KUNST EN WETENSCHAP. RECHTZAKEN. Voor kleine tuinen. LEGER EN VLOOT. SPORT. NGORD-REVELAND. SCHOUWEM-DUIVELAND. TH0LEN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN 0.0. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Van Nienebokos is een verzoek inge komen om de koffiehuishouders in de personeele belasting gelijk te stellen met winkels e.d. Daar zij, behalve voor de bHjards, geen extra belasting betalen, wordt op dit schrijven afwijzend be schikt. In de begrooting voor 1934 wordt een wijziging gebracht in verband met de korting op de uitkeering uit het gemeen tefonds. De aflossing op de geldleening wordt van 1000 op 500 gebracht. De v o o r z. deelt nog mede, dat het begrafenisfonds te Wilhelminadorp een begrafenistoestel wil aanschaffen. B. en W. hebben gezegd, geen bezwaar te heb ben, mits dit geen kosten voor de ge meente medebrengt. De gemeente zal dus het toestel niet overnemen. De raad gaat met deze houding ac- coord. Een schrijven om maatregelen voor de werkloozen van de Prov, Comm. Werk- loozenzorg, wordt voor kennisgeving aangenomen. De hr Van Kleunen merkt bij de behandeling van de steunregeling op, dat er z.i. te weinig verschil is in de uitkeering aan kostwinners en kostgan gers. De hr M e ij e r vindt de uitkeering van 6.50, benevens 50 cent voor elk kind, te laag en wil dit op 7.50 bren gen. De V o o r z. zet uiteen, dat slechts 80 pCt. van het loon uitgekeerd mag wor den, Neemt men 10.50 aan, dan is 80 pCt. 8.40. Dus men komt met 6.50 en 4 kinderen al boven deze 80 pCt. of op 8.50. De hr M e ij e r blijft 6.50 weinig vin den. Weth. Lindenbergh stemt toe, dat het weinig is, maar merkt op, dat steun niet uitgekeerd wordt om weelde te geven. De hr F e 1 e u s wil den steun aan kostgangers op 4 stellen. Na nog eenige discussie wordt aldus besloten met één stem (de hr Meijer) tegen. B, en W. zullen, bij het verleenen van steun beoordeelen, of deze dadelijk gege ven wordt dan wel na 14 dagen werk loosheid. DE STORM AAN DEN DIJKVAL. KOLIJNSPLAAT. Donderdagmorgen met hoog water was het aan den dijkval in den Nieuw Noord Bevelandpolder een geheel ander gezicht dan Zondag. Toen: een prachtige Octoberzon, nu 'n woeste lucht, flarden naargeestige wol ken, die regen brachten. Door den die ongeveer juist op het gat zat, sloeg het water met donderend geweld tegen de steile wanden van den dijkval. Er vielen, vooral aan den Oostkant, nog groote stukken grond in de diepte. De zee, door den storm opgezwiept, sloeg met groote golven in het poldertje Bo- hemen, dat weer geheel instroomde. In het poldertje is alles met vette zeeslijk overdekt. Het wrakhout sta pelt zich in het poldertje steeds meer op. Aan den Westkant van den val, naar den kant van Wissenkerke, wordt aan het profiel met rijsbeslag en vlechttui- nen gewerkt. Ook de Oostkant van den val zal op die manier behandeld wor den. Het volgende jaar zullen de beide profielen met bazalt verdedigd wor den. BROUWERSHAVEN. Gistermorgen is door een wervelwind een boerenwa gen van den havenkant in de Haven ge reden. Met behulp van het motorschip ,,de Tijdstroom" is het gelukt den wa gen weer op den kant te brengen. SCHERPENISSE. Tot schatter der gronden, boomen enz. ten behoeve wegs- verbetering TholenOud-Vossemeer, is door ambachtsheeren van „Oud- en Nieuw-Vossemeer en Vrijberghe" en mevr. de wed. C. J. Pickè c.s. benoemd de heer Z. v. d. Velde alhier. TERNEUZEN. Nader vernemen wij, dat het Duitsche binnenschip „Robert", dat Donderdagmorgen is binnengebracht is gesleept door de sleepboot der Tug boat en Cie alhier. Het schip was gela den met pijpaarde, bestemd voor Frank rijk. Verder heeft de Terneuzensche Tug- boot Cie. de Cointor II, leeg komende van Antwerpen op weg naar Gent, ver der gesleept. Beide schepen