s 0/ SfjZ AKKER.CACHET5 MERCURIUS HAVERMOUT 25 cent per pondspak NEDERLANDSCH FABRIKAAT HALSHEREN. Brisfgeschrief tusschen Jewannes uut Walchere en Jan de Smid uut Goesche Land. "AKKERTJES" het onderzoek van een brugverbinding, begroot op 5000. Vanwege den techni- schen dienst dér provincie zou dein een brugplan worden opgemaakt. Bij een be spreking, die enkele afgevaardigden uit de commissie met Ged. Staten op 6 Oct. hadden, verklaarde het college zich na der toe bereid de geheele kosten van onderzoek der voorloopige brugplannen te dragen, indien het bestuur het beken de adres van van 4 Juli 1933 door de commissie gericht aan Provinciale Sta ten wilden intrekken. Mede verklaarde zich het college be reid de kosten van een extra boot na de gewone diensturen te brengen van 10 op 5 terwijl de tarieven voor het ver voer van landbouwproducten zouden worden verlaagd. In de bestuursvergadering van 18 Oct. maakte dit schrijven een onder werp van bespreking uit. Eenige leden waren teleurgesteld, dat het college de eerst toegezegde latere bootverbinding nu weer introk en dat over een uniforme regeling voor het ver voer van auto's m het geheel niet werd gerept. Algemeen was de vergadering van oordeel, dat de provincie Noord-Beve land wel wil helpen, doch dat aan de groote winsten, die de veerdienst Wol- faartsdijk-Kortgene afwerpt, en die Noord-Beveland als extra belasting is opgelegd, niet mag worden getornd. Met drie stemmen tegen het voorstel van Ged. Staten besloot het bestuur, eenigszins noodgedrongen, op de door het college gestelde voorwaarden in te gaan, met uitdrukkelijk verzoek een uniform tarief voor het overzetten van auto's in te voeren en het zoowel voor het publiek als voor het personeel om slachtige teekenen van het beurtvaart- adres op te heffen.. N. R. V. Men schrijft ons: Hoe prettig de zomer met al haar ge neugten, verbonden aan strand- en bad leven, ook zijn moge, hoe heerlijk de zomeravonden ook kunnen zijn door de verfrissching, die ze brengen na warme dagen, toch hebben de winteravonden een bekoring, welke voor velen onzer en dan misschien wel het meest voor de ouderen onder ons, opweegt tegen het zomergenot. Leenen de lange winteravonden zich niet bij uitstek voor het bezoeken van lezingen en andere ontspannings- of ont- wikkelings bijeenkomsten? De lust daar toe bestaat bij het publiek, dat is vol doende bewezen en de gelegenheid wordt in rijke verscheidenheid geboden door de verschillende Vereenigingen, welke op dit gebied werkzaam zijn, Onder die Vereenigingen neemt de Nederlandsche Reisvereeniging zeker wel een eerste plaats in en het Bestuur der Afdeeling Walcheren stelt, evenals vorige jaren, alles in het werk om ook dezen winter met iets goeds voor den dag te komen, overtuigd als het is, dat de leden en belangstellenden dit op prijs stellen. Op 7 November a.s. zal te Vlissingen in het Britannia Hotel het seizoen ge opend worden door dr. Van der Sleen, die zijn gehoor, mee zal nemen naar het Paradijs van den Oermensch. Een aan beveling voor dezen alom gevierden geestigen spreker is zeker wel overbo dig. •-■! Half December komt Lode van Gent in de bovenzaal van de Sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg een Avond van Vlaamsche Leute geven. Later in het seizoen volgen nog twee interessante lezingen en een feestavond, waarvan het volledige programma tijdig in dit blad zal worden bekend gemaakt. Seriekaarten voor deze vijf mooie avonden zijn voor leden zoowel als voor niet-leden tegen de bekende zeer lage prijzen verkrijgbaar bij de bestuursleden die zich mede beschikbaar stellen tot het geven van alle verder gewenschte inlichtingen. „HET GROENE KRUIS." SEROOSKERKE (W.). Donderdag avond werd een buitengewone leden vergadering van „Het 'Groene Kruis gehouden, door het bestuur vastgestelc