PRACHTIGE HOOFDPRIJZEN GROOTE GELDPRIJZEN (van f. 100.- tot f. 10.-) EN NOG HONDERD EXTRA PRIJZEN V E R S P 1 L L 1 N G S - T A B E L SPORT. 1 AFLOOP VERPACHTINGEN. Ie Prijs: de groote luxe radio-gramofoon Philips 676 A ter waarde van f. 475.- De strijd tegen de verspil ling is in vollen gang - het aantal deelnemers stijgt met den dag. Bekijkt eens nevenstaande tabel en gaat na, welke be dragen er verspild worden door het gebruik van z. g. „goedkoope" lampen. Deze tabel speelt een groote rpl in de prijsvraag. Uw gloeilampen-leverancier, die U gaarne prijsvraagformu lier en voorwaarden zal ver. strekken, vertelt V alles haar* fijn, Wendt U tot hem ea wordt deelnemer. VOORBEELD 1 V stroomprijs SCHETSEN VAN DE HOEVE. ARNEMUIDEN. ABONNEMENTEN en ADVERTEN TIES voor dit blad worden aangenomen door den Agent c A. ZEIJGER, -mfflïini '•JÉ >"•?-"'rrjr ->V Te Middelburg is opgericht een Wandelsport Vereenigisg gedoopt „D. T. S.' (Door training sterk). Er zijn veer tien leden wlo. vijf dames. Voetbal, ZeelandiaGoes 71. Zeelandia heeft dus aan de haar ge stelde e schen voldaan, door met grooti cijfers van Goes te winnen. Die uit de getallen zou vermoeden, dat het een spelletje was van kat en mu s heeft het mis, we noteerden zelfs dat Goes meer in den aanval was dan dc groen-zwarten, doch de bezoekers wa ren niet doortastend genoeg! We kregen kort na den aanvang een spel te zien, zooals Goes dat wellicht in ,geen jaren gedemonstreerd heeft; de bal werd perfect uit de achterhoede naar de middenlinie en van hieruit naai voren gedirigeerd- 't Samenspel vlotte uitstekend en toch kenden Dan'cise c.s geen punten fabriceeren omdat de z.g „finishing touch" ontbrak, waarbij nog kwam, dat de doelman een paar maal misgreep en zich evenzoo vaak zag ge passeerd, wat zijn stempel op het spel der gasten terdege drukte. Als verdere bijkomstigheid, kunnen we gevoegelijk vermelden, dat het steeds Janusse is, die de groote stuw kracht vormt in de Zeelandia gelederen, een speler met initiatief, die over een moordend schot beschikt en daarbij in z'n speelwijze zeker moeilijk te door gronden is. Kortom een speler van spe ciale klasse. Naast hem heeft de doel man der „Nadorstbewoners" veel aan de overwinning bijgedragen, goed ge steund door de verdediging, die tevens dezen middag den buitenspelval zooda- ni.g openzette, dat de Goessenaren er een twintigtal keeren in liepen. Hoewel de wedstrijd goed door den scheidsrechter werd geleid, zag deze zich toch genoodzaakt den Goes-links- buiten, wegens aanhoudend spel van eerst den man en dan de bal, naar de kleedkamers te verwijzen. Van de zeven doelpunten namen de Bruijne er 1, Janusse 4, Gabriëlse 1 voor hun rekening, waarbij een corner van links tevens in het doel rolde. Goes redde de eer met 'n fermen kopbal van Daniëlse. O.i- is de uitslag iets geflatteerd en was de ruststand 2—0, niet in over eenstemming met het van weerszijden vertoonde spel. Toen Janusse kort na de thee in een algemeen overwicht der bezoekers er drie nul van maakte was het met rood-zwart ,gedaan en kon groen-zwart geleidelijk de score verder, opvoeren. „Goesche Boys" in den K.N.V.B. De voetbalvereniging „Goesche Boys" wist zich in haar thuiswedstrijd tegen „Zeeuwsehe Boys" van een gelijk spel (4—4) en daarmede van het kampioen schap van de eerste afdeeling van den Zeeuwschen Voetbal Bond te verzeke ren. Volgende competitie zal „Goesche Bovs dus in den K.N.V.B, als de tweede Goesche derde klasser uitkomen. Begrij pelijkerwijze heerschte er veel vreugde in het kamp der „Goesche Boys" en kwam aan de vreugde, na afloop van den wedstrijd, schier geen einde. De wedstrijd zelf stond op laag peil, BlijKbaar speelden de zenuwen der spe lers parten, want „Goesche Boys" speelde zeker een klasse minder dan in voorgaande wedstrijden. De „Zeeuwsehe Boys waren zich beter meester en ver toonden over het geheel genomen het beste voetbal. Laatstgenoemden hebben dan ook met 31 en 4—2 voorgestaan, en het pleit voor de .