PRACHTIGE HOOFDPRIJZEN: GROOTE GELDPRIJZEN HANDEL EN NIJVERHEID. RURGERLIJKE STAND. SPORT. f 25- 10.- GEMENGD NIEUWS. Ie PRIJS nieuwste luxe radio-gramofoon, Philips 676 A ter waarde van f 475--; 2e PRIJS het majestueuze radiotoestel Philips 636 A van f 299.-; 3e PRIJS de fameuze 634 A, 't 4-krings „Super-Inductie" toestel, van f 237.50; 4e PRIJS Philips radio-gramofoon 874 A ter waarde van f 232.50; 5e PRIJS Philips 834 A, het populaire 2-krings „Super-Inductie" toestel f154.-; 6e PRIJS Philips „Super-Inductie" ont vanger 824 A ter waarde van f 125.- HONDERD EXTRA PRIJZEN een van een van twee van f100.- 75.- 50- vijf van tien van. Dit is een prijsvraag, verbonden aan den „Bi-Arlita" kruistocht tegen de verspilling! Wendt U voor voorwaar den en prijsvraagformulier tot Uwen gloeilampen-leverancier. N.V, PHILIPS' GLOEILAMPENFABRIEKEN EINDHOVEN meester werd na eenige bespreking we derom bepaald op 40. Tot hulpweger werd op voorstel van het bestuur aangesteld de heer D. Rijk- se. In verband met het tegenwoordige vervoer van diverse producten per vrachtauto stelde de heer Verlare voor, het bestuur uit te noodigen met een plan te komen, tot het aankoopen van een nieuwe weegbrug. Het bestuur wil de den bestaanden toestand handhaven met het oog op de kosten. Na het voor en tegen besproken te hebben were door de vergadering met 17 voor 11 te gen en 6 blanco stemmen in beginsel be sloten tot aankoop van een nieuwe brug. In verband hiermee zal nog een buiten gewone vergadering worden gehouden. NIEUW EN ST. JOOSLAND. Vrij dagavond hield het „Varkensfonds' „Helpt Elkander", de gewone jaarver gadering waarop 30 leden en begunsti gers aanwezig waren. De heer L. Wat- tel, voorz., herdacht den overleden se cretaris-penningmeester M. Joosse. De rekening over 1933 geeft in ont vangst als een bedrag aan van 295 en in uitgaaf van 200; batig saldo 94 Het kapitaal der Vereeniging steeg daardoor tot 580. Slechts 2 uitkeerin. gen voor gestorven varkens waren noo- dig, In de plaats van wijlen M. Joosse werd als bestuurslid gekozen de heer Joh. Crucq Gz. Besloten werd de varkens der leden wederom te laten inenten door den heer Biezen, dierenarts te Middelburg, Voor hulp bij die inenting werd aange wezen het lid Joos Joosse- Er zijn thans 42 leden en 10 begun stigers. Als adviseur werd aangesneld de slager D. de Waard. Het bestuur wees den heer Joh. Crucq aan als secretaris-penningmeester. ZOUTELANDE. Vrijdagavond hield de vereeniging „School met den Bijbel" alhier haar algemeene vergadering on der leiding van ds. Oosthoek. Uit het verslag van den secretaris, den heer J. Wisse, en uit het verslag van den penningmeester, den heer S. van Sluijs, bleek dat het afgeloopen jaar 'n voorspoedig jaar voor de vereeniging is geweest en dat de financieele toestand niet is achteruitgegaan. De heer P. Minderhoud rapporteerde namens de controlecommissie, dat de administratie van den penningmeester in orde is bevonden, waarna de reke ning en de balans werden goedgekeurd De heeren A. Francke, H- Melis en P. Geschiere werden tot leden der contro lecommissie benoemd. De heeren H. Maas en S. van Sluijs werden als be stuursleden herkozen. VEERE. Op een vergadering van ouders der o.l.s. alhier, werd besloten de ouderommissie uit te breiden met 2 leden uit Gapinge, daar leerlingen der opgeheven o.l.s. aldaar thans de school te Veere bezoeken. Aan mevrouw Hee rebout, aftredend lid der oudercommissie werden bloemen aangeboden. Sinds 1921 heeft zij zitting gehad. In haar plaats werd mevr. Koets gekozen- Hierna vertoonde de heer Kruithof van Souburg eenige smalfilms, voor 't meerendeel door hem zelf opgenomen Speciaal viel daarbij op de film „Het leggen van een zinkstuk", die verdient voor verschillende onderwijsinrichtingen gedraaid te worden. F aillissementen. In de jl. Zaterdag gehouden verifica tievergadering in het faillissement van S. A. Risseeuw Johs.z., te Oostburg (fa. Sanderse en Co.) hebben de curato ren medegedeeld, dat de uitkeeringen in totaal 33 pet, a 35 pet. zullen bedra gen. De eerste uitkeering ad 10 pet. zal spoedig worden gedaan. Ritthem. Van 131 Jan. Bevallen: E. Schout, geb. Dingemanse. z. Vrouwenpolder. Van 29 Jan.4 Febr, Bevallen: J- Bosselaar geb. Kodde z. ZEEUWSCHE ATHLETIEKBOND, De Zeeuwsche Athletiekbond hield Zaterdag te Vlissingen zijn jaarver gadering onder voorzitterschap van den heer K. de Vries uit Middelburg. Er wa ren 8 vereenigingen vertegenwoordigd, terwijl aan 2 vereenigingen vrijstelling tot bijwoning der vergadering was ver leend. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, als zijn meening uitsprekend dat 1933 tot de vruchtbare werkjaren van den bond ge rekend kan worden, terwijl het in 1933 ingestelde instituut der vaardigheids- proeven reden tot voldoening geeft. Hij sprak den wensch uit, dat ook 1934 een goed jaar mag worden. De secretaris-penningmeester, de heer J. C. Everaars, bracht zijn jaarverslag uit, waaruit blijkt dat de Bond thans 12 corporatiën en 210 gewone leden telt. In 1933 hebben zich aangesloten de ver eenigingen „Odidas", Groede, „Rust Roest" en „Olympia", Zierikzee.^- Bij voortduring zal de aandacht geves tigd moeten blijven op het gebrek aan oefen- en wedstrijdvelden, daar dit voor de ontwikkeling der athletiek noodzake lijk is. Dank wordt gebracht voor de sa menwerking met de Kon. Ned. Athle tiek Unie eenerzijds en met andere func tionarissen anderzijds. Het batig slot is gezonken van bijna 60 tot ƒ46.85. De kascommissie bracht bij monde van den heer A. Krijger verslag uit van haar bevindingen en deelde mede dat kas en bescheiden geheel in orde zijn bevonden. Nogmaals werd aangedrongen dat de Bond zelf langzamerhand overgaat tot 't aanschaffen van eenig oefenmateriaal. Door den heer R. van Roo werd het technisch jaarverslag uitgebracht, dat ongewijzigd werd goedgekeurd. Bij acclamatie werd het geheele be stuur herkozen. Alle leden namen hun ïerbenoeming aan, In de technische commissie werden herkozen de heeren Van Roo, Antheunisse en Lap en geko zen de heeren W. de Bruijne, J. Schip per, Wolff, Van der Kuil en J. Bakker. De hr. De Ruijter zag zich door verande ring van werkzaamheden verplicht te sedanken. Tot leden der protestcommissie wer den herbenoemd de heeren mr. Joh. Adriaanse, A. Everaars en R. van Roo, terwijl tot leden van de kascommissie werden benoemd de penningmeesters (essen) van „Achilles", „Marathon" en „Zeelandia" (Middelburg). Op de vergadering van de Kon. Ned. Athletiek Unie te Utrecht op 10 Febru ari zal de Zeeuwsche Athletiek Bond vertegenwoordigd worden door de hee ren K. de Vries en J. C. Everaars. Het bestuursvoorstel dat alle deelne mers aan wegwedstrijden en wedloopen te voren, op den dag van den wedstrijd, medisch onderzocht dienen te worden, werd na ampele bespreking, met alge meene stemmen aangenomen. In de tweede plaats heeft het bestuur voorgesteld, dat bij een aanvraag om toestemming tot het organiseeren van een wedstrijd 1 moet worden overge maakt. Dit voorstel vond van verschil lende zijden bestrijding. Het bestuur nam daarom het voorstel terug. Tenslotte heeft het bestuur nog voor gesteld dat de reiskosten 3e klasse, die gemaakt moeten worden tot bijwoning der jaarvergadering, voor hoogstens één afgevaardigde per vereeniging zullen worden vergoed en over alle vereenigin gen hoofdelijk omgeslagen. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangeno men en van terugwerkende kracht ver klaard voor deze jaarvergadering. In 1934 zullen worden verwerkt de kampioenswedstrijden, de bonden-ont moeting met den N. Brab. Athletiek Bond en de vaardigheidsproeven. Ge vraagd werd daaraan toe te voegen ath- letieklessen, een vereenigingswedstrijd met vereenigingen van buiten Zeeland en een wedstrijd voor jongeren. Door de technische commissie zullen deze wen- schen nader bekeken worden. Hierna werd de begrooting voor 1934 vastgesteld met een eindbedrag van 305. Naar aanleiding hiervan werd ge vraagd de kosten van deelname aan de vaardigheidsproeven 0.50 inschrijf geld en 0.50 bij het behalen van het diploma) zoo mogelijk te verlagen. Be sloten werd bij voldoende deelname hieraan te voldoen. De volgende jaarvergadering zal te Middelburg worden gehouden. Enkele inlichtingen over de reorgani satie-voorstellen van de Kon. Ned. Ath letiek Unie werden gevraagd en gege ven, mede naar wat vernomen is van de vertegenwoordigers der reglementscom missie, die te Middelburg op bezoek zijn geweest. De afgevaardigde van „Zeelandia" te Hansweert vroeg nog één jaar proeflid te mogen blijven. Hierop is door de Kon. Ned. Athletiek Unie gunstig geadviseerd. Voor zoover de leden aanwezig wa ren, werd aan hen persoonlijk overhan digd de fraai uitgevoerde diploma's, die behaald zijn bij de kampioenswedstrij den en de vaardigheidsproeven. DOODELIJK ONGEVAL. Vrijdag avond had op den Bredevoortschen weg te A a 11 e n een botsing plaats tusschen een met paard bespannen houtwagen, en een tram. De wagen kantelde; de voerman G. die onder een der boomen terecht kwam liep zeer ernstige verwon dingen op. In hopeloozen toestand werd de man naar zijn woning vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. POSTZAK MET GELD VERDWE NEN. Tijdens het vervoer van post stukken van Montfoort naar het station Woerden, dat per autobus ge schiedde, is Vrijdag naar het U. D. meldt een postzak, waarin een groot geldsbe drag, op onverklaarbare wijze vgxdwe- nen. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. NIET UITGEKEKEN. Vrijdagavond is te Hedel de 10-jarige H. C., die van school komende voor de ouderlijke wo ning uit een autobus stapte, doordat hij niet op het verkeer lette door een pas- seerende vrachtauto welke met steenen was geladen overreden. Het kind was op slag dood. FRAUDE IN GEMEENTE-DIENST. In een gistermorgen gehouden spoed- eischende raadvergadering te W ij - c h e n is aan den heer J. J. Klooster man, per 1 Februari 1.1. eervol ontslag verleend (op zijn verzoek) als gemeente secretaris en ambtenaar van den burger lijken stand. Nader verneemt de „N. R. Ct." dat de heer K. is aangehouden, verdacht van fraude in gemeentedienst. Vrijdag is K. overgebracht naar Arnhem en voor den Officier van Justitie aldaar geleid. Na verhoord te zijn is de verdachte in voor- loopige bewaring gehouden. ONBEWOOND HUIS GEPLUNDERD. Tijdens afwezigheid van de bewoners hebben dieven ingebroken in het land huis van den heer A. M., gelegen te Genooij bij V e n 1 o. In de slaapkamer werd alles overhoop gehaald. Tal van voorwerpen ^>van huishoudelijken aard zijn gestolen. Ook vele kleedingstukken zijn medegenomen. Eveneens hebben de dieven zich in het bezit gesteld van een pistool met scherpe patronen, welke in de woning werden gevonden. Er wordt geen geld vermist. SMOKKELSTATION. Na een lang durig vooronderzoek zijn, naar het Hbld. meldt, de Duitsche douanebeambten er in geslaagd te achterhalen, hoe gedu rende ongeveer twee jaar enorme hoe veelheden smokkelwaar aan de grens tusschen V e n 1 o en Kaldenkirchen Duitschland binnengesmokkeld zijn. Ver schillende arrestaties hebben reeds plaats gehad. Twee jaar geleden werd de aldaar, tegenover het grenskantoor op Duitsch grondgebied liggende dakpannenfabriek door een Duitscher als herberg ingericht. Op een afstand van nauwelijk drie me ter kwam aan deze zijde van de grens eveneens een grenscafé. Thans is ge bleken, dat enorme hoeveelheden smok kelwaar gedurende die twee jaar in het Nederlandsche café zijn binnengebracht, om des nachts ongemerkt naar de schu ren van de aangrenzende Duitsche her berg te worden overgedragen, vanwaar ze dan op vrachtauto's en karren verder het achterland in vervoerd werden. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'feurg-

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6