50 -35 - 20 SPORT, BEURSTHERMOMETER van Vrijdag. HANDEL EN NIJVERHEID. KEROIEUWS. LAATSTE BERIGHTEN. GEMENGD NIEUWS. s 1 1 BEURS- EN WISSELKOERSEN. NOORS'BEVELAND. ZEEUWSCH-7LAANDEREN W.D. Of tie rede instaat en geestdrift wekt, AFLOOP VERK00PINGEN. TAI Zat AMSTERDAM, 26 Januari. Zeeuws. Hyp. B-5 100% Het eerste getal is de vorige notee- ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 2e 1. 32 1000-5 102—102. Ned. 17 1000-4 101%—101%. Ned. 31 1000-4 100—100. Ned. 33 1000-4 100—100. Certificaten-3 83%83%. O. Indië 22 1000-6 97%—97%. O. Indië 32 1000-5 99—98%. O. Indië 26 1000-4% 96%—96. Denemarken Üblig. 192t>-o 89%88%. Duitschl. 100-7 56%—56. Duitschl. 30 1000-5% 55%—54%-%. Zwitserl. oblig. '24-5 100%100. Zwitserl. Staatp. 1927-4% 101%101%. Amsterdam 1933-5 101101. 'Is-Gravenhage 1929-4% 101%101%. Rotterdam 1926-1930-4% 95%—94%. Utrecht, priv. 1929-4% 102%103. Berlijn 1925-6% 28% Zeeuws. Hyp. B-4%99%99% A Amsterd. Bank 115115% C Rott. Bankver. 79%79% A Twentsche Bank 82 A Pref. Gruyter Zn A. 124% A Pref. Jurgens A 94%93% A Ned. Gist- en Sppiritusfabr. 389386. A De Schelde N.B. 23% A Ver. Papf. v. Gelder 63%63% C Am. Car Foundry 18%18%. C Am. Smelt Ref. 28%28%. C Farbenind I.G. 7878%. C U. States St. C. 36%—35%. C North Am. Cy. 12%12%. A Born. Sum. H.M. 120119%. A Linde Teves en Stokv. 66%66%, A Ned. Wol Mij. 111%—110%. A Singkep Tin M. 90—94. A J. C. Japan Ln. 23% A Rotterd. Lloyd 4546. A S. M. Nederland 4748. A Anist. Thee C.M. 59%-60. A Houth. Alberts 39- Na bespreking van een ingekomen schrijven van de P.Z.E.M. werd m. a. st. besloten in verband met een nieuw aan te leggen wegvak in de dorpsstraat het bovengrondsche net van af de transfor mator (Steenenslop) tot aan den Zand dijk door een ondergrondschen kabel te doen vervangen. Tol afgevaardigden naar de vergadering der aandeelhouders van de N.V. Waterleiding Mij. „Zuid Beveland" werden na verschillende stemmingen benoemd de heeren C. Nijs- se Gz en G. P. Beaufort en a.s plaatsver vanger den heer J. de Mol. Op voorstel van B. en W. werd m, a. st. besloten het vergunningsrecht voor de café's te be palen op 5 per 50 huurwaarde, naast het gewone vergunningsrecht. Tot heden bedroeg dit 7.50 per 50 huurwaarde. Dit in verband met den achteruitgang van deze bedrijven. De vuilnis-ophaaldienst werd voor het jaar 1934 gegund aan A. Raas voor de som van 80. Op voorstel van B. en W. werd ver volgens besloten voorloopjg geen ont wikkelingscursussen te houden voor jeugdige werkloozen. Wel kwam men in principe overeen een ontspannings cursus te organiseeren. De heer Beau fort stelde voor, dat B. en W. zich ten deze in verbinding zouden stellen met het onderwijzend personeel. De Raad was het daarmee eens. Aangekocht werd een perceel grond gelegen in de Dorpsstraat aan den Zand dijk. groot 297 vierk. m. van jonkvr. Van Citters te Den Haag voor den prijs van vijf cent per vierk. m. Een suppletoir hondenbelasting werd vastgesteld met 73 honden in de le klasse en 19 in de 2e klasse met een totaal van 330. Het ambtenarenreglement werd in overeenstemming gebracht met dal van de rijksambtenaren. Bij de rondvraag informeerde de heer Bos naar het tewerkstellen van onge organiseerde arbeiders bij het karwei in de