r 1 I I I BIOSCOPEN. ONDERWIJS. KUNST EN WETENSGHAP BEURSTNERM01IÏER van Zaterdag. LAATSTE BERICHTEN. RECHTZAKEN. GEKENGD NIEUWS. INGEZONDEN STUKKEN. VERKEERSWEZEN P. T. T BUITENLAND. Algemeen OferzML od UU8S- U WISSELKOERSEN. MIDDELBURG GOES c mas dJ Hij i Mi I AMSTERDAM, 7 October. Hei eerste getai is de vorige notee ring, daarop volgt de officieéle notee ring van heden. Ned. 2e 1. 32 1000-5 101%—101 Ned. 17 1000-4% 101%—101%. Ned. 31 1000-4 100—100. Ned. 33 1000-4 99%—99%. Certificaten-3 84%84%. O. Indië 22 doll. 1000-6 93%—93. O. Indië 26 1000-4 88%—87%. Denemarken Oblig. 1926-5 81%'81%. Duitschl. 100-7 48—48%. Duitschl. 30 1000-5% 42%—42%. Zwitserl. oblig. '24-5 101% Zwitserl. Staatssp. 1927-4% 101%101 Amsterdam 1933-5 99%—99%. 's-Gravenhage 1929-4% 101% Rotterdam 1926-1930-4% 92%—92%. Utrecht, prov. 1929-4% 101% Berlijn 1925-6% 21—21%. assxa. nana* v jaar doeltreffend beheer zal het comité te stade komen bij zijn menschlievend werk- Voor 'n cursus Duitsche taal heb ben zich al zeven werkloozen aange meld. De aandacht dient er op gevestigd dat slechts 10 pCt. van de opbrengst hoeft te worden afgedragen aan het N. C. C., zoodat 90 pCt. aan de onmiddel lijke plaatselijke behoeften ten goede komt. Tentoonstelling van pluimvee en konfjen O. EN W. SOUBURG. Naar de Vliss. Crt. verneemt, heeft de pluimvee- en konijnenvereeniglng „Nut en Genoegen" te Souburg beloten ook dit jaar weder om een'tentoonstelling te organiseeren. Als datum werd genoemd 9 en 10 Dec. Zeeuws. Hyp. B-5 100- Zeeuws. Hyp. B-4-% 9999 A Amsterd. Bank 113113% C Rott. Bankver. 78%78 A Twentsche Bank 93% A Pref. Gruyter Zn. A 120e.d.120% A Pref. Jurgens A. 83%84% A Ned. Gist- en Spiritusf, 373%369% A De Schelde N.B. 30%31 A Ver. Papf. v. Gelder 66%65% C Am. Car en Foundry 18%18%. C Am. Smelt en Ref. 29%29%. C Farbenind. I.G. 6464%. C North Am. Cy- 1313. C U. States St. C. 29%30%. A Born. Sum. H.M. 124%124%. A Linde Teves en Stokv, 6061%. A Ned. Wol Mij. 8989. A Singkep Tin M. 84%86 A J. C. Japan Ln. 24%22% A Rotterd. Lloyd 47%48 A S. M. Nederland 49%49% A Amst. Thee C.M. 45%46% Koloniale Bnk. 5251 N.I. Hbk. 1000 52%—51% Ned. H. M. 1000 49—49% Alg. Kunstz. U. 22%—22% v. Berkels Pat. 1515 Calvé-Delft 54%54% C. Suiker Mpij. 21%21% Ned. Ford A.M. 130130 A Philips Gem, B. 182182-83% C Unilever 75%—76%-78% C Anaconda Cop. 10%10% C Bethlehem St. 21%—22%-% Kennec Copper 14%14% Un. States Leather 6%6% A.N.I.E.M. 215%—215% Kon. Petr. Mpij. 170%—170%-71 Contin. Oil Cy. 10%—10%-10% Shell Union O.C. 5%5% Tide Water Ass. Oil. 6%6%-6% MW ra ELECTRO. „A Bedtime Story." (-T-) Maurice Chevalier, als we hem niet kenden, en niet wisten, dat hij zijn kon. Nog meer, veel meer: veel die per, gevoeliger dan de charmante chan sonnier, en de zingende charmeur alleen. Natuurlijk, ook hier 's mans Matelot- je, 't embleem als in Kareltjes bril of Chaplins stokje; ook hier goed en blij moedig goedlachs; ook hier aan iedere boulevard 'n andere schat, daar is hij nu eenmaal Parijzenaar en Vicomte voor. Vicomte, terug van Afrikaansche avon turen, van het station flatwaarts rolls- roycend, via diverse zoete Haltestellen. Achterin Monsieur Bébé, te vondeling! Gevonden na aankomst, bevonden het zorgobject, het doel van een zwerver