ZEELAND. STEUN BEDEELING SCHAAMTE. MIDDELBURG. GOES. VUSSINGEN. WALCHEREN. Vergiftiging op groote schaal ZUIG-BEVELAND. dat Nederland door de afdamming van het Kreekrak nadeel aan België zou he"b- ben berokkend, zoodat de open verbin ding tusschen Westerschelde en Ooster- schelde moet worden hersteld. Wie wèl nadeel van de afdamming in de jaren '60 heeft gehad, dat is Bergen op Zoom met zijn Brabantsch achterland dat door die afdamming de mogelijkheid van een goede verbinding met Zeeuwsch -Vlaanderen en met de zee verloor. En dat onrecht moet worden hersteld. Maar natuurlijk niet in den vorm van een Belgischen „eisch"." NEDERLANDSCH—DUITSCHE HANDELSVERDRAG, Zooals reeds is gemeld, is Vrijdagmid dag het nieuwe handelsverdrag tusschen Nederland en Duitschland onderteekend. Naar aanleiding en ter aanvulling van dat bericht v/ordt van officieele zijde nog het volgende medegedeeld: Het hoofddoel dezer onderhandelingen was, de handelsbetrekkingen tusschen deze beide buurlanden zoo te regelen, dat ook bij den huidigen, zeer ongunsti- gen, -economischen toestand, en niette genstaande de in Duitschland gevolgde nieuwe richtlijnen, op het gebied van de landbouwpolitiek, die in de richting van centralisatie gaan, voor den Nederland- schen agrarischen export bevredigende mogelijkheden te scheppen, die boven dien de bestaande handelsbetrekkingen tusschen Neder!andsche en Duitsche im porteurs, onverlet laten. Dit doel is be reikt. Zoowel voor den zuivel en de eiers als voor de belangrijkste producten van den tuinbouw, b.v. sla en kool, zijn mo gelijkheden geschapen, voor de instand houding dezer productietakken. Ook voor de boomkweekerij en de visscherij en den export van spek zijn aannemelijke resultaten verkregen. Voor den uitvoer van verscheidene niet onbelangrijke industrieele artikelen werden verbeteringen bereikt. Voor steenkool werd bedongen, dat de Neder- landsche uitvoer naar Duitschland in een zekere evenredigheid met de vermeer dering van het verbruik aldaar, zou kun nen toenemen. Ook werd de exportmo gelijkheid van superfosfaat en zout ver beterd, terwijl tijdens de onderhandelin gen en onder toezicht van de delegatie, bevredigende onderlinge regelingen werden getroffen, door de belanghebben den bij den handel in rijst en lijnolie. WIJZIGING DER SPOORWEGWET, Tot verscherpte concurrentie met vrachtauto en autobus. Ingediend is een wetsontwerp tot wij ziging der Spoorwegwet en van de Lo- caalspoor en Tramwegwet. Aan de memorie van toelichting wordt ontleend: De thans uiterst moeilijke omstandig heden van het spoorwegbedrijf nopen tot een drietal wetswijzigingen, waarvan twee de Spoorwegwet betreffen en een de Locaalspoor- en Tramwegwet. De sterk toenemende concurrentie, die het spoorwegvervoer ondervindt van het motorvervoer langs den weg, heeft meer en meer aan het licht ge bracht, dat de thans in art. 31 der Spoor wegwet voorkomende verplichtingen omtrent volstrekte gelijkheid van behan deling, wat de tarieven betreft, en open baarmaking van overeengekomen vrachtverlagingen voor het vervoer van goederen verouderd zijn. De in vele op zichten ongelijke concurrentiestrijd schijnt het scherpst van de zijde der vrachtauto, doch laat zich ook wat de autobus betreft allerminst wegcijferen. Voorgesteld wordt derhalve voor den spoorweg de gebondenheid aan tarieven, zoowel wat de reizigers als de aange boden, niet door wettelijke bepalingen uitgesloten goederen betreft, aldus te verzachten, dat niet mag worden ver voerd tegen hoogere vrachtprijzen dan in de openlijk aangekondigde tarieven zijn aangegeven. Aldus zal de gelegenheid om tegen (De twee kanten.) I. Onze maatschappij is ziek. Niet alleen nii, al sinds jaren. Die ziekte is tot nog toe verborgen gebleven voor velen, maar in dezen tijd is het naar buiten ge treden en zichtbaar