waren door stormweer van hun sleepbooten iosge- slagen. RAAD VAN GROEDE. Geen opheffing school Kruisdijk. GROEDE. In de Woensdag j.l. gehou den raadszitting kwam aan de orde een schrijven van de Provinciale commis sie voor werkloozenzorg. Voorgesteld werd het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Nadat den hr. W. v. H a- n e g h e m nadere inlichtingen waren verstrekt omtrent de voorgestelde cij fers, werd met algemeene stemmen daartoe besloten. Een verzoek tot het aanleggen van radiodistributie van J. D. de Winde. Het voorstel van B. en W. in dezen luidt om op het verzoek gunstig te beschikken. De hr W. v. H a n e g h e m vraagt of het de keuze van aanvrager is slechts de kom der gemeente hiervan te doen genieten, dan wel of dit eventueel door B. en W. is geopperd. Hij vindt het jam mer, dat menschen die buiten de kom wonen, hiervan niet kunnen profiteeren. De Voorz. antwoordt, dat het de vrije keuze van den verzoeker is geweest, die, wanneer het net zou moeten uit strekken tot buiten de bebouwde kom, de te maken kosten voor den verzoeker te hoog worden en de rendabiliteit van het bedrijf hierdoor in gevaar komt. De hr Brakman zag gaarne nog 'n kleine wijziging in het concept aange bracht wat de gemeente vrijer doet ko men te staan door te bepalen, dat bin nen een bepaalden termijn van de con cessie gebruik moet gemaakt worden. De voorz. zegt dat overbodig te vinden daar de Raad het heft in handen heeft door de bepalingen vervat in ar tikel 1 en 7. Evenwel is het voor hem geen bezwaar aan 't verlangen van den hr. Brakman tegemoet te komen. Na hier over van gedachte te hebben gewisseld wordt met algemeene stemmen besloten aan de concept verordening nog toe te voegen, dat de inrichting binnen zes maanden na dagteekening van de ver gunning van den Minister in werking moet zijn. Het verzoek Van de Winde wordt met algemeene stemmen aangenomen. De voorgelezen concept-verordening met de aangebrachte aanvulling, wordt eveneens met algemeene stemmen aan genomen. Het verzoek radiodistributie Fa. Schippers en Nauta wordt op voorstel van den voorzitter van de agenda afge voerd. De firma had beloofd tijdig voor de vergadering een verzoek in te dienen en tot op heden is zulks niet gebeurd. Aangaande de opheffing der school te Kruisdijk zegt de Voorz., dat in een vorige vergadering over dit punt reeds is gesproken, doch de behandeling daar van is uitgesteld, omdat B. en W. niet met een voldoend afgerond voorstel konden komen. Thans is het advies van B. en W. volledig en stellen zij voor, niet tot opheffing van de school over te gaan. De voorz. leest het adres voor, waarna de leden eens de gelegenheid wordt gegeven tot het stellen van vra gen. De hr W. v. Haneghem zegt het volkomen met het advies van B. en W. eens te zijn en daarom ook tegen ophef fing. Hierna komt het voorstel in stem ming en blijkt met algemeene stemmen te zijn besloten, de school te Kruisdijk niet op te heffen. Vervolgens komen in behandeling eenige verzoeken vergoeding art. 13 der L. O. wet 1920 over 1933. De voorz. deelt mede, dat tegen eenige verzoeken bezwaren moeten worden gemaakt. Het kind van een ver zoeker woont binnen den 5 km zoodat de vergoeding voor geen langeren termijn kan worden toegekend dan vanaf 1 Jan. tot en met 4 September 1933. Het kind van den anderen verzoeker vertoeft gedurende de volle schoolweek ten huize van een familie, binnen 5 km van de school woonachtig, hoewel de ouders verder dan 5 km daar vandaan wonen. Mitsdien zal het verzoek van dezen verzoeker moeten worden afge wezen. Met algemeene stemmen wordt beslo ten de verzoeken van Wed. P. van den Bossche, P. B. van Dierendonck en C. Th. de Brijckere in te willigen; het ver zoek van De Martelaere in te willigen voor een tijdvak