Prinsengracht 709-713 Lticschistrut 73 'n Barstende Hoofdpijn GEMENGD NIEUWS. c'EZi/'tfj?Iicht; H- L Koopt nu Uw Meubelen vóór de invoering der Weelde- en Omzetbelasting IMSTEIIAlf Wij bewareii; Ujw meubelen gratis in onze garde-meuble. INGEZONiEÜ stukken. Briefgeschrief fusschen Jewannes uuf Walchere en Jan de Smid uuf Goesche Land. BMGEHJJÉ' STIP. WAAR IS WERK? Verkoopingen - Verpachtingen in Zeeland. J.h., tegen welke veroordeeling hij in hooger beroep is gekomen. degens eenzelfde overtrcd'ng tot f 40 b. s. 10 d.h. Ook tegen deze veroordeel ing was de verdachte in hooger beroep gekomen. (Feit gep eegd te .i-vxei). Voer éenzelfde feit tot 40 b. s. 10 d.h., eveneens op 24 Oct. De verdachte was in hooger beroep gekomen. (Feit gepleegd te Axel). Eisch voer iedere zaak vrijspraak, waarbij mr. P. C. Adriaanse z.ch aan sloot. C. van H,f 38 j„ landbouwer te Sas van Gent, was op 24 October door den kantonrechter te ferneuzen wegens overtreding van de Crisis-Varkenswet gepleegd op 20 Juli te Sas van Gent, veroordeeld tot 40 b. s. 10 d.h De verdachte was tegen die veroordeeling in hooger beroep gekomen. Eisen 25 b. s. lu d h. Mr. P. C. Adriaanse bepleitte ontslag "an rechtsvervo ging. G. G., 28 varkenshandelaar te Sas van Gent, was op 24 October door den kantonrechter te Ter Neuzen veroor deeld wegens overtreding van de Crisis- Varkenswet te Sas van Gent op 1 Au gustus 1933 tot 40 b. s. 10 d.h. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch 25 b. s. 10 d.h. Mr. P. C. Adriaanse bepleitte ont slag van jrechtsvervolg-ng, J, de P., 53 j., landbouwer te Zaam- ■<dag, was op 24 October wegens overtre ding van de Crisis-Varkenswet, gepleegd te Zaamslag op 19 Mei door den kanton rechter te fer Neuzen veroordeeld tot 40 b. s. 10 d.h. De verdachte was tegen die veroor deeling in hooger beroep gekomen. Eisch 25 b. s. 10 d.h. J, D., 38 j., landbouwer te Axel. was op 24 October door den kantonrechter te Ter Neuzen wegens overtreding van de Crjsis-Varkenswet gepleegd te Axel op 17 Juli veroordeeld tot 40 b. s. 10 dagen 'hechtenis. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch 25 b. s. 10 d.h. C. de B., 36 jaar, werkman te St. Jansteen, gedetineerd werd ten laste gelegd dat hij op 23 Nov. j.l. in het be wakingsgebied, (te Clinge) waarin hem het verb.ijl was ontzegd is teruggekeerd. Eisch: 1 maand gevang, mr. P. C, Adriaanse, verdachte's raads man pleitte clementie. Kantongerecht van Goes. De Kantonrechter te Goes heeft veroordeeld wegens overtreding: leerplichtwet: J. H., 's Heer Abtsker ke 1 of 1 dag; trekdier zonder toezicht laten staan op weg: C. K., Goes 0.50 of 1 dag; wild vervoeren in gesloten jachttijd: M. K.„ 's H. Arendskerke 25 of 25 dgn; zich met een geweer in het veld be vinden: M. T., Baarland, ontslag van rechtsvervolging; vuurwapen voorhanden hebben: L. v. M., Wissenkerke 25 of 10 dgn; op gemeentehuis niet aangeven dat zijn vee mond- en klauwzeer heeft: A. R„, Oudelande 30 of 15 dgn.; te .Yerseke venten zonder vergunning: M. F,, 's Gravenhage, ontslag van rechtsvervolging; op openbaren weg rijden met vuile wielen: J, v. D,, Kerkwerve 5 of 5 dgn; overtr. keuringsverordening van Goes: J. H., Kloetinge 10 of 10 dgn.; Schelde bevisschen zonder vergun ning: J. B., Tholen, geen straf toegepast; D. M.