RECHTZAKEN. ZWANEN BERG'S VERKEERSWEZEN P. T. T. SPORT. GROENTEN IN BLIK LANDBOUW. DE OUDE VUSSINGSCHE WEG. 'lm kleine tuinen. - gezelschap hun individueele taak voor de volle honderd procent volbracht. Hier speelde een troep die tot in de kleinste détails opging in het geheel. De décors en costuums, ontworpen door Denis Martin, pasten volkomen in de typische allure van het stuk. Hun grillige rhythme vloeide als 't ware in een met het geestige geflonker der dia logen. Een vondst mag de tooneelaan- kleeding in het tweede deel van het eer ste bedrijf heeten. De fantastische Ti- gris-oever accentueerde hier op koste lijke wijze Tobias' avontuur met de mi litante visch en de bloeddorstige struik- roover. Rechter te Middelburg. Door de arr. rechtb. te Middelburg is ter vervulling van de vacature van een rechter in haar college, de navolgen de alphabetische lijst van aanbeveling opgemaakt: mr. H. J. Hütschler, rech- terplaatsvervanger in de rechtbank te Arnhem; mr. W. C. F. Borgerhof Mul der, rechterplaatsvervanger in de recht bank te Den Haag; mr. C. E. Mulder, sub-griffier bij de rechtbank te Amster dam, mr. J. A. E. Rink, Subst.-griffier bij de rechtbank te Middelburg is met het lot afgevallen tegen een van boven genoemde candidaten. De Minister van Waterstaat brengt ter kennis dat aan G. M. Klompe wonende te Noordwelle de be voegdheid om motorrijtuigen te besturen is ontzegd, ingevolge vonnis van het kantongerecht te Zierikzee gedurende 'n termijn van drie maanden, ingaande 23 Januari 1934. Kantongerecht te Middelburg. Veroordeeld werden wegens verkeers delicten, overtreding rijwielwet etc.: J. G. te 's-Heer Arendskerke, 3 b. s. 3 d. h.; J. J. G. te Middelburg, 3 b. s. 3 d. h.; J. H. te 's-Gravenpolder, ƒ3 b. s- 3 d. s.; C. v. d. L. te Hoedekenskerke, 3 b. s. d. h.; M. S. te Arnemuiden, ƒ0,50 b. s. 1 d. h.J. M. F. te Middelburg 1 b. s. 1 d. h.; F. H. J. v". d. S. te Kloe- tinge 3 b. s. 3 d. h.; J. K. Kapelle 10 b. s. 5 d. h.; J. K. te Kapelle 5 b. s. 5 d. h.; J. K. te Kapelle 5 b. s. d. h.; P. L. te Zoulelar.de 3 b. s. 3 d. h.; C. v. W. te Oost- en West-Souburg 2 x 2 b. s. 2 x 2 d. h.; M. C. K. te Colijnsplaat 3 b. s, 3 d. h.; L. K. te Ovezande 5 b. s. 5 d. h.; A. V. te Ter Neuzen 3 b. s 3 d. h.; Ca. H. te Borssele 2 b. s. 1 w. tuchtschool; Ne. E. v. S. te VFssingen, 2 b. s. 2 d. h.; L. T, te Heinkenszand 5 b. s. 5 d. h.; J. H. C. van G. te Middelburg, 3 b. s. 3 d. h.; J. M. te Goes, 3 b. s. 3 d. h.; A. J. de L. te Wissen- kerke 3 b. s. 3 d. h.; W. R. te Goes 25 b. s. 10 d. h.; met toewijzing der civiele vordering van L. L. te Hans- weert tot een bedrag van 47.60; A. C. te Vlissingen 25 b. s. 30 d. h.; wegens dronkenschap: J. J. K. te Kloetinge 15 b. s. 5 d. h.; C. de S. te Kats- 10 b. s. 10 d. h.; De Oude Vlissingsche weg, zoo noe men wij Middelburgers den ouden weg tusschen Middelburg en Vlissingen, een van de oudste (misschien wel de oudste) straatwegen van ons land, en zonder twijfel een van de mooiste wegen dit althans wat het natuurschoon betreft van Walcheren. Enkele maanden gele den is de wijze, waarop deze weg be heerd wordt, in den Middelburgschen ge meenteraad ter sprake gekomen, en naar aanleiding daarvan is toen in deze kolommen een merkwaardig document, dateerende van 20 December 1764 af gedrukt, de „conventie tusschen de stee den Middelburg en Vlissingen over de straatweg, strekkende van de boom aan den Middelburgschen singel tot aan de Rammekenspoort te Vlissingen."1) Uit den aanhef van dit stuk blijkt, dat het hier de vernieuwing betreft van een overeenkomst tusschen de beide steden, die op 21 Juni 1642 was aangegaan. Tot 1868 begon de weg aan het ein de van het Vlissingsch wagenplein, zoo dra men de Vlissingsche poort door was. De aanleg van de spoorweg- en