GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. II ÉI ui HI Hfcin llltt» De gemeenteraad vergaderde gister middag onder voorzitterschap van bur gemeester M. FERNHOUT. Afwezig de heeren Portheine, Van Andel en Van der Feltz. 1. Ingekomen stukken. Het adres van de Ver. v. huiseigena ren inzake de straatbelasting wordt bij de desbetreffende stukken gevoegd. Aan de agenda wordt toegevoegd een voor stel enkele woningen aan den Poelen- dalesingel aan gas- en waterleiding etc. aan te sluiten, 2. Nadere regeling in verband met opheffing School K en overplaatsing leerkrachten. De hr. MONDEEL vraagt, of overleg werd gepleegd met de bijzondere school besturen inzake vermindering van kos ten. De VOORZ. antwoordt, dat twee be sturen zeer kardinale bezwaren maak ten; van één der scholen is bericht-van medewerking ontvangen, aangezien daar binnenkort ook één leerkracht boven tallig zal zijn. Het voorstel wordt z. h. st. aangeno men in zijn geheel. 3. Eervol ontslag leeraar Avondschool voor Nijverheids-onderwijs. Aldus besloten. 4. Eervol ontslag en benoeming leer kracht school C. De hr. JERONIMUS zegt, dat 20 Sept. j.l. hem verzekerd werd in deze verga dering, dat het niet anders kon dan wordt voorgesteld. Nu heeft mej. Bot zich tot de Kroon gewend om het ge geven eervol ontslag te vernietigen. In dien de Kroon aldus zou besluiten, is het dan wijs beleid mej. Broeke vast aan te stellen? Is een tijdelijke aanstelling nu niet beter? (De hr. VAN DER FELTZ komt ter vergadering.) Weth. BOASSON zegt, dat sindsdien de toestand, door een ministerieel be sluit, gewijzigd is. Het beroep van mej. Bot heeft zijn kracht verloren, omdat school K op 1 Maart opgeheven zal zijn. De heer De Nood vroeg ontslag; wat is logischer, mej. Broeke, die beduidend jonger is ook nog, te benoemen? De hr. JERONIMUS acht den voorge stelden weg niet veilig. Weth, BOASSON zegt, dat zelfs in dien mej. Bot nog in dienst was geweest, B. en W. zeker voorgesteld zouden heb ben mej. Broeke te benoemen. Alsnu wordt tot stemming overge gaan, aangezien de VOORZ., omdat de Raad niet unaniem is gebleken te zijn, „de kans op bezwaarschriften niet wenscht te vergrooten". Benoemd wordt mej. Broeke met 14 stemmen, 1 op mej. Bot. 5. Verleening wachtgeld ontslagen gemeente-ambtenaar. Aldus besloten. 6. Aanvullend, subsidie 1933 Burg. Armbestuur. Aldus besloten. 7. Regeling gevolgen coupon-belas ting. Z. h. st. besloten. 8. Verhuring gebouwtje Vlissingsche Bolwerk. Z. h. st. besloten. 9. Verpachting gemeentegrond Kle- vcrskerksche weg. De hr. PAUL wenscht, naar aanleiding van dit voorstel te vragen, hoe dit zit: de hoogste inschrijver in een ander ge val was niet de hoogste, maar is dat ge worden doordat hem ondershands was medegedeeld: schrijf óók voor 130 in. Dat zou spr. zeer onjuist vinden. Weth. ÓNDERDIJK zegt, dat het ge val niet zoo was: de inschrijving was van een ander en van den tegenwoordigen pachter g e 1 ij k en toen vonden B. en W., dat dan de'zittende pachter voor moest gaan. Anders of meer weten B. en W. er niet van. 10. Bezwaarschriften schoolgeld aan slagen 1933/34. Overeenkomstig de voorstellen wordt besloten, GEMEENTEBEGROOTING. De VOORZ. wil onderstellen, dat nu eens een maximum arbeidsprestatie bij minimum tijdsduur der besprekingen de wereld versteld zal doen staan, zoodat de definitieve sluiting dezer vergadering met een zucht, niet van verlichting of opluchting, doch van voldoening begroet zal worden. Algemeene beschouwingen. Mevr. WEIJL meent, dat door de sec tievergaderingen de behandeling der begrooting wel vergemakkelijkt is. Spr, wijdt dan eerst enkele beschouwingen aan het advies der Commissie v. georg. overleg inzake de voorgestelde salaris korting, o.m. in verband met de index cijfers, welke spr. een belangrijke maat staf