ONDERWIJS. Voor kleine tuinen. LANDBOUW. moet helpen en niet aan hun lot over laten. Om deze reden is spr. er tegen, dat de gemeente Aagtekerke nu helpt. De heer C. de Visser gelooide, dat thans de werkverschaffing niet meer zoo noodig is en er wel weer werk te krijgen zal zijn. De heer W. de Visser meende, dat het aanbeveling zou verdienen de diaconie te vragen, waarom niet verder bedeeld werd; waarop de Voorz. op merkt, dat de diaconie daaromtrent gee nerlei verantwoording schuldig is. Met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Kodde en C. de Visser werd daarna besloten, hen die niet meer door de dia conie worden tewerkgesteld, eenzelfde aantal dagen te doen werken, als waar op zij door die instelling werden tewerk gesteld. Behandeld werd verder het garandee ren door de gemeente van den aanleg van geleidingen voor electrische strooi buiten de kom der gemeente. Vanwege de P.Z.E.M. waren de heeren ir. de Regt en Vader bij deze vergadering te genwoordig. De heer de Regt zette dui delijk uiteen hoe de garantie die voor leidingen buiten de kom der gebeen ten geëischt wordt, werkt en op welke wijze, door samenwerking de kosten van aanleg zeer verminderd kunnen worden- Hij wees erop, hoe sommige gemeenten een deel van de garantie voor hunne rekening nemen, om daardoor tot meer- aansluitingen te komen en zette uiteen dat grooter gebruik van electriciteit ook ten goede komt aan alle verbruikers. Voorts stelde hij in het licht, dat elec trische verlichting, mits oordeelkundig gebruikt, niet duurder behoeft te zijn en veel meer voordeelen oplevert dan net verlichten met petroleum. Nadat de Voorz. de vertegenwoor digers van de P.Z.E.M. dank had ge zegd voor de duidelijke uiteenzetting werd een en ander nog besproken, waarbij de heeren Kodde, Wisse en W. de Visser in het licht stelden, dat er wat voor te zeggen is, om ook de inwoners buiten de kom te helpen. Laatstgenoemde wees er ech ter tevens op, dat in de kom zelf noe niet voldoende animo voor aansluiting is- In principe werd- besloten, na.'Jlr te overwegen hoe de gemeente deel zal kunnen nemen in een garantie. B. en W zullen dit nader onderzoeken. Bij de rondvraag vroeg de heer C. de Visser grond in den Kruisweg op te ruimen waarop de Voorz. mede deelde dat daartoe reeds order gegeven was terwijl de heer Wisse nog vroeg den Pekelingschen weg te doen nazien. RAAD VAN N. EN ST. JOOSLAND. Restauratie van een schilderij in de RaadszaaL B. en W- uitgenoodigd een berekening omtrent eventueele rioleering te laten maken. NIEUW EN ST. JOOSLAND. Maan dag kwam de - raad dezer gemeente in voltallige openbare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester. De Voorz. herdacht het overlijden van H. M. de Koningin Moeder- De aanwezigen hoorden dit staande aan. Spr. deelde verder mede dat hij namens de ingezetenen een telegram van rouw beklag had gezonden aan H. M. de Koningin. Ook hebben B. en W. foto's besteld van wijlen H. M- de Koningin Moeder om uit te reiken aan de school kinderen. Een en ander werd goedge keurd. Vervolgens deed de Voorz. o.m. de volgende mededeelingen: dat aan hem verlof is verleend van 16 April tot 16 Mei 1934: dat 4 pCt. zal gekort wor- op de uitkeering aan deze gemeente; uit het Gemeentefonds; en dat van de opgeheven Gezondheidscommissie te Veere een bedrag ad f 4.77 is ontvan gen als aandeel in het bati<* saldo. Deze mededeelingen werden voor kennisgeving aangenomen. De afdeeling Zeeland van de Vereen, van Ned. Gemeenten heeft, op het des betreffende verzoek van B. en W. mee gedeeld dat het geen aanleiding kan vinden om in het algemeen verlaging te bevorderen van de emolumenten der gemeente-veldwachters in Zeeland om dat, daarbij te veel plaatselijke toestan den in aanmerking komen. Van Ged. Staten