KERKNIEUWS. LANDBOUW. RECHTSZAKEN. Een lichte borsteling ONDERWIJS. SPURT. LAATSTE BERICHTEN. BEURSTHERMOMETER van Vrijdag. LEGER EN VLOOT. BURGERLIJKE STAND. GEMENGD NIEUWS. BEURS- EN WISSELKOERSEN. Het eerste fetal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van beden. ZUID-BEVELAND. Autobusdienst. ZEEOWSeH-VLMPBEREN W.D. KOOPT NEDERLANDSCHE HONING. DE MUITERIJ OP DE „ZEVEN PROVINCIëN". Kapitein Eikenboom krijgt vier mnd. gevangenisstraf. DE „WALCHERENSCHE ZWEEFVLIEGCLUB OPGERICHT. Suiker Rubber Phüips Amerika „STAVISKY." AMSTERDAM, 9 Maart. Ned, 2e 1. 32 1000-5 100*—100%. Ned. 17 1000-41/, 100*—100*. Ned. 31 1000-4 100*—100. Ned. 33 1000-4 100*—100. Certificaten-3 8787*. O. Indië 22 1000-6 97—97. O. Indië 32 1000-5 99*—100. O, Indië 26 1000-41/* 96V2-97*. Denemarken Oblig. '26-5 85*85*. Duitschl. 100-7 5656. Duitschl. 30 1000-5 48*—49*-48*. Zwitserl. oblig. '24-5 100*100*. Zwitserl. Staatssp. '27-4* 100%—100*. Amsterdam 1933-5 101* 's-Gravenhage 1929-4* 100*101 Rotterdam 1926-1930-4* 94—93* Utrecht, prov. 1929-4* 101* Berlijn 1925-6 29*—29* gaven blijk een en ander te waardee- ren, De Kroon heeft thans beschikt op het beroep, ingesteld door J. F. Ogier te R i 11 a n d-B a t h tegen de beschikking van Ged. Staten van Noord-Brabant waarbij hem vergunning is geweigerd tot het in werking brengen van een markt- autobusdienst op Donderdag van Ril- land-Bath over Korteven naar Bergen op Zoom, voor zoover Noord-Brabantsch grondgebied betreft. De Kroon heeft met vernietiging van het besluit van Ged. Staten van N. Brabant aan den heer Og:er vergunning verleend tot het in werking brengen van bedoe den autobusdienst, doch on der verschillende voorwaarden. Verdronken. KRABBENDIJKE. Hedenmorgen on geveer 10 uur ontdekte de havenmees ter dat een fiets onbeheerd stond tegen een der meerpalen aan de haven. Bij nauwkeuriger onderzoek zag hij een man in het water liggen .Het bleek te zijn N. V., chauffeur bij den dokter al hier. KRUININGEN. Van de gelegenheid welke in deze gemeente dezen winter aan de jeugdige wcrkloozen geboden werd om zich te ontwikkelen en te ont spannen, is in den laatsten tijd weinig gebruik meer gemaakt. Door den burgemeester zijn daarom thans de lokalen voor bovengenoemd doel gesloten. Brandwonden. BRESKENS. Het zoontje van den dropsfabrikant V. alhier kwam Donder dagmorgen met beide armen in een pot kooksel te vallen- Met ernstige brand wonden werd hij naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht. BRESKENS. Donderdagavond kwam de Vereeniging het Groene Kruis alhier onder voorzitterschap van den heer J. de Groote in openbare jaarver gadering bijeen. Uit het jaarverslag van den secretaris, dat zeer uitgebreid een opsomming gaf van de in het afgelcopen jaar voorge- va.len gebeurtenissen, bleek o.a: dat de vereeniging Het Groene Kruis het alge meen belang in hooge mate dient, dat haar ledental -nog steeds stijgende is en dat de vereeniging finantieel sterk staat. De vergadering juichte dan ook zeer toe het voorstel van het bestuur, om voor een goede opberging van de groote magazijnvoorraad een gebouw te stich ten of voor dit doel te trachten een groot lokaal te huren. De rekening over 1933, welke ter ver gadering door een commissie werd na gezien en in orde werd bevonden, sloot met een saldo van 20, Het aftredende bestuurslid Van den Heuvel werd bij acclamatie herkozen. Goes Geref. Kerk. Op het drietal te Arnhem (3e pred. plaats) komt voor ds. J. C. J. Kuiper te O. en W. Souburg. Actie tegen verlaging van bietensteun. Naar wordt bericht, zal door het be stuur van de Z.L.M. worden gereageerd tegen het p.an der regeerng om den suikerbietensteun voor 1934 te bepalen tot 90 procent van de bieten, die in 1933 werden gesteund, en tegen de verlaging van den garantieprijs der bieten tot 10 per 1000 kg. Mede gezien de voorgestelde verla ging van den richtprijs der tarwe, ziet de-Z.L.M. in de verlaging van den sui kerbietensteun een streven om geleide lijk tot vermindering van den geheelen Zeeuws. Hyp.B-5 100*100* Zeeuws. Hyp. B-4* 100100 A Amsterd. Bank 116*115% C Rott. Bankver. 