naar aanleiding van een verzoek van meer dan 10 leden (art. 10 Statuten). Aanvankelijk was deze vergadering belegd in het „Vergaderlokaal", doch 't bleek, dat het toevloeien der leden zoo groot was, dat het lokaal ze niet kon be vatten. In marschtempo begaf men zich hierop naar de Geref. Kerk, die wehvil lend ter vergadering was afgestaan. De voorz. de heer P. Boon, zeide in zijn inleidingswoord te hopen, dat de eenheid der vereeniging dezen avonc niet zal worden verbroken. Aanwezig zijn niet minder dan 281 le den. De Voorz. deelt mede, dat 20 leden een schriftelijk verzoek tot het bestuur hebben gericht om eene ledenvergade ring te beleggen, met de voorstellen ter behandeling, zooals de agenda aan geeft. Het betreft voornamelijk de in trekking van de benoeming door het be stuur, inzake den concierge - van het wijkgebouw. Een der aanwezigen legt de aanlei ding tot het verzoek nader uit, waarna verscheidene sprekers het pro en contra van die benoeming naar voren brengen. Uit de verschillende besprekingen, die een geanimeerd verloop hebben, blijk,t dat het aantal stemmen uitgebracht bij de benoeming in de bestuursvergadering heeft bedragen 8, terwijl volgens het Sta^ tuut ten hoogste 7 bestuursleden in func tie mogen zijn. De Voorz. antwoordt, dat in den laatsten tijd in de bestuursvergaderingen het adviseerend lid ook persoonlijk stemt. Deze handeling wordt gewraakt, terwijl één der sprekers het wensche- lijk acht, dat het bestuur op formeele gronden deze benoeming intrekt en op nieuw de benoeming ter hand neemt. De Voorz, sabotteert deze wensch door over te gaan tot stemming. Uit deze stemming blijkt, dat 261 per sonen aan de stemming hebben deelge nomen, waarvan vóór 113, tegen 131 en blanco of onwaarde 17 stemmen. De benoeming blijft dus gehandhaafd. Naar aanleiding van punt b Statuten wijziging, zegt de Voorz. dat het be stuur voornemens is een Huish. Regie ment aan het Statuut toe te voegen, dus dat binnen afzienbaren tijd het hart der vereeniging zal worden bloot gelegd. Bij punt c. Bespreking opening Wijk gebouw, wordt door een lid gevraagd of het bestuur zal overwegen om het Wijk gebouw op de een of andere wijze eenigszins officieel te openen, waarbij het gebouw door de leden kan worden bezichtigd. Overweging wordt toegezegd. Middelburgf October 1933. Goeie Vriend Jan! As t'er noe ooit een brief van joe in de krante moch stae, dan zeker je lesten, Jan. Joen, wat ei je goed gedae, da j' is algemeen bekend gemaekt eit, dat er bie dat beierstrekken zukke gemêene praot geslogen óort. Kiek, as t'er iever- sten guus misandeld öore, dan gewaegt eêl de buurte d'er van en da's goed oör. Mè wa beteekent noe lichaemelijk mis andeld nog weinig bie geestelijk verdor- reve, vraeg 'k. En daerom zeg 'k: de guus moete beschermd óore tegen de vule praotjes van da bucht van vrouwe- liengen. 't Beste is vanself, dat aol d'- ouwers van zuk' ankommende meisen ze mer uut de beiers ouwe, wan ze zul' in Poeldurp toch ook wè wete, da Pau- lus schrieft in I Corinten 15 33: Quade samensprekingen verderven goede ze den. En noe mag Paulus dat bedoeld op goddelooze gesprekken, 't is toch in 't algemeen ook wè waere, wa jie, Jan. Mer a'k bedienke, dat die vrouwe van die centen een kachel kocht, dan is 't wè moeilijk om ze tuus t'ouwen ,en daerom zeg 'k: de polliesie moet ingrie- pe. Mè, Jan, dienk toch mè nie, dat er alleenig tusschen de beierbosschen on der d'ankommende meisen raore praot jes verkocht oóre. 