cüfe vervelende kies.... KUNST EN WETENSCHAP. LAATSTE HEBICITEN. SP9RT. LEGER IB VLOOT. BUITENLAND. DUITSCHLAND. INTERNATIONAAL. ENGELAND. OOSTENRIJK. SPANJE. ITALIË. BULGARIJE. PARAGUAY. die voor de zaak der waterleiding zoo veel deed, en hoopt, dat Zeeuwsch- Vlaanderen spoedig van de zegeningen der waterleiding zal genieten. Spr. kent aan de beschouwingen van den heer Van Dalsum geen waarde toe, omdat hij een leek is. Laat hij niet spre ken over dingen, waarvan hij geen ver stand heeft. De heer MOELKER aarzelt hoe te stemmen, omdat de houding van de be volking zoo onzeker is. De verplichte aansluiting, hoe onaangenaam ook, is j noodig om het plan te doen slagen. Over het tarief is spr. niet zoo erg gerust, om dat het ook elders gebleken is, dat ze later moesten worden verhoogd. Spr. zou voor het voorstel stemmen, als er maar 55 pet. van de bevolking voor was. De heer SONKE is voorstander van de waterleiding en zal voorstemmen. We moeten kiezen tusschen waterlei ding met verplichte aansluiting of geen waterleiding. De tegenstanders van de waterleiding zeggen, dat Terneuzen per jaar 60.000 zal moeten opbrengen. Maar als spr. eem berekent, hoeveel men per jaar n Terneuzen aan lucifers uitgeeft, zal dit ongeveer 10.000 zijn. Denk dan eens aan tabak, s'garen en cigaretten. We moeten rekenen per perceel. Een uitgaaf van 21/2 cent per dag per gezin voor water is toch n et te hoog. Na de groote voordee en van de wa terleiding te hebben uiteengezet, zegt spr. te zullen voorstemmen, in het ver trouwen, dat de verpl'chte aansluiting soepel zal worden toegepast. De hr VAN KLINKEN heeft vertrou wen 'n de adviezen van de deskundigen, die voor Schouwen-Duiveland juist zijn geb eken. Maar spr. is tegen de ver plichte aansluiting, die voor den m'd- denstand en de mindere maar drukkend zal zijn. In Schouwen-Duiveland werd «tuk voor stuk het water uit de regen en welputten afgekeurd. Zoo dwong men de menschen tot aansluit'ng. De hr DEN BOER wijst er op, dat de mindere man ook zonder waterleid'ng bij droogte veel ge'd kwijt is om water te koopen. Bij waterleiding heeft men dan in ieder geval goed water. De heer KODDE vraagt, of de risico garantie niet te groot risico voor de provincie beteekent. De heer HEIJBOER ontwikkelt ook bezwaren tegen de verplichte aanslui ting, die spr. noemt een aantasting van de persoonlijke vrijheid. Spr. is ook niet gerust op de waterwinplaats. Wat moet er gebeuren, als er eens watertekort komt? Een duiker door de Schelde is financieel onmogelijk. Spr. is het eens met het adres van zeven Raadsleden uit Terneuzen .waarin financieele be zwaren tegen het plan worden ontwik keld. Spr. voorziet groote financieele gevaren. De heer KALLE pleit voor aanneming van het voorstel. Spr. wijst op de be langen voor de industrie. Ook zijn nu de prijzen van de benoodigde materialen laag en kunnen we door den aanleg de werkloosheid bestrijden. De heer BOSSELAAR heeft zich ook afgevraagd, of we met aanneming van het voorstel Zeeuwsch-Vlaanderen een dienst bewijzen. Spr. meent echter van wel. De bezwaren wil spr. niet te hoog aanslaan. Er zijn nu eenmaal altijd men schen die de verbeteringen pas waar- deeren, als ze er zijn. De heer v. d. WART is principieel voor de waterleiding, maar betreurt, dat hier geen deskundigen zijn, die de rapporten der deskundigen kunnen be- oordeelen. De heer PAAP vraagt hoe de N.V. de zaak zal exploiteeren. Moet de provin cie ook grarant zijn voor een geldlee- ning De heer VAN BOMMEL