leven, dat in lange reizen gemoedssta bilisatie zocht. Bébé, de hoofdpersoon, de quintessence in de burggravelijk gar- qonnerie: Bébé's slaap, Bébé's bad, Bé bé's speelgoed (diverse horloges, tot de inrichting der kinderkamer!), Bébé's nurse. (Helen Twelvetrees). De misver standen, de impasses, de scènes, de brouilles, door om en vanwege Bébé! Tot twee jonge menschen elkaar ge vonden weten. Alweer door Bébé. Inderdaad: ,,A Bedtime Story", een beminnelijk, fijn sprookje, vriendelijk als de nu teeder verzachte glimlach van Maurice, bekoorlijk als Helens blauwe oogen en korenblond haar. Bewijzend, dat Chevalier tot knap acteur gegroeid is, fijn, genuanceerd in heel dit spelen. Zonder tweede hpofd diverse „bij" nummers. Het Journal, brengt een niet onwelkome reprise der grootsche hul diging op 9 September, plus andere enthusiaste momenten bij het laatste hoofdstedelijk Koninklijk bezoek. Stan Laurel en Co., Janongelukken als gewoonlijk, en doen bijwijlen als van nu al jaren ouds de zaal daveren. Interessant, duidelijk, die Paramount Sportfilms! CITY. De vrouw in de schaduw. Vervloekt Goud. De tragische levensgang van twee menschen, twee geliefden: Ray en Wal ter wordt hier meesterlijk getypeerd. In den tijd van de cabs, paardentram e.d. vehikels als vervoermiddel, in dien tijd ook toen de flirtende en naar vermaak buitenshuis hunkerende meisjes nog on der de hoede en scherp spiedende oogen der moeders bleven, ontmoeten Ray en Walter elkaar, ontstaat de liefde die hun niet meer zal loslaten. Een enkele minuut echter beschikt over hun toekomst. Een korte stonde die veel verloren doet gaan, maar niet de liefde, die na jaren nog blijkt te be staan en opbloeit. Maar dan moet het uiten daarvan in verborgenheid geschie den. Een treffend levensbeeld van twee geliefden, tusschen wier liefde staat de dure plicht van trouw en de eer, die onvermijdelijk eischen het zich verber gen achter het schild der anonimiteit. Dit liefde-belemmerend besef doodt hun genegenheid niet, maar vernietigt menschengeluk en veroorzaakt veel leed. De fataliteit van deze twee ma gisch tot elkaar aangetrokken menschen wordt tot een berustend en onontkom- baar leed in hun liefde. Zij volgt hem als een schaduw, die niet is weg te va gen. Het is weer eens film waar 't verhaal de boventoon voert, sterk door bouw en inhoud, naar den roman „Back Street" van Fannie Hurst. Irene Dunn en John Boles beelden realistisch en karaktervol de hoofdrollen uit. Een film, die ongemeen boeit. Tom Mix weer eens op het witte vlak te zien beteekent een gespannen medeleven met zijn avonturen, trouw daarin bijgestaan door den viervoeter Tony. Dit onafscheidelijk tweetal zorgt weer voor een vlotte film, Tom's opdracht, de bandieten uit te hooren en den grooten buit op te sporen is een kolfje naar zijn hand en gaat vol gens het bekende, maar nog steeds ge liefde recept, Men kan weer eens genieten van de rappe slimme Tom met de in razende vaart voortsnellende en achtervolgde bandieten, vlug met het wapen en tot het uiterste zich verdedigend. LANDBOUW. Haar jongen. De jonge vrouw van een rijken grond eigenaar vlucht met haar baby, vol wal ging voor haar ruwen echtgenoot en zijn dronken vrienden. In den strijd, dien zij met haar kind om