noemt. Zelfs als men de 5 pet. aan vaardt, en rekening zou houden met een stijging der indexcijfers van 10 pun ten, dan nog zijn de salarissen aan den gunstigen kant. Het is, tegenover de burgerij de billijkheid betrachtende, niet mogelijk aan de korting van 5 pet. te ontkomen. De Raad draagt een ver der gaande verantwoordelijkheid dan de Comm. v. G. O,; laatstgenoemde heeft, haar spr. meening, slechts een ad- viseerende stem. De poging' van de min derheid van B. en W„ om het voorstel --i .;av ysil van de C. v. G. O. met de door die min derheid aangegeven dekkingswijze te aanvaarden, verwerpt spr. Het bewaar- schoolonderwijs zou spr. in stand willen houden, om een gedeelte der salariskor ting voor de ambtenaren te ontgaan. De gezondheid en werkkracht van de vrouwen in gez,nnen waar hu p voor de huisvrouw ontbreekt, eischt, dat zij hun kinderen op 'n veitge plaats kun nen onderbrengen. Ten aanzien van de door B. en W. aangegeven dekkingsm ddelen maakt spr een opmerk ng over de reserve van het electriciteitsbedrijf, een bedrijf, dat al tijd een steeds stijgende w.nst oplever de. Er blijft een reserve van rond 20 750; tegen reductie van de reser veering heeft spr. geen bezwaar. Het verheugt spr., dat Middelburg in algemeenen zin gesproken, zijn steun- normen nog niet behoeft te verlagen. Overigens heeft spr waardeering voor het systeem-Alphen, waarbij de werk- loozen hun steun moeten verd.enen. Dat biedt ook mogelijkheden voor het ver richten van werk, dat anders ongedaan blijft, b-v. ophooging van het speelter rein van hét Molenwater, bij den Zuid singel. De hr. PAUL zegt, dat de behandeling dezer begrooting in het dieptepunt van een crisis valt. Er zijn hier geheel en. ge deeltelijk samengeteld, een 1000 werk- loozen, waarvoor de gemeente zich bij zondere uitgaven heeft te getroosten, Spr. brengt B. en W. hulde voor de slui tende begrooting. De hr. VAN DER FELTZ: Sluitend? De hr. JERONIMUS: Papier is gedul dig!.... De hr. PAUL wijdt dan aandacht aan de groote uitgaafposten dezer begroo ting: Burgerlijk Armbestuur 150.000; werkloozenzorg 153.000; werkver schaffing 37.000; sociale zorgen 45.000; de post Godshuizen 52.000 ruim. Spr. is dankbaar, dat Middelburg nog niet onder Rijks-curateele kwam. Voor den vervolge zou spr, willen aanbevelen een vóór-behandeling der begrooting in één „sectie", d.w.z. dan in geheime voltallige Raadsvergadering met het geheele college van B. en W. Spr, noemt als een bezwaar het buiten de gemeen te cyclostylee ren der gemeentebegrooting, hetwelk de werkloosheid in de gemeente ook zal be vorderen Het was, naar spr. uiteenzet, geen ge makkelijke taak, met de groote tegen val. ers die B. en W. ontmoetten, een sluitende begrooting te maken; spr. be licht dit van verschillende kanten. De werkloozenzorg moet naar spr.'s mee ning steeds' meer van de gemeenten af genomen en naar het rijk overgebracht worden; de regeering gaat echter juist den anderen kant op. Spr. breekt een lans voor het minder heidsstandpunt van B. en W. inzake de loonkorting: 3 A pet. en vrijlating der eerste 500. Dat was door het G. O. ernstig aanbevolen Spr. ontkent, dat het G. O. uitsluitend een commissie van advies zou zijn; zij is eerder een van overleg, waarbij getracht moet worden tusschen de ver tegenwoordigers van de ambtenaren en die van het gemeentebestuur tot over eenstemming te geraken. Van een kinderbijslag moet spr. niets hebben; die haalt de geheele salarisre geling uit elkaar en verbreekt het ver band tusschen prestatie en verdienste; zij werkt loondrukkend. Ze is onjuist in 't particuliere en zeker in het overheids bedrijf. Spr. citeert de heeren Andries- sen, Romme en prof. Raaymakers, die ook tegen het gezinsloon zouden zijn in een vergadering van den R.K. Partij raad; het zou volgens