BEURSTHERMOMETER van Maandag. KORT ZEEBWS0R NIEUWS. LEGER EN VLOOT. BURGERLIJKE STAND. BEURS- EN WISSELKOERSEN. S0£S. #ALBKEREN. ZUID-BEVELAND. Ratten vernielen zolder en dak. N00RD-BEVELAND. SSHOUWEN-DUIVELAND. 2EEUWSCH-VLAANDEREN W.B. AMSTERDAM, 5 Maart. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 2e 1. 32 1000-5 101—101. Ned. 17 1000-4% 101—101%. Ned. 31 1000-4 100%—100%. Ned. 33 1000-4 100%—100%. Certificaten-3 84%84%. O. Indië 22 1000-6 97—97. O. Indië 32 1000-5 98%—98% O. Indië 26 1000-4% 95%—95% Denemarken Oblig. 1926-5 87 Duitschl. pd. st. 100-7 56%—56%. Duitschl 30 1000-5% 52—51%-50% Zwitserl. obl. '24-5 99%99% Zwits. Staatsp. 1927-4% 100%—100% Amsterdmaa ml933-5 101101% 's-Gravenhage 1929-4ë 100% Rotterdam 1926-1930-4% 94—93% Utrecht prov. 1929-4% 102 Berlijn 1925-6ë 30%—30. Zeeuws. Hyp. B-5 100H—100H Zeeuws. Hyp. B-4% 100100 A Amsterd. Bank 114%114% C Rott. Bankver. 7979 A Twentsche Bank 8080 A Pref. Gruyter Zn A. 116%—117 A Pref. Jurgens A 86%86% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 387388% A De Schelde N.B. 23%—23% A Ver. Papf v. Gelder 57%57% C Am. Car Foundry 18%18%. C Am. Smelt Ref. 27%—27%. C Farbenind. I.G. 79 C U. States St. C. 34%—33%. C North Am. Cy. 12%—12%. A Born. Sum. H.M. 121%—122. A Linde Teves en Stokv. 6665%. A Ned. Wol Mij. 105—105. A Singkep Tin M. 8888 A J. C, Japan Ln 25%24%, A Rotterd. Lloyd 46%45 A S. M. Nederland 47%48 A Amsterd Thee C.M. 58% VEREENIGING „KINDERZORG." Hedenmorgen hield de Vereeniging „Kinderzorg" in haar stichting aan den Veerschen Singel haar algemeene jaar vergadering onder voorzitterschap van ds. D. J. Vossers te Vlissingen. De vergadering werd geopend met Ps. 89 vers 1. De Voorzitter las voor Rom. 15 vers 1 tot 7 en ging daarna voor in gebed. In zijn openingswoord wees ds. Vos sers er op, dat het de 28ste jaarver gadering is en dat deze vergadering veel leek op de vorige. Alleen miste spr. ds. ten Kate, die naar Dordrecht ver trok na 7 jaar de vereeniging te hebben geleid. Spr. wes op de vele zegeningen, die de vereeniging heeft ondervonden, niet tegenstaande de moeilijke tijden waar onder ook de Christelijke weldadigheid lijdt. Kinderzorg is echter in staat ge weest haar groote gezin te beschermen, dank zij in de eerste plaats God's steun. Het legaat, dat verleden zomer is ont vangen, stelde in de gelegenheid te vol doen aan enkele reeds lang gekoester de wenschen. Het doel moet niet alleen zijn de kinderen op te voeden op maat schappelijk gebied, maar ook tot kin deren Gods. Als het werk God's werk is, dan is het heerlijk daaraan te mogen en kun nen medewerken en spr. hoopte, dat ook dezen dag God in het middelpunt mag staan van de besprekingen. De voorzitter deelde vervolgens nog mede, dat hij en ook ds. De Vries brieven van ds. Ten Kate hebben ont vangen, die ten volle blijk geven van zijn medeleven met de vereeniging. De secretaris, ds. C. v. d. W a a, uit 's Heer Arendskerke, deelde mede, dat berichten van verhindering waren in gekomen van den Commissaris der Ko ningin, den president der rechtbank, mr. v. d. Hoop, dr. Hoorweg, ds. Raams en den secretaris van den Armenraad. De secretaris bracht hierop zijn jaar verslag uit, waaruit bleek, dat het jaar 1933 als een zeer voorspoedig jaar voor de vereeniging beschouwd kon worden. Ondanks crisis etc, kon toch alles