KERKNIEUWS. BEURSTHERMOMETEB van Woensdag. LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. SPORT. GEMENGD NIEUWS. Vass mie BEURS- EN WISSELKOERSEN. ZUID-SLA ffflE. BELGIE. DUITSCHLAND. AMSTERDAM, 28 Febr. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de olficieele notee ring van heden. Ned. 2e 1. 32 1000-5 101 Jé—101}*. Ned. 17 1000-4 Jé 101—101 Ned. 31 1000-4 lOOJé—100. - Ned. 33 1000-4 lOOJé—100. Certificaten-3 84 Jé84 Jé O. Indië 22 dollar 1000-6 97%—97Jé. O. Indië 32 1000-5 98 Jé—98%. O. Indië 26 lOOO-4Jé 95%—95%. Denemarken Obl'g. 1926-5 8686. Duitschl. 30 1000-5Jé 51 51 %-52Jé. Duitschl. pd. st. 100-7 56%—57. Zwitserland oblig. '24-5 99Jé99Jé. Zwit. Staatssp. 1927-4Jé 100%—100%. Amsterdam 1933-5 101 Jé 's-Gravenhage 19?Q-4% 100% Rotterdam 1926-1930-4Jé 93 Jé—93. Utrecht, prov. 1929-4 Jé 103 Ber.ijn 1925-6 Jé 29%—30%. Zeeuws. Hyp. B-5 lOOJé100% Zeeuws Hyp. B.4Jé 100100 A Amsterd. Bank 114 Jé114% C Rott. Bankver. 79 Jé79 A Twentsche Bank 80 A Pref. Gruyter Zn A. 126 Jé A Pref. Jurgens A 86Jé86% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 384 A De Schelde N.B. 23%21 A Ver. Papf. v. Gelder 5856 C Am. Car Foundry 17%18Jé C Am. Smelt Ref. 27%—27%. C Farbenind. I.G, 79 Jé C U. States St. C. 331/2—33%. C North Am. Cy. 12%—12Jé. A Born. Sum. H.M. 119%120Jé A Linde Teves en Stokv. 657=66. A Ned. Wol Mij. 104—102Jé. A Singkep Tin M. 8685 A J. C. Japan Ln. 2525 A Rotterd. Lloyd 4644 Jé A S. M. Nederland 48Jé47 Jé A Amst, Thee C.M. 58 Jé schepen zijn bestemd voor den dienst tusschen Nederland en Afrika. Zondag is 63 jaar oud, overleden ds. J. Rooker, Ned. Herv. predikant te Graft en De Rijp en officier in de orde van O. N. Ds. Rooker was o. m. predikant te R e n e s s e. Bij een geneesmiddel is een ongeschonden verpakking een waar borg voor de echtheid. Let dus op de onge schonden verpakking van Aspirin 1 Dan is U zeker, de echte Aspirin te ontvangen, pijnstil lend en onschadelijk. A Houth. Alberts 3636 C Baltimore Ohio 18%18% A Southern Rlw. 18%19% C Union Pac. Rr. 7575 Int. Nickel C. 1414% Koloniale Bank 51 Jé51. N.I. Hbk. 1000 511/251. Ned. H, M. 1000 47—47. Alg. Kunstz. U, 36%37-38. v. Berkels Pat. 20% Calvé-Delft 55%551/2. C. Suiker Mpij. 21 Jé Ned. Ford A.M. 164%162%-162. Philips Gem. B. 240%242%-2391/2. Unilever 8OV281-80Jé. Anaconda Cop. 9%9%-9%. Bethlehem St. 27%—27Jé-27%. Kennec Copper 12%12%. Un. States Leather 6%6%. A.N.I.E.M.—N.B. 203 Jé—204% A Kon Petr Mpij 175%175-% C Contin. Oil Cy 1110% C Shell Un'on O.C. 6%—6%-6% C Tide Water Ass. Oil 6%6%. Uitsluitend* 'v^S^^r^r^^ofaftj^a^.-buisies/van 2<3' ta'bï. 7^c^eö5tÖT^fêz^és'.w3^rtaUjva 10 ets. (lngez. Med.) Ter openbare terechtzitting der Middelburgsche rechtbank, kamer voor burgerlijke zaken is heden de heer N. M. J. H. Pyls beëedigd als notaris ter standplaats Hulst, in het vacante kan toor van den heer mr. A. H- Lijdsman, op andere standplaats benoemd. Rechtbank te Mi ddelburg. In de zitting van Woensdag 28 Febr. werden de volgende vonnissen uitge sproken: diefstal: J. A. de W., 18 j-, venter, te Hontenisse, gedetineerd, 2 maanden ge vangenisstraf met aftrek van het voor arrest en invrijheidstelling; overtreding motor- en rijwielwet: S. J, de L., 28 j-, autoverhuurder te Kort- gene, bevestiging van het vonnis van den kantonrechter, 25 b. s. 10 d.h.; idem: P- de K., 36 j., groentenkoop- man te Oostkapelle, bevestiging van t vonnis van den kantonrechter. Vrij- spréiflk idem: L. v. d. H 47 j., garagehouder te Vlissingen, bevestiging van het von nis van den kantonrechter 25 b- s. 10 dagen hechtenis; overtreding politieverordening van Vlissingen: L. v. d. H., voornoemd, be vestiging van het vonnis van den kan tonrechter 5 of 5 d. hecht.; openbare