BONS LAATSTE BERICHTEN. BEURSTHERMOMETER van Vrijdag. Morgen heb ik weer koorts LANDBOUW. HANDEL EN NIJVERHEID. RECHTSZAKEN. Quaker ONDERWIJS. BEURS- EN WISSELKOERSEN. ZUiD-BEVEUND. TH0LEN. HAVERMOUT BLIJVEN GELDIG HET OVERLIJDEN VAN KONINGIN EMMA. AMSTERDAM, 23 Maart. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop, volgt de officieele notee ring van beden. Ned. 2e 1. 32 1000-5 100%—100% Ned. 17 1000-4% 100% 100 Ned. 31 1000-4 100%—100% Ned. 33 1000-4 100%—100% Certificaten-3 87%88 O. Indië 22 dollar 1000-6 96% O. Indië 32 1000-5 98%—98% O. Indië 26 1000-4 96%—%% Denemarken Oblig, 1926-5 84—84% Duitschl. pd. st. 100-7 47%47% Duitschl. 30 1000-5% 41%—41%-42 Zwitserland oblig. '24-5 9898 Zwit. Staatssp. '27-4% 97%—97% Amsterdam 1933-5 100% 's-Gravenhage 1929-4% 100%100% Rotterdam 1926-'30-4% 94%—94% Utrecht, prov. J929-4% 101% Berlijn 1925-%'23% Zeeuws. Hyp. B-5 100100. Zeeuws. Hyp, B-4% 100100, 2-unsterd. Bank 113%114%. C Rott, Bankver. 76% e.d. 76%, A Twentsche Bank 80 A Pref Gruyter Zn A, 118%118%. A Pref. Jurgens A 8887%, A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 385 A De Schelde N.B. 21%—21%. A Ver. Papf v. Gelder 53%53. C Am. Car Foundry 16%17%. C Am. Smelt Ref. 25%26%. C Farbenind. I.G. 75% C U. States St. C. 30%—31%. C North Am. Cy. 12—12%. A Born Sum, H.M. 122%124, A Linde Teves en Stokv. 66V266%. A Ned. Wol Mij. 102%—103%. A Singkep Tin M. 9093%2. A J. C. Japan Ln. 28 A Rotterd. Lloyd 43%4272. A S. M. Nederland 4443%. A Amst. Thee C.M. 55%—55%. RAAD VAN 1ERSEKE. Het overlijden van Koningin Emma. De werkverschaf fing vraagt 7000 meer. Opcenten fondsbelasting ver hoogd. IERSEKE. De raad dezer gemeente vergaderde Donderdagavond voltallig. De Voorz., burgemeester Gunning wijdde eenige eerbiedige woorden aan de nagedachtenis van wijlen de Konin gin-Moeder. Dat God H. M. Koningin Wilhelmina vertrooste. Deze woor den werden staande aangehoord. Met algemeene stemmen besloot de raad om aan H. M. de Koningin een condoleance brief te zenden. Met het oog op den financieelen toe stand der gemeente is nog niet overge gaan tot aankoop van een onderlosser. De werkzaamheden voor de nieuwe straat in den Burenpolder zullen voor rekening van de Bouwonderneming worden verricht in werkverschaffing, De hondenbelasting 1934 zal 399, de straatbelasting 1934 1318 opbrengen. Men zal voortaan alleen 's Maandags van 9 tot 11 uur kosteloos kunnen trouwen; na 12 uur 5. Donderdags voor den middag 5, na den middag 10. B. en W. stellen voor de nieuwe stra ten in den Burenpolder te doopen naar twee bekendste stichters der oestercul tuur, en wel Groenix van Zoelenstraat en J. C. de Meulmeesterstraat. Aldus besloten. De straat onder aan den Var kensdijk zal voortaan heeten: Burge meester Jan Sinkelaan. (Er zullen hoo rnen komen aan den Varkensdijk). Aan den Burenpolderkant van den Varkensdijk zal een nieuwe straat wor den aangelegd, lang 125 m, breed 5 m; 't trottoir zal lang worden 150 m, breed 1,50 m tot aan de huizen van Philipse. De heer Bom zou gaarne een proef genomen zien met het inwasschen van klinkers met koolteer; z.i. onverslijt baar. De raad voelde wel wat voor een proef, maar daar er haast bij de zaak is, zal gewoon met klinkers worden be straat en zal voor het nieuwe procédé 'n ander object worden gezocht. Benoemd werd tot lid der schattings commissie (vacature wijlen de heer C. Hartoog) de heer L. van Es, tot lid der gascommisie (vacature M. Mol) de heer J. C. Cornelisse.