waren een tweetal circulaires in gekomen, omtrent de zekerheidsstelling der gemeente-ontvangers en eventueele verhooging hunner borgtochten. B. en W. stelden voor de behandeling daarvan aan te houden tot de gemeente-rekening over 1932 is goedgekeurd door Ged. Sta ten. De Raad gaat hiermede accoord. De Raad verleende thans toestemming tot restauratie van een schilderij in de raadzaal, nadat de voorz. had mede gedeeld, dat ook de beide Ambachts vrouwen van Sint Joosland en Nieuw- land hiervoor een bijdrage hebben toe gezegd. Een geheel nieuw Ambtenarenregle ment werd vastgesteld, waarin de wijzi gingen zijn opgenomen door de regeering voorgesteld, (uniform-verbod, verboden vereenigingen enz.) en waarin op som mige punten rekening is gehouden met, wenschen der gehoorde organisaties. Een besluit werd genomen op het voor stel van B. en W., om te bepalen, dat de couponbelasting moet betaald wor den door degenen, die de rente ont vangen. De pensioensgrondslag van den gemeentebouwkundige, den heer E. W. Neugebauer werd vastgesteld op f 100. Als leden van dc Commissie tot we ring van schoolverzhm werden herko zen: de heeren C. Brakman, hoofd der o. 1. School; P. v. Leerdam en C. P.Vij- noudt, ouders van Schoolgaande kinde ren op de O. L. School, L. Sluimer, hoofd der bijz. School en J. Moens, va der van Schoolgaande kinderen op de bijz. School, Het bestuur der Weegbrug alhier verzocht, wegens aankoop van een nieuwe brug, de kuip waarin die brug geplaatst moet worden 40 cm. meer naar de wegzijde te moge plaatsen. Dit werd door den Raad toegestaan onder bepaalde voorwaarden. Het primitief kohier der hondenbelasting werd vast gesteld op f 135 met 55 honden. Bij de rondvraag kwam nu ook de werkverschaffing ter sprake en werd ge sproken over nieuwe werkobjecten. Als zoodanig noemde de heer Verlare een flinke rioleering der gemeente. B. en W. werden uitgenoodigd van een en ander een berekening te maken, KOUDEKERKE. De politie heeft aan gehouden en ter beschikking van de Justitie te Middelburg gesteld zekeren P. alhier, verdacht van diefstal. VEERE. Dinsdagmiddag te twee uur opende dr. G. J. Weyland, als voorzit ter der afdeeling Veere der vereeniging „Het Groene Kruis", den ten bate dier afdeeling te houden tweedaagschen ba zaar in een der groote vertrekken van het Vliegkamp. Spr. richtte zich met een woord van dank tot de dames die deel uitmaken van het comité en wekte, indachtig de woorden van prins Wil em van Oranje: „point n'est besoin d'espérer pour entre- prendre, ni de réussir pour persévêrer", allen op om 't hunne er toe bij te dragen tot het welslagen van dit goede doel. Dr. W. merkte op, dat, hoewel de toe stand der afdeeling geenszins slecht te noemen is, het toch noodig is, dien toe stand te verbeteren. Bij den rondgang door de feestelijk versierde zaal merkten wij op, dat hier voor „elck wat wils" is; alles keurig ver zorgd. Door verschillende groote firma's zijn voor dezen bazaar artikelen be schikbaar gesteld. VEERE. Dinsdagmiddag heeft de heer D. Huinink, de nieuw benoemde burge meester van Veere, een officieus bezoek gebracht aan zijn nieuwe gemeente. Bij afwezigheid van den loco-burgemeester en den tweeden wethouder heeft de heer Coops, gemeente-secretaris, den nieu wen functionaris door de stad geleid, waarbij natuurlijk ook een bezoek ge bracht werd aan het stadhuis. VEERE. Tiaar wij .uit goede bron ver nemen zal de installatie van den nieuwen burgemeester van Veere in 't begin van de volgende week plaats vinden. tUID-BCVELA». RAAD 'S-GRAVENPOLDER. Het verzoek om medewerking tot stichting eener bijzondere school afgewezen. 