dronkenschap: W. K., 56 j., zonder beroep, Watervliet, 3 weken hechtenis en 1 jaar Rijkswerkinrichting; vernieling: G. K., 48 j., inspecteur, Hilversum 25 of 10 d. hechtenis; oplichting 2 maal gepleegd: A. B., 30 j., koopman D'rksland, [gedetineerd, 4 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. VERDUISTERING DOOR NOTARIS. Voor de rechtbank te Utrecht stond Dinsdagmiddag terecht de 60-jarige no taris G. A. Ie J. uit Maarssen, thans ge detineerd, wien ten laste was gelegd valschheid in geschrifte en gebruikma king daarvan, verduistering en oplich ting van gelden ten nadeele van een aantal personen in en om Maarssen als notaris gepleegd. Het totale bedrag van de verduisteringen beliep ongeveer 100.000. De dagvaarding somde een groot aan tal van de gevallen op. Er waren acht tien getuigen opgeroepen. De officier van justitie releveerde de verschillende in de dagvaarding ge noemde feiten en constateerde, dat ver dachte ten aanzien van deze misdrijven bekende. Hij achtte deze feiten wettig en overtuigend bewezen. Spr. was van oordeel, dat verdachte op een zeer schandelijke manier misbruik van ver trouwen heeft gemaakt van zijn positie, die hij als notaris bekleedde. Een der ten laste gelegde feiten acht te de officier niet bewezen. Voor de overige feiten eischte hij de veroordee ling van verdachte tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. De verdediger van verdachte drong erop aan, dat verdachte in vrijheid zijn zonden zou kunnen boeten. Een gevan genisstraf van 2 Jé jaar op zijn leeftijd (de heer le J. is 62 jaar) beteekent de doodstraf. Hij bepleitte clementie en vroeg een kortere gevangenisstraf. De verdachte erkende hierna, dat hij straf verdiende en wees erop, dat hij alles verloren heeft, ook zijn familiele den en dat dit reeds een verzwaring van zijn straf voor hem is. Hij vroeg daarom een kortere veroordeeling. De uitspraak werd bepaald op Dins- da 13 Maart aanstaande. Het uniformverbod. D. P. te Ede heeft voor den kanton rechter te Wageningen terecht gestaan, verdacht van overtreding van het uni formverbod. Hij had op den openbaren weg in zijn knoopsgat een driehoekig af gerond insigne gedragen, voorzien van de letters N.S. B. De kantonrechter sprak hem evenwel vrij, waarvan de ambtenaar van het O. M. in appèl ging. Ook de Arnhemsche rechtbank sprak den verdachte vrij, overwegende dat het insigne niet opzich tig was, zoodat het ten laste gelegde niet bewezen was. De rechtbank voegde er aan toe, dat zij zich kan voorstellen, dat dit insigne, in grootere afmetingen vervaardigd of met meer sprekend op schrift, wel een opzichtig karakter zal kunnen hebben. De schietpartij te Muiden. Naai men verneemt, val de strandfo- tograaf die eenige maanden geleden den verwezen, doch I. zal in een rijks Mu dctiscnen gemeenteraad n et voo» de rechtbank komen. De 7tak zal niet naar de zitting wor- end verwezen, doch I. zal in een rijks krankzinnigengesticht worden geplaatst, dit laatste op advies van de psychiaters die in deze zaak rapport hebben uitge bracht. der te brengen binnen de muren van het ziekenhuis. Het standpunt van Ged. Staten werd toegelicht door dr. B. D, H. Teilegen Azn., die er op wees, dat het in deze zaak hierop neerkomt, of aan de ge stelde medische eischen kan worden vol daan in financiëel opzicht, omdat de band tusschen het Gasthuis en de ge- A K.N. Stoomb. Mij. 7% A Ned. Scheepv. U. 44%44% A H.V. Amsterdam 181%182-81 A Java Cult. Mij. 9496 A N.I. Suiker U. 75%75 ADeli Batavia 122121 C Deli Mij. 1000 116—116 A Senembah 138%139 C Chicago Milw. 44 A Amst. Rubb. C. 101%—101%-02 A Deli-Bat. Rubb. 42%—42%-43 A Hessa Rubber 3333% A Serbadjadi S.R. 31%31% Prolongatie 11 WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 