f ZEEUWSCH TECHNISCH INSTITUUT HANDEL EN NIJVERHEID. BURGERLIJKE STAND. BUITENLAND. DUITSCHLAND. RUSLAND. OOSTENRIJK. VER. STATEN. HARKTBERBHTEH. ISwt I V VERTROUWENSPOSITIE Wij zoeken 18 cent per 2) ons. 18 cent per 7 stuks. 18 cent per 2 ons. Centrale opleiding voor Auto-Monteur. De eerste aanval is voor Middelburg, doch v, Ti-burg redt door weg te trap pen- Noad beantwoordt deze attaque met een dito, doch Franken staat bui tenspel. Vogel weert zich geducht en nadat een strak schot van hem is naast gegaan, opent hij op de hierboven reeds genoteerde manier de score. 10. Dat schijnt de blauw-gelen wat al te bar en fanatiek vallen zij onophoudelijk aan. We zien eerst een fermen voorzet van Tooten weggekopt door J. Leijnse, ter wijl kort daarop een moeilijke bal door Janssen afgevuurd, door Vijgeboom wordt gestopt. Remijn staat zijn verde diging goed ter zijde en werkt met suc ces tegen de telkens terugkeerende No- adstormlinie. Dirkse krijgt een reuzekans om te doelpunten, doch zijn schot is zoek, ter wijl Vogel's doorbraak in dezelfde mi nuut door Van Tilburg onschadelijk wordt gemaakt. Tooten krijgt de kans van den dag om gelijk te maken, wan neer hij alleen voor den Middelburg- doelmond komt te staan; Vijgeboom maakt het hem daarbij nog gemakkelij ker door op zijn doellijn te blijven, doch de Tilburgenaar schiet erbarmelijk naast. Na den doelschop is de bal weer terug in het strafschopgebied, 't is er een mastbosch van beenen, de groen-witte defensie zit even in de knijp en Janssen passeert Remijn om daarna ook Vijge boom den bal het nakijken te geven. 1—1. Dit gaf den gasten nieuwen moed. Een corner op het Middelburg-doel wordt de groen-witten bijna noodlottig, wanneer Oprinsen van verren afsand op den lat kanjert en Middelburg op het nippertje kan wegwerken. P. Ploegaert verwisselt nu van plaats met zijn broer, terwijl even naderhand Reijnhoudt en Dirkse ook ruilen. Uit een goed opgezetten aanval zet de linksbuiten der gastheeren voor, Vo gel raakt in duel met Van Pelt, doch Fr. Leijnse maakte hier gretig gebruik van om het leer achter den oud-internatio naal te deponeeren. 21. Hierna wordt gepauzeerd. Na de hervatting treedt Noad over rompelend op. Leijnse en Geelhoed ver- toonen een kleine inzinking, doch in laatste instantie is ook Vijgeboom nog op zijn post om het gevaar te keeren. Aan den anderen kant centert Vogel den bal uit een corner naar Merk, doch deze faalt. Bij een botsing tusschen J, Leijn se e® Remmers moet laatstgenoemde het veld verlaten. De linkervleugel der be zoekers wordt uiterst gevaarlijk en P. Ploegaert en Geelhoed hebben nu han den vol werk. Remijn stuwt zijn voor hoede prachtig op. Met verre schoten gaat de bal naar de vleugels, doch v. Pelt en Jansen zijn onvermurwbaar en streng bewaken zij Vogel, zoodat zijn ge raffineerde doorbraken tot een minimum beperkt blijven. We denken hem uit een diagonalen voorzet van Fr. Leijnse de score te zien verhoogen, doch door den vaart stuit het leer op zijn schoen af, waardoor v. Tilburg gemakkelijk kan in grijpen. G. Ploegaert valt uit en Janssen neemt zijn plaats in. Het geluk komt bij den Noadaanval, Hazendonck geeft een verren voorzet, die de linksbinnen onberispelijk benut. 