aspirin KORT ZEEUWSOH NIEUWS. AHA... RECHTZAKEN. ZUiD'EEVEUND. HET NEDERLANDSCH IN DE BELGISCHE RECHTSZAAL. NOORD-BEVELAND. SMOHWE H-fit) IVELANB, TH0LEN. fegeMjehmuudiek tabletten den heer Jo de Rijk, die steeds de spil zijn van de tooneeluitvoeringen van „Kunstvrienden"; de accordeon-band, en de familie Breen, voor de prettige sa menwerking al die jaren. Nadat spr. zijn rede onder, een harte lijk applaus beëindigd had, werd met de afwerking van het programma begonnen. Hierbij traden op de mondorgelafdee- ling, die op zeer goede wijze eenige num mers ten beste gaf. Vooral ook de inzet, met de „Espana" van Waldteufel, was uitstekend. Voorts trad ook de accor deon-band verscheidene malen op, en droeg niet weinig tot het welslagen van den avond bij. Voorts noemen wij als zeer mooi van voordracht „Zwarte Zi geuner", gezongen door mej. Truus Hol- lestelle en den heer J. Ortelee. En ver der werden een aantal leuke tafereelen opgevoerd als „Van Yo-Yo naar Bif- Bad", „Vlinders in den regen', „De vroo- lijke straatmuzikanten", „Poolnacht", enz. Bijzonder mooi was het nummer „Vlinders in den regen", waarbij men op het tooneel een motregen nabootste, ter wijl de ijle vlindertjes zoolang rondvlad- derden, tot zij met geknakte vleugels tusschen de bloemen zonken. Het daar op volgende nummer was meer van ko misch gehalte en over „Poolnacht", een reprise, gewaagden we een vorige maal reeds met veel lof. De heer P. B. van Sprang vond nog gelegenheid den heer Jo de Rijk hulde te brengen voor zijn ontwerp en muzi kale illustratie van deze tafreelen. Als conferencier fungeerde Othello", die de tusschenacten met onderhoudend gekout de zaal bezig hield. De heer Van Sprang werd door den heer Willemse een voorzittersmedaille aangeboden onder woorden van dank voor het vele dat hij voor de vereeniging steeds deed. Het was bijna twaalf uur toen deze succesvolle uitvoering met een aantrek kelijke finale eindigde, waarna nog een geanimeerd bal volgde. Als geheel een mooie avond en een waardige herdenking van het tienjarig bestaan van „Kunstvrienden". Zooals reeds per annonce gemeld, wordt Zaterdag a.s. deze „Bonte Avond" nogmaals gegeven. RAAD VAN 'S GRAVENPOLDER. Gemeente-begrooting 1934 goedgekeurd. Goedkeuring begrooting B, A, 1934 uitge steld. 'S GRAVENPOLEDR. De raad dezer gemeente kwam Woensdagavond in vergadering bijeen. Voorz. burgemees ter Prumers. De heeren Vermue (wegens ziekte) en Koster zijn afwezig. ,en W. reeds een steunregeling indien den doch deze terug kregen. Nu hebben zich negentien personen om steun aan gemeld, maar daar zijn er bij, die niet in aanmerking komen. De hr Verhulst wil onderzoek, wie er precies in aanmerking komen, en opnieuw een aanvrage indienen, B, en W, zeggen dat dit de bedoeling is. De Prov. Werkloosheidcommissie heeft een verzoek ingediend om maat regelen voor de werkloozen. Dit wordt v.k.g. aangenomen. Gemeentebegrooting 1934. De hr Verhulst vraagt of de post 300 schoonhouden gemeentehuis niet wat hoog is. De voorz. zegt, dat het per week niet zulk een hoog bedrag is en geeft aan welke werkzaamheden verricht worden. Weth. Schou ten herinnert er aan, dezelfde opmerking als vorige spr. ge maakt te hebben. De hr Verhulst meent, dat wel iemand te vinden is, die het gemeente huis voor 100 inplaats van voor 150 wil schoonhouden. B. en W. zullen het vraagstuk bezien. De hr. Ver hulst vindt 25 voor onderhoud rijwiel veldwachter te hoog. Opgemerkt wordt, dat in de verorde ning dit bedrag bepaald is. De andere posten geven geen aanlei ding tot discussie. De begrooting wordt daarop vastgesteld sluitend met 29.769 w.o. een post onvoorzien groot 1055. De hr. V e r h u 1 s t wil een rioleering aanleggen aan het eind van de Dorp straat waar het vuile water