79*79* A Twentsche Bank 80 A Pref. Gruyter Zn A 117*118 A Pref. Jurgens A 86*86* A Ned. Gist- en Spiritus. 385*385* A De Schelde N.B. 21*21* A Ver. Papf. v. Gelder 57*56 C Am. Car Foundry 17*17* C Am. Sme.t Ref. 26*27* C Farbenind. I.G. 78* C U. States St. C. 32*—33* C North Am. Cy 11*12*. A Born. Sum. H.M. 124—124*. A Linde Teves en Stokv. 64*64* A Ned. Wol Mij 103*—103* A Singkep Tin M. 87*90* A J. C. Japan Ln. 2527 A Rotterd. Lloyd 44*43* A S. M. Nederland 45* A Amst. Thee C. M. 58* steun aan den landbouw te geraken. Zoolang de bedrijfsuitkomsten nog steeds verliezen vertoonen, acht men den tijd voor steunverlaging voor den landbouw nog niet aangebroken. De heer W. E. Asbeek Brusse te Zeist schrijft ons, dat bij het koopen van ho ning al geruimen tijd de consument op slinksche wijze om den tuin wordt ge leid. In de meeste gevallen wanneer men denkt Nederlandsche honing te koopen, krijgt men buitenlandsche in handen gestopt. Er zijn n.l. in ons land firma's, die onder eigen etiket zeer goedkoope buitenlandsche honing als zuivere bijenhoning aan de markt bren gen, daarbij zoowel het publiek als de winkeliers in den waan brengend dat het Hollandsche honing is. Men dient daarom bij het koopen er op te letten, dat de honing is voor zien van het Rijksmerk, met het Neder landsche wapen. Dat alleen geeft waar borg, dat men zuiveren, volwaardigen Nederlandschen honing koopt. Veel buitenlandsche honing is afkom stig uit landen met voor ons begrip ach terlijke hygiënische toestanden. Wan neer men weet dat de honingbereiding allerlei mogelijkheden tot verontreini ging biedt, dan moedigt dit het gebruik van dit artikel uit die landen niet aan. Als een potje honing onder rijksmerk kristalliseert is dit een bewijs van deug delijkheid; kristalliseert andere honing, zelfs na lang bewaren, niet, dan heeft het in vele gevallen waardevolle onder deden verloren, en is in dit opzicht minderwaardig geworden. Het gevolg van het verdringen van ons vaderlandsche product door buiten landsche is dat de imkers hun bedrijf meer en meer achteruit zien gaan, met alle gevolgen van dien. Verder bedraagt het indirecte nut, dat de bijen verrichten door bevruchting van bloemen, tuin- en landbouwgewas sen, voor ons land meerdere millioenen guldens per jaar, en het is voor deze be drijven van onschatbare waarde. Daar om zorge men dat de bijenhouder zijn product vlot en tegen behoorlijken prijs kan verkoopen. De honingconsumenten dienen te too- nen dat zij het Nederlandsche product in bescherming willen nemen, door al leen honing met r ij k s m e r k te koo pen, dus voorzien van het Neder landsche wapen. Alleen die honing koope men. Hooger beroep." De officier van justitie te Middel burg heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter, waarbij H. van O., 25 jaar, boekhouder, wonende te Goes, wegens beleediging is veroordeeld tot 10 of 5 dagen hechte nis. Arrond.