22. Allengs verstrijken de minuten. Beide partijen gooien hun laatste krachten in den strijd. In deze periode ziet Kapteyn het bovenbedoelde penaltygeval over 't hoofd. Toch denken we Middelburg als nog de leiding te zien hernemen, wan neer Vogel, Janssen (M'burg) den bal voor de voeten kopt, doch laatstgenoem de pingelt te veel, waardoor een schier onverbeterlijke kans om te doelpunten verloren ging. Middelburg zet nog even de tanden op elkaar, doch de tijd is ver streken en Kapteyn commandeert inruk ken. HansweertGoes I 05. Goes is op den weg der zege voort gegaan en wist met niet minder dan 50 welverdiend van Hansweert te winnen. De rood-witten waren regelmatig in de meerderheid. Anderzijds werkte echter het zware veld niet mede, om het spel tot zijn recht te laten komen en was de thuisclub nogal eens onfortuinlijk met haar aanvallen. De score is geopend door den Goe- schen rechtsbuiten, Schipper, en van de vier hierop volgende doelpunten namen v. d. Klooster en Goedbloed er elk twee voor hun rekening. De overige uits'agen in afd. IV zijn: EindhovenM.V.V. 41. Longa—P.S.V. 1—4. BleijerheideWillem II 01. B.V.V.N.A.C. 2—0. 2e Klasse A. De BaronieBreda 31. HeroTerneuzen 42. T.S.C.—R.B.C. 1—0. DoskoAxel 50. 3e Klasse A. Terneuzen 2de Zeeuwen 02. BreskensZeelandia 2 50. Vlissingen 2Hulst 21. 3e Klasse B. R-C.S.Zierikzee 22. Zondagmorgen vond te V e e r e vee?'hl v°etbalwedstrijd plaats op het veel besproken terrein aan den Zandijk- 7 u ^®gVi?nT^el tuss°hen Veere I en Zeelandia III. De einduitslag was negen tege® drie voor de gastheeren. Mej. Jenny Kastein geklopt. Bjjj êe openingswedstrijden in het her bouwde Heiligeweg-bad te Amsterdam heeft mej. Hessel, Jenny Kastein op den 400 m schoolslag geklopt. Deiters (Keu len) won den 100 m vrijen slag voor heeren. Steunmaatregelen ten behoeve der Haringdrijfnetvisscherij. Van bevoegde zijde wordt aan de Msb. medegedeeld, dat de voorbereiding van de steunmaatregelen ten behoeve van de haringdrijfnetvisscherij thans zoo ver ge vorderd is, dat binnen eenige dagen de getroffen regeling in werking zal kunnen treden. Ingevolge deze regeling stelt de Re geering een rentedragend crediet tot een maximum van 750.000 ter beschikking van de stichting voor Nederlandsche ha ring visscherij, welke uit dit crediet aan reeders in Nederlandsche haringvissche- rijen, die bij de stichting zijn aangeslo ten, gelden ter leen kan verstrekken tegen eigendomsoverdracht van haring, welke onder den Engelschen wal gevan gen is en aan den publieken afslag de vastgestelde minimumprijzen niet kan opbrengen. De in eigendom overgedragen haring mag alleen door de Stichting worden verkocht. Door een commissie worden de minimum verkoopprijzen vastgesteld. Naar het blad vernam, hebben pl.m. 90 a 95 pet. van de haringreeders zich bij de nieuwe stichting aangesloten. Tenslotte kan nog worden medege deeld, dat ingevolge de Landbouwcrisis- wet, bij beschikking van den minister van Economische Zaken aanvoer van haring verboden is buiten het tijdvak, liggende tusschen den datum van deze beschikking en een door den minister te bepalen datum. RIJKSDAGVERKÏEZING EN REFERENDUM. 95 pCt. zei: Ja. Hitier spreekt van een weergaloos gr eet e overwinning. Het volledige voorloopige officieele eindresultaat der Zondag gehouden ver kiezingen voor den Duitschen Rijksdag en over de politiek der regeering luidt: Vóór het referendum: uitgebrachte stemmen 43.439.046. Kiesgerechtigden 45.127.969. Ja: 40.588.804 stemmen (95.1 pCt.) Neen: 2.100.181. Ongeldig 750.061. Voor de Rijksdagverkiezingen: uitge brachte stemmen 42.975.009. Kiesge rechtigden 45.127.969. N. S. D. A. P. 39.626.647 (660 zetels). Ongeldig waren 3.348.362 stemmen. In het geheele Rijk heeft de verkie zingsdag plaats gehad bij groote deelne ming der geheele bevolking. Tot het middaguur hadden in vele plaatsen reeds 70 en meer der kiezers him stem