Dorpsstraat. De V o o r z. ant woordde, dat dit werk door een parti culier wordt uitgevoerd en dat niet in alle gevallen georganiseerden alleen in aanmerking kunnen komen. Er wordt echter wel aandacht aan de zaak ge schonken. De hr. Simonse vroeg of nog niets is vernomen van tewerkstelling van ar beiders bij particulieren met steun van ontkennend antwoordde. De heer D e Rijk en Gemeente, waarop de V o o r z, M o 1 informeerde naar de uit te betalen bedragen der in 1932- onteigende gron den voor wegsverbetering. De Voorz, deelde mee, dat de gelden aan den be trokken notaris ter uitbetaling zijn be schikbaar gesteld. KLOETINGE. Aan den rijksveldwach ter brigadier-titulair P. Kik, alhier, is met ingang van 4 Mei a.s. op zijn verzoek eervol ontslag verleend. LAAG WATER. En de gevolgen. IERSEKE. Van de sleepboot „De Ver andering", (die nu reeds dagen lang omhoog zit op een zandplaat onder Stavenisse) was een vaargeul gegraven naar het water toe. De bok die de boot moest lichten in die geul, zit nu echter zelf omhoog en het kan dagen duren voor genoeg water komt, om vlot te ra ken. De laatste dagen is, om een schip persterm te gebruiken, „geen water ge weest"; m.a.w. de luie tijden zijn oor zaak dat er ongeveer 1 tot 1 meter minder water is dan anders. IERSEKE. De hr A. L., kapitein van de Y. E. 128 had gisteren het ongeluk bij het aan boord gaan, uit te glijden en zich erg te bezeeren. Dr. Klinkenberg schreef algeheele rust voor. RAAD WISSEKERKE. Werkverschaffing in den Soele- kerkepolder, WISSENKERKE. Donderdag verga derde de gemeenteraad voltallig. De voorz. burgemeester Geuze, sprak zijn beste wenschen uit voor het komende jaar. Het oudste lid, de heer De Ridder dankte namens den Raad met wederkeerige gelukwenschen. Ingekomen was een schrijven over ontwikkeling en ontspanning der werk- looze jeugd. De heer Van Halst wenschte iets te doen voor de jeugd, maar wist niet, hoe te komen aan geschikte krach ten, die leiding kunnen geven. Daar nie mand der leden hieromtrent eenige in lichtingen kon geven werd het schrijven aangehouden. Uit het verslag van de Commissie tot Wering van Schoolver zuim te Wissekerke bleek, dat het schoolverzuim zeer gering is geweest als gevolg van het actief optreden der poli- tei. Eveneens kwam er van Geersdijk een gunstig rapport. Ged. Staten hebben bericht gezonden dat het wegvak Wissekerke-Kamper- land door de Provincie is overgenomen. De leden van de Commissie tot We ring van Schoolverzuim, die periodiek aftraden, werden allen herbenoemd. Nadat de Raad ruim twee uur in be sloten zitting was geweest werd beslo ten het graafwerk in den Soelekerkepol- der in werkverschaffing te doen uitvoe- C Baltimore Ohio 18%18 A Southern Rlw. 20%20% C Union Pac. Rr. 77%—77% C Int. Nickel Cy. 14%—14% A Koloniale Bnk. 45%45% A N.I. Hbk. 1000 50—50 C Ned. H. M. 1000 47%—47%. A Alg. Kunstz. U. 32%31% A v. Berkels Pat. 21%21% C Calvé-Delft 58%—58% A Suker Mpij. 24%23. A Ned. Ford A.M. 168%168-% A Philips Gem. 3 afg. 253%254-55 C Unilever 83%83%-82% C Anaconda Cop. 10%10%-% C Bethlehem St. 28%—28%-% C Kennec Copper 1413% C Un. States Leather 7%7%-7% A A:N.I.E.M.