. Bij het passeeren van een auto, geladen met zamd, geraakte hij onder de wielen van den auto- Met ge broken armen en beenen werd hij op genomen, en naar het ziekenhuis te eeuwarden overgebracht. De toestand van het slachtoffer is zeer ernstig. GERUCHTEN OMTRENT TROTZKI. Sommige Fransche blad'en blijven doorgaan met het verspreiden van aller- ei geruchten omtrent Trotzki, Zoo be weert lïet Journaal thans, dat Trotzki tijdens de straatonlusten van Februari, te Parijs een revolutie had willen ont ketenen, welke met een dictatuur van Trotzki over Frankrijk had moeten ein digen. Een weekblad', door hem uitge geven, zou in de critieke Februaridagen dagelijks zijn verschenen, STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). Op onderstaande nummers vielen de volgende prijzen: 1000 13207 400 1961 f 100 15950 18149 AUTO GESLIPT EN DAARNA TEGEN EEN BOOM. Twee zwaargewonden. Dinsdagavond had aan den Vaartkant onder Leur een ernstig verkeersonge val plaats. Een personenauto, komende uit de richting Breda, slipte nabij den spoor wegovergang aan den Vaarkant. De auto kwam tusschen de langs den weg gelegen tramrails terecht. Bij een poging om uit de rails te komen, sloeg de auto welke een vaart van ongeveer 50 km had, om, en sloeg tegen een boom aan den overkant van den weg. De auto werd geheel vernield, terwijl de drie in zittenden ernstig werden gewond. De bestuurder, de 62 jarige B. K. uit B r u i- n i s s e kreeg een zware hersenschud ding en ernstige inwendige kneuzingen terwijl zijn beide beenen zijn gebroken De naast hem zittende 51 jarige B. J kreeg eveneens een hersenschudding en zware inwendige kneuzingen. De derde passagier, de 47 jarige L. A. J, bekwam alleen inwendige kneuzingen. Alle drie personen werden in bewusteloozen toe stand naar het Diaconessenhuis te Bre da vervoerd. Hedenmorgen was de toestand van L A. J. vrij gunstig, terwijl de toestand van de beide anderen hopeloos werd ge acht. GEVAARLIJK SPELLETJE. Hoe gevaarlijk het is op een rijdende auto te klimmen, is Dinsdagmorgen weer eens gebleken, in de Bestevaerstraat te A m sterdam, waar een jongen van acht jaar deze gevaarlijke klimpartij met ern stige verwondingen heeft moeten bekoo pen, zoodat zelfs voor zijn leven ge vreesd wordt. Een vrachtwagen reed daar, welke in twee vakken hoog opgeladen was met deuren. Daaroverheen was een riem gespannen om verschuiving van de deu ren te voorkomen. Twee jongens, resp 7 en 8 jaar klommen op den rijdenden wagen van wie de een zich vasthield aan den riem en de andere aan de deu ren. Een oogenblik later knapte de riem met het gevolg, dat een stapel deuren van den wagen viel. De jongen, die zich hieraan vasthield, viel mede op straat en kwam onder de deuren terecht. Ern stig gewond, zoodat men zelfs voor zijn leven vreest. Hij werd naar het Wilhe minagasthuis overgebracht. De andere jongen kwam er goed af. De wagen is door de politie in beslag genomen en zal nader onderzocht wor den. Den chauffeur treft geen schuid aangezien hij niet kon zien wat er ach ter op den wagen gebeurde. DROEVIG ONGEVAL. De 54-ja rige vrouw C. van V., die doof is, werd toen zij Dinsdagmiddag de spoorbaan C Tide Water Ass. Oil 7%—7%-7%. A K.N. Stoomb. Mij. 77. A Ned. Scheepv. U. 4140%. A H.V, Amsterdam 174%174-72%. A Java Cult. Mij. 8887. A N.I. Suiker U. 70%—70%. A Deli Batavia 128—125%-23%. C Deli Mij. 1000 125%—124-22%. A Senembah 146%143%-42% C Chicago Milw. 44 A Amst. Rubber C. 103%104%-04 A Deli-Bat. Rubb. 4747 A Hessa Rubber 3837% A Serbadjadi S.R. 34%34% Prolongatie 1 1 WISSELKOERSEN. Amsterdam, 17 April 18 April. Londen 7,62 7.58% Berlijn 58.17 58.13 Parijs 9.74% 9.74% Brussel 34.51% 34.50% Zwitserland 47.80 47.80 Kopenhagen 34.05 33.85 New-Y ork 1.4i7 1.47 nabij Halfweg wilde oversteken door