RUWE HANDEN SPORT. Voetbal. Korfbal. HOCKEY. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. 9N0ERWUS. mmmm. INGEKOMEN ETC. In verband met de vele plaats ruimte welke deze opgaven ver gen, worden voortaan de „I n- gekomen en vertrok ken personen" niet meer in ons blad opgenomen. Voor Middelburg en voor Goes liggen de betreffende opgaven voor hen, die daarin om zake lijke of andere redenen belang stellen, kosteloos op ons bureau ter inzage. De Directie. INTERNATIONALE SAMENWERKING. EEN LAATSTE, WEINIG HOOP GEVENDE POGING. DUITSCHLAND. DE ONTHULLINGEN DER PETIT PARSIEN. ENGELAND. IERLAND. OOSTENRIJK. DE AANSLAG OP DOLLFUSS. De dader veroordeeld. DE VERKIEZINGEN. ZWITSERLAND. ROEMENIE. PARTIJEN-VERBOD. VEREENIGDE STATEN. MUITERIJ. Op een Engeisch tankschip. MILLIO ENEN-SCHADE MEER MATROZEN EN MARINE SOLDATEN. CUBA. JAPAN. IFLOÖP VERK00PIKQEÉL NURKTBER10KTEN. SMOKKELAARSLIST' ÉN BRUTALI TEIT. Eenige bekende smokxetaars uit de omgeving van Lutterade wer den nabij Lanaeken vlak voor de Ne- derlandsciie grens bij Maastricht door de Belgische gendarmen tot stilstand ge dwongen. De wagen, ?waar beladen met verboden waar, werd aangehouden, dock de bestuurders wisten nog tijdig te ont komen. De wagen werd ondergebracht in een oprit, dicht bij de gendarmerie, waar men auto en smokkelwaar veilig dacht. De smokkelaars echter overlegden, dat de kans kon gewaagd worden auto en smokkelwaar weer in bezit te krij gen. Gedurende den nacht werd de poort, we ke den overdekten oprit af sloot uitgezaagd en bij het krieken van den dag was de wagen verdwenen. Dit stukje drieste smokkelaarsbruta liteit wordt ongeveer geëvenaard door een voorval op den Smeermaeserdijk. Daar hielden de kommiezen een zwa re vrachtauto aan. De bestuurders glip ten er tusschen uit en lieten den wagen schuin over het wegdek achter, alle ver keer belemmerend. Goede raad was duur, want geen der kommiezen wist hoe een motor te be dienen. Er kwam na eenigen tijd uitkost. In een keurigen personen wagen kwam 'n heerschap aangetuft, dat veel haast had, doch welwillend zijn hulp aanbood, oio den vrachtwagen, dat hinderlijke opsta- kel, te verplaatsen. De kommiezen mochten middelerwijl den luxen wagen eens visiteeren, want de meest voorko mende menschen konden iets in het schild voeren, 't Heerschap had echter andere plan nen, want nauwelijks zat hij achter het stuur van den vrachtwagen, of deze raas de de grens over. Hoogst ontdaan kwam later op dien avond de eigenaar van de auto aan. Te Maastricht was zijn wagen gestolen en de smokkelaar had wel geschikt zijn kans gewaagd. N.A.C.Middelburg 21. De groen-witten hebben gisteren in Breda weer een nederlaag te boeken gehad. Aan het verslag van den wed strijd, in. den „Maandagmorgen" ontlee- nen wij; Balcontrole, samenspel en spelopvat ting waren bij de Bredanaars heel wat beter dan bij de gasten, die de kleine nederlaag deels danken aan hun gewel dig op den bal zitten en deels aan hun keeper Vijgeboom, die vooral na rust uitstekende keeperstalenten toonde. 't Begin is geheel voor N.A.C., dat duchtig op het Middelburg-doel ope reert, maar daar een paar stevige en trapvaste achterspelers vindt, zoodat succes voorloopig uitblijft. Bij de Zeeuw- sche aanvallen, toont de NAC-achter- hoede soms onzekerheid in ieder geval minder vertrouwen dan we gewend zijn. Bij een NAC-aanval schiet Kools hard op doel. Vijgeboom grijpt mis, doch de lat redt, Piederiet is er echter bij en geeft NAC de leiding 10. Als even later aan de overzijde Vogel, v. d. Lin den passeert verwachten we den gelijk maker, maar Vogels schot faalt. Een gelijk opgaand spel ontwikkelt zich nu en aan beide zijden blijven goede kansen onbenut. 