geworden voor ieder. Vroeger gingen we mank aan de weelde: de boeren waren er ziek van, de arbeiders begonnen er ook aan te lijden. De heele burgerij zette haar leven op den gulden en den rijksdaalder. Zelfs ons geloof had als vast steun punt: de gulden, de rijksdaalder, plus wat er verder volgt. (Er staat niet voor niets in den rand „God zij met ons. Aan de weelde, aan het geld is stad en platteland ten prooi gevallen. Daaruit is deze tijd voortgekomen. We staan nu in het tijdsgewricht van de „crisis", het keerpunt, er op of er onder. Zal de pa tiënt het halen of niet? Want bij dit maatschappelijk ziekte beeld is nog een tweede ramp gekomen. We moeten ons behelpen met kwakzal ver-middeltjes. Dat maakt de ziekte nog erger. Het kwakzalversmiddel, waar op het oogenblik regeering en enkeling lee- Hjk mee tusschen zit, is: de steun: in nóg erger vorm: de bedeeling, met al de gevolgen daarvan. Daarover hier een enkel woord. Öndergeteekende was zelf ongeveer overeengekomen lagere vracht te ver voeren, die in de bestaande derde, vier de en vijfde leden van artikel 31 was beperkt tot goederenvervoer, ook wor den geopend voor reizigersvervoer. En voor het goederenvervoer wordt deze gelegenheid verruimd door wegneming van de tot dusver opgelegde beperkin gen. Ter tegemoetkoming aan verschil lende uit de winkelsluitngswet voortvloeiende bezwaren is thans een in hoofdzaak technische wijziging dier wet bij de Staten-Generaal ingediend. Bij Kon. besluit is met ingang van 15 Januari benoemd tot burgemeester der gemeente Utrecht mr. dr. G, A. W. ter Pelkwijk. POST- EN TELEGRAAFDIENST MET KERSTMIS, Het postkantoor alhier zal op Zater dag 23 December geopend zijn als op andere Zaterdagen, dus tot 16 uur. Zondag 24 en Maandag 25 December is er van 11 tot 12 gelegenheid tot af gifte van poststukken en heeft verkoop van frankeerzegels plaats. Op die da gen heeft geen bestelling van brieven- of pakketpost plaats. Dinsdag 26 December is het kantoor geopend van 11 tot 12 voor het aanne men en afgifte van aangeteekende stuk ken en verkoop van frankeerzegels. Dien dag heeft te ongeveer 10 uur een bestelling plaats van brief- en pak ketpost en worden geen brieven afgege ven. Voor den telegraafdienst is het kan toor, Zondag 24, Maandag 25 en Dins dag 26 December geopend van 8 tot 9 en van 13 tot 14 uur. De telefoondienst is dag en nacht doorloopend geopend. Ontvangsten Plaatselijk Crisis-co mité van 11 tot en met 16 Dec. 1933. Mevr. B. v. B. 10, Gymnasium 3; Notarishuis halve opbrengst entree's verkooping 15 Dec. 1933 12.85. Wekelijksche collecte 130.47 (w. o. 10 met opschrift „Voor de Kerst- mis Het gironummer van den Penning meester is 188020. Bij de Arbeidsbeurs te Middelburg stonden Zaterdag ingeschreven: geheel werkloos: 988 mannen en 2 vrouwen; Gedeeltelijk werkloos: 80 mannen en 4 vrouwen; Niet werkloos: 8 mannen. Algemeen totaal vorige week 1024, bijgekomen 90, afgegaan 32, over 1082. Natuurhistorische Vereeniging, Zaterdag vergaderde alhier de afd. Noord- en Zuid-Beveland van de Ned. Natuurhistorische Vereeniging. In plaats van den heer R. van der Hoek, die naar Leiderdorp vertrokken is, werd tot bestuurslid gekozen mej. J. H. van Bers, te Kloetinge. Door den secretaris werd medege deeld dat de heer Budde, oud-hortula- nus te Utrecht, binnenkort voor de ver eeniging hoopt te spreken over zijn reis naar Indië. Na afdoening der huishoudelijke za ken heeft de heer Van de Plassche een en ander medegedeeld over het voorko men van de bloedluis en de chemische en biologische bestrijding daarvan be sproken. Hij wees er op hoe door be spuiting met diverse preparaten niet al leen de bloedluis wordt gedood, doch ook verschillende natuurlijke parasie- 6 maanden, nacht en dag, tusschen oude re en jongere werkloozen. Dit mag ter verklaring dienen, waarom hij over