voor het gesticht worden, gedaan wat noodig bleek. Ook spr. wees op het verlies door het vertrek van ds. ten Kate. Gelukkig was ds. Vossers bereid-'t voorzitterschap op te nemen; en daarop werd spr. secreta ris. Spr. herinnerde met weemoed aan t overlijden van ds. J. de Visser te Mid delburg. De secretaris memoreerde enkele mu taties in het personeel, en het overlijden van een der kinderen. Het jaar begon met 111 kinderen en 24 buiten het gesticht, en eindigde met 107 en 19. De verp.eegkosten bedroegen 127 tegen 1.23 in 1932 en f 121 in '31. Spr. betreurde het, dat verschillende gemeenten hun contributie geheel op zegden, en andere haar verlaagden. De bussen deden het over het alge- men goed. De heer C. W. Bosschaert te Middel burg legateerde zijn radiotoestel aan ..Kinderzorg". Spr. herinnerde vervolgens uitvoerig aan de legaten van mevr. BlumDe Niet en bracht dank aan alles wat de heer en mevrouw BlxxmDe Niet voor de Stichting hebben gedaan. Besloten is hun beide jaardagen voor de kinderen als een dag van onthaal te beschouwen. Spr. waarschuwde ten slotte tegen de veronderstelling, dat Kinderzorg nu rijk is en men den steun wel achterwege kan laten. Het verslag werd onveranderd goed gekeurd. De financieele Commissie, bracht bij monde van den afgevaardigde van Zie- rikzee, den heer Voerman, rapport uit over de rekening 1933. Zij adviseerde tot goedkeuring. Maar betreurde het da len van de contributie van f 2861 in 1928 tot 2378 in 1933. Ook spr. waar schuwde er tegen, te denken dat „Kin derzorg" nu uit den nood is, en juichte het toe, dat het legaat-Blum afzonder lijk zal worden beheerd. De penningmeester, ds. J. d e V r i e s, uit Wühelminadorp, lichtte daarna zijn rekening toe op de van hem bekende meermalen humoristische wijze, maar tevens wees spr. op ernstige omstandig heden die giften deden dalen. Spr. bracht hulde aan alle jeugdige collectanten, die met busjes hadden ge- loopen. De opbrengst was 7234. Dit is meer dan de contributie 2378), de giften 683 en 1959), de collecte 795), en de weldadigheidszegels 765), samen. De rekening wees als eindcijfer aan 55.923.50. Zij begon met een saldo van 1065.50 en eindigde met een van 1077.35. Dit is mede te danken aan den post 15.929.13 voor vroegere dienstjaren; doch deze post is onzeker. Spr. kon niet verantwoorden de groo te opbrengst van de aardappelen-collec te, waaruit zelfs oud-verpleegden, die werkloos zijn, gesteund worden, en ook niet de vele kleedingstukken van de „Twee-stuksvereeniging"; maar dit is ook van groote beteekenis. De heer ds. Elenbaas bracht hul de aan ds. De Vries voor zijn groote werkzaamheid en stelde enkele vragen. De heer ds. De Vries antwoordde dat de post onder uitgaven „vroegere dienstjaren" betreft nagekomen reke ningen over reeds afgesloten boekjaren. Een voorschot van 3000 van de Di aconie van Krabbendijke is gegeven te gen 3 pet. rexjte en zal met 1 Mei wor den afgelost. Na mededeeling van het verslag van den accountant, den heer C. Kamer mans, te Vlissingen, werd de rekening goedgekeurd. De voorzitter bracht dank aan ds. De Vries onder applaus der verga dering. De penningmeester bracht dien dank mede over aan de heeren Mantz, v. d. Waa en den directeur. Hierna lichtte spr- de begrooting toe, waarop de ontvangst van rente van het kapitaal-Blum, per memorie