AKKER.CACHET5 ("AKKERTJES") Hebt Gij het gevoel te leven achter een traliehek.... m VERKEERSWEZEN P. T. T. LANDBOUW. GEMENGD NIEUWS. BEKENDMAKINGEN. MARKTBERICHTEN. omdat Gij gedwarsboomd wordt in Uw vrijheid van handelen, omdat Ge niet kunt uilgaan, elk plan moet opgeven, doordat telkens martelende hoofdpijnen U overvallen en voor U een dag doen verloren gaan. Als Uw arm hoofd bonst, Uw slapen kloppen en borende pijnen door geheel Uw hoofd gaan, dan zullen AKKER-CACHETS voor U uitkomst brengen. MIDDELBURG. a— onderschept. Merk blijkt thans weer zijn ouden vorm te pakken te hebben, gezien z'n snelle rennen en mooi voorzetten, doch hij krijgt wat al te weinig te doen. Na een plotselingen doorbraak schiet Hermans hoog over. Bij het hoog op springen naar een bal van twee spelers krijgt P. Ploegaert wederom een waar schuwing. Wij begrijpen niet waarvoor. Er gebeurt ook niets bijzonders. Tijdens een overwicht van Willem II krijgt Remijn den bal, brengt hem ver op en plaatst voor de W. II veste, doch Smulders werkt weg. F. Dirkse krijgt in goede positie het leer toegespeeld, schiet hard in doch het moccading wordt door eenig heen en weer getrap tot hoekschop verwerkt, Dirkse neemt deze Merk schiet in, doch Vogel maakt hands Opnieuw een aanval van M'burg. Kamp man zet voor, F. Leijnse schiet, doch v. d. Aa redt. Willem II komt nu combineerend op zetten. Möller krijgt den bal, doch er is voor buitenspel gefloten. G. Ploegaert bewerkt den bal met de handen. De vrije trap wordt door Van Ham genomen deze plaatst voor doel doch wordt weggewerkt. P. Ploegaert maakt hands, wordt door v. d. Poel genomen de voorzet belandt bij Hermans die mooi inzendt doch goed door De Jong wordt gehouden. Bij een corner mist Geelhoed leelijk doch het geeft gelukkig geen nadeelige gevolgen. Er zijn thans 28 minuten gespeeld en Willem II onderneemt een aanval op Middelburg doel, prachtig combi neerend. Möller zet voor en met een schitterende kopbal van Maas is het 02. Door buitenspel voor Maas krijgt Middelburg een vrije trap, hij wordt door P. Ploegaert genomen, komt bij Vogel en deze schiet hoog over. Bij een mooi opgebracht enbal geeft Vogel op 't laatste oogenblik over aan F. Leijnse doch ook dit schot onder gaat hetzelfde lot. Middelburg speelt thans meer open spel en de situatie van Willem II wordt daardoor zeer gevaarlijk. De Tilburgers boffen op vele manieren en v. d. Aa redt ook vele malen zeer gelukkig en heeft ons vanmiddag geen zekeren indruk gege ven, Willem's spel was, vergeleken bij het vorig jaar, ook niet zoo sympathiek en ging dikwijls tot 't ruwe over wat zich in deze periode van Middelburg's overwicht goed deed overzien. Bij een heel ver opgebrachten bal van Remijn geeft deze op 't laatst over aan Vogel, deze besluit de attaque met een hard en zuiver schot en 't is 1—2. Bij de aftrap blijkt de bal te zacht en is het even wachten op een andere. Niet genoeg ballen? Van den aftrap gaat het recht op 't doel- van Middelburg, doch De Jong redt,, Weer is het de rechtsbuiten Crucq die mooi voor zet doch Geelhoed weet nog juist corner te werken. Nu geeft Vogel aardig door doch Dirkse schiet vlak voor doel naast. v. d. Wouw schiet in, de Jong laat het leer vallen, een corner is er het gevolg van. Wanneer de Jong ver naar de corner vlag is uitgeloopen zet Cruq voor, na eenig heen en weer getrap redt Geel hoed. Möller passeert achtereenvolgens drie onzer spelers, doch G. Ploeggaert heeft de zaak doorzien en redt manifiek. De bal komt even over 't middenveld bij Vogel en neemt een prachtig rush laat alles z'n hielen zien, v. d. Aa loopt