laatstgenoemde zelfs in strijd zijn met de encycliek Qua- dragesimo Anno. Met een citaat uit het Prot. Chr. blad „Onze Banier" tracht spr. eveneens aan te toonen, dat men in die kringen ook tegen den loondrukken- den kindertoeslag is. De Middelburgsche loonen van amb tenaren en gemeentewerklieden zijn laag. Spr. adstrueert dat met de laatste statistieke cijfers. Wellicht moet Mid delburg straks nog 1 pet. pensioen korting heffen ook. Reeds bij de oor spronkelijke vaststelling vond spr. Middelburgs loonen niet voorbeeldig- Moet men een rechtvaardige verge lijking treffen tusschen de ambtenaren en de burgerij in Middelburg, men moet ook vergelijken tusschen ambtenaren hier en die elders. In verband slechts met de huidige tijdsomstandigheden kan de s.d. fractie aanvaarden 3 A pet. en 500 vrij. Met de voorstellen van de meerder heid van B, en W. inzake bewaarschool- onderwijs kan spr.'s fractie accoord gaan. De eenige gemeentebewaarschool, door een 100-tal kinderen bezocht, moet niet bij den eersten storm verdwijnen. (De heer PORTHEINE komt ter ver-i gadering). Met de andere voorstellen van B. en W. kan de s.d.-fractie zich accoord ver klaren, ook al omdat zij geen andere middelen zou weten om de tekorten te dekken- Spr. vraagt de aandacht voor reeds op wachtgeld gesteld en .eventueel nog op wachtgeld te stellen gemeente-ambte naren; deze dienen zooveel mogelijk her plaatst te worden. Spr. vestigt de aan dacht op een vacature, die in het B.A. ontstaat; het B.A. leeft voor 95 pet. van de gemeentekas. a si2 ai tfibay-jiio.cw- Oil II ililM 1'inriiliiliiillTiiMIM'ri I II I Met de subsidieverminderingsvoor- stellen van B. en W. kan spr. accoord gaan. Wanneer er bij gemeentewerken zoo danig op den post bestratingen wordt bezuinigd, dat er voor n euw materiaal vrijwel niets overblijft, dan acht spr. dat een zeer twijfelachtige bezuiniging, eer der een vermindering van uitgaven voor dit jaar, die later hoogere uitgaven zal vorderen. Het adres van de Ver. v. Huis eigenaren geeft blijk, dat zij met ons be lastingstelsel niet op de hoogte is. Inza ke de werkloozenzorg maakt spr- enkele opmerking; daar is plaats voor woor den van dank en erkentelijkheid. Spr. hoopt, dat de post steunverleening kan worden verlaagd en die van werkver schaffing verhoogd; werk acht spr. be ter dan steun. Maar de werkloozen moeten in hun werk-tijd voor den steun, een zoodani- gen toeslag hebben, dat zij dan aan het werkverschaffingsloon komen. Op welke wijze wil men het opgespo ten terrein naast „De Griffioen" verbe teren Hoe staat het met het uitdiepen der vesten Die plannen blijven wel wat lang weg. En de werkverschaffingsobjecten in Mid delburg raken uitgeput. De commissie voor Ontw. en Ontsp. der werkloozen wil de jeugdige werkloo zen aan bezigheid helpen; spr. zou graag zien, dot de eigen medewer king dezer jeugdigen ook wat grooter w as! Spr. weet wel werk bv. verfraaiing van de bolwerken waarvoor niemand thans geldt zou wil len uittrekken, maar waar wel werk in zou zitten. Spr. doet nogmaals een beroep op B. en W. om er voor te waken, dat de niet- verzekerde werkloozen niet worden voorgetrokken boven de verzekerden. Dit steunt op een circulaire van den mi nister trouwens. Spr. geeft nu den heer Jeronimus het beloofde antwoord op de vraag, waar de millioenen van het N.V.V. blijven voor de werkloozenzorg. Spr. zet dan uiteen hoe de vermogens der werkloozenkassen in 1932 daalden tot ruim 200.000; er waren er, die schulden hadden, er waren, die nog klei ne bedragen in kas hadden. Desniettegenstaande verklaarde de A, N.D.B., met een minus in de werkloo- zenkas en met 90 pet. werkloozen, 200.000 uit de gewone middelen voor het bekende nieuwe plan te willen vo- teeren en hij heeft reeds 325.000 uit de gewone middelen voor de