VEBiNMBunoara oöf ZEELAND. Srisfgssehrisf fussshen Jewannes uut Waichere en Jan d@ Smid uut Geesche Lande MIDDELBURG. dJ WALCHEREN. ZUID-BEVELAMD. IEEUWS0H-VLAANBEREÜ 0,0. m 1 jnoet nemen. Het is in dezen tijd uiterst gevaarlijk om zich op langen termijn aan voorspellingen te wagen. Wij con- stateeren slechts dat de omstandighe den nog niet zoodanig zijn veranderd dat er ernstige grond bestaat voor de verwachting, dat de gulden den weg zal volgen van het pond of den dollar. Waar bovendien de winstcapaciteit in het be drijfsleven nog nagenoeg niet is verbe terd en integendeel vele groote onder nemingen nog altijd met verl es werken en het vooruitzicht bestaat, dat zij bin nen afzienbaren tijd tot reorganisatie zullen moeten overgaan, zoo kunnen wij op een enkele uitzondering na de aan- deelenmarkt nog niet aantrekkelijk vin den. Neemt men b.v. de voor onze markt zoo belangrijke afdeel'ng voor Indische fondsen, dan zal men toch moeten toe geven, dat de koopwaardigheid van de meeste fondsen thans nog uiterst twij felachtig is. De toestand van de suiker cultuur blijft even zorgwekkend als voorheen. Juist dezer dagen is de Nives weer moeten overgaan tot een verla ging van den verkoopprijs voor suiker bij verkoopen naar Britsch Indië, en wel met 10 cent per 100 kg., waardoor de prijs wordt 4.75 voor de O. kust, en 4.55 voor de W. kust van Br.-Indië. Groote moeilijkheden doen zich in bepaalde gebieden voor met betrekking tot de huur van gronden. Zoo wordt ge meld, dat indien er in de Vorstenlanden, waar de Cult. Mij. der Vorstenlanden en de Koloniale Bank groote belangen heb ben, geen verlaging van de pacht plaats vindt, gedacht zal moeten worden aan een prijsgeven der concessies. Een de finitieve oplossing moet vóór 1 April 1934 zijn verkregen. Deze pachten zijn verschuldigd aan de sultanaten die ech ter niet tot een verlaging der pachten kunnen overgaan, zonder dat het Gou vernement bijspringt. Hierin zit juist de moeilijkheid, omdat het Gouvernement zelf met groote moeilijkheden heeft te kampen. Voor de rubber cultuur blijven de vooruitzichten ook nog uiterst onzeker. Al bestaat het vertrouwen, dat de res trictie inderdaad tot stand zal komen, het hangt natuurlijk nog geheel in de lucht, of deze maatregel inderdaad die verbetering van den toestand zal bren gen, als men thans algemeen hoopt. Bovendien schijnen op het oogenblik de moeilijkheden, die een regeling voor de inlandsche productie meebrengt, nog geenszins uit den weg te zijn geruimd. De speculatieve belangstelling, die sinds eenigen tijd voor rubberaandeelen heeft bestaan, juist in verband met de ver wachte restrictie, is thans weer vrij sterk verminderd en de eenige gunstige factor is, dat er geen sterke reactie in de koersen is ingetreden. Maar ook al mocht alles zoo bevredi gend verloopen, als men zich kan den ken, dan dient toch in het oog te worden gehouden, dat de financieele toestand van de meeste ondernemingen van dien aard is, dat er jaren overheen zullen gaan, alvorens er voor aandeelhouders eenïg perspectief komt. Zeer zeker moet rekening worden gehouden met de mo gelijkheid, dat vele ondernemingen tot een reorganisatie zullen moeten over gaan, indien eenmaal een nieuwe basis zal zijn gevonden, waarop met een be scheiden winst zal kunnen worden ge werkt. Over de vooruitzichten van de tabaks cultuur schreven wij verleden week reeds. Na een flauwe stemming voor deze aandeelen in de vorige week, is er inmiddels eenig herstel ingetreden. Wat de overige afdeelingen van de markt betreft, bleef er eenige belang stelling bestaan voor aand. Philips, die vast gestemd waren. Over het algemeen blijft het oordeel over deze industrie gunstig luiden en de ontwikkeling schijnt van dien aard te zijn, dat het vertrou wen bestaat, dat de