thans over de straat loopt. De hr. Oele vreest dat men dan ook dergelijke aanvragen van andere be woners zal krijgen. Voorts moet het riool uitwateren in een sloot van den polder en krijgt men mogelijk last met het polderbestuur. Wethouder Schouten verwacht eveneens moeilijkheden. De hr. Verhuist meent, dat dit niet zoo erg zal zijn. De menschen moe ten toch ergens met hun vuil water blij ven. B. en W. zullen het geval onder het oog zien. De heeren Bakker en De Mol merken op, tegen de verzekeringsposten te zijn De rekening van het Burgerlijk Arm bestuur- 1932 sluitende met 7978 en een batige slot van 2369 en de be grooting B.A. 1934 worden ter vaststel ling aangeboden. De hr. V e r h u 1 s t merkt op, dat het de commissie opgevallen is, dat de ver goedingen onveranderd zijn gehand haafd. Weth. S c h o u t e n wil de vergoedin De hr M. Oele Jz. wordt beëdigd als|gen zoo Jaten. Het B.A. heeft een goec Raadslid en met zijn benoeming geluk bestuur en er zijn vrij veel werkzaam gewenscht. De hr Oele betuigt zijn dank voor de tot hem gesproken woor den, Ingekomen is een verzoek van de af- deeling van Het Groene Kruis, om een lokaal te mogen gebruiken van de open bare school. B. en W. stellen voor, het verzoek in te willigen. Aldus wordt z. h. st. besloten. De Ned. Chr. Landar- heden aan verbonden. Voorts zijn ook de gemeenteambtenaren niet gekort. De hr. V erhulst merkt op, dat ook de inkomsten van het B.A. hare achteruit gingen. Weth. Schouten wil de begrooting jB.A. zoo goedkeuren en het bestuur op de hoogte stellen met het standpunt der beidersbond heeft om een steunregeling I commissie wat betreft de salarissen, verzocht. I De Raad besluit na nog eenige dis- De voorz. herinnert er aan, dat B. I cussie, de begrooting aan te houden, op- De misstanden van thans ma ken van het gerecht een vef- franschingsmachine. Een ont werp dat er radicaal een einde aan wii maken. Naar een nieuwe Vlaamsche overwinning. 10 October 1933. Er is onbetwistbaar reeds veel .ver wezenlijkt ten gunste van de Vlamingen. Op bestuursgebied, in 't onderwijs, in 't leger. De universiteit te Gent is volle dig vernederlandscht. Er is nog heel wat te bereiken, zooals de vervlaamsching van het openbaar leven in de vlaam sche steden, van een gedeelte van het handelsleven, een nog betere vervlaam sching van het leger. Doch waarin nog een reusachtige verbetering komen moest, dat is in de rechtspraak. Op dit gebied is er sedert 1908 niets meer ge beurd. Toen werd een laatste wet aange nomen, waardoor het gebruik van het Nederlandsch in strafzaken verplicht werd gesteld voor alle gevallen waarin de verdachte Vlaamsch spreekt. Sedert dien is, in 1929 door de taal wet bepaald geworden, dat niemand meer tot een rechterlijk ambt kan wor den beroemd in de Vlaamsche provinciën, als hij niet bewijst door een (onbedui dend) examen bekwaam te zijn de bepa lingen na te leven van de bestaande wetten op het gebruik van het Neder landsch in de rechtspleging. Dit betee- kent echter, dat er, op dit gebied, prac- tisch nog niet veel is veranderd, ver geleken bij de voor-oorlogsche toestan den, behalve de wijziging in de menta liteit en de gevoelens van sommige, zelfs talrijke magistraten, onder den drang van het opbloeiende Vlaamsche herwor- dings-proces ondergaan. Het is onbegonnen werk in deze be perkte plaatsruimte een volledig beeld op te hangen van wat het Belgische ge recht is voor de Vlamingen, die er een beroep op moeten doen. Wij kunnen slechts een klein inzicht geven in de groote lijnen van het probleem. Er zijn twee kanten: de organisatie van de rechtspleging en de magistra tuur. Bij de eerste heeft men tot nu toe slechts in een beperkte mate rekening gehouden met het bestaan in België van ruim 4 milloen