ROODE «STER RECHTZAKEN. SPORT» NIÊMEÏJER's KERKNIEUWS, VERKEERSWEZEN P. T. T. gevatte koude HU}*ihacdt'$ pmder ROODE STER| geeft minstens 10 UUR van het hoogste rookgenot voor slechts 13 cent! Btêend da ^eStef GEMENtt) 9NEVWS. WAT DOEN Z'OP DE HOEVE? Rekent U dat eens om per uur. En dan per pijp! Vraagt Uzelf dan eens af, of er voor U nog de minste reden bestaat om niet op Roode Ster over te gaan. U weet dat Roode Ster HOLLAND'S POPULAIRSTE MERK is, koopt nu eens zoo'n pakje en U weet ook waarom. Wat Niemeijer's Roode Ster aan smaak en geur biedt voor slechts 13 cent, dat is zelfs voor een rooker van een veel duurder merk een openbaring! Kersvfé'! men. Het is het hop.td^ïö^.bekend, dat de Nationaal-Socialistisiche Bewe ging onder de léfteh der Boerenbonden vele aanhangen /telt. Het hoofdbestuur is van meening, dat, gezien de maat| chappijbeschö.nwing van de Nationaal*; Socialistische. Re weging ten opzichte^ var. den landbouw, bij de volgende vef^ "kiering de Nationaal-Socialistische Bef weging mede apn.bevolen kan wordep. Blauw in de aardappelen. Hoewel het rooiseizoen der aardappe len in Zeeland pas achter den rug is, hoort men op verschillende plaatsen, dat hel zoogenaamde blauw in de knollen is geconstateerd. De landbouwers geloo-^ ven. aai de oorzaak zit in de kleinere kali'? Bdie de aardappelen dit jaar heb ben gekregen. Er is namelijk tengevolge van de hooge kaliprijzen in het afgeloo- pen jaar veel minder kali gestrooid dan vorige jaren. Het meeste blauw schijnt op te treden in die partijen knollen, die op minder goede wijze met de machine zijn gerooid. Ook kan de droge zomer in vloed hebben gehad tot vroegtijdig optre den van het blauw, omdat hierdoor de aardappelen minder bestand zijn tegen de rooibewerking met de machine dan andere jaren. KIPPEN- EN EENDENHOUDERIJ. Garantieregeling 2025 Nov. 40 ct. per 100 st. uit te voeren versche eenden eieren, Kippeneieren geen uitkeering. Zondag nam ds. E. Douma, wegens vertrek naar Mui den, afscheid van. de Geref, Kerk te Oostkapelle. Hij had tot tekst gekozen Psalm 134 vers 3, Na beëindiging zijner rede werd hij toegesproken door ds. J. E, Visser van Domburg en ouderling B. Wattel, op wiens verzoek de gemeente den schei denden leeraar Psalm 121 vers 4 toe zong. Het kerkgebouw was eivol. Ds. Douma stond sinds 1923 te Oostkapelle, Gerei, Kerk. Ds. J. C, J. Kuiper te O. en W. Sou burg is beroepen te Gorinchem. Aan den besteller bij den post-, en telegraafdienst M. Verburg, werkzaam te Driéwegen (Z.-Beveland) is op zijn verzoek met ingang van 1 Eebruari 1934 eervol ontslag verleend met toe kenning van pensioen. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middel burg heeft veroordeeld wegens: met een motorrijtuig rijwiel niet be hoorlijk uitwijken naar links bij het in halen van een rijwiel-motorrijtuig: J. A. ten H. te 's Gravenhage: 10 b. s, 10 d. h,; Ma. S-, huisvrouw D. T. te Oost en West Souburg: Vrijspraak; met een motorrijtuig-rijwiel niet be- gang vrijlaten of stilhouden: J, M. te Middelburg: Ontslag van rechtsvervol ging; met een motorrijtuig de linkerzijde van den weg berijden: P. C. te Vlissin- gen: Vrijspraak; met een motorrijtuig in een bocht niet de rechterzijde van den weg hou den: S. B, te Aagtekerke: 10 b. s. 10 d. h.j met een rijwiel daarmede een weg in verboden richting berijden: A. O. te Vlissingen: 5 b. s. 5 d. h.; J. M. W. te Goes: Geen straf in verband met de ge ringe beteekenis van het .feit; met een motorrijtuig rijden, zonder twee remmen: J. L. T. te Goes: f5 b. s. 5 d. h,; P. K. te Serooskerke: 10 b. s. 10 d. h.; met een motorrijtuig rijden, zonder licht: A. M. te Rotterdam: f 2 b. s, 2 d. h.; idem met een rijwiel: H. G. D. te Middelburg: 2 b. s, 2 d. h,; met een motorrijtuig zonder een num mer met letter van zoodanige afmetin gen als door