kanaal- werken maakte echter de afbraak van deze poort noodzakelijk, en met haar verviel het eerste gedeelte van de mooie groene laan, die zich vóór dien tijd on middellijk bij de poort aansloot. Dit fraaie gebouw, aan de buitenzijde van arduinsteen opgetrokken, en met een klokkentorentje versierd, dateerde van 1639 en vormde een sieraad van Zee- lands hoofdstad, waarvan de afbraak door velen terecht werd betreurd. Door deze poort Iaat Mattheus Gar- gon in zijn Walchersche Arkadia zijn ge- Middelb. Crt. 31 Mei en 1 Juni 1933. zeischap van jonge mannen en vrouwen Middelburg uitrijden, om den ouden Vlissingschen weg in te slaan. Destijds we zijn in het begin der achttiende eeuw toen er nog geen kanaaldijken wajrén,' kón men van dézen weg af de torens: van Ter Hooge en- die van het in 1866 gesloopte Steenhove, beide aan den Koudekerkschen weg gelegen, nog tusschen het geboomte zien oprijzen, met de buitenplaats Zeerust, door Cor- nelis Evertsen, de jongste (16421706) aangelegd aan den Abeelschen zandweg, achter Torenvliet, en in Gargon's tijd door zijn broer Gelein Evertsen be woond, die er in 1721 overleed. Gater nisse, Veldzicht en de Parel dateeren uit later tijd, evenals het sindsdien weer verdwenen Welgelegen. Zorgvrij is, zoo als we weten, van heel jongen datum. Er is heel wat veranderd sinds de dagen dat Gargon's gezelschap werd op geschrikt door een achteroprijdenden wagen, die met een verbazend geraas en sneller als de wind voorbijstoof, en waarin een matroos en een speelman zaten. Gargon vertelt dan de sindsdien herhaalde malen oververtelde anecdote van den Oostinjevaarder, die drie wa gens afhuurde, een voor zichzelf, een voor zijn hoed en een voor zijn rotting, om het gewonnen geld er toch maar zoo gauw mogelijk door te brengen. Moge lijk zijn dit de bekende Pietjeswagens geweest, die nog in het midden der vb rige eeuw de verbinding tusschen Mid delburg en Vlissingen onderhielden2), en en waarvan wel eens een as of een wiel brak, zoodat ze met inhoud en al onder steboven vielen. De herberg aan de Kleine Abeele, waarvan Gargon spreekt, is verdwenen, maar niet die aan de Groote Abeele (aangenomen dat deze dezelfde is als de huidige uitspanning), waar destijds een pleisterplaats was voor de postkoetsen en een welput, die zoeter water gaf dan elders op het eiland. Eeuwen geleden stond hier het slot van de heeren van den Abeele, maar zelfs de plaats waar dit lag is niet bekend. wegens overtreding Jachtwet, stroo pen etc.. C. K. te Waarde 10 b. s. 10 d. h.; C. K. te Waarde 10 b. s. 10 d. h.; C. K. te Waarde 5 b. s. 5 d. h.; M. W, te Ri.land-Bath: Berisping, met ver beurdverklaring ivan inbeskiggenomen buks en kogeltjes; W. C. H. te Kat- tendijke 2 x 5 b. s. 2x1 week tucht school, met verbeurdverklaring van in- beslaggenomen wildstrik en haas; wegens loopen over een anders grond, die bezaaid is: C. H. v. Z. te Waarde 15 b. s. 10 d. h.; wegens overtreding Arbeidswet. J. K. te Kruiningen 7 x 0.50 b. s, 7 x 1 d. h.; wegens overtreding Vleeschkeurings- wet: C. J. K. te Wemeldinge 15 b. s, 10 d. h. wegens overtreding leerplichtwet: I, L. te Ierseke f 1 b. s, 1 d- h.; m wegens overtreding Winkelsluitings wet. E. L., huisvrouw A. S. te Vlissin gen 3 b. s. 3 d. h.; overtreding van de bepalingen van 't Zeeuwsche Stroomvisscherij-reglement: J. W. te Ierseke 1 b. s. 1 d. h.; wegens zonder vergunning van B. en W. een automobiel hebben in een per ceel C. F. M. H. te Vlissingen f 15 b. s. 15 d. h.; wegens overtreding vloekverbod: A. T. te Heinkenszand 5 b. s. 5 d .h.; wegens overtreding ventverordening: J. V. te Goes 1 b. s, 1 d. h. wegens op de openbare wegen voet bal spelen. F. A. te Wemeldinge 3 b, s. 1 week tuchtschool; J. J. H., M. de G„ M. B., J. K., M. J. K., J. J. Z., G. M. en J. de M. allen