deze dingen schrijft. Het is getoetst aan de werkelijkheid-van-dichtbij, en mede ge drongen door omstandigheden. Steun. Wat is eigenlijk steun? Het ge brekkige middel om werk te vervangen. Ik kan geen werk vin den, welnu, dan heeft de gemeenschap op andere wijze voor mij te zorgen. Daar heb ik recht op zoolang ik geen werk vind; heilig recht ook; het is geen gunst, het is een plicht van de gemeen schap. Tot zoover de theorie, en nu de prac- tijk. Uit ervaring blijkt hoe diep vernede rend deze steun werkt op den persoon in kwestie. Sommigen smullen bepaald van verhalen over werkloozen, die den Staat ontduiken, de gemeenschap be driegen, en als motto kozen: „een lekker lui leventje". Het is typisch dat de meeste men- schen die zoo praten, dikwijls geen haar gekrenkt zijn door de tijdsomstandig heden. Wie een paar gulen, voor mijn part een paar duizend gulden, verloor, is nog in de verste verte niet te verge lijken met iemand die een half jaar of een jaar (soms twee of drie!) werkloos was. Het is een verhouding van mug en olifant. Onze tijd heeft hard behoefte aan richting-gevende critiek; niet aan men- schen die kleinzeerig tegen zichzelf, ten daarvan. Alhoewel bespuiting niet altijd zal kunnen worden gemist, neemt men in den laatsten tijd op vrij uitge breide schaal proeven met de bestrij ding langs biologischen weg. Men kweekt daartoe in Wageningen, op de terreinen van den Plantenziektenk. Dienst, een sluipwesp (aphelinus mali), die haar eieren deponeert in het li chaam van de bloedluis en in korten tijd in staat is om een boomgaard van deze schadelijke insecten te zuiveren. Wanneer dat proces is afgeloopen is de ze sluipwesp echter zelf gedoemd te verdwijnen, omdat zij alleen maar op bloedluizen parasiteeren kan. De heer Nieuwenhuijsen deelde een en ander mede over het in ons land voorkomen van de wolhandkrab, die uit China afkomstig is en het eerst op de Elbe werd gesignaleerd. Tot zelfs bij Gorcum is deze krab, die in zoet water leeft en zich sterk voortplant, reeds waargenomen. Voor de visscherij kan hierin een niet te onderschatten gevaar schuilen. De heer Vahlenkamp had een prach tige collectie fossielen en schelpen, door hemzelf verzameld, tentoongesteld, waarvan hij verschillende wetenswaar digheden mededeelde. De heer Jansen Verplanke vertoonde prachtige voorbeelden van koraalvor ming. Belooning van het Carnegie- Heldenionds. Op 16 September j.l. werd den mon tagewerker J. W. van Sorge, werkzaam bij de N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" te Vlissingen op de viaduct tusschen Roterdam D. P. en Rotterdam Beurs, doordat hij kwam te vallen, den linker arm afgereden door een passeerenden goederentrein. Daarbij hebben de constructiewerker J. Weug, wonende te Vlissingen en de montagewerker B. P. Naerebout te Rot terdam door hun tegenwoordigheid van geest en doortastende handeling met eigen levensgevaar een ernstig gevaar voor overrijding van Van Sorge voorko men. Het bestuur van het Carnegie Helden fonds te 's-Gravenhage heeft aan de heeren Weug en Naerebout een geldelij ke belooning toegekend, welke hun na mens dit bestuur op 15 December te Dordrecht met een toespraak werd uit gereikt in tegenwoordigheid van een vertegenwoordiger van de N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde". RAAD VAN BIGGEKERKE. Onwelvoege'ijke kleeding in de duinen. Beplanting oude Be graafplaats. BIGGEKERKE. De raad kwam Vrij dagmiddag voltallig bijeen. Naar aanleiding van de circulaire be treffende het nemen van maatregelen tegen onwelvoeglijke kleeding deelt de V o o r z. mede, dat de politieverorde ning gedeeltelijk hierin voorziet, doch zoonoodig aangevuld zou kunnen wor den. De heer P. J a n s e vindt de verorde ning op dit punt wel aan den soberen kant. Hij meent, dat in den zomer aan de duinen en het strand