mij. op de huidige basis een loonend bedrijf zal blijken. De verklaring, die in de jongste algemeene vergadering werd afgelegd, luidde ook nogal tamelijk bemoedigend. Voor Unilever is geen verdere koers stijging ingetreden, maar de ondertoon van de markt blijft voor dit fonds vast. Op de beleggingsmarkt is de kooplust weer teruggekeerd, nadat den eersten tijd na de uitgifte van de jongste staats- leening, eenige terughouding had be staan. Niet alleen staatsfondsen, maar ook gemeenteleeningen en pandbrieven hebben van de betere stemming gepro fiteerd. Buitenlandsche staatsfondsen waren over het algemeen stil. De koop lust voor Duitsche obligaties is vermin derd, nu eenmaal definitief is bekend ge worden, dat de crips voor de volle hon derd procent in betaling zullen worden genomen. Nu de regeling waarover men in principe tot overeenstemming is ge komen, vóór 1 November niet is kunnen ingaan, is weder een groot aantal fond sen, waarvan de coupons per dien d tum zijn vervallen en dus onbetaald zijn gebleven, in de officieele prijscourant van een sterretje voorzien, ten teeken, dat zij noodlijdend zijn. Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop: Ned. 1933-4 9914—100—99%. Kol. Bank 451/a—44%—42—4IV2—42%. Philips Gem. Bez. afg. A. 213%216% 220—220 220V2—221 Koninklijke 170%—174%—172— 176%—174%—175%—175%—176%. A'dm Rubber 91%94%9294 93—94. Ned. Scheepvaart Unie 45%44 43 —44431/2. H.V.A, 168%—167%—171—168—171— 168—171—169—171—I68V2—168%. Deli Batavia Rubber Mij. 100%98 102— IOOV2— IOIV2—100—101 Senembah 115%115%122118 124—120. De Kolenprijzen, Het bestuur van de ..Federatie van Comité's inzake de kolenprijzen 111 Zee land" bij welke Federatie c.a. 20.000 le den zijn aangesloten, zond een adres aan den Minister van Binnenlandsche zaken, waarin het mededeelt dat het kennis heeft genomen van de bepalin gen der kolenconventie, die ten zeer ste een belemmering vormen voor de bij de Federatie aangesloten Kolenbon- den en coöperaties om hun zegenrijk werk voor de bevolking te volbrengen; dat deze bepalingen o.m. inhouden dat de vereenigingen niet meer de prij zen mogen vaststellen waarvoor de brandstoffen aan haar leden geleverd kunnen worden, en deze Conventie een systeem van klantenbescherming heeft Middelburg, November 1933. Goeie Vriend Jan! M'n je brief wi mi vee plezier gele zen, óor. Mè 'k ope,, da je 't me daer- om toch nie kwaelijk za neme, da 'k er ienkelde opmerkiengen over maeke. Jie schreef, dat dat vrommes uut Den Aog nie van de mooiste is, omda ze zó maeger is as 'n latte. Mè, Jan, weet je nog nie, da ze daerom noe juust een pront vrommes is. 't Is noe: oe maeger- der, oe mooier. Mit erremen as pupe stelen en pitten bie ulder als, dae je kuutjeslok in zou kunne spele, dweepe de vrouweliengen noe en ze drienke d'er arzien voo en z'ete citroenen, mè verder ete ze dan zó min meugelijk. Ze gaen liever dood, as da ze dik oóre. Over dat opschilderen van ulder we zen en da knoeien an ulder wiengs- breeuwen ei je ze goed gerocht, oör. Mè dienkt ook wi mè nie, dat dat van- daege of gister begonnen is. Belief neen 't. Dienk mer an Izebel en je leest ook in Jeremia en Ezechiël over geblankette vrouweliengen. Endrik vertelde m'n, dat, drie onderd jaer gelee, d'r een dichter vreêd gespot ao mit aolderlei vrouwe- lijken opschik en vooraol mit dat op schilderen van een tweede vel. Endrik las me voor: „Die wangen zijn te doods, sy moesten [anders leven; „En wat raed, Pieternel?" „Mevrouw, ['t pinceel sal geven, „Dat de natuer vergat; weest meester [van uw vel, „Wat soud' u hinderen? die, die die [doet het wel." En noe schien jie bange te zien, dat er vee joengers zó makkelijk bedrogen zullen oóre deu zoon opgeverfd gezicht. Ikke nie, oór. 