te Wemeldin ge, allen teruggave aan hunne ouders in verband met hunnen leeftijd; wegens op den openbaren weg met geld spelen: D. M. te Aremuiden: Be risping met verbeurdverklaring der in- beslaggenomen centen. DE MUITERIJ OP DE ZEVEN PROVINCIëN. Een jaar gevangenisstraf tegen den gezagvoerder geëischt. In een deel onzer oplaag van gisteren hebben we nog kunnen melden, dat gis teren voor het Hoog Militair Gerechts hof te Den Haag heeft terecht gestaan de vroegere gezagvoerder Overste E. van de „Zeven Provinciën" en dat de advocaat-fiscaal veroordeeling tot een jaar gevangenisstraf eischte. De advo caat-fiscaal noemde in zijn requisitoir het algemeen gebrek aan organisatie de oorzaak van de muiterij. Had de com mandant overlegd met zijn officieren dan had men geweten hoe of wat. Maar er was niets voorbereid. Geen bewa king, geen contact met de bemanning, alleen werden er extra-ronden geloopen, maar door officieren, die grootendeels niet konden verstaan wat de bemanning praatte. Het meest vernietigende requi sitoir tegen beklaagde, de duidelijkste erkenning van roekeloosheid, zorgeloos heid, onnadenkendheid is te vinden in zijn eigen verklaringen. Hij is zeer ver beneden zijn taak gebleven en heeft zeer ernstige verzuimen begaan. Men kan in zijn voordeel laten wegen, 2) Deze wagens werden aldus ge noemd omdat men, wanneer men met vier personen was, ieder een „pietje", d.i. een achtste deel van een Zeeuw- schen rijksdaalder moest betalen. De Zeeuwsche rijksdaalder (de naam leeft nog voort in het reglement van het Zeeuwsch Genootschap, waarvan de di recteuren nog steeds een contributie van zes Zeeuwsche rijksdaalders beta len) werd in 1747 door de Staten op een waarde van 52 stuivers gebracht, zoodat hij twee stuivers meer gold dan de ge- wone Hollandsche rijksdaalder. Een dat de toestanden op de vloot zoodanig waren, dat men er al jaren aan gewend was op een vulkaan te leven, dat men van hoogerhand op het hart gedrukt had gekregen, dat men in geval van moeilijk heden kalm en met zachtheid moest op treden. Ook dat het oproer aan boord van de Zeven Provinciën een betrekke lijk goedaardig karakter heeft gehad. Van het begin af aan zijn de muiters met fluweelen handschoenen opgetreden. Den officieren is niets aangedaan, men heeft den commandant getelegrafeerd, dat hij een dag voor Soerabaja maar weer aan boord moest komen. Ook is gebleken, dat men aan den ernst van de represailles niet heeft geloofd. Inder daad, er zijn wel eens gevaarlijker mui terijen voorgekomen. Maar juist dit goedaardige karakter van de muiterij verzwaart eigenlijk de schuld van den- gene, die haar had kunnen voorkomen, den beklaagde. Spr. eischt daarom zijn veroordeeling tot een gevangenisstraf van één jaar. De verdediger, mr. Rolandus Hage- doorn, sprak als zijn overtuiging uit, dat den kapitein geen schuld treft. Overste E. heeft een vlekkeloozen staat van dienst, hij was een geëerd en gezien commandant, man van onberispelijk ka rakter, groote practische bekwaamheid enz. (dit alles volgens zijn conduite staat) en spr. heeft daarom het requisi toir, den eisch van den advocaat-fiscaal als een groote onverdiende hardheid ge voeld. Aan overste E. is iets overkomen wat niemand van de marine verwacht had, hij is een slachtoffer geworden van het systeem, dat de laatste jaren de oor zaak is geweest van veel ellende bij de marine. De aansprakelijkheid had men op het Plein en het Binnenhof te Den Haag moeten zoeken. Men heeft zich daar voortdurend schul dig gemaakt aan de fout der zwakheid. Spr. vroeg met grooten nadruk vrij spraak voor zijn cliënt. Uitspraak Vrijdag 9 Maart. Poging om iemand te verdrinken. De Groningsche rechtbank heeft Don derdag den 35-jarigen arbeider H. S. te Onstwedde, die in den nacht van 2 op 