R.S." de nationale fiets nog beter, nog goedkooper SS BUITENLAND. Uw keus zal dit jaar niet moeilijk zijn, want de „R.S." Stokvis fiets - die in één jaar een gewel dige reputatie verwierf - is niet alleen belangrijk verbeterd, maar ook nog in prijs verlaagd! „R.S." is uw vertrouwen waard: zij komt uit de be faamde fabrieken van R. S. Stokvis Zonen en wordt ten volle gegarandeerd. Bedenkt dat „evengoed als een „R.S."niet bestaat, want „R.S." is de eenige goedkoope fiets met een echte Torpedonaaf, Dunlop- banden en een Dunlop rubberzadel. Alle „R.S." fietsen worden compleet geleverd met zwarte Dunlop- banden, Dunlop palenl-rubberzadel, kettingkast, celluloid stuur, tasch met inhoud, buisbagagedrager, seinlicht en bel. Op elke „R.S." fiets behoort een Berko-Erres lamp met verchroomde Stokvis-reflector. Die kost U slechts f 6.75. BELGIË. ENGELAND. OOSTENRIJK. inzake huur en pacht van gemeente eigendommen en 3e. het verleenen van kwijtschelding, v/elke krachtens de wet of een overeenkomst of op gronden van billijkheid toekomt aan de huurders pachters of gebruikers van gemeente eigendommen voor zoover dit uitslui tend betrekking heeft op perceelen, wel ke zijn aangekocht ter verbetering van voormelden weg. De heer Wisse meent, dat B. en W. bij aanneming van hun voorstel een groote verantwoordelijkheid op zich nemen, terwijl de raad deze afschuift Voor hem als raadslid drukt die ver antwoordelijkheid echter dermate zwaar dat hij niet aan het onderhavige voor stel kan medewerken, 't Is toch heusch geen bezwaar om eens enkele malen meer samen te komen? Ook de heer v. d. Putte vindt het niet goed dat de Raad uitgeschakeld wordt. B. en W. meenen dat het toch wel 'n beetje ver gaat als men voor elke af wijking van de gestelde prijzen dan Raad bijeen moet roepen. Na ampele be spreking wordt het voorstel teruggeno men. B. en W- zullen nu de benoodigde grond aanltoopen, behoudens goedkeu ring van den Raad. De Raad ging hierna in comité-gene raal. Na opening der openbare zitting werd aan de rondvraag begonnen. De heer Wisse informeert of men voor het uitdiepen van slooten vergun ning behoeft van B. en W- De V o o r z. zegt, dat men ingevolge artikel 67 van het reglement op de we gen en voetpaden verplicht is hiervan kennis te geven aan het gemeentebe stuur. RAAD VAN VEERE. Uniform-verbod enz. voor amb tenaren- Een onverkwikke lijke historie. VEERE. Vrijdag vergaderde de voltai lige Raad dezer gemeente onder voor zitterschap van den loco-burgemeester, wethouder F. J. Castel. De V o o r z. heette allen bij deze door hem voor het eerst na het vertrek van den heer Dronkers gepresideerde vergadering en bracht tevens de geluk- wenschen, als zoodanig vervat in een schrijven van den vorigen burgemeester, van dezen aan den Raad over. Spr. deelde mede, dat bij het bezoek van minister de Wilde aan Walcheren, Z.E., vergezeld door den secretaris-ge neraal en den Commissaris van de Ko ningin een officieus bezoek aan deze gemeente zullen brengen op Donderdag a-s. te 9 uur des voormiddags. Z.E. zal dan eenige gemeentegebouwen bezich tigen. De heer Gideonse c.s, berichten dat men het puin op de voorgestelde voor waarden voor den Vioskeweg heeft ge bruikt, Deze weg is thans gereed geko men. De V o o r z. merkte op, dat, indien er nog puin mocht overschieten nadat het pad langs den Torenwal geheel van zijn onderlaag voorzien is, dit dan kan worden aangewend om de zachte plek ken in den Vioskeweg te verharden. Aldus besloten. Een schrijven van eenige gemeen ten om deel te nemen aan het plan be treffende bescherming tegen luchtaan vallen e.d., werd voor kennisgeving aan genomen- De vereeniging Hendrick de Keyser vroeg om een bijdrage, eventueel een renteloos voorschot voor restauratie doeleinden in Groningen. Het schrijven werd voor kennisgeving aangenomen. Mevrouw DronkersLucasse vroeg eervol ontslag als regentesse van het Godshuis, hetgeen werd verleend. Aan den burgemeester van Hedel en Kerkwijk, vroeger als zoodanig te Vee- re, werd eervol ontslag verleend als plaatsvervangend-secretaris, lid van de commissie van den Veerschenweg en ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Het voorschot ingevolge art. 103 L. O. Wet 1920 voor de Christ. School werd vastgesteld op 825, De kring Goes der keuringsdiensten van waren berichtten, dat de bijdrage van Veere in de kosten 112.01 zal be dragen, hetgeen met alg. stemmen werd goedgekeurd. De heer Poppe, pachter van de stads weide, vroeg ontheffing voor de drie volgende jaren, op grond van