'k Zou zegge, die an 't ge zicht van z'n meisje twufelt, die moe 's ochens ze mer is overslag te zien zie te kriegen. Dae schreef die dichter ook prontjes over: 's Morgens raeckt men aen de waorheit Wat het Meisken voor gestel, Wat voor haer, en ofs'oock haer heit Wat gedaente, vleesch of vel 's Morgens, eer de lippen kleven, Eer de plaester staet te pronck, Eer de poeijerdoosen geven Dat den Hemel noyt en schonk. En dan zou 'k zegge, da zoo'n vrieër êel goed zou doe, as 'n tuuskomt van z'n meisje, mit mer is in de spiegel te kie ken. Een getêekend gezicht zou dan voor 'm een dudelijk têeken zien. En as jie g'iek eit, dat afbluve de booschap is, dan weet 'n toch ook genoeg, zou 'k zegge. Tot onze spiet me geen sterren zie regene. J'ao 't ook nog over de sterre- regen in Augustus. Mè 't is nie waer, oor, dat die sterren mer in 't wilde weg- vliege. Nêe, óor, 't eit êel wa voeten in d'aerde, êer da je 'n lintje te pakken eit. J'ei vee voorspraeke nöodig en daer óort rechs en lienks nae je gevroge. G'liek ei je, dat wilder as kranteschrie- vers d'er ook wel anspraek op Mè 'k g'loove, dat die in 't algemeen nie vee kans nè zó min as de schoolmeesters, zeit Endrik. Wis je wè, Jan, dat, toen de gróote- vaoder van onze koneginne regeerde, de sterreregen aoltied op Sinterklaosaevend kwam? Noe, dat was t'er net een goeien aevend voo, vin j'ook nie? Je za wè be grepen dat de konienk toen net op Sinterklaos verjaerde. Wa j'over die liekdienaers geschreven eit, is de waereid en d'ouwerwessche maniere van begraeven op de durrepen is den besten, óor. Mè wa za j'er an doe: de mode is noe eenmael anders. En me meuge de liekebidders nie ard óordêele, Jan: 't is eenvoudig weg, ulder brood. En 'k kan verklaere, wak jaeren gelee ingevoerd, waardoor iedere kolenver- eeniging genoodzaakt wordt van dezelf de mijnen de brandstoffen te betrekken als zij in 1932 deed; dat bovendien geen grooter kwantum mag worden afgeno men dan over 1932 het geval was. Door deze beperkende bepalingen worden de belangen van de leden der Federatie ten zeerste geschaad, ze zijn tevens een aanslag op de vrijheid en een aantasting van het bestaan harer vereenigingen. Bovendien kunnen geen organisaties worden gesticht, die op Coöperatieven grondslag haar kolen willen inkoopen. Voorts meent het bestuur er op te moeten wijzen, dat het systeem van klantenbescherming in strijd moet wor den geacht te zijn met de belangen der Nederlandsche Industrie, daar ook bui tenlandsche mijnen bij deze conventie zijn aangesloten, en er dus geen ver- meerder.ng van afzet der Nederland sche mijnen kan plaats vinden; dat 't het bestuur voorts onbegrijpe lijk voorkomt dat de Nederl. Staatsmij nen in de Conventie haar medewerking hebben verleend de Coöp. vereenigin gen en Kolenbonden aan bovengenoem de bepalingen te binden. Het meent in het bovenstaande aan leiding te vinden den minister te ver zoeken die maatregelen te willen ne men waardoor de organisaties worden vrijgesteld van de Conventiebepalingen en als voorheen de volkomen vrijheid behouden haar zegenrijke taak voor een zeer groot deel der Zeeuwsche bevol king te blijven vervullen. Het bestuur wilt voorts nog onder de aandacht van den minister brengen dat meerdere organisaties in ons land van hetzelfde gevoelen zijn als de Zeeuw sche Federatie, wijl ten aanzien van de ze kwestie samenwerking is verzocht en verkregen met de Coöp. Grooth. Ver. „De Handelskamer" te Rotterdam en 't Centraal Bureau uit het Nederl. Land- bouwcomité eveneens te Rotterdam ge vestigd. UITVOERINGEN P. T. T.-PERSONEEL, Men zal zich herinneren, dat dames en heeren van het P. T. T.