27 Febr. 28 Febr. Londen 7.57 7.54% Berlijn 58.82% 58.88 Parijs 9.787= 9.78 Brussel 34.69 34,69 Zwitserland 48.02 48 02 Kopenhagen 33.85 33,85 New-York 1.48% 1.49 volgd en heeft het lijk gevonden. Een assistent van de onderneming heeft nog getracht den tijger neer te leggen, maar dit is niet gelukt. Men heeft daarop rondom deze plaats drie klemmen ge legd en twee vallen gebouwd, terwijl ook de administrateur van Boengara Estate nog op jacht is geweest, doch zonder resultaat. ObLMarkt— Amerika KoninkL Suiker Markt Industrie Rubbér Ford Tabak Schepen (Wettig gedeponeerd.) meente Middelburg zoodanig is, dat de Denzelfden dag, dat het meisje werd ge- exploitat'e-tekorten door de gemeente worden gedekt en de toestand in Mid delburg zoo is, dat elke nieuwe last stelselmatig moet worden geweerd en dat op alle afdeelingen der begrooting moet worden gekort om het hoofd bo ven water te houden- De Kon. beslissing volgt later. DE KNOEIERIJEN MET „CRISIS-TARWE." dood, nauwelijks een uur later, heeft 'n tijger volgens de bevolking moet het dezelfde geweest zijn een zwager van bovengenoemd kamponghoofd be sprongen en gedood. Den eersten Februari hebben eenige vrouwen, die met haar vier kinderen op weg waren naar de badplaats, den tijger in den boschrand gezien, blijkbaar weer wachtend op een prooi. De bevolking vermoedt, dat de tijger nog slechts kort in deze buurt huist. Behalve deze twee Door de rijkspolitie te 's-Heer Are.nds- menschen zijn in een kampong een var- kerke is aangehouden en ter beschik-1 ken en in een anderen kampong een king van de justitie gesteld zekere E. B koopman te 's-Heer Arendskerke, als verdacht van oplichting ten nadeele van de Gewestelijke Tarweorganisatie- SURSéANCE-AANVRAAG NOTARIS DUMOLEYN. De staat van baten en schuld, voorge legd bij het verzoekschrift van notaris B. Dumoleyn te Hontenisse aan de hond door het roofdier weggehaald Hét blijkt nu, dat de bevolking in haar bijgeloof de schuld van al deze onheilen op de schouders schuift van de vrouw van een Batakschen zendeling, die daar in de buurt is geplaatst. Onlangs kwam op de onderneming Marijke een Batak om met Sibolangit, waar een Hollandsche zendeling woont, te telefoneeren, ten einde er op aan te dringen, dat de vrouw uit de streek rechtbank te Midde burg om surséance wordt overgeplaatst, omdat dit bijgeloof MINISTER KALFF VERHINDERD. Thans zullen de ministers De Wilde en Oud waarschijnlijk komen. De Minister van Waterstaat, ir. Kalff, is door ambtsbezigheden verhinderd morgen den vliegtocht naar Vlissingen mede te maken. Thans worden daar morgen verwacht de minister van Bin- nenlandsche Zaken mr. De Wilde en die Van Financiën mr. Oud. DE MIDDELBURGSCHE GASTHUIS- QUAESTIE VOOR DEN RAAD VAN STATE. Voor den Raad van State is heden behandeld het beroep van het bestuur der Godshuizen te Middelburg tegen de beslissing van Ged. Staten van Zeelanc waarbij aan genoemd bestuur machtl ging is geweigerd voor een verbouwing van de aan het Gasthuis te Middelburg verbonden barak voor lijders aan be smettelijke ziekten? Naast het kostenbezwaar (de ver bouwing zou ongeveer 15 a 16.000 kosten) lieten Ged. Staten de overwe ging gelden, dat niet valt na te gaan, ol: in de toekomst het overgroot deel der Walcherensche gemeenten zich zal aan sluiten bij de barak te Middelburg, dan wel bij een aan het ziekenhuis te Vlis singen te verbinden barak. Het college zou het betreuren, in dien er daardoor op Walcheren twee barak ken zouden komen, waar men met één zou kunnen volstaan. Het beroep van t bestuur der Godshuizen werd heden toegelicht door den secr.