VAN VLO TEN verdedigt het voorstel. Spr. stelt volkomen vertrouwen in de adviezen der deskundigen. De verplichte aansluiting is een be zwaar Ged. Staten erkennen dat. Maar ze is noodzakelijk voor de financieering van de N.V. De betrokken gemeenten zijn garant voor de leening. Maar daartoe is de verplichte aansluiting als waarborg noo dig. De verplichte aansluiting is niet bij zonder bezwaarlijk voor de arbeiders. Men hoopt de menschen geleidelijk te kunnen overtuigen en dat dwang niet veel noodig zal zijn. De heer VAN DALSUM citeert uit 'n werk van de heeren Steenhuis en Krul allerlei beschouwingen over den grond waterstand van Zeeuwsch-Vlaanderen. De VOORZIT! ER onderbreekt hem en vraagt of hij het geheele boek gaat voorlezen. De heer VAN DALSUM: slechts een enkele bladzijde. Spr. houdt vol, dat er geen voldoende water zal zijn. h* HAMELINK verzekert, dat in de betrokken gemeenten een meerder- ei voor de waterleiding is. De bezwa- rei^ j60 ^eer Van Dalsum acht spr. ongegrond. De hr MOELKER verklaart te zullen voorstemmen. kif/ Ku°PDE ge'0,0h'. dat de strek king van het voorstel niet is te over zien. De Prov. Staten geven een deel van hun bevoegdheid prijs. Het voorstel wordt aangenomen met 35 tegen 6 stemmen. ïfterna pauze. „Levensavond" te Oostburg. J.l. Zondagavond trad 'n het Beurs gebouw te oostburg op 't ensemble De Boer-van Rijk met haar jubileum stuk „Levensavond". Aan het 3lot werd mevrouw De Boer- van Rijk bij monde van mr. J. Erasmus, voorzitter van de N.V. Beursgebouw, met enkele hartelijke woorden gehul digd. Hij egde o.m. den nadruk op het feit, dat de W. Zeeuwsch-Vlamingen, hoewel door de Schelde van Holland ge scheiden, echte, warm-voelende Neder landers zijn en zij Nederlandsche kunit op hoogen prijs ste len. Hij bood do jubilaresse een bouiuet rozen aan. Een lang aanhoudend applaus bewee: dat al len in de zaal met de huid ging instem den. J. Hoynck van Papendrecht f. In den ouderdom van 75 jaar is te den Haag overleden de bekende kunstschi.der Jan Hoynck van Papen drecht. GOES. De collecte van het plaatselijk cri siscomité heeft deze week opgebracht 58.31. BRAND. Op den Poelweg 5 te G o e s bij A. D. is hedenmorgen brand ontstaan in den gang. De bewoners trachtten met een benzinelamp de waterleiding te ontdooi en. Daarbij schijnt een kapstok met kleeren vlam te hebben gevat. De ge heele gang brandde uit. De bewoners hebben, geassisteerd door de buren het vuur gebluscht. DE POST VAN DE POSTJAGER. Het bestuur van de Posterijen heeft besloten dat de mail in den Postjager niet in het vliegtu'g zal blijven tot een nieuwe motor is aangebracht. Met de K.1 L.M. wordt overlegd, op welke wijze j met de eerstvolgende K.L.M, vluchten de post van den Postjager zou kunnen I worden doorgezonden. Hr. Ms. Hertog Hendrik is Maan dag van Barcelona vertrokken en wordt 20 December te Nieuwedlep terug ver wacht. i ster; J. Stroo, Souburg, id.; Gebr. Adema, blauw ram; J. de Voogd, Oostburg, bruin ram (2 maal); H, bie- gers, Vussingen, bruin voedster; J. de Voogd, Oostburg, geel ram; Gebr. Ade ma, Vlissingen, id.; Gebr. Adema, Vlis- singen, geel voedster; J. Rooze, St. Lau rens, black en andere kleuren Tan ko nijnen ram; J. F. Berting, Vlissingen, id.; J. Stroo, Souburg, nesten met jon gen; J. P. Verspri le, Oostburg, Poolko- nijn ram (2 maal); J. C. v. d. Hoek, Sou burg, id.; J. Pierens, Souburg, id.; M. Pierens, Souburg, id.; J. de Biiek, Groe- de, Poolkonijn voedster; J. P. Verspril