SPORT. GEMENGD NIEUWS. LEGER EN VLOOT. GURGERLIJKE STAND. BEKENDMAKINGEN. Doe van 't jaar nog éénmaal goed. Koopt Crisis- briefkaa rten Kneuterdijk 20 - DEN HAAG MIDDELBURG. Hef zachte, aangename laxeermiddel. (Ingez. Med,) taureerd is en dat j.l. Zondagmorgen als kerkzaal is ingewijd, in welke gods dienstoefening mej. Doets als spreek ster optrad. Als diaken van de Ned. Herv. Kerk te Biervliet is gekozen de heer J. v. d. Slikke, in de plaats van den heer J. Bliek, die zijn functie heeft neergelegd. In café „De Beurs" te Goes speel de Zondag j.l. de biljartvereeniging „Beurs" tegen de vereeniging O. K. van Hansweert. Gespeeld zijn 12 partijen. De Beurs won met 765 tegen 629 punten, Dinsdagnamiddag voetbalwedstrijd te Waarde tusschen S.S.S. I van Waar de en Devo I van Scherpenisse, uitslag 73 voor Waarde, en ten tweede tus schen S.S.S. II van Waarde en Devo II van Scherpenisse met uitslag 52 voor Waarde. Dinsdagmiddag werden te K a- p e 11 e seriewedstrijden gespeeld tus schen Hansweertsche Boys I, Kruiningen I, Wemeldinge I en Kapelle I. Het ïesultaat was: Hansweertsche Boys le pr. (beker), Wemeldinge 2e pr. (Beeldje), Kruiningen 3e pr. (lauwer krans), Kapelle 4e pr. (medaille). Zaterdagavond had de prijsuitrei- den van de ijsclub De Weel te Wol- phaartsdijk, welke wedstrijden ge houden werden op 15 December j.l, en wel van; Schoonrijden paren: le prijs mej. S. de Jager en den heer D. Kloet; 2e pr. mevr. Lindenberg v. OeverenJ. C. Koert; 3e pr. mej. P. BlokJ. Noteboom. Schoonrijden dames: le pr. mej, J. den Herder; 2e mej. A. den Herder; 3e mej. C. Poleij. Schoonrijden heeren: le pr. J. C. Koert; 2e J. Noteboom; 3e J. v. d. Berge ('s-Heer Arendskerke). Hardrijden heeren: le pr. C. de Jager; 2e G, de Jager; 3e D. Kloet. Hindernis rijden: le pr. D. Kloet; 2e D. Lindenbergh; 3e F. Ossenwaarde. Ringrijden dames: le pr. A. de Her der; 2e P. Blok; 3e J. den Herder. Ringrijden heeren: le pr. C. P. Fer- nambucq; 2e C. Klompen; 3e J. van Kluenen. KONIJNENTENTOONSTELLING. Te Oostburg is de beide Kerstdagen een tentoonstelling gehouden van tamme konijnen, uitgeschreven door de ko- nijnen-fokkersvereeniging „Ons Belang", welke mag bogen op een prachtcollectie ingezonden dieren, getuige de vele toe gekende prijzen, die eerst na strenge keuring werden toegekend. De heer D. Louwerse te IJzendijke, voorzitter der tentoonstellingscommissie opende jdeze tentoonstelling met een har telijk welkom tot alle aanwezigen en bracht een woord van dank aan autori teiten en het gemeentebestuur, die me dailles beschikbaar hadden gesteld en in 't algemeen aan allen, die op eeniger- lei wijze, 't zij door schenking van prij zen of eereprijzen of door hunne vele werkzaamheden hadden bijgedragen tot het slagen dezer onderneming, Ook de keurmeester, de heer J. Tob ben uit Roermond, die zich op zoo voorbeeldige wijze van zijn moeilijke taak gekweten had, mocht een woord van dank erlangen. Zijn taak was wel vergemakkelijkt door uit te gaan van den voor konijnen gestelden standaard, maar was streng geweest. Ten slotte dankte de heer Louwerse het bestuur der Oostburgsche vereeniging voor al het werk en de inzenders voor hunne medewerking en feliciteerde de be kroonde inzenders met hunne gewonnen prijzen. Van de ingezonden konijnen bekwa men 4 't hoogst aantal punten 93 en wel een Hollander van P. van Hal te Oost burg, een Witte