'S-GRAVENPOLDER. De Raad dezer gemeente vergaderde onder voorzitter schap van den loco-burgemeester, wet houder Schouten. De voorz. deelde mee, dat 100 ton steenslag voor de we gen besteld is tegen 3.30 per ton. Behandeld werd een verzoek van den Kerkeraad der Herv. Gemeente in deze optredende als bestuur van de Vereeni ging voor Christelijk Volksonderwijs te 's Graverpolder om medewerking tot stichting eener Herv. Christelijke school. De voorz. zei, dat er dingen in het verzoek staan, die niet waar zijn. Vol gens de aanvraag zouden alle ouders van leerlingen der openbare school op twee na hun instemming met de stich ting eener Herv. School hebben betuigd. Dit is onjuist. Er hebben 6 ouders niet geteekend. De wet eischt een minimum van 60 leerlingen, terwijl volgens de overgelegde verklaring voor 46 leerlingen werd geteekend. Op grond van allerlei motieven ontried de voorz. inwilliging van het verzoek. De heer V e r h u 1 s t was het met een en ander volkomen eens, terwijl de heer V e r m u e vóór in williging was. Alzoo ook de heer O e 1 e, daar het hier een bijzonder geval geldt, waar zoovelen zich vóór een Herv. School verklaarden. Met de stemmen van den heer Oele en den heer Vermue vóór werd het verzoek afgewezen. Met algemeene stemmen werd tot hoofd der Openbare school benoemd de heer C. L, Duininck thans hoofd der openbare school te Duivendijke en wel met ingang van 16 Mei. 1EEDWSCH-VLAANDEREN W.D Aangehouden. AARDENBURG. Als verdacht van het onttrekken van goederen aan een daarop gelegd beslag en bedreiging van een ambtenaar, heeft de Justitie te Middelburg aangehouden, zekere A. A. G., 19 jaar, en C. V. G., 25 jaar, beiden werkman, te Aardenburg. Geslaagd voor het Machinisten diploma B. (theoretisch gedeelte): de heeren A. Versluijs en J. J, Pol, beiden leerlingen van de de Ruijterschool te V 1 i s s i n g e n. Examens Handelswetenschappen. De Practijkexamens in Boekhouden en Handelscorrespondentie, af te nemen vanwege de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen, zullen worden gehouden op Maandag 2 Juli, Dinsdag 3 Juli en Woensdag 4 Juli a.s, in ongeveer 40 plaatsen in het land, w.o. Goes. Het inschrijfgeld is belangrijk ver laagd. Voor nadere bijzonderheden zie men de annonce, voorkomende in dit nummer. Avondschool voor Nijverheidsonderwijs te Middelburg. Dinsdagavond vond de eindvergade- ring van den cursus 19331934 dezer school plaats o, 1, van den heer M. H. Boasson, wethouder van onderwijs al hier. Bevorderd werden van de le naar de 2e kl. de leerlingen: F. Bal, A. C. v, d. Broek, J. Jeelof, A. Klap, D. de Kuijper, A. A. Lindenberg, H. J. Ooms, J. J. v. d. Sluijs. H. Smoor, K. Villée, en M. E. Meulmeester, allen te Middelburg; R. v. Dalen, L. v. d. Ketterij, en J. de Nooijer te Arnemuiden; A. C. v. d. Leek en J. v. Wezel te Koudekerke; W. Olijslager te O. en W. Souburg; 4 leerlingen wer den niet bevorderd. Van de 2e naar de 3e klasse: J. M. v. d. Broek, F. Bróodman, C. Broodman, J. de Bruijn, A. F. Dirven, A. le Due, A. Geensen, J. C. Hanegraaf, H. Huijbregt- se\ A. Jobse, P. Manni, A. v. Sluijs, A. Verhoef, A. de Vos, J. Willeboordse en J. Wolf, alh?n te Middelburg; J. Mar- teijn te Arnemuiden; S. Heine te Dom burg; J. Vreeke te Grijpskerke; W. Rijk te 's Heerenhoek; M. de Kroo en A. de Wijze te Koudekerke; C. Geldof en J. Provoost te Oostkapelle; J. J. de Meij te Ritthem; P. Louwerse te Seroosker- ke; C. J. Arnooijs, F. v. Overbeke, J." Francois en P. de Voogd te O. en W. Souburg, A. Peterse te Veere; 3 leerlin gen werden niet bevorderd. Van de 3e naar de 4e klasse: A. Bal, M. G. Berger, J. Bosschaart, W. Boste laar, H. P. Hariot, D. v. d. Heijdt, W. J. Hooftman, J. F. F. Hoogeboom, G. Krij ger, P, de Klerk, W. Janse, M. Reijnhoudt, R. Simons, J. P. Smolders, A. Verton en K. Wielemaker, allen te Midde.burg; C. v. Belzen en J. Buijs te Arnemuiden; C. Francke, A. de Korte en H. Wonder- gem te Oostkapelle; A. Cevaal te Rit them; J. C. Arnoijs, G. de Grave, J. F. Karman, H. J. Lacor, J, Lammers, P. v. Molenbroek en A. Vaes te O. en W. Souburg; P. Deij en J. Goedbloed te Veere. 