le, Oostburg, id. Afd. Hoenders, Bekers: J. Simpelaar, Middelburg; W. Siepman, Goes; J. Nieuwdorp, Souburg; J. van Splunder, Souburg; M. Pierens, Souburg; J. W. van Nobelen, Souburg (2 maal); M. C. v. d. Ende, Middelburg. le prijzen: J. Simpelaar, Middelburg, Leghorn Patrijs haan; G. Joosse, Sou burg, goud- of zilverpel haan; W. Siep man, Goes, Zilver Wyandotte haan; M. Pierens, Souburg, Sussex Hermeleijn haan; M. Pierens, Souburg, Wit Leghorn hen, jong; J. Nieuwdorp, Souburg, Pa trijs Leghorn, hen; H. J. van Reeden, Souburg, Hamburger hen; G. Joosse, Souburg, Zilverpe' hen; J. van Splunder, Souburg, Wit Wyandotte hen; W. Siep man, Goes, Zilver Wyandotte hen; M. Pierens, Souburg, Sussex Hermeleijn hen; M. Pierens, Souburg, Wit Leghorn, jong; M. Pierens, Souburg, Sussex Her meleijn; J. W. van Nobelen, Souburg, Holl. Patrijs hen; M. C. v. d. Ende, Mid delburg, zwart Java haan; M. C. v. d. Ende, Middelburg, zwart Java, hen; J. Vos, Souburg, wit Java, haan; J, Vos, Souburg, wit Java, hen; J. Wolters, Sou burg, goud Sibricht, haan; J. J. Valkier, Middelburg, zilver Sibricht, haan; J. J. Valkier, Middelburg, zilver Sibricht, hen; J. van Splunder, Souburg, wit Wy andotte, haan; J. van Splunder, Souburg, wit Wyandotte, hen; P. Jacobse, Sou burg; roodbont Sabelpoot, haan; G. Joosse, Souburg, rood sabe'poot, hen; J. W. van Nobelen, Souburg, Holland- sche Patrijs; J. Vos, Souburg, wit Java; J. Wolters, Souburg, goud Sibricht. Maandagavond werd op de ijsbaan, „de halve maan" te Oostkapel le een wedstrijd gehouden in schoonrijden voor paren le pr. W. Mesu en mej. Pro- j voost; 2e pr. J, Geldof en mevr. Goe- j man-de Visser; 3e pr. C. den Hollander Hzn, en mej. S. Brand. Op de IJsbaan „De Vliet" te W a a r- d e, werden ijswedstrijden gehouden. De nummers waren: 1. Schoonrijden voor i paren; 2. voor heeren afzonder ijk; 3. voor dames afzonderlijk; 4. hardrijden voor heeren; 5, stoelrijden voor heeren; 6. idem voor dames. "s Avonds was de baan weer electrisch verlicht,, wat een gezellige drukte gaf. Dammen. De Maandagavond te Aagteker- k e gespeelde competitiewedstrijd voor den Zeeuwschen Dambond tusschen Aag- tekerke II en Souburg II werd gewon nen door Aagtekerke II met 128. De Pluimvee- en Konijnenvereeni- ging „Nut en Genoegen" heeft te O. en W. S o u b u r g op 9 en 10 Decem ber een tentoonstelling gehouden van pluimvee en konijnen. Enkele bekronin gen volgen hier: Afd. K o n ij n e n. Bekers: Abr, Loof, Axel; M. Hamers, Zuidzande; J. de Bliek, Groede; Clement en Van Sluijs, Middelburg; Gebr. Adema, Vlis singen (2 maal); J, de Bliek, Groede. le prijzen: J. Nieuwdorp, Souburg, Vlaamsche reus, haaskleur, ram jong; A. J. Masseile, Schoondijke, haaskleur voedster oud; Abr. Loof, Axel, wit Vlaamsche reus, ram oud; P. Bostelaar, Souburg, wit Vlaamsche reus, ram jong; A. Krane, Zuidzande wit Vlaamsche reus, voedster oud; M, Hamers, Zuid zande, id.; A, Krane, Zuidzande, wit Vlaamsche reus, voedster jong; A. B, v. d. Veere, Oostburg, id.; M. Hamers, Zuidzande, id.; W. F, Wouters, Souburg, id.; H. J. v. Reeden, Souburg, Engelsche of Fransche Hangoor voedster; D. Lu- teijn, Oostburg, blauw ram, oud; D. Lu- teijn, Oostburg, blauw ram jong; C. Kandel, Middelburg, id.; A. Datthijn, Zuidzande, blauw voedster jong; Cle ment en Van Sluijs, Middelburg, wit ram oud; J. de Bliek, Groede, wit ram jong; A^Bert, Aardenburg, id.; A. Bert, Aardenburg, wit voedster jong; Clement en Van Sluijs, Middelburg, id.; J. J. van Eenennaam, Souburg, andere kleuren