hjm INGEZONDEN STUKKEN. AFLOOP AANBESTEDINGEN. ADVEBTENTIEN, VÖOR~TRIPLËX 0iW»f De Auto Onderlinge RUSLAND. VEREEN1GDE STATEN AUSTRALIË. AFLOOP VERKOOPINGEN. Baggerwerk. boekjaar Nette gemeubileerde kamers Bolle tjes Bruintjes K o geitjes T u m - T u m Zuigertjes Kleurlingen Knabbeltjes Citroenknoopjes Kabouterblokjes of Gebrande Babbels voor 8 cent met 'n jeugdbon! ft voor 10 jeugdbons 1 ons rsenbonhons GELDIG TOT NADER TE BEPALEN TUD namelijk het gevolg te zijn van den wensch der Duitsche autoriteiten, dat het boek niet in het Fransch zou ver schijnen. Men schijnt van Duitsche zijde zelfs nog pogingen te hebben gedaan de Fransche uitgave te verhinderen. De Fransche vertaling is voorzien van een voorwoord van maarschalk Lyau- tey, waarin deze uit eenige uitlatingen van Hitier conclusies trekt omtrent Hit ler's vijandige gezindheid tegenover Frankrijk. SPOORWEGRAMP. In de buurt van Moskou heeft dezer dagen, naar pas nu bekend wordt, een ernstig spoor wegongeluk plaats gehad. Twee voor- stadtreinen, die zeer vol waren, zijn te gen elkander gereden. Daarbij werden t9 menschen gedood en 24, volgens een ander telegram zelfs 52, gewond. Als oorzaak van het ongeluk wordt aange geven „misdadige nalatigheid ten aan zien van de bedrijfsvoorschriften". Daar in de Sowjet Unie den laatsten tijd tal rijke spoorwegongelukken zouden zijn voorgekomen, heeft de procureur-gene raal een uitgebreid onderzoek bevolen. Verschillende ernstige gevallen van na latigheid zullen in groote publieke pro cessen worden afgedaan. OVERSTROOMINGEN. De sneeuw stormen van den laatsten tijd en de thans ingetreden dooi hebben in het Westen der Ver. Staten groote over stroomingen veroorzaakt. Vele akkers, spoorwegen, steden en verkeerssteden staan onder water. In Connecticut zijn drie kinderen verdronken. Op verschil lende p.aatsen laat men het ijs met dy namiet springen, om voorkomen dat het water wordt opgestuwd. In den staat New-York worden verscheidene dorpen door overstrooming bedreigd. De Hud son stijgt. In de stad Troy moesten ver scheidene inboedels uit de lager gelegen stadswijken naar hoogere gedeelten wor den overgebracht. In het eenige kilome ters ten N. van Troy gelegen Waterford hebben verscheidene gezinnen hun wo ningen ontruimd. AUSTRALIË KRIJGT EEN RAS VAN REUZEN. Op het Australische congres te Brisbane der medische wetenschap te Hobart heeft dr. Greig verklaard, dat de Australiërs steeds grooter woi- .den. De tijd zal komen, dat de buiten gewone grootte van de Australiërs een ernstig ongemak zal blijken te zijn. Het is gebleken, aldus dr. Greig bij de sa' menstelling van de gemiddelden van 265-000 kinderen in groepen over een periode van 10 jaar, dat het kind uit Victoria op eiken leeftijd in 1932 groo ter en zwaarder was dan in 1912. Dr. L. St. Vincent Welch meent, dat de uit werking van het klimaat op zekere klie ren er wellicht toe heeft bijgedragen den groei der kinderen te bevorderen. Overigens zijn er slechts weinig landen waar de kinderen zoo goed gevoed wor den als in Australië, en de natuurlijke •voeding speelt een zeer belangrijke rol in de lichamelijke ontwikkeling. De tijd schijnt dus te komen, dat Australië zal worden bwoont door een ras van reuzen. JONGEN DOOR EEN HAAI AAN GEVALLEN. Te East Hills, ongeveer twintig mijl van Sydney aan de monamg van de Georgerivier, is een jongen door een haai aangevallen. Een aantal kinderen speelde op de kade met een bal, welke