van 1 Jan. tot en met 4 Sept. 1933 en het verzoek van A. H. van Ooteghem af te wijzen. De verzochte wijziging in de veror dening voor de gemeenteveldwachters wordt aangebracht. Voor de benoeming van een lid der commissie tot wering van schoolver zuim (van Van der Maden) zijn op de aanbeveling geplaatst 1. J. J. de Jonge en 2 E. E. Spinnewijn. De heer De Jonge wordt met alge meene stemmen benoemd. Bij de rondvraag vraagt de hr B r a k- m a n den voorzitter of het niet moge lijk zou zijn door wijziging van de Poli tieverordening, een einde te maken aan de hinderlijke aanwezigheid van jonge lui onder de ramen of in de portieken bij de neringdoenden. Hijzelf had de jon gelui al meer malen verzocht zich niet in de portiek op te houden, doch ze ge ven er geen gehoor aan. Hij heeft meer menschen hierover hooren klagen. Hij zag gaarne, dat het staan of zitten in 'n portiek etc. strafbaar werd gesteld. Wet houder De Vlieger kan er zijn goed keuring aan geven, dat een dergelijk ar tikel in het leven zal worden geroepen. Daar meer leden van de noodzakelijk heid hiervan zijn overtuigd, doet de Voorz. den heer Brakman de toezeg ging in B. en W. hierover te zullen be raadslagen en t.z.t. bij den raad met een voorstel te komen. Naar de Ned. verneemt, is de heer J. J. Raymond Jr., doctorandus ast., assistent aan de Rijksuniversiteit te Groningen, benoemd tot leider van het eerlang te openen Haagsche Planeta rium. Première Willem de Zwijgerfilm, Voor het hoogere Philips-personeel te Eindhoven heeft de première plaats ge had van de Willem de Zwijgerfilm, wel ke in de Philipsstudio gemaakt is. BIJ HET SCHEIDEN VAN OCTOBER. Het zijn de nadagen nu van October, van deze Octobermaand vol zon en kleuren, van storm op enkele dagen, van regen, nevels, mist, vaalheid af en toe, maar van veel rijke zonne-uren toch vooral. Het kan wel mee de mooiste maand van het jaar zijn October, ja soms moet ik denken: het is de allermooiste. Nog is er de laatste bloei die zomer en Sep tember ons lieten, nog kleuren er bloe men tusschen de vruchten die rijpen, nog zingt over de aarde een blij, een zonnig lied. Nog zijn er de schaterende kleuren, maar er is ook het gedempte, zachtomfloersde licht, het grootsche wol- kenspel van de bewogen najaarsluchten, de roep van trekkende vogels, die met een zacht bekoorlijk lied een oogenblik toeven in tuin en parken, de wondere weemoed die zich legt om alle dingen en toch het licht, het overvloedige licht dat juist nu door kaler wordende boo men opener, klaarder schijnt. October, de maand met zijn naam van zoo sono- ren krachtigen klank, pittig ais de herfstgeur der bosschen, krachtig frisch als de najaarswind die over de velden strijkt, October is een maand vol tegen stellingen als het bonte rijke leven zelf, vol mysterie, dat blinkt uit het lied van vogels in de nachten, dat tintelt in de herfststerren en tot ons komt uit vreem de paddestoelentooi van bosschen en velden, dat ons aanziet in late bloei en leeft in herfstdraden en spreekt uit 't dorrend blad dat ritselt onder onzen voet. October, de achtste wil de naam eigenlijk zeggen, omdat met Maart het oud-Romeinsche jaar begon. Wijnmaand noemt de Hollandsche naam hem, die eigenlijk meer voor andere landen geldt voor den Rijn en de Fransche druiven- districten bijvoorbeeld. Zaaimaand, Herselmaand of Aarzelmaand, zeggen oude namen, herinnerend aan 't win terkoren, dat gezaaid wordt en hier en daar al met een frisch groen kleed de velden dekt en nu het aarzelen, het stil staan als het ware. schijnbaar of in wer kelijkheid van groei en bloei, nu de herfst begonnen is. Maar wat die vele namen ook uit willen drukken, geenen van alle geven zij vol doende weer de glorie en de weemoed de kleurenschakeering en de grijze ne velstemming, de