KERKNIEUWS. VAN EN OVER DE FILM. ONDERWIJS. KUNST EN WETENSONAP. HANDEL EN NIJVERHEID, SPORT. SEfttXGB NIEUWS. Journaal-snippers. Vergiftiging op groote schaal ker weet, dat dit kanaal van zoo groot belang is voor de breede schepen, ook die van het kanaal te Terneuzen ge bruik maken. De hr H u i z i n, g a, burgemeester van Terneuzen zegt, dat hij het eens is met den spr., dat Nederland met Ter neuzen al heel veel voor België gedaan heeft en hij merkt verder op: hier te zijn als belangstellende in wat van be lang is voor Nederland. (Applaus). De heer K r ij g e r, de sprekers be antwoordende, meent, dat de heer Van D ij k e het gebeurde in de Rijnvaart commissie, niet ziet, zooals dat gezien moet worden. Spr. wil met België gaan praten, zooals hij reeds gezegd heeft en de Nederlandsche regeering mag zich ook aan een dergelijke bespreking niet onttrekken. Men mag niet ontkennen, dat in feite, door Duitschlands inval in België, het verdrag van 1839 geschonden is. Dus kan spr., dat oud-minis ter Van Karnebeek zich bereid ver klaarde dit verdrag te herzien. Spr. kan echter begrijpen, dat men zegt: Ne derland had België niet op moe ten zoeken. Stelt men zich dus op het standpunt, van met België te willen spreken, dan kan dit ook gebeuren over het „Eendrachtskanaal", mits men slechts op het standpunt blijft staan, dat de Belgische dokken geen verlengstuk van den Rijn mogen worden. Het „Een- drachtkanaal" kan ook een nationaal belang zijn. Maar deze dingen behooren niet in de Rijnvaartcommissie thuis(/ Haar beheer is begrensd tot Krimpen en Gorinchem. Als de Belgische regee ring bezwaren heeft, dient zij daarmede te handelen als b.v. met haar bezwaren inzake het Hellegat. Zelfs wijlen mr. Heemskerk, die voor het .indertijd ver worpen verdrag was, nam dit standpunt in. Wat de opmerking van den hr Kruit hof betreft, zegt spr., dat de parlemen taire molen nu eenmaal langzaam werkt. Hij geeft toe, dat deze verruiming van het kanaal door Zuid-Beveland er reeds lang had moeten zijn. Den heer De Grooff antwordt spr., dat hem inderdaad het belang van het kanaal voor breede schepen en Terneuzen bekend is. Ook in verband daarmede heeft hij zijn stand punt bepaald. Hij brengt voorts hulde aan Terneuzen, middels haar burge meester, voor het offer dat zij steeds ten bate van het Vaderland gebracht heeft. Spr. betoogt voorts nog, dat men echter zich verzetten moet tegen het trekken van Brabant aan Zeeuwsch-Vlaanderen dit behoort evengoed als Zuid-Beveland', tot Zeeland, en moet daar blijven be hooren. (Applaus). Naar de Zeeuwsche Kerkbode meldt, besloot de Kerkeraad der Geref. Kerk te Middelburg ds. J. van Herksen te Ermelo aan de gemeente voor te dragen tot het uitbrengen van een beroep. In een hedenavond te hou den vergadering zal aan de gemeente gelegenheid worden gegeven zich hier over uit te spretffen. Herkozen tot Notabelen der Ned. Herv, Kerk te Ovezand de heer C. van Liere. - De diaconie der Ned. Herv. Gem. te Winterswijk zal het Gasthuis van oude mannen en vrouwen sluiten en in plaats daarvan een Rusthuis voor ouden van dagen oprichten. De aannemingssom be loopt ongeveer 42.000. Gerei. Kerk. Beroepen te Middelburg ds. J. Herk sen te Ermelo. Cobra-bestelling. Cecil de Mille had nauwelijks de laat ste hand gelegd aan de montage van zijn nieuwste film, ,,De Jeugd Ontwaakt" (This day and age) of hij was alweer in het studio om de eerste opnamen te lei den van ,,Four Frightened People", die voor een groot deel in Hawaï .zal wor den gedraaid. Voor de studio-scènes had hij een le vende cobra noodig, daar zulk een rep tiel in Hollywood, waar men anders voor eigenaardige wenschen van film regisseurs niet