het bestaan voert, gebeuren geen wonderen. Zij zingt en danst in een cabaret, doch daar zij geen buitengewone artiste is, zijn haar ver diensten gering, en wordt zij genoopt, daarnaast wat toeschietelijk tegen de gasten te zijn en vooral geen dronk af te wijzen. Na zeven jaar is zij een bijna versleten vrouw. Haar zoontje is opge groeid tot een lieven, fijngevoeligen jongen en haar eenig streven is hem 'n toekomst te verschaffen. De jongen blijkt muzikaal aangelegd en weet al vlug een gevoeligen toon aan zijn instru ment te ontlokken. Er komt dan een zwerver in hun leven, die later blijkt een groot violist te zijn. Maar roem en rijkdom lokken dezen kunstenaar niet meer. Hij leeft met andere zwervers bij den dag en geeft zijn kunst in kroegen en achterstraten. Maar dan, met den kleinen jongen, zoekend naar diens moe der, komt hij in een modern cabaret en speelt ook daar. Het dansen houdt op, de andere muziek zwijgt, ontroerd luis teren allen naar den grooten violist. Men juicht hem toe, biedt hem een en gagement aan, maar glimlachend be dankt hij, de tijd, dat dit alles waarde voor hem had, is voorbij. „Maar", zoo zegt hij, „wijdt Uw aandacht aan dezen kleinen jongen, daar schuilt een groot kunstenaar in". Nu luistert men naar het spel van het ventje en opnieuw klinkt een stormachtig applaus. De moe der heeft deze laatste scène medege maakt, zag nog juist hoe haar zoontje zijn eerste schrede zette op den weg naar een groote toekomst. Haar afge mat lichaam kan nu den zwaren strijc opgeven Een sobere film maar een volmaakte weergave van het gegeven, met onna volgbaar spel van de drie hoofdperso nen. Een film die boeit en ontroert. Een waar kunst-werk Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is met gunstig gevolg het candidaats- examen in de Godgeleerdheid afgelegc door den heer J. H. F. S. Enklaar, vroe ger te K a 11 e n d ij k e. Aan de Polytechnische hooge- school te Oldenburg (D.) slaagde voor ingenieur de heer D. Wiechman te Axel. Geslaagd aan de universiteit te Utrecht voor het theoretisch tandheel kundig examen, 2e gedeelte, de heer G J. van Liere, Te Amsterdam is dezer dagen over leden, in den ouderdom van 65 jaar, de heer Simon Kroon, oud-altist en orga nist van 't Concertgebouw-orkest. De heer Kroon, die ongeveer 43 jaar aan het Concertgebouw is verbonden ge weest, was een van de oudste leden. A Houth. Alberts 33 C Baltimore en Ohio 17%—17. A Southern Rlw. 16%16%. C Union Pac. Rr. 7272. C Int. Nickel Cy. 12%12%. A A C A A C A A C C A A C Concertvereenignig Middelburg. Wij ontvingen de opgaven van de Middelburgsche Concertvereeniging en verwijzen op verzoek gaarne naar de advertentie elders in dit blad. Vooral 't laatste concert verdient afzonderlijk vermeld te worden als een bijzondere gebeurtenis. Wel zelden zal het voor komen, dat 2 zangeressen, van 'n der gelijke roemruchtigheid te samen con certeeren. A Holl- Amer. Lijn 2 A K.N. Stoomb. Mij. 8%- A Ned. Scheepv. U. 47%—47%. A H.V. Amsterdam 172%—170%-72. A Java Cult. Mij. 9191%. A N.I. Suiker U. 61%61. A Deli Batavia 118%—118%-19%. C Deli Mij. 1000 109%—109%-10%. ASenembah 130131-30. C Chicago Milw. 3% A Amst. Rubb. C. 94%93% 94%. A) Deli-Bat. Rubb. 42%42. A Hessa Rubber 3233%-32, A Serbadjadi S.R. 29%29% -28%, Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. 