„ P. M. en B, M. te Breskens 10 of 10 dgn; alsvoren zonder consent: J. B., Tho len f 10 of 10 dgn; overtr. max, snelheid te Kapelle: P. C„ Goes 10 of 10 dgn.; op openbaren weg wapen bij zich heb ben; C. G., Oudelande 25 of 10 dgn.; vuurwapen wet: J. G. Lzn., Ovezande 10 of 10 dgn., G. C. v. d. G., Rilland Baifa 10 of 10 dgn; H. M„ Ellewouts- dijk 1 of 1 dag; A. v. d. V., J. J. S„ J. L' Ellewoutsdijk geen straf toegepast; vee drijven over een trottoir te Yer seke: J. M. M., Yerseke, berisping; zonder rijbewijs rijden met motorrij tuig: H, V., Bergen op Zoom 3 of 3 dgn; L. M. S., Wissenkerke 10 of 5 dgm; met rijwiel de veiligheid van het verkeer ingevaar brengen: M, L. Rucphen 5 Df 1 wtschool, J, A,! „prundel 5 of 1 wtschool; iretsen zonder licht: A. N.. Yerseke, T D w,VS?h°ö1' WR> Hansweert, if' w r v-' iJ" G£es' f 3 o{ 3 d*> d. W., Cohjnsplaat, C. de S„ Kats, G. a,, Kwadendamme, J. V 's-Heer Arendskerke, 5 of 5 d.; met motorrijtuig rijwielpad berijden zonder noodzaak: M. C Y Hoor Arendskerke met voertuig rijden zonder licht: C H., Kloetinge, 3 of 3 d.; met motorrijtuig rijden zonder voor- Echten: P. S„ Baarland, 5 of 5 d.; „i?e"ieCn motor"jtuig niet behoorlijk »-v°or een wielrijder: W. W., Krabbendijke, 5 0{ 5 d terikh^A01?1'^1^/1''1611 zonder ach terlicht. A. J. S„ Kapelle, 3 of 3 d.; - Wegens een inbraak in de woning van, den kantoorhouder der P.T.T. te Rosmalen en dén diefstal van postze- gjpê, brieven, postwissels en boêkjës N.V. l-ctuiiek: Limbaansgrachi 234 Tef. 46408-464C9 Dir.FJ.ZtEGERS der Rijksverzekeringsbank stonden de schipper J. de J. en de loopknecht J. I E. Donderdag voor de rechtbank te Den Bosch terecht. De officier van justitie eischte tegen ieder der verdachten twee jaar gevan genisstraf. die U kwelt en belet te werken? Neem een "AKKERTJE" en binnen eert kwartier voelt Ge de hoofdpijn wegtrekken als mist voor de zon. Heb steeds AKKER-CACHETS in huis. Vannacht kunnen ze te pas komen bij Hoofdpijn, Kiespijn, Ze nuwpijn, Spierpijn. Slechts' 50 ceril per 12 stuks. Overal verkrijgbaar. (Ingez. Med.} DYSENTERIE AAN BOORD. Te Rotterdam is het s.s. „Peursum" van de Mij. Oostzee te Amsterdam met een doode aan boord binnengeioopen. Het schip heeft een zeer ongelukkige reis naar de Fransche Congo achter den rug. Reeds op de heenreis liep de der de stuurman een keelontsteking op en moest in Monrovia achtergelaten wor den. Van Monrovia werd de re's voort gezet naar Libreville. Hier werden in- landsche werklieden aan boord geno men die de reis langs de verschillende kustplaatsen mee maakten. Onder de ze inlanders nu, brak de besmettelijke ziekte dysenterie uit. Drie van hen er waren er een veertigtal werden ernstig z:ek. De eerste stuurman, J. P. uit Amsterdam, verpleegde de zieken zoo goed en zoo kwaad dat ging. Het duurde niet lang of hij werd zelf door dysentrie aangetast en men moest hem weer in Libreville afzetten, waar hij in een hospitaal ter verpleging werd op genomen. Den derden November is hij overleden. Aan boord maakte de ziekte inmid dels meer