3 leerlingen werden niet bevorderd. Van de 4e naar de 5e klasse: A. Feij- naut, J. D. Geuze, G. v. Iren, J, J, Joos- se, M. Kerkhove, M. C. Mange, P. Mi- davaine, W. Nijsen J. A. v. Pagee en J. Wondergem, allen te Middelburg; A, Bliek en J. de Rijke te Arnemuiden; J. Wondergem te Gapinge; J. Vreeke te Grijpskerke; P. Dingemanse, A. A. Geu ze, L. Goedbloed en C. Verhage te Kou dekerke; F. M. de Vos te N. en St. Joos land; J. Jansen te Oostkapelle; A. W. Bakker, J. P. Boogaard, C. v. Eijkeren, J. de Grave en A. v. d. Putte te O. en W. Souburg; C. de Muijnck en A. P. Polderman te Veere. 1 leerling werd niet bevorderd. voorwaardelijk bevorderd. Het einddiploma ontvingen: J. K, P. Bek, J. Breel, W. Buijs, C. Hulstaert, A. Jacobse, W. Jacobse, J. Joosse, J. Kab- boord, W. Lefèvre, W. C. Manni, W. Melis, J. M. C. Net, A. J. v. d. Pis en M. D. Walraven, allen te Middelburg; W. C. Oreel en J. de Rijke te Arnemui den; J. Provoost te Domburg; P. Bak ker te Gapinge; A. Buijs, P. Dingemanse, J. Kallemijn, P. de Kuijper, M. de Kroo, C. Schout te Koudekerke; J. Passenier te St. Laurens; J. Geschiere te Seroos- kerke; I. Boone, P. Bosdijk, J. Davidse, B. P. J. v. d. Geest, B. Lantsheer, W. Marijs, M. Nieuwenhuize, W. J. Pieter- se te O. en W. Souburg; W. de Nood en J. F. Oele te Veere. Aan 2 leerlingen kon het einddiploma niet worden uitgereikt. Langzaam maar zeker nadert het voor jaar. We merken 't aan den vogelenzang en uitbottende knoppen en aan het ont luiken der vroege voorjaarsbloemen in onze siertuinen. Het is dus tijd dat we klaar moeten zijn met snoeien, mesten en spitten en meer zorgvuldig wordt de tuin nu rein gehouden van alles, wat er niet in hoort. De bemeste gazons wor den nu afgeharkt en vervolgens gerold opdat steentjes en oneffenheden van den grond verdwijnen. Niet alleen krijgt het gazon daardoor een beter aanzien, maar ook kunnen we dan beter maaien. Open plekken in het gazon zaaien we straks, omstreeks half April in. Met een hark worden de dunne plekken ruw gemaakt, waarna we het zaad uitstrooien, inhar- ken en instrooien met fijne tuinaarde. Nieuw aan te leggen gazons kunnen we ook het best vanaf half April zaaien. Het zaad ontkiemt dan spoedig en daar door hebben de vogels weinig kans om het geheel weg te pikken. Voor nieuw aan te leggen gazons hebben we 1 kg zaad per 100 m2, noodig. We gebruiken een mengsel van meest geschikte grassoor ten voor gazons. Voor beschaduwde plaatsen gebruiken we liefst bosch beemdgras of Poa nemoralis, In boord- bedden, rotspartijen en stapelmuurtjes snijden we het doode loof van vaste planten af. Gedurende den winter was het een mooie beschutting, maar nu is het niet meer noodig. De grond tusschen de vaste planten maken we met een schrepel of wiedklauwtje los. Waar plantjes gesneuveld zijn korten we deze nu in. De meeste vroegbloeiende vaste planten kunnen zelfs in den bloei met kluit heel goed worden verplant. Laat bloeiers onder de vaste planten worden nu gescheurd. Met het planten van hout gewassen moeten we nu voortgang ma ken. Wel kunnen we in de volgende maand alle groenblijvende planten en ook andere houtgewassen we.ke met kluit worden verzet verplanten, maar voor vele bladverliezende houtgewassen wordt het dan al wat laat. Laat geplante houtgewassen hebben soms spoedig van droogte te lijden. Daarom moet men ze goed in hel oog houden en bij droogte een paar maal daags besproeien. Ook is het wel goed den grond tusschen de pas geplante heesters te bedekken met ruigte, lange mest, turfmolm of iets anders. NA 'T FRANSCH CONGRES. Zoo is er dan hel