-penningm. De medicus-regent, dr. L. Weijl voerde eenige medische argumenten aan. waarbij hij er op wees, dat 't uit medisch oogpunt hoogst ongewenscht is, om lijders aan besmettelijke ziekten on- tot verkeerde dingen kan leiden. De bevolking is n.l. van meening, dat deze vrouw den tijger ophitst om zijn slachtoffers in den kampong te zoeken, aangezien 't in die streken geen ge woonte is, dat tijgers menschen aan valen. Het is bekend, dat deze „menschen- Volgens „Burger" schijnt de totstand- I eKrs" onder de tijgers doorgaans oudere van beta.ing, vermeld een actief van 301.520 en een pass:ef van concurren te schulden ad 905.586 en preferente schulden ad ƒ65.500, totaal ƒ971.086. HANDELSVERDRAG MET ZUID-AFRIKA. koming van een handelsverdrag tusschen Nederland en de Zuid-Afrikaansche Unie thans spoedig verwacht te kunnen worden. De voornaamste bezwaren, o.a. de weigering van de regeering van de Unie om den invoer van Ned. producten b.v. van de zuivelproducten onbelast toe te laten, alsmede de weigering om de Aziatische onderdanen van Ned. Indië te bevoorrechten boven de overige Azi- dieren zijn, soms op een of andere wijze door een schot of in een klem dermate gewond, dat zij niet meer over alle ca paciteiten en snelheid beschikken om 'n dierlijke prooi te bemachtigen. De bevolking in de bewuste streek is ernstig onsteld en uit haar evenwicht geraakt door het gebeurde. DROEVIG ONGELUK. Dinsdagavond aten, schijnen door de bemiddeling van 1 werd te St. Pan eras het 7-jarig de Ned. Gezant in Zuid-Afrika, Lorenz, I zoontje van den heer H. die aan de te zijn opgelost. Waarschijnlijk zal met I hancj van moeder op den weg liep, belangrijke restricties een wederkeerig meest begunstigingsverdrag worden ge sloten zooals dit ook met Duitschland is geschied. door een snel rijdende vrachtauto van den heer Van Sch. te Broek op Lange dijk, die voor een andere auto moest uitwijken, gegrepen. Met een zware hersenschudding en uitwendige verwondingen werd 't vent je opgenomen. Hij is in het ziekenhuis In verschillende deelen van Engeland |te Alkmaar aan de gevolgen overleden, gisteren en vannacht zeer veel wachten waren, nadat het Russisch con sulaat te Berlijn, reeds twee maal bad aangedrongen on vrijlating, nadat Dbai- trof, Popof en Tanef door de Sovjetre- geering tot Russische onderdanen wa ren verklaard. Het besluit tot overbren ging der gedetineerden per vliegtuig kwam geheel onverwachts af. De Russi sche ambassade heeft er vooraf geen kennis van gehad. Nader wordt gemeld: Bij de aankomst op het vliegveld te Moskou werden de Bulgaarsche com munisten hartelijk ontvangen door de meest op den voorgrond tredende ver tegenwoordigers van de Komintern, ar beidersdelegaties, en delegaties der uni versiteiten. Toen Dimitrof c.s. uit het vliegtuig stapten weerklonken de tonen van de „Internationale", en barstte de samen gestroomde menigte in stormachtige toe juichingen uit. De drie Bulgarem zagen er zeer vermoeid uit. LAGE BELASTINGEN EN OVERSCHOTTEN. Er blijkt nog een land in Europa te zijn, waar men zich in een situatie ver meit, zooals men elders zich die hoog stens kan herinneren uit den grijzen oertijd voor de Crisis. Dit land heet Zuid-Slavië. Volgens een bericht uit Belgrado althans heeft de minister van financiën Georgewitsj. Dinsdag bij het voorlezen van zijn begrooting aan het parlement gezegd, dat de rijks- em pro vinciale belastingen per hoofd der be volking n'et meer dan 20 per jaar be dragen. En de inkomsten van den staat overtroffen gedurende de eerste negen maanden van het loopende belasting jaar de uitgaven met 30 millioen. {Wij moeten hierbij echter opmerken, dat de sociale en cultureele toestanden in Zuid- Slavië voor onze begrippen ietwat pri mitief zijn- 'n Gemiddelde belasting van 20 per hoocd zal de Zuid-Slavische be volking wellicht al heel erg vinden, aan gezien haar gemiddelde inkomen ook veel lager is dan in vele andere lan den.) SNEEUWSTORMEN BOVEN ENGELAND. is gisteren en vannacnx zeer sneeuw gevallen. 