ook wel excessen voorkomen en vooral het nemen van zonnebaden schijnt bij velen een liefheb berij te zijn, waarbij de menschen veel op Maleiers lijken, die we op de Zen dingsfilm kunnen zien. Hierbij komt het dragen van behoorlijke kleeding wel in het gedrang. B. en W. zullen dit punt nog nader in overweging nemen. Aan de gemeente Koudekerke is we gens onderwijskosten 95 verschuldigd. Ten aanzien van de circulaire betref fende de korting der salarissen van bur gemeester enz., waarbij tevens voorle zing geschiedt van adressen van den R. K. en den Ned. Bond van gemeente ambtenaren, stellen B. en W. voor met wreed tegenover anderen worden. Als iemand zich dan toch gedrongen voelt de werkloozen op fouten te wijzen, dan is, dunkt me, de eenige weg, zijn eer gevoel voorop te stellen en daaraan te appelleeren (wat we eigenlijk bij ieder mensch moesten doen). Laat ons liever in de richting van zijn eergevoel han delen en spreken: „steun ontvangen is een noodmiddel. Gij arbeiders wilt dat ook niet als normaal beschouwen. Gij vraagt werk. Steun is voor u vernede rend, maar de gemeenschap kan niet overal werkmogelijkheden vinden. In die gevallen moeten wij het ook niet als vernedering geven of ontvangen. Dan zal het ook gegeven worden met een gebaar van eenvoudige plichtsvervulling. Laat de arbeider het ook zoo aanvaar den, niet als geschenk, maar als iets waarop hij in dezen uitersten noodtoe stand recht heeft. Dat is de meest zui vere verhouding, van beide kanten," Én dan die anderen, die zich er al bij neergelegd hebben, en „een lekker lui leven kozen? Wie niet alles tegenover hen gedaan heeft, heeft geen recht van spreken; zeker geen recht om ze nog een beetje dieper te laten wegzakken, door hen het stilzwijgende of openlijke verwijt naar het hoofd te gooien: „jullie luilakken"Zoo iemand doet beter heelemaal te zwijgen. Bedeeling. Dit is nóg moeilijker dan steun. Geld aannemen, buition regeeringssteun, het zij van burgerlijk, het zij van kerkelijk de korting accoord te gaan. De V o o r z. verklaart zich met de korting geheel te kunnen vereenigingen. De heer P. J a n s e zou zich kunnen vereenigigen met een korting van 12^ petdoch dan van het gedeelte boven 1000. Dat de wethouders niet in de korting vallen, acht hij ge ukkig, gelet op de vele werkzaamheden. De heer J a n s e kan zich met het denkbeeld van den heer P. Janse ver eenigen, evenzoo de heer Poppe, De V o o r z. merkt op, dat de bezui niging voor de gemeente slechts 60 be draagt, op de ambtenaren wordt even wel een korting boven de bestaande toe gepast van 6 pet. Besloten wordt Ged. Staten met het besprokene in kennis te stellen. Met a. s. wordt besloten toe te treden tot de studievereeniging voor luchtbe scherming, kosten 2.50 per jaar. Van Ged. Staten is wederom terugge komen de bouwverordening, waarin nog enkele wijzigingen worden aangebracht. Aangezien B. en W. het wenschelijk ach ten nadere inlichtingen in te winnen, wordt de beslissing aangehouden. Besloten wordt de pacht van het vroon te gunnen aan den hoogsten inschrijver, de gemeente Vlissingen voor 70. Aangezien de liefhebberij bij de inge zetenen voor de oude steen niet groot blijkt te zijn, wordt besloten deze ook aan niet-ingezetenen* te verkoopen. De V o o r z. deelt mede, dat het Dag. bestuur een bespreking heeft gehad met de kerkvoogdij over beplanting van de oude begraafplaats, teneinde deze meer te doen aanpassen aan de veranderde situatie. De kerkvoogdij heeft toestem ming verleend tot het maken van enke le perken en het aanbrengen van eenige beplanting, mits het plan in overleg met haar wordt vastgesteld. Het is de be doeling deskundig advies in te winnen en dit met de kerkvoogden te bespreken. Machtiging wordt ver'eend tot de uitvoe ring hiervan. Tot leden van het burgerlijk armbe stuur worden herbenoemd de heeren J. Lampert en J. Poppe, welke de herbe noeming aannemen. Tot lid van de commissie van school toezicht wordt benoemd de heer P. Lam pert Jz., in de plaats van J. Dekker. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim worden herbenoemd de heeren H. F. C. Musch, A. Janse en C. Stuij en benoemd P. Lampert Jz. en M. Caljé, resp. in plaats van J. Dekker en J. Moens, die de vereischten hebben ver loren. Naar aanleiding van een verzoek van de afdeeling van den Landarbeidersbond stellen B. en W. voor een kolentoeslag te geven aan de tewerkgestelden bij de werkverschaffing op de basis als door den Minister is vastgesteld (16 cent per werkdag) en deze terugwerkende kracht te verleenen vanaf 1 Nov. j.l. Een kindertoeslag is alleen mogelijk indien er geen rijkssubsidie wordt gege- gen. B.. en W. achten het gewenscht, doch de Minister laat hel niet toe. Het antwoord om subside blijft zeer lang uit, doch is misschien nu wel eiken dag te wachten. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Over een rapport van de landarbei dersbonden om ook gedurende de trek kingsperiode kolentoeslag te geven, stel len B. en W. voor niet in te willigen, er is misschien in dien tijd wel gelegenheid om te trachten wat hout of iets derge lijks te vinden. Het voorstel wordt na eenige discus sie aangenomen. Op een verzoek van den Chr. Bestu renbond betreffende het loon in de werkverschaffing en het nemen van maatregelen tegen het machinedorschen zal worden geantwoord dat met hun wenschen zooveel mogelijk rekening zal worden gehouden. De v o o r z. doet verslag van de be sprekingen met de landarbeiders be treffende het tewerkstellen bij de boe- armbestiiöf, is vooral op het platte land al heel weinig in aanzien. Een doorsnee mensch, zeker op onze dorpen, zal zich wachten voor die vernedering. En als hij komt, is het meestal de persoon die het juist niet noodig heeft. Degene die werkelijk in nood zit en uit eigen beweging komt, heeft al een heele duikel gemaakt eer hij daartoe besloten is. Deze angst voor bedeeling hebben we in eere te houden. De meeste men schen zeggen: „nou ja, als je 't nou toch niet hebt, en als het nu niet anders kan...." Jawel mijnheer X en philan- thropische mevrouw Y, dat zegt U. Heeft U al eens aan de poort van een Armbestuur aangeklopt voor U zelf? En dan op een dorp? Tegenover je fi- nancieele rechter te staan.... Och het is zoo'n aparte kunst te geven.... Wie verstaat het? En het aannemen van een gift is nog moeilijker. Iemand bedeelen om dat leelijke woord maar te gebruiken is eigenlijk zoo'n tergend lapmiddel, zoo'n echte kwakzalverij. Het is een kwaad aardige vorm van hulp. Je helpt elkan der eigenlijk heelemaal niet, je wilt zoo gauw mogelijk van elkaar afwezen. Hulp moet afdoende zijn, en het moet voortkomen uit eenvoudig plichtsbesef, niet omdat je een steek van medelij den voelt prikken. Dan vernielen ge ver en ontvanger elkaar. De gever omdat hij meent al veel gedaan te heb- Het wemelde op zolder en deel van den landbouwer P. te Aalten van de ratten en daar ze vo doend* voedsel konden vinden, meende hij dat daartegen niets gedaan kon worden. Eenigen tijd later schreef hi): .Ten einde raad probeerden we Rodent met dit schitterende resultaat: 80 doode ratten. Dit resultaat bereikten we met slechts één doosje Rodent van 50 cent." Of U last hebt van één of van honderd ratten. Rodent zal ze absoluut uitroeien. Het trekt dit onge dierte onweerstaanbaar aan en leidt ze zeker naar hun verderf. Ook muizen ontkomen niet aan Rodent, Koop nog heden een enkele doos ét 50 cL of een dubbele doos a 90 ct. en morgen zult U van rat en muis bevrijd zijn. O.a. bij alle drogisten. Imp.: Fa.. B. Meindersma - Den Haag. B 48 (Ingez. Med.) ren met toeslag van de gemeente. B. en W. voelen veel voor een derge ijke rege ling, die