uit en met een prachtig schot maakt de M'burg Midvoor voor de rust gelijk 22. Een prachtig staaltje voetbal. Wanneer is afgetrapt blaast scheids rechter rusten. Na de rust valt Willem II onstuimig aan en moet de Jong meerdere malen handelend optreden. Een corner op M'burg doel wordt weg gewerkt. De zon komt nu lichtelijk door het wolkendek, doch zij is niet zeer hinderlijk. Bij een mooien M. aanval staat Kamp man buitenspel. Door te forsch spel en ongeoorloofde dingen krijgt v. Ierland een vrije trap tegen zich, welke bij Merk belandt, die naast schiet, aangezien deze door F. Leijnse gehinderd werd. Een ge heide kans. Remijn treedt meerdere malen reddend op. Een vrije trap tegen G. Ploegaert gaat naast. Maas schiet over M'burg verslapt eenigszins. Hermans neemt den bal met de hand mee, wordt niet gezien, loopt door, schiet en 't is 23. Thans gaat alles van M'burg naar voren, er ontstaat een geestdriftiger spel waardoor de beslissingen van den scheidsrechter in twijfel worden ge trokken. Bij een aanval van de fricolores schiet v. d. Wouw in. 24. Middelburg verslapt zienderoogen, waardoor de nationalen vrij spel krijgen. Thans is het Hermans, die de score verhoogd 25. Na dit offensief redt de Jong vallende met veel geluk. Een vrije trap van P. Ploeggaert gaat hoog over. Merk zet 2 maal echter schitterend voor doel, doch v. d. Aa redt. Bij een botsing tusschen Goedbloed en Hermans bleef de laatste even liggen. Er zijn nog zeven minuten te spelen. M'burg ziet zich thans een penalty toegewezen, waarom is ons niet recht duidelijk, P. Ploegaert plaatst zich achter den bal. Een knal en 't is 35, v. d. Poel maakt even buiten het straf schop gebied hands. De vrije schop hier voor genomen belandt over de lat. Bij een doelworsteling maakt Merk met een mooien kopbal er 45 van. Nog 2 minuten. Zou het nog te halen zijn? Neen, das Lied ist aus, want de arbiter fluit het einde, ofschoon door velen geconstateerd wordt, dat dit 2 mi nuten te vroeg is. Zaterdagmiddag speelden de Zan- dijksche Boys een vriendschappelijken wedstrijd tegen Vios (Middelburg) op 't gemeentelijk voetbalterrein te V e e r e, met als uitslag 70 voor Vios. WIELERWEDSTRIJD OP HOMETRAINERS. De wielrijdersvereeniging „de Zeeuw- sche Leeuw" te Middelburg heeft Zater dagavond haar eersten wedstrijd op ho metrainers gehouden in de zaal van Mer- curius. Laten wij voor de oningewijden eerst met een enkel woord mededeelen, wat deze wijze van „rennen" beteekent. De rijwielen worden geplaatst op verhoo gingen met rollen, deze rollen werken door transport banden op de in kleur overeenkomstige wijzers, die draaien over een groote plaat, en daarop is aan gegeven welken afstand de rijders heb ben afgelegd. Door op gewone wijze de tijden op te nemen, komt men dan tot den uitslag van den wedstrijd. Een drietal van deze verhoogingen, in rood, wit en blauw stonden opgesteld, zoodat drie renners tegelijk hunne krach ten konden toonen. De voorzitter van de vereeniging, de heer A. I m a n s e, heette de niet talrij ke belangstellenden welkom en zeide, dat zeker hier geldt het onbekend maakt onbemind. Spr. wees er op, dat deze wedstrijden gedurende den winter een goed middel zijn om de renners in goede conditie te houden voor de zomerwed strijden. Nadat een der andere bestuursleden nog een toelichting gegeven had, die reeds uit onze mededeelingen hierboven blijken, kon de wedstrijd een aanvang nqmen. Deze is in alle opzichten een succes geweest, en de weinige aanwezigen zul len zeker onder de sportliefhebbers voor een volgenden wedstrijd wel propaganda maken, Het resultaat was als