KUNST EN WETENSCHAP. SPURT. BUITENLAND. SOES. llfID-BEVEUBD. VEREENIGDE STATEN. Na afloop dezer lezingen, die door de aanwezigen met veel belangstelling zijn gevolgd, dankte de directeur van het Instituut voor Auto Technisch Onder wijs A. T. O., de heer G. Wagenvoor de, den heer Avink voor de eminente wijze, waarop hij een en ander had ver duidelijkt en voor de groote bereidwil ligheid,, waarmede de heer Avink tijd nog mooite sparende om dit stuk „ver- keers-onderwijs" tot zijn recht te doen komen, GROOTE CRISISVERGADERING, Inzake den suikerbietensteun, In verband met de alarmeerende be richten, welke worden vernomen over een beperking van den suikerbieten- steun zal de Crisiscommissie uit de Zeeuwsche Landbouworganisatie onder leiding van mr. P. Dieleman een groote crisisvergadering houden op Dinsdag 16 Jan. a.s. in het „Schuttershof" alhier. De Crisiscommissie is van meening dat de instandhouding van de suikerbie tencultuur voor Zeeland een levensbe lang moet worden geacht. Een beper king van den bietensteun zal voor ons gewest groote nadeelige gevolgen heb ben, niet alleen voor de landbouwers, doch eveneens voor de landarbeiders en andere groepen der samenleving op het platteland. Daarom wil zij met klem stel ling nemen tegen inkrimping van den bietensteun. In de vergadering zal het vraagstuk der bietensteunverleening door een aan tal sprekers worden ingeleid, waarbij in het bijzonder de beteekenis van de sui kerbietencultuur in het licht zal worden gesteld, ten aanzien van de arbeiders, de schipperij en den middenstand. Even eens zal het bestaansrecht der Neder- landsche suikerproductie een onder werp van bespreking uitmaken. Daarom als één man op naar deze Crisisvergadering. De besturen der land bouworganisaties worden verzocht hun ne leden op te wekken deze belangrijke vergadering in grooten getale bij te wo nen. SYMPATHIEK. SCHORE. Vrijdagmiddag heeft de ge- heele schooljeugd nit deze gemeente feest gevierd. Te 12 u. waren alle kinde ren in 't schoolgebouw met 't hoofd der school, den heer van Nieuwenhuize en het onderwijzend personeel, de leden van de oudercommissie en hun vrouwen vereenigd. Omstreeks kwart over 12 verscheen burgemeester Trimpe die dit feestje den kinderen had aangeboden vergezeld van zijn echtgenoote, de beide wethouders en het raadslid van den Brink. Na de begroeting zongen de kinderen een mooi welkomstlied en twee coupletten van het „Wilhelmus", waarna de burgemeester werd toege sproken door het hoofd der school en door den heer Glerum, voorzitter van de oudercommissie. Hierop boden twee meisjes namens al de kinderen mevr. Trimpe een mooien bloemenmand aan- waarvoor hartelijk dank werd gezegd. De burgemeester sprak zijn waardeering uit voor het onderwijzend personeel en de oudercommissie, aan wie, behalve de ofganisatie van 'n feest als dit de diver se vakken betreffende de school en het kind, met vertrouwen kunnen worden overgelaten; spr. bracht ook een woord van dank aan de vrouwen van dat per soneel en de leden dier commissie, die altijd maar weer k aar staan voor het werk, dat aan schoolfeesten en ouder avonden is verbonden. Tenslotte richtte de burgemeester z:ch tot de kinderen, die in hun warm applaus toonden, dat ze het tot hen gesprokene goed hadden begrepen. Voor de op het schoolplein uitgevoer de kinderspelen bestond veel belangstel ling er is door de kinderen en toeschou wers hartelijk gelachen. Alle kinderen kregen een prijsje. Na de spelen volgde een prijsje. Na de spelen volgde in het in hel schoolgebouw een tractatie. Des avonds hebben de kinderen uit dankbaarheid een lichtstoet gevormd en voor de woning van den burgemeester, die met zijn vrouw bij het hooren van het „In de gloria" en „Lang zullen ze leven" naar buiten kwam, twee couppletten van het „Wilhelmus" gezongen. Op verzoek van den onder wijzer Deurloo. die de leiding van dezen stoet op zich had genomen, klonk nog een „Leve de burgemeester", waarop deze het sein gaf voor een „Leve de Ko ningin", door de kinderen beantwoord met een driewerf „hoera". DRIEWEGEN. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 31 Dec. j.l.: 596 personen (293 m. en 303 v.) Er werden in 1933 geboren 5 jongens en 2 meisjes; vestigingen 7 m. en 13 v. pers.; overle den 4 m. en 2 v. pers.; vertrokken 11 m. en 15 v. pers. (Bevolking einde 1932: 601 personen). ELLEWOUTSDIJK. De bevolking de zer gemeente bedroeg op 31 Dec. j.l.: 540 personen (275 m. en 265 v.- Er werden in 1933 geboren 4 jongens en 4 me;sjes; vestigingen 4 m, en 5 v. pes.; overleden 4 m, en 3 v. pers.; vertrok ken 15 m. en 15 v, pers. (Bevolking •inde 1932 560 personen.) NEHALENNIA VAN UIT 'T GELUK- VLOERSCHE LEVEN BEZIEN. Dr. P. van Andel te 's-Gravenhage schrijft ons: Zooals men zich wel zal herinneren uit mijn korte gejschiedkundige over denking, ruim een jaar geleden, betref fende een dieper liggenden achtergrond, vervat in 't geheel der Zeeuwsche be naming, „De Kampveersche toren", ge voel ik mij nu min of meer bij verras sing gedrongen der lezers aandacht te vragen voor een nieuwen kijk op, zoo niet den zin, dan toch op de strekking van bovenstaand, voor alle Zeeuwen zoo merkwaardig, woord, Om maar da delijk met de deur in 't huis te vallen Nehalennia is een oud bijvoeglijk naam woord, verlatiniseerd evenals b.v. Zee- landia, Hollandia of Polonia (Poolsch) in ons hedendaagsch voertuig van ge dachten. Er is dit jaar een zeer lezenswaardige verhandeling verschenen van dr. Willy Krogmann uit Berlijn, bij Hinstorff's Verlagsbuchhandlung te Wismar*); zij is getiteld „Der Name der Germanen". Daarbij worde hier terloops, voor den in de in onze volkseigen voorgeschiedenis eenigszins belangstel.ei-den lezer opge merkt dat 't allerminst vanzelve spre kend is, dat de Germanen zichzelve van oudsher ook zoo genoemd hebben, even min als de Amerikaansche inboorlingen zichzelve „Indians" zouden zijn gaan be titelen, als de gansche wereld om hen heen zulks niet onverdroten was gaan doen. In dien zooeven genoemden te rugblik op den vorm, die het woord „germaan" allengs voor ons heeft aan genomen, wordt gewezen op de ver vorming die vastelandsche woorden on der de bewerking van Britsche steen houwers wel alzoo zouden hebben kun nen aannemen, doordat die lieden die ten dage van het hier in aanmerking ko mende tijdsgewricht, n.l. om-en-bij Christus geboorte en enkele eeuwen nadien, nog bij lange na niet tot Engel- schen bevorderd waren in hun tijd er (zoogezegd) volkomen onthand voor hebben moeten staan, als 't ging aan komen op een begrijpelijk aan bepaal de lelterteekens gebonden in schrift weergeven van overwalsche bewoordin gen. Men bedenke, dat nog heden ten da ge-onze laat ons nu maar zeggen West-europeesche „w" door de Engel- schen als dubbele joe wordt benaderd voor onze Hollandsche ooren en als wij zooiets meenen te hooren in een Engel- schen mond, dan bedoelt die mond soms in 't geheel geen dubbele joe te doen hooren; daargelaten nog, dat aan den overkant de eigenlijk gezegde „joe", de welke onze u-klank is (als in „vuur" en in „vuren") te eenen male ontbreekt, daar te lande tot de onbegrijpelijke ge luiden behoort. Hoe moet door handwerkslieden al daar dan eeuwen en eeuwen geleden wel met een dubbele „u" gehaspeld zijn ge worden. Een onverwachte uitkomst doet zich in deze, schier hopelooze klanken- dooreen-haspeling, thans voor aan de nietemin tot speuren geneigde belang stellenden in volkseigen en uit-de-buurt betrokken geschiedenis. Men vergete vooral niet, dat er he den ten dage zeker nog tal en tal van woorden onder ons weerklinken, die reeds duizende jaren en zeker een paar duizend