zij in de rivier wierpen. Een jongen, Walter Mac-Cut- cheon, haalde den bal voor de kinderen terug. Het water, dat langs de kade stroomt, is met het oog op de veiligheid, afgebakend. De jongen begaf zich bij het achterna zwemmen van den bal, buiten de veilige zone waar hem plotseling een kolossale 10 voet lange haai naderde. De jongen, den haai ziende, schreeuwde om hulp, doch voordat hij nog een slag had kunnen zwemmen, greep de haai hem bij de borstkas, schouder en bovenarm. De jongen werd als het ware uit het wa ter getild en 't opspattende water werd door een straal bloed gekleurd. Voordat de haai evenwel gelegenheid had zijn aanval te hernieuwen, sprong zekere Frank Spruce te water, die van den ^aart van den haai nog een klap kreeg. a l.' 's haa' van den sprong in het water geschrokken, want hij maakte dat hij weg kwam. ie Muc: Cutcheon werd aan den kant gebracht waar hem een snel- verband werd gelegd, waarna hij naar een der ziekenhuizen werd vervoerd. De door den haai toegebrachte wond moest met niet minder dan zestig ste ken genaaid worden. De jongen, die een verbazingwekkende vastberadenheid ten toon spreidde, eischte de belofte, dat men zijn zieke moeder niets van het on geval zou mededeelen. Notaris mr. P. Loeff heeft Dinsdag middag in café Simpelaar te Koude kerke in het openbaar verkocht: een huis met schuurtje en tuin aldaar groot 8 a. 71 ca. Kooper J. P. Bakker directeur Stoomtram Walcheren te Kou kerke q.q. voor 5500. Verantwoording van ingekomen gif ten voor den „Zeeuwschen Beker": Uit coll. G. K, te Vlissingen 2; uit coll. G. K. te Middelburg 1; 1; 1; extra giften uit Souburg 5; 2,50; door bemidd. ds. Lindeboom 1; nagek. giften uit Terneuzen 2.50; 10; na- gift Ierseke 2.50; N.N. 10; Mej. B. te St. Laurens 0.30; uit coll. G. K. te Souburg 3; nagek. gift uit Kattendijke 10; uit coll. G. K. te Meliskerke 1; mej. C. L. te Midd. f 0.75; van een ca techisant te Midd. 1; voor gratis rit naar B. op Z. 1; G. M. V. te Arnemui- den 10,14; uit coll. N. H. K. te Nieuw- land 10; Comité te Souburg (1ste ver- antw.) 200; comité te Ierseke 576,57; comité te Breskens 160; comité te Borssele 142.50; comité te Oudelande 88,67; comité te Ovezande-Driewegen 109.25; ds. Castelein te IJzendijke 80.50; comité te Zonnemaire 28.52. In totaal ontvangen de som van 12.685,35. Sinds de vorige opgave werden er nog weer eenige Comité's opgericht of zijn in wording en wel te Noordgouwe, Zonnemaire, Brouwershaven, Scharen- dijke-Elkerzee, Renesse, Haamstede, Anna Jacoba, St. Philipsland, Aagteker- ke. Namens het Prov. Com. A. Koning, St. Laurens. Giro 220659. BAZAAR VOOR DE SLECHTHOORENDEN. De af deeling Middelburg der Vereeni- ging tot Bevordering der Belangen van Slechthoorenden is van plan een bazaar te houden, ten bate van de kas op 15, 16 en 17 Maart e.k. Het bestuur der af- deeling hoopt, dat vele stadgenooten van hun sympathie voor dit werk zul len willen getuigen, door een bezoek te brengen aan den bazaar, door het af staan van geschenken of bijdragen, of door loten te koopen. De bazaar zal worden gehouden in de bovenvoorzaal van de Soc. St. Joris, Balans en zal 's- middags en 's avonds geopend zijn. Een groot aantal handwerken, weefwerk en andere artikelen, ook van hout vervaar digde voorwerpen zullen te koop zijn. Een verloting zal worden gehouden van kunstvoorwerpen, een van 2 spreien en een van kinderspeelgoed. Verder zullen er theeschenkerij en verschillende