RUGPIJN ZEELAND. L LAN0B0UW. KUNST EN WETENSCHAP. RECHTZAKEN. WATERSCHAP OUD- EN NIEUW- NOORD-BEVELAND. Twee polders vereenigd. MIDDELBURG. Onze bijenteelt. ZEEUWSCHE VOLKSALMANAK. Naar aanleiding van brieven van de besturen van de polders Oud- en Nieuw-Noord-Beve'and, wijzen Ged. Staten er de Provinciale Staten op, dat, nu na den dijkval van 3 October beslo ten is, de voormalige inlaagdijk voortaan zeedijk te aoen zijn, er voor de uud- Noord-Bevelandpolder groote belangen bij betrokken zijn, dat zich aan de zee wering van den Nieuw-Noord-Beveland- polder in de toekomst geen dergelijke calimiteiten meer zullen voordoen. Mede aan de hand van het rapport Vein den hoofdingenieur van den Pro vincialen Waterstaat, stellen Ged. Sta ten voor te voldoen aan het verzoek om beide polders samen te voegen, al is dit met het oog op den waterstaatkun digen toestand niet direct noodzakelijk. In het voorstel wordt aan het samen te voegen gebied den naam van Water schap Oud- en Nieuw-Noord-Beveland gegeven. In verband hiermede stellen Ged. Sta ten nog voor om in het bijzonder regle ment voor het bestuur en beheer der waterkeering van den Calamiteuzen polder Vliete, als aangrenzende polder te schrappen den Nieuw-Noord-Beve land Polder en daaraan toe te voegen genoemd waterschap. In het bijzonder reglement van de wa terkeering van den calamiteuzen Leen- dert Abrahampolder zal als bijdragende polder moeten worden geschrapt de Oud-Noord-Bevelandpo'der en worden toegevoegd het nieuwe waterschap. GEMEENTEBEGROOTING 1934. Verdere ingrijpende bezuini- I gingen. In hunen brief van 15 November j.l., waarbij zij de ontwerp-begroot ng voor 1934 den Raad aanboden, deelden B. en W. o.a. mede, dat ernstig zou moeten worden'rekening gehouden met een niet onbelangrijke korting op de uitkeering uit het Gemeentefonds, terzake waar van een wetsontwerp door de Regeering was ingediend. Deze korting berekenden zij voorloo- pig op rond 15000.Inmiddels is be doeld wetsontwerp door de Tweede Kamer der Staten-Generaal gewij zigd aangenomen. Tengevolge van tïe aangebrachte wijziging dient thans voor Middelburg te worden gerekend op een kort'ng van 12 pCt. of ruim 30000, zoodat dit voor 1934 beteekent een la ger té ramen uitkeering van 22686. Aan het slot van hun bovenvermeld schrijven hebben Burg. en Wet. voorts opgemerkt, dat de gewijzigde subsidie regeling voor de kosten van werfyver- scharfing en steunver.een'ng voor '1934 een lagere raming van 47500.nood zakelijk maakte. Waar tenslotte nog dekking gezocht moest worden voor het in de ontwerp-begreoting, in de toe lichting op den post voor „Onvoorziene uitgaven", vermelde bedrag van 15500, stonden zij dus, na aanbieding van de ontwerp-begrooting, nog voor de taak dekking te zoeken voor een totaal-be drag van ruim 85600. {Zij hebben dit tekort tenslotte kun nen dekken op de wijze zooa'.s is vast gelegd in een aangeboden Nota van Wijzigingen. Over een aantal dier bezuinigingen of opvoerng van inkomsten deelen zij o.a. het volgende mede. a. Verlaging onderhoudsposten Ge meentewerken. Uit de nota van wijzingen blijkt, dat tal van onderhoudsposten opnieuw zeer sterk zijn besnoeid, n.I. met een bedrag van 16905,50, (zoodat. met inbegrip van de bij het opmaken der begrooting in eersten aan'eg aangebrachte bezuini ging van 7000,het totaal der ver mindering bedraagt 23905,50). een maatregel, dien B. en W. door den nood der tijden èn door de overtuiging, dat zij tot het uiterste moeten trachten te voor komen, dat de gemeente „nood lijdend" zou worden, hebben meenen te kunnen toepassen, maar die uit den aard der zaak niet elk jaar opnieuw kan wor den toegepast, wil niet de zeer ver door gevoerde bezuiniging tot verwaarloozing leiden Zoo is met name van den post ..Straten" nog een bedrag van 