jaar geleden duidelijk, althans onmiskenbaar gelijkluidend onder cfe menschen ten onzent en onderons gegol den hebben.... trots de schier onbere kenbare gelijktijdige verbastering in den mond des volks, b.v. Nimwegen heette verlatijnst reeds toen „Noviomagum"; 't Friesche land heette „Frisia" met weglating van iets vanzelve-sprekends; of ook wel bleef een plaatsaanduiding over met klaarblijkelijke aaneenhech- ting van 't minder plaatselijk in 't oog loopende, of met vervaging van het an derszins licht tenietgaande. Bepalen we ons tot de menschelijke gedragin gen, waar toe 't gebied eener „godin+1 aanroeping" ons als vanzelve geleidt dat hier sprake is van eene godin, is voor niemand in Zeeland onzeker dan leest men op Britannische gelofte- steenen, die dus de onvergankelijke bewijsstukken van ingeloste gelofteri op Britschen bodem voor ons be waard houden, dat er daar meer-, malen aan zoo'n beschermgod-of -dinnenaam 't woord.... lezer niet vluchtig overheen springen.dan ziet men, dat daar in Albion zoo'n godheid met „agdaarcustus" betiteld wordt, een woord, dat merkwaardiger wijze op de vastelands-westkust in dergelijke om standigheden wordt aangetroffen als., vagdavercustis.de Britsche steen houwers hadden voor 't eigen land dat moeilijk weer te geven beginlettertee- ken maar weggelaten. En nu dit.Er zijn oogenblikken en omstandigheden in 't oneindig veelzijdige menschenleven, waarin men zijne oogen of ooren nauwe lijks gelooft. Vagdavercustis!!.... Dit laatste woord klinkt ons al zeer bekend in de ooren en we zouden aan toeval denkend daarop verder niet letten, indien niet gelijksoortige gelofte- steenen uit dien zelfden tijd en uit die zelfde samenleving, die n.l. (waar men Een oud Hanzestadje aan Duitsch- land» Oostzeekuet. Red. latijn sprak) reeds toentertijd naar den machtigen invloed en woordschikking van Rome zich te schikken had; indien niet juist in 't latijn gestelde soortgelijke gelofte-steenen ons dat woord „vagda vercustis" die letter „g" ietwat door den neus (genasaleerd) uitgesproken hadden toegelicht in 'n ónverhaspeld la tijn, 't welk door de gemeenzaamheid van het door alle tenden óns bijgebleven bijbehoorende begrip, hier in dit dag blad zeer wel nader bekend kan wor den gesteld. Dat latijnsche woord is n.l.: „transmarinis" van overzee (van do- verkust), waarvan ons alien de eerste lettergreep uit transatlantisch of transi to vertrouwd is en verder ons woord „marine". Er zijn derhalve ook toen reeds in ar ren moede geloften gedaan aan plaatse lijke godheden onder den drang van het oogenblik; misschien zonder dieper gaande kennismaking of doorreis, even wel met stip-of „stiftelijk" in steen na gekomen gelofte. Wanneer de lezer nu van steller dezes wil aannemen, dat in meerdere woorden bij wijze van nadruk- legging (eerst uit begrepen behoefte en veel later steeds uit ingewortelde spreek-gewoonte) van de dubbele „n" uit Nehalennia de eerste gevoeglijk in den volksmond kan overgaan in eene „r" (intensiveering noemt men dat) en eigenlijk wel in de allereerste plaats, dat de oogenschijnlijk éérste lettergreep „Neh" hoe onbeholpen ook toch onze W hier wel moet trachten weer te geven; omdat dat germaansche woord hier wel „wal" zal zijn; ter zake en ter plaatse van aannemelijke en overwe gende strekking. A.s men bedenkt, hoe overwegend Zeeland in ons lieflijke kli maat bij slecht weer „lager wal" pleegt te zijn, dan behoeft „wal" in dezen zin niet nader te worden voorgehouden; maar ook met 't oog op een belangrijk overoud heiligdom, waaraan 't gansche eiland nadien zijn naam is b.ijven onl- leenen, kan de beginlettergreep „wal" uit woorden als Walhalla, Walstatt, plaatsnaam Walhain (hain germ, hei lig woud) en uit 't nog steeds in eere gehouden werkwoord „wa lfahren ter bedevaart gaan" gereedelijk in 't oog