TANDARTS PIET BLAAUW HE VERKOOP! Heeren-, Jongeheeren- 6ii KinderlMing, DEN DOER MIDDELBURG ADVERTENTIE!!. MARKTBERICHTEN. DUÏTSCHLAND. TSJECHO-SLOWAKIJE. NOORWEGEN. RUSLAND. SPANJE. Z. AMERIKA. BEKENDMAKING. in i,De Prins van Oranje" Nieuwstraat, Goes. Werkmansgoederen, Mode-Artikelen, prachtige Stoffen voor Damesmantels en Costu mes, Vitrages, Fluweeien enz. Vloer-, Divan-, Tafel-, Kapstok- en Schoorsteen- kleeden. Alle mogelijke Manufac turen, Dekens en Werk- goederen. Verpletterende keuze in Stoffen. Prachtige korte Dames mantels, hoogst modern. Pluchette Overgordijnen en afgepaste Gordijnen. 2 persoons Wollen Dekens f 4.50 ADVERTEEREN DOET ¥ERK00PEN DRUKKERIJ Droste's Lentebode. in een loods op het vliegveld in brand te bracht wat voor de Belgische schatkist door het huis stroomde zonder het huis steken. De jongens werden door den re- een verlies van ruim 14 millioen francs weg te rukken chercheur gegrepen. Het brandjè kon zou beteekenen. nog gebluscht worden. ZIJN SCHOONVADER NEERGE- KNUPPELD. Te Veldhoven ont stond ruzie in het gezin V. De schoon- schoon De K., die in de buurt woont, hoorde ervan en- wilde aan al dat ge- (wist een eind gaan maken. Hij voorzag i Straf voor mishandeling van gevan- zich daartoe van een stevigen knuppel genen_ De rechtbank te Stettin en aldus gewapend toog de vredestich ter op pad. Op de plaats der ruzie ge arriveerd, sloeg hij er met zijn knuppel direct flink op los; d.w.z. op zijn schoon vader, die een gapende wonde en een armkwetsuur opliep. Tot dank voor de ze vredesboodschhap werd de schoon zoon echter per omgaande gearresteerd en in het cachot opgesloten. BLIKSEM IN KERK GESLAGEN. Door blikseminslag is Zondagavond brand uitgebroken in de parochiekerk te Meerloo. Ondanks het blus- schingswerk der brandweren uit Venlo en Horst, is een groot gedeelte van de kerk uitgebrand. Nader wordt hieromtrent het volgen de gemeld aan „Het Voiksblad": Ook iri Meerlo volgde men aan de radio het ooggetuigeverslag van den voetbalwedstrijd HollandIerland, toen opeens een felle bliksemflits, direct ge volgd door een zwaren donderslag, het dorp trof. In het geheele dorp waren met één slag alle radio-toestellen onklaar geraakt. Van het electrische lichtnet waren vele zekeringen gesprongen. De hoofdbron van licht in het dorp werd al evenzeer buiten werking gesteld. Nauwelijks waren de inwoners van hun eersten schrik bekomen, of een nieu we donderslag bracht hen uit hun even wicht. Ditmaal was de slag nog harder dan de vorige. In de kom van het dorp werden van een twintigtal huizen alle ruiten vernield. De peren van de lam pen sprongen stuk onder de porceleinen kapjes. Ontdaan van schrik vlogen de bewoners de straat op. Men meende, dat de kerk getroffen was. Een tweetal waaghalzen vatte het stoute plan op om naar den toren van de kerk te klim men en daar een ondèrzoek in te stellen. De beide jongelui ontdekten niets. Wel rook men een brandlucht. Later werd vastgesteld, dat de bliksemafleider van den toren vernield was, alsmede eenige pannen en leien. Omstreeks half zes in den avond zag men echter plotseling een witte rook kolom langs de torenspits omhoog kron kelen. De rookwolken werden al dikker en zwaarder; men begreep dat de toren in brand moest staan en ook de kerk gevaar liep. Enkele mannen gingen op pad om de brandweer van naburige dorpen te alar