voedster; P. J. den Hollander, Middel burg, Ned. Havana voedster; P. J. van Hal, Oostburg, Hollander ram; G. Joos se, Souburg, Klein Chincilla ram; J. Vos, Souburg, id.; M. Pierens, Souburg, klein Chincilla voedster; J. Stroo, Souburg, grijs ram; H. Siegers, Vlissingen, id.; J. J. van Eenennaam, Souburg, grijs voed f Bij Kon. besluit is benoemd bij het reserve-personeel der landmacht, tot reserve-offcier van gezondheid der 2e klasse, de dienstplichtige vaandrig van de le compagnie hospitaalsoldaten C. Hage, arts. Met ingang van 6 December is aan den reserve 1ste luitenant der kust- artillerie J, J. Louwerse te Vlissin gen toegekend het offic'erskruis, inge steld voor langdurigen Nederlandschen dienst als officier. j Geen cadetten voor Indië. Het A.I.D. „De Preangerbode" me'dt, dat de Indische Regeering aan den Mi- j nister van Koloniën heeft voorgesteld, in de crisisjaren 1934 en 1935 geen cadet- ten ter opleiding tot officier bij het i Indische leger aan de Kon. Militaire j Academie te Breda toe te laten. Vol- gens het blad heeft de Indische regee- ring verzocht de eventueele instemming met dezen maatregel telegrafisch aan de Indische Regeering bekend te maken. den die tot Duitschlands uittreden uit den Volkenbond hadden geleid. De mislukking der ontwapeningscon- fereniie zou een vernietigenden bewa peningswedstrijd tengevolge hebben. Het zou uLerst moeilijk zijn op het gebied der ontwapening overeenstemming te bereiken tusschen de 64 betrokken Sta ten. Deze moe lijkheid werd vergroot door de herhaaldelijke regeeringswis- seling bij d« voornaamste mogendheden. Zoo waren er tijdens den duur der ont wapeningsconferentie zeven regeerings- wisselingen in Frankrijk en vier in Duitschland VLIEGTUIGONGEVAL BIJ HAMBURG Zes dolden. Het verkeersvliegtuiug D 1403 van den vasien dienst BerlijnHamburg is gistermiddag bij de landing te Fuhls- büftel, het vliegveld van Hamburg, door plotseling slecht zicht tegen een hinder nis opgevlogen en verongelukt. Daarbij zijn Grutzbach, de vlieger, en drie pas sagiers op slag gedood, dé zes overige inz ttenden gewond, van wie er twee in het ziekenhuis zijn overleden. Staats raad Wagemann, de president van het .„Reichserbhofgericht" te Celle, en het Amerikaansche echtpaar Barber waren op slag dood, de marconist Wien en de passagier Schnarrenberger overleden in het ziekenhuis. De Krolopera wordt druk in ge reedheid gebracht voor de opening der Rijksdagzitting. Het qantal zitplaatsen is met zes rijen uitgebreid. Filmtoestellen zijn opgesteld. Op den dag der opening zullen de nazi-kleuren worden ge- heschen. GROOTE BRAND. In de marmeladefabriek van Schrör en K'erberg te Dusseldorf-Holthausen brak Maandagnacht door onbekende oorzaak brand uit. Toen de brandweer arriveerde stonden reeds eenige ge bouwen in lichter laaie. Men wist het nabij gelegen groote fabrieksgebouw en een benzineopslagplaats tegen het vuur te beveiligen. Met 17 stralen werkte de brandweer. Na 1 14 uur was men den brand meester. Een aantal bijgebouwen met voorraden werden vernield. De materieele schade is zeer aanzienlijk. Kisspijn overvalt U meestal op een tijdstip c* i U géén gelegenheid heeft naar den tandarts te gaan. Neem dan een "AKKERTJE" dat helpt U tenminste dadelijk van de pijn af. AKKER-CACHETS zijn bijzondere pijnstillers bij Kiespijn, Hoofdpijn, Zenuwpijn, Spierpijn. "AKKERTJES" kosten slechts 50 cent per 12 stuks. Overal verkrijgbaar. (Ingez, Med.) DRUK DIPLOMATIEK VERKEER De Fransche ambassadeur te