den M. v, W. is voorge schreven: J. N. te Stedum: f3 b. s. 3 d. h.; niet op eerste vordering het rijbewijs vertoonen: P. C. v. d. B. te Middelburg 3 b. s. 3 d. h.; iemand onder zijn toezicht een motorrijtuig doen besturen, die den leeftijd vereisqht voor het verkrijgen van een rijbewijs nog niet heeft bereikt: A. C. te Vlissingen: 10 b. s, 10 d. h.; J. L. te Westkapelle: 15 b. s. 15 d. h.; met een rijwiel of motorrijtuig rijden op zoodanige wijze, dat de veilig heid of de vrijheid en de veiligheid van net verkeer wordt belemmerd of in gevaar gebracht: J. p. te Koudekerke: ■t ?A S' AH A' P- S' te Vlissingen: 10 b. s. 10 d. h. straatschenderij: Ch. v. d. B. en J. M S., beiden wonende te Middelburg: Ieder: Berisping; openbare dronkenschap: C. L. H. te Veere: 10 b. s. 10 d. h.; loopen'over hooiland: Ja. T., huivrouw heel wat' .kaftten verloren ging'éh;.; Bo- H S. F/te Middelburg: 0^50 b. s. 1 vendien ïhangtelde het in het aanvali»- d h J. L; F. te-Koudekerke: 5 b. s. quintet aan 'eeh goeden schutter en lei- 5* jjj -der,'die aan de tallooee goede ;voorz;et- loopén over grond die beplant is: P.' te? vaxt;Scbeijbeler de hoodige bestem-, W., D. L. en J, M, allen te Serooskerke wist te geven. (W.), resp. 10 b. s. 10 d.h.; 10 b. s.Doot een verkeerde beoordeeling van L V 1 r i )n vrijen trap Middelburg verkeerde j v in de meening dat ze 'n free-kick kreeg loopen over verboden grond: L. de V. te Rootterdam; 3 b. s. 3 d.h.; G. B. J. j B. te Koudekerke en J. A. v. M. thans in Ned. Indië; Th, 5 b. s. 5 d.h.; j doel. 1—1. Met dezen stand brak de handelen in strijd met het reglement ^gj. aan op de wegen en voetpaden in Zeeland: j>ja de hervatting liepen de groen-wit- J. C. te Biggekerke: 5 b. s, 5 d. h.; ten goed van stapel, doch in de voor- te Middelburg als bestuurder van een hoede verviel men in dezelfde fout, door bespannen voertuig een verboden weg te lang talmen en het spel te kort te s-i/ r-s .yf te nemen inplaats van -tegen zich, opende Hansweert de score. 10. Bij, -7' in' l."jU5S een hoekschop door Vos genomen, sloeg W. te Veereieder doelman der gasten Ret leer in eigen berijden: F. L. te Middelburg: 5 b. s. 5 d. h,; te Middelburg venten zonder ver- gunn:ng: S. S. te Amsterdam: Vrijspraak; Th. J. F. te Middelburg: 2 b. s. 2 d. h.; te Vlissingen: J. S. te Rotterdam; W. W. gedomicilieerd te Middelburg: beiden 2 b. s. 2 d. h. te Vlissingen zich in de portiek van een gebouw onnoodig zich ophouden: L. H., L. V., be:den te Vlissingen; K. v. B. beide te Arnemuiden: ieder 3 b. s. 3 d. h.; te Vlissingen op een openbaren weg vechten: F. M. R. te Vlissingen: 15 b. s. 10 d. h.; In de gemeente Zoutelande als hou der van eene voor het publiek toeganke lijke inrichting deze inr'chting met aan- hoorigheden des Zondags niet den ge- heelen dag gesloten houdefi: G. G. te Zoutelande: 0.50 b. s. 1 d. h. In de gemeente Zoutelande zich als bezoeker ten tijde dat deze gesloten moeten zijn in een der in artikel 16 der Algemeene Politieverordening genoem de inrichtingen bevinden: G. P. te Zoute lande: 0.5Ö b. s. 1 d. h. Verduistering van 30,000. Voor de Windschoter rechtbank heeft gediend de zaak tegen den 32-jarigen procuratiehouder H. M. uit Veendam, verdacht van verduistering van 30.000, eigendom van de Geld. Credietvereeni- ging te Veendam. De eisch was 3 jaar gevangenisstraf. houden. Uit een slappen aanval kreeg v. d, Giezen den bal in vrijstaande po sitie toegespeeld en met een ferm boog schot gaf hij z'n club, na een korten den, de leiding. 21. Met twee goede doel punten voerde Snijders de score op tot 41. waarmede het einde kwam. De stand in deze afdeeling is Goes Zeelandia I Middelburg II Zierikzee Dosko II R.C.S. Hansweert 4 3 3 2 2 1 0 1 1 1 3 1 1 0 1 0 1 0 2 4 7 29—18 19—5 19—5 16—8 9—14 12—23 9—36 is spoedig verdreven met een Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist (Ing. Med.j VOETBAL. Middelburg IIHansweert. 