een juist passeerenden trein gegrepen en gedood. CHAUFFEUR VERDRONKEN. Dinsdagochtend heeft een man bij de Amsterdamsche politie aangifte gedaan, dat zijn broer, een snorder, den avond te voren niet was thuisgekomen. Zijn wagen stond op de Engelantiersgracht te Amsterdam en d'e man vreesde, dat zijn broer te water was geraakt en verdronken. De commissaris van het bureau-Raampoort heeft toen last gege ven tot dreggen in genoemde gracht, met het gevo g dat inderdaad het lijk van d'en chauffeur werd opgehaald. Hoe hij erin is geraakt, kon niet opgehel derd worden. VELDWACHTER EEN KLAP GEGE VEN. Te Zaandam ontmoette Dins dagmorgen in de Zaan bij de gasfabriek de ambtenaar van de Crisis-zuivel-cen- trale, die aan boord was van een met twee rijksveldwachters bemande poli- liemotorboot, een melkboer van den Kalverringsdijk, die in een jol melk ver voerde. De ambtenaar, die frauduleus vervoer van melk veronderstelde, som meerde den boer aan wal te komen, en zijn bussen te laten onderzoeken. In de plaats van hieraan gehoor te geven, nam deze een roeispaan, gaf daarmee een der rijksveldwachters een gevoeligen klap en zette zijn jol met kracht van den wal. Hij liet daarna de bussen in de Zaan leegloopen. De politie die dit alles niet voor zoete koek wenschte op rte ne men, heeft toen het ranke vaartuigje ge- enterd, waardoor dit kantelde en de melkboer te water geraakte. Toen ein delijk de boer goed en wel aan wal was, nam hij opnieuw de roeispaan op, om daarmee den ambtenaar te lijf te gaan. Onder hevig verzet werd hij daarna per politieboot naar het bureau gebracht, waar proces-verbaal tegen hem is opge maakt. OP SLAG GEDOOD. Dinsdagmid dag heeft op den"Eersten Brandenbur- gerweg te de Bilt een ernstig onge val plaats gehad, waarbij een persoon het leven verloor- De 24-jarige A. A. D., wonende te Bilthoven, reed met l'jn motor op genoemden weg in de richting van den Urechtschen weg. Achterop de duo van den motor was een jutezak ge bonden. Vermoedelijk raakte deze zak onder het rijden los en heeft de be stuurder, zich omdraaiend, getracht 't voorwerp goed te bevestigen, tengevolge waarvan hij het stuur kwijt raakte. D. reed tegen een boom en was op slag dood. HEVIG ONWEER. Maandagavond brak een hevig onweer uit boven Baarn en Soest. Omstreeks negen uur kwam er een felle lichtstraal onmid dellijk gevolgd door een knetterenden slag. Bij den brood- en banketbakker C, van E. in de Kerkstraat ging plotseling het electrisch licht uit en spoedig stond de geheele bakkerij in lichte laaie. De brandweer kon niet voorkomen, dat het perceel uitbrandde. Slecht weinig huis raad kon worden gered. Huis en inboe del waren laag verzekerd. Unilever Rubber Amerika Ford H.V.A. Aku Young Koninkl. Suiker Markt Industrie Tabak TRIBUNE AFGEBRAND. Dins dagmiddag is de overdekte tribune op het terrein van de voetbalvereeniging Eindhoven afgebrand. De zijtribunes die eveneens door het vuur werden aan getast, konden door de brandweer wor den gebluscht. De aangerichte schade wordt door verzekering gedekt. De ver moedelijke oorzaak van den brand is roekeloosheid van de jeugd. ONEERLIJKE PENNINGMEESTER Als verdacht van verduistering van circa 10.000 in zijn qualiteit van rent meester der Godshuizen te H e u s d e n, gepleegd' tusschen de jaren 1927 en 1933. is de 53-jarige A. J. v. d. K. uit Heusden na door den rechter-commissaris te zijn gehoord, in het Huis van Bewaring te 's Hertogenbosch ingesloten. ZWARE STRAF VOORGESTELD. Naar het Volksblad verneemt, ligt 't in het voornemen der autoriteiten, de tewerkgestelden, die betroken waren bij een Vrijdag j.l. uitgebroken conflict aan de werkverschaffing te Roosteren zeer ernstig te straffen. Een en vijftig Maastrichtenaren, die het werk hebben neergelegd, zullen ver moedelijk