Berlijn is gisteren bij Hit er en von Neurath ontvangen, de Duitsche ambassadeur te Parijs confereerde met Paul Boncour j De Italiaansche onder-minister van buitenlandsche zaken Suwitch is in j Duitschland aangekomen, de Tsjechi- sche minister Benesj en zijn Roemeen- sche collega Titoelescoe wisselden te Kaschau van gedachten. Avenol, de se cretaris van den Volkenbond is te Lon den aangekomen. OPZIENBARE REDE VAN HENDERSON. In politieke kringen te Londen is groot opzien gebaard door een rede van den president der ontwapenings commissie, Arathur Henderson in de commissie voor buitenlandsche zaken van het Lagerhuis naar aanleiding van de verklaringen van den secretaris generaal van den Volkenbond. Sommi ge conservatieve afgevaardigden be schouwen de rede welker officieele niet gepubliceerd is, als een aanval op Frankrijk. Henderson had o.a. ver klaard, dat men de ervaringen die Duitschland heeft opgedaan voor oogen moet houden, alvorens men cri- tiek oefent op de door het nieuwe Duitschland gedane stap om uit de ont wapeningsconferentie te treden. Duitschland was 15 jaar lang door de overwinnende mogendheden onderdrukt. Men had Duitschland gelijke rechten be loofd, doch zelfs thans had men het geen gelegenheid gegeven om zijn bezwaren uit den weg te ruimen. Het resultaat was, dat de nationale beweging in Duitschland een onweerstaanbare kracht was geworden. Men diende re kening te houden met de omstandighe NAZI PRINS VLUCHT NAAR ITALIë. De prins en prinses Bernhard van Sak- sen-Meiningen zijn van het slot Pitzel- stetten bij Klagenfurt naar Italië ge vlucht. Prins Berhard was wegens nationaal- socialisfische actie veroordeeld tot een arrest van zes weken, welke straf hij heeft ondergaan. Later zou hij naar het concentratiekamp te Wöllersdorf wor den overgebracht, doch hij mocht eerst eenige dagen onder bewaking op zijn kasteel doorbrengen. Op verzoek van 't Duitsche gezantschap werd hem uitstel verleend ter regeling van een particu liere aangelegenheid. Het hoofd der politie te Klagenfurt, onder wiens leiding het slot werd be waakt, is ontslagen. DE TOESTAND. Uit het geheele land worden nieuwe gewelddaden van de anarcho-syndica- listen gemeld. Deze schijnen vast be sloten te zijn met alle middelen de algemeene staking te bevorderen. In Santiago, Algeciras, Granada en Gyon is de revolutionnaire algemeene staking afgekondigd. In de dorpen om Gyon zijn de anarchisten meester. Een torpe dojager is naar Gyon gezonden. De Spaansche minister van binnen- landsche zaken heeft thans bijzonder heden medegedeeld over de bloedige gebeurtenissen te Villelanueva, waar naar het schijnt recruten zijn overge- loopen naar de opstandelingen. Zeven personen zijn om het leven gekomen, terwijl tal van personen zijn gewond. Verschillende dorpen zouden in han den der opstandelingen zijn. De leiding der socialistische vakvef- eenigingen te Madrid heeft verklaard, dat deze organisatie niet zal deelne men aan de door de syndicalisten voor bereide illegale staking. Tot nu toe heeft de civiele garde zes dooden en 30 gewonden te betreuren. DE CORPORATIES, Nieuwe 'taak. In een Zondagnacht gehouden zitting, heeft de Groote Fascistische raad onder presidium van Mussolini de „Wet tot stichting der corporaties" behandeld en daarmede zijn herfstzittmg beëindigd. De wet bestaat uit 15 artikelen. Zij geeft de richtlijnen aan voor den op bouw, de taak en de rechten, zoomede de verbinding van de corporaties met den staat en de partij-organen. Art. 