MIJNHA £axee^ RECHTZAKEN. VERSTOPPING BUITENLAND. BEKENDMAKINGEN. BURGERLIJKE STAND. DE STERRENHEMEL 20—27 DECEMBER 1933, 20 h MT. ZUID OPENBAAR DEBAT OVER DEN REGEERINGSSTEUN AAN DEN LANDBOUW. De vergadering wordt gehouden op Donderdag 28 December, des middags te half twee in de bovenzaal van de Sociëteit „De Vergenoeging", Markt, Middelburg. (Ingang aan de Vlas1 markt!) Aanvragen om kaarten te richten: A. Voor landbouwers en medestan ders van de steunmaatregelen: Aa; den Landbouwkundigen medewerker van de Middelb. Courant, Middelburg. B. Voor consumenten en tegenstan ders van den steun: Aan de Directie van de Middelb. Courant, Middelburg. In verband met de groote belang stelling voor deze vergadering zal wel tot een rantsoeneering van de toe-! gangskaarten besloten moeten wor den; daarom is spoedige aanvrage ge- wenscht. 1 VEERE. tabletten DUITSCHLAND. CHINA. MIDDELBURG. Burg. en Weth. voornoemd, M. FERNHOUT, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. vooruitgang valt te bespeuren. De vereeniging telt 49 afdee.ingen met 2046 leden en 3151 geiten. De afdeelingen Stavenisse, Stoppel dijk en Wilhelminadorp zijn opgeheven. In de provincie zijn thans 50 bokken gestald, op het fokstat'on zijn 6 jonge en 6 oudere in reserve. Al komen eenige afwijkingen in extrerieur nog voor, over het algemeen bezit de vereeniging beste zware bokken. Onberispelijke beenstand is een probleem, dat vooral bij dekbok- ken het moeilijkste valt op te lossen. Over de op de keuringen gecontroleerde afstammingen kon men in vele gevallen tevreden zijn, alom zijn heel beste lam meren en ook de verzorging der bokken bij de afdeelingen geeft over het geheel reden tot tevredenheid. De secretaris waarschuwt tegen het alleen voederen met mais, wat de bokken lui maakt. Een dekbok moet geen mestdier, maar een sterk fokdier zijn. Op 43 p.aatsen zijn keuringen gehou den ett bovendien in Oostburg een zeer matig bezochte kringkeuring. Over het algemeen kan het keuringswerk in de zen zomer als goed geslaagd worden beschouwd, Ëen vijftal bokkènmoeders zijn dit jaar op kosten der P. V. gecontroleerd, terwijl nog eenige eigenaars het op eigen kosten of eigen gelegenheid deden doen. Men mag den eisch 500 1 voor een jarige geit en 800 tot 850 1 voor een oudere met een vetgehalte van 3.50 tot 4.50 pet. niet laten varen, want dan verliest men het met moeite gewonnen terrein der verbetering in de fokkerij. Het jaarverslag van het fokstation maakt melding van een schitterende op brengst van het bouwland, van aankoop tegen matigen prijs van weidehooi van beste kwaliteit en boonstroo. De stai-melkgeiten bestonden uit 6 stuks. Voor bloedverversching zijn een drietal lammeren van heel goede moe ders aangekocht. Van eigen geiten zijn geboren 9 bokjes, 6 geitjes en 4 kweeën. Afgemaakt 4 bokjes en 1 geitje en ge storven 1 geitje. Aan leden der vereeniging zijn 4 geitjes verkocht en uit de provincie kwamen in bokjes afgemaakt. De reserve bestond 9 bokjes en 3 geitjes. Hiervan zijn 4 gemiddeld uit 9 of 10 bokken. Een aanmerkelijk getal dieren gingen dit jaar weer van het station uit of kwa men in. De verslagen werden door de verga dering goedgekeurd