slachtoffers. Ook de kapi tein D., een stoker, een tremmer en 'n lichtmatroos werden aangetast en al len moesten zij ter verpleging aan land worden gezet. Het schio werd nu in quarantaine genomen. Eerst toen de equipage aan gevuld was met leden van de beman ning van de Hollandsche schepen „La- renberg" en „Hardenberg", die zich ook op de reede van Libreville bevon den, kon de reis terug aanvaard wor den. De toestand van de achtergebleven leden van de bemanning is redeujk wel. De stoker en de 1 chtmatroos zijn weer herstellende en bevinden zich op weg naar Holland. De kapitein en de trem mer worden nog in het hospitaal te Li breville verpleegd. DE EERSTE VLUCHTKELDER VOOR GASAANVALLEN. Op den hoek van de Groote Marktstraat en 't Spui te D e n Ha a g is men begonnen met de werkzaamheden voor de stich ting van een groot gebouw, bestemd voor huisvesting van een groot maga zijn. Een bijzonderheid van het nieuwe gebouw dient afzonderlijk vermeld te worden. Het krijgt n.l. een vluchtkel- der tegen gas- en bomaanvallen uit de lucht. Deze vluchtkelder zou dan ter be schikking zijn van het publiek dat in de nabijheid van het gebouw zou zijn Aldus krijgt den Haag den eersten vluchtkelder in Nederland. Van den kelder, die onder het ge- heele gebouw doorloopt en ca. 50 me ter lang bij 7 m. d ep is, wordt ca. 40 m. als vluchtkelder gebezigd. Deze ruimte is door „sluisdeuren" in vakken verdeeld. Het wandelende publiek dat plotse ling genoodzaakt zou .kunnen zijn het lijf te bergen, waarbij rekening moet worden gehouden met de mogelijkheid dat op straat reeds een gevaarlijk gas is verspreid en zich aan de kleeding van de voorbijgangers heeft gehecht. De sluizen dienen ervóór deze personen te desinfecteeren alvorens zij in den kel der worden toege1aten. Evenzoo zijn er andere maatregelen genomen om de b'nnendringing van gevaarlijke gassen te beletten. De luchtverversching in de kelders, geschiedt door luchtkokers naar het dak, die met een filterapparaat zullen worden ingericht, dat alleen zui vere lucht doorlaat. De kelder heeft drie toegangen met een overeenkomstig drievoudig sluizen- stel. Hij zal ook een groote mate van be veiliging geven tegen gewone bomaan vallen. VOOR SCHAATSENRIJDENDE EN- GELSCHEN. „Het Volk" meldt, dat de London North Eastern Railway Maatschappij in Engeland gedurende 't weekend voor schaatsenrijders goed- koope reizen naar Nederland gaat or- gan'seeren. Deze reizen zouden gaan via HarwichHoek van Holland. Er schijnt hiervoor groote belangstelling te bestaan. Poeldurp, December 1933. Vriend Jewannes! Liek as je wè emorken eit, Jewan nes, gaet 't dae in die vrede-febriek van Geneeve nie aols te voorspoedeg. Ik begunne te g'looven, dat die eeren d'r buuk zoo zoetjes an vol kriege. Nie van 't vredemaeken, mè van 't lekker eten en drienken, want dae schiene ze nog a zoo ietewat an te doen. Vee feeste en vee ete en drienke en onder de vergade ringen zoo stilletjes mie mekarte óf- spraekjes maeke voe saevens, nèt as de guus op schole doe as de meester nie nae d'r kiekt. Zoo 'k pas eleze van 'n Iengelsman, die ei óp eschreve, wat owe ze dae zoo al uutspookten. 