terugschrikt, niet te krij gen was, bestelde hij er maar meteen een drietal in Singapore. Zelfs in Singapore veroorzaakte deze bestelling een groote consternatie. De Mille ontving een telegram waarin men hem mededeelde, dat er niemand te vin den was die de gevaarlijke slangen aan boord durfde vergezellen om ze te voe deren. Inderdaad is dit geen aantrekke lijk karweitje, want de cobra's eten op hun beurt weer andere slangen. De Mille seinde echter, dat de slangen tot eiken prijs verzonden moesten worden. Als zelfs de inboorlingen bang voor de slangen zijn wanneer deze zich in een degelijke kooi bevinden, vraagt men zich in Hollywood verschrikt af wat er ge beuren zal als de Mille zijn nieuwe ac teurs in de Paramount los laat om zoo als het scenario verlangt, in een 'scène met Claudette Colbert op te treden. Maar de Mille schudt zijn wijze hoofd. Hij heeft dit probleem al lang opgelost, Wegens vermindering van het aan tal leerlingen op school A te S c h o o n- dijke is met ingang van 1 Januari a.s. eervol ontslag verleend aan den onder wijzer J. Versprille aldaar. DE CHINEESCHE WOLHANDKRAB. Een exemplaar in het museum voor N. en Z. Beveland. De heer Nieuwenhuijsen, Conservator van het Museum voor Noord- en Zuid- Beveland te Goes schrijft ons: Op 26 Sept. j.l. werd aan het Museum te Goes, door den sluiswachter van Vriescheloo bij Bellingwolde een leven de Chineesche Wolhandkrab (Eriocheir sinensis Milne-Edwards) toegezonden. Dit exemplaar is nu geprepareerd en in het Museum te bezichtigen. Het is het eerste exemplaar dat in Zeeland ten toongesteld wordt van deze nieuwe be woner onzer binnenwateren. Onze fau na is dus wederom vermeerderd. Waar komt nu deze indringer vandaan, zal menigeen zich afvragen? Feitelijk is de ze krab een Chineesche, maar hoe komt hij nu hier? Wel, het meest waarschijn lijke is, dat hij als larve (in meerdere exemplaren) is meegevoerd in de bal- lasttanks van schepen uit China, die la ter dit water geloosd hebben op de Elbe bij Hamburg (aldus dr. H, C. Rede- ke in D.L.N.), want van hieruit valt een duidelijke verspreiding waar te nemen. En zoo is nu s nds enkele jaren ook Nederland in hun verspreidingsgebied betrokken en moeten wij nu maar af wachten, wat deze seigneur gaat doen. Allicht zal zij schade aanrichten, voor al aan de netten en fuiken, waarin hij verzeild raakt. Behalve in Groningen en Friesland, werden er ook exemplaren op de Brielsche Maas, in de Reeuwijk- sche plassen, in de Droogdokhaven te Rotterdam, in het Kinselmeer N.H. en om Gorinchem gevangen, zoodat het stellig te verwachten is, dat ook Zee land tot zijn verspreidingsgebied zal gaan b.ehooren. Wie brengt het eerste exemplaar uit Zeeland naar ons Mu seum? Zeeuwsche Volksalmanak 1934. Naar wij vernemen, zal de Zeeuw sche Volksalmanak, welke verleden jaar voor het eerst werd uitgegeven, met de bedoeling, een oude Zeeuwsche traditie te herstellen, ook dit jaar weer verschij nen, maar met een nog meer uitgebrei- den inhoud. Uitgeefster is nu de fa. Joh. J. Krop, Boekhandel te Renesse, De uitgave zal bijdragen bevatten van mr. P. Dieleman, J. Vijverberg, J, P. Pau- lusse, Leo van Breen, Jan H. Eekhout, G. D. van Oosten, K. de Vos e.a. In het officieele gedeelte zijn een groot aantal nieuwe gegevens onderge bracht. M—1—MB—"i" Door den N.W. storm van de vorige week hebben de garnalenvisschers te Brouwershaven eenige dagen niet kunnen visschen. De vangst was gering. Verschillende vaartuigen konden in de geheele week nog geen 100 kg vangen. De prijs bedroeg 12 cent voor de groote ongezoute en 2 cent per kg voor de kleine garnalen. Doordat de vangst in deze omgeving zoo gering is, zijn eenige