SPORT. RECHTSZAKEN. TWEEMAAL RONDOM NEDERLAND AGENDA. IERSlKE. In de Concertzaal Nolet werden Woensdagavond lichtbeelden vertoond door de Nederlandsche Cen trale Reddingsbrigade. De hr J. van Riet, zette doel en werkwijze van de N. C, R B. duidelijk uiteen. APOTHEKEN. Wanneer men de grenzen van ons land, van begin tot einde zou af bakenen met de hoeveelheid Sunlight Zeep, die jaarlijks wordt verbruikt, dan zou een dubbele muur van dit zuiver Nederlandsch product ont staan. Dit geweldig groot verbruik bewijst welk een vooraanstaande plaats Sunlight Zeep bij de Neder landsche huisvrouwen inneemt en hoe zij de volmaakte kwaliteit heb ben leeren waardeeren. ¥U$S§9giEM» iOES. I4iiu-ttc.fr £.i.Aliy. KLOETINGE. In d'e hoofdbestuurs vergadering te Utrecht is besloten begin Augustus te Goes te houden de Alge- meene vergadering van de Nederland- sche Vereeniging van Land- en Tuin- bouwonderwijzers. Aan de hand van verschillende licht beelden bracht de hr Wielaard naar vo ren op welke wijze het zwemmend red den dient te worden beoefend en liet de verschillende methoden zien, waar mee men een drenkeling uit het water kan halen. Tevens werden verschillen de reddingen voorgesteld, zooals ijsred- dingen, bij stroomend water enz. Aan het einde der bijeenkomst werd de afd Ierseke der NC.R.B. definitief opge richt met aanvankelijk 25 leden. Het bestuur werd gevormd door de heeren A. C. Willemsen, voorz., E. Sterk, se cretaris en mej. L. Bom, penningm. Dr Gerritsen heeft zich bereid verklaard een cursus in hulp bij ongevallen te ge ven, IERSEKE. 13 Juni a.s. hoopt de zang- vereeniging „Excelsior" een concpurs te geven, waaraan tot nu toe reeds 18 Zeeuwsche vereenigingen beloofden deel te nemen- Samen ongeveer 1000 zangers en zangeressen. Voetbal. Zal dan eindelijk de beslissing vallen in den strijd om het Zuidelijk kampioen schap Willem II en Longa doen het nog eens een keertje over en daar het de tricolores waren, die zich bezondig den aan het laten mede doen van een ongrechtigden speler, wordt de strijd op het Longaveld betwist. Er kunnen in een plaatselijk treffeh vele factoren den uitslag bepalen, doch mogen we de twee kortgeleden gespeel de wedstrijden van de oudste Tilburg- sche eerste klasser als maatstaf nemen, dan wacht hun aan de spoorbrug een zware taak. Voor de Tilburgsche voet balenthousiasten is het zeker een prach tig buitenkansje, nog eens de beide ri valen aan het werk te zien. Bleijerheide en M.V.V. bekampen el kaar op het terrein van eerstgenoemde. Hoewel een derby, voor wat de Lim- burgsche voetbalsupremotie betreft, hangt hier niets meer van den uitslag af. In afdeeling II, ontmoeten elkaar Axel en Terneuzen, een treffen, waar mede de onderste plaats gemoeid is. Het programma luidt: Eerste klasse. Willem IILonga (terrein Longa) BleijerheideM.V.V. Tweede klasse. AllianceHero. DoskoBreda. Axel:T erneuzen. Vriendschappelijk. MiddelburgExcelsior (Rotterdam) HOOGER BEROEP Door J. A. C„ 27 jaar, veehouder te Hoofdplaat, is hooger beroep aangetee- kend tegen een vonnis van d'en Kanton rechter te Oostburg, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwiel- wet is veroordeeld tot dertig dagen hechtenis. Verder door M. B., 34 jaar, slager te Veere tegen het vonnis van den Kan tonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de Vleeschkeu- ringswet is veroordeeld