BEURSTHERMOMETER van Dinsdag. KORT ZEEUWSCH NIEUWS. BEURS- EN WISSELKOERSEN. GOES. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUIB-BEVELAND. EEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. AMSTERDAM, 16 Januari. Het eerste je tal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van beden. Ned. 2e L 32 1000-5 101%—101%. Ned. 17 1000-4% 101%—101%. Ned. 31 1000-4 ÏOO1/*—100. Ned. 33 1000-4 lOO'/i—100. Certificaten-3 83%83%. O. Indië 22 1000-6 97—97%. O. Indië 32 1000-5 98%—98%. O. Indië 26 1000-4% 94%—94%. Denemarken Oblig. 1926-5 88%—88%2. Duitschl. 100-7 58%—57%. Duitschl. 30 1000-5 54%—54%-55. Zwitserland obli. '24-5 101 Zwitserl. Saatssp. 1927-4% 102—102. Amsterdam 1933-5 100%100%. 's-Gravenhage 1929-4% 101% Rotterdam 1926-1930-4% 94%94%. Utrecht, prov. 1929 4% 102% Berlijn 1925-6% 26—25%. Zeeuws. Hyp. B.-5 100% Zeeuws. Hyp. B-4% 99%99% A Amsterd. Bank 114112 C Rott. Bankver. 77% A Twentsche Bank 76 A Pref. Gruyter Zn A. 123%—123% A Pref. Jurgens A 9694 A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 380 A De Schelde N.B. 24% A Ver. Papf. v. Gelder 64%64% C Am. Car Foundry 16% 16% C Am. Smelt Ref. 28%—28%. C Farbenind I.G. 80%80%. C U. States St. C. 32%—33% C North Am. Cy 10%10%. A Born. Sum. H.M. 117%118. A Linde Teves en Stokv. 6665%. A Ned. Wol Mij 108—109. A Singkep Tin M. 8484 A J. C. Japan Ln. 24% A Rotterd. Lloyd 45%46 A S. M. Nederland 5048% A Amst. Thee C.M. 47 derscheidenlijk 34.197 in 1931; 37.786 in 1932 en 41.414 in 1933. Het aantal bezoekers in 1930: 8049; in 1931: 8711; in 1932: 10.847, en het steeg in 1933 tot 13.451. Verhuurd. Zooals bekend, stond na de ver bouwing van de perceeleü hoek Korte DelftNieuwstraat het bovenhuis nog steeds onverhuurd. Thans zijn de papie ren verwijderd en hedenmorgen stenden er verhuisauto's voor, met de eigendom men der toekemstige bewoners. Gouden Ibruiloft. Naar wij vernemen, zal het muziek gezelschap „Euphonia" op 17 Jan. a.s. een serenade brengen aan het echtpaar Thomas BakHendrika Olivier, Jasper straat. Zij zullen op dien dag 50 jaar getrouwd zijn. De wekelijksche collecte voor het plaatselijk crisis-comité heeft 58.29 opgebracht. Vijf en twintig jaar brandmeester. Gisteren herdacht de heer J. A. van' Dierendonck den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad als brandmeester bij de vrijwillige brandweer. De jubilaris is gisterenavond in Britannia gehuldigd. Bij monde van den burgemeester en an dere sprekers zijn hem velschillende geschenken aangeboden. Bij deze huldiging was mede aanwe zig de heer H. Dronkers, voorzitter van de af deeling Walcheren van den Zeeuw- schen Brandweerbond, ARNEMUIDEN. De Bijzondere Vrij willige Landstorm, afdee'Iijng Arnemui- den vergaderde Zaterdagavond in de Openbare School. Gekozen werd tot secretaris der af- deeling (in verband met het vertrek van den heer J. D. Kousemaker Dzn., de heer P. Boone Pzn. De vertrekkende secretaris sprak eenige woorden van afscheid tot de hem zoo lief geworden afdeeling, waarna de leider, de heer C. Schroevers in harte lijke bewoordingen dankte voor 't vele dat de heer Kousemaker voor de afdee ling gedaan had. WESTKAPELLE. Het aantal werk- loczen thans bij het agentschap van de Arbeidsbemiddeling alhier ingeschre ven bedraagt 298. Bij de werkverschaf fing zijn te werk gestéïd 160 personen. RAAD VAN 's HEER ARENDSKERKE. •Korting jaarwedden. 's HEER ARENDSKERKE. De Raad dezer gemeente kwam Maandagmorgen in vergadering bijeen.» Voorz. burge meester Elenbaas. Mededeelingen. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten, dat de goedkeuring der begroo ting 1934 wordt aangehouden, doch over de posten beschikt kan worden; voorts een schrijven van den minister van so ciale zaken, dat hij tegen een toeslag op de uitkeering uit de werkloozenkassen geen bezwaar heeft, mits daar behoefte aan bestaat. De kosten komen voor re kening der gemeente. Deze stukken worden z. h. st. aangenomen. De commissie voor geestelijken en ze delijken steun aan de werkloozen te Nieuwdorp, verzoekt om gebruik van een lokaal van de openb. lagere school te Nieuwdorp. De Voorz, deelt mede, dat het lo kaal verzocht wordt gedurende uren, dat in de school ook gewoon onderwijs wordt gegeven. B. en W. hebben echter, na nader onderzoek, daar geen bezwaar te gen. Zij hebben dusdanige bepalingen opgesteld, dat het gewone onderwijs er geen hinder van zal ondervinden. Op een vraag van den hr. Lindenbergh, of ook het schoolhoofd gehoord is, ant woordt spr. bevestigend. Deze was voor medewerking mits er geen gerucht ge maakt zal worden, hetgeen toegezegd werd. Jaarwedden. De Voorz. deelt mede, dat de amb- tenarenorganisaties gehoord zijn op het besluit tot verlaging der jaarwedden volgens voorstel van den hr. Snoodijk. De ambtenaren van het B. A. zijn ech ter nog niet gehoord, en die behooren er ook bij. In deze wordt de beslissing aangehouden. Inzake de verlaging van de jaarwed den van de veldwachters, hebben B. en W. een nader voorstel. Zij willen de vaste salarissen der veldwachters gelijk stellen op 1450. De Alg. Ned. Politie bond heeft op de ongelijke bezoldiging eveneens aanmerking gemaakt, en ver klaart, dat de bezoldiging der veldwach ters in het algemeen reeds veel te laag is. De bond zet uiteen, dat deze honder den guldens lager is dan die van de rijksveldwachters, terwijl daar, volgens den bond, geen reden toe is. Ook de fi- nancieele toestand van de gemeente is nog niet zoodanig, dat de bedoelde kor ting vereischt wordt. B. en W. staan ook nog op hun ingenomen standpunt en achten de korting eveneens onge- wenscht. De Ned. Bond van Gem, Personeel maakt eveneens aanmerking op de kor ting op de jaarwedde van den heer Vo gelaar. Deze is reeds laag bezoldigd en het laat zich aanzien, dat de levenstan daard stijgen zal. De Bond wijst ook op den niet ongunstigen financieelen toe stand der gemeente. Verder zullen ook de werkzaamheden steeds toenemen. De Bond van Nederlandsche geneeskundi-» gen heeft voorts geprotesteerd tegen de verlaging van het salaris van den ge meentegeneesheer, wiens bemoeiingen toenemen. B. en W. blijven op hun standpunt staan en zijn eveneens tegen de voorgestelde kortingen. De hr. S n o o d ij k begrijpt wel, dat deze organisaties van belanghebbenden tegen de door hem voorgestelde korting zijn, doch hij blijft ze billijk achten. De hr. V e r m u e merkt op, dat ook de boeren het niet prettig vinden, dat hun inkomen regelmatig achteruit gaat. De protesten zijn niet te verwonderen. De Voorz. brengt eerst aan de orde de verhooging van de jaarwedde van veldwachter Witte, zoodat deze gelijk wordt aan die van veldwachter Finson. De hr. v. d. Dries wil het woord „verhooging" vervangen door het woord „gelijkstelling". Daar gaat het immers om. Aldus wordt z. h. st. besloten. Thans wordt definitief gestemd over het voorstel van den hr. Snoodijk, om de ambtenaren met 4 pet. te korten als ook de jaarwedden van burgemeester enz. (dit in verband met een schrijven van Ged. Staten) gekort worden. De korting