evenals de rekenin gen en de begrootingen van den heer Versluis als penningmeester. De rekening der vereeniging wijst een vermoedelijk eindcijfer aan van 3427 met een nadeelig slot van 60; die van het fokstation 2962 en 330. De be grooting voor 1934 der vereeniging 3350 en 125, die voor het station 3000 en 470. De vergadering vereenigde zich met het voorstel om voor eerste bokjes van gecontroleerde geiten f 4, voor tweede 2.50 te betalen en bij niet gecontro leerde geiten 2.50 en 1.50. Vervolgens brengt de adviseur, de keer Sietema, verslag uit over de keuringen en het Prov. Stamboek. Spr. staat bij ieder der 43 gehouden keurin gen korter of langer stil en wijst er dan op, dat in verschillende vereenigingen het nut van de keuringen niet algemeen wordt ingezien. Men zegt, wat geeft het of ik met mijn geit naar een keuring ga, het dier wordt er toch niet beter van. Dit is juist, maar toch zijn de keuringen van veel belang voor alle geitenhouders. De ervaring heeft geleerd, dat men juist in die vereenigingen de meeste vooruit gang en de beste melkgeiten vindt, waar de keuringen goed en geregeld bezocht worden. De keuring kweekt op zich zelf be langstellingen; alle dieren worden er be sproken, de goede en minder goede eigenschappen aangewezen; men komt te weten van welke geiten men een lam moet kweeken en men steunt het werk van de plaatselijke en van de provinci ale vereeniging. De leden eener vereeni ging moeten zooveel mogelijk samenwer ken om hun materiaal te verbeteren. Al le leden behooren op de keuring te ko men. De commissie van toezicht op het fok station rapporteert, dat zij alles in de beste orde heeft bevonden en alleen aanraadt een stuk dijk van ongeveer 300 m2 waardeloozen grond te drainee- ren en daardoor vruchtbaar te maken. De voorz. antwoordt, dat dit ook reeds in het plan van het bestuur ligt. Tot lid dezer commissie in plaats van den heer M. Verhage te Koudekerke die niet herkiesbaar is, kiest de vergade ring den heer P. Joziasse te Gapinge. Uit het verslag van het verkoopbu reau blijkt, dat dit nog niet is, wat het zijn kon. Verkocht zijn 6 volbloeden bui ten en 5 van het fokstation, een tweetal -tamboeKgeiten verwisselden door tus- schenkomst van 't bureau van eigenaar. Ook dit verslag wordt goedgekeurd. De voorz. zegt, daar niemand bij de rondvraag het woord verlangt, allen dank voor hun groote opkomst. Eeri der aanwezigen brengt nog het bestuur en inzonderheid het dagelijksch bestuur dank voor het vele werk in 1933 voor -de vereeniging verricht. Ster 7d 3* grootte, of kkiaer Ster v/d 2" grootte. Ster Va 1' gr 71- Melkweg Wetteli)k ingeschreven bij het Bureau Va Industrieelen Eigendom onder No. 64222 EERSTE KW ©VQLIEMAAN O LAATSTE KVKRTIER NIEUWE MMN VENUS MARS JUPITER Q) SATURNUS Sterretijd 1 h 56 min. In drukletters vermeld zijn de namen van de sterrebeelden; de eigennamen van een aantal der helderste sterren zijn in schrijiletters geteekend. Drie maantjes op deze kaart; den 20en in het W.Z.W.; den 23en in de Visschen; den 26en bij den Ram. Abonnementen en Advertentiën vooi dit blad worden aangenomen door den Agent J. VAN SLOOTEN Oudestraat A 199 Politierechter te Middelburg. De