9000, afgenomen, wat alleen mogelijk is, wan neer elke vernieuwing van straten ach terwege blijft en men zich enkel en al leen bepaalt tot hel meest noodzake lijke onderhoud. Ais gevolg van de sterke verlaging van onderhoudsposten zijn B. en W. ge noodzaakt geweest een tweetal werk lieden. die per 1 Januari a.s. twee jaar in tijdelijken dienst Zouden zijn en dus ingevolge het Ambtenarenreglement, bij continuatie van hun diensttijd, een vaste aans.te ling zouden moeten hebben ont vangen, met ingang van d'en datum te ontslaan. Mede als gevolg van de oo Ge meentewerken toegepaste besnoeiingen zullen na 1 Januari a.s., behalve de twee genoemde tijdelijke werklieden, nog 3 andere personen minder in dienst van Gemeentewerken zijn, n.I. één vaste en twee werklieden, behoorende tot het straatmakerspersoneef: b, CrisïskörfTng op salarissen en loo- nerf--W''X Was bij de ontwerp-begrooting reeds voor copig gerekend op de invoering van een tijdelijke crisiskorting van 3 pCt I (geraamde opbrengst 11500,n den bovenvermelden brief ter geleide van dit ontwerp deelden B. en W. reeds mede, dat een hoogere korting in ver band met de aangekondigde rejeerings- maatre^elen niet tot de onmogeLjkhe- den behoorde. Zooals uit het advies van de Commis si van Georganiseerd Overleg blijkt, kon deze zich in meerderheid neerleggen bij een tijdelijke kort ng van 3% pCt., echter met vrijstelling van de eerste 500,(geraamde opbrengst 8^25). Fen kcrt'ng van 5 DCt. kon bij geen der leden dier Commissie instemming vin den. In afwijk'ng van dit advies heeft de meerderheid van B. en W gemeen J fe moeten voorstellen een tijdelijke korting van 5 pCt. in te voeren. De minderheid van B. en W. kon haar stem aan dit voorstel niet geven. Zij meent zich te moeten aansluiten bij het advies van de meerderheid der Commis sie van Georganiseerd Overleg, nu deze door haar advies heeft blijk gegeven van een uiterst tegemoetkomende hou ding en zich zeer bewust toonde van den ernstigen toestand der gemeentefi- nanciën. c. Bezuiniging gemeentelijke bewaar school en wijziging subsidieering bijzon dere bewaarscholen. Terzake van deze punten verwijzen B. en W. naar een afzonderlijk voorstel, dat binnenkort den Raad zal bereiken. d. Subsidies. Nu een zoo groot bedrag moest wor den gevonden om het tekort te dekken, kon een herziening van de subsidiebe dragen niet uitblijven. De voornaamste verlagingen zijn wel die voor het Handelsonderwijs en voor het Middelburgsch Muziekkorps. Tot subsideèring van het Handelson derwijs is de gemeente niet verplicht. Desniettegenstaande werd dit onder wijs reeds sedert jaren gesubsidieerd met 30 pet. der netto-kosten, een rege ling overeenkomende =met die bij het Nij verheidsonderwijs, waarvoor zij echter wettelijk is voorgeschreven. Neemt men in aanmerking, dat de gemeente geen enkel verhaal heeft op de „buitenge meenten", zulks in tegenstelling met de mogelijkheid bij het Nijverheids onderwijs en dat het Rijk hier slechts subsidieert met ongeveer 60 pet., ter- j wijl dit percentage bij het Nijverheids onderwijs 70 bedraagt, dan zijn B. en W. j van meening, dat_ een verlaging van het gemeentelijk subsidie met 15 pet. waardoor het subsidie 25% pet. wordt van de netto-kosten nu de toestand van de gemeentefinanciën zoo précair is, niet onbillijk genoemd kan worden, al zijn B. en W. er van overtuigd, dat deze verlaging groote moeilijkheden zal geven? aan het Bestuur der Vereeniging. Hoewel het subsidie voor het Middel burgsch Muziekkorps vorig jaar reeds met 1000.werd verlaagd, zijn B. en W. van meening, dat een verdere verla ging in de gegeven omstandigheden niet mocht achterwege blijven. Het college stelt voor het subsidie, ingaande 1 Januari a.s. terug te bren gen van 3000.op 1000.daar mede uitsprekende de dwingende