motorvaartuigen naar IJmuiden vertrok ken om in die omgeving voor een pel lerij te gaan visschen. De vangst is al daar belangrijk beter. zegt hij. En daarmee moet de arme Clau dette zich maar tevreden stellen. Spanje in Hollywood. ,,The Kid from Spain", een United Ar tists film, die binnenkort in ons land zal worden uitgebracht, is een muzikale co- medie in grootschen stijl, waarin de hoofdrol wordt gespeeld door den ko- mischen acteur Eddie Gantor. Het hoogtepunt der film was een stie rengevecht waarvoor een groote arena gebouwd moest worden. Het stierengevecht bracht enorme moeilijkheden met zich mede, daar de Amerikaansche wet het houden van der gelijke gevechten niet toestaat. Na het voeren van lange besprekingen werd de toestemming echter eindelijk verkre gen. Men zond iemand naar Mexico om 5 aantrekkelijke, egaal zwarte en van een goeden stamboom voorziene stieren te koopen. De avonturen van dezen man, in Mexica beleefd, zouden tot een sen sationeel boek verwerkt kunnen wor den. Hij noemde het uur, waarop hij den laatsten stier veilig en wel in de om heining, achter de studio zag verdwijnen, het gelukkigste moment van zijn leven. Toen in Hollywood bekend werd, dat men van plan was een echt stierenge vecht te houden, kwamen van heinde en verre stierenvechters aangestroomd, ja, zij verrezen a.h.w. uit den grond. Ieder van hen verzekerde, dat hij minstens 100 stieren had gedood en wanneer men zoo naar hun verhalen luisterde, zou men ge neigd zijn te gelooven, dat de wereld sleohts door stierenvechters wjerd be woond. In de afgeloopen week zijn te Brouwershaven 2.425.000 kg. suikerbieten ter verscheping aange voerd. De geheele hoeveelheid kon 'niet worden geladen, doordat te weinig schepen aanwezig waren, zoodat opge slagen moest worden op hel Havenplein. WERKLOOSHEID. Bij de Arbeidsbeurs te Mjiddelburg stonden Zaterdag ingeschreven: Geheel werkloos. 9 typografen, 16 grondwerkers, 13 metselaars, 22 opperlieden, 27 schilders, 1 stucadoör, 56 timmerlieden, 3 lood gieters, 6 stoffeerders, 3 straatmakers, 1 waterb. opzichter, 1. ass. apotheker, 7 cirkelzagers, 1 biljartmaker, 7 politoer- ders, 1 mandenmaker, 38 meubelma kers, 5 kleermakers, 4 schoenmakers, 34 bankwerkers, 12 electriciens, 1 fit ter, 8 machinisten, 3 draaiers, 11 sme den, 7 stokers, 1 kernmaker, 3 klinkers, 1 koperslager, 2 lasschers, 3 boorders, 1 metaalschaver, 2 slijpers, 9 monteurs, 2 nagelheeters, 2 pianomakers, 7 plaat werkers, 1 ponser, 3 rijwielherstellers, 13 scheepmakers, 1 voorslaander, 8 vor mers, 1 ijzerwerker, 4 boekbinders, 1 wever, 18 bakkers, 1 sigarenmaker, 7 slagers, 2 koks, 4 molenaars, 22 boeren arbeiders, 6 tuinlieden, 2 bloemisten, 1 boomkweeker, 6 reizigers, 8 winkelbe dienden, 15 mag. bedienden, 6 kellners, 9 chauffeurs, 3 kraandrijvers, 8 sleepers, 19 varensgezellen, 39 transportarb. 18 kantoorbedienden, 2 waterb, teekenaars, 193 losse werklieden, 67 arbeiders met vakkennis zon der bepaald beroep, 19 van andere groepen. 1 vr. winkelbed., 1 vr. kantoorbediende, 1 dagmeisje. Totaal 850. Gedeeltelijk werkloos. 2 stoffeerders, 6 kleermakers, 1 schoenmaker, 1 stoker, 1 afbramer, 3 vormers, 2 bakkers, 2 slagers, 3 reizi gers, 1 winkelbediende, 1 kraandrijver, 1 kantoorbediende, 1 los werkman, 4 werkvrouwen. Totaal 29. Niet werkloos. 1 kok, 1 reiziger, 1 kellner, 2 kan toorbediende, 1 bureaulist, 1 werk meester, Totaal 7. Algemeen totaal vorige week 881, bij gekomen 74, afgegaan 69, over 886. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgeno men wekelijksche Openbaarmakingen i.z. Het Handelsregister betreffende Zeeland ontleenen wij het volgende: W ij zi gingen: Zeeuwsche eilanden (Mid delburg). Goederenhandel J. Burger, Vlasmarkt K 160, termijnhandel. F. gevestigd te M'ddelburgj Vlasmarkt, K 160. Beh.: J. A. Bliek. Zeeuwse h-V laanderen (Ter Neuzen). G. Devriendt, Stationsweg 8, hout handel en zagerij. Uitgetr. E.: G. De vriendt. Handelszaak omgezet in een naamlooze vennootschap, onder den naam: N.V. Houthandel voorheen G Devriendt. Bedrijf: houthandel en scha- verij. Plaats van vestiging, Ter Neu zen, Stationsweg 58. Dir.: M. Kielman, Ter Neuzen. Comm.: M, F. Ragetli, Zaandam. (Stat.: Bijv. No. 1902 tot de Nederl. Staatscourant van 23 October 1933, No. 206.) N.V.. Van Melle's Confectionery Works, Breskens, Achterweg K 134, fa briek van suikerwerken, electrische centrale, wasscherij, auto-verhuurin- richting, biscuitfabriek. Uitgetr. comim: I. A. Risseeuw Joh. zn., Oostburg. Nieuwe comm.: J. P. Quaak, Schoon- dijke en L. van Dijke, Groede. Sidney Franklin was bereid om aan het hoofd van twaalf piccadors in de film op te treden. De slotscène van de film, een parodie op een stierengevecht, wordt niet alleen door Cantor maar tevens door Franklin gespeeld, die hierin bewijst inderdaad een zeer kundig en dapper toreador te zijn. Zware met goud bestikte costumes werden in Barcelona besteld. Cape's, zwaarden en muietas werden bij tonnen tegelijk aangedragen. Iedereen, die ook maar iets met de film te maken had, kon men met een sombrero op zijn bezigheden zien ver richten, Goldwyn verzamelde 76 girls met de zorg van een parelverzamelaar. Het stierengevecht overtrof alle ver wachtingen. Franklin gaf een prachtige demonstratie. Canter zorgde voor de humor en deed tot aller verwondering ten laatste zoo zijn best als stierenvech ter, dat het zeer talrijke publiek hem een ovatie bracht. Tijdens de opnamen gebeurde het meermalen, dat zij, die aan de camera werkten hun apparaten in allerijl moesten verlaten, om niet op de horens van een razenden stier te wor den genomen. Onder de toeschouwers bevonden zich o.a. Douglas Fairbanks, Charlie Chaplin en Harold Lloyd. Allen droegen de breedgerande strooien hoeden van de Afficionades (toeschouwers van stieren gevechten). Alice in Wonderland. Na maanden van naarstig zoeken in alle Engelsch sprekende landen heeft Paramount eindelijk in de zestienjarige Ida Lupino de ideale vertolkster gevon- Veere II speelde te Veere een vriendschappelijken wedstrijd tegen Udi van Serooskerke, met als einduitslag 4—4. Van der Meulen doelman af? Naar „Het Volk" verneemt, zou dr. Géjus van der Meulen, de bekende doel man van het Nederlandsche elftal, heden, Dinsdag te Bloemendaal 'in het huwelijk treden. Dr. v. d. Meulen zal zich te Haar lem als kinderarts vestigen. Dit huwe lijk zal de internat'onale loepbaan van Van der Meulen afsluiten. Het ligt in de bedoeling van v. d, Meulen om op 10 December a.s. tegen Oostenrijk voor het laatst het Neder landsche doel te verdedigen, aangeno men, dat hij hiervoor gekozen wordt. Naar alle waarschijnlijkheid betee- kent dit tevens, dat hij niet meer voor H.F.C. zal uitkomen, Ned. record 300 meter wisselslag voor dames verbeterd. Bij de te Zwolle gehouden zwemwed strijden in het Zaterdagmiddag geopen de Sportfondsenbad werd het Neder- landsch record driemaal 100 M. wissel slag, dames, op naam van mej A. Tim mermans, verbeterd door mej. T. Hes sels van „Het IJ", te Amsterdam, met 4.44,8 min. (Het oude record stond op 4.52 min.) ui jij i i l KOSTER VERDUISTERT 10.000. Reeds geruimen tijd was bekend, dat de boekhouding van den koster van de Nieuwe kerk te Amsterdam der Ned. Herv. Gemeente niet in orde was. Een maand ongeveer geleden is deze beambte toen geschorst. Bij het daarop gevolgde volledige onderzoek bleek, dat een bedrag van