Politierechter te Middelburg heeft de volgende zaken behandeld: A. S., 25 jaar, zonder beroep te Mid delburg, wegens diefstal van een pakje receptenformulieren, toebehoorende aan A. W, Verheijden te Middelburg op 18 November j.l. Üitgesteld tot 9 Jan. a.s. A. S. voornoemd, wegens diefstal van een geel geverfde plank van een bed stede, toebehoorende aan C. Jongepier te Middelburg omstreeks 1932 of 1933. Idem. Fr. H., 34 jaar, werkman te Vlissin- gen, wegens diefstal van een rijwiel, toe behoorende aan Everdina Hofman te Vlissingen op 19 October j.l. Eisch en uitspraak 10 of 5 d. h. I. B. G., 36 jaar, werkman te Middel burg, wegens diefstal van een aantal looden ringen, toebehoorende aan M. Polak te Middelburg omstreeks Septem ber 1933. Subsidiair werd hem verduis tering van drie ringen ten laste gelegd. Eisch 1 maand gev. Uitspraak 14 d. gev. voorw. en 15 of' 15 d. h. P, R., 62 jaar, tramwegagent te Brou wershaven, wegens mishandeling van C. A. Bakker te Brouwershaven in den nacht van 23 op 24 September j.l. Eisch en uitspraak 15 of 15 d. h. J. M., 65 jaar, winkelier te Vlissingen, wegens het niet voldoen aan de vorde ring van den 2en voorzitter der vereen. „Gelijke Plichten, Gelijke Rechten", M. van Hameren, om de zaal, waarin ver gadering werd gehouden door de ver eeniging, het gebouw Diligentia, te ver laten, daar hij geen lid was, te Vlissin gen op 6 November j.l. Uitgesteld tot 9 Jan. a.s. f J. R., 57 jaar, oliehandelaar te Goes, wegens mishandeling van Gillis Goet- heer te Goes op 10 November j.l. Eisch en uitspraak vrijspraak. P. T., 18 jaar, koopman te Goes, we gens verduistering van 6 lakens, toebe hoorende aan Adriaan Vermaire te Goes op 15 Juli j.l. Eisch en uitspraak 1 maand gevang, voorw., proeftijd 3 jaar. S. S., arbeider te Oosterland, wegens mishandeling van Jacob Nelisse, door hem met een mestriek te steken te Oos terland op 16 November j.l. Eisch 15 of 10 d. h. Uitspraak 5 of 5 d, li. en 21.75 schadevergoeding. tegen - A. de T., 25 jaar, arbeider te Arne- muiden, wegens het koopen van suiker bieten, terwijl het gekochte van diefstal afkomstig was, en hij daar niet naar had geïnformeerd, te Arnemuiden in September 1933, Eisch 25 of 10 d. h. Uitspraak 5 of 5 d. h. N. K., echtgenoote van J. de T., 45 jaar te Arnemuiden, wegens het koopen of inruilen van een hoeveelheid suiker bieten tegen een hoeveelheid appels, terwijl de suikerbieten van diefstal af komstig waren, en zij zich niet van de herkomst had overtuigd, te Arnemuiden, op 2 October 1933. Eisch 25 of 10 d. h. Uitspraak 5 of 5 d. h. N. K., 24 jaar, koopman te Nieuwer- kerk, wegens diefstal van een flesch brandewijn, een flesch bessensap, een flesch met inmaak en eenige appelen, toebehoorende aan O. A. H. van Nieu- wenhuis te Nieuwerkerk op 28 Septem ber j.l. Eisch 20 of 10 d. h. Uitspraak 15 of 10 d. h. M. M., 77 jaar, landbouwer te 's Heer Arendskerke, wegens beleediging van den Rijksveldwaëhter Eversdijk, terwijl deze dienst deed, te 's Heer Arendsker ke op 4 November 1933. Eisch en uitspraak 15 of 10 d. h. M. v. Z., huisvrouw van A. D., 24 j„ zonder beroep te Goes, wegens verduis tering van een boodschaptasch, toebe hoorende aan