Fransch-onkundige Vla mingen. De tweede is een eeuw lang ge sloten geweest voor de minste Vlaam sche opleving, waartegen zij zich overi gens ook met alle middelen heeft ver zet. Natuurlijk hing deze toestand ook samen met de omstandigheid dat er tot voor enkele jaren geen volledig hooger onderwijs bestond in het Nederlandsch in België, wat nu is veranderd. Practisch is België' in twee gedeelten gesplitst: Wallonië-Brussel en Vlaan deren. Wat voor Wallonië geldt, is van geen kracht voor Vlaanderen, d.i. er be staat een stelsel van ongelijkheid. Alleen in strafzaken is er iets geregeld. De bur gerlijke rechtbanken en koophandels rechtbanken, de burgerlijke kamers van de beroepshoven, het hof van cassatie, kortom alle instanties buiten het straf gerecht, handelen in volle vrijheid, d.i. er heerscht een willekeur, die op totale verfransching neerkomt. De vrijheid be- leekent hier verfransching. Niet omdat er geen Vlaamsche krachten beschikbaar zijn, of omdat de Vlamingen niets doen, maar omdat 't gerech^ nog steeds in han den is van personen, die met het v|er- vlaamschingsproces niet ingenomen zijn, omdat zij er een bedreiging in zien. Men kan in de Waalsche provinciën bij geen enkele instantie met Nederlandsch te recht, ook niet in het strafrecht, In de Vlaamsche arrondissementen is de toestand een beetje anders, d.w.z. wie een ander dan een strafproces heeft te voeren, moet dit in het Fransch doen. Men kan dit ook in het Nederlandsch doen, doch met al die hieraan verbonden risico's. De Vlaamsch-gezinde advoca ten en procesvoerenden hebben gebruik gemaakt van de omstandigheid, dat er dat het bestuur van het B.A. de salaris sen eventueel nog voor deze begrooting wijzigen kan. B. en W. stellen een wijziging van de verordening der veldwachters voor, naar aanleiding van een opmerking van den Commissaris der Koningin in deze pro vincie. Deze wijziging betreft het laten vervallen van de woorden „tenminste" bij enkele bepaalde vergoedingen. Aldus wordt z. h. st. besloten. Vernietiging van bloembollen. Men schrijft ons uit Kortgene: De bloembollenteelt, die de laatste drie jaren ook op Noord Beveland is ingevoerd, lijdt evenals overal elders, ten zeerste onder de crisis. Er zijn op het eiland momenteel een kleine 100 kweekers, die Woensdag allen op Kortgene zijn gekomen, om een gedeel te van hun bloembollen te laten vernie tigen. De beruchte vuilnisbelt aan den oprit naar het Kortgeensche Veer was er weer goed voor. Hier toch, zijn cir ca 20.000 kg bloembollen vernietigd. Er was een put in den rommel van de vuil nisbelt gegraven, waar de prachtige bollen van de tulpenkweekers inge stort werden, waarna er vergif overheen gestort werd. Deze maatregel dient door de Nederlandsche Bloembollen kweekers Centrale genomén te worden daar de teelt beperkt moet blijven om de prijzen op het tegenwoordige pijl te houden. De ratten, die nog steeds in massa op de vuilnisbelt leven, zullen deze maat regel wel naar hun zin vinden. Havengeld. BROUWERSHAVEN. B. en W. stel len den raad voor de verordening op de heffing van haven- en kaaigeld te wijzi gen, zulks met het oog op het gebruik van de haven door zeeschepen en ple ziervaartuigen. Het abonnement be draagt volgens dit voorstel voor binnen vaartuigen, geen pleziervaartuigen zijn de, van 50 ton of minder 0.40 per ton voor die vaartuigen boven 50 ton 1.20 per ton, voor pleziervaartuigen 1.50 per ton en voor schepen met een meet brief voor zeeschepen 0.20 per bruto m3 inhoud. STAVENISSE, In -de alhier gehou den vergadering van ingelanden van den Nieuwen Polder (annex Stavenisse is besloten tot den aanleg van 6800 vierk. m beton blokken en het verhoo- gen en verbeteren van den buitenberm van den zeedijk over 700 m lengte. Be sloten werd