volgt: Klasse A: 1. C. Moerman 7 p.; 2. J, Buijze 6 p.; 3. J. van Strien 4 p. Klasse B: 1. L. Versluis 11 p,; 2. J. van Hiele 9 p.; 3. A, J, Bodegraven 8 p.; 4. W. Dijke 6 p.; 5. J. Cozijn 4 p. Klasse C: 1. J. Ketelaars 9 p.; 2. C. v. d. Heide 6 p.; 3. J, Rijkse 3 p.; Extra prijzen: J. van Hiele 3 p. en 2. J. Buijze 2 p. De prijzen, die door verschillende per sonen waren toegekend en waarvoor de voorzitter in zijn openingswoord reeds dank bracht, zijn uitgereikt door den secetaris, den heer J. C. Boo m, die ook zijn dank aan de schenkers nog eens herhaalde. Aan den monteur le klasse bij den telegraaf- en telefoondienst C. van Tuil te Middelburg is op zijn verzoek met ingang van 1 Januari 1934 eervol ontslag verleend met toekenning van pensioen. Antwerpen als aanloophaven. De S.S.-combinatie Hapag-Lloyd zal half November een geregelde directe verbinding instellen van uit Hamburg en Bremen met de havens aan de Westkust van Centraal Amerika, met als eenige Europeesche aanloophaven Antwerpen. Z. L. M. Het hoofdbestuur der Z.L.M. verga dert Maandag 13 November in de „Prins van Oranje" te Goes, De agenda ver meldt o.a: Voorstel tot statutenwijziging. Het Dagelijksch Bestuur stelt voor ar tikel 18 van de Statuten te wijzigen als volgt: De Vice-Voorzitter wordt benoemd door het Hoofdbestuur, als regel uit de leden van het Dagelijksch Bestuur. In bijzondere gevallen kan hiervan worden afgeweken. Toelichting: Daar de wenschelijkheid is betoogd dat de kring West-Zuid-Beveland meer contact verkrijgt met het Dagelijksch Bestuur wordt bovenvermelde wijziging voorgesteld. Deze statutenwijziging maakt het mogelijk dat naast den Vice- Voorzitter een lid van het Dagelijksch Bestuur wordt benoemd, die de Kring W est-Zuid-Beveland vertegenwoordigt. Voorloopig woont de Secretaris van den Kring de vergaderingen van het Dage lijksch Bestuur bij. Verder begrooting 1934, besprekking aardappelsteunregeling, bespreking steun granen, en vaststelling agenda Al- gemeene Vergadering. Nodoriandsch Product Neem een "AKKERTJE" en binnen een kwartier aull Ge Uw hoofdpijn voelen wegtrekken en zult Ge U weer prettig en behaaglijk gevoelen. Het is uitgesloten, dat een "AKKERTJE" U niet zal helpen, want al nemen ze de oorzaak van Uw lijden niet weg, waarover Ge Uw arts moet raadplegen, ze helpen U in ieder geval dadelijk van die onuitstaanbare pijn af. AKKER-CACHETS ("AKKERTJES"), een gelukkige samenstelling van Apotheker Dumont, met een verrassend snelle werking bij: Hoofdpijn, Kiespijn, Spierpijn, Rheumatische pijnen, Len denpijn, Zenuwpijn, vrouwenpijn, Migraine, Neuralgie. .JVolgens recept van Apotheker Dumont. Slechts 50 cent per 12 stuks. -.v- (Ingez. Med.) Branden. Vrijdagnacht brak een uitslaande brand uit in de garage van den heer K. in de Wanne te Z u t p h e n. Het pand brandde geheel uit. Een drietal auto's werd een prooi der vlammen. Het vuur deelde zich vervolgens mede aan 't pand van den heer H. Het woonhuis brandde gedeeltelijk, de stal bij deze woning brandde geheel uit. Behalve een auto, was alles verzekerd. Vrijdagmiddag brak brand uit in de boerderij van den landbouwer L. Fr. te R ij s b e r g e n. Door den straffen wind stond in minder dan geen tijd alles in lichte laaie, zoodat na enkele uren de boerderij met stallen en schuren met den grond waren gelijk gemaakt. Een paard en een aantal varkens kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. Zaterdagmorgen ontstond door onbe kende oorzaak brand in de ijzer- en kopergieterij van de firma Gebrs. Bor- cherts, gelegen in Sappemeer- O o s t. Alle modellen, machinerieën, waar