BUITENLAND. AdvertentlSn. IS DE KLEINE LUSTELOOS? NEDERLANDSCH KOFFIEHUIS BELGIE. ENGELAND. DUITSCHIAND. DENEMARKEN. SPANJE ZUID-AFRIKA. ITALIË. JAPAN. CRISIS-PÜBLICATIEN. AFLOOP VERK00PINGEH. MARKTBERIOUTEN. maria agneta de graaf—dagevos tot 4 uur gesloten. Kaascrackers. 15 ct. Creamcrackers. 16 ct. K. HEERTENS Jr. Geeft haar dan eens Eiken dag één of twee Binnen enkele weken door het huis! Ovomaltine is uitstekend groeiperiode een poosje Ovomaltine I koppen en U zult 't zien huppelt ze weer vroolijk voor kinderen in de schiedenis van deze lugubere zaak nog bet volgende: j Indertijd; begin November van het vorige jaar, verzocht de Haagsche poli- j tie namens de ouders van den jóngen man opsporing. Men tastte toen om trent het lot van den jongen geheel in het duister. Men kon geen enkele re den aanvoeren, waarom hij zoo geheim zinnig zou moeten verdwijnen en daar om werd vrijwel onmiddellijk aangeno men, dat men hier óf met een ongeluk, óf met een misdrijf te doen had De jon gen was op een Zaterdag, met een vriend beiden gingen te Haarlem ter schole naar de residentie, waar bun ouders woonden, gereisd. Op het Sta tionsplein aldaar hadden de beide vrien den afscheid van elkaar genomen en een afspraak gemaakt om den Maandag d.a.v. met een bepaalden trein terug te reizen naar Haarlem. Van den begin ne af heeft de vriend in de meening verkeerd, dat de jongen met de tram naar de woning van zijn ouders was gegaan. Later is echter gebleken, dat hij daar niet is geweest. Hij is dus na voor het laatst oo bet Stationsplein te zijn gezien, verdwenen. Helaas is ind'ertiid bet onderzoek in ernstige mate bemoe-liikt tengevolge van hef feit, dat de vermissing niet onmid- de'lhk is ontdekt. Wat toch was het geval? De jongeman woonde op kamers in Haarlem en ging geregeld) des Zaterdags naar huis, om dea Zondag bij zijn ouders door te bren gen. Het gebeurde wel eens een enkele maal, dat hij in Haarlem bij vrienden bleef en daarin hadden d*e ouders dan ook dien bewusten Zaterdag n;ets ver ontrustends gezien. Maar toen de daar op volgende week ook allengs verstreek en de ouders ook geen brieven van hun zoon kregen, maakten zij zich wel onge rust en toen den volgenden Zaterdag hun zoon wederom niet thuis kwam, hebben zij zich met zijn kosthuis in Haarlem in verbinding gesteld. Tot hun groote ontsteHenis vernamen zij daar, dat hun zoon de geheele week niet in Haarlem was geweest. Men had daarin in Haarlem óók alweer niets ver ontrustends gezien, omdat men meende, dat de jongen bij de ouders thuis ziek was geworden en niet naar Haarlem had kunnen komen. Dat had men ook gezegd aan vrienden, die den jongen in Haar lem waren komen opzoeken, toen zij niets van hem hoorden. Het ligt voor de hand, toen de ouders dit wisten, dat zij onmiddellijk de politie waarschuwden. Deze heeft daarop een uitgebreid onderzoek ingesteld, doch al les tevergeefs. Er bestond ook geen en kele aanwijzing, waarheen de jongen kon zijn gegaan. BELEEDIGING VAN EEN MINISTER Tijdens een te Dwingelo door de N. S. B. belegde vergadering heeft de heer G. uit Assen zich blijkbaar op zóó ongunstige wijze over minister Ver schuur uitgelaten, dat de politie aan leiding vond hem na afloop der verga dering te verbaliseeren wegens beleedi- ging van den