1 bepaalt, dat de corporaties kun nen worden gest'cht bij decreet van den chef der regeering op voorstel van den minister voor de corporaties en in over leg met de centrale commissie voor de corporaties. Volgens deze wet is den leider der regeering ook het recht voorbehouden een minister of staatssecretaris of partij secretaris te benoemen tot voorzitter der corporaties. Deze bekrachtigt ook de benoeming van leden der commissie van de afzonderlijke corporaties. Hoe veel leden deze commissie zullen tel en wordt eveneens bij stichtingsdecreet be paald. Afgezien van de bevoegdheden, welke de corporaties reeds hebben, zul en zij voortaan ook de wetgevende maatrege len voorbereiden, welke een collect eve regeling der economische verhoudingen beoogen, benevens een allenomvattende productie-discip ine. De daartoe be voegde corporat'eleiding geeft telken male, dat men haar dit openlijk ver zoekt, advies aangaande alle quaesties, die betrekking hebben op dien tak van het bedrijfsleven, waarvoor zij is inge steld. In het laatste art kel wordt ten slotte bepaald, dat bij koninklijk decreet de samenstelling van den Nationalen Raad der corporaties zal worden herzien. DE AANEENSLUITING OP DEN BALKAN. De koning en koningin van Bulgarije zijn Zaterdag te Belgrado aangekomen voor een officieel bezoek. Dit mede ter nadere aaneensluiting van den Balkan. OVERWINNING. Het Paraguaansche ministerie van oorlog deelt mede, dat het offensief der Paraguaansche troepen tegen de Boli- viaansche troepen in den sector Cen- teno Gondra is geëindigd met een vol ledige overwintering van Paraguay. In de afgeloopen twee maanden hebben de Paraguaansche troepen 13 Boliviaan- sche regimenten, in totaal bestaande uit 700 officieren en 10.000 manschap pen gevangen genomen. anssxamaw r3mBm8»ïafla»3ra«e>«2ÉDOT Goes, 12 Dec. Op de veemarkt wa ren aangevoerd 32 biggen. Eierenverkoop V.P.Z. Aanvoer 8690 5 20 per 100. Gewone markt. Fabrieksboter 90 ct.; boerenboter 77'5 ct., winkelprijs 87,5 ct.; 2e soort boter 60 ct,; eieren 4.90, winkelprijs 6, eendeieren 4, poelje eieren 3. Goes, 11 Dec. Veilingsvereen. Zuid- Beveland. Groentenveiling. Spruiten 12—16, koo.rapen 2,70, wit lof 1825, tomaten 14, alles per 100 kg; bloemkool 18, id. 2e soort 3, roode kool I.506.20. groene savoye kool 0.70 4.70, boerekool 1.80, andijvie 1.70, knol- selderie 0.903.20 alles per 100 stuks; hazen 1.202.25 per stuk. Rotterdam, 12 Dec. Op de vee markt van heden waren aangevoerd: 202 paarden, 8 veulens, 1 ezel, 1434 ma gere runderen, 560 vette rundesen, 333 vette- en 96 graskalveren, 761 nuchtere kalveren, 49 schapen en lammeren, 3 varkens, 10 biggen en 17 bokken of gei ten. Prijzen voor: vette koeien: le kwal. 0.560.61, 2e kw. 0.500.52, 3e kw. 0.350..40; ossen: le kw. 0.530.55, 2e kw. 0.400.47, 3e kw. 0.340.38; stie ren: le kw. 0.480.52, 2e kw. 0.42 0.44, 3e kw. 0,37; kalveren: le kw. 0.85 —0.90, 2e kw. 0.650.75, 3e kw. 0.45 0.55; schapen: le kw. 0.36, 2e kw. 0.32, 3e kw. 0.28, per stuk 16, 12; lamme ren: 0.38, 0.32. 0.28, per stuk ƒ13, II, 6. Melkkoeien f 250, 200, 150, kalfkoei- en 260, 210, 160; stieren 275, 195, 140; pinken 90, 70, 45; graskalveren 60. 45, 30; vaarzen 130, 110, 90; werkpaarden 150, 120, 70; slachtpaarden 130, 80, 65; hitten 70, 55, 40; nuchtere kalveren 12, 10, 8; fokkalveren 18, 14, 10. Eieren. Rotterdamsche veiling. Aan gevoerd 100.000 stuks. Prijzen voor kip eieren 3.056.30, eendeieren 3.155.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 3