gehouden blijven....want al beseffen we dan dat Nehalennia de toenmalige ver- latijnste vorm voorstelt van wat wij thans „Walcherensch" zouden noemen, daarom staat de beteekenis dier bena ming nog niet zonneklaar vast. We spreken toch steeds van „dortsche kil" zonder dat de taalkundige zin van 't woord Dordrecht vaststaat. Tot dus verre Den Haag, Dec, '33. VoetbaL Middelburg—B. V. V. 2—1. Om met de deur in huis te vallen, is het gisteren een dubbeltje op z'n kant geweest, dat de groen-witten ten lange laatste een overwinning uit het vuur sleepten, dit laatste in meer dan letter lijken zin. Aan spanning en sensatie heeft het niet ontbroken, Speciaal doelen wij op de verprutste kansen van Middelburg, die zij bij tientaLen gehad heeft. Alleen de verdediging was, na een weifelend begin van Geelhoed, als van ouds en ware Vijgeboom weer niet in zoo'n grooten vorm geweest, zeker zou de uits.ag er anders hebben uitgezien. Na den wedstrijd hoorden we, zcoals dat gebruikelijk is, gewonnen is ge wonnen, doch daarmede komt men er in de toekomst niet. Nu Vogel labo reerde aan een knietje, moest de schot vaardigheid van de andere voorwaartsen wel aan den dag tréden, doch we heb ben er wein:g van gezien. Nog meer kwam dit tot uiting bij het nemen van twee penalties, de laatste mocht nog eens overgenomen worden, die beide op niets uitliepen. Hier ligt nog een aardig arbeidsveld voor den trainer om zijn jongens het schieten eens in te stu- deeren, waarbij ook het nemen van cor ners de aandacht verdient. Heeft Middelburg verdiend gewon nen? We meenen te mogen schrijven van, ja. Doelman Venroij, is geen Vijgeboom, doch met het backstel Broeren en Ver- kaart, vormde ook de verdediging der B. V. V.'ers wel de beste stêe in de rood-zwarte ploeg. Hoewel we ons afzijdig houden van dingen die we niet constateerden, is er van unfairheid absoluut niets gebleken in dezen wedstrijd. Wel riep scheids rechter De Wolf de spelers een enkele maal tot de orde in een periode waarin het hard om hard om de leiding of ge lijkmaker ging, doch in doorsnee zijn er naast de voorkomende overtredingen geen buitengewone dingen gebeurd. De scheidsrechter leidde den wed strijd kalm en vastberaden. Zijn per soonlijkheid dwong bij de spelers ont zag in, wat in wedstrijden als die van gisteren nog zoo kwaad niet is, doch hij zag twee overtredingen over het hoofd, toen Vogel kort na elkaar tweemaal zoo erbarmelijk werd gehaakt, dat telkens een penalty de juiste straf geweest was. Over den wedstrijd het volgende: B.V.V. en Middelburg verschijnen met de volgende opstellingen: B.V.V. Venroij. Broeren. Verkaart. Coret. Van Liempt. Lambooy. De Rooij. Beks. Fleuren, Hartjens, Van Beek. o Groenewegen. Merk. F. Leijnse. Vogel. G. Ploegaert. Dirkse. Remijn. P. Ploegaert. Geelhoed. J. Leijnse. Vijgeboom. Middelburg. Geelhoed raadt verkeerd en B.V.V. kiest zon en wind in den rug. De Mid delburg-aanvoerder moet reeds direct handelend optreden. Aan de overzijde is Vogel doorgebroken, doch er is off side geconstateerd. Na deze verkenning komt het doel der gastheeren in gevaar, doordat Vijgeboom een voorzet de lucht instompt en het leer loodrecht naar be neden komt, doch uiteindelijk achterge- werkt wordt. Merk passeert Verkaart, doch met een schot van zijn linkervoet gaat de bal achter. Een voorzet van Groenewegen tipt Venroij via den lat, naar Merk. Deze wil schieten, doch op het kritieke moment wordt hij aan zijn been vastgehouden, waardoor de refe ree een penalty toekent, die tot groote verbazing door Geelhoed wordt naast- gekogeld. Er volgt nu een periode waar in de kansen voor M'burg niet van de lucht zijn, zoo zien we G. Ploegaert een voorzet van Vogel verknoeien, door naast te schieten, terwijl Vogel even daarna zijn solospel besluit met een schot, dat meters het doel