wordt met 7 tegen 4 st, aangenomen. Tegen de heeren Hommes, Jansen, Lindenbergh en Nijssen. De hr. J. J. d e Jager heeft ont slag gevraagd als lid van de schattings commissie inkomstenbelasting. Dit ont slag wordt eervol' verleend. Bovendien is er nog een vacature-M. de Dreu. Be noemd worden de heeren J. Hommes en H. Goedegebure. In de begrooting 1933 wordt tenslotte nog een kleine wijziging gebracht. Van de rondvraag maakt geen der leden ge bruik. KAPELLE. De Landbouwvereeniging te Kapelle kwam in jaarvergadering bij een in het hotel de Zwaan, onder voor zitterschap van den heer A, de Schip per. De Voorz. wees er op, dat de aan besteding van kunstmeststoffen in eens kan geschieden. Spr, dankte de leden voor hunne medewerking; 270.000 kg werd opgegeven; verleden jaar was dit 280.000 kg. De Secretaris deed rekening en verantwoording. Aangekocht werd tn totaal voor 12422,63 (aan kunstmest stoffen 359575 kg.) In de commissie tot nazien van de rekening werd benoemd de heer Jacob van Wingen. In zijn verslag besprak de secretaris, de heer L. G a n s e m a n, de geese! der werkloosheid, de vermindering van de koopkracht en de steunmaatregelen welke eenige verzachting brachten; spr, wees met klem op de ernstige tijden, maar spoorde aan om niet bij de pakken neer te gaan zitten. De vereeniging telt thans 155 leden; A Houth. Alberts 28%229%. C Baltimore Ohio 15%16%. A Southern Rlw. 16%—17%. C Union Pac. Rr. 73%71%. C Int. Nickel Cy. 1414%. A Koloniale Bank 44%45%. A N.I. Hbk. 1000 50—50%. Ned. H. M. 1000 47%2—47%. A Alg. Kunstz. U. 31%—31-30. A v. Berkels Pat. 21%—21%. Calvé-Delft 59—58. A C. Suiker Mpij. 23%—23%. A Ned. Ford A.M. 168—170%-170. A Philips Gem. B. afg. 251253-250. C Unilever 87%—851/2-87%. C Anaconda Cop. 9%9%-9%. C Bethlehem St. 24%—26%-26%. C Kennec Copper 1212%. C Un. States Leather 6%6%-6%. A A.N.I.E.M.—N.B. 204%—204%, A Kon. Petr. Mpij. 175%—176%-176%. C Contin. Oil Cy. 10%—11-11%. C Shell Union O.C. 5%5%-5%. C Tide Water Ass. Oil 66. A K.N. Stoomb. Mij. 9%9% A Ned. Scheepv. U. 4646 A H.V. Amsterdam 173%—175-73% A Java Cult. Mij. 96%98% A N.I. Suiker U. 7070% A Deli Batavia 118%—119-% C Deli Mij. 1000 110-111-10% A Senembah 130133-34 C Chicago Milw. 3%3%-3% A Amst. Rubb. C. 101%—101-02 A Deli-Bat. Rubb. 42%42% A Hessa Rubber 30%31 A Serbadjadi S.R. 3030% Prolongatie 11 WISSELKOERSEN. 15 Jan. 16 Jan. Londen 8.01% 7.86% Berlijn 59.04 59.02 Parijs 9.77 9.77 Brussel 34.67 34.66 Zwitserland 48.20 48.12% Kopenhagen 35.85 35.20 New-York 1.56% 1.53% leden bedankten en 1 werd geschrapt, nieuwe leden traden toe. Reden tot dankbaarheid geeft het feit, dat geen enkel lid door den dood was weggenomen. Over erkentelijkheid en sympathie viel niet te klagen, Spr. wekte tenslotte allen op, niet tegen el kaar te ijveren doch het goede te zoe ken. De V o o r z. dankte den secr., voor dit zoo zaakrijk en veel omvattend jaarverslag. Besloten werd om toe te treden als lid van de Centrale Boerenleenbank te Kapelle. De Voorz, deelde alsnog mee, dat voor opgave van keuring van gewassen, formulieren bij den secr. aanwezig zijn. Een aanbesteding voor stikstofbemes- tingstoffen zal in April of Mei nog p.aats hebben, indien er voldoende op gave is. WEMELDINGE. Het Belgische mo torschip „Rijn en Schelde" verloor bij het invaren in de Oostsluis alhier, zijn boeganker, dat de kapitein als gevolg van den hevigen wind wilde gebruiken. Het schip bekwam geen averij. Door tus- schenkomst van een duiker van het ber gingsvaartuig „Trio" is het anker