LANDBOUW. RECHTZAKEN. KUNST EN WETENSCHAP. HANDEL EN NIJVERHEID. Voor kleine tuinen. VEI ZEIUWSCH-VLAANDEREN O.D. 2EEUWSCH-7LAANDEREN W.D. PAASCHLELIE'S. NIEUW- EN ST. J00SLAND. vo VII: kI h| de inspecteur iemand die voor 300 in functie wil treden! De voorz, verwachtte dat de zaak dan wel in orde zal komen. De heer Salomé stelde aan den Raad voor, B. en W. te machtigen, om 100 boven het bedrag uit te gaan. De heer Wolse stemde met dit laat ste vooral ih, doch was van oordeel, dat er geprobeerd moet worden om iemand te vinden, die het voor 300 wil doen. De heer Hollestelle vond dat 'n hooger bedrag bezwarend voor de ge meente zou kunnen worden. Met algemeene stemmen werd beslo ten, om aan B. en W. opdracht te geven om een kweekeling met acte aan te stel len op een salaris van 300. KORTGENE. De Kortgeensche Jon gens- en Meisjesclub gaf Zaterdag in ,,De Korenbeurs" alhier een gezelligen avond, zulks in samenwerking met de Vredesgroep „Leven!" Het eerste deel van den avond droeg een meer onder wijzend karakter; het tweede een meer ontspannend. Vóór de pauze sprak de heer J. Plantsoen, cand.-predikant al hier, over prof. Albert Schweitzer. In de pauze werd thee gepresenteerd, gesjoelbakt en kwartet gespeeld. Er heerschte een gezellige, onderhoudende sfeer. Na de pauze las Krijn de Vos in ver schillende dialecten voor, om te eindi gen met een vers van Garmt Stuiveling. Verschillende dames gaven daarna 'n vlot opgevoerde schets uit het trekkers leven ten beste. Meer en meer mag de Kortgeensche Jongens- en Meisjesclub zich in de pu blieke belangstelling verheugen; de avonden worden goed bezocht, terwijl het doel, de jeugd samen te binden en van de straat te houden, meer en meer bereikt wordt. Bloedvergiftiging. AXEL. De 50-jarige C. J. S., wonende op de wijk het Watervliet alhier, kreeg dezer dagen een kleine wonde aan de hand, waarin daags daarna bloedver giftiging, optrad Thans is de man na een zeer smartelijk lijden aan de gevol gen overleden. OOSTBURG. Vanwege het Neder- landsch Fabrikatenhuis werd Vrijdag al hier een propagandadag gehouden, die een reuzen succes had. 's Namiddags en 's avonds was de Beurs telkens vol met belangstellenden, die veel interesse ble ken te hebben voor de uitgestalde waren, alle van Nederlandsch fabrikaat. Wij vernemen, dat honderden bestellin gen zijn gedaan op naam van verschil lende winkeliers. In zeer duidelijke be woordingen toonde de voorzitter, de heer J. P. J. Born, het verband aan tus- schen het al of niet aankoopen van Ne derlandsch fabrikaat en de werkloos heid. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. WATERLANDKERKJE. Zekere de L. van Zuidzande kwam met een vracht auto van de richting Oostburg. Ter hoog te van den ouden tol onder deze ge meente brak er een stuurstang van ge noemde auto. Mede door de gladheid van den weg begon de auto te zwaaien en tuimelde vervolgens van den dijk af waardoor de wagen geheel onderstebo ven kwam te liggen. De twee inzitten den kwamen met een kleine ontvel ling en met -den schrik vrij. De wagen is bijna geheel vernield. WATERLANDKERKJE. De heden gehouden vergadering van het Groene Kruis, af deeling Waterlandkerkje was zeer matig bezocht. Inkomsten en uit Dol, als 'n uitgelaten jonge hond stoof de wind over de velden, snuffelde wat in het dorre riet aan den slootkant, rukte uit pure baldadigheid het overwinterde blad vqn 'n eik, en dreef de flarden met speelsche vegen voor zich uit, om ze plotseling met onverwachte heftigheid neer te smakken. De meesten verdwe nen ergens aan den einder waar de pas geploegde akkers in nauw'lijks zichtbare ondulatie samen vloeiden. Maar enkelen ontsnapten en daalden rustig op nabije velden of fladderden wat rond in de tuintjes der boerenwoningen waar ze, als beangst