6 Oct Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 7.64% 59.01 9.70 34.56 48.05 34.20 1.61 7 Oct. 7.69 59.02 9.70 34.53 48.06% 34.35 1.63% Tabak Philips Aks Suiker VERDRONKEN. Zekere V. W„ wonende te Hoek, fa brieksarbeider, reed gisteravond per rij wiel, komende van de richting Sas van Gent. De man kwam te vallen en wel in het Rijkskanaal onder de gemeente W estdorpe. Een persoon, die in de onmiddellijke nabijheid was en die niet zwemmen kon, heeft pogingen in 't werk gesteld den drenkeling te redden. Een half uur la ter is de man uit het kanaal opgehaald. De levensgeesten bleken te zijn gewe ken. Vrijdag is in een te Oostburg gehouden vergadering van verbouwers van pootaardappelen een telersvereeni- ging Zeeuwsch Vlaanderen W. deel op gericht. We komen hierop Maandag te rug. De Koningin heeft een gift van 5000.geschonken ten bate van het Nationaal Crisis Comité. De Koningin en Prins Hendrik heb ben gister een bezoek gebracht aan den fokveedag te de Wijk (Drenthe) en zijn daar met groot eiithusiasme van de zijde der bevolking ontvangen. DE MOORD TE BENNEKOM, De gestrafte onschuldig Naar de Maasb. verneemt heeft mr. M. Maten, te Arnhem, die destijds de verdediging voerde in de bekende Ben- nekomsche moordzaak eenigen tijd ge leden een anoniemen brief ontvangen waarin de schrijver, die beweert zich in de omgeving van Zeist te bevinden, be toogt, dat J. H., die destijds voor dezen moord is gestraft, onschuldig is en dat hij de schrijver van den brief den moord op mej. T. Koperberg in de Ben- riekomsche bosschen heeft gepleegd. De anoymus geeft in zijn brief die acht zijdjes is tal van bijzonderheden van de gebeurtenissen in den middag van den 2den Februari 1930 in de bosschen ten Zuiden van de spoorbaan Ede— Wolfheze. Hij beschrijft nauwkeurig langs welke paadjes en boschjes hij de beide verpleegsters achterna fietste, waarna hij ze ontmoette en vertelt tal van finesses over de wijze, waarop hij den moord pleegde. De schrijver die zichzelf met „de gek" betitelt betoogt in zijn brief met nadruk, dat hij zich verplicht gevoelt dit mede te deelen. In elke geruchtmakende zaak zijn dergelijke anonieme brieven heel ge woon. Het merkwaardige van dit geval, zoo meent mr. Maten, is echter, dat hij drie jaar geleden, toen de zaak-H., nog hangende was, een soortgelijken brief van denzelfden onbekenden schrijver heeft ontvangen met eenzelfden inhouc a}s de tweede brief. Mr. Maten heeft dien brief destijds aan den Hoogen Raad overgelegd, die zooals men weet, het door J. H., inge stelde cassatie-beroep verworpen heeft Merkwaardig is ook, dat deze tweede brief te Ede gepost is, maar dat op de enveloppe het poststempel Apeldoorn stond. Het blad verneemt voorts dat mr, H. H. Roobol te Arnhem de zaak momen teel in handen heeft. Deze heeft J. H verleden week in de strafgevangenis te Leeuwarden opgezocht en hem den brief laten lezen.J. H. kende den schrij ver niet. Hij houdt echter nog steeds zijn onschuld vol. Mr. Roobol zal trachten materiaal te verzamelen om een revisie-verzoek te kunnen indienen bij den Hoogen Raad. DE DIEFSTAL VAN 37.000. Bij een nader verhoor hebben thans de hoofdverdachten in de