—N.B. 205%—205%. A Kon. Petr Mpij 179%179%-80%, C Contin. Oil Cy. 12-12-%. C Shell Union O.C. 6%—7. C Tide Water Ass. Oil 6%—7. A K.N. Stoomb. Mij. 9 A Ned. Scheepv. U. 45%45% A H.V. Amsterdam 180—179%-80%. A Java Cu t. Mij. 103%103-04%. A N.I. Suiker U. 74—75%-78%. A Deli Batavia 131—128%-20. A Delii Batavia 131128%-28. A Senembah 141141%-39. C Chicago Milw. 4%4%. A Amst. Rubb. C. 103%—104%-05%. A Deli-Bat. Rubb. 44%44%-45%, A Hessa Rubber 33%35. A Serbadjadi S.R. 31 Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. 25 Jan. 26 Jan. Londen 7.82 7.80% Berlijn 58.80 58.90 - Parijs 9.78 9.78% Brussel 34.68 34.69 Zwitserland 48.20 48.21 Kopenhagen 34.95 34.85 New-York 1.57% 1.57% ren. Aan mejuffrouw T. de Kok werd ont slag verleend als onderwijzeres aan de o. 1. school te Kamperland. Op een verzoek van J. D, de Koster, directeur N.V. Autobusdienst, om mede werking te verleenen voor een conces sie Wolphaartsdijksche VeerGoes, werd gunstig beschikt. Bij de rondvraag informeerde de heer Kramer naar *het verzoek van Leen- dertse e.a. om rioleering voor hun wo ning te Kamperland. De voorz. ant woordde, dat B. en W. wachten op een opgaaf van den opzichter betreffende rioleerwerk te Geersdijk en Wissekerke om een en ander gezamenlijk te kunnen doen uitvoeren. De heer B r e u r e informeerde naar de mogelijkheid tot verbetering van den Kaaiweg naar de haven te Geersdijk. De voorz. zeide, dat dit door Burg. en Weth. nog aangehouden is omdat zulk werk voor den zomer past. De heer Van Halst vroeg naar de verleende vergunning inzake radiodistri butie. De v o o r z. zeide dat het wachten is op toestemming van het Rijk. Daarna sluiting. BRESKENS, Donderdagavond kwam de Breskensche zwemvereeniging I „Scheldestroom" in ledenvergadering bijeen. Uit het keurige jaarverslag van den secretaris bleek o.a., dat het afge- loopen jaar voor de vereeniging in ve lerlei opzicht voorspoedig is geweest. Aan vele ldeen kon het diploma wor- uen uitgereikt, waartoe vooral veel heeft bijgedragen de kundige leiding van de instructrice. Ook de demonstraties, die uit een reclame-oogpunt werden ge houden, zijn een succes geworden, voor al de demonstratie, welke gegeven werd door de „Rotterdamsche Dameszwem- club." Uit het verslag van den penningmees ter bleek dat de vereeniging een groot tekort heeft, wat hoofdzakelijk voort spruit uit de vele kosten, die gemaakt moesten worden voor de aanschaffing van kleedkamertjes en van een duik- toren. Getracht zal worden dit tekort te verminderen door het houden van een bazar, terwijl verder besloten werd op nieuw de „Rotterdamsche Dames- Zwemclub" voor een demonstratie uit te noodigen. De aftredende bestuursleden, de hee ren Maas en Klaaijsen werden met een groot stemmenaantal herkozen. Tenslotte werd nog besloten dit jaar wederom een instructrice aan te steden en werden regelen ontworpen voor de aan de in Zeeland te houden zwemwed strijden. CADZAND. Onder voorzitterschap van den heer Iz. Erasmus hield de ver eeniging voor wijkverpleging en tuber culosebestrijding voor de gemeenten Cadzand, Nieuwvliet en Zuidzande ten huize van A. van Dale alhier haar gewo ne jaarvergadering. De rekening over 1933 werd vastgesteld op een bedrag van 2059,63 aan ontvangsten en 1914,85 aan uitgaven. De Rijksbijdrage bedroeg 373,die van de Provinci ale vereeniging voor t. b. c.