Weener van A. de Bert te Aardenburg, een Pool van J. P. Ver sprille te Oostburg en een Zilver van J. J. van Eenennaam te Souburg. De Hollander werd uitgeroepen als kam pioen, waardoor zijn eigenaar, de heer van Hal, in totaal drie maal den wissel- beker had gewonnen en deze dus voor goed in zijn bezit kreeg. Van de inzenders behaalden eerste prijzen de heeren: A. B. van der Veire; A. Masseille te Schoondijke; E. Bosma te Leeuwarden; J. Mateijn te Biervliet; A. Krane te Zuidzande; M. Hamers te Zuid- zande; Iz. Verherbrugge; J. de Voogt; J. de Bliek te Groede; A. J. Faas te Bier vliet; A. de Bert te Aardenburg; D. Luteijn; J, J. van Eenennaam te Sou burg; G. Steijaert te Schoondijke; F. L. Quint te Eindhoven; P. J. van Hal; J. F. Berting te Vlissingen; Gebrs. Aderaa te Vlissingen; Gebrs. van den Ameele te Hoofdplaat; J. P. Versprille; A. van de Luijster te Zuidzande. Zij, bij wie de woonplaats niet is ver meld, wonen te Oostburg. Veldloop. Dinsdagmiddag werd te Groede een veldloop gehouden over een afstand van 2750 m, georganiseerd door de Ver eeniging „Odidas" aldaar. Aan dezen wedstrijd werd deelgeno men door leden der vereenigingen „Odi das" te Groede, „Marathon" te Vlissin gen en „E.M.M." te Middelburg. Burgemeester Wagtho, eere-voorzit- ter van „Odidas", loste het startschot en reeds 12 minuten later waren alle deelnemers door den finish. De volg orde van aankomst was als volgt: 1. P. M. Bruynooge, Marathon, 9 min 231/b sec; 2, A. Kambier, E.M.M., 9 min 292/s sec; 3. C. van Opdorp, E.M.M., 9 min 384/s sec; 4. J. P. de Vin, Marathon; 5. Everaars, Marathon, 6. W. v. d. Dussen, E.M.M. Na afloop van den wedstrijd vereenig- den bestuur, juryleden en deelnemers zich in het clubgebouw van „Odidas", waar de burgemeester van Groede met een hartelijk woord de prijzen aan de winnaars uitreikte. Hierna kreeg de vice-voorzitter van den Z. A. B., de heer R. 'van Roo, gelegenheid aan „Odidas" dank te brengen voor het organiseeren Van dezen veldloop en wenschte haar toe, dat ze het volgend jaar nog meer deelnemers aan den start zal kunnen vereenigen. Ongelukken. Zaterdagmorgen is de assistent ladingmeester H, F. te L u 11 e r a d e, op het spoorwegemplacement van den Staatsmijn Maurits tusschen de buffers van twee wagons bekneld geraakt en aan de bekomen verwondingen later overleden. Maandagavond gaf de machinist^ van den electrischen trein, welke te 21 h 45 te Delft arriveert, aan den stations chef kennis van het feit, dat hij bij den onbewaakten overweg, nabij het Haan tje een slag had gehoord. De politie vond na een ingesteld onderzoek ter plaatse, het deerlijk verminkte lijk van een man- Het bleek te zijn de 38-jarige werklooze J. H. uit Den Haag. Woensdagavond wilde de bejaar de landbouwer A. B., bij het hoofdsta tion te Stadskanaal den weg over" steken, doch bemerkte niet dat een auto in snelle vaart naderde. B. werd gegre pen en is zonder tot bewustijzn te ko men, aan de gevolgen van de bekomen verwondingen overleden, IN EEN MACHINE VERONGELUKT. Vrijdagmorgen is op het fabriekster rein van de margarinefabriek van Van den Bergh aan de Nassaukade te Rot terdam de 23-jarige L. de R., die koolasch moest verwerken, verongelukt. De koolasch wordt in een trechter ge stort, welke van onderen met een klep is afgesloten. De chauffeur was boven op den trechter aan het werk en moet toen, om de kool aan te