werkloos- heidszorg gegeven. Verder wijst spr. op het vele voor 't rijk gedane administra tieve werk op het vele kostelooze werk, door de bestuurders gedaan. Overigens moet <Je vakbeweging de: administratie der werkloosheidszorg ge scheiden houden van haar gewone vak- bewegings-administratie. De cijfers der bedrijven, zoo vervolgt spr., zijn gunstig; kan de commissie van bijstand voor de bedrijven niet eens een beter vastrecht krijgen Dat nog niet Ve deel der aangeslotenen er gebruik van maakte, wijst er op, dat er iets aan het tarief moet haperen. Waarom moet de grenswijziging wach ten tot de fin. toestand der gemeente gunstiger is? Wat overweegt het gemeentebestuur te doen ter bescherming van de bevol king tegen aanvallen uit de lucht Spr. meent niet, dat Middelburg een seizoenplaats is in den zin, dat belang rijke concessies aan de winkeliers inza ke de Zondagssluiting waren toe te staan. Spr. critiseert de z.i. te lage nor men van de ver. Kindervoeding; daar moet de gemeente desnoods steunen. Spr.'s fractie zal alle wenschen, die niet dringend zijn, achterwege laten om het bestuur te steunen. De heer VAN DER FELTZ wil een begrootingsrede trachten te houden, die zoekt meer naar wat vereent, dat wat verdeelt. Op den keper beschouwd acht spr. deze begrooting heelemaal niet sluitend. Spr. betreurt nog steeds de gevon den oplossing voor de wethouders- quaestie; de rechterzijde had op een wethouderszetel eenige aanspraak kun nen doen gelden. Op grond der ervaring meent spr. aller meening te vertolken wanneer hij zich verheugt over het re- geeringsbesluit dat den heer Fernhout tot eersten burger van Middelburg maakte. Tal van in deze begrooting ver werkte noodzakelijke voorstellen heb ben spr's sympathie niet; toch zal hij voorstemmen, opdat Middelburg niet ko- me onder de paria's die „noodlijdende gemeenten" heeten. Spr. heeft meer waardeering voor de inspanning van B. en W. dan voor het resultaat inzake het sluitend maken der begrooting. Het voorstel 3 A pet. en 500 vrij acht spr. zuiver demagogie. Weth. ÓNDERDIJK; Dat is netjes van U Bedankt voor dat compliment De hr VAN DER FELTZ: dat voorstel had niet gedaan mogen worden, zonder de dekking ervoor aan te geven en die 1 wam pas, nadat weth. Onderdijk er toé geprest was. Toen heette het': op de personeele belasting maar reeds eer der had de Jir. Onderdijk verklaard, dat die al over de grens heen was, een be wijs, dat het voorstel nooit érnstig ge beend was, Spr. heeft alle waardeering voor- den persoon van den heer Onderdijk, maar zijn bezwaren gaan tegen de consequen ties van diens politieke richting. Spr. noemt in dit verband Duitschland, Italië, Parijs, Oostenrijk, Weenen, Almelo, Zaandam, Beerta etc. De socialisten vluchten uit de verantwoordelijkheid wanneer pijnlijke maatregelen genomen moeten worden. Houden we ons aan de lijn van finan cieel beleid van de leerstellingen der partij van dezen wethouder, die overi gens een braaf en sympathiek man is, dan gaat Middelburg het noodlijdende stadium onherroepelijk tegemoet. Op de begrooting had van alles en nog wat ge schrapt moeten worden door B. en W. en dan had de Raad nog eens voor en kele bedreigde belangen moeten opko men. Spr. behandelt vervolgens enkele de tailpunten. De voorgestelde salariskor ting is de minst pijnlijke van alle; daar om aanvaardt spr. de 5 pet., doch hij verwacht een voorstel tot het geven van een kinderbijslag, dat hem sympa thiek is, als men de 2000 ervoor zal kunnen vinden. Spr. meent, dat dit niet naar het G. O. terug behoeft; hij bepleit verder de instelling van een salariscom missie die de heele zaak nog eens be zien zal; ook acht hij wenschelijk een verordening, waarbij den ambtenaren verboden wordt, lid te zijn van bepaal de organisaties. Hoe staat het met het voorstel-Den