- Tegen 1 April a.s. zal aan den heer J. Ossewaarde ontslag worden verleend als onderwijzer aan school I in verband met vermindering van het aantal leer krachten. Daar de werkverschaffing veel meer zal kosten dan het geraamde bedrag van 6000 moest een hoogere raming worden gedaan. Er is thans 13000 op de begrooting uitgetrokken. Hierbij ge nomen dienden echter meer inkomsten te staan. B. en W. stellen daarom voor de opcenten op de gemeente-fondsbelas ting te verhoogen met 30 wat een hoo gere bate zou opbrengen van 4800. De heer C. H i r d e s vroeg, of het niet mogelijk is- het geldelijk bezit der ge meente aan te spreken. De Voorz. oordeelde van niet. De heer Bom deed een waarschu wing hooren tegen het optimisme van B. en W. Z.i. zullen de belastingen ge weldig tegenvallen, daar zeker 75 pCt. der oesterkweekers zonder inkomen zullen zijn, wat de heer S c h e e 1 e vol komen onderschreef. Deze zag liever de opcenten op de vermogensbelasting verhoogd met 50 opcenten. De hr. Mol merkte op, dat B. en W. dit reeds overwogen, maar zulks zal niet kunnen geschieden voor 1 Januari a.s. Het voorstel van B. en W- werd ten slotte aangenomen. Bij de rondvraag wilde de heer J. C. Cornelisse een andere regeling tref fen voor het klokkenluiden; n.l de klok- Iuidster voor iedere begrafenis een gul den geven. Z.i. is de salarieering onvol doende. B, er. W. zullen deze zaak over wegen. De heer H a g e klaagde over ver schillende wantoestanden bij school 1 De heer S c h e e 1 e drong er o.m. op aan, den molenput nu eens goed af te raste ren. De hr K o o m a n informeerde, of A Houth. Alberts 35 C Baltimore Ohio 16%17%, A Southern Rlw. 18%19%, C Union Pac. Rr. 72%—74%, C Int Nickel Cy, 16%16%. A Koloniale Bnk. 5151%. A N.l. Hbk. 1000 56%—57%, C Ned H, M. 1000 45%—45%, A Alg. Kunstz. U. 41%41-41% A. v. Berkels Pat. 1817%. C Calvé-Delft 55%—55%. A C Suiker Mpij. 23%—23%. A Philips Gem. B, afg. 240%—241%-44, A Ned. Ford A.M. 157—157% -59, C Anaconda Cop 8%8%, C Unilever 7878%-%. C Bethlehem St. 24%—25-%. C Kennec Copper 11%11%. C Un. States Leather 5%6%. A A.N.I.E.M.—N.B. 199%197. A Kon. Petr. Mpij. 162%—163%-163. C Contin. Oil Cy. 10%11%-11%. C Shell Union O.C. 6%6%-6%, C Tide Water Ass. Oil 6%6%-6%. II 1— II MMjmiimjJKLlNWW.LtLI-llJJN_Jtl de verloskundige, mej. Van Damme, ge bonden is aan zekere tarieven. Op 't laatst antwoordde de voorz. dat er 'n overeenkomst is met mej. Van Damme; armlastigen worden kosteloos gehol pen. Ieder dus, die een briefje van 't armbestuur kan overleggen krijgt gra tis hulp. Oeverval. STAVENISSE. Donderdag is naar de N. R. C. meldt een oeverval geconsta teerd bij den calamiteuzen polder Mog- gershil onder deze gemeente, voor peil- raai I. De grootste lengte van den val bedraagt plm. 200 m, de grootste in- scharing binnen den laagwaterstand van 1933 bedraagt plm. 140 m. De diepte langs den rand is 4 a 5 m. In 't midden van de kom bedraagt de diepte 15 a 16 m. Gevaar voor de zeewering bestaat er niet, daar er nog ruim voldoende voorland aanwezig is en de val tot rust schijnt gekomen te zijn. A K.N. Stoomb, Mij. 6%6%. A Ned. Scheepv. U. 43:42%. A H.V. Amsterdam 177%—178%-177. A Java Cult. Mij. 91%29272-91%. A N.I. Suiker U 75—76. A Deli Batavia 124%12672. C Deli Mij. 1000 123-125-126. A Senembah 144%146%, C Chicago Milw. 44%. A Deli-Bat. Rubb. 467247%-48%. A Amst. Rubb. C. 102%—104%-103. A Hessa Rubber 35%35. A Serbadjadi S.R. 30%30%. Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 22 Mrt. 23 Mrt. - - Londen 7.56 7.56% Berlijn 58.86 58.95 Parijs 9.78 9.78 - Brussel 34.60 34.60 Zwitserland 47.98% 47.98 Rubber Kopenhagen 33.75 33.80 Suiker New-York 1.47% 1.48% (Ingez. Med.) HET MILITAIR EERBETOON BIJ DE UITVAART. Omtrent de regeling van het militair eerbetoon bij de uitvaart van het stoffe lijk overschot van Koningin Emma kan het volgende worden meegedeeld. Bij het paleis aan het Lange Voorhout zal een eerewacht worden gevormd door een detachement van de brigade grena diers en jagers waarbij het omfloerste vaandel met een vaandelwacht