'n Dag boek noemt 'n 't, mae 't lieken mien meer op 'n nachtboek. Zoo vertelt 'n oe datte ze snachs 'n feest a en dan zong d'eene pertij "t eene liedje en 'n are per tij 'n aar, om s'n ardst deur mekare eije. Net as toen op de brulofte van je nichle van Griepskerke: den eenen elt zong: „In naeöi van Oranje" en den aren: schitterende kleuren." Weet je 't nog? En dae was 'n Iengelsche menister in Geneeve, d e dansten 'n aolderieseliksten dans, d'n orrelepiep noeme ze 't en 'n deftege jiffrouw dee zoo ies as 'n wilde- dans. Dat binne noe je voornaeme lui, die op vredeskonferensies zitte. As ze snachs zukke streken uutaele, dan oef jok nie te dienken da' ze sukeladetnélk dronke of limmenade. Feeste mè jon- gers en.„wien za dat betae'é" zin- As ze d'r nog lank over gezig bin, schiet Mè affijn, z'è dan ok eere van d'r werk. As ze d'r nog lank over, besig bin, schiet 'r geen een meer over. Den eenen nae dan aren loopt 'r yandaen. Azze m'is goed wiste oe of 't in zukke kriengen toegaet! Nou! Noe mo je wete, Jewannes. dat 'r voe 'n stuit 'n ooge Franse meneer nae Rusland wou. As ze 't an mien vroge, zou 'k 'r voe bedanke. J'a kanse, da ze d'r Jan de Smid öp fratte omdat 'n nog a goed in z'n vleisch zit want as je goed luustert nae de kranten, ze d'r a gauw geen eten. Mè goed, dien ooge Fransman die gieng d'r nae toe om overaol is goed rond te kieken, zoo as 'n zei. En ie èi rond ekeke! Overaol z'n rond eree mie 'n luuksen trein. Daer is 'n zoowat glad nie uut ewist. En toen dat 'n goed en wel wee vrom was in Frankriek was 'n zoo ziek as 'n katte. Ie a z'n eigen over- wérkt op z'n reize, eetten 'l; en da's van geen wonder! Oor mèf In z'n trein stieng apltied 't lekkerste eten en drienken ge reed, da' je mè kan verz:nne. Eerelik fien wittebrood nre van aolderlei d'r dp en wien en sepa'je, zoo vee as 'n lust ten. Én dat in 'n land, dae a' iederen- deen scheel ziel van den oenger! As je noe weet, dat die Franse meneer 't. al 'n eele stuit an z'n nieren mekeerden, dan mo j' agauw versteld weze. dat 'n nae z'n vermoeiende onderzoek:ngsreize nog 'n stiksje niere in z'n lief a. Mè ie za' wè vee ezien deur de ruteii van z'n treinl Oe dikkels dienk je nie, da' 't zoo gaet?! 7 Zoo a'k je schreef me 't verk' eslacht. Twee onderd en twelve woog 'n. Van die erge zwaere slachte me nooit. As je d'r goed over d'enkt, is 't 'n bitje vrèmd, da* slachten. Eest doe je zoo'n beest goed, je laet 'n'frete,- zoovee as 'n wil, I. Afzenders onbekend stuk in de prullen mand. 2. Briefwisseling wordt over tngeiou den stukken geplaatst of geweigerd - niet gevoerd. 3. De kopij wordt niet teirug gezonden. 4. Maakt het kort WINTERVOEBERING VAN VOGELS. Nu het tijdstip weer gekomen is, waar bij vogeivoedering door het invallen van strenge koude noodzakelijk is, wek ken de ondergeteekenden, namens het Comité voor wintervoeder ng. van vo gels, a len, die er toe willen bijdragen een zoo uitgebreid mogelijken vogel stand gedurende het ongunstige jaarge tijde in het leven te houden, op hunne maatregelen daarvoor te nemen. Evenals verleden jaar vestigt de com missie de aandacht op de brochure over dit onderwerp, waarin aanwijzingen voor zeer eenvoudige wintervoedering, d