-bestrijding 17,50; de netto opbrengst der Emma- bloemcollecte 40.35, terwijl het ver- koopen van vlaggetjes een saldo ople verde van 34.96. De begrooting voor 1934 werd opge maakt met 2136,28 in ontvang en uit gaaf en met f 213.33 voor onvoorziene uitgaven. De bijdrage der drie Groene Kruisver- eenigingen werd weder geraamd op 1500.—. Het salaris der verpleegster werd op nieuw uitgetrokken op 1700. De voorz. deelde naar aanleiding van dezen post mede, dat een onderzoek over geheel Zeeland was ingesteld naar de jaarwed- deregeling der verpleegsters bij de ver schillende wijkvereenigingen. Daaruit is gebleken, dat de regeling alhier, behou dens één uitzondering, minder is dan in alle andere vereenigingen, zoodat over een verlaging van het salaris der ver pleegster, waaromtrent het vorige jaar te Zuidzande een opmerking werd ge maakt, niet kan worden gedacht. Uit het verslag van den secretaris bleek o.m., dat het aantal leden der ver eeniging per 1 Januari j.l. 647 bedroeg n.l. 204 te Cadzand, 202 te Nieuwvliet en 241 te Zuidzande, j Aan het eind der vergadering nam de voorz., die deze functie heeft neergelegd met eenige vriendelijke woorden af scheid, waarna de heer Hardon, vice- voorz. den heer Erasmus dank betuigde voor de moeite, die deze zich sedert de oprichting voor de vereeniging heeft wil len getroosten. Als waardeering werd met instemming der vergadering den ver- trekkenden voorzitter het eere-lidmaat- schap van het bestuur der vereeniging aangeboden, dat met dank werd aan vaard. WATERLANDKERKJE. Alhier be staat sinds eenigen tijd een vrouwenver- eeniging bestaande uit een 30 tal vrou wen en meisjes die kleedingstukken zul len maken voor een bazar en verder om kleeren uit te deelen met Kerstfeest, Tot bestuursleden werden gekozen de dames A. v. d. Broeke, M. van IJperen, C. Ver- brugge, M. van de Sande en J. Hu- bregtse, mej. B. J. Clarisse (onderwijze res) wenschte geen bestuursfunctie te aanvaarden. De vereeniging houdt zijn bijeenkomsten in de consistorie-kamer van de Ned. Herv. Kerk. WATERLANDKERKJE. De bevol king dezer gemeente bedroeg op 31 Dec. j.l.; 549 personen (294 m. en 255 v.) Er werden in 1933 geboren 10 jongens en 1 meisje; vestigingen 12 m. en 5 v. pers.; overleden 4 m. en 1 v. pers.; vertrokken 12 m. en 3 v. pers. (Bevolking einde 1932: 541 personen). Voetbal. De toestand op de voetbalmarkt is thans zoo, dat mag verwacht worden, dat het kampioenschap in 1934 van Eind hoven naar Tilburg zal verhuizen, P.S. V. heeft dit zelf in de hand gewerkt door aan Noad, verleden Zondag, een punt af te staan. Willem II en Longa geven elkaar geen duimbreed toe. Won Willem II met be hoorlijke cijfers van Nac, Longa deed niet voor de nationalen onder en ver sloeg zelfs Bleijerheide op eigen bodem met 42, wat toch zeker bewijst dat 't laatste woord nog niet gesproken is tus- schen de beide Tilburgsche pretenden ten. Zal wellicht hier de wedstrijd Lon gaWillem II de oplossing brengen Wij vermogen dit niet te doorgronden, omdat zelfs de nationaal gestreepten twee verliespunten minder noteeren dan de withemden. Ook M.V.V, stelde haar aanhang niet teleur en sloeg Eindhoven. A.s. Zondag zijn weer eens alle clubs in de running en gezien