Minister. KRAAIEN BESTELEN HERTEN. Een eigenaardig schouwspel werd te Den Haag door de passagiers van de vroeg-tram en door vroege wandelaars bij het passeeren van de Hertenkamp daar waargenomen. Men zag n.l., dat enkele kraaien op zeer korten afstand en herhaaldelijk boven de aldaar gra zende herten heen en weer vlogen. Duidelijk was daarbij te zien, dat en kele dezer vogels voortdurend de haren vanuit staarten en ruggen der herten trachtten te pikken. Vervolgens zag men dat de kraaien met den aldus ge- roofden buit zich snel verwijderden, teneinde met dit materiaal hun nest op te bouwen. De herten lieten intusschen duidelijk blijken een dergelijk brutaal staaltje van roof zich niet zoo te laten welgeval len, doch voortdurend waren de geve derde roovers hen te vlug af. ONWELKOME BEZOEKER OP DEN LATEN AVOND, Woensdagavond omstreeks 11 uur drongen vier perso nen de woning binnen van een zekeren K. winkelier in de buurtschap Meddoo onder de gemeente Winterswijk. K. lag reeds te bed en werd door de in dringers wakker gemaakt. Zij eischten van hem de plaats aan te wijzen waar zijn schrijfmachine stond, terwijl zij naar v.ugschriften zochten van communisti sche strekking, welke K. in zijn bezit zou hebben, met het doel deze over de ®rfn.s.c brengen. K. beweerde dat zijn schrijfmachine niet bij hem was, doch bij een partijgenoot in Winterswijk (K is communist) waarop de indrintfers het huis doorzochten. Zij vertrokken ten slotte met medeneming van pamfletten en voorts van een bedrag van 53, dat zij hadden gevonden. Een persoon keer de later terug en heeft K. op een onge nadige meinier afgerandsel. De politie heeft een onderzoek inge steld. Geconstateerd kon worden dat men hier vermoedelijk met Duitschers te doen had. K. heeft nl. kunnen vast stellen dat alle vier hoogduitsch spra ken, Het onderzoek met een politie hond wees uit, dat de vier indringers zeer waarschijnlijk zich hebben verwij derd in de richting van de Duitsche grens. De woning van K. ligt op ongeveer 1 km van de grens. K. heeft zich moeten laten verbinden, doch zijn toestand is niet ernstig. Van de daders tot nu toe geen spoor. De diefstal van het altaarstuk. Men heeft nog geenerlei sporen van het gestolen altaarstuk uit Gent kunnen ontdekken. Alle grensposten zijn door de politie gewaarschuwd. Het voorloo- pig onderzoek heeft uitgewezen, dat voor het wegnemen uit de lijst op z'n minst twee personen noodig zijn ge weest. Men vraagt zich af wat de die ven met het stuk willen en kunnen aan vangen. Zelfs wanneer zij er in zouden zijn geslaagd met hun buit over de grens te komen, is de kans nog miniem dat het over de geheele wereld bekende werk zou kunnen worden verkocht. De ver missing van het paneel ,,de aanbidding van het lam Gods" van Van Eyck werd Woensdagochtend om half zes ontdekt. De dief moet zich Dinsdagavond hebben laten insluiten in de kathedrale kerk van Gent. Een compliment van prins George. Majoor v. d. Bijl, lid van 't Zuid-Afrikaan- sche parlement, vertelt een vermake lijke historie van prins George, den tweeden zoon van den Engelschen ko- ning. De majoor ontving onlangs in het pa leis te Londen een uitnoodiging om met den koning en de koningin den maaltijd te gebruiken. Bij aankomst in het Paleis begroette de koning hem zeer