„Goesche Boys", dat zij, on danks deze deprimeerende standen, toch steeds volhielden en trachtten met geest drift te vergoeden, wat zij in dezen strijd aan spelkwaliteiten tekort schoten. En \rouwe Fortuna was met de „Goesche Boyswant op fortuinlijke wijze wer den tenslotte twee enthousiaste „pogin gen om een aanval op te zetten, met twee doelpunten bekroond. Dus kwam het einde met 44 en daarmede het zoo vurig begeerde der- de klasseschap van den K. N. V. B. Dat anderzijds de „Goesche Boys" dit succes wel toekomt, moge blijken uit ..j1 dit seizoen niet één wed- s r.} ver oor, en, met twee gelijke uit- s agen, s echts twee punten verspeelde. Zaterdagmiddag speelden de Ju- HanswMrt. e te{e„ die va„ Kapelle Juniores wisten met 4—1 te winnen. Rust 10. Ten overstaan - van notaris J. C. Kraai werden Zaterdag, voor de Ned. Herv, Gemeente van Biezeing e en Eversdijk, voor den tijd van 5 jaar, in 't openbaar verpacht, 51 perceelen bouw en weiland, boomgaard en tuingrond. De prijzen varieerden voor bouwland vaa 52 tot 122; voor weiland van 50 tot 104; voor boomgaard van m tot 382, alles per ha en voor .,ttttB$tantf va«s;#,0i24 ;to£: 0,36 per 13.08 ca. «EL- DE IA MAR N.V. PHILIPS* GLOEILAMPEN. FABRIEKEN EINDHOVEN Stroomprijs per K.W.U. Minder rendement in 20% 1 30% 40% 50% 60% Wanneer de photometer bij een z.g, „goedkoope lamp 130 %1 minder ren dement aantoont dan de overeenkomstig gestem pelde Philipslamp, ver 5 ct. f 0.99 f 1.49 f 1.98 f 2.48 f 2.97 6 ct. 1-19 1.78 2.38 2.97 3.56 7 ct. 1.39 2.08 2.77 3.47 4.16 8 ct. 1.58 2.38 3.17 3.96 4.75 9 ct. 1.78 2.67 3.56 4.46 5.35 spilt deze z.g. „goed 10 ct. 1.98 2.97 3.96 4.95 fl 5.94 koope" lamp, indien Uw 15 ct. 2.97 4.46 5.94 7.43 8.91 20 ct. 3.96 5 94 7.92 9.90 11.88 \y0ctj per K.W.U. be- \d raagt If 2.971 gedurende 1000 uren. Dit bedrag te vermenig vuldigen met het aantal z.g. „goedkoope" lam 25 ct. 4.95 7,43 9.90 12.38 14.85 30 ct. 5.94 8.91 11.88 14.85 17.82 35 ct. 6.93 10.40 13.86 17.33 20.79 40 ct. 7.92 „11.88 „15.84 19.80 „23.76 45 ct. 8.91 13.36 „17.82 22.28 „26.73 50 ct. 9.90 14.85 19.80 24.75 29.70 pen hetwelk in gebruik is. De photometer bewijst, dat Philips „Bi-Arlita" lampen altijd goedkooper zijn. Deze cijfers zijn gebaseerd op Philips „Bi-Arlita" lampen van 125 Decalumen (99 watt). Het bedrog. Neve had nog eens nagezien, of alle deuren waren gegrendeld, alle spieën op de bouten zaten, en goot nu, uiterst zorgvuldig, het vuur in den haard „uut", met een halven emmer water. Wantje zat, op de punt van een stoel, te wachten op Janna, de meid, die nog even naar buiten was, om dan, samen met haar, naar het kelderkamertje te gaan, waar zij beiden vannacht zouden slapen. In den namiddag was Wantje geko men, ze zou den Zondag overblijven, en Maandag weer naar huis gaan. Toen de meisjes een poosje te bed lagen, fluis terde Janna: „Wantje". „Wat is ter?", vroeg Wantje, ook zacht; nog klaar wakker. „Ik wou mer is wete, of a je a sliep," zei Janna teleurgesteld. Een tijdlang bleef het stil, toen begon Janna weer, zoo mogelijk nog zachter: „Wantje". „Wat is ter noe a wee," zei Wantje ongeduldig. Janna zuchtte, en begon toen, eerst hakkelend, allengs wat vlotter, te