-personeel te Middelburg verleden jaar met groot succes opvoeringen van muziek en tooneel gaven te Middelburg, Vlissin- gen en Goes en ten slotte ook in Den Haag ten bate van „Personeel-" en „Kinderfonds P, T. T." Het succes en de groote belangstelling zoowel van auto riteiten als van het publiek was alle aan leiding om ook dit jaar weer zulke uit voeringen te organiseeren en deze zijn thans bepaald op Zaterdag 11 November in Britannia te Vlissingen, op 25 Novem ber in St. Joris te Middelburg en op 16 December in de Prins van Oranje te Goes. De Middelburgsche dames en heeren hebben ditmaal hulp gekregen van en kele collega's uit Vlissingen. Het programma doet weer zeer veel verwachten, maar vermeldt allereerst de namen van de leden van een eere comité, waaruit wel blijkt hoe groot de waardeering voor het ijveren der amb tenaren is. Het eere-comité bestaat uit de hee ren: S. Weisfeit, inspecteur P. T. T., Middelburg; J. de Wit, J. Ehrhardt, J. v. d. Bent, directeuren, resp. te Middel burg, Goes en Vlissingen; G. A. Bor, Gelukkig, de pijn is n verdwenen Sloan's Liniment is 100 pijnstillend. nt f Verwaarloos een verstuiking nimmer. Wendt onmiddellijk een beetje Sloan's Liniment aan. Dit dringt door en de gewenschte verlichting volgt snel. Van pijn is niets meer te bespeuren. Millioenen slachtoffers van Verstuikingen, Kneuzingen, Rheumatiek, Lendejicht, Ischias, enz. verkrijgen verlichting en rust door Sloan's Liniment. Zij zorgen, dat zij het steeds onder hun bereik hebben. Inwrijven onnoodig. Sloan's dringt door en doodt de pijn. (Ingez. Med.} is g'öord Je moe begriepe, dae was ieversten een êelen knappen dokter ge- komme. D'erregste zieke knapte bie 'm wêer op. En wa dienk je? Op een aevend 'wachtte ienkelde liekdienaers 'm an z'n uus op en op z'n eige stoepe kreeg 'n van ulder flienk op z'n rammel, wan z'aode bienae niks mi te doen. En 110e nier is êel wat anders. Vriedag 14 daegen kwaemen Endrik en Zoetje op versiete. 't Was onver wacht, mè ze waere daerom niettemin welkom, óor. Ze wouwe is nae de radio komme luustere, wan dae wier meziek uugezonde van 'n meneer Eiden. Endrik ao 'n dikken boek bie 'm. Aol de meziek, die daerin stieng, zou gezoengen en ge speeld óore. Die meneer Eiden ao, a meer as onderd jaer gelee, bie aol de woorden wiesjes gemaekt en ook ge- schreve, wat de meziek blaeze en strieke moch. 't Liep over de lente, de zeumer, den erfst en de winter. Die meneer moet één boenk meziek geweest zien om aol die duzende, duzende noten zó mer uu z'n öod op te schrieven. Endrik eit er nog van te voren 't een en ander van verteld. En zó waere me dan d'er voo gewaeschoed, dat er in de zeumer on weer zou komme. En werentig óor: nae een êel êeten zeumerschen dag, da zó wat ielekendeen flauw viel, kwam het onweer opzette, 't Was bie de muzekan- ten van geeft 'm katoen J'oorde 't nè zó goed dundere. En 'k zei nog een keer: 'die slaet in. En een êeleboel mannen en vrouweliengen (dat noeme ze 't koor, Jan,) schreeuwde 't uut van bangegeid. 't Gieng erg deu mekaore en Endrik kon d'er een stuitje gin wies meer uut. Me i liep nog goed af, wan voo den aevend kwam 't zunnetje nog is deur. Noe ik eb' ook liever omveer in de vooraevend as in de nacht. Joen, Jan, wat was dat dunderen toch mooi. En toen 't 'n bitje laeter op den aevend winter g'óore was, toen wier d'er in een uusouwen gespon- ne en daebie ook liedjes gezoenge en toen liet de meziek 't spinnewiel roenke, 't Was effetief mooi. electro-techn. hoofdambtenaar, Vlissin gen; J. Lucassen, directeur spoorweg postkantoor, Vlissingen; J. Louwerier en D. N. van Gelderen, contr. geneesheer, resp. te Vlissingen en te Middelburg. De avond te Middelburg belooft voor de medewerkenden wel heel bijzonder te worden. De heer M. H. Damme, di recteur-generaal der P. T. T., zal met mevrouw Damme deze uitvoering bijwo nen, terwijl ook de komst is toegezegd van den heer J. W. Groeneijk, vroeger inspecteur P. T. T., thans hoofd van de tweede afdeeling van