voor de uitdagend opgesto ken knotsjes der crocussen, dekking zochten achter de reeds flink ontwikkef- de pollen der narcissen, tusschen wier bladeren de dikke bloemknoppen nieuwsgierig uitkeken. Nog 'n paar da gen van zon en op de meest gunstigste plekjes zullen de eerste paaschlelie's zich mengen in den voorjaars-jubel over het ontwakende leven. Helaas, tegen de grilligheid van ons klimaat was zelfs hun ontwikkelings- drang niet bestand en zoo vonden wij ze, bijna twee weken later, zonder veel vooruitgang terug. Maar toch, al schij nen ze nu onder de geeseling der Maart- sche buien in een je krimpen, met ze kerheid kan worden gezegd, dat ze op het Paaschfeest niet zullen ontbreken. Al geeft men over 't algemeen hier alle trompetnarcissen den naam „Paasch- lelie" het is toch wel in 't bijzonder de „Dubbele van Sion" welke deze ver gaven hadden bedragen 180. Door de wijkverpleegster werden in 1933, 601 ziekenbezoeken afgelegd; 23 maal wer den aan 10 gezinnen gereedschappen in bruikleen gegeven uit het magazijn. De aftredende bestuursleden de hee- ren Van de Berge en Bareman werden bij acclamatie herkozen. Besloten werd in 1934 een verloting te houden ten bate van het Groene Kruis. Zomerbloemen in den bak zaaien. Onder de éénjarige zomerbloemen zijn er welke zeer goed buiten kunnen wor den gezaaid; andere moet men zelfs, omdat ze niet of slecht kunnen worden verplant, direct ter plaatse zaaien. Maar ook zijn er verschillende soorten, die bepaald onder glas moeten worden gezaaid en verspeend, om ze dan later in den tuin uit te planten. Onder deze laatste groep zijn verschillende zeer mooie bloemplanten, welke we met eenige zorg heel goed in een bak kun nen opkweeken, en daarover willen we het hier hebben. Celosia cristata of hanekam en C. Thompsoni of pluim- hanekam zijn twee prachtige bloemplan ten voor beplanting van perken. Ze ver langen 'n voedzamen, humusrijken grond. Men moet de verspeende zaailingen nog een keer onder glas verplanten, ook kan men ze dan in potten plaatsen, om ze als flinke planten omstreeks einde Mei op de perken te zetten. Cha- baud-anjelieren zijn mooie dubbele an jers, die veel op de bekende Amerl- kaansche anjers gelijken. Het zijn dan ook prachtige snijbloemen. Ze worden onder glas gezaaid en verspeend en met kluit, of indien in kleine potjes verder gekweekt, met potkluit, omstreeks ein de Mei buiten geplant. Zomerviolieren zijn behalve goede snijbloemen ook goe de perkplanten. Omdat ze op lateren leeftijd moeilijk te verplanten zijn plaat sen we de verspeende zaailingen al spoedig in kleine potjes. Met potkluit kunnen ze dan einde Mei in den vollen grond komen. Voor balconbakken zijn vooral Lobe lia erinus, Petunia hybrida en Verbena hybrida aan te bevelen. De verspeende zaailingen kweeken we verder in kleine potjes van waaruit ze omstreeks begin Juni in de balconbakken komen. Voor beplanting van perken is vooral Petunia nana compacta geschikt. Betrekkelijk hoog groeiende bloemplanten hebben we in siertabak of Nicotiana. Vooral de wiltbloeiende, welriekende N. affinis groeit en bloeit nog zeer goed in de schaduw. Het verdiend aanbeveling de verspeende zaailingen in potjes verder te kweeken. Omstreeks einde Mei plaatsen we ze buiten. Een andere hoog groeiendè is Cosmis bipinnatus welke op dezelfde wijze wordt behandeld. Boven staande soorten kunnen nu worden ge zaaid in een met broeimateriaal ver warmden bak, We zaaien in potten, zaai- pannen of kleine kistjes, waarover tot dat het zaad opkomt een ruit wordt ge legd. Bij zonnig weer schermen we hier over met een krant. Als grondmengsel gebruiken we fijn gezeefden bladgrond met een weinig zand. Voor het oppotten of bij het verplanten van de verspeen de zaailingen voegen we hier een weinig mestaarde aan toe. A. G. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent I. JOOSSE. dient, omdat zij tot de aller vroegste behoort welke ons haar schoonheid toe steken. Zeker, als alle gevuldbloemigen missen ook zij de bekoorlijke gratie van haar minder pompeuze zusters. Maar, ze brengen ons wat voorjaarsvreugde en daarom zijn ze ons even lief als sneeuw klokjes, winteraconiet en crocus, die in den tuin alle wintereenzaamheid verja gen met den zachten glans van een Len te glimlach. Reeds in de aller-oudste tijden heeft de narcis zich in de belangstelling der menschen verheugd want omstreeks 300 jaar vqóir Christus werd ze door Theophrastus Eresius beschreven. Ze werden toen hoofdzakelijk in de kruid tuinen gekweekt en pas toen in de 16e eeuw de bloementuinen ontstonden kwamen ze daarin hun taak vervullen. Een van de eersten die in Nederland de Narcis beschreef was een Leidsch professor Dovonaeus, welke in zijn boek „Sttirpium Historiae Pemptades" dat in 1578 verscheen,, reeds vier en tyvintig verscheidenheden noemde. Natifurlijk zijn er de eeuwen door steeds fraaiere verscheidenheden gewonnen, maar en kele van die ouden vinden we ook he den ten dage nog, waarvan we slechts noemen de Narcissus jonquilla, die voor al om haar heerlijken geur meerdere be langstelling verdient. Hoewel er in de 19e eeuw reeds een kleine honderd ver scheidenheden bestonden, kwam de groote uitbreiding daarvan eerst in de tweede helft der 19e eeuw. Vooral in Engeland was er een groote belangstel ling voor de cultuur der narcissen en spoedig ontstond een narcissenvereeni- Bedenkelijke uitlatingen, „De Tuinderij" Wijst op eene rede, die de Duitsche staatssecretaris, Feder, ge houden heeft voor de vereeiiig'ingen van Duitsche huisvrouwen. Genoemde spre ker wees op de verantwoordelijkheid der vrouw uit economisch opzicht, omdat 60pCt. tot 80 pCt van het nationaal inkomen door de handen der vrouw gaat. De vrouw moet een juist gebruik dezer gelden leeren. En dan, zegt de staats man, moet de Duitsche vrouw slechts producten van eigen bodem koopen, want, doet ze dat niet, dan bevordert ze de werkloosheid en de spreker rekent zijn gehoor voor, dat voor iedere 2000 Mark aan invoer een Duitsch gezin werkloos kon worden. Groenten mogen daarom alleen gegeten worden, als de Duitsche grond deze in voldoende mate oplevert. De Tuinderij commenteert hierop: Zijn we goed ingedcht, dan zou er bij de laatste verdragsonderhandelingen tusschen Duitschland en Nederland ook de afspraak zijn gemaakt, dat men niet zou ageeren tegen 't gebruik van weder- zijdsche producten, dus ook niet tegen het koopen van Hollandsche groenten in Duitschland. En nu gebeurt dat zelfs op een min of meer officieele wijze, want we weten, wat in Duitschland zoon uitspraak beteekent. Het blad vraagt, wat onze Regeering tegen zulke uitlatingen zal doen? J. M. F., 51 j., slager te Oost en West Souburg (thans wonende te Breskens) heeft hooger beroep aan- geteekend tegen het vonnis der recht bank van 29 Januari j.l., waarbij hij wegens het slachten van een stuks vee waarvoor den accijns niet was betaald, is veroordeeld tot 75 b. s, 25 d.h. en 25 b. s. 5 d.h. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft de navolgende vonnis gewezen: met een rijwiel niet uitwijken naar links bij inhalen. C. G,. te Vlissingen: 2 b. s. 2 d. h,; de linkerzijde van den weg houden: P- de P. te Koudekerke: 2 b. s, 2 d. h.; met een motorrijtuig daarmede rijden zonder deugdelijk, nauwkeurig werkend stuurtoestel. J. H.. te Wolphaartsdijk 15 b, s. 15 d h met een motorrijtuig rijden, zonder ten minste twee krachtig werkende rem men: J, B„ te Wolphaartsdijk: f 5 b. s, 5 d. h; met een motorrijtuig rijden, zonder spiegel: A. A. J. M„ te Hansweert; A. G.te 's Heer Arendskerke; J. W. de