uitgebracht. In alle steden en dor pen werd druk gevlagd. Naar aanleiding van dezen uitslag heeft Hitler in een oproep tot het Duit- sche volk dank gebracht. ,,Ik dank de millioenen volksgenooten uit een overvol gemoed voor de in de geschiedenis eenige uitspraak ten gunste van een werkelijke vredesliefde, doch eveneens voor onze eer en onze eeuwige gelijke rechten. Mijn medewerkers en ik willen echter, daardoor opnieuw gesterkt, onverdroten onze plichten blijven vervullen," In een aparte oproep aan de N.S.D.A. P., die, gezien den uitslag, nu vrijwel de heele bevolking althans het over- grootste deel geacht kan worden te omvatten, zegt de Führer: „Nationaal socialisten, partijgenooten! Een onver gelijkelijke overwinning is bevochten, 't Duitsche volk dankt U in de eerste plaats voor Uw altijd geloovende trouw, Uw nimmer verzwakkenden arbeid. Mannen van onze organisaties en onze propa- ■ganda van S.A., S.S. en S.T., Gij hebt gesteund door de activiteit van onze jeugd, onze vrouwen, tallooze partijge nooten en onze pers in vier weken tijds iets reusachtigs gepresteerd. De weer- galooze grootte van onze overwinning is voor U allen de grootste dank. De red ding van het Vaderland zal eens Uw 'loon zijn," De Parijsche pers bespreekt uitvoerig het resultaat van de Duitsche verkiezing en van de volksstemming, en wijst voor al op de betrekkelijke waarde van den inderdaad op het eerste gezicht over weldigenden uitslag, gezi enden druk die met alle mogelijke middelen is uitge oefend op het kiezerskorps. Des te bewonderenswaardiger achten verschillende bladen den moed van de 2 millioen kiezers, die zich door eventu- eele terreurbedreiging niet hebben laten afschrikken, en tegen durfden stemmen De (Londensche) „Time s" schrijft, dat er geen twijfel kan bestaan, of de meerderheid van 't Duitsche volk is vrij willig naar de stembus gegaan, om haar stem uit te brengen voor vrede, eer en gelijkberechtigheid. De „Daily Express" schrijft, dat nooit in de geschiedenis, een volk zich de politiek van zijn leider op zoo volle dige wijze tot zijn eigen politiek heeft gemaakt, dat geen land ooit een meer derheid van 90 pCt. achter zijn regeering heeft gekregen, in een tijd van bittere crisis, waarin overal de economische on tevredenheid haar hoogtepunt heeft be reikt Verschillende Weensche ochtend bladen schrijven zuur-achtig, dat het volgens particuliere in.ichtingen uit Duitschland vaststaat, dat, in geval van werkelijk vrije en geheime verkiezingen, de lijst van Hitier nog niet de helft van het totaal aantal uitgebrachte stemmen op zich vereenigd zou hebben. HET VATICAAN EN GöRING. Volgens berichten uit de Vaticaan stad, zal de Heilige Stoel een protest in dienen bij de Duitsche Rijksregeering in verband met de verkiezingsredevoering van Göring, waarin hij de Katholieken „Zwarte mol'en" noemae en er aan toe voegde, dat de katholieke ambtsbeklee- ders in Duitschland gedurende 14 jaar de preekstoel en biechtstoel gebruikt hadden ter uitoefening van pressie waar dit slechts mogelijk was. Deze rede was door de radio uitgezon den, was gehoord door de leden van het pauselijk hof, die onmiddellijk dienaan gaande rapport uitbrachten aan den Paus. In verband hiermee wordt er op gewe zen, dat bij zijn bezoek aan Rome reeds een audiëntie bij den Paus aan Göring was geweigerd. EEN VONDST VAN AMUNDSEN. De Russische Academie voor Weten schappen deelt mede, dat een Russische Poolexpeditie in de nabijheid van het Alexi-eiland een aanteekenboek heeft gevonden van den Poolonderzoeker Amundsen, met den datum 20 Mei 