't Is bij NAC Piederiet, die onophou delijk gevaar brengt, bij de Zeeuwen munt Vogel uit, doch spoedig geniet hij een speciale bewaking. Hoewel de thuis club zich vóór rust nog eens extra in spant en Vijgeboom volop werk krijgt, komt rust met onveranderden stand. Reeds direct na rust weet Vogel als Vermeeren mist, de partijen op gelijken voet ie brengen. De vreugde is echter van korte» duur, want als Piederiet snel op brengt en voorgeeft vangt v. Bers op, geeft door aan de Graaf, die hard den vallenden Vijgeboom passeert 21. Mid delburg forceert dan een corner, ech ter zonder succes. Aan de overzijde stompt Vijgeboom vallende een hard schot van de Graaf uit z'n doel. Als aan de overzijde Vogel en Lein- se door de verdediging zijn, verwachten we den gelijkmaker, maar de Zeeuwen weten v. Wijmeren niet te passeeren. Weer iS NAC aan de overzijde, een' hard schot van de Graaf kan Vijgeboom val lende niet voldoende wegwerken, Kools ,omi {°el°open. maar de Middelburg- oelman werpt zich opnieuw voor de voeten van Kools en grijpt het leer weg, een zeker doelpunt voorkomend, De overige uitslagen in afd. IV zijn: lste Klasse. M.V.V.^Willem II 6—2. BleijerheideB.V.V. 40. NoadEindhoven 01. 2e Klasse A. Vlissmgen—Axel 4—2. R.B.C.Breda 41, 1 erneuzenAlliance 40, Herede Baronie 20. 3e Klasse A. IJzendijke—Breskens 1—4. Voor de eerste bekerronde noemen wij nog: Zeelandiade Zeeuwen 42. HulstOranje 00. Zondag hadden óp het sportterrein „Houtrust" te Kortgene twee wed strijden plaats. De eerste wedstrijd had plaats tusschen Blauw-Wit I van Wi's- senkerke en Zonnemaire I. Eerstgenoem de won de beschikbaar gestelde pla quette met 10. De tweede wedstrijd was tusschen D. V. O. I van Kortgerië en Zonnemaire I. De prijs was een sierschiid. Dë wed strijd eindigde met een gelijk spel 22, Het sierschiid is vriendschappelijk aan de gasten gegeven. D.O.S.Madjoe I 43. SportiefMadjoe II 0—3. MiddelburgDelftsche studenten Hockey Club 46. Motto: De achterhoede is als een zeef. Voor de eerste ronde van den Tres- lingbeker krijgt Middelburg de Delftsche studenten te gast. Al dadelijk voor den aanvang blijkt 't geheel andere karakter dat de bekerwedstrijden onderscheidt van de Competitie dito's, en ook het andere karakter van de tegenstanders. Nu is't hockey om te hockeyen, geen hockey om persé te winnen. Zijn we sterker, dan winnen wij tevreden; zijn we zwakker dan verliezen wij gelaten. Het is gezond, zoo'n partijtje draven en sjouwen, en 't is eèn kosteloos spel. Mocht ook de geest in de Zuidelijke competitie wat meer overeenkomen met deze in het westen veel meer gebruikelijke mentalitit; het zou spel en sportieviteit ten goede ko men. De studenten betoonen weinig haast en er valt als gewoonlijk veel te zoeken. Auto's die te laat arriveeren, spelers, die van achter biljart en erwtensoep weggestuurd moeten worden, koffers, en, last not least, broeken, waarin ten slotte na veel misbaar nog voorzien kan kan worden. De wedstrijd zelve vertoont een gelijk opgaanden strijd. Iedere ach terstand wórdt onmiddellijk ingehaald* met de rust is het 33. Een Delftenaar roept in het heetst van den strijd: ,,De achterhoede is als een zeef". Inderdaad, het 10-tal goals bewijst dit. Bij Middelburg ontbreekt de links back, en al wordt hij verdienstelijk ver vangen, het verband in de verdediging is zoek. De Delftsche achterhoede mist vooral in het begin de gemakkelijkste ballen en laat steeds de fiksche midvoor voorbij draven. Beide voorhoedes zijn goed. De eindstand is 44 en de strijd wordt met 2 maal 7 y minuut verlengd. In de laatste zeven en halve minuut zakt Middelburg af en de Delftenaren ont futselen hen snel twee goaus, alsmede de overwinning. Bij Delft is de linksback, bij Middel burg de rechtsback het beste. De Mid- delburgsche halfs herstellen zich nog niet snel genoeg. Beide voorhoedes zijn goed en snel; Delft stopt zeer goed; bij Middelburg verdeelen de midvoor en linksbuiten de goals. Ware Middelburg compleet geweest, waarschijnlijk hadden de gastheeren ge wonnen. Nu echter de beide achterhoe des zijn als een zeef Woensdag 29 Nov. v.m, 11 uur na mens'Ged. Staten: 't aanbrengen en