geruchtmakende affaire van den diefstal van 37.000 ten nadeele van de Compagnie Continentale Importation te Rotterdam een volledige bekentenis afgelegd meldt de Msb. Reeds lang bestond er een afspraak tusschen den kantoorbediende V. van genoemde firma en de andere verdach ten om bij voorkomende gelegenheid een flinken slag te slaan. Deze gelegenheid kwam op 21 October. v. d. L. is met V. terug naar het kan toor aan de Noordblaak gegaan en heeft in het portaal van dit kantoor de tasch met het geld overgenomen en naar een der andere verdachten, den kan toorbediende B., gebracht. Deze heeft iet geld enkele weken onder zijn be rusting gehouden,, waarna het gedepo neerd is in de safe van een Ajntwerp- sche bank. Daar heeft het gelegen tot de opening van de zaak aan den Goud- sche Singel. Alle 5 de verdachten zullen heden naar het Huis van Bewaring worden overgebracht. SLACHTOFFER BEZWEKEN. De logementhouder A„ die de vorige week Vrijdagavond het slachtoffer werd van een moordaanslag voor zijn woning in de Boomstraat te Amsterdam is in het binnengasthuis aan zijn verwon dingen overleden. Hij was 59 jaar oud. DE 100.000. De loterijclub van personeel der Gasfabriek te Eindho ven heeft op zeven tientjes der Staats loterij den 100.000 getrokken, zoodat haar pl.m. 70.000 zal worden uitge keerd. Ieder der deelnemers krijgt pl.m. 2800. DE KOLENDAMPVERGIFTIGING TE NIJMEGEN. De derde der drie gezusters R. te N ij m e g e n die dezer dagen slachtoffer werden van kolen dampvergiftiging is Donderdag ook bij kennis gekomen. Haar toestand was echter zeer slecht en Vrijdagmorgen is zij dan ook overleden. De beide andere patiënten gaan goed vooruit. 1. Afzender onbekend stuk in de prullen mand. 2. Briefwisseling wordt over ingezon den stukken geplaatst of geweigerd niet gevoerd. 3. De kopij wordt niet terugge zonden. 4. Maakt het kort 1 - Markt KoninkL Unilever Robber Obl.markt- Amerika Schepen Mijnen (Wettig gedeponeerd.) (Ingez. Med.) voedsel uit hun mond sparen om het hun kinderen te kunnen geven. Door per soonlijk bezoek bij de steunvragenden komen deze zaken ter kennis van ons Comité, Inderdaad is ook in onze ge meente reden te over voor het bestaan en het werk van een Crisis-Comité. Helaas doen wij nog steeds de erva ring op, dat velen onze wekelijksche bus collectanten voorbijzenden. Dit is zeer te betreuren. De macht van het kleine is zoo groot. Gelijk het blijkens de mededeelingen van de heeren, die op den avond van 3 October ons volk door de radio hebben toegesproken, in andere pplaatsen gaat, zoo is het ook hier- Maar al te dikwijls wordt geloof geslagen aan verhalen als zou er maar met volle handen gegeven worden aan menschen, die het niet noo- dig hebben. Niets is minderwaar dan dat- In vergaderingen die niet zelden tot na middernacht duren, worden alle aan vragen ernstig behandeld en na persoon lijk onderzoek door de comitéleden wordt er beslist. De toestand van de be schikbare middelen dwingt ons trou wens wel er zoo zuinig mogelijk mee om te gaan. O zoo graag zouden wij dikwijls meer willen doen, als het maar moge lijk was. Wij bevelen onze a.s. inzameling dan ook dringend bij onze mede-burgers aan. Moge het resultaat daarvan onze stoutste verwachtingen overtreffen. Namens het