meeren. Dit moest per fiets geschieden, aangezien de telefoon gestoord was. De kleinere brandspuiten, die inmiddels ge arriveerd waren, konden tegen de vuur massa niets uitrichten. Allengs hadden de vlammen zich van den geheelen kerk toren meester gemaakt. De motorspui ten uit Horst en Venlo werden gealar meerd, omdat deze met haar hooge lad ders de spits zouden kunnen bereiken. Toen deze beide brandspuiten echter aangekomen waren, hadden de vlam men in den kerktoren reeds geruimen tijd vrij spel gehad. Met donderend ge kraak kwam de haan witgloeiend naar beneden, in zijn val talrijke stukken van het dak en de kanteelen der muren meeslepend. De brand nam ziender- oogen toe. De toren, van onderen breed vierkant en langgerekt toeloopend naar boven, werd één rookende vuurmassa. Telkens opnieuw kwamen steenen met veel gekraak en lawaai naar bene den. Stukken brandend hout werden rondgeslingerd en vielen op de daken der naburige huizen, waar zij met em mers water werden ontvangen. Eerst laat in den nacht is men het vuur meester geworden. De kerk was toen g'rootendeels vernield. ZWARE EXPLOSIE VAN DEN ME- RAPL Aneta meldt uit Djokjakarta (Java) d.d. 7 April: Hedennacht om drie uur vond een zware explosie van den Merapi plaats Een bloemkoolwolk werd boven den krater op een hoogte van 600 m waarge nomen. De Westelijke helling was be dekt met vuur. Tot hedenmorgen 6 h 35 zijn aschregens gevallen in de dessa's 1 leengoed, Boroboedoer, Kalioerang en andere. De duur van de eruptie bedroeg 15 minuten. Het Binnenlandsch Bestuur van Moen- tilar werd gewaarschuwd. Te 12.21 werd een licht gerommel gehoord. Te 1.52 werd een zware rookdamp uit den krater waargenomen. In verband met de werking van den Merapi waarschuwde het Binnenlandsch Bestuur de bevolking INV0er VAN BO TER IN BELGIE. De correspondent n d^' *.e ^russel meldt: De Belgische justitie heeft een onder zoek ingesteld naar aanleiding van ze ere fraudes, die in verband met den invoer^ van boter uit Nederland zijn ge ns a eer Het is gebleken, dat vóór 1 Januan ,1. uit Nederland naar België 2f dP-r f "V1110611 kilo boter zou zijn geexporteerd, terwijl de Belgische ofhmeele import-statistieken slechts een millioen .^ilo blijken wijzen,. M^n vermoedt dus, dat duleuzT wiize"^0^^^ fra» heeft met gesloten deuren een proces behandeld tegen acht ambtenaren en beambten der recherche te Stettin, be schuldigd van zware mishandeling van gevangenen, die aan hun hoede waren toevertrouwd. De vervolging tegen de betrokkenen zou ingesteld zijn op in structie van den Pruisischen premier Goering. De hoofdverdachte, dr. Hoffmann, werd veroordeeld tot 13 jaar tuchthuis straf, twee andere verdachten elk tot vijf jaar tuchthuisstraf, een „assistent" tot 10 jaar gevangenisstraf, de overige verdachten tot lichtere straffen. Twee vrouwen vermoord. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd in de Chausseestrasse te Essen 'n onge huwde vrouw gedurende een twist door eenige revolverschoten gedood. De per sonen, die op het geluid afkwamen, werden door den dader met z'n revol ver bedreigd, 'n S.A.