3 Jan. getracht heeft den verzekerings agent H. Kuipers te Oude Pekela door verdrinking van Het leven te berooven door hem in het Pekeldiep te werpen, welke poging zou zijn gelukt als Kuipers niet zulk een goed zwemmer ware ge weest, wegens poging tot doodslag tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf ver oordeeld. De eisch luidde 2 jaar. Harteloos. De rechtbank te Groningen heeft Don derdag den 21-jarigen ex-chauffeur J. S. te Uithuizen, die op 7 Nov. den kleer maker Mekkes heeft aangereden en doorgereden is zonder naar zijn slacht offer om te zien, die met gebroken bee- nen was blijven liggen, veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf en ontzeg ging van de bevoegdheid om een motor rijtuig te besturen voor den tijd van 1 jaar. Tusschen de Groote Abeele en Oost- Souburg vond men vroeger, aan weers zijden van den weg, Groot- en Klein-En- gelenburg, Vlugtenburg, links van den weg meer landwaarts in gelegen, en vlak bij Oost-Souburg, op de plaats waar vroeger het slot der heeren van dit dorp lag, de buitenplaats Schooren burcht, in Gargon's dagen nog „een prachtig huis en hof, met een konstig achtkantig huis", omgeven door „vrucht baare akkers, verkwikkende wandelaa ryen, vischrijke vijvers, en cierlijke vruchtboomen, eene zeer hooge mante ling van netgeschoren olmen, die huis en hof beschermen tegen storm- en zee winden", en met een groene galerij „na 't voorbeeld van de Fransche vorstenho ven". Sindsdien werd Schoorenburcht herdoopt tot SchoonenBurg. Omstreeks het midden der vorige eeuw werd het buiten bewoond door Marinus Cornelis Paspoort van Grijpskerke, van 1839 tot 1859 burgemeester van Middelburg en tegelijk van Oost- en West-Souburg, die het smaakvol liet aanleggen, Tusschen de Groote Abeele en Sou burg, bij den weg die naar de oude heer lijkheid Welzinge leidt, ligt het Ronde Putje, door Schimmel en Vreeken be zongen als de idyllische plek, waaraan een der liefelijkste Zeeuwsche sagen verbonden is, maar die thans, zooals een wandelaar ons onlangs heeft ver teld3), niet veel meer is dan een mod- derpoeltje. Het zou jammer, zelfs heel jammer zijn, als dit bekoorlijke plekje zou moeten verdwijnen. Zou daar nu werkelijk, zonder veel moeite en kos ten, niets aan te doen zijn Over Oost-Souburg, waar de weg ons 'I behoud van den verschen smaak. Veertien soorten. (Ingez. Med.) pietje was dus 32% cent. Het geldstukje ontving zijn naam naar het er op aan gebrachte poppetje, dat het wapenschild van Zeeland in de hand droeg, dat ech ter door het afslijten meer weg had van een zakdoek, hetgeen aanleiding werd dat men het muntstukje algemeen aan duidde met den naam „Pietje bedroefd". Om ze te onderscheiden van kwartjes, die evengroot waren maar anderhalve stuiver minder waard, gaf meft de pie- fipe fipiilr 3)Middelb. Crt., 17 Juni 1933, Zondags blad. Vanwege de Ned. Herv, Gem- te T erneuzen wordt een rusthuis voor deze gemeente gebouwd dat ongeveer 60,000 zal kosten. Geref. Kerk. Ds. M. B, van 't Veer te Zevenbergen is beroepen te Middelburg. Vroege groenten van buiten. Wanneer we al vroeg groenten van eigen tuin wil en oogsten zullen we nu moeten beginnen. Voor de vroegste ge wassen kiezen we een gunstig gelegen grondstuk wat dus niet te laag en daar door koud mag zijn. Zoo mogelijk moet aan de noordzijde eenige beschutting zijn tegen koude winden. Waar geen muur of schutt:ng is brengen we zoo mogelijk een tijdelijke windkeering aan ter hoogte van 1 M. waarvoor we oude rietmatten, dicht geplaatst fijn rijst, of iets dergelijks kunnen gebruiken. Voor bemesting van den grond gebruiken we half verteerden stalmest, omdat hiervan verschillende stoffen direct opneembaar zullen zijn. Verder vergeten we vooral 't Chilisalpeter niet, daar deze stikstof- mest voor