iedere stap die de een of andere ploeg doet een misstap kah zijn of haar verder brengen kan bij het kampioenschap, behoeft het geen betoog, dat het in Brabant en Limburg spannen zal. Limburg brengt ons op de allereerste plaats een „derby", waarbij naast de bo venste plaats voor de roodbaadjes, de provinciale hegemonie op het spel staat voor beide ploegen. Bleijerheide ont vangt haar buurlui in de mijnstreek en dat ze er alles op zal zetten haar posi tie, die trouwens nog niet eens safe is, te verbeteren is aan geen twijfel onder- hevig. B.V.V. rukt op naar Tilburg om Noad partij te geven. Met de wetenschap, dat een kat in het nauw rare sprongen kan doen, zal B.V.V. terdege op haar tellen moeten passen om niet met leege han den huiswaarts te keeren. Een kleine overwinning voor de thuisclub ligt o.i. wel in het verschiet. Hetzelfde geldt voor NacP.S.V.. Ook voor Nac. is het uitkijken. Mocht de club van Verlegh sneuvelen, dan gaat het er voor haar toch hoogst bedenke lijk uitzien, want de twee uitbeurten die de Bredanaars nog voor den boeg heb ben n.l. Middelburg en Noad zullen lang niet malsch zijn. Nu Longa vriend en vijand heeft ge toond, dat zij er weer „in" is, mag ook wel verwacht worden, dat de Pellikaan- tjes baas blijven over Eindhoven. Ge heel rustig zullen zij de reis toch niet aanvaarden naar de Meierij. En na drie weken van gedoemde rust gaat Middelburg den leeuw in zijn hol opzoeken. Weemoedig zullen Geelhoed c.s. nog terugdenken aan de verplette rende nederlaag van verleden jaar, in het Tilburgsche Sportpark. Daarentegen doen de uitslagen van de beide thuis wedstrijden eenigszins eigenaardig aan n.l. 44, resp. 45. - Wij zijn er van overtuigd dat Middel burg een zwaren strijd wacht, doch ge zien de alleszins goed gespeelde wed strijden van de laatste Zondagen, dur ven wij toch wel te veronderstellen, dat de groen-witten zich niet, evenals vo rige competitie, zullen laten afslachten, zelfs geven wij de Leeuw en de zijnen den goeden raad Middelburg niet te on derschatten, want dan konden zij wel eens met de kous op den kop thuis ko men. Middelburg, wij weten het bij voor baat, zal haar huid zoo duur mogelijk verkoopen en met dit voor oogen kan er een spannenden strijd om de voor beide partijen zoo begeerenswaardige punten, tegemoetgezien worden. De heer J. Metz zal de arbitrage op zich nemen. Het programma luidt: Eerste klasse. BleijerheideM.V.V. Willem IIMiddelburg. Noad—B.V.V. Nac—P.S.V. EindhovenLonga. Tweede klasse A. VlissingenBreda, T.S.C.De Baronie. HeroAxel. Derde klasse A. IJzendijkeZeelandia II. De ZeeuwenBreskens. Derde klasse B. Dosko IIZierikzee, Middelburg IIGoes. 2e Bekerronde. T erneuzenZeelandia. De driesteden Turn wedstrijd. Voor den driesteden turnwedstrijd op morgen te Middelburg, heeft het bestuur van de turnvereeniging „Wil- helmina" benoemd tot jury voor de tur ners de heeren G. J, v. d. Zilver te Tilburg en E. Melkman te Antwerpen en voor de turnsters de heeren H. C. Verkooijen te Breda en Jac, Becht te Bergen op Zoom. De telcommissie is als volgt samen gesteld: de heeren R. van Roo, W. J. de Bruijn en J. Lorier Jr, Eerstgenoem de is voorzitter. De programma's zijn zoo ingericht, dat ieder bezoeker de punten kan noteeren