-Rechtbank te Middelburg. In de zitting van Vrijdag werden de volgende vonnissen uitgesproken: oplichting: D. de K., 46 j., werkman, Terneuzen, en D. D., 36 j., arbeider, Axel, vrijspraak; verduistering: K. M. F. D., 47 j., vee drijver, Hoek, vrijspraak; Diefstal: D. H., 26 j., en A. P. de M., 29 j., beiden visschers, Breskens, ieder 1 maand gev. voorw., proeftijd 3 jaar; het dooden van een anders dier: F. J. E., 22 jaar, visscher, Breskens, 10* of 5 d. h.; bedreiging: L. v. d. G., 36 j., boeren knecht, Zierikzee, 1 maand gev. voorw., proeftijd 1 jaar; diefstal: M. Ph. W., 28 j., dienstbode, Hontenisse, 1 maand gev. voorw., proef tijd 2 jaar; overtreding Jachtwet: A. N. K., 24 j., landbouwersknecht, 's H. Arendsker- ke, bevestiging vonnis van den kanton rechter, behalve de opgelegde straf, 2 x 7 d. h. voorw., proeftijd 1 jaar.; overtreding Steigerreglement in Zee land: C. M. D., 26 j., chauffeur, Colijns- plaat, bevestiging vonnis van den kan tonrechter, vrijspraak; vervoer van ganzen op kwellende wijze: M. de W., 35 j., koopman, Co- lijnsplaat, bevestiging vonnis van den kantonrechter, 15 of 5 d. h.; A Houth. Alberts 35*35*3. C Baltimore Ohio 17171/». A Southern Rlw. 18*19%. C Union Pac. Rr. 75 C Int. Nicke lCy. 15*16*. A Kol. Bank 55*56* A N.I. Hbk. 1000 59*—61* C Ned. H. M. 1000 48*—48* AAlg. Kunstz. U. 42*43 *-44* A v. Berkels Pat. 19* C Calvé-Delft 56*—57* A C. Suiker Mpij. 2221* A Ned. Ford A.M. 162*—162* A Philips G. B. afg. 245*—248 *-46* C Unilever 79*—78*-77* C Anaconda Cop. 99% C Bethlehem St. 26*—27 *-27 C Kennec Copper 11%12* C Un. States Leather 66* A A.N.I.E.M.N.B. 205 A Kon. Petr. Mpij. 173*—174-75 C Contin. Oil-Cy. 10*10% C Shell Union O.C. 6*6* C Tide Water Ass. Oil. 6*6* vervoer van konijnen en ganzen op kwellende wijze: J. V., 36 j., koopman, Colijnsplaat, 15 of 5 d. h. Het Hoog Militair Gerechtshof deed heden uitspraak in de zaak tegen den kapitein,, luitenant ter zee P. Eiken boom, vroeger commandant van de „De Zeven Provinciën" die terecht heeft ge staan voor het feit, dat hij als bevelvoe rend militair, als commandant van Hr. Ms. pantserschip „De Zeven Provinciën" en als zoodanig verantwoordelijk voor de veiligheid van dit schip, in het tijd vak van 2 Februari 1933 tot 5 Febr. 1933, varende van Soerabaia naar Oleh Leh, verzuimd heeft doeltreffende maat regelen te nemen ter voorkoming van eenigen overval van het schip door op standelingen, tengevolge van welke gro ve nalatigheid roekeloosheid en grove onnadenkendheid, het schip in den avond van 4 Febr. 1933 ter reede van Oleh Leh op Sumatra door opstandelin gen alzoo door den vijand is overvallen en vermeesterd. Het Hoog Militair Gerechtshof ver oordeelde kapitein luitenant ter zee Eikenboom tot 4 maanden gevangenis straf met ontslag uit den militairen dienst, zonder ontzetting van de be voegdheid om bij de gewapende macht te dienen. der tanden met IVOROL is reeds vol doende om den leelijken tandaanslag te verwijderen. Een speciaal polijstbe- standdeel veel zachter dan het gla zuur geeft dit prachtig resultaat, (Ingez. Med.) Sommetjes bij een examen. In Februari van het jaar 1822 werd bij het vergelijkend examen voor hoofd onderwijzer in een der Friesche steden, o.m. het volgende rekenkundig vraag stuk opgegeven: Trijntje, Stijntje en Mijntje Die slachten te zaam een zwijntje; Trijntje speekt tot deze vrouwen: „In 12 weken kan ik alles kauwen". Stijntje spreekt tot haar fatsoen: ,,'k Heb 4 weken meer van doen. Dan kan ik het, tot mijn smaak, Opeten tot den laatsten kaak „Neen, zacht!" sprak toen vrouw Mijntje, Laat voor ditmaal mij het zwijntje; In 20 weken zal ik het varken Opeten tot mijn lijfsverstarken." Nu vraag ik, als zij te zaam beginnen, Hoe gauw, zij 't varken dan verslinnen. Curiositeitshalve volgt hier ook nog de tweede opgave: Een visscher had een visch in 't ruim Waarvan de staart was negen duim. De staart en halve kop zij even Gelijk de kop is opgegeven. De heele rug, daar doelt dit op, Die was gelijk aan staart en kop. Vraag niet waar die gevangen is, Maar naar de lengte van de visch. In onzen tijd worden er andere op gaven aan canaidaten voorgelegd, merkt de „Stand." op die deze versjes mee deelt. WANDELSPORT. Kon. Nederl. Gymnastiekverbond. Aan de gymnastiekvereeniging „Achil les" te Middelburg is door de Bonds- w'andelcommissie Van het K.N.G.V. goedkeuring verleend tot het houden van eendaagsche wandeltochten door Walcheren met vrije inschrijving op 12 en 13 Mei a.s. en zijn deze ingeschreven ah 8e officieele K.N.G.V.