at tracties zijn op den Zatermiddag spe ciale vermakelijkheden voor kinderen Alle bijdragen voor den bazaar, ook graag kleinigheden voor de grabbelton, zullen gaarne in ontvangst genomen worden door Mevr. v. Deinse, Balans D 5 en mevrouw Unger, Londensche Kade H 65. Men zie verder de adver tentie in dit blad. MIDDELBURGIANA. Geachte Redactie! Met belangstelling heb ik de ingezon den stukken van Middelburger I en II gelezen. Zij hebben het in hoofdzaak over de te groote uitgaven van ons Ge meentebestuur. Men dient dus om deze te bestrijden, versterkingen voor de ge meentekas aan te wijzen. Welnu, één dier middelen ligt voor het grijpen. Zooals ons allen bekend is, kan Mid delburg er zich op voorstaan, dat het in den lande de meest bevoorrechte stad is wat betreft het „Vreemdelingenbe- zoek". Dit is hier een zeer voorname factor en er kan daar niet genoeg voor geijverd en gepropageerd worden. Wij hebben het verschijnsel gezien, dat, niet tegenstaande de onzekere tijden, Mid delburg toch altijd nog van een behoor lijk vreemdelingenseizoen kan spreken. Vooral des Zondags is het bezoek, met name van onze Zuiderburen, die door de prachtverbinding per Provinci ale boot zoo gemakkelijk hierheen kun nen komen, de laatste 2 jaren bijzonder toegenomen. Men kan reeds hebben ge zien hoe wij nu al 3 Zondagen achtereen verscheidene Belgische auto's op bezoek hebben gehad. Bedriegen deze voortee kenen niet, dan staat ons vooral op de Zondagen, druk bezoek te wachten. Vreemd en frisch geld brengen die be zoekers in, ten minste als er gelegenheid is om het te kunnen uitgeven. Daar zit nu juist de kneep! Door de Zondagsluiting zijn de win keiiers, die gaarne open willen zijn, om van dat vreemdelingenbezoek te profi- teeren, ten zeerste gedupeerd. En hieraan is toch zoo gemakkelijk tegemoet te komen. De Wetgever zelf heeft het den gemeenteraden in den mond gelegd. Veere, Sluis, Domburg en Vlissingen (bad) hebben daar handig van geprofiteerd. Daar zijn de zaken wel op Zondag open. (In Sluis zelfs van 1 April1 October.) De kwestie is alleen maar om Middelburg als sei zoenplaats te doen aanmerken en voor de zomermaanden ontheffing aan den betrokken minister te vragen. Ook de vele Hollanders die per auto of tou ringcar des Zondags hierheen komen, spreken er hun verwondering over uit en kunnen zich zoo'n toestand niet in denken, vooral als ze vernemen, dat b.v. Veere wel reeds tot seizoenstad is gepromoveerd en Middelburg, de hoofd stad van Zeeland, niet. Ben ik goed ingelicht, dan zijn er nog steeds twee adressen, één van Handels belang en één van Vreemdelingenver keer, bij het gemeentebestuur aanhan gig, teneinde het daarheen te willen lei den om ook Middelburg gedurende het seizoen vrijheid te geven de winkels, die dat wenschen, geopend te krijgen. Ik behoef er zeker niet aan toe te voegen, dat de hoogere verdiensten, die de neringdoenden aldus maken, weer alle medeburgers ten goede komen, o.a. in den vorm van verhoogde belasting opbrengsten. Vooral in de tegenwoordi ge omstandigheden mag geen enkel mid del onbeproefd gelaten worden om ver sterking van inkomsten te verkrijgen. U, geachte Redactie, dank zeggende voor de verleende plaatsruimte, Middelburger III. Geachte Redactie. Met de schrijvers van de ingezonden stukjes Midd.: I en II ben ik het volko men eens. Er zou in onze stad nog heel veel bezuinigd kunnen worden, evenals in menige andere stad of dorp. Ik denk