stampen, er op ge sprongen zijn. Hij is door de poeder heen gezakt en in den trechter, welke 4 m diep is, terecht gekomen. Later werd hij vermist. Bij opening van de klep werd de man gevonden en bleek hij te zijn overleden. INBRAAK EN BRANDSTICHTING. In een( boerenhofstede in den polder waardoor de Sloterstraatweg te A m- sterdam loopt, is Zondagavond brand uitgebroken. De bewoners der dichtstbij gelegen boerderij snelden erheen; het bleek dat er niemand thuis was. Zij wisten zich toegang te verschaffen en bevonden dat de woonkamer bij de kachel in brand stond. Aan de achter' zijde bleek een ruit te zijn ingedrukt; later kwam aan den dag, dat een geld kistje met familiepapieren verdwenen was. Later is het bij het onderzoek door de politie gevonden op een andere plaats dan waar het behoorde te staan, Vermist wordt alleen een poremonnaie mee wat geld. Blijkbaar zijn er inbre kers geweest, die, door de boerderij in de asch te leggen, gepoogd hebben elk f spoor te doen verdwijnen; zij hebben getracht brand te stichten met petro leum, waarvan de sporen gevonden zijn. IN VRIJHEID GESTELD. De offi cier van justitie heeft Woensdagmiddag den monteur W., verdacht van brand stichting in de telefooncentrale te Am sterdam, in vrijheid gesteld. De aanwijzingen waren niet sterk ge noeg om de zaak naar den rechter commissaris te verwijzen. DIERENMISHANDELING. Naar vernomen wordt heeft zich Vrijdag j.l. in de Alexanderkazerne te Den Haag een ergerlijk geval van dierenmishande ling voorgedaan. Een tweetal huzaren n.l. was er op uit, om eenige paarden de oogen uit te saan. Volgens een oog getuige zouden zij zich hebben bediend van het achtereinde van een sabel. Als gevolg van hun optrenen is een der paarden aan een oog blind geslagen, terwijl een ander paard zoodanig werd geraakt, dat het in den ziekenstal moest worden opgenomen. Op aanwijzing van den stalwacht zijn de beide vandalen gearresteerd en in gesloten in afwachting van het nader on derzoek. BLOEDVERGIFTIGING. Zaterdag morgen krabde de 15-jarige zoon van de familie Van A. te Heemstede een puistje stuk aan zijn lip, met het nood lottig gevolg, dat bloedvergiftiging ont stond. Zaterdagavond is de jongen over leden.. INBRAAK IN EEN BAKKERIJ. Door verbreking van een ruit hebben ongewenschte bezoekers zich Dinsdag avond toegang weten te verschalfen tot de bakkerij van den heer van B. aan den Woestygerweg te Amersfoort. Behalve een geldkistje, inhoudende 150 werden nog vermist eenige koop contracten en andere waardepapieren. DOOD OP HET IJS GEVALLEN. Woensdag is de 11-jarige B. te Rijen zoodanig op het ijs gevallen, dat hij een zeer ernstige hersenschudding heeft be komen en daaraan is overleden. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Woensdagavond is op den onbewaakten overweg te Spankeren de ruim 60 jarige P. V. uit Brummen door een trein overreden en op slag gedood. LANDBOUWER GEKNEVELD EN BEROOFD. Zondagnacht om 3 uur heeft een brutale roofoverval plaats gehad te Heesch. Drie gemaskerde personen drongen bij een alleen) wonen den landbouwer binnen en knevelden hem. Met een bedrag van ongeveer 100 gingen de bandieten er vandoor De daders komen vermoedelijk uit Oss. ZES AANHOUDINGEN. In ver band met den diefstal met inbraak op 7 September jl. te O t e r 1 e e k zijn te Alkmaar drie verdachten gearresteerd en voorts een echtpaar verdacht van