het hoofdbestuur en den heer H. Boudier, directeur van het Postkantoor te Utrecht, als voorzit ter van het „Personeelfonds P. T. T." Zoo gezegd, het programma belooft ook nu aangename feestavonden, mede dank zij de weer belanglooze medewer king van het orkest onder leiding van mevrouw Brand-Bekker uit Vlissingen. Een tombola zonder nieten zal zeker mede helpen aan versterking der kas, evenals verleden jaar en ook nu zullen de rappe handen der dames gereed zijn om aan het postkantoortje briefkaarten en bons voor de tombola te verkoopen en andere om de voorwerpen, alle ge schenken van winkeliers en andere be langstellenden, uit te reiken. Ziekenhuisverpieging. In het Correspondentieblad van de Federatie van vereenigingen voor zie kenhuisverpieging in Nederland schrijft de eindredacteur in het Octo- bernummer over de verslagen van de vereenigingen Hidegersberg en Walche ren. Wat het laatste verslag betreft, lezen wij: Een nog breeder uitgewerkt verslag ontvingen we van de vereeniging op Walcheren, gevestigd te Middelburg. We wezen al eens eerder op het uitstekend werk, daar verricht en het duidelijk ver slag over den toestand. Een aanwinst van ruim 1600 leden mag zeker verblijdend heeten, al blijft het parool daar: „Naar de 25000 leden!" Nog steeds is daar het pogen van Wal cheren niet gelukt alle Zeeuwsche ver eenigingen in één Streekverband van onze Federatie te incorporeeren. De toe standen werken daarvoor niet gunstig, wijl bijna elk eiland reeds een „centraal" verband in 't klein vormt. „Volhouden" en „geduld" tot de tijd rijpt, moet hier het wachtwoord zijn. Een boom valt nu eenmaal niet met den eersten slag. Breedvoerig spreekt dit verslag over de kwestie der Vlissingsche vereenigin gen, die nog steeds niet bij Walcheren zijn aangesloten. De toestanden noopten tot toenadering, doch het resultaat was een mislukking. Hier wordt een tipje op gelicht van den sluier waarachter de moeilijkheden verborgen zijn, die een centrale vereeniging heeft op te lossen. Er zijn voordeelen, doch ook moeilijk heden verbonden aan locale eigen cen tralisatie. We vinden in dit verslag een 6-tal pa gina's cijfermateriaal. Daaruit valt onze aandacht op het aantal „opnamen" 471 met een aantal verpleegdagen van 8209 of gemiddeld per geval ruim 17 dagen. Dit klopt precies op den toestand in het verslag van Hillegersberg. Er is meer overeenkomst. Het aantal ziektegeval len bedroeg per 1000 leden 23.1, dit was in H. 22.1 of in procenten 2.3 en 2.2. Per ziektegeval werd gemiddeld 61 betaald, in H. 61.25. Wat de financiën betreft boekt Wal cheren 16.9 procent der ontvangst aan batig saldo en er is een flinke reserve. Uit deze gegevens moge het aan de Vereenigingen duidelijk worden, van hoe groot belang juist, tot in onderdeelen uitgewerkte verslagen en statistische ge gevens zijn. Er komen dan vaststaande cijfers, waarop berekeningen kunnen worden gebaseerd. De inspectie der directe belastingen. Met ingang van 1 December a.s. is de inspectie der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen te Hansweert opgeheven en is met ingang van dien datum ingesteld de inspectie der directe belastingen te Goes. Het kantoor zal worden gevestigd Ravelijn 2. De volgende ambtenaren van het bureaupersoneel worden verplaatst: J. Kruithof, Adjunct-Commies, J, J. van Antwerpen, I. van der Graaff, F. C, Schog, mej. P. R. Theenaart en J, B. Wisse, rijksklerken. De weg WalsoordenHulst Naar aanleiding van een door den A, N.W.B. en de K.N.A.C. aan Ged. Sta ten van Zeeland gericht verzoek om 'n verbetering van den weg eri het daar langs gelegen rijwielpad van Walsoor den naar Hulst te bevorderen, ontvin gen die Vereenigingen van dat College bericht, dat de weg Walsoorden-Hulst in behoorlijken toestand zal worden on derhouden en dat