600 telefoonlijnen wer den vernield. Aan de Noord-Oost kust woedt een sneeuwstorm, met een wind sterkte van 100 km- In de haven van Scarborough zijn schepen van hun ankers losgeslagen. Te Bridalton zag men 'n grooten lichtbol in het water slaan gevolgd door een hevigen donderslag en een zwaren ha gelstorm. HERMAN TEIRLINCK BLIJFT AAN 'T HOF. De Vlaamsche schrijver Her man Teirlinck, die een speciale vriend was van wijlen Koning Albert 1 en aan het hof verbleef, zal daar ook thans blij ven wonen. j DIMITROF, POPOF EN TANEF IN VRIJHEID. De drie Bulgaren zijn in een vliegtuig te Moskou aange komen. De drie vrijgesproken Bulgaren uit 't De wandelsportvereenigimg „De Vierdaagsche" te Breda is voornemens haar jaarlijksche marschen te houden op Zondag 27 Mei a.s., over 3 parcoursen: 30, 40 en 50 km in de omgeving van Breda. Dammen. Van den Maandagavond gespeeiden compet'tiewedstrijd voor den Zeeuw- schen Dambond tusschen Middelburg 1 en Aagtekerke I was de uitslag: Mid delburg 8, Aagtekerke 12. Postduiven- In een gecombineerde vergadering op Zondag j.l. in de „Stadsherberg" te Oostburg gehouden, werd met alge- meene stemmen tusschen de Postdui- venliefhebbers van W. Zeeuwsch Vlaan deren besloten, het samenspel op de rondvluchten te beginnen vanaf Dour- dan enz. Dit met 't oog op meer duiven VAN HET DAK GEVALLEN. Maandagmorgen is in de Jan van Eyck- straat te Amsterdam een 62-jarige I man, die bezig was met het herstellen van een antenne op het dak van zijn woning, gestruikeld en omlaag gestort. Hij was vrijwel onmiddellijk dood. DOOR EEN TIJGER BESPRONGEN.! BeHijn"naarMoskou"vervoerd, waar ze burg, Retranchement en Sluis met een Bij den kampong Lau Gresiek, nabij I tegen den avond arriveerden, verwei- aantal leden van 1 8. de onderneming Marijke, in Boven- komd door een groote volksmenigte. De L a n g k a t (Ned. Indië) is een jonge Ba- vrijlating is geschied op uitdrukkelijk be- taksche vrouw door een tijger gedood. I Vel van rijkskanselier Hitier, en den mi- De „Deli Crt.„ ontving de volgende bij-1 nister van binnenlandsche zaken, Frick, zonderheden over dit drama. j De Pruisische overheid nam, gelijk men Bedoelde jonge vrouw, van ongeveer uit uitlatingen van minister-president Goering kon op maken, ten opzichte proces over den brand in den Rijksdag en goedkooper verzending. ComWUe zijn gisieren onverwacht in vrijheid ge j werd gevormd door de \eieem steld. In een vliegtuig werden ze van I Aardenburg, Bierv. et, a zai 20-jarigen leeftijd was aan de overzijde van de Wampoe met haar moeder bezig i padi te snijden. Plotseling werden bei den door een tijger besprongen, die de jonge vrouw met een geweldigen klap doodde en zijn prooi vervolgens mee- sleepte naar een grooten steen in de na bijheid. De moeder vertelde aan het dorpshoofd wat er gebeurd was. Deze is toen met een paar mannen het spoor ge-1 EEN PRIJSVRAAG ZONDER NIETEN- van de gedragslijn welke men tegen- i Waarom wordt er thans in over de Bulgaren moest volgen een an- i duizenden gezinnen gep kruistocht der standpunt in. Maar de rijksregeering J goten P^lips Qm wordt er heeft blijkbaar (eveneens in overeen-; tegen de verspil g stemming met haar uitlatingen in het thansj^ honger ^u.ze publiek) gemeend, dat het beter was om diplomatieke uiteenzettingen en ver mede prijzen maar nog meer, te verdienen rijn, omdat deze prijsvraag- wikkelingen te vermijden, welke bij een - verdere gevangenhouding stellig te ver- campagne zoo op e - -e

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 2