'k E lest een roman- schen boek geleze en dae stieng ook in van meisen op een kosschole. Mè wa die wiste en verandelde, was ook meer dan erg, oór. Endrik ei vanself je brief ook geleze en die brocht 't van de kwaeje saemensprekiengen ook nog op de kwaeje boeken, die tegenwoordig deu de joenkeid gelezen oöre, mer ie wist te vertellen, dat a meer as 150 jaer ge lee die twee Vlissiengsche vrouwelien- gen, die zukke mooie boeken geschre ven ook a voo de slechte romansche boeken gewaeschoed aode. Zoo da 'k mè zegge wil mit de Prediker: daer is toch niks nieuws onder de zunne. Mè dat neem nie weg, da zukke boeken mer achter slot en griengel moste bluve voo de joenkeid en 't was nog beter as z'eêlemaele nie geschreve wiere, of dan zoo da sommigste diengen mit een alf wóórd wiere geschreve, wan dat is voor een goed verstaender dan toch a ge noeg, wa jie Jan. Jao 't ook over den diek deu de Zu- derzee. Dae dienk 'k toch een bitje an ders over as jie, Jan. 'k Vinde 't niks erg, dat 't naegeslacht daer ook an betaelt, wan z'è der toch wa voor. En zeker, 't is voo de visschers wè nie leutig, mè z'oöre toch zö goed meugelijk g'ollepe. A je wachte moet mit ies nieuws, toet ielekendeen 't goed vindt, gebeurt er niks, oór. Z'en mi gas en eletriek toch ook nie gevroge, of aol degene, die mit peterolie leurde dae somstemes schae van aode. Mè g'liek ao je, da ze nog mè deur aode moete gae mit een gulden te vraegen voor iederen oto over den diek. Da koetje aode ze nog mè nie zó gauw droöge moete laeten oöre. M'n d'r vee spiet van, da me nie nae de prinsesse geluusterd Joen, Jan, wa doe ze dae goed an, da ze d'r eige zö vö da kriesiskommetee gespannen eit. 'k Oóre en leze, da ze tegenwoordig nog al is dikkels ier en daer op bezoek gaet en dan moet 't een en aol vrien- delijkeid zien. 'k Moe zegge, da me 't wezelijk mit de prinsesse goed gepakt Noe ei ze vanself goeie voorbeelden. Mè 't ao daevan toch eêl anders uuge- vallen kunne zien en dan aode me 't er toch ook mee moete doe, wa jie. Je schreef ook nog, dat Jannetje witte kooien gieng snie. Noe moe 'k van Jik- kemien schrieve, dat Jannetje goed za doe mit er wat sevooien deu te snien. En noe dienk 'k in eens an een elder- ziend en êel vroom vrommes, die d'er is de verzuchting van zoo menige vrouw, als ze op gezette tijden weer van die doffe hoofdpijn te lijden heeft en zich heelemaal zoo Nederlandseh onprettig voelt. Neem tegen Product dien tijd eens één of twee "AKKERTJES". Ge zult ver baasd staan over de goede werking en in 't vervolg geen klachten meer hebben. Per 12 stuks slechts 50 cent Gebruikt dus voortaan uitsluitend: Volgens recept van Apotheker Dumont (Ingez. Med.) PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Begrooting 1934. De begrooting, zooais die, door Ged. Staten aan de Staten ter vaststelling wordt aangeboden, wijst wat de gewone inkomsten en uitgaven betreft 'n eind cijfer aan van 2.512.952.73 met een post onvoorzien van 24.093,72 en wat den kapitaaldienst betreft een eindcijfer van 189.715. Ged. Staten zeggen, dat de algemeene toelichting ditmaal kort kan zijn, omdat gestreefd is naar een grootere over zichtsmogelijkheid. Maar in de tweede plaats, omdat, zij meenen dit met vol doening te mogen constateeren, thans, met één enkele uitzondering, geen bij zondere maatregelen worden voorgesteld, die verdediging of verklaring behoeven. Ged. Staten wijzen er op. dat de reke ning 1932 voor den gewonen dienst 'n goed slot van 187.434.49 aanwijst, w. o. 174.926.34 goed slot van vorige ja ren. 1932 heeft dus 12.500 goed slot op geleverd en mag ongetwijfeld een gun stig jaar worden genoemd. Goeddeels is dit echter veroorzaakt door omstan digheden, welke zich in voorgaande ja ren niet of niet in dezelfde mate zullen voordoen. In 1932 is naast het volledig subsidie over dat jaar geboekt het res tant ad 40.768.10 van het rijkssubsi die over 1931 voor de stoombootdiensten op de Westerschelde; in plaats van een geraamd tekort van 9.225 heeft door bijzondere omstandigheden de Ooster- schelde dienst 'n batig slot van 288.74 opgeleverd; de rente van het wegen fonds inrekening-courant, waarvoor