van het regiment jagers en het muziekkorps van het 5de regiment infanterie alles onder commando van een kapitein. Voor het afzetten van het Lange Voorhout en eventueel den Kneuterdijk zijn aangewe zen een zoo sterk mogelijk geformeerc detachement onbereden huzaren van het derde halfregiment onder commando van een ritmeester. De stoet zal geopend worden door een detachement Kon. Marechaussee te paard met omfloersten standaard en standaardwacht, onder commando van een officier ter sterkte van 16 ruiters Daarachter volgt als algemeene troe- pencommandant, generaal' majoor Van Andel, als bevelhebber in de militaire afdeeling met zijn staf. Dan komt de Kon. Militaire kapel en vervolgens te paard als commandant het voorste mili taire gedeelte van den stoet; een luite nant kolonel, commandant van een der regimenten grenadiers en jagers met een bereden luitenant-adjudant. Daarna volgt onder commando van een majoor te paard een bataillon infanterie, waar bij het omfloerste vaandel met een vaan delwacht van het regiment grenadiers. Voorts detachementen ter sterkte van een luitenant, een sergeant wachtmeester en 12 korporaals of sol daten van ieder der volgende korpsen de luchlvaartafdeeling, de schoolcom pagnie van den motordienst, 't regiment wielrijders, het eerste, het derde, het vierde, het vijfde, het zevende en het achtste regiment veldartillerie, het re giment motorartillerie, het korps rij dende artillerie, het regiment kustar tillerie, het korps luchtdoelartillerie, het regiment genietroepen, het korps ponteniers en torpedisten, van de hos pitaalsoldaten en van de school voor dienstplichtige onderofficieren admini strateur. De vier compagniën van het batail Ion worden gevormd uit de tweede, derde, vierde en vijfde infanteriebriga des. Het voorste militaire gedeelte van den stoet wordt besloten met een es kadron bereden huzaren van het derde halfregiment, waarbij de omfloerste standaard van dat regiment. Achter den daarop volgenden rouw stoet van het Kon. Huis rijdt een luite nant kolonel te paard als commandant van 't achterste militaire gedeelte van den stoet met een bereden luitenant adjudant. Vervolgens komt een bataillon ma rinetroepen onder commando van een hoofofficier van de Kon. Marine, en jestaande uit tamboers en pijpers een compagnie mariniers waarbij het om floerste vaandel, twee compagniën ma trozen. Dan volgt het muziekkorps van het zesde regiment infanterie en verder on der commando van een majoor te paard van het zesde regiment infanterie een jataillon infanterie van drie compagnie ën waarbij het omfoerste vaandel van het zesde regiment infanterie- Deze compagniën worden gevormd uit de zes de, zevende en achtste infanteriebriga des. Daarachter komen onder commando van een hoofdofficier van het tweede regiment veldartillerie te paard met be reden luitenant-adjudant twee batterij en veldartillerie, iedere batterij bestaan de uit vier vuurmonden van zeven velcl met caissons, gevormd uit de eerste ar tilleriebrigade. De stoet wordt besloten door een detachement Kon. Marechaussee te paard, ter sterkte van 12 ruiters, onder commando van een officier der Kon, Marechaussee, Als algemeen commandant van de te Delft optredende troepen is aangewezen de luitenant kolonel van den generalen staf, J. J. van Santen, die op Dinsdag a.s. tevens optreedt als waarnemend garnizoenscommandant te Delft. Bij de Nieuwe Kerk te Delft wordt 'n eerewacht van mariniers opgesteld, ter sterkte van 80 man, waarbij de marine- kapel- Voorts zal in de Nieuwe Kerk bij den ingang van den grafkelder een eerewacht worden gevormd door 10 adelborsten met het omfloerste vaandel van het Kon. Instituut voor de marine deze onder commando van een officier van de Kon. Marine en 10 cadetten met