b.v. ook aan de cumulatie van betrek kingen. Een predikant is boven zijn gesalari eerde betrekking nog bibliothecaris aan de Provinciale Bibliotheek, een andere is secretaris van den armenraad. Met opheffing dezer cumulatie waren twee gezinnen gebaat. En als men nu zegt, dat kan niet meer omdat eenmaal zoo besloten is, dan zeg ik goed, doch in een tijd zooals den onzen moest, indien dit al niet uit eigen beweging geschiedt, on middellijk worden ingegrepen. Er zijn ook in onze stad onderscheidene man nen, die een betrekking hebben, waar heusch geen universitaire opleiding voor noodig is, die nog goed gesalari eerd zouden zijn, als er de helft van hun tractement af ging. Mijn vaste overtui ging is, indien Icings dezen weg eens hoofd voor hoofd, de geheele Middel- burgsche huishouding werd nagegaan, dan zouden onze belastingen niet zoo hoog behoeven te zijn. Middelburger IV. M. de R. Middelburger II drukt een wensch uit aan een der Raadsleden. Veroorloof mij, mijnheer de Redacteur, te antwoorden, dat ik met volle belangstelling, en afgescheiden van eenige overdrijving met instemming zijn stuk las. Zouden de Middelburgsche kiezers hem in 1935 niet tot mijn opvolger willen aanwijzen? Ik zal in dat jaar 8 jaren tevergeefsch getracht hebben tegen den politieken stroom op te roeien. Misschien, dat hem meer geluk beschoren zal zijn, of mis schien ook, dat de oogen eindelijk eens open gaan, en men gaat inzien, dat men beter tijdig de ijzeren wetten der econo mie volgen kan, als ze ontijdig te moe ten volgen'. Met dank voor de plaatsing, Albt, Jeronimus. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelbuqg heeft he den aanbesteed het uitvoeren van bag gerwerk in het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Terneuzen en in de West- en Oostbuitenhaven te Terneuzen, Inschrijvers: Het Nijmeegsche Bagger en Aannemersbedrijf, Nijmegen, 64.2 c. per opgebaggerde m3 specie uit het ka naal en 9.7 c. uit de havens; N.'V'. v.h. E. J. Bakker, Gorcum 30 en 8 c,; B. van Noordenne Ez., Sliedrecht 24 en 9.4 c.; N.V. Baggermaatschappij Holland, Har- dinxveld 24 en 8.4 c.; A. Volkers Lzn„ Sliedrecht 22 en 8.5 c-; N.V. Bagjger maatschappij Bos en Kalis, Sliedrecht 22 en 8 cent. Namens Ged. Staten van Zeeland is heden te Middelburg aanbe steed: a. het verbeteren van verschillende wegvakken van den weg Zuiddorpe KoewachtSt. Jansteen, no. 25b van 't provinciaal wegenplan. Inschrijvers: C. Verwater Co. voor 69.900; A. P. Adriaanssens, Hontenis se 68.500; L. J. Dekker, Veere voor 67.460; P. Dekker, Veere 66.720; J. Wisse, Axel'/ 66.218; J. de Maagt, Hon- tenisse 65.697; Iz. Lagasse en Zoon, Koudekerke 65.374; J. den Oude, Zie rikzee en M, de Voogd te Scharendijke 65.225; P. E. Moerkens, Kloosterzan- de 64.375; P. Blommaert, St. Jansteen 63.900; N.V. Noord Nederlandsche wegenbouw, Harlingen 63.640; W. de Bokx, Hoek en A, Kerkaart te West dorpe 63.000; P. Dees, Neuzen vo"or 62.775; Th. Cambier, Breskens voor 62.460; K. en J. C. Lukas, Walsoorden 62.000; P. F, Voet en P. F. de Wael, 61.800; C. v. d. Klippe, Vlissingen 61.500; N.V. Bitumerweg Utrecht 60.715; W. J. en A. de Bruin, Neuzen 60.557; P. Andriessen, Walsoorden 60.000; J. C. van Drongelen, Walsoor den 59.870; J. H. v. d. Ven, Vlissingen 59.752; L. G. J. van de Ven, Koude kerke en M. Wandel, Schoondijke voor 59.300; J. F. van Acker, Amsterdam 56.980. b. het verbeteren van een gedeelte van den weg KortgeneGeersdijk voorkomende