moest wor den uitgetrokken, want spr. weet er niets van hoe groot dit zal zijn. Wei zijn alle legaten, behalve de 200.000 aan „Zonnegloren" uitgekeerd. Het legaat 60.000 zal gebruikt wor den voor het gymnastieklokaal en cen trale verwarming; en de rest voor het vormen van een reserve voor herstel of vernieuwen van die centrale ver warming. Uitgetrokken is o.a- een post 1000 voor de omzetbelasting. Het totaal be drag 23775 van de gemeenten hoopte spr. nu werkelijk eens te krijgen. De begrooting met een eindcijfer van 49075 is onveranderd goedgekeurd. In de commissie voor het nazien der reke ning werd in plaats van „Zierikzee- .Vlissingen" benoemd. Hierna deed de directeur, de heer Middelkoop, mededeelingen, over het werk op de stichting. Spr. wees op den Barmhartigen Sa maritaan en op de velen, die het voor' beeld van deze op het terrein van de Christelijke Barmhartigheid hebben ge volgd. „Na de wolken komt de zon". Ook in Kinderzorg wordt dit werk voortgezet, wat spr. nader aantoont door te wijzen op wat gebeurt op de naaikamer, en de wasscherij, en de keu ken, in de babyzaal, in de schoolmeis jesafdeeling, in de schooljongensafdee- ling, bij de groote meisjes, bij het tuin werk. Dit alles brengt ook zijn moeilijk heden mede. Vooral waar het geldt de kinderen op de voeden tot goede leden der maatschappij. Zij, die dit werk vervullen, doen dit in liefde voor en vertrouwen op God. Men gaat door met zijn plicht, ook al zou er maar één pupil goed terecht komen. De voorzitter bracht den direc teur dank voor zijn woorden en" uitte groote waardeering voor zijn arbeid, te vens voor dien van mevrouw Middel koop en van het overige personeel. Bij de rondvraag bracht ds. Raams dank aan alle dames en heeren, ook zij die buiten het dagelijksch bestuur, in het bestuur werken en die spr. noemde de stille werkers voor alles wat zij doen in het belang der stichting. Hierna heeft de voorzitteSr de ochtendvergadering gesloten, na een opwekking om de stichting in oogen- schouw te nemen, de tentoonstelling van huisvlijt niet over te slaan, loten te koo- i pen, waarvan de opbrengst voor het A Houth. Alberts 35l/s35%. C Baltimore Ohio 18% A Southern Rlw. 19%19%. C Union Pac. Rr. 78 C Int. Nickel Cy. 14%14%. A Koloniale Bank 52%54%. A N.I, Hbk. 1000 53%—55. C Ned. H. M. 1000 47%—4772. A Alg. Kunstz. U. 40%—42%-41. A v. Berkels Pat. 19%20. C Calvé-Delft 56 A C. Suiker Mpij. 2122. A Ned. Ford A.M. 162%—1Ó5%-164. A Philips Gem. B. afg. 238%234-235'/a C Unilever 80%—79%-79%. C Anaconda Cop. 9*/29%-9%. C Bethlehem St. 28%—28%-27%. C Kennec Copper 12%12%, C Un. States Leather 6%6%. A A.N.I.E.M.—N.B 204—204% A Kon. Petr. Mpij 174%—173%-74% C Contin. Oil Cy 11 11 C Shell Union O.C. 6%6% C Tide Water Ass. Oil 6%6% kampeeren is bestemd, en deel te ne men aan de koffietafel. Wij namen ook een kijkje op de ten toonstelling, waar werkelijk mooie werkstukken te zien zijn. JUBILEUM HANKEN. Zaterdag heeft Wilhelminadorp ter eere van het 40-jarig directeurschap van den heer Hanken, den geheelen dag feest gevierd. Om tien uur des morgens traden mu ziek- en zangvereeniging bij de wagen makerij aan. Een groot deel der bevol king schaarde zich er achter, en toen ging het in optocht naar de woning van den heer Hanken, waar den jubilaris een muziek- en zanghulde gebracht werd. De voorz. van de