N.i M. van Liere te Goes op 4 Nov. j.l. Eisch en uitspraak vrijspraak. W. J. v. H., 46 jaar, venter, zonder vaste woonplaats, wegens beleediging van den Rijksveldwachter-Brigadier J. Rooze, die surveilleerde te Sluis op 8 November j.l. Eisch en uitspraak 14 d. gev. L. de N-, 36 jaar, visscher te Vlissin gen, wegens mishandeling van Job Meul- meester te Vlissingen op 11 November 1933. Eisch en uitspraak 10 of 5 d. h. L. G., 21 jaar, koopman, F. d. E., 31 jaar, en A. V., 29 jaar, landbouwers knechts, allen te Zierikzee, wegens dief stal van 30 a 40 kg wijnpeeën, toebehoo rende aan J.- Berkhout te Zierikzee, op 8 Nov. 1933. Eisch ieder 20 of 10 d. h. Uitspraak 10 of 5 d. h.' J. A. C28 jaar, veekoopman te Hoofdplaat, wegens diefstal van een rund, dat in de weide liep, en toebe hoorde aan C. P. van der Sijpe te Hoofd plaat op 24 Juni 1933, Eisch en uitspraak vrijspraak. M. F., 25 jaar, naaister te St. Jansteen, wegens beleediging van Helena Herman te Sint Jansteen op 4 November 1933. Eisch en uitspraak 10 of 5 d. h. J. P. de W., 23 jaar, wagenmaker te Ossenisse, wegens mishandeling van Leo Warrens te Ossenisse op 9 November 1933. Eisch en uitspraak 15 of 10 d. h. P. J. E., 22 jaar, visschersknecht te Breskens, wegens beletten van een han deling van den gemeenteveldwachter van Breskens, Wagenaar, door de gum mistok van dezen vast te houden, toen hij bezig was vechtenden en andere ru ziemakers uiteen te drijven, te Breskens op 4 November j.l. Eisch 15 of 10 d. h. Uitspraak 10 of 5 d. h. Bi} Apoth. en Drogtotca (lngez. Meel., 350 MILLIOEN VOOR ERFELIJK BELASTEN Een medische specialist voor de Rijks verzekeringsbank en sociale voorzorg schijft in een artikel over den last dien onvolwaardigen meebrengen voor de gemeenschap. Hij houdt zich hierbij alleen bezig met de financieele lasten, die een vreeselijk beeld opleveren. Ge middeld kost elke onvolwaardige, die door zijn gemeente verzorgd wordt, de ze gemeente per jaar 1.284 Rijksmark. Daar de patiënten gemiddeld van hun leven 7^ jaar doorbrengen in bijzon dere inrichtingen, kosten zij de gemeen schap per hoofd per jaar 11.600 mark. In totaal kost^alleen de sanatoriumver- pleging de Duitsche schatkist per jaar meer dan 170 millioen. Daarbij komt, dat de kinderen van geesteskranken en andere onvolwaardigen meestal op bij zondere scholen gaan. Deze kosten het Rijk per jaar 40 millioen. Een algemeene rekening komt tot de slotsom van 350 millioen SOMBERE VOORSPELLING Van dr. Wang. De Chineesche oud-minister van bui- tenlandsche Zaken dr. Wang heeft in 'n interview met de United Press ver klaard, dat hij een groote oorlog in het Verre Oosten onvermijdelijk achtte om te komen tot een blijvende vrede in dit werelddeel. Wang verklaarde er van overtuigd te zijn, dat binnen een jaar of anderhalf jaar de problemen in het Verre Oosten hun oplossing op gewelddadige wijze zouden naderen. In Amerikaansche kringen hecht men aan zijn verklaring vrij groote waarde omdat het vast schijnt te staan, dat hij binnenkort opnieuw met de leiding van China's buitenlandsche politiek zal worden belast door een herbenoeming tot minister van buitenlandsche zaken. „Dr. Wang acht het dan ook