-marschen. Dammen. Goes IIKruiningen II 911. A K.N. Stoomb. Mij. 7* A Ned, Scheepv. U. 44*44*. A H.V. Amsterdam 186*—187 *-189. A Java Cult. Mij. 9798. A N.I. Suiker U. 79*—79*. A Deli Batavia 124*—123*. C Deli Mij. 1000 119—118*-119*. A Senembah 145*142-144. C Chicago Milw. 4*4%. A Amst. Rubb. C. 105*—105 *-106*. A Deli-Bat. Rubb. 46*—47*. A Hessa Rubber 34%34. A Serbadjadi S.R. 33*33 *-34*. Prolongatie 1L WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 8 Mrt. 9 Mrt. - Londen 7.56* 7.54* Berlijn 58.90 58.97 Parijs 9.78* 9.78* Brussel 34.65 34.63* Zwitserland 48.03 48.01 Kopenhagen 33.80 33.70 New-York 1.48% 1.48* Gisterenavond had in de Melksalon „De Nieuwe Landbouw" alhier onder voorzitterschap van ir. F. A. Holleman een vergadering plaats waarin een Zeeuwsche Zweefvliegclub tot stand kwam. Een vijfentwintigtal toekomstige leden en belangstellenden van uiteen loopenden leeftijd, hadden aan den op roep gehoor gegeven. Ook een jonge dame, een waardig voorgangster harer kunne, troffen wij aan die, onder voor behoud van de toestemming harer ouders, het toetreden met een vraagtee- ken beloofde. De heer Holleman gaf allereerst een uitleg hoe het zweefvliegen in den aan vang geschiedt en somde tevens de verschillende types van vliegtuigen op welke voor een goed en goedkoop les- toestel in aanmerking zouden kunnep komen. Uit een breedvoerige correspon dentie welke de heer M. A. Terwoert met de besturen der Amsterdamsche, Rotterdamsche, Eindhovensche en Soesterbergsche zweefclubs voerde, bleek dat, hoe men het keerde of draai de, een behoorlijk lestoestel op een 400 gulden zou komen en een daarbij be hoorenden uitloopkabel een 80 zou vorderen. De voorzitter die zich persoonlijk met den secretaris van den Bond van Zweef- vliegclubs, den heer Nijenhof te Amster dam in connectie stelde, deed daarna een greep uit de opgedane ervaring. Het groote geldelijk bezwaar is de verplich te verzekering die n.l. 5 per lid en per jaar bedraagt. Het Rijk zorgt voor het „Bewijs van Luchtvaardigheid" dat elk toestel be hoeft alvorens het in gebruik mag wor den genomen. 'Een geëxamineerd in structeur is noodzakelijk. Uit een daar omtrent ontvangen schrijven bleek, dat ir. Holleman met zijn ervaring van vlieg tuigbouwer en sportvlieger, het brevet in tien dagen zou kunnen bekomen. De geboorte van elke club gaat, vol gens den voorzitter, steeds met groote moeilijkheden gepaard waarbij de geld kwestie wel de voornaamste is. De Am sterdamsche club, met haar vijftig le den, verlangt 20 per lid. De Zeeuw sche club zou met een contributie van 10 de goedkoopste van Nederland zijn. Echter is het hierbij noodzakelijk veel leden te hebben het was daarom een verblijdend begin reeds nu 29 leden en 5 begunstigers te kunnen noteeren. Dit geldelijk resultaat is nog lang niet voldoende doch is wel zoodanig dat reeds nu 'n definitieve club kan wor den gevormd waartoe dein ook met al- gemeene 'stemmen werd overgegaan. Een bestuur werd samengesteld uit de heeren ir. F. A. Holleman, voorzitter; M. A. Terwoert, secretaris, dr. A. de Vries, penningm. en den heer P. F. L. van de Grinten als technisch advi seur. Dit bestuur zal zich met „wa terstaat" verstaan en tevens de statu ten en een clubreglement samenstellen. Deze vruchtdragende vergadering, die den sportminnenden een mooi perspec tief opent, verdient zeker aller belang stelling en hulp. CRISISBOTERMERK. Van 11 tot en met 17 Maart 