het feit, dat hij door het voortdurend gebruik van het veld als voetbalterrein er niet het minste profijt van heeft. Bovendien is de omheining van dien aard, dat het wel eens voorgekomen is, dat zijn paar den des nachts door Veere liepen. De V o o r z. kon zich dezen toestand in denken. De omrastering is vaak afge broken door onbekenden. Pachter be taalt 10 per jaar en spr. stelde voor hem daarvan te ontslaan. Bij het aan leggen van het wandelpad langs den wal heeft Waterstaat, aan wien dit ter rein behoort, besloten een goede om rastering te laten aanbrengen aan dien kant, Voor de gemeente zou een der gelijk werk ook eenige onkosten met zich meebrengen. Spr. kon echter nog niet zeggen hoe dit gebeuren zal en hoe veel het zal moeten kosten. Het ver zoek van den heer Poppe werd met alg. stemmen ingewilligd. De heer Wou ters stelde voor voor de afrastering harmonicagaas te gebruiken, doch de met bandrem en freewheel. Omzetbelasting inbegrepen. heer Gideonse was de meening toe gedaan dat dit wel goed voor kippen is, maar niet voor voetballers, De heer Wouters heeft echter een varken achter harmonicagaas gehouden, doch de heer Gideonse vond dat een stel letje voetballers veel meer mans is dan een varken. De V o o r z. sloot de dis cussies en zeide dat B. en W. uitvoerig over dit punt zullen beraadslagen. De wijziging van het Ambtenarenre glement (uniformverbod e.d.) zooals de ze van hoogerhand is vastgesteld en welke ter inzage heeft gelegen voor de leden van den Raad, werd met alg. st, goedgekeurd. Er was verder een schrijven van Van Nimwegen en Bekkers te Vlissingen bin nengekomen, waarin deze heeren con cessie vroegen voor radiodistributie in de gemeente. B. en W. hadden nog geen tijd gehad dit onderwerp te besttidee- ren, zoodat de V o o r z. voorstelt dit schrijven voorloopig niet aan de orde te brengen. De heer Blind achtte het geraden, dat de heeren in quaestie eerst eens de inwoners omtrent radiodistri butie zouden polsen alvorens de Raad concessie zou verleenen, want mocht 't blijken, dat er geen voldoende deelname was om het aanleggen van het benoo digde materiaal te verzekeren, dan zou den de heeren toch de concessie bezit ten, hetgeen tot moeilijkheden aanlei ding zou kunnen geven, zooals spr. met eenige voorbeelden aanduidde. Wethou der Van Beveren was het hiermee eens. Op een desbetreffende vraag licht te de V o o r z. toe, dat de onkosten voor de gemeente ongeveer 16 zou den bedragen en dat er een aantal pa len opgericht zou moeten worden, het geen hem er toe noopte voor te stellen met concessie te wachten. Aldus be sloten. In samenwerking met V. V. V. te Middelburg wordt door de N.V. D. IJ. Alta's Uitgevers- en Courantenbedrijf te Amsterdam een uitgave „Mooi Zee land" over geheel Nederland verspreid. Hiermee zouden B. en W. hun instem ming willen betuigen door het plaatsen van een advertentie ten bedrage van 40. De V o o r z, voelde wel, dat dit veel van de gemeente vergt, doch het zou z.i. in het belang van het vreemde lingenverkeer zijn, dat toch al in de laat ste jaren veel te lijden heeft gehad door de financieele crisis. De Raad kon zich tenslotte zonder hoofdelijke stemming met de zaak vereenigen. De hondenbelasting 1934 werd vast gesteld op 189. Er zijn momenteel 67 honden in de gemeente. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten, dat de schade die berokkend is aan de woningen van twee gemeente raadsleden en een particulier, die naast een dier heeren woont, doordat inder tijd carboleum op den voorgevel was aangebracht, door de gemeentekas zal worden vergoed, in afwachting, dat men van andere zijde alsnog de schade kan verhalen. Deze bedraagt in totaal 28.74. De heer Blind vroeg of in dergelijke gevallen niet altijd de scha de op de gemeente kan worden ver haald, teneinde de(n) dader(s) te laten zien, dat zij den persoon niet een hak zetten, doch de gemeente schade be rokkenen. De V o o r z. vindt dat men beter iedere zaak opnieuw aan den Raad kan voorleggen en zou zich gaar ne niet verder over dit onverkwikke- lijken voorval willen uitlaten. Hij bracht dank aan den Raad voor zijn houding in deze. Van het Ministerie van O., K. en W. was bericht, dat de restauratiewerk zaamheden aan het stadhuis, oorspron kelijk op één ton begroot, ongeveer 14.000 meer zullen vorderen. Te dien einde is men in onderhandeling met het ministerie. De heer Gideonse vroeg bij de rondvraag naar het bedrag dat uitge trokken is voor de werkverschaffing, n.l. 1000. De V o o r z. lichtte toe, dat er nog