vroege groenten onmisbaar is. Een groentesoort, waar we in het vroe ge voorjaar allereerst aan denken is spi nazie. Het zaad laten we eerst een nacht weeken, waarna we het, met zand ver mengd op een warme plaats zetten. Zorg echter dat zand en zaad niet droog wor den. Na een paar dagen is het zaad dan gekiemd en zien we de jonge witte wor- telspitsen. Het is nu zaak het zaad voor zichtig te zaaien. Daarom hakken we het niet onder, zooals anders gebruike lijk is, maar strooien het onder met fijne aarde. Ook zaaien we dicht en gebrui ken ongeveer 22% ons zaad per 10 vierkanten meter. Verder zaaien we al wat radijs en raapstelen. In een kouden bak onder glas leggen we nu tuinboonen, doperwten en peulen te kiemen om deze in de volgende maand uit te planten. Let hierbij op de muizen die er spoedig bij zijn om de za den weg te sleepen. Om het snelle ont kiemen te bevorderen worden ook deze zaden vooraf geweekt. Wanneer de jonge plantjes te voorschijn komen moet er al spoedig worden gelucht opdat ze direct aan de nog gure buitenlucht ge wennen. Tot de vroegste voorjaarsgroen- ten behooren ook rabarber en zuring. Om van enkele rabarberplanten den groei nog te bevorderen, plaatsen we er een oude, hooge mand over dien we ver volgens omgeven met 'n laag verschen paardenmest met veel strooisel. Ook blad of andere ruigte kan voor hetzelfde doel dienst doen. Tusschen de zuring- rijen maken we den grond los waarna we er korten mest over strooien. Door er rijs over te leggen, wordt ook 'n snel lere groei verkregen. Ook voor deze groentensoorten is een overbemesting met Chilisa peter aan te bevelen. Vernietiging van groenten, In het Westland zijn in het afgeloo- pen jaar groote partijen groenten, welke de min'mum-prijzen niet opbrachten, ter vernietiging naar de mestvaalt gereden of voor veevoeder weggehaa d. In welk een groote mate dit heeft plaats gehad, blijkt uit een staatje in het jaarverslag van de veiling ver. Westland te 's-Gra- venzande, aan welke veiling alleen al reeds de volgende producten doordraai den, omdat zij de laag gestelde mini mumprijzen niet konden beha en. andij vie 4725 krop, aardappelen 323.900 kg, bloemkool 43628 stuks, dubbele boonen 158.436 kg, groote boonen 168 kg, kom kommers 2222 stuks, postelein 1323 kg, peen 2205 bos, radijs 237 bos, rabarber 240 bos, spruiten 917 kg. savoye kool 350 kg, schorseneeren 20220 kg, spina zie 7480 kg, sla 133779 krop, tomaten 26.357 kg. nu doorvoert, langs het gemeentehuis, het borstbeeld van den kinderschrijver Pieter Louwerse en de oude kerk, spre ken we later wel eens opzettelijk; thans is het ons alleen om den Ouden Vlissin- schen weg te doen. Het is opmerkelijk dat het gedeelte van dezen weg, dat tusschen Oost-Souburg en Vlissingen ligt, van ouds minder bebouwd is ge weest met buitenverblijven dan het eer ste deel, al waren er in vroeger jaren toch vrij wat inwoners van Walcheren, die zich aan dezen weg hetzij een blij vende woonplaats, hetzij alleen een zo merverblijf hadden laten bouwen. Zoo ontstonden onder Vlissingen de kleine buitenplaatsen Veldzigt, Landzigt, Duin- zigt en Buitenzorg. Veldzigt was oor spronkelijk een uitspanning, maar werd later tot een particuliere woning omge bouwd. Tenslotte mogen we niet de wel bekende herberg het Zwaantje verge ten, die nog steeds aanwezig is. Door de Rammekenspoort, die in 1871 werd af gebroken, kwam men de stad Vlissingen binnen. De Oude Vlissingsche weg is een der oudste straatwegen in ons land. Reeds in 1540 was een gedeelte van den weg bestraat; misschien zelfs al in 1466. In 1642 besloten de magistraat van Middel burg en die van Vlissingen om den ge- heelen weg gezamenlijk te doen bestra ten, voorzoover dat nog niet gebeurd was. In 1648 was dit werk voltooid. Eerst zeventien jaar