P., te Oost- en West Souburg, M. C. de V., te Sint Laurens ieder: 3 b. s. 3 d. h.; een motorrijtuig zonder voldoend toe zicht anders dan met in rust gebrachten motor op een weg laten staan. J. V., te Koudekerke: 10 b. s. 10 d h.; met een motorrijtuig rijden met te groote wielbelasting: J. C. B., te Kruinin- gen: C, V, te Wemeldinge; W. W„ te Krabbendijke: ieder 3 b. s. 3 d.h.; met een motorrijtuig met een te groote snelheid rijden: F. C te Amsterdam: 1 b. s. 1 d. h.; met een rijwiel rijden zonder licht of reflector: J. D te Coiijnsplaat: 5 b. s. 5 d. h.; H. L. te Oostkapelle; C. B., te Vlissingen ieder: 2 b s.. 2 d, h.; met een rijwiel voor een anderen weg gebruiker, den doorgang niet vrijlaten: C. E. H„ te Middelburg: Ontslag van rechtsvervolging ging die jaarlijks tentoonstellingen hield waar uitsluitend narcissen werden ge ëxposeerd. Vaak waren daar nieuwig heden te bewonderen die door Holland sche kweekers waren gewonnen en aan Engelsche collega's verkocht. Hooge prij zen werden daarvoor gevraagd en ver kregen, vooral als men er gunstige hy- bridatie eigenschappen in zag. Al kun nen we het hybrideeren hier niet uit voerig beschrijven in 't kort mogen we het niet onvermeld laten omdat het kruisen zeker niet zoo gemakkelijk is als de handeling er van overbrengen van het stuifmeel der eene op den stampei- der andere bloem doet verwachten. Men moet werkelijk vakman zijn en vol komen op de hoogte wezen welke eischen de te kruisen planten aan de cultuur stellen, om daarmede succes te bereiken. Na elke kruising komt voor den kweeker een moeilijke periode van wachten af de bevruchting heeft plaats gevonden. Vaak als hij meent over het welslagen te kunnen juichen bij het aan schouwen van het groeiende vruchtbe ginsel, blijkt dat later geen enkel zaadje te bevatten. De kweeker laat zich daardoor niet ontmoedigen en gaat door tot zijn arbeid eindelijk beloond wordt met 'n aantal glimmend zwarte zaden. Daarmee is dan 'n nieuwen tijd van wachten voor hem aangebroken want het duurt ongeveer zes jaar voor hij daarvan de eerste bloemen zal aan schouwen. Geen wonder dat hij den eerst zichtbaren knop met dagelijks grooter wordende spanning bespied. En als ze dan eindelijk hun eerste bloemen ver- toonen blijkt 't alles vergeefsch te zijn met een rijwiel of motorrijtuig rijden op zoodanige wijze en met zoodanige snelheid dat de veiligheid van het ver keer wordt in gevaar gebracht. J. de W. te Oost- en West Souburg: 10 b s. 10 d. h.; N. de K., te Middelburg: 15 b. s, 15 d h.; J. J. B., te Vlissingen: 25 b. s. 10 d. h.; J. den H„ te Rotterdam, na gedaan verzet: Bekrachting van het von- l nis waarvan verzet. j een motorrijtuig doen besturen, onder toezicht, voor hfet verkrijgen van een rijbewijs, door iemand, die den vereisch- ten leeftijd nog niet heeft bereikt: J. K. te Veenendaal 10 b. s. 10 d.h.; straatschenderij; M. C. S- te Middel burg geen straf; L. v. d. H. te Seroos- kerke vrijspraak; i niet zorgen dat een op zijn la^op dep openbaren weg geplaatst voorweï-p be- horlijk verlicht is: P. W. J. H. te 'sGra- venhage 1 b. s. 1 d.h.; verstoring der nachtrust: W. L. S. te Middelburg 15 b. s. 15 d.h.; openbare dronkenschap: J. C. M. te Nieuw en St. Joosland 15 b. s. 15 d.h.; idem bij herhaling: J. J. V. te Middel burg 3 d.h.; vee laten loopen op eenig weiland, tweemaal gepleegd: J. J. G. te Middel burg 2 maal 10 b. s. 10 d.h. voor iede re boete; zonder het vereischte verlof zwak-al- coholische drank in het klein verkoo- pen: Ca. D. te Vrouwenpolder 10 b. s, 10 d.h.; met ontslag van rechtsvervol- ging voor wat betreft de overtreding: handelen in strijd met een algemeenen maatregel van bestuur bedoeld bij art. 43 der Drankwet; overtreding ijkwet: P. G. te St. Lau rens, vrijspraak, teruggave