droefgeestigheid en het open hemellicht, het Goddelijk wonder van October, dat de maand, waarvan wij nu dra weer scheiden, maken kan tot zulk een treffende bekoring, zulk 'n wondere, nu eens stil verrukkende, dan weer in jagende stormen en vredig ster ven van bloem en blad ontroerende, aan grijpende pracht. De regen tikkelt op de ramen, na de uren van den middag, de lamp is allang aan, het haardvuur brandt, In grijze tin ten is de dag verstorven, straks zal zóó of, in gloed van zonnebrand aan den rooden Westerhemel de laatste October- dag heengaan. Er is weemoed, maar er is ook rijke vreugde in 't herdenken van zooveel zon en licht en lied en kleurig, boeiend, bloeiend, welkend leven. A. L. B. Cassatie zaken. Bij arrest van den Hoogen Raad is verworpen het cassatie-beroep, inge steld door J. M. F-, 50 jaar, koopman en slager te Oost en West Sou burg, tegen een vonnis van de recht bank te Middelburg, waarbij F. wegens overtreding van de Crisis-Zuivelwet is veroordeeld tot een geldboete van 25 b. s. 10 d.h. en verbeurdverklaring van het inbeslaggenomene. Verder heeft de Hooge Raad verwor pen het cassatieberoep ingesteld door A. N. K., 24 jaar, landbouwersknecht te 's-H. Arendskerke, tegen een von nis van de rechtbank te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de Jachtwet werd veroordeeld tot een geld boete van 25 b. s. 10 d.h., benevens verbeurdverklaring van het niet in be slaggenomen geweer, bij niet uitlevering te betalen 10 te vervangen door 5 dagen hechtenis. Abortus? De marechaussée te Breskens heeft aangehouden zekeren L., wonende te Sluis, verdacht van abortus. Naar we vernemen zal L. ter beschikking van de Justitie te Middelburg worden ge steld. Kantongerecht te Goes. De Kantonrechter te Goes heeft ver oordeeld wegens overtreding: besturen van een motorrijtuig onder invloed van alcoholhoudenden drank: J. J. B., Kapelle 50 b. s. 10 d.h,, en ont zegging van het recht om motorrijtuigen te besturen voor zes maanden; niet beletten dat hond haas opspoort: H. D., 's-Heer Abtskerke 20 b. s. 10 dagen hechtenis; overtreding leerplichtwet: D. v. t. W.: 's-Heer Arendskerke 10 b. s. 10 d.h.; I. L., Ierseke, le herhaling 2 b. s. 2 dagen hechtenis; nachtrumoer verwekken: D. P. W., Krabbendijke 10 b. s. 10 d.h.; - strooperij: P. T., Goes 15 b. s, 15 dagen hechtenis; geplaatst voorwerp niet verlichten: J. C. G., Nisse 10 b. s. 5 d.h.; visschen zonder akte en vergunning: J. G. V-, Goes 1 b. s. 1 d.h.; te Nisse op openbaren weg vloeken: T. de B,, Goes 6 b. s. 6 d.h,; met motorrijtuig rijden zonder rijbewijs: A, K., Goes 1 b. s. 1 d.h.; J. V., Co- lijnsplaat 10 b. s. 10 d.h.; overtreding arbeidswet: E, A. S., Goes 5 b. s. 5 d.h.; J. Z., Krabbendijke 4 x 0.50 b. s. 4 x 1 d.h.; geen aangifte doen dat vee lijdende aan mond en klauwzeer: M. v. 't W., Nieuw- dorp, vrijgesproken; auto rijden zonder rijbwijs: P. Z., Wis- snkerke 3 b. s. 3 d.h,; met auto rijden zonder zichtbaar num mer en letter: A. V., Wissenkerke 3 b.3 d.h.; fietsen zonder licht: A. v. K., Schore, 2 b. s. 2 d.h.; P. S., Waarde 5 b. s. 5 dagen hechtenis; met motorrijtuig zonder noodzaak lin ker zijde van den weg houden: H. C. S-, Wassenaar 10 b. s. 5 d.h,; niet geijkte maten en gewichten in voorraad hebben: J. Z., Krabbendijke; M. J. C., Goes 0.50 b. s. 1 d.h.; M. J. C.; J. L., Wolphaartsdijk 3 x 0.50 b. s. 3x1 d.h.; J. J. K., Kortgene 2 x 0.50 b. s. 2 x 1 d.h.; A. d. J., Goes 10 j 0,50 b. s. 10 x 1 d.h.; overtr. ijkwet: M. J. C., Goes 3 b. s. 3 dagen hechtenis; dronkenschap: 2e herhaling, P. V., Goes, 8 dagen hechtenis. Burgemeester mishandeld. Voor de Haarlemsche rechtbank ston den Donderdagmorgen terecht de gebrs. V. uit Assendelft, die op 16 Sept. j.l, den burgemeester van Assendelft hebben mishandeld