tot f 25 of 25 dagen hechtenis. en door A. C. B.. 49 jaar, slager te Veere, tegen een vonnis van den Kan tonrechter, wegens eenzelfde overtre ding veroordeeld' tot f 25 of 10 dagen hechtenis. Idem door P, B., 51 jaar, landbouwer, Koudekerke, tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, wegens overtreding van d'e Boschwet veroor deeld tot f 10 of 10 dagen hechtenis. Kantongerecht Oostburg. Veroordeeld zijn wegens: in het jachtveld zijn hond niet vast houden en zich aldaar bevinden met een klem: J. G. van A. te Groedfe: 2 maal f 5 s. 2 maal 1 week tuchtschool, met ver beurdverklaring van de klem; rijdei met motorrijtuig zonder twee krachtige remmen en zonder nauwkeurig werkend stuur: N. A. de G. te Biervliet: 2 m? il f 15 s. 2 maal 10 d. h., met ver- beu dverklaring van een voorwiel; gewichten voorhanden hebben, niet voorzien van de vereischte stempelmer- ken: G. M. M., wed. de i. te IJzendijke: 5 maal-f I s. 1 a. h., met a erbeurdverkla- ring der gewichten; G. B. le S. te IJzen dijke: f 1 s. 1 d. h„ met v erbeurdverkla ring van een gewicht; slachten zonder vr.;- ;.mr ing: AJ. M. de S. te Sluis: f 1:'. j. 10 J. h,; vleesch ve oeren ander dan op d'e voorgeschreven wijze: S. P. Ie Breskens f 25 s. 25 d.h.; als hoofd eener onderneming niet zor gen dat geen arbeid wordt verricht in strijd met de Arbeidswet en niet zorgen dat een arbeidsregister aanwezig is: P G. B. te Breskens.' 2 maal f 5 s. 2 maa 5 d. h. Alsvoren niet zorgen dat geen arbeid wordt verricht in den rusttijd: E. d'e B. te IJzendijke: f 3 s. 2 d. h.; niet tijdig kennis geven van een nood- slachting: P. de G, te IJzendijke: f 15 s 10 d.h.; vee uitvoeren zonder dat een bewijs krachtens de Veewet is afgegeven: O. J. de B. te Watervliet: f 25 s. 25 d. h.; als opkooper een voorwerp koopen van een hem onbekend' persoon en geen reg'ster houden: A. E, C. te Sluis: vrij spraak; met motorrijtuig niet behoorlijk naar links uitwijken bij het inhalen van een wielrijder: L. R. E. te St. Jansteen: vrij spraak; met motorrijtuig op rijwielpad rijden: S. G. de V. le Goes: f 5 s. 5 d. n.; G. G. de B. te Sluis: f 5 s. 5 d.h,; dieren noodeloos vervoeren op kwel lende wijze: C. B. te Waterlandkerkje: f 25 s. 25 d.h.; zich per rijwiel laten voorttrekken door een auto: C. G. de B. te Aarden burg: berisping; een vuur onderhouden op zoo korten afstand van gebouwen dat brandgevaar kan ontstaan: P. G. R. te IJzendijke: f 5 s. 5 d'- h.; R. G. A. G. te IJzendijke: f 25 s. 10 d. h.; jagen, althans zidi met een geweer in het veld bevinden, zonder jachtacte: C, C. M. B. te Oostburg: vrijspraak;- met voertuig, voornemens van richting te veranderen, niet tijdig een duidelijk teeken geven: A. D. W. te Biervliet', f 10 s. 10 d. h.; vuurwapens voorhanden hebben zon der machtiging.' M. v. d. H. te Groede: f 20 s. 10 d. h., met verbeurdverklaring der geweren; een varken, voorzien van het ver eischte oormerk, in voorraad houden: G. V, te Groede: f 10 s, 10 d. h.; Een inrichting tot het bereiden van boter hebben, zonder dat de houder is ingeschreven bij de Crisis-Zuivelcentra- le: G. S. te IJzendijke 10 s. 10 d. h.; J. B. B. te IJzendijke: vrijspraak; A. A. te Aardenburg: 10 s. 10 d. h.; A. B. te IJzendijke 10 s. 10 d. h.; A. B. B. te IJzendijke 10 s. 10 d. h.; M. v. E. te Biervliet f 10 s. 10 d. h; S. v. E. te Hoofdplaat 10 s. 