van den maat; C. A. B. te Middelburg, berisping, verbeurdverklaring der gewichten; H. L. te Middelburg, 10 maal 0.50 b. s. 1 d.h. voor elke boete, verbeurdverkla ring der inbeslaggenomen gewichten; met een voertuig op den tramweg ver blijven, terwijl det ram in aantocht is: D. V. te Middelburg 5 b. s. 5 d.h.t als schipper niet voorzien zijn van 'n exemplaar van het Alg. Regl. van Po litie voor Rivieren en Rijkskanalen, noch van het betrokken bijzonder regle ment: J. P. J. de M.; J. J. beiden ge domicilieerd te Rotterdam ieder 2 maal 2 b. s. 2 d.h. voor iedere boete; als schipper gebruik maken van een Rijkskanaal en niet den naam van het schip duidelijk leesbaar aangegeven heb ben op het schip: A. K. te Antwerpen gedomicilieerd 3 b. s. 3 d.h.; zonder vergunning vanwege den M. v, W. met een rijwiel rijden over kanaal- gronden welke geen openbare wegen zijn: Pa, v. E. te Vlisingën 1 b. s, 1 dag hechtenis; rapen van schelpdieren aan den voet der vooruitspringende werken: A. J. v. T. te Oost en West Souburg 1 b. s. 1 dag hechtenis; openbare plaatsen op eenigerlei wijze verontreinigen: A. J. te Meliskerke 2 b. s, 2 dagen hechtenis; te Middelburg zonder vergunning op straat een openbare vermakelijkheid ge ven: P. de W. te Middelburg 10 b. s. 10 dagen hechtenis; te Serooskerke des Zondags eene vergunningslocaliteit geopend hebben: A. W. te Serooskerke, geen straf in ver band met de geringe beteekenis van het feit en de omstandigheden waaronder 't is gepleegd; te Vlissingen zonder vergunning van B. en W. uitvliegende duiven houde/: Ha. Ha. S. huisvrouw W. F. de R, te Vlissingen 2 maal 10 b, s. 10 d.h.; tegen een deur van een gebouw staan: M. M. te Vlissingen 25 b. s. 25 d.h. geweest omdat er geen enkele onder is die beter dan de ouders bevonden wordt. Er behoort moed toe om dan toch door te zetten zóó lang, tot dat als belooning voor alle toewijding er één wordt ge vonden die door vorm of kleur alle an deren overtreft, 't Spreekt van zelf dat, waarvan alleen door 't voortkweeken van den bol de goede eigenschappen der zaailingen kan behouden, het nog ver scheidene jaren duurt voordat men daarvan een flink kwantum bezit. Door het groote verschil in vorm bleek het al spoedig noodzakelijk de verschil lende verscheidenheden in afzónderlijke groepen onder te brengen. Nadat men ze eerst in 16 en in kwart eeuw later in 3 groepen had vereenigd kwam de Royal Horticultural Society in 1910 met n ge heel aparte indeeling. Deze bestond uit elf groepen en werd hier te lande door het narcissen comité van de algemeene Ven voor bloembollen cultuur overge nomen waarbij zich de meeste kweekers aansloten. Maar nu, de kweekers met hun nieuwe verscheidenheden steeds verder afwijken wat vorm en kleur be treft heeft men al reeds 'n toevlucht moe ten nemen tot het vormen van 'n paar zij 't dan onofficieele, groepen. En waar de grootste verrassingen mogen worden verwacht van kruisingen tusschen de verschillende groepen onderling, zal men eerlang zooal niet een nieuwe algeheele groepeering, toch zeker een aanvulling daarvan kunnen verwachten. Al werden oorspronkelijk van uit Midden-Azië, Noord-Afrika, en Zuid- Westelijk Europa de narcissen bollen hier ingevoerd, na al wat de kweekers Goederen aan faillieten boedel onttrokken. Voor den Bredaschen Politierechter stond terecht de 35-jarige B. J. Gr, uit Stavenisse, aan wien ten laste was ge legd dat hij op of omstreeks 22 Novem ber j.l. te Stavenisse ter bedriegelijke verkorting van de rechten zijner schuld- eischers, nadat hij op 22 November van dat jaar door de Arrondissements rechtbank te Breda in staat van fail lissement verklaard was, welk vonnis hem bekend was, een hem toebehoorend gouden horloge met dito ketting aan den boedel heeft onttrokken door