noodzake lijk, dat China zich op de komende ge beurtenissen voorbereidt, zoowel mili tair als economisch. Hij verklaarde er van overtuigd te zijn, dat het lot van het Chineesche volk op den duur door dit volk zelf bepaald zal worden. Dat het reeds zeer lang spant, kan niemand ontkennen. H. J. E,, 29 jaar, visscher te Stekene, wegens beleediging van den veldwach ter Wagenaar, toen deze te Breskens dienst deed op 4 November j.l. Eisch 25 of 10 d. h. Uitspraak 20 of 10 d. h. A. L. D., 26 jaar, koopman ta West- dorpe, wegens verduistering van een hondje, toebehoorende aan Evert Rut- ters, en een hondje heeft gedood, te Westdorpe, in de maand October 1933. Eisch en uitspraak 14 dagen gev. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend: dat bij hun besluit van heden aan L JANSE q.q. J. LEIJNSE te Middelburg en zijne rechtverkrijgende voorwaarde lijk vergunning is verleend tot het op richten van een inrichting voor de be reiding van vleesch en het plaatsen van een motor van 5 P.K, in perceel ka dastraal bekend gemeente Middelburg in seclie C no. 1313, plaatselijk gemene wijk I no. 270, gelegen aan de Graven straat alhier; en aan L. J. VAN 'T WESTENDE q.q, de firma G. W. DEN BOER te Middel burg en zijne rechtverkrijgende, voor waardelijk vergunning is verleend tot het bijplaatsen van electromotoren in de drukkerij en binderij in perceel, kada straal bekend gemeente Middelburg in sectie B no. 1245 en 1421 plaatselijk ge merkt wijk A no. 73/73a, gelegen aan de St. Pieterstraat alhier. Middelburg, 15 December 1933. Burg. en Weth. voornoemd, M. FERNHOUT, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. HINDERWET. gedurende drie dagen vóór genoemd tijdstip op de gemeentesecretarie van de ter zake ingekomen schrifturen kennis cunnen nemen; dat ingevolge Circulaire ran den Commissaris der Koningin d.d. 2 Novem ber 1907 A no. 4688, 3e afd. niet tot leroep gerechtigd zijn zij, die niet over eenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een of meer zij ner leden zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Middelburg, 15 December 1933. V rouwenpolder Van 1016 Dec. Overleden: G. M. J. de Vries, echtgen. van H, G. Boer, 34 j. Co'ijnsplaat. Van 916 Dec. Getrouwd: P, Kramer, 35 j. en M. W. Hage, 24 j. Overleden: J. Stokman, vrouw van G. van der Weele, 64 j. BorSselen. Van 28 Dec. Overleden: C. Melis man van M. ten Velde, 77 j. Van 1016 December. Bevallen: M. Janse geb. de Ponder d. Aardenburg. Van 25 Nov.16 Dec. Ondertrouwd: J. W. Trapman, 26 j. en C. N. M. Ris- seeuw, 26 j te Zuidzande Overleden: L. E. Rabout, geh. met P. Jonckheere. Biervliet. Van 115 Dec. Bevallen: M. R, Wijf fels, geb. Ducheine, d.; A. Duysserinck, geb. Van Vooren, z,. Overleden: C. den Decker, wednr. van L, C. Krocké, 84 j.; I. S. van Waes, ongeh. d. 19 j.; A. E. Hulmer, vrouw van A. J. de Die, 60 j. Oostburg. Van 115 Dec. Bevallen: J, J. Lu- teijn, geb. Verhage, z.; S. C. Simpelaar geb. de Clerck, z.; A. Priem, geb. Mar tens, d. Overleden: Cath. Je. C. van Cruijnin- gen, vrouw van Joz. Goossen, 72 j,; W, A. van Dale z. 5 m. GEVONDEN VOORWERPEN. Twee sleuteltjes, A. Willems, Sint Laurens 189. Zakmesje, Ca van