-kapitein, die óók de schoten gehoord had, stormde het huis binnen. Toen de dader ook hem bedreigde, trok de kapitein z'n revolver en schoot den moordenaar dood. In denzelfden nacht werd, de politie naar Essen-Borbeck geroepen. Daar werd 'n 24-jarige vrouw Klischut dood in haar woning gevonden. Haar man werd, als verdacht van moord gearres teerd. Hij ontkend den moord bedreven te hebben, doch omwonenden herken nen hem stellig als den persoon, die mid den in de nacht uit het huis vluchtte. Over de Duitsche grens gesleept. Eerst thans wordt bekend, dat eersten Paaschdag een Tsjechisch kapitein uit het garnizoen van Nacod in Noord-Wes- teijk Bohemen het slachtoffer van men- schenroof is geworden. De kapitein was gewoon in zijn vrijen tijd wandelingen in den omtrek te maken en wilde met de Paaschdagen een langeren tocht langs de Tjechisch-Duitsche grens ma ken. In de buurt van het dorp Buchow, ongeveer 50 meter van de grens, raakte hij in gesprek met een onbekenden man. Al pratende liepen beiden in de richting van de grens; zonder dat de kapitein het bemerkte, werden zij gevolgd door een rijks-Duitsch houtvester in uniform Nog op Boheemsch gebied wierp zich de onbekende plotseling op den kapitein en ook de houtvester schoot toe, terwijl er uit de richting van de grens nog 2 onbekenden kwamen toesnellen. Zij trachtten den kapitein over de grens te sleepen. Hij verzette zich echter en het zou wellicht niet zijn gelukt, wanneer niet uit een op Duitsch gebied gelegen herberg 20 S.A.-mannen in uniform kwamen toegesneld. Zij overweldigden den kapitein en sleepten hem naar een auto. Sedertdien heeft men niets meer van hem gehoord. ROTS IN EEN FJORD GESTORT, Drie vloedgolven veroorzaken een ontzettende ramp. Zooals we in 't kort reeds 'meldden heeft in den nacht van Vrijdag op Zater dag aan de Noorsche kust een natuur ramp plaats gegrepen, waarbij ongeveer 40 menschen 't leven lieten: 11 mannen 12 vrouwen en 17 kinderen. Een groote overhangende rots is in de Ta-fjord ge stort. Dit had drie geweldige vloedgol ven tengevolge, waarvan één 700 meter diep het land indrong en alle huizen op zijn baan wegspoelde. Het punt, waar de rots in zee stortte ligt pl.m. 2 K.M van het dorp Ta-ford, dat het meest van het ongeluk te lijden had. Tegen drie uur 's nachts hoorden de bewoners een luid gedreun en spoedig daarna kwam de eerste golf, die nog niet buitengewoon krachtig was en geen belangrijke schade aanrichtte. Verschei' dene personen beschouwden deze eer ste golf echter als een waarschuwing en slaagden erin, zich in veiligheid te bren gen. Even later kwam de tweede vloed golf en onmiddellijk daarna de derde Deze laatste golf kwam met geweldige kracht en spoelde zevenhonderd meter het land in, tot aan het hotel te Ta-fjorc Op zijn weg sleurde de golf huizen en loodsen met zich mee; alles werd met den grond gelijk gemaakt en toen het water terugtrok bleef slechts 'n woeste puinhoop over. Onder de vernielde- ge bouwen bevinden zich zes woonhuizen die door de golf in stukken werden ge slagen. Ook een transformatorhuis were vernield. Uit de vernielde woonhuizen werden 22 personen vermist. Van het postkantoor werden alle vensters ver nield en het water drong het gebouw binnen, doch verder werd geen groote schade aangericht. Een man slaagde erin zijn kind te redden door, toen hij de golf zag nade ren, op een rots te klimmen, waar het water hem tot aan de heupen kwam met de eene hand hield hij'zich vast en met de andere hield hij zijn kind om h<|og, waardoor béiden gered werden. Een predikant zette alle dëuren van Het door de vloedgolf geteisterde dorp