familiaar. De konin gin was gekleed in een snoezige middag japon doch in het geheel niet plechtsta tig of vormelijk uitgedost. Terwijl zij bij de deur stonden te bab belen, werd deze plotseling geopend en prins George stapte naar binnen, ge kleed in smoking. Hij vloog op de konin gin af, omarmde haar en riep uit: Gos sie, wat zie je er schattig uit De koningin, zoo vertelt majoor Van der Bijl, bloosde als een schoolmeisje, terwijl prins George weer door een an dere deur wegstormde. Aan den maal tijd met den vreemden gast heeft prins George niet deelgenomen. Smokkelaarsnest in de lucht gevlogen In een woning te Rosenberg in Opper Silezië geraakte des nachts een hoeveel heid zwavelether in brand. Er volgde 'n hevige ontploffing, waardoor 5 kinderen van het gezin, de schoonmoeder van den eigenaar en een smokkelaar op slag werden gedood. Acht smokkelaars wer den ernstig gewond. De verbrande artikelen waren voor de smokkelarij bestemd. De daad van een zelfmoordenaar. Bij een poging tot zelfmoord heeft een inwoner van Berlijn d'rie slachtoffers gemaakt. De verzekeringsagent O., die met een ouderen vriend samenwoont, draaide des nachts de gaskraan in zijn slaapver trek open. Het gas drong in de andere kamers van de verdieping en doodde den vriend van O. Vervolgens trok het gas naar een aangrenzende woning, waar een oude dame van 74 jaar en haar kleindochtertje van 7 jaar het slachtof fer werden. Voordat men zich toegang tot de wo ning had verschaft waren de drie perso nen reeds overleden. O. kon worden bij gebracht en is naar een ziekenhuis ver voerd. Staking van zeelieden. Een onwet tig verklaarde staking van matrozen en stokers is vannacht in Denemarken in verband met een loongeschil uitgebro ken, nadat Woensdag 10 pCt. van die leden van den matrozenbond en 16 pCt. van de leden van den stokershond zich voor staking hadden uitgesproken. Een groot deel der aan de stemming deel nemende zeelieden was werkloos, zoo dat blijft af te wachten welke houding de momenteel op zee zijnde zeelieden zullen aannemen. Werkplaats in de lucht gevlogen, Te Almeria vloog tengevolge van on voorzichtigheid de werkplaats van een vuurwerkmaker in de lucht. Het geheele uit 6 personen bestaande gezin werd ge dood. Havik valt kinderen aan. Een groo te havik vloog door het geopende zij raam van een auto, waarin zich een 3 tal kinderen bevond, dat op weg was naar school, in Port Elizabeth. De vogel wierp zich onmiddellijk op eén van de kinderen. Het kind, een meisje, trachtte haar gezicht met haar schooltasch te beschermen tegen de woedende aanvallen van haar belager Deze richtte zich toen op borst en ar men van het kind en bracht het ernstige verwondingen toe. Een schoolmakkertje dat zich even eens in de auto bevond, hielp 't meisje. jP ^en voëe' en wierp dezen op aen bodem van den wagen, waar hij hem met zijn beenen naar beneden blee:: houden. Hierbij haalde de havik het been van het ventje geheel open. Inmiddels had de bestuurder van de auto, gealarmeerd door het geschreeuw achter hem, gestopt en, gewapend met een zwaren sleutel snelde hij de kinde ren te hulp. Met een stevigen tik van den sleutel op den kop werd de vogel gedood. Een buitenkansje voor vaders met 6 kinderen.. Het nationale verzekerings instituut, het grootste