10 d. h.; F. N. B. te IJzendijke 10 s. 10 d. h.; Boter, niet voorzien van het crisis- merk, voorhanden hebben: S. d. B. te Groede 5 s. 2 d.h., met verbeurdver klaring van de boter; Margarine vervoeren, niet voorzien van het crisis-merk: M. de P. te Schoon- dijke, 20 s. 10 d. h. met verbeurdver klaring van de margarine; Boter afleveren waarop het crisis- merk niet op de juiste wijze in aange bracht: C. v. D. te Aardenburg 3 s. 3 d. h.; Boter voorhanden hebben, waarop 't crisis-merk niet op de juiste wijze is aangebracht: G. P. v. d. V. te Sluis 3 s. 3 d. h., met verbeurdverklaring van de boter; Gesmolten rundvet zonder merk ter aflevering voorhanden hebben: W. N. K. te Breskens 5 s. 1 d. h. met ver beurdverklaring van het rundvet; In staat van dronkenschap de orde verstoren: P. A. d. P. te Schoondijke 15 s. 10 d. h.; Een auto, die niet verlicht is, op straat laten staan: J. v. D. te Breskens 5 s. 5 d.h.; Rijden met te hoog geladen voertuig: L. A. M. te Lovendeghem 5 s. 5 d. h.; Rijden met motorrijtuig zonder rood ichterlicht: A. R. Ie Breskens 3 s. 3 d. h.; Rijden met voertuig zonder licht en zonder reflctor W. v. K. te Waterland kerkje 5 en 1 s. 5 en 1 d. h.; Rijden met motorrijtuig zonder geldig rijbewijs: C. A. G. te Biervliet 3 s. 2 d. h.; P. M. te Breskens 10 s. 10 d. h.; P G. v. P. te Breskens f 5 s. 3 d. In rijden met motorrijtuig zonder spie gel: M. A. B. te St. Kruis 3 b. s. 3 a.h.; met rijwiel links van den weg rijden: J. C. A. R. te Middelburg 3 b. s. 2 dagen hechtenis; rijden met motorrijtuig zonder ver- icht achternummer W. E. K. K. G. te Terneuzen 3 b. s. 3 d.h.; A. R. te Breskens 5 b. s. 5 d.h-; I. J. C. te Breskens 5 b. s. 2 d.h.; J. J. D. te Groede 5 b- s. 5 d.h.; rijden met ingeschreven motorrijtuig waarop de maximum-snelheid niet op voorgeschreven wijze zijn aangegeven: G. L. v. E. te Terneuzen f 25 b. s. 10 d.h.; doen rijden met ingeschreven motor rijtuig, terwijl het motorrijtuig niet In overeenstemming is met het inschrij- vingsbewijs: P. C. de S- te Sluis 10 b, s. 10 d.h.; rijden me' - iotorrij;uig met te breede lading: P. D. te Bi.skens f 10 b. s. 10 d.h.; rijden .net niet ingesc, reven motorrij tuig: J de W. te Oostbu'g 5 b. s. 5 d.h,; R. J. N. te St. Ma guérite 3 b. s. 2 d.h.; idem: doen rijden: A. A- S. te Hulst 10 b. s. 10 d.h.; rijden met rijwiel zonder licht: R. v. R. te Hoofdplaat f, 3 ,b. s. 3 d h.; I. G. P. te St. Kruis 3 b. s. 3 d.h.; rijden met rijwiel zonder reflector: J. R„ te Retranchement en C. B. te Hoofd plaat, ieder 2 of 2 d. h.; rijden mét rijwiel zonder bel: C. v. d. W. te Groede, 3 of 2 d. h., L. v. B. te Eede, 3 of 3 d. h.; rijden met rijwiel zonder rem: L. B. C. te St. Kruis, S. v. d. V. te Sluis, O. J. D. te Eede, L. A. M, te Levendegem en L. F. C. te Breskens, ieder 5 of 3 d. h.; als bestuurder van een ingeschreven motorrijtuig niet op eerste vordering het inschrijvingsbewijs vertoonen: O. G. te Sluis; 10 of 10 d. h.; met motorrijtuig niet stoppen op bevel der politie: J. A. C. te Hoofdplaat, 30 d. h. Te beginnen met den nacht van Za terdag op Zondag is des nachts, alsmede Zondag den geheelen dag te Middel burg geopend de apotheek van mevr. C. H. DekkerKoers, fa. Wed. A. A. Nonhebei en Zn. Lange Delft. 1Afzenders onbekend stuk in de prullen mand. 2. Briefwisseling wordt over ingezon den stukken geplaatst of geweigerd niet gevoerd. 