feestcommissie, de heer L. Kranenburg, sprak den jubilaris toe en herinnerde er aan, hoe de bevol king hier ook 5 jaar geleden, bij zijn 35- jarig directeurschap, gestaan had. Een maand later, aldus spr., toen gij met een zware longontsteking te bed laagt, durf' den wij niet geloven, ook uw 40-jarig jubileum nog eens te zullen vieren. Veertig jaar is een kroonjaar, en die kroon hebt gij in alle opzichten ver diend. Het is weinigen gegeven op zulk een hoogen leeftijd nog zoo'n gezondheid én werkkracht te mogen bezitten. Er zal in een dag als deze veel in u omgaan. Nog slechts weinig menschen zijn in le ven van degenen die den polder bevolk' ten, toen gij hier kwaamt. Spr. wees vervolgens op de hulde, den heer Hanken gebracht, en op het feest, dat gevierd zou worden, en hij besloot met de hoop uit te spreken, dat de heer Hanken nog lang in hun midden zou zijn. De heer Hanken betuigde zijn dank voor de hulde en daarna trok de mu ziek door het dorp. Te ruim twaalf uur namen de volks spelen een aanvang. Hier bestond veel belangstelling voor, ook van buiten de gemeente. Er werd genoten van de han digheid der deelnemers(sters) bij bal- werpen, hindernisloopen enz. en er werd ook veel en hartelijk gelachen. De heer Hanken en familie woonde een groot deel der spelen bij. Des avonds om 6.15 uur werden in de stoof „Holland" de prijzen, bestaande uit fraaie luxe- en gebruiksvoorwerpen, als volgt uitgereikt: Balwerpen: 1. Tine Baarms; 2. Leun Molhoek; 3. Kee Oreel; 4. Kee v. d Velde; 5. Maatje v. d. Velde. Ringrijden: 1. Mina v. d. Vliet; 2. Dien Molhoek; 3. Betje v. d. Schraaf; 4. Tine Braams. Stoeltje rijden: 1. Paulien Feleus; 2 Tine Korstanje; 3. Marie Lokerse; 4 Maatje de Bad; 5. Leun Molhoek; 6. Jo MoL Zakloopen: 1. Jan Weststrate; 2. M, v. d. Velde; 3. W. Sonke; 4. Jo Kop- mels; 5. Corn. Kemp. Hindernisbaan (1417 j.) 1. Jan Reijn- hout; 2. Piet Provoost; 3. W. Molhoek 4. E. Reijnhout; 5. Joh. Kopmels. Hindernisbaan (boven 17 jaar): 1. Kees Reijnhout; 2. C. Lokerse; 3. P. Schmidt 4. M. Westdorp; 5. J. Reijerse; 6. Jan v. d. Velde; 7. Bram v. d. Velde; 8. P Jeremiasse; 9. Cor Mol; 10. H. Sonke, Hinderniskruien: 1. J. v. d. Velde en Bram v. d. Velde; 2. M. Lokerse en A Labeur; 3, G. Jeremiasse en P. Schuite 4. C. Reijnhout en Jac. Kraak; 5. Joh Dekker en J. Reijerse; 6. A. Reijerse en M. Kole; 7. G. v. d, Schraaf en C. Mol 8. C. Lokerse en A. Dey; 9. J. Zweedijk en A. Sonke. Gecostumeerd korfbal. Meisjes: A, Eijke; 2. Betje v. d. Schraaf; 3. Mina Brand; 4. Zus Vermeule; 5. Mina Eijks 6. M. van Liere; 7. Kee v. d. Velde. Jongens: 1, Jan Visser; 2. Piet Braams; 3. P. Staal; 4. Q. Brand; 5. H. v. Be- loois; 6. Joh. Weststrate. Neerland's Oranjefilm. A.s. Woensdag 7 Maart zal zooals een advertentie in dit nummer aankon digt in het Schuttershof alhier worden vertoond „Neer and's Oranjefilm", een z.g. sprekende film, die uit historisch, documentair oogpunt bezien, buitenge woon is geslaagd. Na vooraf te hebben vertoond de ge- heele rij van voorvaderen van ons Oran jehuis, geeft deze film van af de verlo ving onzer Koningin met Z.H.K. Prins Hendrik in 1900, een schat van episodes K.N. Stoomb. Mij. 77% Ned. Scheepv. U. 45%45%-46 H.V. Amsterdam 183186-87 Java Cult, Mij. 9799 N.I. Suiker U. 74%—77%-78 Deli Batavia 123%—124 Deli Mij. 1000 116115%-16 Senembah 145144%-46 