en steungeld tot een bedrag van 600.hebben weggenomen. Hoe wel beiden van steun waren uitgesloten, waren zij toch het lokaal binnengegaan en hadden geld geëischt. Toen de burge meester zeide, dat hij dit niet mocht ge ven, gaf een der broeders hem een klap in het gezicht, waardoor een bloedende wonde ontstond. De andere nam een be drag van 1200.weg. Andere werk loozen haalden hen in. Zij gaven het geld terug op voorwaarde dat zij steun zou den krijgen. De Officier eischte tegen beide 1 jaar gevangenisstraf. Schoten op zijn chef gelost. Het O. M. bij de Goningsche rechtbank heeft 2% jaar gevangenisstraf geëischt tegen den chef-monteur K. bij de Gro ninger-Rotterdammer Stoomboot Mij. te Groningen, die op 15 Juli op den direc teur dezer onderneming, den heer Trep, 4 schoten heeft gelost, nadat hij zich erg opgewonden had in verband met een personeelskwestie. Uitspraak 9 Nov. Inbraak en oplichting. De Haagsche rechtbank heeft de zee lieden F. T. van den B. en L. S. uit Rot terdam veroordeeld tot 3% jaar gevan genisstraf wegens inbraak op 31 Aug. j.l. gepleegd in de villa „Landkant" te Noordwijk. Voorts werd tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld, de zich noemende uitgever H. C. J. R. te Amsterdam, die een aantal personen in het Westland had opgelicht door aanbieding van valsche kwitanties voor geplaatste advertenties. Nu half October achter den rug is nemen we ook in den moestuin onze voorzorgsmaatregelen opdat nu te ver wachten nachtvorsten ons niet meer kunnen verrassen. Andijvie, welke vol groeid is wordt bij droog weer opge bonden, en wat niet groot genoeg is om op de te binden brengen we met kluit over in een bak, opdat we er zoo noodig glas over kunnen leggen. De laatste tomaten plukken we af, indien ze niet rijp zijn leggen we ze voor een zonnig venster waar ze nog na zullen rijpen. De late princesse- en snijboo- nen hebben geducht geleden van de wind; waar nog wat te plukken valt doen we dit geregeld, daar boonen bij het eerste nachtvorstje al weg zijn. Aan het einde van deze maand nemen we ook 't Brusselsch witlof op. De wortels worden voorzichtig gerooid, waarbij we de bladeren eenige c.M. boven den wortelhals afsnijden. Ook het dunne uiteinde der wortels snijden we af. We kunnen de wortels opkuilen waarbij we zorgen dat ze tegen strenge vorst vol doende gedekt worden met een laagje aarde of ruigte. Ook kunnen we de wortels direct opplanten om ze te for- ceeren. Zoo kunnen we opplanten in n niet te lagen bak. De wortels op 4 c.M. onderlingen afstand en met de kruinen gelijk, rechtstandig in den bak gepoot. Daarna wordt een laag fijne aarde, turfmolm of zaagsel, ter dikte van 20 a 15 c.M. aangebracht waarna de kropjes zich kunnen ontwikkelen. Om den bak brengen we een dubbele wand aan met een tusschenruimte van 30 c.M. Deze ruimte vullen we met droog blad, turfmolm of zaagsel. Met een der gelijke koude werende laag omgeven wij ook de andere bakken die we vorst vrij willen houden. De wortels van het Brusselsch witlof mogen niet in het water staan, daar dit de groei belang rijk zou tegen houden. Daarom mag de bak niet te laag zijn. Ook in den vrijen grond kunnen we witlof forceer en. We handelen dan als in den bak. Om een snelle ontwikkeling der kropjes te be vorderen kan men over en om de bo venlaag nog 'n laag verschen paarden mest, droog blad, of ander broeiend materiaal aanbrengen. Tenslotte kan men ook de wortels in een kist planten en deze in een kelder, of andere danke- re, en niet te dróge of koude ruimte plaatsen. Op deze wijze krijgen we geen vaste kropjes maar losse blade ren, die echter even goed te gebruiken zijn. Alleen in het donker blijven de bladeren witgeel en worden niet te bitter. A. G. Bij beschikking van den minister van Defensie zijn de kapt.