41. Ook in den thuiswedstrijd zijn de Mid delburg-reserves er in geslaagd, de heele buit te bemachtigen. De wedstrijd, die meer spannend dan fair was, is ditmaal achter de Meelfabriek gespeeld. Na een weifelend begin wist Middel- Naar de statige Kerkehoeve Samen in de sjees, waren ze de familie rondgereden, om hun aanstaand huwe lijk bekend te maken. De knappe mole naarszoon en het lieve boerenmeisje. De jonge man, rijzig, donker, met rustige bewegingen en ernstige oogen; eenige zoon, en dus, vanzelfsprekend, want dit is 75 jaar geleden de opvolger van zijn Vader op den molen. Het meisje, blozend, poezel en zedig, de kleine kan ten muts langs de ronde wangen gebo gen, het haar strak naar achter gestre ken, zoodat slechts een smal streepje verried, dat het gitzwart van kleur was. Zij was ouderloos, van haar zestiende jaar af, en bij haar oudsten broer op de hoevê. Eerst de tweede meid vervan gend, nu de taak der oppermeid waar nemend. Het was een paar, dat zeld zaam goed bij elkaar paste. Wegens de uiterlijke omstandigheden van: „gelijk goed, gelijk bloed en gelijke jaren", die, volgens het oude versje „de beste paren" vormen, maar ook, door de in nerlijke harmonie; dat, niet met woorden te beschrijven gevoel, waardoor beiden zich onweerstaanbaar tot elkaar voel den aangetrokken. De gansche aarde lachte hun toe, de zon straalde als nooit te voren, en nimmer geurde een Meidag zoo zoet en zoo frisch, als toen zij daar, in de wiegelende sjees van hoeve tot hoeve reden, om hun verwanten te ver- Het is mij gebleken, dat niet aan al mijne Lezers de beteekenis van som mige uitdrukkingen duidelijk is. De woorden: „heffing op andere spijsvet- ten", deed één mijner Lezeressen ver twijfeld uitroepen: „noe komme ze wee om de reuzel, ame eslacht 'k 't zèlleft eléze Voor zulke lezers zij hier vermeld, dat „gelijk bloed" betee- kent: „van denzelfden stand". De Vrouwe, GoesH.T.I, 74. Goes heeft haar eerste bekeerwed- strijd van het sterke H. T. I. met duide lijke cijfers gewonnen en uit deze cij fers blijkt wel allerminst hoe emotio neel het verloop van den strijd geweest is. Doch als we dadelijk vermelden, dat Goes vrij kort achter elkaar,, driemaal scoorde, en zoo met 30 de leiding had dat daarmee H. T. I viermaal achter een Bruel passeerde, en dus 43 voor kwam te staan; en tenslotte Goes weer opeenvolgende doelpunten maakte, dan teekent dit den strijd wel voldoende. Dat er bij een dergelijk verloop er gens een fout schuilt, is duidelijk, en deze fout moet in de verdediging ge zocht worden, die wel hard zwoegt, maar nu en dan zonder eenig verband optreedt, wat gevaarlijke openingen doet ontstaan. De spelers, zoowel van achterhoede als middenlinie, dienen in deze meer systematisch op te treden en niet willekeurig aan te vallen Het begin van den wedstrijd was da delijk eenigszins sensationeel, want reeds na enkele minuten kreeg Goes 'n straf schop te nemen, doch deze is niet scherp genoeg gericht door Daniëlse en door den keeper der gasten gemakkelijk gestopt. Al spoedig bleek, dat H. K. I. over een stevige, tactische spelende ploeg be schikte, en de beide punten niet gemak kelijk behaald zouden worden. De daar op volgende minuten schenen deze ver wachting te logenstraffen, want Goes kreeg gelegenheid een serie snelle aan vallen te ondernemen, die regelmatig met een doelpunt bekroond zijn. Eerst scoorde Schipper uit goed opbrengen van Goedbloed; vervolgens zette Schrij ver fraai voor, tikte Schipper het leder terug en schoot Goedbloed zuiver in; en dezelfde maakte er even later, weer na fraai aangeven van Schrijver 30 van. Hierna zijn de bordjes verhangen. De verdediging der gasten stelde zich meer Met bons voor Niemeijer's be kende k w a I i- t e its-cadeaux. (lngez. Med.) in op de snelle Goes-aanvallen, en de voorwaartsen kunnen wat beter opzet ten. Het werd 3-1 door een schuiver van den H. T. I.