3. De kopij wordt niet terug gezonden. 4. Maakt het kort 1 SPORTTERREINEN-MIDDELBURG. M. de Redacteur, Ik maak mij absoluut niet bezorgd over de Middelburgsche Sportterreinen, daar deze zorgen alleen en niemand an ders dan de Sporlcommissie kan heb ben. Indien de Sportcommissie nu blijkbaar geen zorgen heeft, d'es te beter, alhoe wel m.i. het feit, dat de Gemeentekas eventueele tekorten bijpast, hieraan niet vreemd zou zijn. Ik wil direct toegeven, dat een tekort met een huurster gelijk de Vereeniging „Midd'elburg" haast ondenkbaar is, ook al wil mr. Adriaanse het doen voorko men, dat een huurprijs van f 250 voor het terrein achter de Meelfabriek, gezien de dure(?) bemesting, nu toch waarlijk een koopje is. Dit is echter niet het geval, daar M.V.V. ook dat terrein slechts beperkt te harer beschikking heeft, en de Sport commissie daarna het recht heeft het terrein aan anderen te verhuren. Ik misgun de Sportcommissie de hooge huur niet. integendeel, doch mijn vraag waarom „Goes" 2 prima terreinen voor f 500 kan huren en Middelburg niet, deed ik alleen daarom, omd'at volgens mij het gevaar niet denkbeeldig is, dat de kip welke gouden eieren legt wordt geslacht. Ik denk hierbij aan N.A.C Bred'a, welke Vereeniging, doordat de Gemeente Breda niet soepel genoeg was, met open armen is ontvangen door de Gemeente Princehage, waardoor jaar lijks duizenden guldens stedelijke belas ting voor Breda verloren gaan. Het feit, d'at Middelburg le klas is, en Goes 3e klas, doet niets ter' zake, daar de prijs voor het huren of koopen van een object niet afhangt, van den (in dit geval denkbeeldigen) finantieelen wel stand eens koopers of huurders. Kosten van onderhoud', beheer en toe zicht, heeft Goes ook, maar dan waar schijnlijk minder dan in Middelburg. De gemeente Eindhoven verhuurt aan de Vereeniging „Eindhoven" 2 prima ter reinen voor f 400 per jaar. Nu wat betreft de Z.V.B. wedstrijden. Mr. Adriaanse heeft groot gelijk met zijne bewering, dat allicht 500 bezoekers meer aanwezig zouden zijn geweest, in dien op het Sportterrein-Middelburg was gespeeld, m.i. wel 1000 meer. Mr. A. had hieraan kunnen toevoegen, dat dan ook de entreeprijzen hooger waren geweest dan in Goes. Maar, Mijnheer de Redacteur, daar gaat het niet om. We behoeven ons niet af te vragen wat wel of niet billijk is. In dien de Z.V.B. zichzelve schao'e wil doen, dan is dat hare zaak, doch zoodra de Sportcommissie schade gaat toebren gen aan de Gemeentekas, dient daarin verandering gebracht te worden. Ik acht verdere uiteenzetting overbo dig, doch wil alleen vaststellen, dat de Gemeente Middelburg schade heeft ge leder door de Sportcommissie, en dat deze Sportcommissie niet wil trachten in den vervolge deze schade om te zet ten in baten voor onze Gemeenetkas. U Mijnheer de Redacteur dankend. Opmerker, [Naar aanleiding van het vorenstaan de schrijft mr. J. Adriaanse ons nog het volgende: „Opmerker" is nu inééns omgeslagen. Terwijl hij zoo bevreesd was dat de huurprijzen voor 't gebruik van de ge meentelijke Sportterreinen hier, zouden leiden tot leege banen en waardeloos worden dier terreinen door gebrek aan noemenswaardige inkomsten, verklaart hij nu zich absoluut niet over de Middel burgsche Sportterreinen bezorgd te ma ken. Deze tegenstrijdigheid is trouwens niet de eenige in hetgeen hij schrijft. Een