niet fonds in rekening-courant, waarvoor niet enz. Daarbij komt dat de opcenten op de hoofdsommen van de directe belastingen meer hebben opgebracht, dan waarop was gerekend. De opbrengsten uit dien hoofde bewegen zich echter nog steeds in dalende lijn. Een en ander is voldoende, om aan te toonen, dat uit het gunstig verloop passenten mè koolstroenken liet ete, omda die zoo voedzaem en geneeskrach tig bin. Mè gooi jie ze mè liever bie de verrekens, Jan. Je zie wi, Jan: praote doe praote. Mè noe mer is êel wat an ders. Zeit Jan, wis jie wè, da bezunigen somstemes êel dier uu kan valle. Dae begriept je meschien niks van en daer om zak dudelijker spreke. Ze wille bie- voobeeld in den een of anderen tak van dienst ienkelde amtenaers an den diek zette. Mè net op tied dienke z'an de spreuk: de zunigeid bedriegt soms de wieseid en daerom moete d er ienkelde öoggeplaeste persöonen an t onderzoe ken of t'er onslogen kunnen óore. Die vraege rechs en lienks- Ze gaen an t schrieven en wrieven en vooraol an t cieferen, 't ende is t'er van weg. Da duurt soms daegen an daegen. En da kost dan op 't leste zoovee geld, dat as t'er tot bezunegienge besloten óort, pas nae maenden d'onkosten van de be- zunegers goe gemaekt bin, Me zu dan ook mer ope, da ze bie de vóorbereidien- ge toe bezunegen zö zunig meugelijk zul le doe. 'k Luustere 's Maendags nog al is nae die meneer van de Kristelijke radio, Wil der laez' op schole in een boekje: één zot kan meer vraege as zeven wieze jmenschen kunne b'antwoorde. Bè noe, a je bedienkt, dat die wieze meneer d'er alleêne voo staet om onderde vraegen te b'antwoorden, dan moe 'k soms toch zegge: 'k begriepe nie, dat die meneer d'er zelf nie zot van óort. 't Is soms nog al een echte klesmajoor. Ie ou van lang- nat en ie zou goed doe mi z'n redevoe- riengen eest een stuitje op een stremien uut te laete leeke. Mè noe verteld 'n lest, dat er een 'm geschreven ao, dat de zwalmpjes an de griffermeerde kerre- ken ulder nisje nie wille bouwe en an de staende kerreken wè en dat daeruut bliekt, dat de leste de waere kerreken bin. Kiek, die meneer za z'n gemoed nie mit een leugen wille bezwaere en ie verkoopt dus geen smoesjes, Mè dat è'k van 1932 allerminst mag worden afge leid, dat ook volgende jaren een even gunstig resultaat zullen afwerpen. Met betrekking tot 1933, hetwelk eerst op 31 Dec. 1934 wordt afgesloten, kan uiter aard met veel minder zekerheid iets wor- j den medegedeeld. Welke uitgaafposten zullen worden oversohreden en met welk bedrag kan thans nog niet worden gezegd, al kan wel reeds met een groote mate van waarschijnlijkheid worden aangenomen, dat het tekort op de lijn Vlissingen Neuzen, in de begrooting geraamd op 5500 meer dan het dubbele van dit bedrag zal bedragen. Hiertegenover staat, dat de belastin gen vermoedelijk meer zullen opbren gen dan is geraamd, zoodat, over het ge heel genomen, verwacht mag worden, dat ook 1933 een batig slot zal opleve ren, al zal dit vermoedelijk aanmerke lijk geringer zijn. dan dat van 1932. Na een beschouwing over de vermoe delijke belasting opbrengsten, wijzen Ged. Staten er op, dat voor 1934 als ba tig saldo vorige jaren geraamd is 124.174.98 of ruim 25000 minder dan in het vorige jaar. Aan het voornemen om telkens 25000 minder slot in de begrooting te ramen en zoodoende te geraken tot een begrooting die sluit zonder sloten van vorige jaren, is dus uitvoering gegeven, Voor volgende jaren zal dit steeds moeilijker zijn, doch nu het voor 1934 is gelukt schijnt 't niet noodig nu reeds buiten gewone maatregelen voor te be reiden. Als dividend van de N.V. P.Z.E.M. is geraamd 3y2 pCt. Op één post vestigen Ged. Staten in het bijzonder de aandacht. Afs tekort op de lijn VlissingenNeuzen is uitgetrok ken een bedrag van 16.500, dit in af wachting van de beslissing