heling. Verder is een opkooper te Hoorn aangehouden, die de gestolen gouden voorwerpen inmiddels in den smeltkroes heeft doen verdwijnen. Alle verdachten hebben bekend. TWEE OUDE MENSCHEN OVER VALLEN. Zaterdagavond heeft te Oss eenj brutale overval plaats gehad. Drie gemaskerde mannen drongen bin nen in de woning van den 59-jarigen L. van B., die alleen met zijn 76-jarige vrouw thuis was. De vrouw zat aan ta fel en werd door een der mannen over vallen; de beide andere indringers gre pen den heer van B,, toen! deze aan den achterkant de kamer binnenkwam. Het slaapvertrek werd geheel overhoop ge haald, terwijl in de voorkamer een ka chel omver werd gestooten, omdat daar onder altijd het geld verborgen wordt. Toevallig was dit eenige dagen te vo ren op een andere plaats geborgen. Toen de man er in slaagde zich los te maken en om hulp ging roepen, na men; de indringers na het lossen van een schot in de lucht, om angst aan te jagen, zonder buit de vlucht. Op 14 April 1915 werd hij belast met het bevel over de strijdkrachten en strijdmiddelen in de provincie Zeeland onder den titel van Commandant in Z e e 1 a nd. Ingaand 16 Augs. 1916 werd hij wegens langdurigen dienst eervol ontheven uit den zeedienst met dankbetuiging voor de vele en gewichtigen diensten door hem aan de lande bewezen. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Januari 1934, belast met de waarne ming van de functie van inspecteur der burgerwachten G. J. D, Bauduin, gepens. generaal-majoor-tit, oud-inspecteur van het wapen der Kon. marechaussde. Vice-admiraal G. P. van Hecking Colenbrander f Tweeden Kerstdag is te Wassenaar in den ouderdom van 73 jaar overleden de gepensionneerde vice-admiraal G. P. van Hecking Colenbrander. De thans ontslapen vlagofficier heeft gedurende bijna 40 jaren deel uitge maakt van het korps zee-officieren. Na alle rangen te hebben doorloopen, werd hij den len Nov. 1913 benoemd tot vice- admiraal, in welken rang hij in Augs. 1916 den zeedienst met pensioen verliet. Bij K. B. van 6 Juli 1914 werd hem met 1 Augs. d.a.v. eervol ontslag uit den zeedienst verleend onder dankbetuiging voor de door hem aan den lande bewe zen diensten, doch bij K. B. van 29 Juli 1914 werd dit eervol ontslag in verband met de mobilisatiemaatregelen weder ingetrokken, zoodat hij in zijn laatste functie zijn post bleef handhaven. ONTVANGEN KALENDERS. De Nederlandsche van 1894, le vensverzekering te Amsterdam, zond ons een aardige maandkalender, met een aan duidelijkheid niets te wenschen overlatend schild, dat de betrouwbaar heid van levensverzekering uitbeeldt; naar ontwerp van Willem Jansen. Druk van 't Raedhuys, Amsterdam. De Staatsmijnweekkalender, ons toegezonden door de Steenkolengroot- handel Willem Nyzink te Vlissingen, is bewerkt door G. de Clercq. Zij bevat tal van nuttige, practische raadgevingen en deskundige voorlichting bij het stoken. Het schild is in de kleuren rood en zwart. De driemaandelijksche kunstkalen der, uitgegeven door de N.V. H. J. Ree- sink Co., Ijzerhandel te Zutphen, brengt een viertal mooie teekeningen van pittoreske plekjes in enkele plaat sen aan het Flevomeer, van den Veluwe- schilder Xeno Munninghoff. Een fraaie, artistiek uitgevoerde kalender Ditmaal verscheen de kalender van de Nederlandsche Spoorwegen in het bekende wand-formaat. Op ieder maandblad een reproductie betrekking hebbend op het