in het bestek op te nemen dat de aannemer verplicht is 80 pet. der benoodigde werklieden zoo mo gelijk uit deze gemeente te nemen Voor een en ander zal een geldleening worden aangegaan, onder goedkcring van G'ed. Staten. Bij de Brigade der Koninklijke Mare chaussee te IJ z e n dij k e is aangestelc de marechaussee A, Quist uit Apeldoorn, in de plaats van de marechaussee P, de Ruyter, die naar Terneuzen werd ver- j plaatst. Uils'uilend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 cis. (Ingez. Med.) vrijheid heerscht op dit gebied om een Nederlandsche procedure te voeren, en wel reeds sedert enkele jaren. In som mige rechtbanken kwam het in den be ginne tot incidenten, maar die zijn nu afgeloopen. Er zijn slechts weinig recht banken in Vlaanderen, die de procedure in het Nederlandsch nog durven weige ren of incidenten in verband hiermede uitlokken. Maar omdat de magistraten dikwijls beter Fransch verstaan, ver zaakt het publiek dit middel weer ge makkelijk, Men stelle zich voor wat dit beteekent! Heel de rechtsmachine func tioneert in Vlaanderen als in een vero verd land! Wanneer een beroepshof met een Vlaamsch rechtsgebied een plechtige zitting houdt, dan hoort men er nooit Nederlandsch spreken, zelfs niet te Gent, alhoewel dit Hof een zuiver Vlaamsch rechtsgebied heeft: Oost- en West Vlaan deren. Het hof van cassatie heeft nog nooit een Nederlandsch arrest geveld. Wanneer een Fransch-onkundige Vla ming voor een Waalsche rechtbank ver schijnen moet, voor een strafzaak, heeft hij niet het recht, een Vlaamsche proce dure te eischen. Alles gebeurt met een tolk. Voor een Vlaamsch-onkundigen Waal bestaat dit euvel niet in Vlaande ren; hij heeft wèlhet recht de Fransche procedure te eischen. Een expert mag in Vlaanderen zijn rapport in het Fransch indienen, ook als de beschuldigde geen Fransch kent. De verdediger van den zelfden beklaagde heeft het recht in het Fransch te pleiten. Wanneer er een bur gerlijke partij is voor een rechtbank in Vlaanderen, dan moet deze de taal van den verdachte kiezen, zelfs wanneer zij deze niet kent. Een Vlaamsch advocaat mag niet in het Nederlandsch pleiten voor een Waalsche rechtbank. Omge keerd gebeurt dit wel, natuurlijk. Men stelle zich voor, wat dit alles be teekent. Bijzonderheden moeten wij hier onvermeld laten. Met den groei van het Vlaamsche bewustzijn en met de gelei delijke organisatie van een op zuivere Vlaamsche leest geschoeid volksleven in Hooger beroep. De officier van Justitie te Middel burg heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank van 13 October 1933, waarbij H. van den D., 26 jaar, arbeider te Heinkenszand wegens valschheid in geschrift en ge bruikmaking daarvan, terzake van steuntrekking, is veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf, voorwaardelijk, met een proeftijd van 3 jaar. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: met een rijwiel niet behoorlijk uitwij ken naar links: J. M. F. te Middelburg, 5 of 5 d. h.; met een motorrijtuig op het punt van vereeniging niet den doorgang vrijlaten voor een bestuurder van een motorrij tuig die den anderen weg berijdt: W. L. P. te Middelburg, 15 of 5 d. h.; met een motorrijtuig rijden, zonder twee onafhankelijk van elkander krach tig werkende remmen: L. R. te Dom burg, 3 of 3 d. h.; met een rijwiel, voorzien van een vrij- wielinrichting, rijden zonder rem: J, A. M. B. te Vlissingen, berisping; met een rijwiel rijden zonder licht: R. F. N. W. te Arnemuiden, 5 of 5 d. h.; zijn rijbewijs niet vertoonen: J. V. te Middelburg, 2 of 2 d. h.; openbare dronkenschap bij herhaling: J. v. P. te Vlissingen, 3 d. h,; overtreding IJkwet: C. v. d. D. te O. en W. Souburg, 3 maal 0.50 of 3 maal 1 d. h„ D. W. te Vlissingen, 2 maal 0.50 of 