nood- zake ijkheid om ook hierop zooveel mo gelijk te bezu'nigen, doch anderzijds trachtende het korps gelegenheid te ge-j ven zich nog te handhaven. De minderheid is echter van meening, dat, al betreurt zij dit ten zeerste, ge- heele intrekk'ng van het subsidie in deze omstandigheden geboden is. Nu op zoovele posten zóó sterk besnoeid moet worden, is handhaving van een onver plicht subsid e voor deze vereeniging h.i. niet meer mogelijk, waarbij nog komt, dat zij meent, dat een subsidie, dat in één jaar tijds wordt verminderd van 4000,tot 1000,toch n:et in staat zal zijn, het korps op redelijke wijze in stand te houden. Aangezien behandeling der begroo ting door den Raad vóór 1 Januari niet meer mogelijk zal zijn, hebben Burg. en Weth. gemeend, goed te doen, de ver schillende vereenig'ngen reeds mede-1 deeling te doen van hun voorstel en, opdat zij met de voorgestelde verlagin gen tijdig rekening kunnen houden. e. Opheffing vervolgonderwijs. Terzake van dit punt verwijzen Burg. en Weth. naar een afzonderlijk voorstel, dat binnenkort den Raad zal bereiken. f. Instituut „boventallige onderwijzer".1 Dat Burg. en Weth. ook, zij het noo- de, moesten besluiten, voor te stellen het instituut „boventallige onderwijzer") op te heffen, zal n:et verwonderen in de gegeven omstandigheden, vooral nu de Regeering als een der meest voor de hand liggende bezuinigingen o.a. wijst op het niet verplichte onderwijs; De opheff ng van bovenbedoeld instituut zal I voor 1934 een voordeel kunnen op eve- ren van rond 2000,gerekend over een vol jaar, daar de besturen der bij- zondere scholen volgens de bepalingen j der Lager Onderwijswet 1920 nog ge durende twee jaren recht hebben op een vergoeding voor „boventallige" leer- j krachten. Volledigheidshalve merïcên Burg. en Weth. hierbij op, dat de Minis ter van Onderwijs, K. en W, in de Me morie van Antwoord op het thans aan hangige ontwerp tot wijziging der L.O. wet heeft voorgesteld, dezen termijn van twee jaren in te krimpen tot één jaar, welke wijziging, wordt aanvaard, de gemeente dus een jaar eerder het vo led'ge voordéel van deze bezuiniging zal doen geworden. Dit voordeel zftl in dat geval voor het eerst ten bate ko men van de begrooting voor 1936, aan gezien deze vergoeding steeds wordt be taald uit den dienst voDende op het jaar, waarover de vergoed.ng wordt aangevraagd. Wat de uitvoering van dit denkbeeld be.reft, zijn B. en W. thans nog in Dnei- wiseling met dén Minister van Onder wijs, K. en W. Zij hopen afzonderlijk zoo spoedig moge'iik de noodige voorspel len in deze te doen. g. Op wachtgeld stellen personeel be drijven. Door de op-wachtgeld-stelling van personeel bij de bedrijven, zoowel admi nistratief personeel als werklieden, zal voor 1934 een totaalbezuiniging van rond 8500,kunnen worden verkre gen. De bate voor de gemeentebegroo- ting, tot uitdrukking komende in de winsten van Electriciteits- en Gasbe drijf, zal ongeveer 6000,kunnen be dragen. Aangezien voor doorvoering van dezen maatregel ook nog enkele re gelingen noodig zijn, is het moeilijk deze bezuiniging reeds thans in de begrootin gen zelve op te nemen, en is dit bedrag voorloopig in mindering gebracht op den post voor „onvoorziene uitgave". h. Reorganisatie politie. De burgemeester heeft in principe be sloten tot een reorganisatie der politie, als gevolg waarvan de personeelssterk te zal kunnen verminderen. De verdere voorbereiding van deze zaak vereischt nog eenig beraad, terwijl hiermede ook samenhangt de nog steeds aanhangige regeling, door den Raad. van den rechts toestand van het politiepersoneel. Waar bovendien nog Koninklijke goedkeuring voor verschillende onderdeelen der re geling noodzakelijk zal zijn, kan een juiste datum van ingang nog niet wor den genoemd, terwijl als gevolg daar