onder 14 electromotoren, een partij grondstoffen, koper en ijzer, gingen ver loren. Alles is op beurspolis verzekerd. Tengevolge van den brand komen 15 personen zonder werk. Vrijdagnacht brak een felle brand uit in het café-restaurant Bellevue in de gemeente Haren bij Groningen. De be woners konden zich redden. De brand weer kon niet verhinderen dat het café tot den grond toe afbrandde. De oor zaak is waarschijnlijk het te heet stoken van den kachel. Verzekering dekt de schade. Het café werd bewoond door den heer B. B. JONGEN IN AUTO GETROKKEN EN MEEGENOMEN. Vrijdagmiddag is te Boxmeer een 13-jarige jongen ont voerd. Een autobestuurder vroeg hem den weg naar Sambeek. De jongen ging op de treeplank staan. Toen hij een ver zoek om mee te rijden afsloeg, trok de autobestuurder hem de auto in en reed snel weg. De jongen begon te schreeu wen en op de ruiten te slaan om de aan dacht te trekken. Een bewoner van den Sambeekschen weg zag dit, ook hoe de chauffeur hem 'n klap gaf, doch schonk daaraan geen aandacht. De jongen bleef zich echter verzet ten, zoodat de ontvoerder blijkbaar ang stig geworden hem te Groeningen uit de auto gooide. Geheel ontdaan is de jongen naar huis terug geloopen. De politie heeft de zaak in onderzoek. HET SLACHTOFFER OVERLEDEN. De 20-jarige mej. N. S., uit Hoofd dorp, die in den Haarlemmermeerpol der door de auto van burgemeester mr. A. Slob werd overreden, is thans over leden. DUIZENDEN KILO'S VERF GESTO LEN. ACHT PERSONEN AANGEHOU DEN. De politie te Zaandam is op 't spoor gekomen van 'n belangrijken diefstal van verfwaren, ten nadeele van de firma Pieter Schoen en Zoon, verffa- brieken. De diefstallen loopen over een tijdvak van meer dan een jaar. De balans per 1 Mei 1933 heeft uitgewezen, dat ver mist worden een partij van 7600 kg me nie, 5000 kg zinkwit, 3000 kg terpentijn, 5000 kg standaardolie en een hoeveel heid loodwit en verschillend ander mate riaal voor verf. Uit het onderzoek is ge bleken, dat de dieven als volgt te werk gingen: De knecht H., die speciaal met de ver zending belast was, bracht de goederen, welke meestal in vaten en bussen ver pakt zijn, op den steiger aan de Zaan, waarna eenige schippersknechten, die in het complot betrokken waren, ze met een schuit wegbrachten naar Amster dam, aan het adres van een of anderen opkooper. Behalve de expeditieknecht zijn aangehouden en op het bureau van politie ingesloten vier schippersknechten en drie opkoopers, die allen hebben be kend. De waarde der gestolen goederen wordt getaxeerd op 7000. RIJKE KINDERZEGEN, Naar de N. Venl. Crt, meldt, heeft de heer L, te T e g e 1 e n op het raadhuis voor de vijfde maal aangifte gedaan van de ge boorte van een tweeling. DE LUTINE SCHAT. Naar men aan de Msb. uit Amsterdam mededeelt, is de concessie aan de firma's Doeksen en Dros op Terschelling, betref fende het bergen van het wrak der „Lu- tine", door Lloyds voor een jaar ver lengd. Dezer dagen zal een circulaire aan de aandeelhouders worden gericht betreffende den stand van zaken en te vens over de kwesties met den heer Jansen te Utrecht en mr. Goudsmit. Zooals bekend hebben de zuigers van bovengenoemde firma's het wrak bloot gezogen, zoodat de roestklomp naar men ons mededeelde vrij is komen te liggen. Echter heeft men het werk tien -BL dagen wegens storm moeten staken. Toen men nu dezer dagen opnieuw peil de bleek dat 't wrak niet was verzand en men de werkzaamheden kon voortzetten. Men hoopt gouden munten op te kun nen zuigen en tevens de roestklomp uit elkaar te werken. Slaagt men dit jaar niet met de zuigers, dan zal men in het voorjaar