onderhouden beplantingen langs den Prov. Weg BiggekerkeZou- telandeWestkapelle Zie Midd. Crt. van 15 Nov. '33. Woensdag 6 Dec. des voorm, 11 u. geb. Prov. Bestuur te Middelburg: het vernieuwen en onderhouden, verf-, behang- en glaswerk, kunst werken aanlegplaatsen enz. be- hoorende tot het kanaal door Walcheren. Raming le perc. 3400; 2e perc. 500; Massa 3900. Zie Staatscrt, 4 Nov, '33. Wo ens dag 13 Dec. v.m. 11 uur geb. Prov. bestuur te Middelburg: het onderhoud der Rijkswegen op Zuid-Beveland, behoorende tot de Rijkswegen in de prov. Zeeland, gedurende 1934. Raming 17.540. Zie Staatscourant 14 Nov. 1933. Aan de universiteit te Amsterdam siaagde vqor het examen Geschiedenis M.O.. de heer A. van Uxem te Gr o e d een of anderen nat.-socialisf over den brengen op 85.000 matrozen en 17v000 aanslag heeft gesproken, waarop verd. marinesoldaten. ■ontkennend antwoordde. De verdedigerS>wanson motiveert dezen maatregel 'constateert dan, dat de aanslag niet met d.en onzekeren internationalen itop- door nat,-socialisten is geïnspireerd,. "stand, de twijfelachtige vooru tzichten ,'-0 CO AIV.t r- "er ontwapeningsconferentie en de SPANJb. noodzakelijkheid de nieuw gebouwde oorlogsschepen te bemannen. rrv Op de Zaterdag door Henderson bij eengeroepen vergader ng der vier mo gendheden waren aanwezig, voor Enge land de minister van buitenlandsche za ken, sir John S mon en de onderstaats secretaris Eden; voor Frankrijk de mi nister van buitenlandsche zaken Bon cour en Massigl' voor Italië Di Sorangna en admiraal Ruspoli; voor de Ver- eenigde Staten de gezant te Bern Wil son, de hoofdrapporteur Benesj, de secretaris-generaal van den Volkenbond Avenol en de directeur der Qntwape- ningsafdeeling Aghuides. Na afloop der besprekingen werd aan de pers 'n veel-weinig zeggend com muniqué verstrekt, waarin o.a. wordt gezegd, dat de voorzitter 'n algemeen overzicht gaf van den toestand en daarbij wees op het besluit der hoofd- comm'ssie van Juli, omtrent de nood zakelijkheid om 'n gemeenschappelijke breeden grondslag te vinden, voordat de tweede lezing zou plaats hebben van de Engelsche ontwerp conventie. Nadat ieder der vertegenwoordigers zijn stand punt had uiteengezet, werd besloten de conferentie tot den volgenden dag té verdagen. Uit verdere mededeelingen aan de pers gedaan viel af te leiden, dat de gedelegeerden op hun eenmaal ingeno men standpunt blijven staan. De Fran- sche en Engelsche ministers van buiten landsche zaken zouden Maandagavond Genève weer verlaten daar hun aanwe zigheid elders noodig is. Het tweede gedeelte van het pro- ces-v, d. Lubbe is Zaterdag beëindigd, zonder dat eenige verandering van be- teekenis is bereikt. A.s. Donderdag volgt nu voortzetting te Leipzig. Om sterker te staan heeft de Duitsche regeering thans de Fransche om bemid deling verzocht, om inzage te verkrijgen van de door de Petit Parisien gepubli ceerde documenten of van de gegevens De Duitsche regeering stelt zich n.I. op het standpunt dat, zooals het opsporen van valsche munterswerqplaatsen van internationaal belang is, dit ook geldt ten opzichte van valsche documenten. Het aan het licht brengen van dergelijke intriges is derhalve in het algemeen be lang. Het moet thans worden afgewacht, of het blad zijn beweerde documenten aan de Fransche regeering zal voorleggen. Tengevolge van een ernstige ont ploffing in de Grassmoor mijn bij Ches terfield, Midden-Engeland, zijn Zondag ochtend 18 mijnwerkers bedolven. Vier zijn gered; de overige veertien kwamen om het leven. De oorzaak van de ont ploffing is nog niet vastgesteld. De Valera is door de nationalisten in het Noord Iersche kiesdistrict South Down candidaat gesteld voor de a.s. ver kiezingen in Ulster. De Valera's candi- daatstelling beteekent, dat de Valera's partij, de Fianna Fail, actief aan de Noord-Iersche verkiezingen zal deelne men. Rudolf Dertil is door de Weensche rechtbank tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens den bekenden aan slag op bondskanselier, dr- Dollfuss. Uit het verhoor bleek wel de zieke mentaliteit van den dader. Wanneer hem naar de motieven van zijn daad wordt gevraagd, weidt hij uit in lange beschouwingen, die van zijn jeugd uitgaan. Hij was met geestdrift lid der Heimwehr geworden en later ook met vreugde soldaat. Maar spoedig kreeg hij den indruk, dat het leger werd mis bruikt, om partijbelangen te bescher men, Bijv. op 1 Mei, toen de sociaal-de mocraten een opmarsch wilden houden en daarin verhinderd werden door de Christelijk socialen, die de hulp van het leger inriepen. Op de vraag, of hij den bondskanse lier heeft willen verwonden, antwoordde verd., dat hij dat aan het noodlot heeft overgelaten, maar dat hij ook niet het doel heeft gehad. Dollfuss te kwetsen. Het spijt hem, dat hij iemand pijn heeft gedaan, maar over de daad zelf kan hij geen berouw hebben, daar hij niet an ders kon. De verdediger vroeg nog, of Dertil met Zondag werden in Spanje verkiez n- gen gehouden voor het parlement. Het officieele resultaat zal waarschijn lijk niet voer D nsdag bekend worden, daar de telling dér stemcijfers met groote moeilijkheden gepaard gaat. Volgens de tot dusver bekend gewór den resultaten, kan echter een verschui ving naat rechts verwacht worden, doordat de soc alisten een aantal zetels hebben verloren. Lerroux is in ver scheidene kieskringen gekozen. In Catalon heeft de Cambos-partij, de gematigde radicalen, de meerderheid over de aanhangers van Macias behou den. Over het algemeen is de verkiezing rustig verloopen. In een der wijken van Sevilla gelukte het den communisten eenige uren een straat te bezetten, daarna werden zij echter door de pol'tie verdreven. In verband met het optreden der communisten bij de verkiezingen in Spanje wordt nog gemeld, dat zij in Pueblo de C'lleto de wacht van de gendarmerie binnendrongen en elf po litiebeambten gevangen namen. Nadat versterking was gearriveerd gelukte het een einde te maken aan het optreden der communisten. Geheel zonder incidenten verliep 't niet. In de eerste plaats in Madrid zelf, ging 't hier en daar nogal warmbloedig toe, o.a. in de wijk Chambery, waar de po- lit'e slechts met groote moeite er in kon slagen een persoon die stemmen kocht tien pesetas ten gunste der rechter par tij, aan de menigte te ontworstelen, die hem wilde lynchen. Deze persoon en nog zes andere, die stemmen verkochten, werden gearre steerd. Het schijnt, dat meer dan 80 percent der kiesgerechtigden hun stem hebben uitgebracht. Te Montellano zijn de telegraaf- en telefoonlijnen doorgesneden. Te Sevilla had een hevige botsing plaats tusschen aanhangers van rechtsche partijen en communisten, waarbij met revolvers werd geschoten. Twee personen werden gewond. In Aljacen in de streek van Merida werden een persoon gedood en vijf gewond. Te Bilbao werd tijdens een politieke vechtpartij een aanhanger van rechts gedood. Gedurende October is het aantal werkloozen weer gestegen. Op 31 Octo ber bedroeg het 56.399 tegen 49.140 in September en 58.127 in October van het vorig jaar. Naar uit zeer goede bron wordt ver nomen heeft de nieuwe liberale regee ring besloten reeds zeer binnenkort, waarschijnlijk Zaterdag of Zondag, de nationaal socialistische organisaties in Roemenië o.m. de beide partijen der rechterzijde IJzeren Garde en Liga voor de Verdediging der Christelijke Cultuur te verbieden. De staalcode wordt tot 30 Novem ber 1934 verlengd. De staalindustrie had, had zooals gemeld, verlenging ge vraagd tot 31 Mei a.s. Een ernstige muiterij heeft Zondag avond plaats gehad op het 7500 ton me tende Engelsche tankschip „Clan". Bij de aankomst in San Pedro in Californië bestormden 33 Chineesche matrozen de commandobrug en eischten loonsverhoo- ging, waarbij zij den kapitein en offi cieren met messen en ijzeren staven be dreigden. Het gelukte den officieren de aanvallers