van ook het juiste bedrag der bezuini ging nog niet kan worden vermeld. Niet temin meenen B. en W. op een bedrag van ongeveer f 2600.te kunnen re kenen, met welk bedrag voorloopig bij ben post voor .Onvoorziene uitgaven" rekening is gehouden. i. Geneeskundige hulp politie-perso- neel. Door B. en W. is in principe besloten voor te stellen de in de salarisveror dening voorkomende bepaling ten aan zien van het betalen der kosten van ge neeskundige hulp aan de agenten van politie en hunne gezinnen te schrappen. Aangezien over de schrapping van de ze bepaling ook de organisaties moeten worden gehoord en B. en W. ten aan zien van een enkel onderdeel der nieuw voor te stellen regeling nog in briefwis seling zijn, hebben zij ook deze bezuini ging, die te stellen is op 1000.bij de raming van den post voor „Onvoor ziene uitgaven" in rekening gebracht. j. Steunverleening ahn werkloozen. Bij de raming van dezen post op de reeds aangeboden ontwerp-begrooting was uitgegaan van de toen bekende cij fers over 1933 en die van de laatste drie (ongunstige) maanden van 1932. B. en W. onderwierpen o a. ook dezen post aan een hernieuwd onderzoek, om dat thans weer meer gegevens ten dien ste stonden over het loopende jaar en omdat weer enkele wijzigingen hadden plaats gehad, die dezen post gunstig be ïnvloeden. In de eerste plaats kon thans worden berekend, dat de raming over 1933, zoo als die bij de 9e begrootingswijziging is geworden, n'et al een voldoende zal zijn, maar vermoedelijk een overschot van omstreeks 6000.zal aanwijzen. Voorts is door de Regeering een wijzi ging gebracht in de uitkeeringsnormen voor de ongeorganiseerden, terwijl, bij de bereken'ng der uitkeeringen, de even- tueele verdiensten van de echtgenooten gedeeltelijk in minder'ng moeten worden gebracht. Deze wijzigingen zullen naar raming een mindere uitkeering van on geveer 5000,tengevolge hebben. De loonsverlagingen, die inmiddels zijn ingevoerd bij de co lectieve contracten, zullen ook hun invloed doen voelen op de uit te keeren steunbedragen, een in vloed. d e wordt geraamd op 3000, Tenslotte zal, van 1 Januari 1934 af, de verstrekking van brandstoffen in natura geschieden, waardoor voor de gemeente ook nog een Dezuiniging wordt verkre gen, die geraamd wordt op rmm 1500. Alles bijeengenomen,, blijkt, dat de eerst op 160000,uitgetrokken post vrij belangrijk kan worden verlaagd. Ze kerheidshalve wenschen B. en W. ech ter deze verlaging te beperken tot 7000,—. Als gevolg hiervan moest natuurlijk 'i subsidiebedrag, dat onder de nieuwe re geling bijna 50 pCt. zal bedragen, met rond f 3500,worden verlaagd. k. Werkverschaffing. Het op de begrooting voor den dienst van gemeentewerken uitgetrokken be drag ad 500,hebben wij alsnog met 2500,verminderd. Gevolg van deze verlaging zal noodzakelijkerwijze zijn, dat bij dezen dienst minder personen in werkv|rschaff:pg kunnen worden te werk gesteld. Het betreft hier personen, die Gedeelte ijk niet onder eenige steun regeling kunnen worden gebracht, doch d e af en toe worden geholpen aan werk. Verhooging van ontvangstposten. 1. Verhooging belasting vermakelijk heden. j Voor vermeerdering van inkomsten komt o.i. ook bovengenoemde belasting in aanmerking. B. en W. meenden temeer tot het voorstellen van verhooging te moeten I ik moet Sloan's Lini ment gebrui ken. Dat zal mijn pijn in een oogen- blik verlich ten. Een enkele aanwending van Sloan's l.iniment is in vr|* gevallen reeds voldoende. Licht gewreven op het pijrilitke gewricht of spier, dringt het onmiddellijk door. De pijn <kr gekwelde zenuwen vu weefsels wordt dadelijk gelenigd Zindelijk en gemakkelijk in gebruik zijnde, is Sloan's lam ment de algemeen erkende Remedie voor Pijnen en Smarten. Zorg dat U steeds een flacon binnen Uw bereik