op andere wijze trachten het goud te bergen. BINNENGESLEEPT. Het s.s. „Stad Amsterdam" van de Halcyon lijn, dat Zaterdag zonder kolen op de Noordzee rond dreef, is Zondagavond om half acht door de sleepboot „Albatros" behouden te IJmuiden binnengesleept. De „Stad Amsterdam" heeft in de binnenhaven ge bunkerd en zet de reis op eigen kracht voort. SCHOOL AFGEBRAND. Vrijdag middag is door onbekende oorzaak de openbare lagere school, die uit twee lo kalen bestaat, te Jispingboertange, ge meente Vlagtwedde, afgebrand. Ook de belendende woning van den on derwijzer is verbrand. Gebouw en in ventaris waren verzekerd. OUDERAVOND. Burg. en Weth. van Middelburg bren gen ter openbare kennis: 1. dat op Donderdag 9 November 1933, des avonds 8 uur, voor school C een ouderavond zal worden gehouden in een der lokalen van die school aan de Lange Delft; 2. dat tot den vorenvermelden avond toegang hebben de ouders, voogden en verzorgers van wie één of meer kin deren op school C zijn ingeschreven; en roepen hierbij die ouders, voogden of verzorgers op tot bijwoning van den ouderavond. Middelburg, den 27 October 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. FERNHOUT, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. Middelburg, 27 Oct. Veiling: veldsla 412 c., spinazie 10—15 c„ wagenaarsboonen 1223 c., suikerMbo- nen 416 c., stoksnijboonen 4145 c„ stokprincessenboonen 926 c., staira- princessenboonen 21 c., Roem van Hol land 435 c,, rentegevers 1749 c., spruiten 620 c., witlof 1225 c., kool rapen 12 c., peën 23 c., uien 12 c., karoten 2 c., roode kool 2 c., witte kool 1 c., alles per kg.; peën 2,54,5 c., ra pen 14 c„ karoten 1,53 c„ prei 1,5 5 c., selderie 1,52,5 c., knolselderie 1,5 c., peterselie 0,5 c,, rammenas 1,5 2 c., alles per bos; savoye kool 13 c.„ roode kool 2,54 c., boere kool 1 1,5 c., bloemkool 1,512 c., andijvie 0,51,5 c„ kropsla 0,52,5 c., komkom mers 5 c„ alles per stuk; netmeloenen 3,57 c„ ananasmeloenen 23,5 c., bei de per stuk; tomaten 916 c., blauwe druiven 3241 c., beider per kg. Goes, 27 October. Veilings vereeni ging „Zuid-Beveland." Groentenveiling. Spruiten 621; Spinazie 68; Worte len 2,30; Postelein 2 alles per 100 kg. Bloemkool 1,509; Knolselderij 1 1,50; Andijvie 0,502; idem Krul 2.50 alles per 100 stuks. Prei 38 per 100 bos. Diversen, Blauwe Druiven 2536; To maten 510 per 100 kg. Meloenen 1 per 100 stuks. Chrysanten 28 per 100 bos. Idem 1430 per 100 pot K a p e 11 e, 27 Oct. Veilingsvereeoi- ging „K. B. en O." Groote veiling Zure Kroet 3,40, Zoete Kroet 1.60. Kleine veiling. Appels Goudreinetten 522, Zure Bellefleuren 39; Dubb. idem 511; Sterappels 614; Court Pendu 37; Groninger Kroon 58; Rembour Mortier 45; idem Populair 6; Notarisappels 412; Campagnezoet 37; Hollands zoet 36; Armgaard 3 7; Bijenkorf 36; Tuinzoet 59; Le- moenappels 310; Fransche reinetten 58; Cox Oranje 8; Ananasreinetten 7; Reine d'or 36; Candijzoet 38; Const, de Groot 7; Bramley Seedling 5; Peren*. Doyenne du Commice 30; Comtesse de Paris 518; Nouveau Poiteau 615; Zwijndrechtsche Wijnperen 918; Beur- re A Lucas 12—19; Gieser Wildeman 3 10; Pondsperen 36; Kleiperen 2 8; Wintersuikerij 25; Groene Chau- montel 410; Kweeperen 8; Winter- louwtjes 35; Roem van Vlaanderen 5; Conseiller a la cour 59; Foppeperen 5; Beurré Clairgeau 511. Diversen: Mispels 27; Druiven 26 34; Wagenaarsboonen 3—4 alles per kg; Witte kool 3; Roode kool 2; Savoye kool 12; Bloemkool 39, alles per stuk; Prei 5 per bos; Knolselderij 3 per stuk. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg,

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 8