deze voorwerpen uit het door hem bewoonde huis naar het huis van zijn schoonvader, A. C, v. L., te brengen en niet aan den curator in zijn faillissement, zijnde mr. A. J. v, d. Hoeven te Tholen, op te ge ven. Als verdediger trad in deze zaak op. mr. A. A. J. Dirven, advocaat te Bergen op Zoom. Er waren in deze zaak twee getuigen opgeroepen, w.o. de curator, die echter wegens ongesteldheid verhinderd was thans te verschijnen. Verdachte, het eerst gehoord, gaf toe het horloge met ketting naar de woning van zijn schoonvader gebracht te heb ben, doch beweerde dat een en ander niet zijn eigendom was. Hij brobeerde zulks waar te maken door een bij zich hebbend horloge zonder wijzers en glas te toonen, hetwelk hij den Politierech ter voor 10 pop te koop aanbood! Nadat de hotelhouder C. L. v. D. uit Stavenisse als getuige zijn verklaring had afgelegd, stelde de Politierechter de verdere behandeling dezer zaak uit tot 9 April e.k., om alsdan verdachte's curator te hooren. Ille Vlaamsch Technisch Congres. Op 6, 7 en 8 April wordt te Leuven het derde Vlaamsch Technisch Congres gehouden. Het omvat de volgende af- deelingen: Weg- en Waterbouwkunde, Bouwkunst en Stedenbouw, Werktuig kunde, Electrotechniek, Mijnbouw, Pho- tographische Techniek, Technische eco nomie. Een vijftigtal vooraanstaande Techni ci, waaronder meer dan tien Nederland- sche Ingenieurs en Architecten, zullen er als sprekers optreden. Faillissementen. Het faillissement van L. J. Lockefeer, havenmeester te Cl in ge (Nieuw Na men), curator mr. C. M. Kegge te Goes, is door het gerechtshof te 's-Gravenhage in hooger beroep vernietigd. Handelsregister. Aan de in de „Ned. Mercuur" opge nomen wekelijksche openbaarmakingen i.z. „Het Handelsregister" betreffende Zeeland ontleenen wij het volgende: Inschr ij vingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). N.V. Brandstoffenhandel Schouwen en Duiveland, Oude Haven A) 413, Zierik- zee. Directeur: C. Boogerd. Mulder's Handelsonderneming, Pot tenbakkerssingel Q 49, Middelburg, han del in consumptieartikelen en agentu ren. Eigenaar J. Mulder. er aan hebben verbeterd kunnen we haar gerust als een Nederlandsche bloem beschouwen. Ze ontbreekt nog te veel in onze tuinen en als we haar vin den wordt de beweeglijke pracht meest al aan banden gelegd waardoor haar decoratieve waarde volkomen verloren gaat. In en om Duinbeek bij Oostka pelle, vinden we prachtige voorbeelden van verwildering, waardoor hun schoon heid ten volle tot ons spreekt. Natuur lijk, niet iedereen heeft in zijn tuin de daartoe noodige ruimte maar ook op kleinere schaal kunnen we dat benade ren. Kleine onregelmatige en vooral los se groepjes, in 't gazon, voor en tus schen lage heesters, ja zelfs in den bor der kunnen 'n onzegbaar fraai effect ge ven. Voor border beplanting is 't gewenscht de bollen dichter bijeen te planten, want nu gaat 't hoofdzakelijk om de kleur. Eenmaal geplant kunnen ze jaren lang blijven staan en brengen ons elk voorjaar opnieuw in verrukking- Eerst om de heldhaftige wijze waarop ze in 't vroege voorjaar hun neus boven den grond steken, wat later door hun krach tige groei en tenslotte door de veel be lovende knopjes. Daarvan kunnen we er spoedig wat in een vaas zetten waar ze zich ongeschonden zullen ontwikke len en wat voorjaar vreugde in huis brengen. Narcissen in huis en tuin, als de paaschklokken luiden schalt uit hun gouden trompetten n zonlicht fanfare. Moge die gehoord en verstaan wor den! G- Budde. 'Zal over| af het de were borel a.s, nisct fonie TeleJ Postj burl ring 35-ja 25-j£ ling voor| een Comi Qua tl schal A. hebfc Ml tal f| ste menJ s I Bi avor. Nedl Wall om I ver| eer G. ball Eer gesjj mei datl fee| is, afgj slei dit 1

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6