over een af zonderlijk voorstel tot opheffing van deze verbinding. Mocht daartoe in den loop van 1934 besloten worden, dan kan volstaan, wat zeer goed aan onvoorzie ne uitgaven ten goede zeil kunnen ko rnet een geringer bedrag kunnen worden men, ten slotte komen Ged. Staten op de motie van den heer de Pauw, waarin Ged. Staten verzocht werden alle rela ties met het bureau-Cornelissen te ver breken. De motie is op 5 Januari in handen van Ged. Staten gesteld om advies. Nu inmiddels de laatste drie nieuwe schepen, die de provincie naar het zich laat aanzien, voorloopig zal laten bou wen van stapel zijn geloopen en, voor zooverre zij niet reeds in dienst zijn ge steld, toch eerlang in dienst zullen wor den gesteld, heeft een behandeling der motie feitelijk geen practische bietee- kennis meer. Het spreekt toch wel van zelf, dat, voorloopig in het midden la tende, hoe in de toekomst zou moeten worden gehandeld, de relaties met het bureau-Cornelissen bezwaarlijk konden worden verbroken, zoolang er nog sche pen voor de provincie in aanbouw en uitvoering waren, waarvoor de plannen door dit bureau waren ontworpen. Doch ook al ware dit niet het geval, dan zou den Ged. Staten nog geen vrijheid kun nen vinden, aan het verzoek, gevolg te geven. Genoemd bureau heeft over een lange reeks van jaren den bouw van zeer vele schepen voor de Provinciale diensten voorbereid en geleid en daar bij voor de Provincie dusdanige gunsti- (lngez. Med.) dan noe toch wè begrepe, dat er an d op- voedienge van sommigste lidmaeten van de staende kerreke nog vee mankeert en dat onder ulder 't uusbezoek ard noo dig is. En ard noodig is ook d'inwendige zendienge mè dan voo d ouwe lidmae ten, die bliekens de leste volkstellienge an de kerreken ulder rik gekeerd De domenies dae noe ulder andacht op. As ze noe uugae om de verlore schaepen wi t'rug te briengen toet ulder stal, dan kun me zegge: noe, beter laete dan nooit. Ei jie de burgemeesters van Aegte- kerreke en Amsterdam ook saemen op een prentje gezie op die bóót, die te waeter gelaete wier? 'k Vond vrêed aordig, da ze burgemeester Bosselaer daevoo verzocht aode en nie minder aor dig was 't wè, dat 'n gegaen is en dat n daer, ,elemaele nie nöozel, flienk ge- praot eit. En êel aordig was 't ook wè, dat 'n daer in z'n boerepak nae toe was gegae. Die de goeie man kenne, zü wè zegge, dat er gin aertje op z'n öod over gedocht eit om op z'n burregers te gaen, mè 'k bluuf t toch flienk vinde, juust omdat er zoovee ulder eige schiene te seneere voo de boeredracht. k Docht nog toen 'k ze daer aolebei zag stae, zouwe ze saemen nog over de belangen van ulder gemeenten gepraot Mè da za toch wè nie, wan die belangen loope nog al een bitje uut mekaore, Jan. 'k Dien ke, dat er êel wat burgemeesters ope, dat de naeme van ulder gemeente ook is an een böot óor gegee. 't Is daerom mè jammer, dat er mè, zö weinig bóó ten gemaekt óore. Jae, 't is vreed jam mer, dat die ieselijke karrekassen op de werft in Vlissienge noe a maenden leeg stae. En oe was 't vroeger? D'êene boot er af, den anderen d'er op. Kiek, as dae toch ook wir is wat werk kwam, êel Wal cheren zou blie zien, toet de meubel- maekers inkluus, wan de meubels die noe op de werft gemaekt óore, maeke ze ook liever zelf. En noe nog is wat. 