-rechtsbinnen, die een groote opening in de Goesche verdediging be nutte om tot dicht bij Bruel door te dringen. Even is Goes nu weer sterker, forceerde eenige corners, en toen brak de middenvoor der gasten door en pas seerde den uitloopenden Bruel met een hard en zuiver schot. Kort voor rust is het 3-3 uit een hoekschop. Bruel stomp te den bal recht de hoogte in, deze kwam een paar meter voor doel weer neer, en er waren daar alleen een paar gasten, die het leder slechts voor het intrappen hadden. Na rust is hardnekkig om de leiding gestreden, doch langzaam maar zeker werden de gasten sterker en zagen dit tenslotte uitgedrukt door een doelpunt. Het was weer op een oogenblik dat de Goesche backs naar denzelfden speler stormden terwijl bovendien Bruel op het verkeerde moment uitliep. Het zag er nu donker uit voor Goes, dat twee doelpunten moest maken om te winnen. En vooral toen v. d. Klooster uitviel door een blessure, scheen er weinig hoop meer. Maar de spelers zelf dachten er gelukkig anders over. Nau welijks had Trimpe de ploeg aangevuld, wittigen van hun voorgenomen huwelijk. Het is al zoo lang geleden, dat Moeder het heeft verteld, ik weet niet meer, welke ziekte het was, die den jongen man aangreep, en, in weinige weken tijds, het slanke, gespierde lichaam krachteloos maakte, zoodat het geen weerstand kon bieden, toen de hand des Doods zich uitstrekte, om zijn prooi te benaderen. Wat het meisje toen gevoeld, geleden en gebeden heeft, laat mij het stil zwijgend voorbijgaan. De volgende vier jaren vonden haar even vlijtig en zedig. Misschien iets bleeker van kleur, wat hoekiger van vormen. Maar even kalm en beheerscht, in spreekwijze en manieren. Toen kwam de boer van de Kerke hoeve, en vroeg haar ten huwelijk. Hij was groot, breed en zwaar van lichaam. Een hals had hij niet, de dikke roode kop scheen meteen op de schouders te rusten. Half dichtgeknepen lichtblauwe oogen loerden fel ter weerszijden van een onbeschrijfelijken neus. Hij ging eerst naar haar broer, en die deelde toen zijn zustertje met oprechte blijdschap mede: dat zij nu trouwen kon, niet langer dienstbaar hoefde te zijn in het huis van haar schoonzuster. En, wonderlijk. Het leek wel of er op eens geen plaats meer voor haar was. Ze voelde met bevreemding de veran derde stemming om haar heen. Er was iets van blijde opluchting, van nauw be dwongen ongeduld om haar getrouwd te zien. Ze dacht aan het vele werk, dat ze altijd zoo vlijtig en plichtsgetrouw had verricht. Aan de stapels melkteelen, die in 't fornuis moesten worden ge broeid, in het kokende water. De kelder, haar trots, die ze iedere week had gewit; de trap en de plavuizen, die ze, op haar knieën, met kokend sodawater, helder rood had geschrobd. Toen ze den karnhond in den molen zette, voor ze ging melken, 's morgens, zag ze hem aan, met een blik, als nooit voordien. Het was nog heel vroeg, maar toch had ze den zuren room al uit den kelder in de karnton gedragen. Zoodra Bello het hekje van het koeienbocht achter haar hoorde dicht vallen, bleef hij stilstaan. Ze hoorde dat natuurlijk onmiddellijk, en riep naar hem: „Bello,.... voddere zeg ik,.... allé,.... veruit!" Maar de schrandere hond, wist heel goed, dat ze nu toch haar werk niet in den steek kon laten, en bleef rustig staan, tot hij haar hoorde terugkomen met de volle emmers. Toen zette, hij zich weer in beweging. En ze kon de verwijtende woorden niet uiten, tegenover zijn vriendelijken, onschuldi- gen blik van vlijtigen hond, terwijl het bonzen en plonzen van de room in de karn, haar vertelde hoe hard hij toch werkte. Nu zou er een ander moeten komen, om haar werk te doen. Al de witlinnen