drie maand'en geschorst wor den, wegens herhaalde staking bij de werkverschaffing. Eenzelfde termijn wordt voorgesteld voor zes inwoners van Kerkrade, die hierbij op den voor grond getreden zijn. Dertig andere Ker- keradenaars zullen er waarschijnlijk met één maand schorsing afkomen. De beslissing van den minister wordt spoedig verwacht. KINDEREN MET MOEITE GERED. Dinsdagavond is een zware brand ontstaan in de boerenbehuizinge en herberg te „Oude Plak" in de Ooy on der de gemeente Ubbergen. Voor bijgangers, die op een afstand van on geveer 200 m van het pand verwijderd waren, zagen op dat tijdstip plotseling vuurverschijnselen op het rieten dak. Zij snelden er heen, maar nog voor zij ter plaatse waren, was het dak, dat kprkdroog was, over de geheele lengte een laaiende vuurzee. Er ontstond in t café, waar eenige bezoekers rustig een partijtje biljart speelden, groote con sternatie, aldus meldt het Hbld. De eigenaar de heer L. J. snelde naar boven om de vijf kinderen, die daar reeds te bed lagen, in veiligheid te bren gen, hetgeen op het laatste oogenblik gelukte De bezoekers en toegesnelde omwonenden haalden het paard uit den stal en bracht het in de weide. Overi gens kon men niets redden daar het vuur reeds zoo groote afmetingen had aangenomen, dat men overhaast moest vluchten. Binnen tien minuten was het geheele pand een laaiende vuurzee. Vrijwel de geheele inbgoedel, de ca fé-inventaris en een groote voorraad groente gingen in de vlammen op. DAPPER MEISJE. Het 8-jarig dochtertje van den heer W. te H e e - re n v e e n heeft op heldhaftige wijze het leven van haar 4-jarig broertje ge red. Toen dit knaapje in de diepe Com pagnonsvaart viel en in de diepte ver dween, sprong zij haar broertje ach terna en wist hem net zoo lang boven water te houden tot een passeerend groentenhandelaar, die het ongeval be merkte, beiden op het droge kon bren gen. VERDUISTERING. De rijksveld- wacht te Posterholt heeft on last van den officier van Justitie te Roer mond gearresteerd en naar het Huis van Bewaring te Roermond' overgebracht ze keren P. B. gewezen secretaris-penning- meester en zaakvoerder van de afdee- ling Posterholt van den Limburgschen Land- en Tuinbouwbond. B. wordt verdacht van verduistering van eenige duizenden guldens, welke hij in zijn functie onder zijn beheer had. Wat er met het geld is gebeurd, staat nog niet vast. RIET IN HET OOG. Het dochtertje van den heer B. te Dedemsvaart viel spelenderwijs in het riet aan den kant van een sloot, met het noodlottig gevolg, dat een rietsplinter in een der oogen drong. Dit werd hierdoor zeer ernstig beschadigd. De kleine werd naar het ziekenhuis vervoerd; vermoedelijk zal het kind het oog moeten missen. TYPHUS OP DE „STREEFKERK." Naar de Msb. verneemt, is de stuur mansleerling Doeksen, een van de leden der bemanning van het s.s. „Streef kerk", die door typhus zijn aangetast, Zondagavond in het' ziekenhuis te Port- Said overleden. De jongeman was 23 jaar oud en woonachtig op Vlieland. De toestand van de andere patiënten is volgens de laatste berichten onveran derd. STRENGER OPTREDEN TEGEN ONVERANTWOORDELIJK AUTORIJ DEN. De Commissaris van Politie te Leeuwarden wijst in een schrijven er op hoe de taxi-chauffeurs met hun snelle rijden aan het bedrijf een slechten naam geven, doordat talloos veel malen een overtreding plaats heeft en menig maal het leven van de inzittenden in ge vaar wordt gebracht. Dat de chauffeurs zich zelf niet vertrouwen meent de Com missaris te moeten afleiden uit het onaf gebroken Claxongehuil, dat een uiting is van vrees. Hij waarschuwt de chauf feurs en zegt dat er een einde moet ko men aan deze onverantwoordelijke en hinderlijke wijze van rijden. Het vórige Vlis

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 2