ongeveer 10,000 is ver dwenen. Deze gelden betreffen de op brengst van de collecten van de verschil lende Nederlandsche Hervormde kerken te dezer stede, die worden afgedragen aan de kosterij van de Nieuwe Kerk. Het kerkbestuur heeft thans aangifte gedaan bij de politie. De koster is gearresteerd en ter beschikking van de justitie ge steld. AUTO OP HET TROTTOIR, OUDE HEER ERNSTIG GEWOND. In de Leidsche straat te Amsterdam kwam Zondagochtend een auto, bestuurd door een leerling-chauffeur, van de Hee rengracht en wilde de trambaan overste ken. Hierbij kwam hij in botsing met een tramwagen. Het gevolg was, dai de leer ling de macht over zijn stuur kwijt raak te en ook een chauffeur, die naast den leerling zat, kon de situatie niet meer meester worden. De auto reed dienten gevolge het trottoir op, juist op een plaats waar een 70-jarige heer passeer de. De man werd ernstig gewond; hij brak beide beenen. LICHTE ONTPLOFFING IN LABO RATORIUM. Maandagmiddag was 'n chemisch student bezig met het nemen van proeven in het gemeentelijk schei kundig laboratorium, aan de Nieuwe Prinsengracht te Amsterdam. Op een gegeven oogenblik ontplofte een met stikstof gevulde buis, die onder een druk van plm. 10 atmosferen stond, waardoor de student alsook zijn verloof de, die mede in het lokaal aanwezig was, licht in het gelaat werd gewond. Terwijl zij beiden het gebouw verlie ten, om in de nabijheid de opgeloopen kwetsuren te laten behandelen, schijnen dampen van uitgestroomde alcohol in den voor de titelrol in „Alice in Wonder land", de verfilming van Lewis Carrol's klassieke sprookje. Evenals indertijd Betty Bronson, die het door haar vertolking van ,,Peter P^n" tot wereldnaam bracht zocht men voor „Alice" een ingénue die in staat was deze moeilijke rol op haar jonge schou ders te nemen een meisje met jeugd, gratie en uitbeeldingstalent en een na tuurlijke, ongekunstelde eenvoud. Bui tendien, zoo wilde de scenario gelijk dat voor de heldin van deze populaire fantasie te pas komt, moest Alice een blondje zijn met blauwe oogen. Aan al deze moeilijke eischen voldoet onze Ida, en dat men haar de zware rol, die haar een wereldreputatie zal bezor gen, wel toevertrouwen kan, bewijst 't aantal beroemdheden in haar familie. Want Ida komt uit een tooneelgezin van het zuiverste water. Voor de rol van een Japansch zee kapitein in „Captain Jericho" engageer de de Paramount de Japansche filmac teur Suisei Matsui. Het bleek echter dat Matsui zulk perfect Engelsch sprak, dat men het noodig oordeelde hem door Frank Wanatabe, een in Amerika be kend expert op het gebied van dialecten, te laten onderrichten in het spreken van Engelsch met een Japansch accent. In Hollywood is nu eenmaal de omgekeer de wereld normaal. Voor de mannelijke hoofdrol in War ner Bros'film ,,King of Fashion" is Willi am Powell aangezocht. De geschiedenis Het wemelde op zolder en deel van den landbouwer, P. te Aalten van de ratten en daar ze voldoende voedsel konden vinden, meende hij dat daartegen! niets gedaan kon worden. Eenigen tiid later schreef hij: Ten einde raad probeerden we Rodent met dit; schitterende resultaat: 80 doode ratten, Dit resultaaj bereikten we met slechts één doosje Rodent van 50 cent" Of U last hebt van één of van honderd ratten Rodent zal ze absoluut uitroeien. Het trekt dit onge dierte onweerstaanbaar aan en leidt ze zeker naai hun verderf. Ook muizen ontkomen niet aan Rodent Koop nog heden een enkele doos 50 et of eea dubbele doos 90 ct. en morgen zult U van rat et muis bevrijd zijn. O.a. bij alle drogisten. Imp.: Fa B. Meindersma - Den Haag. B 48 (Ingez. Med.) aanraking te zijn gekomen met een gas vlam, die onder een vaccuum-toestel