graanzakken uitkoken, en wasschen en bleeken. En op de zomernamiddagen stoppen, iiï de koelte, onder den grooten noteboom. Het was immers een wedstrijd tusschen de boerinnen, op wiens wagen de helderste zakken pronkten, wanneer er graan gescheept moest worden. En de paardendekjes, die in 't najaar zoo vettig waren, dat ze eerst tweemaal moeten worden gekookt, en dan nog vier soppen vroegen. Ze dacht aan dit alles, dat haar leven had gevuld, en vroeg zich bekommerd af, hoe het gaan zou zonder haar. Maar voor haar schoonzuster scheen dit geen zorg te zijn. Niemand sprak vroolijker en uitvoeriger over het aanstaande huwelijk dan zij. Had zij- zelve eigenlijk al gezegd, dat zij wou? Hadden ze het haar wel gevraagd? Hoe dit zij. Op een helderen, winderigen najaarsdag, reed zij in de kapwagen van haar broer, met den dikken, vreemden man, naar 't gemeentehuis, toen naar de kerk, en 's avonds ram hij haar mee, naar de statige Kerke-hoeve. Volgende week vervolg. De Vrouwe van d'Oeve. of er scheen een nieuwe bezieling in den aanval gevaren. Schrijver en Goedbloed trokken er tusschen uit, de eerste be sloot met een mooien voorzet en de laatste schoot fraai in. (44) Het pu bliek begon zich nu geweldig te roeren en zag zijn aanmoedigingen beloond, toen Goedbloed kort daarop, bij een algemeenen aanval, weer uit een voor zet van Schrijver, er 54 van maakte. Het publiek was nu niet meer te hou den en de Goesche aanval evenmin. Op nieuw ging het voorwaarts, Schrijver zette langs doel, Schipper gaf den bal terug en Van Hese schoot hem in de touwen (64). Even later iets derge lijks. Schrijver zorgde weer dat de bal afgemeten voor doel kwam en Goed bloed zette het leder langs den verbluf ten H. T. I.-keeper (74). De toeschou wers waren uitgelaten! Toen nog even een sensationeel-slot, Gerritse maakte hands en de midden voor loste uit den strafschop een kogel op doel. Maar Bruel stond op de goede plaats en stopte de kei. Een paar secon den later klonk het laatste fluitsignaal van deze ontmoeting, die zoowel spelers als toeschouwers niet spoedig vergeten zullen! Veldloop te Groede. De bij den Zeeuwschen Achletiek Bond aangesloten vereeniging „O.D.I.D.A.S." te Groede organiseert op Dinsdag 26 December, tweeden Kerstdag, een veld loop over ruim 2700 m, met drie hin dernissen. Het ligt in de bedoeling, dat aan dezen wedstrijd ook niet bij den Bond aangesloten personen kunnen deel nemen, waarvoor de noodige dispensatie is aangevraagd. Ongelukken, Naar wordt vernomen is ook de 22- jarige J. D. van Suameer, die Donderdag middag bij het auto-ongeval onder Leeu warden een zware hersenschudding be kwam, zonder tot bewustzijn te zijn ge komen, overleden. 3000 KG. SUIKER IN BESLAG. Ten kantore der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen te Tilburg was men gewaarschuwd, dat vermoede lijk Vrijdagavond 'n partij suiker van 3000 kg. frauduleus van België uit in ons land zou worden ingevoerd. Onder persoonlijke leiding van den inspecteur te Tilburg zijn eenige ambtenaren er per auto op uitgetrokken en toen de verdachte vrachtauto de grens bij Baar- le zou passeeren, liet men den wagen ongemoeid omdat men niet zoozeer den chauffeur, als wel de opdrachtgevers wilde treffen. De vrachtauto werd na gereden, die in de r'chting van Ooster hout ging. Intusschen waren politie- en belasting autoriteiten gewaarschuwd om een waakzaam oog te houden op de koekfabriek der firma de H. aldaar, voor wien men meende, dat de suiker bestemd was. Men liet de auto het ter- re;n der fabriek oprijden en de balen suiker lossen en eerst toen de bestuur der van d1" auto aanstalten maakte om te vertrekken, greep men in. De gebr. de H. trof men in de fabriek aan. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt, ter-

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 7