biedt een trooSteloozen aanblik. Door de verwoestingen wordt het ber gingswerk der onder de puinhoopen be dolven gewonden ten zeerste bemoei lijkt. Ook voor het dorp Fjoeraa had de vloedgolf catastrophale gevolgen. In dit dorp zijn 17 personen omgekomen. Een bootenhuis en een opslagplaats en alle in de haven liggende booten werden door de vloedgolf losgerukt en drijven in de fjord rond. De ondergang van de „Tsjeljoeskin", Drie Russische vliegers zijn er in ge- aagd 'n landing te maken op het ijs nabij deplaats, waar de bemanning van den onlangs in de Poolzee gezonken Rus- sischen ijsbreker, een kamp heeft op geslagen. Bij de landing is de rechteras van het onderstel van een der vliegtui gen gebroken. Het zal ter plaatse her steld worden. De beide andere vliegtui gen landden vlot. Zij namen vijf man van de „Tsjeljoeskin" aan boord en zijn naar Wankarem teruggekeerd. Nog steeds wandaden. Te Madrid, Valencia, Saragossa en Barcelona zijn opnieuw verschillende stakingen uitge broken. Te Barcelona is de politie een anarchistenbende op het spoor geko men, die voornemens was de voornaam ste plaatselijke autoriteiten te vermoor den. Te San Fernando bij Cadiz hebben 3 anarchisten met pistolen gewapend den portiej van een gevangenis overrom peld en vijf hunner partijgenooten, die onder verdenking van moord waren op gesloten, bevrijd. Ook te Madrid treden de anarchisten zeer brutaal op. In het centrum der stad lebben vijf anarchisten een winkel eeggeroofd, waarna zij ongehinderd ronden ontkomen. De politie heeft de zaak in onderzoek, doch totdusver werd geen spoor van de plunderaars gevon den. Een drama in het oerwoud. Indi anen hebben dezer dagen in het oer woud van Columbië een vliegtuig ge vonden, dat sinds 10 Maart vermist werd. Bij de landing zijn twee inzitten den omgekomen. De andere drie, de di recteur Marshall, de vlieger Geck en de mecaniciën Hancke, werden gewond. Eerst heeft Harshall tezamen met Geck, het vliegtuig dat een lading goud be vatte, bewaakt. Hancke werd uitgezon den om hulp te halen. Sedertdien is hij verdwenen. Toen Hancke na twee we ien niet teruggekeerd was, ging Mars- ïall op pad. Nadat hij reeds meer dan 3 dagen onderweg was, stuitte hij op de Indianen. Marshall was bij de noodlan ding vrij ernstig aan den mond gewond. Hij was bijna al zijn tanden kwijt. Den vlieger Geck heeft men dood bij het vliegtuig gevonden. Hij is gestorven, terwijl hij de goudlading bewaakte. In de eene hand had hij nog een zaklan taarn, in de andere een pistool. De Indianen hebben als belooning 5000 Columbiaansche pesos ontvangen Nader wordt nog gemeld, dat men in middels ook in een moeras het lijk van Hancke heeft gevonden. Spoorwegramp in Brazilië. Volgens een bericht uit Rio de Janeiro is in het Mantiqueira-gebergte in Brazilië een sneltrein ontspoord. De locomotief en drie passagiersrijtuigen van den trein rolden langs een steilen wand omlaag Men heeft 9 dooden, 8 zwaar gewonden en talrijke lichtgewonden geborgen. wiize in R r- r.en preautani zette ane aeuren van e gle is binnenge- zijn woning open, waardoor hét water Rotterdam, 9 April. Op de vee markt van heden waren aangevoerd: 712 vette runderen, 238 vette- en graskal veren, 10 nuchtere kalveren, 247 scha pen en lammeren, 1033 varkens. Prijzen voor: Vette koeien: le kw. 55 60; 2e kw. 48—54; 3e kw. 38—42. Ossen, le kw, 5256; 2e kw. 4448; 3e kw, 3640. Kalveren: le kw. 100—110 2e kw. 80—90; 3e kw. 60—70. Schapen le kw. 50; 2e kw. 42; 3e kw. 40, en per stuk f 24, f 18, f 12. Lammeren: 52, 48 44, per stuk f 21, f 15. f 12. Varkens, le kw. 34'36; 2e kw. 3032; 3e kw, 26 28. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon v?n blauw: 12650 kg.; prijzen: 40—60 van Groningsch. 3000 kg,; prijzen 4050 van Hollandsch geel: 9400 kg.; prijzen 4055; van dauw-rood: 800 kg.; prezen 35—43. Lijnzaad voer. 67; Geel mosterd zaal 1210; Blaauw Maanzaad 1314 Karwijzaad 2122, Aardappelen: Westlandsche ronde zand'6 c., per kg.; Zeeuwsche blauwe en bonte 390425; Zeeuw. Eigenheimers 290330; Brielsche 3.504; Bravo' 3.754; Red Star 3.303.70; Bevelan ders 33.30; Industrie 2.803. Binnenlandsche granen: gerst cheva lier 5—5.50; haVer 5.756.10; erwten kléine groene f 78.50; schokkers 9 13; bruine boonen 7,50—8.75; bulten- -iajidsche granen: mais la plata disp, f 102; aangekomen f 101; donaü' galföx aangekomen f 90. :r 1 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, in den ouderdom van 85 jaar, onze innig geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder MAATJE ELISABETH GROENEWEGEN, Weduwe van Jacobus, Marinus van der Harst. Uit aller naam, P. F. v. d. HARST. Middelburg, 9 April 1934. Markt I 8. MIDDELBURG HEEFT DE PRACTIJK HERVAT. ((hodact V KENNISGEVING INGEVOLGE DE HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der gemeente Middelburg brengen ter openbare kennis dat van 6 April 1934 af op de gemeente-sec retarie ter visie is gelegd een ver zoek met bijlagen van H. J. VAN DOORN te Middelburg om ver gunning tot het oprichten van een meubelmakerij en plaatsen van 5 motoren met een totaal vermogen van 6 P.K. in perceel, kad. be kend, gemeente Middelburg in Sectie D, no. 249, plaatselijk ge merkt wijk K, no. 40, gelegen aan de Koestraat dat op Vrijdag den 20 April a.s., des voormiddags te 11.45 uur, ten raadhuize gelegenheid zal zijn tegen het verzoek bezwaren in te brengen en deze mondeling of schriftelijk toe te lichten, alsmede dat zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben in te bren gen, gedurende drie dagen vóór genoemd tijdstip op de gemeente secretarie van de ter zake ingeko men schrifturen kennis kunnen ne men; dat ingevolge Circulaire van den Commissaris der Koningin d.d. 2 November 1907 A no. 4688, 3e afd. NIET tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeente bestuur of een of meer zijner le den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Middelburg, 6 April 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. ONDERDIJK, Lo. Voorz. M. VAN DER VEUR, Secretaris. P. DE WILDE zal verknopen voor de Firma J. GERR1TZEN, een zeer groote partij De verkoop heeft plaatsDins dag 10, Woensdag 11, Donderdag 12, Vrijdag 13 en Zaterdag 14 April van 108 uur. Betaaldag 1 September 1934. Contante koopers geen opgeld. Verlangt U drukwerk, dat Uw zaak op waardige wijze representeert Wij staan geheel tot Uw dienst! Spaart plaat jes voor het album „Bali". Droste heeft weer een nieuwe tractatie: chocolade tulpen'n heel nieuwe lek kernij! Een licht, ovaal stukje zacht-smeltende chocola van echte Droste kwaliteit, met een vroolijk gekleurd tulpje erop. Verrast U ze thuis eens Uw leverancier heeft ze al! ALTIJD WELKOM!

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 3