Chicago Milw. 4%4% Amst. Rubb. C. 103%—103%-04% De i Bat. Rubb. 43%46 Hessa Rubber 32%33 A Serbadjadi S.R. 31%31%-% Prolongatie 11 WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 3 Mrt. 7.54% 58.94 9.78 V» 34.64 48.02 33.75 1.48% 5 Mrt. 7.54% 58.92 9.78 34.631/2 48.02 33.75 1.48% Rubber ïS Young Philips Unilever Suiker Industrie Tabak Markt Schepen Amerika uit het leven onzer Koningin en vanj Jaar Huis tot op heden. Na vertooning dezer film in Den Haag I sprak Z.Exc. Minister De Wilde in een slotwoord: „Diep onder den indruk gaan we huiswaarts; deze film heeft duidelijk laten zien, dat er nog eenheid is in ons Volk. Voorts is er uit geb eken, dat onze Koningin een Vrede-vorstin is." Het bestuur der Oranje-Vereeniging I alhier heeft gemeend, in onzen tijd van krachtig oplevend nationaal gevoel, de ze film ook in Goes te moeten doen vertoonen. De liefde voor ons Vorstenhuis zal er in niet geringe mate door gewekt en j versterkt worden. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. De mu-1 ziekvereeniging „Oefening na den Ar beid" alhier gaf Vrijdagavond haar goed bezochte jaarlijksche uitvoering in de zaal Fritz. Onder leiding van den directeur P. I Meliefste werden een zestal muzieknum mers uitgevoerd. Na de pauze werd een klucht opgevoerd, „Willy's trouwdag", die zeer in den smaak viel. Na afloop volgde een gezellig bal. KRUININGEN. Vrijdagavond verga derde de Chr. Bestuurdersbond O.Z. Be veland in het Zondagschoolgebouw, het welk, toen de Voorz., de heer Meeuw- se de vergadering opende geheel ge vuld was met leden der afdeelingen en belangstellenden. Vertoond werd de film van het Chr. Nat. Vakverbond, waarbij de propagan dist, de heer de Kok op onderhoudende wijze een toelichting gaf. Burgemeester B. C. de Mul sprak een pakkend slot woord en een aanbeveling om zich Christelijk te organiseeren. WOLPHAARTSDIJK. Vrijdagavond gaf het „Nut" een ontspanningsavond in de groote zaal van.het gebouw Tavenu. Opgevoerd werd „Truusje Meijer" een vroolijk tooneelspel in drie bedrijven. Er is veel en hartelijk gelachen. Er werd goed gespeeld. Na afloop was er bal. Wettig gedeponeerd.) Twee metselaars en een timmerman hebbea MJ bel herstellen van de door ratten vernielde zolder verdieping van het huis van den Heer Smolenaar» te Nederweert meer dan 500 doode ratten gevoa* den. De Heer S. schreef ons, dat hij na veie vrocb. telooze pogingen om van de rattenplaag verlost te worden „Rodent" gebruikte, waarna hij gee« rat meer heeft gezien. Geen rat of muis ontkomt aan Rodent, de radicale rattendooder. Koop nog heden een doos van 50 ets. of een dubbele doofe 9 ets. Elke drogist kan U Rodent uit voorraad leveren. Imp.Fa. B. Meindersma - Den Haag. Bt0 (Ingez. Med.) haar gehoor ten zeerste wist te boeien. Voor de pauze was het ernst, na de pauze mim, wat zij voordroeg. De voor zitter, burgemeester Bleiker, sprak naaf het hart van alle aanwezigen toert flfj mevr, Cothen een tot weerziens toértèp. IJZENDIJKE. Op advies van politie en fiscus is door de bevoegde autori teiten aan J. B. alhier het bewakings gebied ontzegd wegens smokkelarij. SMOKKELEN VAN KAAS AAN DE ZEEUWSCH-VLAAMSCHE GRENS. Blijkens de gegevens van het Beheer der Belgische douanen is sedert een paar weken het smokkelen van kaas uft het Vierde en Vijfde District sterk toe genomen. Dagelijks