verzekerings lichaam van Italië, heeft ter bevor dering van het sluiten van huwelijken en tot het bevorderen van geboor ten een bijzondere verzekering in het le ven geroepen, die als een „geboorte premie" werkt. Volgens de bepalingen dier verzeke ring ontvangen verzekerden met zes le vende kinderen de helft van het verze kerd kapitaal terug, terwijl ze voor de andere helft tot het afloopen der verze kering geen premie behoeven te betalen Mussolini heeft zich over deze nieu we verzekering zeer waardeerend uit gesproken. 14 km boven de aarde. De Itali- aansche vlieger Donati heeft te Rome met zijn vliegtuig het wereldhoogtere- cord verbeterd. Hij bereikte een hoogte van 14.500 m. Op deze hoogte heerschte een temperatuur van 56 gr. onder nul. Communistische edellieden. Het keizerlijk huishoudelijk departement, hetwelk overeenkomstig de adellijke wetten het recht heeft de leden te straf fen als zij de openbare orde in gevaar brengen, heeft zes leden van den Ja- panschen adel, wegens hun deelname aan de jongste communistische onlusten, gestraft. Enkelen hunner zijn van hun rechten op den adellijken stand vervallen ver klaard, terwijl de anderen in het open baar een reprimande zullen krijgen. De zes edellieden, die thans getroffen worden, zijn personen tusschen de 20 en 30 jaar. De Gewestelijke Aardappel-Organisa tie voor Zeeland deelt mede, zulks in aansluiting op het persbericht der Ned. Aard. Centrale van 6 dezer, dat in gaande 16 April a.s. bij de voorbetaling door de G.A.Z. aan telers van koop sommen van aardappelen, het XA van den minimum (richtprijs) niet meer wordt ingehouden. Bij verkoop van aardappelen krijgt dus de teler-verkooper met ingang van genoemden datum, de geheele koopsom uitbetaald. Het yi dat tot dusver werd ingehou den en ook nu nog wordt ingehouden tot 16 April a.s., bedraagt: voor Bonte, Blauwe en Bravo 0.75 per 100 K.G., voor Eigenheimers, Bevelanders, Red Star, Bonte Star, Furore, enz. 0.50 per 100 K.G., voor Industrie, Bintje, Eer steling, Friso, enz. 0.3714 per 100 K.G. en voor zandaardappelen 0.31 per 100 K.G. Deze bepaling van de Ned. Aard. Cen trale, dat genoemde bedragen per 100 K.G., ingaande 16 April a.s. niet meer worden ingehouden, sluit tevens in, dat ook de voor dien datum ingehouden be dragen geheel aan de telers zullen wor den terugbetaald. De telers, die tot 16 April aardappe len hebben afgeleverd, mogen dus reke nen op een nabetaling van de K -inhou ding als bovenvermeld, waarvoor zij na verloop van eenigen tijd de afrekening zullen ontvangen. De Gewestelijke Aardappel Organisatie voor Zeeland. 3. 1 ha, 19 a, 50 ca (3 gem. 13 r.) wei land aan den Oranje Pold'erschen Weg; 4. 95 a 80 ca (2 gem. 133 r.) Weilan. De massa der perceelen 14 in hoop toegewezen aan Fr. Crucq, landbouwer te Arnemuiden qq. voor de som van 8.510. Woensdag werd te Yerseke voor de Erven van wijlen den heer P. van Boven, ten overstaan van notarif J. C. Kram, in het openbaar verkocht, een woonhuis met erf, tuin en boom gaard aan den Steeweg, groot 1 ha, 28 a 30 c.a. Kooper C. M. Laban q.q. vooi 5749.25. Notaris J. C. Paap heeft ten ver zoeke van de notarissen J. L. van der Harst te Middelburg en P. Schaberg te Schiedam, Woensdagavond in het Con certgebouw te Vlissingen in het open baar verkocht de volgende huizen en er ven te Vlissingen: 1. Het koffiehuis en erf met boven huis, bevattende 8 groote en 2 kleine kamers en 2 keukens, aan den Boule vard Bankert no. 106, groot 1 are 57 ca. Kooper I. Malipaard voor 8200. 