'k E lest in ,,'t Schouwvenster" is iet geleze over Vee- ge resultaten bereikt, dat het uitermate onbillijk zou voorkomen thans, nu ver anderde behoeften geheel nieuwe eischen stellen, het bureau aansprake lijk te stellen voor tegenslagen, die van de uitvoering van nieuwe en tot dusver re niet of zelden toegepaste denkbeel den het gevolg zijn. Bovendien heeft de praktijk reeds uitgewezen, dat verschil lende, aanvankelijk als ernstig opgevat te bezwaren bij nadere beschouwing aan gewicht verliezen, terwijl andere op be trekkelijk eenvoudige wijze konden worden verholpen. Ged. Staten stellen voor deze mededeeling met betrekking tot de motie voor kennisgeving aan te nemen. Dienst Vlissingen-Neuzen, Naar aanleiding van de motie-Kodde, waarin Ged. Staten verzocht zijn om na te gaan of de verbinding van Z, Vlaan deren O. D. met Walcheren op bevre digende wijze kan plaats hebben zonder dat het de provincie bijdragen kost, welke motie Ged. Staten overnamen wijzen zij er op, dat hun voorstel tot handhaving van den dienst Vlissingen Neuzen, uitsluitend voor rekening der provincie, dan ook slechts een voorloo-- pig en geen definitief karakter had. Het aantal vervoerde reizigers op die lijn heeft een belangrijke wijziging on dergaan. De ervaringen gedurende het eerste halfjaar 1933, met dien dienst en het onderzoek naar aanleiding van ge noemde motie, brachten Ged. Staten tot de conclusie, dat deze dienst zou kun-- nen worden vervangen door: 1. het inleggen van eenige snelverbin- dingen door de N.V. Zeeuwsch-Vlaam- sche Tramwegmaatschappij van Bres- kens naar Neuzen en omgekeerd, aan sluitende op den bootdienst Vlissingen Breskens; 2. het inleggen van doorgaande trei nen van Vlissingen over Middelburg en Goes naar Hoedekenskerke; 3. a. het verleenen eener concessie voor een autobusdienst tusschen Bres kens en Neuzen op den bootdienst Vlis singenBreskens aansluitende; b. het verleenen eener concessie voor een autobusdienst tusschen Vlissingen en Hoedekenskerke over Middelburg en Goes aansluitende op den bootdienst HoedekenskerkeNeuzen. De hooge eischen gesteld door de di rectie der genoemde tramwegmaat schappij, hebben Ged. Staten niet de overtuiging geschonken, dat langs de zen weg een bevredigende oplossing voor de vervanging van den dienst Vlis singenNeuzen te verkrijgen zal zijn. Een overleg met de N.S. en den. In specteur-generaal der spoor- en tram wegen heeft evenmin tot een bevredi gende oplossing geleid. De Nederland sche spoorwegen meenen, dat het ta rief voor 3e klasse retour Vlissingen re. H Was wezentlijk aordig. Mè dae stieng ook in, dat daer in 't jaer 1556 een ekse verbrand was. 'k Kon t nie g'loove, mer Endrik kwam mit een boek je en dae stieng 't êele verael in den brêejen in. Da vrommes ao van den du vel zalleve gekrege en dan kon ze mit z'n ullepe op een glui nae de schepen drive en dan smeerde ze de schepen mit de zalleve in en die moste dan vergae. Dat ao da vrommes aol op de pienbank verteld en laeter nog is buten pine en banden bekend (zoo êete dat). En de rechters g'loofde dat en liete da krank zinnige mensch verbrande. As t'er noe nog is een vrommes zoo ies vertelde, dan zou de polliesie zeker zegge: Vooruut nae Zoetelande, ier is een potje mi pu- rol en ier is een bos stroo, lae noe mer is kieke, da jie die meilböot kun laete zienke. Mè 't zou ook wè kunne, da ze drekt naer een gesticht gebrocht wier. Joen, Jan, de Prediker sprak toch wè de waereid, toen 'n ^zei: ,,En seght niet, wat is er, dat de voorige dagen beter ge weest zijn dan dese? want ghij soudt nae sulks niet uyt wysheyt vragen." Mer a briengt 't biegeloof noe gin mensch mir op den branstaepel, dienk daerom toch mè nie, da t't êelemaele dood is. J'óor nog wel is, dat er ier of daer een kind nie kan betere, dat er een verreke nie wil groeie, of dat er gin beuter uut de melk komt. En dat eit dan een oud wuufje gedae, die erg voorover loopt, wan ze kan ekse. Mè da's aoltied op een achteraf durpje. Mè bie geleerde men- schen, die soms van gosdienstig geloof niks mi wille wete, wan dae staen ze boven, moet een kurnientje bie 't voet ballen geluk brienge en een poppetje in een oto ongeluk tegenouWe. 't Biegeloof is taai, Jan. 'k Moet uuschee. J'ebbe de groete- nisse van ons aolebei. Je goeie vriend, Jewannes-

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6