worden door ge noemde douanen meer of minder groote partijen in beslag genomen. De rijksambtenaar tweede klasse der directe belastingen H. J. Teeters te Kruiningen wordt overgeplaatst naar Rucphen (N.Br.) De kommies tweede klasse dec di recte belastingen A. J- Poutsma te IJ z e n d ij k e wordt overgeplaatst naar Bourtange (Gr.) WISSENKERKE. Zaterdag had de eindles plaats van den tweejarigen win- ter-landbouwcursus. Hierbij waren te- J genwoordig de landbouwconsulent de heer Stevens te Goes, de commissie van toezicht, de heeren S. de Regt en J. J. van der Maas, en wethouder Van der Maas. De heer Stevens deelde onder gelukwenschen aan de navolgende I personen een diploma uit: L. van Liere, M. van der Maas, J. van Maldegem, J. van der Moere, G. de Regt, M. de Vos, P. de Vos, P. de Haze, J, Schrier en C. Priester. Vervolgens sprak hij den leeraar Te Gussinklo toe voor het vele, dat deze in het belang van den landbouw heeft verricht. Ook wethouder v. d. Maas en de heer De Regt uitten woorden van waardeering, terwijl namens de oud leerlingen de heer J. Marcusse een ge schenk aanbood. De heer Te Gussinklo i dankte voor een en ander. AUTO EN MOTORRIJWIEL. Zaterdagmiddag kwam onder de ge meente Serooskerke (Sch.) de garage houder J. van Renesse met zijn auto gereden, toen hij op een gegeven mo ment door den van tegenovergestelde richting komenden motorrijder H. uit Haamstede werd aangereden. De mo torrijder en een duorijdster zijn van den motor geslingerd. Laatstgenoemde kwam er nog al goed vanaf, doch de motorrij der moest tengevlge van de bekomen verwondingen in het ziekenhuis te Noordgouwe ter verpleging worden op genomen. Beide voertuigen bekwamen belangrijke schade. Het motorrijwiel is in beslag genomen. SCHOONDIJKE, Vrijdagavond sloot de Volksuniversiteit alhier het seizoen met een voordrachtavond van mevr. CothenGerritsen uit Rotterdam, die Een afscheid. Aan de Adjudanten onderoliqjp a'Ar ministrateur A. Geschiere en J. W«. Kes teloo te Middelburg is I* fcnn daartoe gedaan verzoek, na een dienst tijd van bijna 34 jaren, een eervol ont slag uit den dienst verleend. In verband hiermede is hun voet het front van het geheele personeel der School te Middelburg hun ontslagbrief uitgereikt. De commandant, de majoor G. Berg- huijs, bracht hun o.m. dank voor de veel jarige goede diensten in het leger bewe zen en liet hierna de troep voor hen de- fileeren. Hierna vereenigden zich officieren en onderofficieren van het vaste personeel zich in de Vereenigingszaal, alwaar de commandant hen hartelijk toesprak en hun namens het personeel als aanden ken een foto van het personeel in lijst aanbood. Ook de mr. geweermaker Van Herwe nen kreeg gelegenheid nog een woord tot afscheid in dichtvorm vonc te lezen. Dit was meer in 't bijzonder ge richt tot den adj. onderofficier Keeie- loo met wien hij zoovele jaren preitig had mogen samenwerken. Middelburg. Van 25 Maart. Getrouwd: A. Sjir.uijt, 22 j. en E. de Jonge, 18 j. Bevallen: A. C. Jansen, geb. de Ruij- ter, z. Overleden: J. C. Akkerman, 8® J„ wede. H. Harthoorn. Goes. 1! Ondertrouwd: O. Ver brugge jm- 28 j. en W. Minnaard jd. 23 j. Bevallen: J. Ruster geb. Totk Serooskerke (W.) Van 1—28 Febr. Bevallen: L. Tiseóik, geb. van de Broeke, z.; E7 C. de J*nge

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 2