Comité, A. L. VAN MELLE, Voorzitter A. TH. VERBIST, Secretaris penningmeester. CRISIS-COMITE GOES. Zooals reeds algemeen bekend, zal in de week van 4 tot 11 October in alle plaatsen waar afdeelingen van het Na tionaal Crisis Comité bestaan, een extra inzameling worden gehouden, Ook de Goessche afdeeling zal op Dinsdag 10 October de ingezetenen van Goes in de gelegenheid stellen om aan deze natio nale inzameling het hunne bij te dragen. De opbrengst daarvan zal voor 90 pCt. ten goede [komen aan het plaatselijk Comité. De overige 10 pCt. moeten wor den gestort in de kas van het Nationaal Comité. Dit laatste wil niet zeggen dat die 10 pCt. voor Goes verloren zijn. In- tegendeël. Iedere afdeeling mag, als het noodig is een beroep doen op de kas van het Nationale Comité en kan dan zelfs tot een hooger bedrag, dan het zelf in die algemeene kas gestort heeft, in geld of goederen terugontvangen- Ons Comité heeft daarvan reeds meerdere malen geprofiteerd. Die 10 pCt. kun nen dus voor niemand een reden zijn om zich aan de plaatselijke inzameling te onttrekken. Zij wordt dan ook door ons Comité met alle vrijmoedigheid en met allen ernst aanbevolen. De groote en nog steeds toenemende werkloosheid en malaise maakt het werk van de Crisis-Comité's dringend nood zakelijk. Niemand, die van zijn betrek- kielijken overvloed nog iets daarvoor kan afzonderen, behoort zich dan ook daaraan te onttrekken. In vele gezinnen ontstaat een niet in te halen achter stand in kleeding, schoeisel en deksel. Ook doen zich gevallen voor van bepaal de ondervoeding van moeders, die het Met ingang van 9 Oct. a.s, wordt de openstelling van het telegraaf- en telefoonstation te 's-H eer A b t s- kerke op werkdagen gewijzigd en ge bracht op 821 uur, Ind. Stoomvaartlijnen. Sibajak (thuisr.) 5 Oct. (9 n.m.) van Suez. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) 6 van Southampton. Chr. Huygens (uitr.) 5 te Colombo. De Volkenbond en de Joodsche vluchtelingen. Zoo vlot als 't Woensdag leek, gaat 't niet met de Nederlandsche resolutie over de Joodsche vluchtelingen. Plots waren bezwaren gerezen. We weten, dat de resolutie eerst was verwezen naar een sub-commissie ad hoc, die haar aanvaardde. De tweede commissie was na gron dige discussies van meening gebleken', le dat het vraagstuk op bevredigende wijze alleen kan worden opgelost door middel van internationale samenwer king. 2e dat de oplossing van dit probleem een dringend karakter draagt. Met het oog hierop was de tweede commissie tot de gevolgtrekking gekomen, dat de beste methode om snelle en practische, resultaten te verkrijgen, bestaan zou in de benoeming van een hoogen commis saris, wien de meest volledige vrijheid van handelen zou moeten worden ge laten. Op grond hiervan heeft de onder commissie een nieuwen tekst voor de gewezen Nederlandsche resolutie voor gesteld: In bond wegii noen same vlucll ren ge de l| van saris I andel Be het I gen missJ 2500 Sp ken hl weinl vang: plaal verg Dt den I lede zoekl king I der I de comil delel laata wercj ten, telinl klaal bintl kuml El bera ■Ml ver] huis Koe ling I Mid H nan mes lane het ama op gehi dez< heb dan Ir den pel He< mis We den voel uitc Be\

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 2