het omfloerste vaandel van de Kon, Mi litaire Academie onder commando van een officier van de Kon. Militaire Aca demie. Voor de afzetting in Delft zijn aange wezen een detachement van de Koloni ale Reserve ter sterkte van 50' man en een officier, het korps adelborsten, het korps cadetten, een detachement poli- tietroepen ter sterkte van 200 man een detachement van de school voor reserve officieren der infanterie te Kampen, be staande uit een kapitein, 5 luitenants, 10 onderofficieren en 140 leerlingen, 'n detachement van de school der reserve officieren der infanterie te Breda, be staande uit een kapitein, 3 luitenants, 6 onderofficieren en 100 leerlingen, een detachement van de school voor reser ve officieren der bereden artillerie te Ede, bestaande uit een kapitein, twee luitenants, vier onderofficieren en 90 leerlingen, een detachement van de school voor reserve officieren der on bereden artillerie te Utrecht, bestaande uit een luitenant, twee onderofficieren en 35 leerlingen, een detachement van de school voor reserve officieren der cavalerie school te Amersfoort en een detachement der school van res. officie ren der genie te Utrecht en te Dor drecht. Te Den Haag zal evenals te Delft een batterij worden opgesteld, welke batte rijen minuutschoten afgeven vanaf 11 uur tot het einde van de plechtigheid te Delft, waarvoor kan worden gerekend 3 uur. De officieren die aan de plechtigheid deelnemen zullen rouw dragen en wel een rouwband om linker bovenarm als mede zwart crêpe om de sabeldragon en om de door H.M. de Koningin verleende ordeteekenen. De troepen welke te Den Haag afzet ten alsmede de eerewacht aan het paleis zullen haar plaatsen innemen om half tien terwijl de troepen welke deelnemen aan het eerebetoon te Delft om 1 uur haar opstellingsplaatsen zullen innemen. De troepen welke zijn ingedeeld in den stoet zullen om half elf voor den afmarsch gereed staan op door den ge- neraal-majoor Van Andel aan te geven plaatsen. Koninkl. Industrie Unilever H.V.A. Amerika Philips Markt Schepen Tabak - De Ministers zullen bij de bijzetting van het stoffelijk overschot van H. M. de Koningin-Moeder niet in den stoet mederijden maar zich rechtstreeks naar de Nieuwe Kerk te Delft begeven. Ook een deputatie uit de Tweede Kamer zal zich rechtstreeks daarheen begeven. Het ligt in het voornemen van de Kon. familie om zich op Zaterdag 31 Maart a.s. naar Het Loo te begeven. Het défilé. Omtrent het défilé meldt men ons nog het volgende: Na 12 uur werd het een overstelpen de drukte. Naar schatting van de politie hebben in de ochtenduren ongeveer 10.000 personen een laatsten groet aan het stoffelijk hulsel van Koningin Emma gebracht. Telkens werd het voorbijtrek ken voor eenige minuten onderbroken om aan deputaties gelegenheid te geven een krans te leggen. Door het Roode Kruis en de eerste hulpbrigade waren maatregelen getrof fen om in geval van ongelukken hulp te kunnen verleenen. Enkele personen die door het lange wachten onwel geworden waren, moesten per brancard wegge bracht worden. In verband met het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder roept de re serve majoor, oud-commandant S.R.O.C. A. Blussé, van Oud-Alblas, te Amers foort de reserve-officieren der cavalerie op, om vrijwillig H. M. de laatste eer te bewijzen. Plaats van samenkomst, da tum, uur en tenue, zullen nader worden bekend gemaakt. Telegrafische aanmel ding wordt verzocht. Namens den gouverneur-generaal van Ned. Indie zal de heer Th van Voort- huijsen, gecommiteerde voor Indische zaken aan het dep. van Koloniën op Maandag 26 dezer te 11 uur voormiddags een krans neerleggen bij de baar van H.M, de Koningin-Moeder. Aan deze krans zullen rood wit blauwe linten zijn gehecht, terwijl de tekst daarop zal lui den: ,,De gouverneur generaal van Ned. Indië", Zondag 25 Maart a.s. zal door pastoor W. Nolet van 12 h 15 tot 1 h 30 voor de K.R.O.