Fransch Congres in Zeeland goed verloopen, en moest men veel goed Zeeuwsch, [goed ronds in Fransche taal omdoopen. Half Zeeland werd in 't Fransch ver haald, les villes et les villages, les édifices et leur passé, les dünes et les plages. De Scheldes waren les Escauts met veel embarcadères, de Ferry-boot: batêau passeur, het stadje Veere: Vère. Zou Middelburgsche Gekke Bet Babette la Folie genoemd zijn? Eén ding is zeker: het stadhuis zal ook in 't Fransch beroemd zijn. Michiel de Ruyter werd gewis Le Cavalier geheeten; la belle abbaye de Middelbourg wordt-zeker nooit vergeten. Ook Neuzen werd in 't Fransch ver haald: Nez-sur-Escaut, wil 'k denken. Ook a la ville charmante de Goes ging men zijn aandacht schenken. De snert dat was purée de pois of ertansoupe d'Hollande En Zeeuwsche boterbabbelaars bleek lang geen contrebande. Cette arrivée a Zyricsé était inoubliable; la tour Saint-Monstre in die stad was: grosse et respectable. Er is getoond, dat 't Zeeuwsche land in schoonheid en historie zich met veel and're meten kan. al is 't vaak oude glorie.... Jean le Long. VEREENIGING TOT VERBETERING VAN RUNDVEE IN ZEELAND. Dinsdagmiddag had in de „Prins van Oranje" te Goes een algemeene verga dering plaats van de Vereeniging tot verbetering van het Rundvee in Zee land. De voorz., de hr. W. Kakebeeke, herinnert er in zijn openingswoord aan, dat in 1933 geen algemeene vergadering is gehouden, omdat er geen dringende zaken ter behandeling waren. Het be stuur meent echter dat er geen langere tusschenruimte dan een jaar mag zijn. Spr. wijst voorts op de aanwezigheid van den heer Zwagerman, die een rede over de crisismaatregelen zal houden. Men heeft aan de papieren, die men thuis kreeg, gezien, dat het thans ernst wordt met de regeeringsmaatregelen. Over het algemeen stellen we zulk in grijpen niet op prijs, aldus spr., thans echter, nu de fokkerij niet meer loonend is, zullen we hopen, dat die maatregelen er toe zullen bijdragen om de bedrijven in stand te houden. Ingekomen is o.a. een schrijven van Ged. Staten, betreffende de rekening 1933, waarin een aanslag gedaan wordt op het goed slot. Spr. zet uiteen, dat dit een vergissing moet zijn, daar het goed slot bestaat uit uit te keeren premies aan stierenhouders. De secr., de hr. ir. J. D. Dorst, geeft hiervan een overzicht over het achter liggende jaar, betreffende de oogsten voedergewassen, zuivelprijzen, grootte veestapel, veeprijzen, die ver beneden kostprijs bleven enz. Spr. gaf voorts een overzicht van het vereenigingsleven en gehouden cursussen. Uit het verslag der Fin. Commissie blijkt, dat de rekeningen over 1932 en 1933 in orde zijn bevonden en deze wor den volgens advies aldus vastgesteld. 1932 sluit met een goed slot van 3458.19, 1933 met 3526.42. Het aftredend lid van de Fin. Com missie, de hr. Iz. Cappon, te Breskens, geeft te kennen, dat hij wegens zijn leef tijd liever niet voor herbenoeming in aanmerking komt. In zijn plaats wordt benoemd de hr. De Cok Verbist. Het aftredende lid van het Bestuur H. A. A. baron Collot d'Escury, wordt op nieuw no. 1 op de voordracht geplaatst. No. 2 de hr. J. J- Jansen te Klooster- zande. Crisismaatregelen in ver band met de zuivel en de veeteelt. De hr. C. Zwagerman houdt hier na een voordracht over bovengenoemd onderwerp. Hoewel het hart hem er van vol is, schroomt hij een weinig er over te spreken, omdat men eigenlijk slechts met halve voeten op den grond staat. om zich bi) zulk wtw nk nieuwen aanval van rhev ea aliek op den hale ie hrrlea. Verzachting verschaffen O onverwijld Aspirin -tabla tl** ïhin»^ (Ingez, Med.) Spr. werpt een korten terugblik, her innert aan de schijnbloei-periode na den oorlog, die in werkelijkheid ellende, ais hooge land- en pachtprijzen bracht. In '27 volgde