Hollander inzake ontslag aan de gehuwde onderwijzeres Spr. stelt voor opheffing der g-e meentelijke bewaarscolen en subsidieering van het b ij z o n-d ere bewaarschoolonderwijs met 20 per kind Spr. geeft nu enkele cijfers over den buitengewoon precairen toestand der gemeentefinanciën. Het zou misdadig optimisme zijn voor de volgende jaren op batige saldo's te rekenen. Ons finan cieel perspectief is angstwekkend. Het B. A. is nu op 150.000 geraamd, gevraagd is 154.000. Is het daarmee nu ook absoluut afgeloopen Spr. acht dat onmogelijk echter, en in strijd met de Armenwet; het is z.i. slechts een vin gerwijzing aan het B.A., dat de gemeen te krap zit. De VOORZ,: dat is de be doeling inderdaad. De hr VAN DER FELTZ: maar men zal in het B.A. wel rekenen op meer, bv. 160.000, als er geen bijzondere ram pen komen. Spr. wil dus met 10.000 meer rekenen. De Godshuizen worden ook, naar spr. omstandig uiteenzet, 60000 hooger. Verleden jaar werd 30.000 meer voor steun en werkverschaffing uitge geven dan nu geraamd wordt. Inder daad wordt het nu iets lager, maar een 25.000 moest toch ingehaald worden; in dezen post zit niets geen muziek en dus zal dezen post zeker een 10.000 hooger geraamd moeten worden. Krap geraamd moet in totaal voor de genoemde posten nog 25.000 ge raamd worden; dan sluit dus de begroo ting feitelijk niet, tenzij men het heele „onvoorzien" er bij rekent. Spr. weet geen ander middel om dit bedrag te vinden dan verhooging der opcenten op de P. B., verlaging der steunnormen acht spr. nl. ongewenscht. Maar men moet óf 't een óf het ander willen, en daarom zal men b.v. het be waarschoolonderwijs moeten laten val len. Arbeidscontraprestatie voor steun zou spr. een zegen vinden. De hr JERONIMUS is teleurgesteld door deze begrooting, die slechts schijn baar sluitend is. Met een onvoorzien van 15.000 zullen we niet uitkomen. De VOORZ.: dat is ook de bedoeling niet De hr. JERONIMUS: ik kan niet zien, waar het gevonden moet worden. Het B A. zal voor 1933 ongeveer 165 a 168.000 noodig hebben; zou 10 pCt. inkrimping der uitgaven van verleden jaar mogelijk zijn? Ook de begrooting van 1932 sloot slechts op papier. Verder heeft spr. bezwaar tegen de verhooging der straatbelasting, in deze begrooting verwerkt; spr. aanvaardt in hoofdzaak de argumentatie der ver. v. huiseigenaren. Men wil de belasting v erhoogen terwijl de bron ervan de huren achteruit gaan! Daar door stijgt het percentage in bijzondere mate. Vroeger waren er in 1913 500 honden a 3 gulden, nu berekent men 300 a 6 gul den; verhoogd men dit tot 9 gulden, dan zullen zeker nog meer honden verdwij nen. Wat is nu het doel: verhooging van inkomsten of verdrijven van honden? De opbrengst zal binnen luttele jaren tot beneden de huidige opbrengst dalen. Het voorstel van de meerderheid van B en W. heeft spr.s instemming, maar 't gaat niet ver genoeg. Waarom te spreken van een crisis- korting? We leven in een tijd van om- waarding aller waarden; men moet de loonen en salarissen niet over en weer met andere gemeenten vergelijken, maar met de loonen in het particuliere be drijf, die de resultante van de economi sche omstandigheden zijn zooals onze belastinginkomsten dat zijn. Spr, wij tijdelijke krachten, ook na twee jaar dienst, slechts op arbeidscon tract aangenomen zien. De-heer Van der Feltz vroeg verleden jaar hoe den heeren Jeronimus en Port-, heine het werken der roode en roze heeren en dame zou bevallen. *Och, ant- jj, r f t**S -««h*-.'ni nmi iin iiynnrawMigir y-a-' Fuifde U daar gisteravond Al te lang en stevig door? Kom, die zonde is zoo erg niet, Komt in alle kringen voor! Véél dronk men er op Uw welzijn t Was géén waterig diner, Bn vandaag doet héél Uw vel pijn Katt'rig, kaferig idee. Pijn m 't hoofd? En loome leden? Oogen net zoo zwaar als lood? 