-microfoon een herdenkings rede worden uitgesproken, gewijd aan de nagedachtenis van H. M. de Konin gin-Moeder. (Wettig gedeponeerd 1 lis Uw verzuchting als Gij Uw ke voelt dik worden en U onprettig! en rillerig begint te voelen. Stop 'die opkomende verkoudheid, ga| ivroeg naar bed. Neem één of iweej "AKKERTJES" en morgenochtend! voelt ge U prettiger dan ooit en. Uw verkoudheid "gaat niet door". AKKER-CACHETS kosten slecht» 50 cl. p. 12 stuks. Overal verkrijgbaar., Uitzending van onderwijzers naar Ned. Oost-Indië. In tegenstelling met loopende ge ruchten in onderwijskringen, kunnen wij officieel meedeelen, dat de uitzen ding van onderwijzers voor het L. O. en het M.U.L.O. in Ned. Oost-Indië nog steeds stopgezet is en ook blijft. Alleen enkele onderwijzers zullen nog uitgezonden worden, die momenteel met een toelage voor den Indischen dienst in opleiding zijn. Er zullen dit jaar geen studiebeurzen worden toege kend voor de studie van de hoofdakte. Eendeneieren in broedmachines. De Staatscourant van Woensdag be- wat een Ministerieele beschikking waarbij wordt bepaald, dat na 19 April 1934 geen eenden eieren meer in broed machines mogen worden aangetroffen. Door deze beschikking wordt een aan vang gemaakt met de teeltbeperking, ook ten aanzien van eenden. Invoer van paarden, fruit en groenten naar België. Het Belgische Staatsblad bevat een besluit, waarbij met ingang van 24 Mrt. a.s. de invoer van paarden, fruit en groenten gecontingenteerd wordt. De invoer is alleen toegelaten met een vergunning van den Minister van land bouw. Bovengenoemde prijs wordt verhoogd met Bijslag voor Omzet-belasting, (Ingez. Med.) RECHTBANK TE MIDDELBURG. De officier van justitie bij de recht bank te Middelburg vorderde heden te gen den 31-jarigen A. de K. te Middel burg, wegens brandstichting in zijn wo ning aan den Pottenbakkerssingel op 2 Maart 8 maanden gevangenisstraf. Tegen den 28-jarigen C. A. P- te Vhs- singen luidde de eisch wegens verduis tering van 233 2 maanden. Op een en ander komen wij nader terug. DE MOORDAANSLAG TË VLISSINGEN, Naar wij vernemen is hedenmorgen voor de rechtbank te Middelburg tegen J. C., 24 j., koopman te Vlissingen, ge detineerd, beklaagd van poging tot moord op het echtpaar de Roos te Vlis singen in den nacht van 27 op 28 De cember 1933 zeven jaar gevangenisstraf: geëischt. Deze zaak werd met gesloten deuren behandeld. ,v, Als raadsman trad op mr. t. W. Adriaanse. Dienstweigering. Ter zake van dienstweigering heeft de Krijgsraad te 's-Hertogenbosch den 19-jarigen dienstplichtige C. J. v- uit Hoogwoud veroordeeld tot 17 maan den gevangenisstraf met ontslag uit den dienst. Noodlottige vergissing bij het toedienen van een geneesmiddel. Voor de Haagsche rechtbank heeft Donderdagmiddag terecht gestaan de 46-jarige hoofd-verpleegster A. van der j. y Verdachte had het vorig jaar aan tweè kinderen van haar schoonzuster, welke op medisch advies phosphorlevertraaii moesten gebruiken, zelf de phosphor aan de levertraan toegevoegd, doch zij beging daarbij de schromelijke vergis sing om duizendmaal de voorgeschre ven hoeveelheid te gebruiken. Het ge volg is geweest, dat een 2-jarig jongetje ernstig z;ek geworden is, terwijl diens 4-jarig stiefbroertje aan de gevolgen overleden is. Uit het verhoor van de verdachte; die zeer onder den indruk was, bleek, dat zij op advies van den dokter van het consultatiebureau voor zuigelingen dr. L. phosphor heeft besteld bij de firma Brocadus en Stheeman, en nadat zij de ontvangen hoeveelheid, dle^ zij voor 50 milligram hield aan een liter

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 2