1 per kg. Vervoervergunning buitenl. boter 1 per kg. De burgemeester van Oestgeest verzoekt den bestuurder van een luxe Renault-automobiel, die zich op 1 Maart 1934 des voormiddags ong. 10 uur, ter hoogte van het Gesticht Duinzicht al daar bewoog richting HaarlemDen Haag en daar werd gepasseerd door een Essex-auto, die bij het passeeren een wielrijder aanreed en doodelijk ver wondde, zich ten spoedigste met voor noemden burgemeester in verbinding te stellen, ten einde schuld te kunnen vast stellen. EEN OVERWINNING VAN LABOUR. Gisteren werden de verkiezingen gehouden voor de Londensche County Council, den graafschapsraad, die als ge meenteraad van de Engelsche hoofdstad kan worden beschouwd. Hoewel de to tale uitslag nog niet bekend is, staat ObLMarkt- Aku KoninkL Markt Industrie Tabak Unilever Schepen (Wettig gedeponeerd.) thans reeds vast dat de Labour-partij een groote meerderheid heeft behaald. Vanmorgen vroeg waren gekozen 61 le den van de arbeiderspartij, en 37 con servatieven. In den loop van den dag worden nog de uitslagen van 26 distric ten verwacht. De bekende Parijsche strafpleiter, de advocaat Raymond Hubert, die zich be last heeft met de verdediging van Sta- visky's particulieren secretaris, Romag- nino, heeft een geheimzinnige poging tot zelfmoord gedaan. Nadat hij kort tevoren in de gevan genis een onderhoud had met Romag- nino vein ongeveer een uur, sprong hij dicht bij zijn woning van een brug in de Seine. Twee politieagenten wierpen hem een reddingsboei toe, die Hubert, reeds half bewusteloos, nog juist kon grijpen, zoodat men er in slaagde hem uit het water te trekken. Hij werd naar een nabij Parijs gelegen sanatorium overgebracht, waar men echter omtrent zijn toestand niets wil mededeelen Hubert zou in den laatsten tijd aan vervolgingswaanzin lijden en de politie reeds meermalen om bescherming heb ben verzocht. Woensdag had hij nog een bespreking van 4 uur met den rechter van instruc tie, die het geval Stavisky behandelde. De sergeant-majoor-administrateur J. van der Zwaan is overgeplaatst van het korps luchtdoel-artillerie bij het re giment kustartillerie te V1 i s s i n g e n- Middelburg. Van 79 Maart. Bevallen: C. L. Hei boer, geb. Van der Weele, z.; W. C Geervliet, geb. Wondergem, z. Overleden: W. de Troije, geh. «net P. Tevel, 58 j.; D. den H (Mander wedn. van M. J. Bostelaar, 81 j; L.C. Sckeers, wedn. van B. I. Schellings, 79 j. Goes. Ondertrouwd: C. Korpershoek j.m. 34 j. Rotterdam en M. S. D. Fokke fd. 33 j. Vlissingen. Van 18 Maart. Ondertrouwd: P. A. de Keijzer, 28 j. en L. Caljouw 22 j. Getrouwd: T. J. van der Horst, 32 j. en C. C. de Meulder, 27 j. Bevallen: J. Jacobs, geb. Van der Broek, d.; J. A. H. Klooster, geb. Zwik- ker, z.; C. Machgeels, geb. Sio, z.; M. K. E. Mijcke, geb. Nefen, z. Overleden: M. Visser, 66 jman van M. J. Krul; W. P. de Bukviel, 64 j., vrouw van J. de Kam; W. Clouwting, 77 j., wed. van J. Goedhart. J. Bostelaar, 65 j., vrouw van J. Bostelaar. J. C. Rib- bens, 33 j. Wissenkerke. Van 27 Maart, Overleden; M. de Lange, wedn. van T. van der Weele, 74 jaar; J. P. Leendertse man van J. Janse, 75 jaar. HET HOOFD VERBRIJZELD Woensdagmiddag heeft te D r a n e n een droevig ongeval plaats gehad dat den landbouwer R. de G. het leven heeft gekost. Na afloop van de werkzaamhe den op de zandafgravingen te Drunen, reed de machinist van een zandtrein met groote vaart tegen eenige stilstaan de wagens van den zandtrein, Tusschen de zandwagens vond men den landbou wer De G. met verbrijzeld hoofd. Ver moedelijk heeft hij de locomotief niet gehoord, toen hij tusschen de wagens bezig was het zand weg te scheppen. De ongelukkige laat een vrouw en 4 kinde ren na.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 2