2 maal 1 d. h. beide met verb, verkl. van de gewichten; overtreding Boschwet: J. L. te We- meldinge, 2 maal 5 of 2 maal 5 d. h. Brutaliteit. Voor den Haarlemschen politierechter heeft gisteren terecht gestaan een be woner van Amsterdam, terzake van be- leediging. Hij had tijdens de zitting van het kantongerecht van de publieke tri bune af, een der getuigen toegeroepen, dat deze zijn getuigengeld niet zou heb ben ontvangen. Verdachte zou daaraan hebben toegevoegd: Als die kantonrech ter niet betaalt, haal je het maar uit zijn zak. De officier van justitie achtte de zaak zeer ernstig. Wanneer iemand op de pu blieke tribune zich ongestraft dergelijke vrijpostigheden veroorlooft, zou de al zijn uitingen kan dit zoo niet blijven duren. Het gaat om den verderen uit bouw van de Vlaamsche, de Nederland sche beschaving in Vlaanderen, de uit roeiing van een verderfelijk systeem de vervanging door bewuste Vlaamsche intellectueelen, die hun volk verrijken, van de magistraten, die, naar aard en wezen, buiten dit volk staan en zijn ver dere ontwikkeling zelfs belemmeren Men beseffe, dat in bijna elke Vlaamsche rechtbank of elk parket van een Vlaamsch arrondissement de magistra ten vrijwel uitsluitend in het Fransch hun particulieren omgang hebben. De be staande toestand brengt dit mee. Zij zijn daardoor verfranschingshaarden, die bij hèt gewone volk allerlei vooroordee- len tegen het Nederlandsch in het leven nebben geroepen en waaraan een einde dient gesteld te worden. Er waren dienaangaande bij de Ka mer drie ontwerpen aanhangig: een "zeer gematigd, van den huidigen minister van arbeid, Van Isacker; een radicaal van den Vlaamschen nationalist Romsée, en een van de regeering. De Kamercom missie heeft deze drie ontwerpen onder zocht. Niet één heeft voldoening gege ven en de commissie heeft haar rappor teur met de redactie van een nieuw ont werp belast, dat met algemeene stem men min 1 door de commissie werd aan vaard. Het is een vrij gematigd, maar toch tevens radicaal ontwerp. Het hul digt het beginsel: gewesttaal-voertaal, dat reeds in de taalwet en in de onder wijswet werd toegepast, en bovendien wordt een regeling voorzien voor t ge- ïeele land, dus niet meer voor Vlaan deren alleen. Voor Brussel wordt de tweetaligheid gehandhaafd. Voor Vlaan deren en Wallonië wordt een territori aal beginsel toegepast, d.w.z. wie in Vlaanderen een proces te voeren heeft, zal dit in het Nederlandsch moeten doen. Hij krijgt geen keus meer. Zelfs als de twee partijen het eens zouden worden om de andere taal te gebruiken, mag dit niet. Dit is noodig, want vaststaat, dat grootste wanorde kunnen ontstaan. Hij eischte een gevangenisstraf van drie maanden. Daar verdachte kostwinner is, veroordeelde de politierechter hem tot een gevangenisstraf van een maand. Persdelict. Voor den politierechter te 's Graven- hage, heeft gistermiddag terecht gestaan de 36-jarige directeur-uitgever mr. R. L., wien bij dagvaarding smaadschrift was ten laste gelegd. Verdachte zou in de Haagsche Post van 6 Mei j.l. een artikel, hebben doen opnemen onder het op schrift: Duitschland, boycot de Haagsche Post, waardoor de zich noemende jour nalist-ex burgemeester van Capelle a. d. IJssel, L. A, H. Würdemann, zich be- leedigd zou gevoelen en wel door de volgende zinsneden: „erger is echter, dat bovengenoemde beslissing is uitgelokt, althans beïnvloed door het stoken en lasteren van een landgenoot tegen ons blad". „een zekere L. A, H. Würdemann. ex- burgemeester van Capelle a. d. IJssel, en laatstelijk woonachtig te Hillegers- berg, ontziet zich niet in deze tijden eigen landgenooten en Nederlandsche bladen te bekladden en verdacht te ma ken bij een vreemde Regeering". De verdachte gaf toe kennis te heb ben genomen van