bo ven gebracht. WOLPHAARTSDIJK. Maandag open de de burgemeester als voorzitter der commisie voor werkloozenzorg, een der zalen van het gebouw T.a.v.e.n.u. als ontspannings- en ontwikkelingslokaal voor jeugdige werkloozen. Aanwezig waren ds. Van Dijk, N.H. predikant, en ds. v. Heijningen, geref. predikant, be nevens enkele commissieleden. Er zal een cursus in timmeren gehouden wor den, onder leiding van W. Meeuwse, en een cursus in motorkennis, onder leiding van A. Strijd. De burgemeester sprak den wensch uit, dat een en ander moge bijdragen tot het bijbrengen van prac- tische kennis in genoemde vakken en tot nuttige ontspanning. ONTSTAAN EN BESTRIJDING DER WERKLOOSHEID. OOSTBURG. Alhier vond j.l. Zater dagmiddag een vergadering plaats van de vereeniging van gediplomeerde oud leerlingen van winterlandbouwcürsus- sen onder de leiding van den heer Joh. 1 e C 1 e r c q, die in 't bijzonder welkom heette den heer H. P. Staal, directeur der Districts-Arbeidsbeurs te Middel- burg. De heet Staal hield een inleiding over: „Ontstaan en bestrijding der werkloos heid". Overal hoort men spreken over de werkloosheid, alsof dit iets is van de laatste jaren; niets is echter minder waar. Immers reeds in de oudheid heerschte nu en dan groote werkloos heid. soms zoo erg, dat de overheid naar middelen daartegen moest uitzien, b.v. door groote werken te laten uitvoeren. Spr. gaf een overzicht der werkloosheid in vogelvlucht, door alle tijden heen en schetste vervolgens de opkomst der ma chines. Die hebben een geweldige om mekeer teweeg gebracht. Het was niet tegen te houden, want de maatschappij wilde vooruit, vandaar de strijd op de wereldmarkt. Dit heeft geleid tot een catastrophe. Men verwachtte na den oorlog een tijd van groote welvaart, maar is teleurgesteld. Wel is er een oogenblik geweest, dat men aan de komst van zoon tijdperk geloofde maar toen kwam opeens de krach van de Amerikaansche beurzen en Europa moest volgen, daar het met gouden koorden aan Amerika verbonden was. Het verdrag van Versailles heeft zich gewroken op overwinnaars en over .wonnenen, die beiden lijden onder een enorme depressie met als gevolg dat elk land zich nationaal wil redden. Hoe is 't nu in ons land? Wij zijn neutraal geble ven en hebben dus de oorlogsellende niet als in andere beleefd, maar hier is een opeenhooping op de arbeidsmarkt ont staan, ook al door uit België en Duitsch- land teruggekeerde werklui, waarbij nog gekomen zijn de talloos in Indië overbo dig geworden werkkrachten. De mecha niseering der bedrijven heeft tot gevolg gehad een werkloosheid, zooals we hier nooit hebben beleefd: op 't oogenblik wel 340 a 350 duizend man. Gevolg. Markt Schepen Amerika Suiker Ford Rubber Tabak Unilever Philips Akti groote bezorgdheid bij de regeering, men zal naar spr.'s overtuiging niet sla gen in oplossing van dezen toestand; spreker vreest dat de werkloosheid permanent zal blijken. De regeering heeft intusschen een groot aantal maatregelen genomen. Daar is in de eerste plaats de openbare ar beidsbemiddeling, die ook van groote waarde is voor den landbouw. Dit is reeds meermalen door kleine artikeltjes in het Zeeuwsch Landbouwblad aange toond. Spreker is erkentelijk voor den steun van het hoofdbestuur der Z.L.M. Tienduizenden menschen worden per jaar 'door middel der arbeidsbeurzen ge plaatst. Voorts is daar de bestrijding en de leniging van den nood voortvloeiende uit de werkloosheid, werkloosheid, waaraan de betrokkene geen schuld heeft. De overheid geeft