mist. P. Ploegaert voorkomt intusschen een zeker schijnend doelpunt, wanneer Vij geboom is uitgeloopen en ook J. Leijnse en Geelhoed gepasseerd zijn. Het spel heeft het middelmatige nog niet bereikt. Zoo verstrijken de minuten en nog steeds is de stand dubbel blank, totdat er in het strafschopgebied der gasten een scrimmage ontstaat, waarbij zich Ver kaart de weelde veroorlooft den bal uit den doelmond te slaan, waarvoor Mid delburg ten tweede male een penalty kreeg toegewezen. P. Ploegaert kwam, zag en faalde, doch de sensatie bereik te pas haar toppunt, toen dezelfde spe ler het alsnog eens mocht overdoen, doordat Venroy vóór dat het schot viel, zich bewogen had, doch ook nu werd de roos niet getroffen en onderschepte Venroy kalm het zachte rollertje. Het bleef bij dit intermezzo en de rust brak aan met nulnul. Vlak na de hervatting ontstond er een geweldig geharrewar voor Venraij's lat werk, waaruit Merk uit een mastbosch van beenen de score opende 10. Dit was het teeken tot den strijd en met ge weldigen bijval van het talrijke publiek joeg Vogel onder daverend applaus, na fraai 9olowerk, waarbij hij drie tegen standers passeerde, nummer twee, on der de lat 20. Dit werd B.V.V. te bar. Zij beant woordde dit met een geweldig offensief Fleuren dribbelde en draaide dat het 'n lust was, doch zijn goede passes wer den meestal door de lange centervoor teniet gedaan, waarbij het prachtige verdedigen van J. Leijnse het hare toe bijdroeg. Toch kwam de verdiende goal, waarvan wij reeds eerder gewag maak ten en het was een der weinig goede staaltjes, die de nieuwe aanvalsleider demonstreerde 21. Als een klit kleefde Fleuren opnieuw aan de Middelburg-defensie, doch op 't moment dat zijn kans rijp was, maaide hij over het leer heen. Verkaart werd aan de overzijde ge dwongen om op z'n doelman terug te spelen, een kolfje naar de hand van Vo gel, die er dan ook graag van snoepte, doch hij werd gehaakt met het reeds eerder gemelde gevolg, zonder een strafschop tegen B.V.V. Geen 3 minuten later was het weer de M'burg midvoor, die aan zijn bewakers ontsnapte en op nieuw stak Verkaart of Broeren er een been voor, met hetzelfde gevolg. Horloges werden geraadpleegd, nog dertien, nog tien, nog zes minuten.B.V, V. valt fanatiek aan, doch Middelburg verdedigt met man en macht den ver kregen voorsprong, waarin geen veran dering meer komt. De stand is thans: Willem II 11 7 3 1 17 25—18 Longa 12 8 1 3 17 55—22 M. V. V. 12 7 2 3 16 34—26 Eindhoven 12 6 2 4 14 25—19 P. S. V. 12 6 2 4 14 35—26 Bleijerheide 10 4 2 4 10 27—22 B. V. V. 13 4 2 7 10 23—40 Middelburg 13 4 1 8 9 23—35 N. A. C. 13 3 2 8 8 15—25 Noad 10 1 1 8 3 12—23 GoesR. C. S. 32 Tijdens dezen competitiewedstrijd is wel gebleken, dat Goes geen harer te genstanders onderschatten kan. Niet al leen, omdat zij slechts met de oneven goal van deze zwakkere zuster gewon nen heeft, maar vooral, omdat zij met deze schrale zege nog zeer tevreden kan zijn. Er werd al te veel in het wilde weg gespeeld; de spelers begrepen elkaar dikwijls niet, en anderzijds werkten nog tal van kleine factoren tegen, in 't kort: het wilde nu eenmaal niet. Gelukkig lie ten de spelers zich niet ontmoedigen, van beide zijden heeft men tot het einde kranig vol gehouden, en over het geheel genomen, gezien vooral de meerdere en betere doelkansen die Goes zich schiep, heeft het de zege wel verdiend. Al spoedig na het begin bleek, dat R. C. S. zich niet gewonnen zou geven en een gevaarlijke voorhoede had; er werd een schot ingezonden, dat Bruel slechts met moeite wist te stoppen. Ook Goes zette eenige goede aanvallen op, doch het goede schot bleef telkens achterwe ge. Dat ook de Goesche achterhoede nog niet ingespeeld was, bleek bij eenige R. C. S.