2. Het koffiehuis en erf met boven woning, ingericht voor pension, aan het Beursplein no. 7, groot 1 are 18 ca. Koo per J. Loois Az. q.q. voor 4500. Notaris mr. P. Loeff heeft Woens dagmiddag in het café van den heer A. Jongepier te Meliskerke voor den heer J. Koppejan Jz., in het openbaar ver kocht: de hofstede aan den Jan Geert- se's Weg, onder Meliskerke en Zoute- lande, groot 8.32.50 ha (21 g. 64 r.) In koop toegewezen aan Eliza Kop pejan Jacobuszoon, landbouwer te Zou- telande, voor 12.600. Notaris J. L. van der Harst heeft Woensdag in het café van den heer Hameling aan de Nieuwstraat te Arne muiden, publiek verkocht: In de ge meente Arnemuide n: 1. het hof steedje, bestaande uit Huis met schuur erf en tuin, aan den Grintweg D 4a groot 17 a 35 ca (135 r.); 2. 78 a 35 ca (1 gem. 299 r.) Weiland aan den Nieuwerkerkschen weg; Middelburg, 12 April. Ter graan markt van heden is wegens te geringe aanvoer geen noteering opgemaakt. Middelburg, 12 April. Op de eierveiling waren heden aangevoerd 51.000 stuks. Gewone witte kipeieren: 50—52 kg. f 1.61; 52—54 kg. f 1.72; 54—56 kg. f 1.82; 56—58 kg. f 1.83—1.93; 58—60 kg. f 2.07—2.12; 60—62 kg. f 2.21—2,23; 62 —64 kg. f 2.35; 64—66 kg. f 2.50; 66—68 f 2.65. Bruine: 58—60 kg. f 2.24—2.25; 60 —62 kg. f 2.34—2.35; 62—64 kg. f 2.41— 2.42. Eendeieren f 2.24, Ganzeneieren 7 cent per stuk. Kalkoeneieren 6 cent per stuk. Middelburg, 12 April. Aange voerd door Walchersche boerinnen (of- ficieele prijsnoteering) Boter 0-7614. Kipeieren 2. Eendcieren 2,50. Ganseieren 7. Kalkoeneieren 5. Aangevoerd door handelaren: Boter 0.7714. Kipeieren 2. Eendeieren 2. Ganseieren 7. Particuliere prijs: Boter 0.84. Kipeieren 3. Eendeieren 3.50. Belasting inbegrepen- H.H. CORRESPONDENTEN, die ever het le kwartaal hun nota nog niet indienden, worden verzocht zulks alsnog vóór 16 dezer te doen. De Administratie. Geboren: TANNETJE MARIE Dochter van A. M CASTELEIJN. S. T. CASTELEIJN CONTANT. Middelburg, 11 April '34. Lange Noordstraat C 33. Heden overleed onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Mejuffrouw JANNETJE LUCRETIA VENEMA echtgencote van wijlen den Heer F. Driessens, in den ouderdom van 82 jaar. Namens de Familie H. C. J. DRIESSENS. Middelburg, 11 April 1934. Wal B 63. Heden overleed in het zie kenhuis te Utrecht na een langdurig lijden onze geliefde Zuster in den ouderdom van 55 jaar. Haar Zuster en Broer, A DAGEVOS. J. DAGEVOS. Goes, 10 April 1934. Korte Vorstslraat. te Middelburg. Wegens sterfgeval morgen (Vrijdag) Wegens huwelt|k is de zaak op Vrijdag 13 April na 10 uur GESLOTEN. J. W. MINDERHOUT, Varkensmarkl 317/318 Middelburg Aan 't zeilde adres een soliede Brandkast te koop. De inschrijvingen voor de aan besteding levering Gietcokes aan de Godshuizen te Middelburg voor het tijdvak 1 Mei 1934/1935 wor den ingewacht ten kantore der Godshuizen uiterlijk 18 April a.s. De voorwaarden liggen aldaar ter inzage. per ons per ons Middelburg. IN BUSSEN VANAF 60 CENT VERSTERKT OOK U

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 3