toeslag op het geen de werkloozen zelf opgebracht hebben. Dit is de werkloosheidsverze kering, waarbij men nog stuit op ge moedsbezwaren. Men zou het voorzorg moeten noemen. De overheid is verplicht tot helpen, wanneer blijkt, dat ook de arbeiders al les gedaan hebben wat ze konden. Het begrip „Selfhelp" zooals de Engelschen dat noemen moet op den voorgrond staan. Helaas heeft de regeering tenge volge der langdurige werkloosheid de premies moeten verhoogen. Als derde punt zijner rede heeft spr. het over steunverleening en werkver schaffing. Deze beide, vooral de steun verleening, leveren het gevaar op, dat op den langen duur de menschen zich op deze dingen gaan instellen. Zoolang het mogelijk is moet men steunverlee ning in geld voorkomen, maar werk ver schaffen. Op dit gebied, kan meer ge daan worden, dan tot heden geschiedde, objecten zijn er nog genoeg voorhanden. Na de Wieringermeer was daar de af sluiting van de Zuiderzee, terwijl de 4 polders nog kunnen volgen, waar ook weer 200000 menschen plaats kunnen vinden. Gerekend moet worden met de jaarlijksche bevolkingstoename. Ten slotte wijst spr. op bruggenbouw, water- wégen en snelverkeer. Eindelijk is daar nog de werkloosheid in verband met de vreemdelingen, die hier nog in loondienst zijn. Er zijn in Nederland inderdaad nog veel vreemdelingen werkzaam. Velen vragen hiertegen maatregelen en op 't oogenblik is een wetsontwerp op komst Vergelijkt men 't aantal vreemdelingen, dat hier werkt met de Hollanders, die elders werkzaam zijn, dan zijn we met België ongeveer in evenwicht, doch te genover de 80000 Duitschers in Holland staan slechts 8000 Hollanders in Duitschland. Spr. is voor maatregelen, maar zou bepaalde omstandigheden in acht willen nemen, b.v. bij het dienst- bodenvraagstuk. Ook de honderdduizen den vrouwen, die in loondienst zijn kun nen niet door mannen vervangen wor den. De regeering heeft naar spr. ge voelen, gedaan wat mogelijk was om den landbouw te steunen, maar de toe standen op het platteland worden niet altijd begrepen; 't is daarom niet te ver wonderen, dat men nog wel eens hoort: „Die boeren hebben 't nog zoo kwaad niet". De doorsnee-stedeling heeft daar van niet de minste notie, zoodat de steunmaatregelen aan den landbouw dikwijls in een verkeerd daglicht gesteld worden. Dat vooraanstaande personen zich zelfs daaraan schuldig kunnen ma ken begrijpt spr. niet. Ze vragen waar om de industrie niet en de landbouw wel Maar dan zegt spr. praat niet over dingen waarvan ge geen verstand hebt. Spr. heeft het verder over den bieten- steun, waar een feilen aanval op gedaan wordt en zegt: „Gij landbouwers hebt vroeger veel verzuimd en de teekenen des tijds te laat begrepen; organisatie was uw zwakke plek, maar nu is er ge lukkig een gunstige keer gekomen". Als verzorger van de arbeidmarkt in Zee land zou spr. het een strop noemen, als die steun te niet werd gedaan, want dan zou het geld, dat nu voor den bieten- steun wordt uitgegeven in twee- of drievoud moeten worden uitgekeerd voor steun aan werkloozen. Van de gelegenheid tot gedachtenwis seling werd door enkelen gebruik ge. maakt. De voorz. dankte den heer Staal daarop voor zijn mooie inleiding en hoopte, wanneer noodig,.hem weder be reid te vinden. Na de paze werden eenige huishoude- Wettig gedeponeerd.) lijke zaken behandeld, waarna tot be stuursleden werden gekozen de heeren P. J. Leenhouts Jr. te Groede en L d'Hondt te Schoondijke in plaats van de heeren F. J. van de Plassche en D. Erasmus, die niet