brandde met het gevolg, dat het vertrek weldra in brand stond. Het vertrek is echter geheel uitge brand, waarbij veel scheikundig materi aal is verloren gegaan. De aangerichte schade is vrij aanzienlijk. LOODSBOOT IN AANVARING. Zondagmorgen is de loodsboot 5 bij een dikken mist in aanvaring gekomen met de stoomtrawler IJM, 26, voorgaats IJmuiden. De loodsbot is met schade op de waterlijn te IJ m u i d e n binnenge komen. De schade is van ernstigen aard. Voor zoover bekend heeft het vaar tuig een groote scheur aan stuurboord van de verschansing tot de waterlijn, Het maakt evenwel geen water, zoodat het vermoedelijk op eigen kracht naar een werf zal kunnen gaan. De schade aan den trawler Caroline is niet van ernstigen aard, zoodat dit schip waar schijnlijk in de vaart zal kunnen blijven. EEN VEELGEZOCHTE. Op ver zoek van de politie van Hilversum is te Utrecht aangehouden een 31-jarig han delsreiziger uit A msï'erdam. De man wordt verdacht van verduistering van bretelles, sokophouders en gordels ter waarde van ongeveer zes duizend gulden. Gebleken is dat de opsporing van dezen man ook was verzocht door den officier van justitie te Amsterdam. BURGEMEESTER DOOR LAND- LOOPER AANGEVALLEN. Vrijdag middag betrapte de burgemeester van M e g e n bij een wandeling door zijne gemeente een landlooper, die zich on ledig hield met bedelen en de bewo ners lastig viel. De burgemeester ver bood hem dit, daar alleen 's Woensdags in Mjegen mag gebedeld worden. De landlooper ontstak hierover in woede en viel den burgemeester aan, meldt de Msb. De politie verscheen en arresteerde den man na hevig verzet. KOKENDE KOFFIE OVER HET LICHAAM. Vrijdagmiddag had het 3-jarig zoontje van de familie W. S. te Oude Pekela het ongeluk een kaff met kokende koffie over het li chaam te krijgen. In hopeloozen toe stand is het knaapje naar het zieken- ziekenenhuis overgebracht. UTRECHTSCH ADVOCAAT IEMAND VOOR 1500 OPGELICHT. Op last van den commissaris van politie in de tweede afdeeling te Utrecht is we gens medeplichtigheid aan oplichting voor een bedrag van 1500 gulden, de Utrechtsche advocaat mr. V. gearres teerd, meldt het ,,Utr. Dbl," Hoe de transactie, waarin de advocaat betrokken is geweest, heeft plaats ge had, is uiteraard moeilijk na te gaan, doch de gang van zaken komt in het kort' hierop neer: Iemand had geld een bedrag van 8000 gulden noodig om een transactie heeft de mode tot onderwerp waarbij New-York en Parijs als toonaangevende centra's op dit gebied, vertegenwoor digd zijn. Jackie Coogan heeft kort geleden reeds zijn achttienden verjaardag ge vierd. Het buiten van den bekenden film ster Rod la Roque zal dienen voor de opnamen voor de Amerikaansche versie van „8 Meisjes in een Boot" door Para mount. Drie jaar is het geleden, dat de jonge Hongaarsche tooneelspeelster Martha Eggerth zich naar Duitschland be gaf, waar zij zich tot een van de beroem- ste filmsterren ontwikkelde. Ook na de omwenteling bleef zij in Duitschland en eerst thans is het met groote moeite ge lukt, haar voor korten tijd naar Honga rije te krijgen, waar zij gedurende 50 da gen aan het Koningstheater verbonden zal zijn. Sedert lang is in Boedapest geen contract met zoo strenge voorwaarden tot stand gekomen. Het scenario van „The Woman Ac cused", een film die binnenkort in Ne derland gaat draaien, is geschreven door de tien bekendste Amerikaansche au teurs, waaronder Vicky Baum, Zane Grey, Wina Delmar, Sophie Kerr en Ru pert Hughes. Miriam Hopkins is wegens haar ge weldig succes, behaald in Lubitsch „De sign for Living", door de Paramount op een z.g. long term-contract (geënga geerd.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 7