minstens even belangrijke is hier in te vinden dat, terwijl hij in zijn eerste stuk had beweerd, dat de voornaamste reden waarom de Paaschwedstrijd Z. Zwaluwen-Turu te Goes is gespeeld', ge legen was in het feit, dat de Z.V.B. hel terrein daar gratis kreeg, terwijl het hier een flinke som aan huur had moeten kosten hij 'nu zelve tot eene bereke ning komt dat te Middelburg die wed strijd wel 1000 bezoekers meer zou heb ben gehad, en daar een nog hoogeren £25.0252 H (Ingez. Med.) KeaagaERs^aaas entréeprijs dan te Goes zou kunnen zijn gesteld, m.a.w. de Z.V.B. daarmede een voordeel zou hebben gedaan van min stens f 500. Schat men de huur van het terrein te Middelburg op f 100, dan is het toch wel duidelijk dat niet zoo als „Opmerker" stellig had beweerd de reden om bedoelde wedstrijd te Goes te houden, vooral lag in het gratis ge bruik van het terrein. En nu zou ik in aansluiting hiermee „Opmerker", die ook over het bij passen van event, tekorten uit de Ge meentekas spreekt, in gemoede willen vragen of hij het met zijn voortdurende betuiging van bezorgdheid voor „schade voor de Gemeente", zou kunnen over eenbrengen, dat onze Commissie voor den bedoelden wedstrijd, die, matig be rekend, zeker een f 1200 aan entréeprij- zen zou hebben opgebracht, gratis ter rein (dat toch bij een belangrijken wed strijd een factor van beteekenis is) zou de hebben afgestaan? Inderdaad is, met het houden van de zen wedstrijd te Goes in plaats van te Middelburg aan deze gemeente een flink bedrag aan stedelijke belasting ontgaan, maar dit ligt niet aan de Commissie, aan wie niets door den Z.V.B, is gevraagd, maar geheel aan het Bestuur van dezen Bond, die blijkbaar Goes ter wille heeft willen zijn, zelfs ondanks eigen nadeel. (Zie vorenstaande berekening van „Op merker" zelve.) Ik meen goed te doen, teneinde aan verdere onjuiste beweringen "van „Op merker" geen voet te geven, nog nader hierop in te gaan. Het terrein achter de Meelfabriek heeft M.V.V. zoo goed als steeds ter be schikking. De uitzonderingen, gemaakt om eenigszins te voorzien in de behoefte aan speelterrein voor andere voetbal clubs, zijn zóó gekozen dat zij M.V.V. in het volle gebruik van het terrein niet noemenswaard hinderen. Inderdaad is een huur van f 250 niet hoog, in aanmer king nemend, dat onze Commissie nu en dan nog al wat uitgaven aan het ter rein heeft. „Opmerker" noemt alleen de kunstmest, maar hij laat weg, waarop ik mede heb gewezen, de kort geleden door Onze Commissie uitgevoerde om werking van het terrein. En nu het slachten van de kip, welke de gouden eieren legt. De kip is dan M.V.V., dat kan ik gemakkelijk vinden, maar de gouden eieren zie ik niet. Als M.V.V. in 9 wedstrijden, matig geschat een f 6000 beurt, afgezien van haar donateursgelden, waarvoor gratis toe gang tot de wedstrijden wordt verleend, dan kan men toch bezwaarlijk zeggen dat een vergoeding van f 600 voor ter- reinhuur (zooals reeds gezegd een voor name factor in de geheele vertooning) met gebruik van entrée-huisjes, kleed lokalen, scheidsrechters-verblijf enz., het leggen van gouden eieren beteekent en nog minder dat M.V.V, wordt ge slacht. Zoodra de wedstrijd is afgeloopen, gaat de club naar huis; noch vóór, noch na dien heeft ze eenige zorg aan het ter rein te besteden. De Commissie doet de veld-lijnen kalken, verzorgt vooral het veld