met revolvers te bedwingen, totdat de politie arriveerde en alle mui ters arresteerde. De schrijfster Grace Williams heeft Zaterdag tegen de opera-zangeres Mary MacCormick, de gescheiden echtgenocte van prins Mdivani, een eisch tot schade vergoeding van 1,000,001 dollar inge-' diend omdat de zangeres haar een oor vijg had gegeven op haar redactie-bu rau naar aanleiding van een publicatie over de tot dan toe geheimgehouden echtsche ding. Miss Williams eischt 1 dollar voor vergoeding der werkelijke schade en.... 1,000.000 dollar als schadevergoeding voor de ondergane beleediging. De Aonerikaansche minister van ma r'ne, Swanson, heeft het departement van de Schatkist verzocht de noodige crediêten toe te staan tot uitbreiding van de zeemacht met 5300 matrozen en 2000 marinesoldaten, teneinde het totaal effectief der Amerikaansche marine te AMERIKA, P.UELA?;-^ EH JAPAN. Siatioiieering Van eskaders bij Wladiwostok. 'n verband met de., Jcrvatting' 'der be dekkingen tusschen Lui land "en d'i Ver. Staten doen te Charbirri geruchten de rónde, dat de in het Verre Oosten. statiofieerde eskaders der Amerikaan sche vloot ter bescherming van', den Aniërikaanschen handel, naar Wfidi- wösiok gedirigeerd z(ê.le» -vér den. Vol getis andere ''■geruchten' ztfü de Soviet-regfeering den Ver. Staten Je ónt- Initipg var. Noord-SachaÜr hebben aan- g'ebodeh. V an dé zijde van liet Japs departement van bui Ier. lands ene zaken wordt naar aanleiding van deze geruch ten verklaard, dut cle voor Washington bestemde ambassadeur der Sovjet- regeering Trojanowsky, een te goed kenner van Japan is, om een. dergelijke ontwikkeling toe te laten. Indien de geruchten juist zouden zijn, wat nog ten zeerste betwijfeld moet worden, zou Trojanowsky zonder twijfel weten te verhinderen dat de ver wezenlijking van een concentratie van Amerikaansche oorlogsschepen te Wla diwostok en van den verkoop van Noord-Sachalin aan Amerika, zou kun nen geschieden. Zooals bekend was Trojanowsky ver scheidene jaren ambassadeur der Sowjet- Ur.ic te Tokio. Zondag werden in de zakenwijk vón Havanna vijf bomaanslagen ge pleegd. Bij een dezer aanslagen werd 'n man gedood. Een aantal zakenhuizen werd ernstig beschadigd. Een afdeeling troepen is te Santiago de Cuba inge scheept ter onderdrukking van den op stand in de provincie. Het Japansche s.s. „Hano Maru" is gezonken. De 28 koppen tellende be manning is verdronken. (Ingez.' Med.) De Rijkswaterstaat heeft het wijzi gen van 18 meerstoelen in de buitenha ven van het kanaal door Zuid-Beveland te Hansweert gegund aan den heer J, Blijlevens te Geertruidenberg voor 8254. De heer J. F. Barth te 's-Gravendeel zag zich het onderhoud van de tramweg havens aan 't Zijpe gedurende de jaren 1934, 1935 en 1936 toegewezen voor 3084 per jaar. Rotte rdam, 20 Nov. Op de vee markt van heden waren aangevoerd: 503 vette runderen, 290 vette kalveren, 1330 schapen en lammeren, 861 var kens.. Prijzen voor vette koeien: le kw. 55 58, 2e kw. 4852, 3e kw. 3036; kalveren: le kw, 8595, 2e kw. 70 76, 3e kw. 4655; schapen: 38, 35, 30; stuksprijzen: 18, 14 en 8; lammeren: 40, 36, 33, stuksprijzen: 15, 13 en 8; var kens: 38, 36, 33, zouters 3328. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon: van blauw 1450 kg. prijzen 4555; van Hollandsch geel 2000 kg, prijzen 4555. Aanvoer slechts langzaam geruimd. Lijnzaad: voer 57, blauwbloei 8 9, witbloei 79. Mosterdzaad: geel 1013, blauw maanzaad 1719, kar- wijzaad 2729. Aardappelen: Westl. ronde zand 5 cent, Zeeuwsche blauwe en bonte 3.00 3.30, Zeeuw. Eigenheimers 2.25 2.40, blauwe 2.402.50, Brielsche 2.40 2.70, alles per hl. Binnenlandsche granen: gerst (Che valier) 45, wintergerst 3.754.25, haver 5.506.00, erwten (kleine groe ne) 810, schokkers 1214, bruine boonen 8.509.50. Buitenlandsche granen: la Plata mais disponibel 1,121.16; Donau Galfox disponibel 1.15.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 3