bovendien in afwach ting van de overname van den onder houdsplicht door het rijk, aan het rij wielpad bijzondere aandacht zal wor den besteed. Jikkemien vond, dat er niks an was aan aol da geblaer en de pauze was bie eur 't mooiste van aol, wan toen kon z'is lekker klesse mi Zoetje. Ze stieng d'er kompleit van te kieken, oe dat er toch zoovee menschen bin, die vee geld geve om daer een êelen aevend nae te zitte luusteren en niks is te meuge zeg ge. Zoo onverschillig as Jikkemien bin 'k noe wè nie voo de meziek, mè k eb er toch ook nie zoovee an g'aod as En drik, óor. Daevoo 'k ook te weinig ge zoenge onder goeie leidienge. 'k E d er laeter wel is spiet van g'aod, da 'k nie nae de zangvereenegienge bin gegae. D'eenigste lessen in 't ziengen, naeda 'k van schole gegae bin, 'k g'aod van een knecht van gróotevaoder. Die ao een stemme as een klokke. En ie zoeng net, zó as t'er stoeng. Eêl anders as een errebeier van grootevaoder, wan die rekte de woorden uut, ie sliengerde ze deu z'n mond en ie knauwde d'er kom pleit op. En noe nog is wat anders. Daer is t'er een in 't krootje, die een joentje van z'n ouste zeune ier op een schole eit. Die moe nae de burregerschole, Mè da schaep is nog nie gelukkig, óor. Das aevend an aevend uuswerk van toemè, joengers. Noe docht 'k, da za wè zó gin vaert loope en daerom vroeg 'k er an Endrik nae. En werentig, 't was waer. Ie zei, dat 't de spiegaeten uutloopt mit dat uuswerk. Gemeenlienge moete z n paer keer in de weke tuus vuuf sommen maeke. Op schole is dae dan een ure over gepraot, dat de guus d er bienae kwaelijk van óore. 't Oört in ulder óod een warrewienkel. Vee guus wete tuus d'er mè stikken en brokken van en vao- der en moeder bin d er dan goed voor. Voo die is 't een martelienge, vooraol omdat 't meestenties van die aevrech- sche sommen bin. Daer is bivoobeld een man, die van een bak de lengte en de breedte meet en 'm dan vol waeter gooit om te weten, oe groot 'n is en dan gaet 'n uutrekene oe diepe dien bak is. Noe vraeg 'k mi m'n boereverstand: as die man de lengte en de breedte van dien bak meet, waerom zet 'n dan z'n duum- stok nie recht overende? Dan zag 'n drekt, oe diepe den bak is. En weer een anderen weet oevee intrest dat n van z'n uugeleend geld eit, oevee persent en oe lange, dat 't uustaet. Noe wilt 'n we te, oevee geld, dat 'n uugeleend eit. Noe za jie zegge, dan moet 'n de schuld- bekentenisse opzoeke. Nee, óor, da gaet 'n liever uutrekene. Affijn, affijn, dien Endrik eit een boekje opengedae over die onzinnige sommen. Ie zei nog, dat de guus daedeur moete leere dienke. Noe 'k g'loove wè, dat d'ouwers ook 't een en ander gaen dienke van de school meesters. 'k Za mè nie zegge wat. Endrik zeit, dat de guus, die öogerop moete, een jaer langer op schole zouwe moete bluve, dan zou d'er geen uuswerk nóodig zien, in ielk geval zou 't vee geminnezeerd kunnen óore. Mè Jan, reken t'er mè nie op, dat 't ooit gebeure za: de beesten óore bescherremd, mer an de kinderbescherremienge mankeer nog vee, óor. Mè ze bin noe op de goeie pad om d'aordriekskunde op een plezieriger ma niere te leeren. Dat doen ze noe ok a mit de film. Endrik is Dunderdagaevend nae de film Zeeland geweest, 'k Ao ook wille gae, mè 'k bleef tuus vó 't nood weer. Endrik vond 't mooi en leerzaem. En noe moe je wete, Jan, dat aol de schoolguus die film ook gezien En drik zei, dat, as de schoolmeesters dae bie noe een goeie voorbereidienge en een flienke naebetrachtienge g'ouwen dat dan de guus beter en zeker ook leutiger geleerd as dat z'uren op de kaorte moste kieke. Zukke filmen moste d'er meer kommen, zeit 'n. 'k Ope 't vó de guus. En noe schêen 'k bots uut. J'ebbe de groetenisse van ons aolebei Je goeie vriend Jewannes.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 10