vervoer of tractie der N. S. Een flinke ruimte is gelaten voor aanteekeningen. De maandkalender voor 1934 van Douwe Egberts Tabaksfabrieken, Kof fiebranderijen-Theehandel te Utrecht is weder tegen inlevering van een bepaald aantal punten, verpakt bij D. E. artike len verkrijgbaar. De kalender, uitgevoerd in meerdere kleuren, bevat o.a. postta- rieven, afstandstabel, internationale ver- keersteekens enz. Kloetinge. Van 1724 Dec. Overleden: Ja. Pa. Jobse, ongeh. d., 44 j. Wemeldinge. Van 1123 Dec. Bevallen: N. Bras, geb. Sonke, d.; H. de Schipper, geb. Hoogstrate, d. (levenl.) Overleden: J. Ruissaard vrouw van J. Oudeman, 76 j. Colijnsplaat. 16—23 Dec. '33. Bevallen: 17 Dec. P. W. Scherp-geb. de Wit, d, Breskens. Van 1823 Dec. Ondertrouwd: P. Wieland, 21 j. en A. Vermeulen, 25 j. Getrouwd: A. Zwaan, 39 j. en J, M. A. van Melle, 27 j. Aardenburg. Van 1623 Dec. Ondertrouwd: F. Re- mijn, 39 j. en L, M. A. Taalman, 35 j. te Zuidzande. Getrouwd: J. W. Trapman 26 j. en C, N, M. Risseeuw, 26 j. Overleden: S. Beun, wed. vam A. de Molenaar, 77 j. GEVONDEN VOORWERPEN. Regencape, J. de Voogd, Noordweg S 212 Heerenhandschoen, firma Konraad, Domb. Schuitvlot; Damesport. met inh., J. Buitendijk, Loskade P 260; paar Hee ren handschoenen en gevlochten Broek riem W. Gillissen, KL. Vlaanderen; Be- lastingmerk, Veldwachter, St. Laurens; 197; paar Schoenen, J. Beks, Bagijnhof- straat E 197; Sjaal Kooman, Veer- sche weg O 254; Port. met inh., Botting, Wagenplein Q 5 7; Portemonnaie, van Nieuwenhuize, K. Giststraat F 199; zilv. Hangertje, Suurland, Rouaansche kade G 155; Schaats, D. Gillissen, Volderij- laagte M 116; zwarte Baret, kantoor gem. Bedrijven, Dam; Port. met inh. De Muijnck, Lombardstr. C 67; gouden Broche, Vroegop. Zach. Jansesstraat W 197; Dameshandschoen. L. Boel, Goes- sche Korenmarkt P 56; Port. met inh. G. Loeff, Koudekerke; eenige postze gels, Alewijnse, Hofplpein E 228; witte muts, L. Janse de Jong, L. Noordstraat D 70; vern. zilv. servetring, De Meijer, Nadorst S 251; zegel metaalbewerkers- bond, J. v. Dalen, Seisweg R 105; kin derpet, v. d. Berge, Spanjaardstraat F 67; kinderhandschoen, v. d. Nol. Rozen straat W 225; broche, A. Bal, Blinden- hoek D 66; handbeschermer, Leijdekker, Baanstraat Q 236; handschoen, De Boer, Simon de Wit, Lange Delft; hand schoen, v. d. Slikke, Langeviele K 221; kinderportem. met inh., W. Moens, Se- geersingel V 64; dameshandschoen en paar glacé heerenhandschoenen, Roest, Jodengang R 228; kinderwantje, v. Drie Lange Viele K 390; paar kousen en paar sokken, J. v. Zweeden, Vlasmarkt L 16; handbeschermer, Br. v. Politie; heeren rijwiel, Roode Toren, Markt; dop van patentas, Br, v. Politie; hinderportm, m» inh., M. Daniëlse, K. Breestraat O 166; vulpen, Snel, Noordweg R 13. dames. handschoen, Kerkhove, Koningstraat E 1)87; vulpenhouder, J. de Jonge, Bagijn- hofstraat E 172; apenmuts. H, Scheijbe- ler, Kerkstraat B 81; port. med inhoud gev, 11 Dec. '33, Koster, Siesweg R 96; mantelband, Smit, Boekhandel Dam z.z.; jongenshandschoen, v. Iren ^e;_ doorn.aan W 156; pakje met inh. K. Francois, Dokstraat P 175. REGELING GEVOLGEN OMZETBELASTING. Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter openbare ken nis: dat, ingevolge Raadsbesluit van 20 December 1933 no, 15, op nader vast te stellen wijze, van 1 Januari 1934 af da door de Gasfabriek en het Electrisch aedrijf verschuldigde bedragen aan om- zet-helasting op de verbruikers zullen! worden verhaald. Middelburg, den 22 December 1933, Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. ONDERDIJK, lo. Voorzitter M. VAN DER VEUR, Secretaris. o OPENBARE KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter openbare ken nis: dat op Donderdag, 4 Januari a.s., des namiddags van 3 tot 6 uur, op de. Groenmarkt eene auto- en moterrijwie- lenmarkt zal worden gehouden. Middelburg, den 22 December 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. ONDERDIJK, lo. Voorzitter, M, VAN DER VEUR, Secretaris, HERIJK. Burgemeester en Wethouders van Middelburg, gezien 't schrijven van den IJker, Chef van dienst alhier van den 15 December 1933 no. 583, maken bekend: A. dat voor den herijk van maten en gewichten zal worden zitting gehouden in het ijkkantoor alhier, Belünkstraat, hoek Bierkade, en wel: lo. Voor verkoopers van nieuwe ma ten en gewichten 8 Januari van 912 en IK4K uur; 2o. voor de gewichten van apothekers, goud- en zilversmeden 8 Januari van 9 12 en IK4K uur en 9 Januari van 912 uur; 3o. voor ijkplichtigen, wier geslachts namen of naam der firma, handelszaak of vennootschap begint met een der let ters: A 9 Januari van IK4K uur; B, C en D 10 en 11 Januari van 912 en IK4K uur; E, F, G. en H 12, 15, 16 en 17 Januari van 9—12 en IK—4K uur; I, J, K, L en M 18, 19, 22 en 23 Januari van 912 en IK4K uur; N, O, P, Q, R en S 24, 25, 26 en 29 Januari van 912 en IK4K uur; T, U, V 30 en 31 Januari van 912 en IK4K uur; W, X, Y en Z 1 en 2 Februari van 9 12 en IK4K uur; B. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aan geboden om onderzocht te kunnen wor den; de ijzeren maten van binnen en buiten geverfd dienen te zijn, koperen gewichten afgewasschen en ook de ga ten gereinigd; dat ijzeren gewichten niet gepotlood mogen zijn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna inge wreven met gekookte lijnolie. C. dat de maten en gewichten vóór 1 October 1935 gestempeld moeten zijn met de letter h en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zitting ge bruik te maken nog gelegenheid bestaat, maten en gewichten te laten herijken aan het ijkkantoor te Middelburg in 1934 op 8 en 9 Februari, 8 en 9 Maart, 12 en 13 April, 10 en 11 Mei, 14 en 15 Juni, 12 en 13 Juli, 9 en 10 Augustus van 912 en IK4K uur; na Augustus (be houdens nadere aankondiging) iederen Donderdag en Vrijdag van 912 en 1K 4K uur. D. dat de maten en gewichten welke zijn gestempeld met het afkeuringsmerk niet in winkels enz. mogen worden te ruggebracht. E. dat ten bate van 's Rijks schatkist betaald moet worden voor het onder zoek der maten en gewichten (ijkloon) en voor het justeeren der gewichten (justeerloon). F. dat de milligram-gewichten niet op de herijkzitting maar alleen aan het ijk kantoor herijkt kunnen worden. (Opzen ding per post franco met insluiting van een postbewijs tot een bedrag overeen komende met de som van 10 cent voor elk gewicht. Ook is mede te zenden de gezegelde enveloppe, afgegeven bij de vorige verificatie, daar de gewichtjes anders aan de eischen, gesteld voor de nieuwe, moeten voldoen). Middelburg, den 19 December 1933. Burgemeester en Wethouders voorn., M. FERNHOUT, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. Elec. Drukkerij G. W. den Boer. M'burg.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6