e door iedereen uitvoerbaar is, te vinden zijn. De brochure is op aanvrage koste loos verkrijgbaar bij het secretariaat der Neder.andsche Vereeniging tot Bescher ming van Dieren, Prinses Marie straat 40, 's Gravenhatfe, bij het secretariaat der Nederlandsche Vereenig'ng tot Be scherming van Vogels, Heerengracht 540, Amsterdam en bij het secretariaat van de Nederlandsche Natuurhistorische Vereeniging, Westerlaan 7, Aerdenhout. De Commiss'e zal ook gaarne gelden in ontvangst nemen van hen, die zich niet persoonhpt met voedering kunnen bezighouden, maar bereid zijn, een bij drage voor het goede doel te verstrek ken. De b'nnenkomende ge.den zullen volledig en op de meest practische wij ze voor de wintervoedering aangewend worden. Zij, die bijdragen hiervoor wil len geven, worden verzocht deze zoo spoedig mogelijk te doen toekomen, met de bijvoeg'ng, „voor de vogelwintervoe- dering", aan de Nederlandsche Vereeni ging tot Bescherming van Dieren, Prin ses Marie straat 40, 's Gravenhage, Post rekening No. 25685 of aan de Neder landsche Vereen'ging tot Bescherming van Vogels, Heerengracht 540, Amster dam, Postrekening No. 29213. De Commissie: ir. N. VAN POETEREN, inspec teur, Hoofd van den Planten- ziektenkundigen Dienst. Jhr. L. J. QUARLES VAN UFFORD, eere-Voorz tter van de Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren. J. DRIJVER, Secretaris van de Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Vogels. Dr. JOH. J.. VAN BURKOM, Voorz'tter van de Neder landsche Natuurhistorische Vereeniging. (Ingez. Med.j *^-&e«nvnB*a Wssingen. Van 30 November7 December, Ondertrouwd: A. Walg, 23 j. en E. Crarau, 25 j.; J. L, van den Driest, 29 j. en C. H. Huser, 25 j,; L. Kooman, 23 j. en E. Roelse, 21 j.C. L. van Dae'e, 44 j. en E. Schout, 40 L. A. E. Aspeslagh, 24 en F. M. H. van Hal, 20 j. Getrouwd: J. W. J. van der Velden, 27 j. en A. Geldof, 23 j.; M. de Bruine, 26 j. en D. C. Sinke, 24 j.; M. de Nooijer, 21 j. en M. A. Verhage, 20 j.; C. Fritz, 24 j. en H. Girtler, 23 H. P. J. Busé, 39 j. en F. G. A. Carton, 33 j F, D. E. Corveleijn, 31 j. en M, Sio, 27 j. Bevallen: G. J. J. Timmerman, geb. Klijberg, z.; M. de Bree, geb. Bu sman, z.; J. D. Ottens, geb. Schuurman, z.; A. C. de Vos, geb. Grimminck, d. Overleden: A. J. de Ruijter, 24 j. ongeh. Ierseke. Van 1—8 December. Ondertrouwd: P. J. Sinke 24 j. jm. en Ca. Zuidweg 24 i. jd. Getrouwd: C. Lamper 30 j. jm. en Ha. E. van Loo 29 j. j d. Bevallen: M. A. de Koster geb, van Oeffelen z. Kruiningen. Getrouwd: A. J. de Poorter 21 j. en A- C. Strijdonk 24 j.; P. M. van Doorn 22 j. te Goes en A. van Nieuwenhuyzen 22 j. Bevallen: P. Brandenburg geb. Kriek- aard d.; K. A, Cok geb. Wisse d.; J. Schapelhouman geb. Vuijk d.; J. de Bat geb. Minnaard d. Wissenkerke. Ondertrouwd: A. P. Heijboer wedn. 41 j. en C. B. Kabboord jd. 37 j. Bevallen: S. Antheunisse geb. Kra ker d.; J. R. Bruijnzeei geb. Schurink d; Overleden: J. J. Buijze 79 j. wedn.' van M. Abiahamse. APOTHEKEN. Zondag en de nachten der volgende week is te Middelburg geopend de apotheek van mevr. Wed. J. C. van der Harst JJzn., Korte Delft. ienkeld en alleeneg mie de gedachte: „doe mè goed je besten, dan kunne me je laeter lekker óp ete." Da's wel 'n bitje Judas-achteg. En noe dienk 'k t'r over, wat of jie schreef over dat slachten van drachteg vee. Aol drachteg; 'n eelen- boel op kalven! 