de val. De oorzaken zijn niet geheel te overzien. De oorlog had een groote productieverplaatsing tengevolge, het geldwezen werd gedesorganiseerd, en toen volgde, gedwongen, de autarkie. Wat ons land betreft, ging de export, die in '28 nog 700 millioen bedroeg, ge weldig achteruit. Spr. noemt eenige cij fers en wijst er hierbij op, dat ook de prijzen sterk daalden, en zoo ontstond de toestand, dat de prijzen eenerzijds kelderden, doordat er goedkoop inge voerd werd (b.v. graan) en anderzijds doordat voor de exportproducten geen afzetgebied meer te vinden was. De landbouworganisaties, wendden zich tot de regeering, opdat deze ingrijpen zou. Dit ging niet gemakkelijk. In de laatste jaren wijzigde zich het standpunt der regeering echter. Men ging inzien, dat het nationaal inkomen juister verdeeld moet worden. Dit was de winst voor den boerenstand, wier beteekenis men ging beseffen. Ook de winst aan het krachti ger optreden der landbouworganisaties, mag in de toekomst niet verloren gaan. Voorts kwamen krachten naar vore*, die goed geharnast voor de boerenbe- langen op de bres staan. Een en ander leidde tot de bekende regeeringsbemoSl- ingen: tarwesteun, suikerbietensteun enz. Het beginsel der regeering is in drie punten samen te vatten: le. men tnag het proces niet laten uitzieken, een land bouwbedrijf kan zich maar geleidelik aanpassen; de consument moet een prijjs betalen, die het product dekt; 2e, een zekere uitvoer moet met hand en tand verdedigd worden; 3. aanpassing van de productie aan de mogelijkheden van af zet. De crisismaatregelen hebben een grooten omvang aangenomen. De begrooting van het landbouw ert- sisfonds bedraagt 180 millioen grfdten; 90 pCt. van den grond wordt met ge steunde producten in cultuur gebwdftt. Tegenover deze maatregelen past dankbaarheid. Verder dient men er aich eerlijk en loyal tegenover te stellen. Zelfs al is men het niet altijd met de maatregelen eens, toch dient men aan een richtige uitvoering mede te werken. Spr. noemt hierna cijfers, waaruit blijkt, dat het inkomen-verschil tusschen den boerenarbeider en b.v. een spoorwegarbeider, ook nu nog zeer groot is ten nadeele van den eerste. Spr., nu komende tot de zuivelproduc ten, noemt de lage prijzen van 32, waardoor de regeering tot ingrijpen kwam. Spr. omschrijft de werking der Crisis Zuivelcentrale. De beginselen zijn: het leggen van een heffing op de producten. De heffing op de botftr wordt begroot op 48 millioen: op mar garine 13 millioen; op kaas 7.7 millioen enz. Een heffing op olie wordt voorbe reid. 2e beginsel was het menggeood (boter met margarine). Zoo wordt 1.5 millioen kg boter weggewerkt. 3e be- ginsel is een prijsverhouding tusschen boter, margarine en spijsvetten. Dit is een gevolg van de heffingen, contigen- teering van den invoer van vetten, en maatregelen op de markt (evenfceele opkoop). De heffingsgelden bedragen plm. 80 millioen per jaar. Deze gelden worden verdeeld onder de leveranciers van industrie-melk. Hierdoor werd een prijs van 4 et- bereikt. Deze zou anders slechts 2 ct. bedragen hebben. Nu wordt opgemerkt, dat men dus 80 millioen offert voor de veehouders. Dit is echter niet waar. Het publiek betaalt niet meer als in 1914, en voor de producten nog iets minder dan de kosten. Verder zou zonder steun deze boerenstand ten ondergaan. Spr. zet voorts uiteen, dat. ook het margarine bedrijf zeker gesteld is aoor i de crisismaatregelen. Vele boterpro u- centen achten het een gevaar, dat zoo- j veel consumenten naar de margarine (spijsvetten) overgingen. Men vreest, aal 'deze niet terug zullen komen, vandaar het vet-vraagstuk. Mogelijk komen h*r weer veranderingen door. Spr. noeow eenige maatregelen, die de boter weer

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6