'n AKKERTJEslaat m een wip, Zelfs den sterksten kater dood. Clinge Doorenbo«« (lngez. Med.) ic»c«Ti>MBoq^jM-iriBKnrMnirnniiM»wiMi|iit ■mw i t i 11 minn rr- woordt spr. ze zingen wel een toontje lager als de centen op zijn Overigens aanvaardt spr. de veroordeeling van den hr. Van der Feltz van de wethouders oplossing, niet. De hr. DE BRUIN zegt, dat dit een sa- neeringsbegrooting is. Voor de salarisvoorstellen van B. en W. gevoelt spr. niet, noch voor de meer derheid, noch voor de minderheid Het is een c r i s i skorting en een crisislast mag, uit rechtvaardigheidsoverwegingen niet op a len gelijkelijk gelegd wor den, want dat drukt de groote gezinnen, zwaarder. Daarom zou spr. voor het minderheids- 1 voorstel kiezen vanwege de progressie, die er inderdaad in zat, maar, dan komt er te weinig uit. Spr. stelt daarom voor 3A pet., met vrijstelling van de eerste 500, doch bovend en 1 X> pCt. over het geheele bedrag, en dit laatste deel der korting dan onmiddellijk te doen overgaan in de pensioenkorting, zoo dra deze imperatief zal worden voor geschreven door de regeering. Dit kost de gemeente plm. f 300, d. w-z. dat brengt het minder op dan 't meerderheidsvoorstel van B. en W.. Spr. acht dat wel ergens te vinden. Kindertoeslag acht spr. een noodge dwongen crisisbijslag, die het principe van loon naar prestatie niet aantast- Verschilende gezinnen in Middelburg worden momenteel gesuppleerd door liefdadige instellingen, omdat het lóón dat zij van particuliere werkgevers ontvangen, onvoldoende is. Dit tot den hr. Jeronimus, die de loonen in over heidsdienst wilde aanpassen aan die van het particuliere bedrijf; Men moet niet uit het oog verliezen, dat, wat de geschiedenis der bezoldi ging van de gemeente-ambtenaren be treft, het eerste voorstel dienaangaan de, dat verworpen werd, te hoog, doch het tweede en ingevoerde t e laag gericht was. Het bewaarschoolonderwijs is wel 'n noodzakelijk iets, maar het is tegen woordig beslist ontaard. Friedriëh Fröbel zag het als „Kindergarten", nu heet het „voorbereidend lager onder wijs"..,. Interrupties: zoo heet het in de wet. De hr. DE BRUIN: zoo is het in de praktijk; er zijn in andere steden be waarscholen, waar men rapporten geeft! Spr- wil het bewaarschoolonderwijs zich aan den toestand doen aanpassen; de gemeente-bewaarschool kost d e gemeente alleen evenveel als de drie andere tezamen en daarom moet zij verdwijnen. Het zou zelfs mogelijk zijn zulk een inrichting zonder subsidie te doen be staan. Spr. wil dus opheffing van dat igemeente-bewaarschoolonderwijs en subsidie voor het bijzondere onderwijs van 20 per kind tot een maximum van 2000. De hr HARTHOORN prijst de voort gaande rationalisatie bij de bedrijven, waar het mes er noodzakelijkerwijze wordt ingezet. Volgens het rapport der Ver. v. Ned. Gem. wordt er veel onnoo- dige administratieve arbeid verricht doordat vroeger de Raad van alles en nog wat onmiddellijk den kostprijs wilde kunnen kennen. Spr, pleit voor centralisatie van de boekhouding der drie bedrijven, ge meentewerken en de reiniging, en wijdt daarna enkele beschouwingen aan de af*" schrijvingspercentages in de bedrijfsbe- grootingen. Hij acht het onjuist, dat het onderhoud bij gemeentewerken tot af braak gereduceerd wordt. Spr. zegt, dat er toenemende klachten komen over de houding van den direc teur der gemeentewerken, die niet soe pel tegen het publiek optreedt en die ook zelden op zijn kantoor aan te tref fen is. Weth. ONDERDIJK: Is dat een punt voor een openbare vergadering? De VOORZ.: Ik heb den heer Hart- - hoorn niet belemmerd. - De hr. HARTHOORN: men heeft lie- ver niyt met hem te maken door zijn weinig soepel optreden; hij laat het toe;.- zicht op het werk over aan den opzich

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6