heeft. (Ingez. Med.) overgaan, omdat hiermede de bestaan de ongelijkheid van hetting voor biosco pen en andere vermakelijkheden, die ten gunste werkt van laatstgenoemde, zal worden opgeheven. m. Verhooging Hondenbelasting. Ook voor deze~*beias.ing meenen B. en W. een verhooging van 50 pet. te moeten voorstellen, waartoe zij een ont- werp-besluit ter bekracntiging overleg gen. n. Schoolgeld Gymnasium. Nu de schoolgelden voor de R.H.B.S, zijn verhoogd, meenen B. en W. dat de ze voor het Gymnasium daarmede in overeenstemming dienen te worden ge bracht, Waar deze verhooging echter bezwaarlijk midden in een cursus zal kunnen worden doorgevoerd, zullen zij binnenkort een afzonderlijk voorstel voorleggen. Voor de laatste 4 maanden van 1934 ramen zij de hoogere op brengst op 500. o. Niet-betalen rente aan de reser ve van Electrisch- en Gasbedrijf. Waar B. en W. er van overtuigd wa ren, dat slechts in het uiterste geval tot belastingverhooging mocht worden ge adviseerd, stelt het College voor om de winsten van het Electriciteits- en het Gasbedrijf, die in de gemeentekas vloeien, nog op te voeren door, in af wijking van de beheersverordening voor de bedrijven, te bepalen, dat voor 1934 geen rente aan de reserve van die be drijven zal worden betaald. Daar nog een behoorlijk reserve voor het Electri citeits- en het Gasbedrijf aanwezig is, meent het College, dat de gevolgen van de genomen regeeringsmaatregelen ten aanzien van de korting op uitkeeringen deze regeling volkomen wettigen. p. Opcenten straatbelasting. Tenslotte meent het college niet te kunnen ontkomen aan een verhooging van belasting. Waar men de keuze heeft tusschen het heffen van opcenten op de straatbelasting en verhooging van het aantal opcenten op de personeele be lasting, meent zij. dat eerstgenoemde heffing de voorkeur verdient, omdat door meer opcenten op de personee.e belasting een groote groep van ingeze tenen zou worden belast, die reeds door andere maatregelen wordt getroffen. Het College stelt voor 20 opcenten te heffen op de straatbelasting, hoewel een minderheid van oordeel is, dat deze hef fing dient te worden beperkt tot 10 op centen. Zij gaat n 1. uit van de overweging, dat het opleggen van nieuwe lasten aan de burgerij tot den geringst moge ijken om vang dient te worden beperkt. Onvoorziene uitgaven. Bij toepassing van de maatregelen, door het College voorgesteld, zooals die zijn vastgelegd in de Nota van Wijzigin gen, sluit de begrooting met een post voor „Onvoorziene Uitgaven" van 22646; in den gedachtengang van de minderheid met een bedrag van 21441. De minderheid is van meening, dat deze post in beide gevallen aan den lagen kant is te achten en versterkng zou behoeven. Zij oordeelt, dat zooveel mo gelijk, ook zoo spoedig mogelijk en door loopend, gestreefd moet worden naar verlaging van jaarlijks- terugkeerende uitgaven. Haars inziens dient in ernstige over weging te worden genomen zoowel tot opheffing van de gemeentelijke bewaar school als de beëindiging van de subsi- diëering van bijzondere bewaarscholen, hetzij met ingang van 1 Mei 1934, hetzij met ingang van een eenigszins lateren datum. Voor de nadere motiveering ver wijst zij naar het desbetreffende aange kondigde, afzonderlijke voorstel. Verschillende plaatse ijke afdeelingen van de vereeniging tot bevordering van de Bijenteelt hebben besloten, de regeering te verzoeken, maatregelen te nemen te gen het hier te lande ongehinderd binnen komen van Duitsche imkers, die op onze heidevelden met hun volken de beste plaatsen innemen. Ook zal de wensché- lijkhe'd worden bepleit, dat bij verkoop van buitenlandschen honing, deze her komst uit het etiket moet blijken. sche medewerkers, uit al e deelen der provincie Tevens zijn in dezen jaar gang opgenomen, gegevens voor den landbouw en