Sluijs, Eigenhaardstraat P 236. Mantelband, J. J. Marijs, Schuitvlotstraat O 284. Huissleutel, J. Sterzenbach, Korte Delft G 9. Huissleutel, A. Hondsmerk, Teerpakhuizenstraat P 23. Glacé handschoen, Verschiere, Seisplein Q 288. Manchetknoop, Stevense, Ver- werijstraat N 127. Motorkap, Bureau van Politie. Muts, Wondergem, Pen- ninghoeksingel L 72. Haarkam, W. de Rijk, Kromme Weele K 103. Grijs- fluweelen kussen, C. Janse, Abeele C 179. Ceintuur, J. Bassie, Seisweg R 170. Woilen meisjesmuts, J. Citser, Veersche Singel S 126. Wollen kin derhandschoen, Bureau vein Politie. Glacé handschoen, W, van Belzen, Lan ge Gortstraat I 338. Zwarte beurs (Jorter), A. Alewijnse, Breeweg, ,t Zand, C 165. Kinderport. met inh., J. Stroo- band, Jasmijnstraat W 164. Heeren- port. met inh., P. Geldof, Kerkstraat ('t Zand) D 141. Baddoek, v. Malde- gem, Arnem. voetpad T 94. Pet, L. Scheers, Jac. Catsstraat W 92. Vul potlood, G. de Kuiper, Pottenbakkers singel Q 54. Paar heeren handschoe nen, J. van Sluijs, Klein Vlaanderen M 155. Roode overgooier, L. Bijl, Ba- gijnhof E 148. Handbeschermer, Bu reau van Politie. Glacé handschoen, Bureau van Politie. Doosje met ko peren hengsels, P. Mesu, Brigdamme B 58. Twee bagageriemen, A. Broekert, Noordweg B 9. L Glacé kinderhand schoen, M. de Vos, Seisweg R 152. Belastingmerk, A, v. d. Weel, Ganzen- gang O 20. Zilveren speld, Reijnhoudt, Bureau van Politie. Kinderportemon- naie, W. Romijn, Heerenstraat H 127. Kip, Asyl, Lange St. Pieterstraat. Vulpen (Waterman), P. Vereist, Potten- markt K 192. Zeemleeren handschoen, v. Belzen, Lange Gortstraat I 338. Handschoen, L. de Boeft, Segeersweg V 90. Belastingmerk, A. Tange, Winter- straat Q 103. Kinderport. met inh., C. Schouten, Noordweg B 34. Twee huissleutels, Bureau van Politie. Burgemeester en Wethouders der ge- 1astingmerk, A. Buijs, Schroeweg V 36. meente Middelburg brengen ter open- Belastingmerk in étui, Velds, Bagijn- bare kennis, dat van 15 December 1933 hQf jr 151. Grijze kinderhandschoen, af op de gemeente-secretarie ter visie j Roes^ Jodengang R 228. Paar kin- is gelegd een verzoek met bijlagen van i derhandschoenen, Tisserant, Volderij- de N.V. BATAAFSCHE IMPORT j straat M 100. Paar kinderhandschoe- MAATSCHAPPIJ te 's-Gravenhage, om j nen BJ0kpoel, N. Oosterschestraat N 97. vergunning tot het oprichten van eenzwarte muts, Wed. Geljon, Reiger- ondergrondsche benzine-bewaarplaats straat A 116. Leesboekje, G. Dam- in perceel, kad. bekend, gemeente Mid- maI1) Klein Vlaanderen M 193. Bruine delburg in Sectie D, no. 170Ü5, plaatselijk heerenhandschoen, Schuilwerve, K. Sin- gemerkt wijk Q no. 105, gelegen aan de delstraat O 292. Damesport. met inh., Winterstraat; Schuit, Vischmarkt H 163. Paar dat op Vrijdag den 29 December a.s., schaatsen, C. de Nooijer, Heerenstraat des voormiddags te 11.45 uur ten raad- ^9, Damesport. met inh., Buiten huize gelegenheid zal zijn tegen het ver- j dijk £oskade P 266. zoek bezwaren in te brengen en deze j mondeling of schriftelijk toe te lichten, alsmede dat zoowel de verzoeker als R mWj zij, die bezwaren hebben in te brengen, t ec. Dr..kUerG. Vv oen Boe,. «I

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 10