vertellen, Zie je, dat Was „noe toch-, hin meniere," dat een'jonge meid, op Zaterdagavond om half acht binnen moest wezen, en om acht uur naar bed. En nu deed Janna zóó: als ze 's avonds de vensters sloot, ging Neve binnenshuis langs al de ramen mee, om de spieën op de bouten te steken. Bij het raam van 't kelderkamertje echter, legde Janna de spanning öp den bout. Daar merkte Neve natuurlijk niets van. En 's avonds, vóór 't naar bed gaan, ging Janna dan nog even naar buiten, en nam de spanning van voor de blinden. Het raam stond nu hoog opgeschoven, achter de dichte gordijnen. Dat deed ze altijd zoo spoedig mogelijk; zoodra er een gunstige gelegenheid was. En, als Wantje er over wou zwijgen, dan ging ze nu naar buiten; haar jongen stond te wachten. ,,A jie zó stom wil weze," zei Wantje, „dan mö je dat zelleverst wete. Ik za d'n uutbrienger d'r nie fan weze." In een ommezien had Janna zich aan gekleed, en voorzichtig duwde ze de blinden open. Stil viel het maanlicht door de bebloesemde takken van den pruimeboom, die naast het huis stond. Loom keek Wantje toe, hoe Janna zich behendig over den vensterdorpel liet glijden. Een oogenblik nog zag ze het ver lichte raam, met, op het gordijn, de zacht bewegende schaduwen der tak ken, toen gingen de blinden dicht, en lag ze alleen in 't donker, veilig in het warme bed,. Janna liep met, pnhoorbare schreden pver het gras, tot ze bij de afgesproken plaats was, waar een bree- de, donkere gestalte, haar ontving met wrevelige woorden over haar late komst 't Was Maandagmorgen. Ook de knecht Janna's aanstaande schoon vader zat, hoewel uitwonend, mee aan de ontbijttafel. „Oe is 't noe mie je dochter, Bartel?" vroeg nicht. Bartel schuude het hoofd, ,,'t Is 't énden uut, zövee a z'of mö doe-e," zei hij bedroefd. ,,'t Is vrèed." Met korte zinnen, telkens tusschen twee happen door, vertelde hij verder. Hoe ze Zaterdagavond opeens zoo „slecht" geworden was. Ze hadden den dokter moeten halen, en hij had, met zijn zoon samen, tot 2 uur bij haar gewaakt. Wantje luisterde, met haar oogen strak op Janna gericht. Met een bloedroode kleur keek die vóór zich. Toen ze, even schichtig, Wantje aanzag, sprak uit de lijnen om den trotschen meisjesmond, zulk een diepe minachting, dat het Janna was, als hóórde ze de woorden: „nou, jie bin ök de sóórt. Een jaar later. „Wantje", zei nicht, „je kom toch verbie Janna; je most mè is een zaksjé Paescheiers vee d'r mee- neme. Z'ei 't ök nie breèd; de stumper." Janna was in Mei van het vorige jaar, getrouwd met Ko van Bartel. De lange jongen, met de smajle borst, bleek ech ter aan dezelfde kwaal te lijden als zijn zuster, en lag nu reeds een paar maan den „plat op bédde". Wantje vond'Man* na in een klein, armoedig, doch kraak zindelijk huisje. Het was de eerste keer, dat Wantje haar weerzag, en even moest ze een gevoel van tegenzin overwinnen. Haar blik ging naar het magere gelaat van den zieken man in de bedstee, en ze dacht: „dat is voe d'r straffe". On willekeurig speurde ze op het gezicht, van Janna,, naar een trek van schaam te of verlegenheid. Deze echter hield het hoofd onbézorgd rechtop, en toonde haar vol trots de korte, dikke beenen van den stevigen kleinen jongen. Wantje zei het moedwillig, om te kwetsen, met een blos van verontwaardiging: „ik kan nie finde dat 'n vee' van z'n Voader wig eit." Toen lachte Janna, met al haar mooie tanden bloot. Ze zag Wantje uit dagend aan, en zei met nadruk: „je weet er glad niks van. Ie lieken sprékend op z'n Vaoder" de Vrouwe van d'Oeve.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 7