op het provinciaal wegen plan onder nummer 9a. Inschrijvers: N.V. Noord-Nederland- sche wegenbouw, Harlingen 50.400 J. D. Jansen, Colijnsplaat 49.800; W Wandel, Nieuwerkerk 47.950; L. G. J. v. d. Ven, Koudekerke en M. Wan del, Schoondijke 47.900; J. den Ouden te Zierikzee en M. de Voogd, Scharen dijke 47,291; A. A. de Mol, Kamper land 46,990; M. Hoogesteger, Wemel- dinge 46,880; J. H. v. d. Ven, Vlissin gen 46.614; G. Bolier, Scherpenisse 46.600; J. de Maagt, Hontenisse voor 46.556; F. v. d, Hulle, Oosterland voor 46,400; J. Haringman, Colijnsplaat 46,298; C. v. d. Klippe, Vlissingen voor 45.880; W. v. d. Linde, Kattendijke 45.865; C. Verwater Co., Goes voor 45.800; Iz. Lagasse en Zoon, Koude kerke 44.660; L. P. Korstanje, Wemel- dinge 44.560; L. J. Dekker, Veere 43.980; A. Warrens en Jos. Kindt, Os- senisse 43.575; L. v. d. Linde, Scha rendijke 43.398; L. van Boven, Elle- woutsdijk 43.380; J. Vereijke, EUe- woutsdijk 43.358; P. Dekker, Veere 43.020; J. Wisse, Axel 42.979; J. Geldof, Serooskerke (W.) 42.744; A. Douw, Zierikzee 42.420; F. Duinhou wer Sr., Goes 42.279; M. W. Knuist, Goes en J. Knuist, 's Heer Arendskerke 41.685. Getrouwd: A, VOLKERS en W. C. DOBBELAAR, die, mede namens wederzijdsche ouders hartelijk dank zeggen voor de belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. Middelburg, 7 Maart 1934. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd en Grootmoeder WILLEMINA TEVEL geb. DE TROIJE, in den leeftijd van 58 jaar. Uit aller naam, P. TEVEL. Middelburg, 6 Maart 1934. Korte Geere K 369. DANKBETUIGING. Voor de vele bewijzen van deel neming, ons betoond bij het over lijden van onze geliefde zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, WED. A. DOURLEIJN, geb. Lourina de Voogd, zeggen wij hartelijk dank. Uit aller naam, L. DOURLEIJN. Domburg, 7 Maart 1934. Diep getroffen door de groote deelneming bij 't overlijden van onzen onvergetelijken Vader en Grootvader, betuigen wij hiervoor onzen oprechten dank. FAMILIE PARREN. Middelburg, Maart 1934. KUNSTZINNIG BEWEGEN GYMNASTIEK leert men op MEDIO, M'burg. naar JULIANUS Langeviele, Middelburg O O 9 O o O 2 o O O M N CM O O O O O O O <N i9 O O O 0 CN 01 <N O O O O 0 01 1? V? 3? W2. 5? 6? Ziehier de groei onzer beleg gingen in ons 6-jarig bestaan dank zij onze billijke premies en onze coulante en vlotte scha deregeling. Sluit daarom Uw autoverzekering bij Verzekering Mij. GRONINGEN TE HUUR: met keuken en aparten opgang, in de Lange Delft. Adres Lange Delft H 22, M'burg. BOUWLAND EN BOOMGAARD te Valkenisse, bij inschrijving te huur, voor 4 jaar, zijnde de perceelen 17 en 18 van de veiling van 28 Februari, met uitzondering van ong. 4 A. 50 c.a. (34 R.) Inschrijvingen vóór 10 Maart bij Notaris Mr. P. LOEFF te Koude kerke. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE te Middelburg, zal op Donderdag 22 Maart 1934 des avonds te acht uur, in het Vei- lingsgebouw „Mercurius" aan de Koepoortstraat te Middelburg, in het openbaar verkoopen HET RUIME WINKELPAND EN ERF te Middelburg, aan de Lange Delft, wijk B no. 119, met uitgang naar de poort uitkomende in de Oude Kerkstraat, groot 2 aren 65 cen tiaren. Te aanvaarden 1 Mei 1934 of eerder mogelijk. Bezichtiging daags vóór en op den dag van verkoop van 1012 en van 2—4 uur, op vertoon van toegangskaart, verkrijgbaar ten kantore van genoemden Notaris aan de Lange Delft I 21.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 3