meer in aanmerking wenschten te komen. De heer J. Ie Clercq, de voorzitter, werd niettegenstaande hevig verzet zijnerzijds, bij acclamatie herkozen tot lid van het hoofdbestuur van den B.V.G, De beide aftredende bestuursleden mochten een hartelijk dankwoord uit 's voorzitters mond ontvangen voor al les, wat zij voor de vereeniging hebben verricht, vooral de heer Van de Plas sche, die onafgebroken sinds de oprich ting bestuurslid was. De vergadering be-- noemde hem tot eerelid. KONIJNENTENTOONSTELLING. ZUIDZANDE. Zaterdag en Zondag is alhier de vierde nationale tentoonstel ling van konijnen gehouden van de ver eeniging „Nut en Sport". De uitslag was als volgt: J. Cauwels een tweede; P. Luteyn 2 eerste; J. Ie Roy 4 eerste; I. Ie Roy 2 eerste, 2 tweede; A. Wage 1 eerste, 1 tweede; A. Wage 1 eerste, 1 tweede; F. lste, 2 2de; A. Wage 1 1ste, 1 2de; F, Gijzeis 7 eerste, 1 tweede; I. de Kramer 1 eerste, 4 tweede; A. Krane 3 eerste,, 1 tweede; W. de Kramer 4 eerste, 1 tweede; M. Hamers 4 eerste, 1 tweede; J. Krane 1 eerste; M. v. d. Vijver 1 eerste, 1 tweede; A. Datthijn 2 tweede; A. J. Faas 4 eerste, 1 tweede, 1 derde; H. v. Peenen 3 eerste, 4 tweede, 1 derde; A. v. d. Luyster 1 eerste, 3 tweede, 1 derde; J. de Voogd 3 eerste, 1 derde? A. Sonnevylle 1 eerste prijs. Deze prijs winnaars wonen allen te Zuidzande. Verder behaaldèn klasseprijzen: A, Loof, Axel, 2 eerste, 3 tweede; A. But ler, Axel, 1 eerste, 1 tweede; M. van den Broeke, Vrouwenpolder 1 eerste; A. v. d. Veere, Oostburg, 2 tweede; A. Massiellie, Schoondijke 1 eerste; D. Luteijn, Oostburg, 2 eerste, 1 tweede; W. F. Wouters, Souburg, 1 eerste, 1 tweede, F. Hamelinck, Breskens, 2 tweede; A. Jong, Hoek, 1 eerste; P. J. Hubregtsen, IJzendijke, 1 eerste; Quaars Breskens, 1 eerste; A. Visser, Bres kens, 1 eerste; C. Logeman, Souburg, 1 tweede; A. Herman, Schoondijke, 1 eerste; C. Wijfels, Biervliet, 1 eerste; J. Lamertink, Winterswijk, 3 eerste; J. de Bliek, Groede, 3 eerste; Jansen en ten Brake, Winterswijk, 5 eerste; K. de Visser, Biervliet, 1 eerste; A. Hofman, IJzendijke, 1 eerste; A. Bert, Aarden burg, 2 tweede; W. Neufèglise, Bres kens, 1 eerste, 1 derde; P. J. Hubregtse, Biervliet, 2 eerste; J. Leijsenaar, Sluis, 1 tweede; J. J. van Eenennaam, Sou burg, 2 eerste; G. Kandel, Middelburg, 1 derde; J. v. d. Ree, Terneuzen, 1 eerste; C. van Aert, Hoofdplaat, 3 eer ste, 1 tweede; C. J. Mollet, Hoofdplaat, 1 eerste; C. Joosse, Souburg, 2 eerste; J. P. den Hollander, Middelburg, 3 der de; J. Roth, Breskens, 1 tweede; Van Sluijs en Clement, Middelburg, 1 eerste; F. Coppens, Sluis, 1 derde; J. van Lare, Schoondijke, 1 eerste; A. Coppens, Sluis, 1 eerste, 1 derde; R. L. J. Pateer, Hoofdplaat, 1 tweede, 1 derde; A. P. Dingemanse, St. Laurens, 1 eerste; P. J. van Hal, Oostburg, 3 eerste; Gebr, van den Ameele, Hoofdplaat, 1 eerste, 1 derde; J. Stroo, Souburg, 2 derde; A, Risseeuw, Oostburg, 1 tweede; M. Pier- rens, Souburg, 1 tweede; J. P. Ver sprille, Oostburg, 2 eerste; J. Verher- brugge, Schoondijke, 1 tweede; P. Clyncke, Sluis, 2 eerste; C. Jansen, Schoondijke, 1 tweede prijs. Kampioen \das een wit Vlaamsche reus, voedster, jong, van M. Hamers. De Minister van Financiën maakt bekend, dat ten behoeve van s Rijks schatkist is ontvangen wegens over vo rige jaren te weinig betaalde belasting naar inkomen en/of vermogen (gewe- tensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen enz. te Goes 23.32, te Vlissingen 13.84.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 2