speling is. De mestvaalt wordt evenals de Torenwal momenteel onder handen genomen, terwijl de werkzaam heden aan den weg langs de Korte Noordzijde reeds klaar is. Waarschijn lijk zal men de volgende week aan de rioleering van de Wagenaarstraat kun nen beginnen. De heer Blind vroeg, of er genoeg teer is voor den Toren wal. De V o o r z. kan zich hierover nog niet definitief uitlaten, daar men nog maar met een onderlaag gereed geko men is. Voorts vroeg de heer Gideon se nog, of de Wagenaarstraat niet ver beterd kan worden voordat de bieten campagne een aanvang neemt, hetgeen den V o o r z. deed opmerken, dat de bewoners van die straat reeds geklaagd hebben dat het verkeer daar veel ge dreun veroorzaakt. Mogelijk kan men dit euvel verhelpen door later die straat te beklinkeren. De heer Blind wees op den toestand van het rijwielpad aan het begin van den weg. De V o o r z. zegde hierover aan de commissie van den Veerschen weg te schrijven. Berucht misdadiger gepakt- Te Brussel is gearresteerd 'n zekere Pier re Nathan, 26 jaar oud van een beken- j.l. te Parijs de vrouw van een beken- Jen industrieel, Hérel genaamd, van het leven beroofde. De moordenaar was op 23 Februari met een verloopen dan seres in Parijs aangekomen en had al daar onder den valschen naam van graaf de Narmont d'Offange in 'n dansgelegen heid kennis gemaakt met mevrouw Hé- rel. Enkele dagen later lokte hij de vrouw in een hotelkamer, hield haar onverwacht een bedwelmend vocht on der den neus en verdronk zijn slacht offer vervolgens in een badkuip. Hij nam de juweelen en het handtaschje van de vrouw mee. Het handtaschje bleek ech ter niet meer dan 40 fr. te bevatten en een bos sleutels. Met de sleutels begaf hij zich naar de woning van de onge lukkige, waar hij aan het kamermeisje vertelde door mevrouw Hérel gezonden te zijn om haar bontmantel te halen. Dezen bontmantel heeft hij later in be waring gegeven aan een vriend- Een deel van de juweelen heeft hij te Ant werpen verkocht, de rest schonk hij aan zijn vriendin, de danseres, die even eens is gearresteerd. Pierre Nathan heeft naar hij aan den rechter van instructie bekende nog meer misdrijven op zijn geweten. Eenige maanden geleden stal hij voor 180.000 franks juweelen van zijn grootmoeder, die te Parijs woont, en kort tevoren met medeplichtigheid van zijn vriendin voor fr. 200.000 juweelen van den heer van Schelle in de Brusselsche voorstad St. Gillis. Nathan behoort zelf tot een geachte Brusselsche handelaarsfamilie, die ech ter sedert lang alle betrekkingen met hem had verbroken. Drama op zee. Ter hoogte van Queenstown ontdekte de bemanning van een Engelsche tankboot een reddings boot op de golven, waarin zich twaalf leden der bemanning van een gezonken Belgische stoomboot bevonden. Toen 't tankschip bijdraaide en lijnen liet zak ken, gingen alle schipbreukelingen aan één zijde van de boot staan, waardoor deze omsloeg. Tengevolge van de heerschende duis ternis en de buitengewoon onstuimige zee, slaagde men er slechts in vijf van de schipbreukelingen te redden. De zeven anderen kwamen in de gol ven om het leven. Uit mededeelingen van de geredde schipbreukelingen bleek, dat zij al ne gen uur op de golven hadden rondgedre ven, voordat zij door de tankboot wer den opgemerkt. NAZI-PROPAGANDA. Thans per brief. Van Duitschland uit is men den laat- sten tijd een nieuw propaganda-middel tegen Oostenrijk gaan toepassen. Dit bestaat daarin dat de Oostenrijksche be volking wordt overstroomd met een vloed van propagandabrieven waarin 't huidige Duitschland wordt geschetst als een paradijs en de Oostenrijksche re geering wordt uitgescholden. Deze actie gaat uit van den „Kampfring der Deutsch-Oesterrreicher im Reiche", een vereeniging van Oostenrijkers of oud- Oostenrijkers, of zelfs zoogenaamde Oostenrijkers, die onder den invloed van Duitsche nationaal-socialistische krin gen is ontstaan. Elk lid van den Kampf ring is verplicht een zeker aantal van die propagandabrieven te zenden aan adressen in Oostenrijk die hem worden opgegeven, welke brieven geopend en gefrankeerd bij de besturen van de af- deelingen moeten worden ingediend, welke de brieven nagaan, sluiten en verzenden. Eiken dag worden honder den van die brieven in beslag genomen of door de geadresseerden bij de politie ingeleverd. Ook worden dergelijke brie ven van officieele Duitsche zijde, d w z, door gendarmerie, postambtenaren e d. aan soortgelijke Oostenrijksche afdee- lingen gezonden. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6