en zelf den eindstand kan opmaken. ;£ing< tiare •Gee: voor Tabak H.V.A. Rubber Koninki. Suiker Philips Markt Aku Unilever Schepen (Wettig gedeponeerd.) hangt heel veel af van het beheerschen der stem. De hedendaagsche redenaar neemt instinctmatig Wybert. Eenige tabletten vóór - eenige tijdens het optreden - en de stem klinkt helder, zonder moe- of heeschheid. Verlaagde prijzen IERT (lngez. Med.) F aillHssementen. De navolgende faillissementen zijn ge ëindigd wegens het verbindend gewor den van de eenige uitdeelingslijst: C. A. Huijgh. koopman, wonende te Schoondijke. Curator mr. W. K, H. Dieleman, advocaat en procureur te Middelburg, zonder eenige uitkeering aan de Concurrente schuldeischers. M. Vroegop, handelaar te Ter Neu zen. Curator mr. W. K. H. D:eleman, advocaat en procureur te Middelburg, eveneens zonder eenige uitkeering aan de Concurrente schuldeischers. In het faillissement van I. A. Risseeuw Joh. Zn., firma Sanderse en Co., ban kiers te Oostburg, Curatoren mr. J. Erasmus, advocaat en procureur, wo nende te Oostburg en T, Zandstra, ac countant te Middelburg, is de lijst van voorloopig erkende schuldvorderingen gedeponeerd ter Griffie van de Recht bank te Middelburg en ter Griffie van 't Kantongerecht te Oostburg. Er komen op voor 644 schuldeischers, met een ge zamenlijk bedrag van 1.491.303,29, Ned. Herv. Kerk. Ds. J, N. Drost te Brouwershaven heeft het beroep naar Assendelft aan genomen. Crisisbotermerk. 27 Jan,3 Febr. 1 per kg. Vervoer vergunning buitenl. boter 1 per kg. Hr. Ms. torpedobootjagers Bankert en Van Nes, zijn 25 dezer te Sabang aangekomen. NOG GERED. Woensdagmiddag heeft de 10-jarige knaap B. te Haar- 1 e m zich op het nog zeer zwakke ijs gewaagd van de Gouwwetering. Hij zak te echter, toen hij ruim 4 meter van den kant verwijderd was, door het ijs. Alle pogingen die hij deed om weer op het ijs te komen faalden, doordat het steeds afbrokkelde. Bovendien scheen hij nog al wat modder binnen gekregen te heb ben, zoodat hij het bewustzijn reeds be gon te verliezen. De twintigjarige Van Oijen, zoon van den hoofd-inspecleur van het Slachthuis die op het hulpgeroep was toegesneld, bedacht zich geen oogenblik, doch sprong gekleed te water. Om den drenkeling te kunnen bereiken, moest hij echter het ijs over eenige meters wegbreken, waar bij hij niet ernstig aan de knie gewond werd. Eindelijk had hij den jongen vast. Hij werd naar de ouderlijke woning gebracht, waar hij tot bewustzijn kwam. PEST-EPIDEM1E. Aneta meldt uit Bandoeng, dat in een kampong in het Bandjaransche (Java) de pest is uit gebroken, In een kort tijdsverloop stier ven 32 personen. De veldpolitie isoleerde de geheele kampong. Notaris J. L. van der Harst heeft Donderdag in „Mercurius" publiek ver kocht een huis en erf met tuin, in de gemeente Middelburg aan de Lange Geere, K 321, groot een Are, zestien centiaren. In koop toegewezen aan N. van 1 Hoepen, machine-bankwerker te Mid- I delburg, voor de som van 2310. j Een huis en erf aan den Beenhouwers- G Ge jaar schil kust, hotel alle den wooi eind< den waar sion lanc pens gels< sche cate ver! voel huui 4» B< geve nauv omvi Indit Oost Vliss t« dl A"» O i T zei en de

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 2