evenwel nog om advies naar den Minister is. Aangaande het verzoek van het comi té voor werkloozenzorg om subsid e in de kosten van deelname van jeugdige werkloozen aan een cursus in motorken nis én van het houden van ontspannings samenkomsten, waartoe de kerkvoogdij de constitorie heeft beschikbaar gesteld, wordt besloten de kosten der cursus voor rekening der gemeente te nemen en op voorstel van den heer Coppoolse f 15 te verleenen voor verwarming van het lokaal. Aan B. en W. wordt machtiging -gege ven tot aankoop van enkele heesters voor beplanting van de wegbermen in de kom. RAAD VAN BAARLAND. BAARLAND. Zaterdagmiddag j.l, ver gaderde de Raad. Voorzitter was bur gemeester J. Ermerins. De heer M. Mur- re wordt met 6 stemmen herkozen als lid der commissie van toezicht op het L. O. Een verzoek van de burgerwacht voor het aanschaffen van een cylinder- geweer, achtte wethouder De Vriend het niet gewenscht hier op in te gaan, daar het z. i. in het belang der gemeen- tefinanciën niet gewenscht is, dat elke vereeniging maar bij de gemeente aan klopt voor ondersteuning of subsidie. De heeren De Rijk en Traas ver dedigden het voorstel, gezien het belang dat er voor de gemeente in bestond voor een flinke en geoefende burgerwacht. Met 4 tegen 2 stemmen (de heeren De Vriend en De Mol) werd besloten tot aankoop. KLOETINGE. Zooals gewoonlijk, hoopt „Cloeting's Gemengd Koor" 2en Kerstdag weer haar jaarlijksche uitvoe ring te geven in de Ned. Herv. Kerk. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan zullen echter de gewone a capel- la no's achterwege blijven en thans wor den uitgevoerd Ruth, de Moabitische van Andrew, voor koor, soli en orkest en daarna Psalm 150 van J. P, Swee- linck, een 8-stemmig koor a capella. Voor dit laatste nr. is het koor geheel versterkt. Dit alles onder leiding van den heer S. J. Tamminga. Verdere bijzonderheden worden per advertentie bekend gemaakt. RAAD VAN WOLF AARTSDIJK. Salariskortingen. Straat verbeteringen. WOLFAARTSDIJK. Vrijdag vergader de de Raad voltallig. Voorzitter de bur gemeester. Een verzoek van de Geiten- fokvereeniging om subsidie werd in han den gesteld van B. en W. Op een ver zoek van de Afd. van den Chr. Landar beidersbond om bijslag op de kasuitkee- ring aan haar leden, werd besloten als aanvulling 10 cent per dag en 1 per week brandstoffenbijslag toe te kennen. Op voorstel van den heer J. Snood ijk werd besloten een Kerstgave uit te kee- ren van 2.50 aan georganiseerde»! en ongeorganiseerden. De politieverordening werd gewijzigd in dien geest dat het voortaan verboden ben; de ontvanger omdat hij zich moet schamen. En een mensch die zich schaamt, is dicht bij de waarheid. Schaamte. Het verhaal gaat, dat onlangs en kele werkloozen dorpsarbeiders zich aan een betreffende instantie meldden. Een voor een kregen ze wat. 1 oen ze op straat kwameö viel het de men schen op, dat ze een vuurtoren-kleur van schaamte hadden. Waarom/ Le hadden voor het eerst een steek in hun eergevoel gekregen. Ze kwamen niet om geld, ze vroegen werk. Nu moes ten ze „bedeeling" aannemen, ai* een bedelaar. Maar zooals de steun twee kanten heeft, zoo ook de bedeeling. Wat vroe ger bedeeling heette, is nu iets anders geworden. Als om welke na den ook regeeringssteun niet moge lijk of niet voldoende is, dan zullen we in dat uiterste geval de hjdp van anderen hebben te aanvaarden. Niet als vernedering, maar als iets waarop we recht hebben, en wat we verplicht ajn elkaar te geven; inplaats van weck. Maar het blijft in het gunstigste ge val een noodmiddel. Zou er ook ©au ander middel zijn. Misschien atet in de eerste plaats voor de groote sts€, maar mogelijk wel voor de dorpen, mint* *öe te passen dan tot nog toe Daarover een volgende .keer. Kortgene. J. J. PkstoséO-

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6