bij de doelen, wal in regentijden vaak een heele karwei is; na afloop kan zij voor schoonhouden, vaak voor het in orde brengen der wegen en staanplaat sen gaan zorgen, de hier en daar gebro ken draadafscheiding herstellen en zij staat bij slechte weersgesteldheid voor een nog al eens omwoeld veld. Waarom Goes 2 prima terreinen kan huren voor f 500 en Middelburg niet, vraagt „Opmerker". De reden is een voudig. Een 3e klasser als te Goes heeft z'n handen aan f 500 al vol. Zélandia le Middelburg is ook een 3e klasser en be taalde aan onze Commissie van 1 Augs. 1932Juli 1933 voor terreinhuur voor wedstrijden en oefeningen totaal f 280. Maar als M.V.V. zelve voor de 9 wed strijden op het Gem. Sportterrein hier een f 6000 ontvangt, dan is 't zeker niet onredelijk daarvan 10 pet. te vergen voor het terrein". (Hiermede is, dunkt ons, deze quaestie beiderzijds voldoende toegelicht, wes halve wij d'e discussie sluiten. Red.]. BIOSCOPEN. C i ty-t heater. Noordstraat. Vanaf Vrijdag iederen avond ha'f acht. „Het leven begint" en ,,Er was eens een Prins". Zondag matinée 3 uur. „Electr o" (Markt) Vanaf Vrijdag iederen avond 8 uur. Zondag ma tinée 3 u. „Een Millioen en een Mannequin" en „24 uur uit 't le ven van een vrouw". Alhambr a-T heater. Van Vrij dag 13 tot en met Donderdag 19 April: „De koningin had bezoek" en „De Broadway Revue". L u x o r-T heater. Van Vrijdag 13 tot en met Donderdag 19 April: „Hoe Jasper vader werd" en „Des nacht in het eenzame Spookhuis". Vrijdag 13 April, Concert Middel- burgsch Mannenkoor. Concert en Gehoorzaal 8 uur. Zaterdag, 14 tot en met Zondag 22 April. Tent. Vereen. „Voor de Kunst" werken van Jan Grégoire. Kunstmuseum. Geopend 15 u. Zondags 105 u. Donderdag 19 April. Generale Re petitie Vereen, voor Instrumen tale Muziek. Concertzaal. V r ij d a g 20 April. Concert Ver. voor Instrumentale Muziek. Con certzaal. Maandag 23 April. Alg, Verg. Aan- deelh. N.V. Zeeuwsche Confectie fabriek. 14 u. Dinsdag, 24 April. Alg. Ledenverg. der Vereen. De Ambachtsschool. Schoolgebouw 8.30 uur. Woensdag 25 April- Contribuanten- Concert Middelburgsch Muziek korps. Concert- en Gehoorzaal 8 uur. Donderdag 26 April. Bijeenkomst afd. M'burg Ver. tot bev. belan gen Slechth, Lezing Lichtbeelden, spr. de heer Avink V r ij d a g 27 April. Extra Abonnements voir stelling. Charlotte KShler, „Het Bal" van Irène Némirovaky. Schouwburg 8.15 uur. Zaterdag 28 April. Jaarverg. Zeeuw sche Bond van Accordeons en Mondaccordeons Vereenigingen. Zaterdag, 28 April. Algemeene Ver gadering van d'en Polder Walche ren. Polderhuis in de Abdij des v.m. 10 uur. Maandag 30 April. Vereen. „Uit het VolkVoor het Volk", viering 25sten verjaardag Prinses Juliana (aubade, Neerl. Oranjefilm, con cert en muz. wandeling). Zaterdag, 14 April. Alg. Verg. N.V. Zeeuwsche Fruitteelt Mpij. Ho tel Centraal 2 uur. Zaterdag. 14 April. Openb. Les. groep leerlingen van J. H. Tam- minga. Schuttershof 3 uur. Woensdag, 18 April. Alg. Verg. van ingelanden „de Breede Watering Bewesten Ierseke". 154 uur. De Prins van Oranje. Donderdag 1-0, Zaterdag 12 en Zondag 13 Mei. Feestelijk concours ter gelegenheid 85-jarig bestaan Handboogschutters Ver. „Jacoba van Beieren". Z a t e r d a g 26 Mei. Alg. verg. Vereen. Het Schoolmuseum. Spr. de hr. K, Brants, Hoofdinsp. L. O. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6