1919. De aanteekeningen zijn in het Noorsch en houden een beschrijving in van ver schillende onderzoekingstochten in het Poolgebied. EEN RUSSISCHE „ZEP." De Sowjetregeering heeft besloten tot den bouw van een nieuw groot lucht schip met een inhoud van 60.000 kub. meter. De bouw zal geschieden met medewerking van den Italiaanschen ge neraal Nobile. Les extrêmes. TOCH EEN S.D. BETOOGING. De Oostenrijksche sociaal-democra ten hebben zich gister noch door de af kondiging van een standrecht, noch door verboden laten afschrikken met het ge volg, natuurlijk, dat ze telkens met den gummistok uiteen werden gedreven. 225 Personen werden gearresteerd, o.a. de secretaris der socialistische ar beiders internationale te Ziirich. Deze werd echter later in vrijheid ge steld. AMERIKA EN RUSLAND. Zoo vlot gaat 't niet! De Amerikaansch-Russische onder handelingen schijnen, afgezien van hei verschil van meening omtrent de Ke renskischulden. op nog andere moeilijk heden te stuiten. Roosevelt heeft Litwinof althans laten weten, dat de regeering der Vereenigde Staten vóór de officieele erkenning der sovjet Unie de voornaamste verschilpun ten tusschen de beide staten geregeld wenscht te zien. „Dit is tegengesteld aan de tot nog toe gevolgde politiek der sovjetregeering, die „Eerst erkenning, daarna onderhandelingen" a. h. w. tot devies heeft. De onderhandelingen zijn tijdelijk af gebroken. LANGZAAM NATTER. Alcohol-commissaris heeft 'n verorde ning uitgevaardigd, waarbij in de bars, de z.g. salons, uitsluitend bier mag wor den getapt. Voorts is aan alle instellingen met vergunning het verkoopen van alcoholi sche dranken buitenshuis verboden. In den kleinhandel is de alcoholver koop, naar het voorbeeld van Canada beperkt tot drie flesschen. De belasting op den verkoop zal be dragen 25 c. voor spritualia, 10 c. per kwart gallon voor mousseerende wijnen, 10 c. per gallon voor niet mousseerende wijnen. Verkoop aan personen onder de 18 jaar is niet geoorloofd. Kortgene. Van 310 Nov. Ondertrouwd: A. C. Francke, 25 j., te 's-Heer Arendenskerki en M. A. Noordhoek, 20 j. Overleden: J. Bouterse geb. Mesman, 75 j. vrouw vein G. Bouterse, Colijnsplaat. Ondertrouwd: A. Dey, 28 j. en N. C. Brakman 21 j, te Nieuw en St. Joosland. Oost- en West-Souburg. Van 17 November 1933. Ondertrouwd: P. Verhoeff, 23 j. en C. de Bree 20 j. Bevallen: J, van Sluis geb. van Ge- mert z. Overleden: C. van den Broeke 66 j„ vrouw van J. Janse; J. Poortvliet 53 j. Breskens. Van 5 tot en met 11 Nov. Ondertrouwd: A. I. Versprille, 26 jr. j.m. en J, Smoor, 28 jr. jd. J. den Dek ker 30 jr. j.m. en M. C. de Jonge 28 jr jd. Goies, 11 Nov. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Kleine veiling appels. Goudreinetten 615, Notarisappels 12, Zure Bellefleur 510, Salomé 56, Zoete Amgaard 910. Zoete Campag- ner 3, Hollandsch Zoet 4, Afval- en Kroetappels 13, alles per 100 kg. Peren: Doyenne du Course 35, Idem d Alimon 712, Gieser Wildeman 47, Kleiperen 37, alles per 100 kg. Diversen: Mispels 46 per 100 kg. Honing 0.40 per flacon. Chrysanten 11 '3 ppr 100 bos, idem 1112 per 100 pot Hazen 1.162.10, Fazanten 0.30 0.60 beiden per stuk. Rotterdam, 13 Nov. Op de vee markt van heden waren aangevoerd: 550 vette runderen, 307 vette- en graskalve ren, 1329 schapen en lammeren, 927 var ken. Prijzen voor: vette koeien: le kwal. 5558, 2e kw. 4652, 3e kw. 3136; ossen: le kw. 5054, 2e kw. 4046, 3e kw. 3238; kalveren: le kw. 90100, 2e kw. 7585, 3e kw. 5060; schapen: le kw. 40, 2e kw. 36, 3e kw. 32, per stuk, 19, 15, 9; lammeren: le kw. 42, 2e kw. 37, 3e kw. 34, per stuk 16, 14, 8; varkens: le kw. 39, 2e kw. 37, 3e kw. 34, gezouten 3230. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon: van blauw 800 kg, prijzen 4050; van Hollandsch geel: 3500 kg, 4555. Iets meer animo. Lijnzaad: voer f 57, zaai blauw- bloei 810, witbloei 89, geel mosterd zaad 1012, blauw maanzaad 1718, karwijzaad 2729. Aardappelen. Westlandsche kleine ronde 5 ct. per kg; Zeeuwsche blauwe ën bonte 33.30, Zeeuw. Eigenheimers 2.25—2.40, blauwe dito 2.402.50, Briel- sche 2.40—2.75, alles per hl. Binnenlandsche greinen: gerst cheva lier 44.50, wintergerst 3.503.75, ha ver 56, erwten, kleine groene, 8.50 10, schokkers 11.7513,50, bruine boo- nen 89. Buitenlandsche granen: La Plata mais disp. 90, Donau Galfox disp. 88. Middelburg. Van 1013 Nov. Overleden: J. Melis 72 j. geh. met W. Joziasse. Goes. Ondertrouwd: M. A. Barentsen, 29 j. jm. te Middelburg en S. M. Roddenhof 26 j. jd.; C. Verdaasdonk, jm. 25 j. en M. Koen, jd. 23 j. Bevallen: J. Beenhakker, geb. Hoek man, te Kapelle, d. Overleden: A, Beenhakker, 1 d. Wemeldinge. Van 611 November. Overleden: W. Glas, 69 j. wede. van J. Walrare. Ondertrouwd: CHRISTIAAN CORNELIS BRAKMAN, Edisonstraat 70, Eindhoven, en HENDRIKA DE VRIES, Beukenlaan 15, Eindhoven. Huwelijksvoltrekking Donderdag 23 November a.s. N, en St. Joosland, Nov, 1933. .(effS ggÉ flOT Ml W 1 gÉÉ? 1 Voor de vele en treffende be wijzen van belangstelling, onder vonden op 6 November 1.1., betui gen wij onzen hartelijken dank. A. BEAUFORT. P. BEAUFORT—JANSE. Middelburg, 13 November 1933. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blij ken van deelneming ondervonden na het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ADRIANA NIEUWENHUIZE, Wed. van C. Poelman. Uit aller naam, D. POELMAN. Middelburg, 13 November 1933. Kostelijke Ringers' chocolade en nog iets, gevormd tot een knappend stukje toast. een betrouwbaar persoon, voor wien een filiaal wordt opgericht in zijn woon plaats en ruime omgeving. Sollicitanten zouden onder leiding van de directie in het b ij zonder voor de goederenverdeeling (geen winkel) in hun district moe ten zorgdragen. Tegenwoor dig beroep kan aangehouden worden. Blijvend inkomen van 150.- tot 200.- per maand. Soli, met bijvoeging gefr. enveloppe lett. A A 24, Adv. Bur. Meerkotter Co:. N.Z. Voorburgwal 274, Am- sterdam-C. Chocolade Hagel Zandkoekjes Calé Noir Choc, nic-nac 18 cent per 3 ons. Pinda-Oublies Rumboonen Borstplaat Pinda borstplaat T utti-lrutti-borstpl. Vruchtenborstpl Borstplaatjes Boterbrokken Huishoudboonen Weespermoppen Choc. Pinda's Frou-lrouwalels Melkreepen Boterspeculaas TE GOES Het Bestuur van het Z. T. I. maakt bekend, dat de lessen voor volledige monteursopleiding (praktijk en theorie) en voor motoren kennis thans gegeven worden op Maandag-, Woensdag-, Donderdag en Vrijdagavond. Op Vrijdag j.l. zijn de lessen voortgezet met 42 leerlingen. In verband met Zaterdag nagekomen aanmeldingen heeft het Bestuur besloten ook lessen te doen geven op Zaterdagmiddag van ongeveer 2 uur tot half zeven. De aanmelding wordt daarom deze week nog opengesteld, terwijl een vertegenwoordiger van het Z. T. I. op Woensdag a.s. hiervoor zitting zal houden in Het Neder- landsch Koffiehuis van den Heer Van der Harst, Markt, Middelburg, des avonds vanaf zeven uur. Belangstellenden worden verzocht ook kennis te nemen van onze vorige publicaties. Het Bestuur van het Zeeuwsch Techn. Inst. W. H. J. v. d. HOOFT. Voorzitter. J. v. d. MEULEN BOSMA, Secretaris.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 3