-luit. ter zee K. van Aller en J. B. H. Blom eervol ont heven van het bevel over onderschei denlijk het vliegkamp „de Mok" en Hr, Ms. torpedobootjager „Banckert" en is de kapitein der mariniers M. R. de Bruïj- ne belast met de betrekking van le offi cier van het Kon. Instituut voor de Ma rine te Willemsoord. Voorts is geplaatst de luit, ter zee 2e kl. C. A. Lagaay aan boord van Hr. Ms. „Banckert". Voetbal. De strijd om de leiding in het Zuiden' is eigenlijk toch eenigszins anders, als menigeen verwacht had, afgeloopen. Hier kon het bekende spreekwoord toe gepast worden, van het duo honden, dat om een been vocht, terwijl een derde er pardoes mee heen liep. De twee Til- burgsche clubs Willem II en Longa, die respectievelijk als no. 1 en 2 op de rang lijst prijkten deelden de punten broeder lijk n.l. 11, alhoewel Willem II over het algemeen de sterkere was, maar door het missen van een strafschop zich de zege zag ontgaan. Eindhoven lapte het 'm beter en won gedecideerd met 40 van de Phi- lipsploeg, waardoor de blauw-witten in eens naar de bovenste plaats promo veerden, al zij het dan met eenzelfde aantal punten als de tricolores, doch met een beter doelgemiddelde. Middelburg schijnt er in Den Bosch eigenaardige allures op na te houden. Verleden jaar was de uitslag 15,; dit maal werd het 13, ondanks alle voor spellingen van een nederlaag etc. Ook wij waren er met onze prognose glad naast en maar gelukkig ook. Opnieuw is weer bewezen dat er niet, zoo wis selvallig is als het voetbalspel en de overwinning van onze stadgenoten brengt weer eenige opleving in de Middelburg gelederen. Ook de Limburgsche derby bleef onbeslist en al moge Blijerheide niet zoo op den voorgrond treden, men dient toch met hun ploeg rekening te houden, hetgeen P.S.V. en nu verleden Zondag M.V.V. aan den lijve ondervon den. Nadat de roodbaadjes tot 10 minu ten voor het einde vrij safe leidden, be gonnen Paffen c.s. roet in het eten te gooien en liepen hun achterstand tot ni hil in, hetgeen voor de gastheeren wel een bittere pil moet geweest zijn. Nac won van Noad hetgeen aan de verwachtingen beantwoordt. Zondag alweer een Tilburgsche derby, die naar we veronderstellen ditmaal wel in het voordeel der thuisclub zal uitloo- pen. Longa is zeer zeker sterker dan haar stadgenoote, al kunnen bij een plaatselijk treffen vele factoren den uit slag beheerschen. Voor Nac wordt het een zware reis en wanneer zij er zonder kleerscheuren af komen, zal ons dit verwonderen. P.S.V. ontvangt M.V.V. Het zal voor de Eindhovenaren opnieuw een zware dobber worden om van het stugge M, V.V. te winnen. Vermoedelijk zullen de rood-witten de beschikking hebben over den ex-R.C.H.-er Verkerk, wat wellicht een goede aanwinst voor Van Run en de zijnen is. De leiders moeten naar Den Bosch, waar het meestal voor de andere clubs (behalve Middelburg) moeilijk visschen is. Gezien echter de constante partij voetbal van Eindhoven, kan er in de Hertogstad gewonnen worden. Door de victorie van de groen-witten op B.V.V. hebben zij ook bewezen beter te kunnen voetballen. We verwachten dan ook Zondag een flinke belangstel ling om nummer laatst zich te zien ver dedigen tegen nummer twee van de ranglijst. Ongetwijfeld is het succes van verloopen Zondag een moreele steun voor de gastheeren, doch dat zij ook in staat zijn het sterke Willem II $e das om te doen, betwijfelen we. Toch zijn onze plaatsgenoten niet geheel kansloos. Wanneer men van het begin af aan aan pakt en men op het critieke moment ge noeg doorzettingsvermogen bezit, dan achten we het Middelburgsch aanvals- quintet in staat doelpunten te maken. Wanneer dit vijftal in sommige momen ten niet al te bedeesd is om eenig initia-

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6