-aanvallen, die slechts met moeite afgeslagen werden. Op zeker oogenblik, was het verband tusschen de verdedi gers zelfs heelemaal zoek. Bruel liep al te ver uit, kopte den bal toen nog tegen een R. C. S.-er aan, en men had het le der slechts in het leege doel te trappen (01). Goes pakte nu wat vinniger aan en al dadelijk verscheen v. d. Klooster alleen voor den R.C.S.-keeper, doch zijn schot was niet zuiver genoeg. Even later, toen Schrijver zuiver voorzette, deed de Goesche middenvoor het echter beter en kopte fraai in (11). Goes bleef nu in de meerderheid en nadat v. d. Kloos ter eens te scherp gericht had, zond hij een fraai gericht schot in dat echter meesterlijk gestopt werd. Kort voor rust, uit een corner van Schrijver, lostte v. d. Klooster een goede kopbal, doch deze werd, door een in doel staanden back. op „twijfelachtige" wijze gekeerd. Na rust pakte Goes even overweldi gend aan en na eenige mislukte doelpo gingen wist Goes eindelijk, door v. d. Klooster, het leidende doelpunt te sco ren (21). Eenigen tijd later volgde weer een vinnige Goesche aanval, keeper en backs van R.C.S. weifelden even en Schipper zond keurig no. 3 in het net. Er kwam nu een periode, dat de gas ten herhaaldelijk doorbraken, en de ver dediging slechts met moeite gevaar wist te voorkomen. Ook Bruel moest nogal eens ingrijpen. Op zeker oogenblik faal de bij Goes de geheele rechtsche verde digingsvleugel en met een onhoudbaar schot profiteerde daar de R.C.S. mid denvoor van (32). Hierna oefende Goes weer eenige druk op het doel der gasten uit, doch de verdediging, met den keeper aan de spits, hield tot het einde kranig vol en zoo onderging de stand geen verande ring meer. De verdere uitslagen in afdeeling IV waren: le Klasse. Willem II—NOAD 3—1. PSVEindhoven 52, NAC—MVV 1—2 2e Klasse A. Vlissingen Hero 10. AllianceAxel 21. De BaronieRBC 41, 3e Klasse A. IJzendijkeTerneuzen II 23. Zeelandia IIBreskens 05. 3e Klasse B. DOSKO IIZeelandia 33. ZierikzeeMiddelburg II 31. GROOTE SCHOONMAAK. De misdadigers te New-York krijgen het hard te verant woorden. De nieuwe burgemeester van New- York, Laguardia, is een strijd tegen de misdadigers van deze wereldstad be gonnen. Hij heeft aan de politie te ver staan gegeven, dat zij de misdaad moet uitroeien cf anders maar ontslag moet nemen. Dit heeft tot gevolg gehad dat een paar honderd bedenkelijke typen in hechtenis zijn genomen. Alle huizen van bewaring in de stad zijn propvol en er wordt op groote schaal voortgegaan met het doen van arrestaties. Kort ge leden had Laguardia de hoofdambtena ren van politie bijeengeroepen om hun te vertellen dat misdaad en de misdadi gers niet konden floreeren zonder be scherming door politici en politie. Alle hoofdambtenaren van politie moesten dus, zeide de burgemeester, hun relatie met de politieke draadtrekkers zien te verbreken en daarna het werk der zui vering van de stad van duistere elemen ten ter hand nemen. Deze waarschuwing moesten de hoogere politiemannen door geven aan hun ondergeschikten en zij moesten zorgen dat ook dezen zich naar het parool gedroegen. Er moest, zeide hij, voor worden gezorgd, dat in de la gere rangen ook volgens de nieuwe in structies en opvattingen zou worden ge handeld. Tucht moest er zijn en ijver bij het werk. Bovendien waarschuwde Laguardia tegen dronkenschap van po- litie-agenten in dienst. Wie in politie- uniform dronken wordt aangetroffen, gaat de laan uit. DE MAN, DIE NOOIT LACHT. De Amerikaansche regeering heeft te gen den filmkomiek Buster Keaton een eisch ingesteld tot het betalen y^n 13,744 dollar in verband met te weinig betaalde inkomsten-belasting. De autoriteiten zijn van meening dat Buster Keaton zijn inkomen van het jaar 1932 te laag heeft opgegeven. Buster Keaton is naar men weet de filmkomiek die nooit lacht Hij zal het nu vermoedelijk ook niet doen.

Middelburgsche Courant | 1934 | | pagina 6