bedoeld artikel en dit te hebben geschreven naar aanleiding van het feit, dat de heer W. aan ver tegenwoordigers van de Haagsche Post in Duitschland brieven, alle van den zelfden inhoud, had gezonden, waarin de redactie van dit blad van partijdigheid werd beschuldigd, etc. etc. De getuige W. hield een uiteenloo pend betoog omtrent de motieven die hem tot het schrijven van dezen brief zouden hebben genoopt. Mr. N. S. Hoekstra, die het O. M, waarnam, zeide dat, naar zijn meening, de verdachte zich in zijn uitdrukkingen is te buiten gegaan. Hieraan is evenwel niet de qualificatie „smaadschrift" toe te kennen, z.i. zou slechts een veroordee ling wegens eenvoudige beleediging mo gelijk zijn. Te dezer zake eischte spr. een geld boete van 20 subs. 10 dagen. Mr. Rolandus Hagedoorn hield een zeer kort pleidooi, waarin hij den in houd van de door W. geschreven brie ven belichtte. Naar pleiters meening heeft getuige met deze aanklacht een vuur ontstoken, waaraan hij zich zelf het meest branden zal. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. De politierechter zal over 8 dagen vonnis wijzen. Uniformverbod voor den rechter. De kantonrechter te Groningen heeft vrijgesproken den ambtenaar van het bureau Arbeidsrecht J. Z,, te Gronin gen, die voor 14 dagen terecht stond we gens overtreding van het uniformverbod. De heer Z. voerde vóór op zijn auto een klein rood vlagje met de bekende drie zwarte pijlen. Hem was ten laste gelegd, dat dit „onderscheidingsteeken' uitdrukking zou zijn van „anti-nationaal- socialistisch, althans van een bepaald staatkundig streven". De kantonrechter overwoog o.m.. dat blijkens de geschiedenis de tot slandko- ming van art. 435a van het wetboek van strafrecht voor de beantwoording van de vraag, of eenig onderscheidingstee- een Vlaming in Wallonië nooit in het Vlaamsch zal kunnen berecht worden. Bovendien zouden sommige advocaten uit gemakzucht maar al te gemakkelijk een Fransche procedure aanbevelen bij hun Fransch-onkundige cliënten. Het wederkeerigheidsbeginsel wordt volledig toegepast. Een advocaat zal ook voor 'n Vlaamsche rechtbank niet meer in het Fransch mogen pleiten. Alleen zij, die voor 1926 bij de balie waren in geschreven, zullen dit recht nog heb ben. Anderen niet. Deze regeling geldt voor alle instanties, ook voor het hof van cassatie. Een zaak, die in het Neder landsch is begonnen, moet in het Neder landsch ook tot in cassatie worden be recht. Een Nederlandsch-onkundig ver dachte kan een -tolk krijgen, d.w.z. hij kan krijgen wat een Vlaming heett in Wallonië, In crimineele zaken wordt aan 'n verdachte toegestaan zijn verwijzing te vragen naar een Assisenhof, waar de rechtspleging in zijn taal gebeurt.. Wie een misdaad pleegt te Antwerpen b.v., zal, als hij geen Nederlandsch kent. voor het hof van Henegouwen mogen terecht staan, of omgekeerd. Wat de recrutee- ring van de magistraten betreft, worden alleen degenen toegelaten, die bewij zen, hun doctoraal examen te hebben afgelegd in de taal van de streek, waar zij willen benoemd worden. Of wel moe ten zij een grondig examen afleggen in de tweede taal. Als sanctie geldt het ontwerp, dat alle rechterlijke acten, ge nomen in overtreding van de wet, nie tig zijn.. Dit hier zeer eenvoudig samengevatte ontwerp is zeer bevredigend en in Vlaamsche kringen acht men het zeer interessant. Wij noemen het zelfs eenigs- zins radicaal, doch van een gezond en nuttig radicalisme. Wie vertrouwd is met rechterlijke toestanden, zal zich rekenschap geven van welke beteeke- nis een dergelijke wet voor Vlaanderen worden kan. Ook welke rol de Vlaam sche universiteit zal hebben te vervul len, alleen reeds voor de vorming van Vlaamsche juristen.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6