later in 1665, werd de Scheveningsche weg, Huygen's Zeestraat, tusschen den Haag en Sche- veningen aangelegd, die meermalen, maar geheel ten onrechte, als de oudste straatweg van ons land wordt genoemd. Op de Oudheidskamer te Middelburg wordt nog een geschilderd bord be waard, dat tot het laatst der achttiende eeuw aan het begin van den Ouden Vlissingschen weg hing. Het stelt een schavot voor, waarop een beul een man geeselt. Daaronder stond: Straf voor boomschenders. Sinds de geeselstraf en het boomschenden 1 in onbruik zijn geraakt, is het bord verwijderd. Jan Vermeer. Benoemd tot instrumentmaker bij den P. en T.-dienst te Domburg ver sterkingsinrichting J. Worms voordien op arbeidscontract werkzaam bij den Technischen Dienst der Telegrafie en Telefonie aldaar. Voetbal. Na de voetbalwapenschouw van Zon dag j.l. is voor de volgende ronde we derom de competitie aan de beurt, al zij het dan opnieuw in bescheiden om vang. Het districts-intermezzo is in alle opzichten geslaagd, doch of de Techni sche Commissie van den K.N.V.B. nieu we gezichtspunten zal ontdekt hebben, valt te betwijfelen. Tegen alle verwachtingen in, kunnen we gerust schrijven, dat de bij voorbaat gekwalificeerde out-sider Noord, met de eer ging strijken, door tet Zuiden de nederlaag in de eind-ronde toe te brengen, Na een vluchtig overzicht van het a.s. te verwerken programma, zal wel licht menigeen de vraag stellen of uit eindelijk dan, voor wat betreft de bo venste plaats de definitieve beslissing zal vallen- Het is eigenlijk weer al te lang ge leden, om naar aanleiding van de ge leverde prestaties, dan wel aan Longa of Willem II de kans te geven, waarbij nog komt dat het een derby is, in den ruimsten zin des woords. Men kent de individueele kracht van elkander, zoo dat het niet uitgesloten is, dat hier ge luk een hartig woordje zal meespreken. M.V.V. ontvangt thuis P.S-V., welke laatste club zoo goed als uitgeschakeld is. We hebben in den wedstrijd Middel burgP.S.V. geconstateerd, dat dit voor de jongens van Van Run geen aan eiding ■s om zich niet meer ten volle te gever.. De rood-hemden zullen dan o-k hun beste beentje moeten voorzetten om hun kansen alsnog te behouden. Of de M-. astrichtenaren er in zullen slagen van de rood-witten te winnen, is een open vraag, feit is dat zij zich dan zeker tot het iterste zullen moeten inspannen. Bleyerheid onderneemt de verre reis Middelburg, om onze stadgenooten partij le ^even. Dat het bij een gemoedelijk partijl ie blijven zal, kunnen wij ons niet indenken, want daarbij staan voor beide ploeger te groote belangen op het spel Zouden de groen-witten er in slagen Kousen c.s. met leege handen naar de mijnstreek te zenden, dan kunnen Geel hoed en dezijnen den dans ontspringen. Zoo niet, dan gaat de toestand er niet op vooruit, daar Noad, dat weer eens n dagje vrij heeft, dan met maar 3 punten achterstand zou boeken, met evenveel minder gespeelde wedstrijden, waardoor de voorsprong van de Zeeuwen relatief Het restant der eerste klassers heeft Ook in de tweeede klasse is de knup pel in het hoenderhok geworpen, we no- teeren slechts de nederlagen van Hero tegen de Baronie, het echèc van T.S.C. tegen Terneuzen, het gelijke spel van Dosko tegen Alliance, al zij het dan op het veld van eerstgenoemde. Doch met dat al is met geen zekerheid te zeggen, wie in deze afdeeling de sterkste is. Mo menteel heeft de Baronie de leiding, op den voet gevolgd door Hero, doch Ook de Doskoanen hebben met een piunteh- aantal van 16 uit 13 gespeelde wedstrij den een redelijke kans op succes- A.s. Zondag heeft te Goes dë rettoM- wa dal tO(f vei he| wa Or Ma anc inlil gex der kor goe tre raa mal dig| ma lui H) vc bc deJ dr<] dal ge jarj del ke kr

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6