'k E d'r van g'oord, oe dat 'r 'n eele kroo bie mekare lieoe en dat 'r een kalfden en dat erme beesje wier sebiet dood etrapl. Is 't niet vreed?! En is 't nie ofschuwelek as de slachter zoo'n beest slacht en 'n volgroeid kalfje vindt, as 'n d'n open-sniedt? Erme, er- me beesten! En noe mo' jie d'r is erg in Jewannes, mie oevee van die buz- zen vleisch of ze laeter zulle bluve zitte! Mè meschien wordt dat wè still* egouwe. En smokkele? Is 't 'n wonder? G'loof jie noe mè nie, da' me dae aolles van oore. Je zou zegge, da' ze van te voren nie begriepe, dat op zoo'n men'ere 't smokkelen uutelokt wordt. Ze kweeke om zoo te zeggen slechte menschen; smokkelaers. Z'è rechtbanken op-edoekt, mè mie aol de maetregels voe de boeren bin d'r zoo vee „wetsovertreders", dat de rechters agauw wè verlof magge vraege voe nacht errebeid. Ze kunne 't nie óf! Voe de tervewet. voe de petate kontrole, voe 't slachten van verkens! Noe nóg 'n stuitje en je mot op 't ge meen t'uus angeve as t'r 'n oen eleid eit. Jongen Jewannes, ik zou toch zoo graag dien boer, die overlest in de Mid delburger schreef, is uut willen oore pakke. Die is nie suf! As 'n 't in Mid delburg dee, kwam 'k. Dae, Jaonnetje geef m'n 'n baksje kof fie mie twee stiksjes sinterklaos t'r bie. Daer ou 'k voe óp. J'eit aollebei de groetenisse van d'r en neturelik ök van Je vriend Jan de Smid., De distr'cts-Arbeidsbeurs voor de Gemeenten tusschen Ooster- Wester- Schelde zendt ons de volgende aanvra gen: Binnenland. ROTTERDAM: voor scheepvaart maatschappij, bekwaam kapster, tevens goed kunnende manicuren, voor een cruise-reis naar de Middel andsche Zee van Januari tot April 1934, loon nader overeen te komen plus kost en inwoning., SITTARD: zeer bekwaam tricotage wever, moet met rondstoelen werken, dadelijk 25 tot 30 per week, voor vast. Gevraagd voor een der grootere ge meenten vrouwelijke ambtenaar voor maatschappe ijk werk, ongehuwd, leef tijd 3035 jaar, H.B.S, 5 jr., of daarmee gelijk staande ontwikkeling, veelzijdige en veeljarige ervaring op het terrein van maatschappelijk hulpbetoon. Salaris enz. 2000 tot 2600 met 4 één jaar ijksche en 2 twee jaarlijksché verhoogingen van 100 maximum pen- sioenverhaal, salariskorting thans nog 8 Yi pet. na aftrek van 500. Aanstelling in tijdelijken dienst met kans op vaste aanstell'ng, verp'icht ge neeskundig onderzoek, indiensttreding zoo spoedig mogelijk, sollicitaties op ze gel voor 25 December a.s. Aanb:edingen uitsluitend aan de Districts-Aribeidsbeurs te Middelburg. Dec. 12 Biggekerke, Weiland, Loeff. 14 Middelburg, Huizen, Terpstra. 15 Middelburg. Inboedel, Notarishuis 15 't Zand, Inboedel, Terpstra. 16 Veere, Huis, v. d. Harst. 20 Kattendijke, Huis en Land, Kram. 21 Middelburg, Huis, Blaupot ten Cate. 22 Heinkenszand, Huizen, Kram. Jan. 16 Middelburg, Inboedel, Notarishuis. 31 Middelburg, Schilderijen, de Groot en Hondhis. Goes, Huis en tuin, Jonkers.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 7