visscherij en voorts nog een'ge wetenswaardigheden. Eenige fo to-illustraties verluchten deze uitgave. Bij den boekhandel Fa. Joh. J. Krop te Renesse verscheen de Zeeuwsche Volksalmanak voor 1934. De Almanak bevat, evenals die van verleden jaar, een aantal vroolijke ver halen en liedjes van verschillende Zeeuw- Arrondissements Rechtbank te Middelburg. In de zitting van Vrijdag j.l. werden de volgende zaken behandeld; J. H. C. K., 20 jaar, bakkersknecht te Middelburg, werd ten laste gelegd dat hij te Vlissingen: lo. op 19 October den winkelier Bol len heeft opgelicht voor 2 paar scüoe- nen, zeggende dat hij deze op zicht wil de medenemen en over een paar uren zou terugkomen; 2o. op 8 November P. J. van den Berg heeft opgelicht voor 2 paar Robison- schoenen, met een ge.ijk praatje; 3o op 2 November 1933L. Noach heeft opgelicht voor 3 pullovers, zeg gende dat hij ze op zicht wilde hebben en over een uurtje terugbrengen. Eisch: 9 maanden met aftrek voorar rest. Mr. A. J. v. d. Weel bepleitte voor waardelijke veroordeeling. J. J, F., 41 jaar, makelaar te Hein- kenszand, gedetineerd, werd verdacht dat hij te 's Heerenhoek, omstreeks 13 Mei 1931 ongeveer 100 en op 1 Juni 1931 300, welke toebehoorden aan A. de Kunder en de wed. A. de Kunder- Bosman, en welke bedragen hij had ont vangen voor aflossing van een hypo theek om ter hand te stellen aan Notaris Kram, heeft verduisterd. Eisch: 9 maanden gevannisstraf met aftrek voorarrest. Mr. A. J. v. d. Weel bepleitte voor waardelijke veroardeeling. P. Th. V., 35 jaar, boterproducent te Schore, was op 27 October door dea Kantonrechter te Goes veroordeeld tot 25 of 10 dagen hechtenis. De Ambtenaar van het Openbaar-Mi nisterie en verdachte waren in hooger beroep gekomen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. C. de W., 39 jaar. landbouwer te 's- Heerenhoek, was op 27 October door den Kantonrechter te Goes veroordeeld tot 25 of 10 dagen hechtenis, terzake van overtreding van het Nieuw-Crisis- Zuivelreglemeut te 's-Heerenhoek ver oordeeld tot 25 of 10 dagen hechte nis. De Ambtenaar van het Openbaar-Mi nisterie en verdachte waren in hooger beroep gekomen. Eisch: bevestiging vlan het vonnis van den Kantonrechter. C. de W., voornoemd, was op 27 (Oc tober door den Kantonrechter te Goes ook nog veroordeeld tot, 15 of 10 da gen hechtenis, wegens het voorhanden hebben van kg, boter, welke ten verkoop of aflevering gereed stond zon der dat die boter van een merk was voorzien. De Ambtenaar van het Openbaar-Mi nisterie en verdachte waren in hooger beroep gekomen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. P. C., 34 jaar, koopman te Koudeker- ke, werd verdacht dat hij op 31 Octo ber te Vlissingen, toen de Maréchaussée Van Burg een tiental groentenwagens had doen stoppen, teneinde het vervoer van aardappelen te controleeren, al daar mondeling in het openbaar heeft opgeruid tot een strafbaar feit door op luiden toon tot de bestuurders van die wagens te roepen; Jongens laten wij doorrijden daar doen ze geen donder aan. Eisch: 30 of 15 d.. h.; J. H., 46 jaar, sleepbootkapitein te Dordrecht was op 27 Ooctober door den Kantonrechter te Goes veroordeeld tot 25 of 25 dagen hechtenis, terzake dat hij op 25 Juli 1933 te HansWeert als schipper van de sleepboot „Anja" het Rijkskanaal door Z.-Beveland be varend, toen op de Westsluis een roo- de cilinder afgedekt door een halve ból werd getoond het vaartuig niet lieeft doen stoppen doch de sluis is binnen ge varen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. A. L, G„ 26 j., koopman te Stoppel dijk, was door den kantonrechter te T®r Neuzen wegens overtreding van dc Cri sis-V arkenswet (oormerken) te Oyérslag op 7 April veroordeeld tot 40 b. s.' 10

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6