BURGERLIJKE STAND. BEVOLKING. BELEVENISSEN VAN PIENTERE PEETER. ziet aanschaffen en onder de manne lijke jeugd in onze volksbuurten schijnt groote animo te bestaan om zich in het schieten met katapulten te bekwamen. De gevolgen daarvan zijn niet uitgeble ven. De jeugdige schutters schijnen spe ciaal de straatlantaarns te hebben uit verkoren om als doelwit te dienen. Dat er dikwijls „raak" geschoten werd, be wijst het feit dat in twee dagen tijds cir ca vijfhonderd lantaarns kapot zijn ge schoten. Het eigenaardige van de situatie is, dat de algemeene politieverordening niet het in bezit hebben van katapulten ver biedt maar wel het gebruik maken daar van. PLAFOND INGESTORT. De com missaris van politie van 't bureau Stad houderskade te Amsterdam, de heer H. I. de J„ is Maandagmorgen aan een groot gevaar ontkomen meldt het Han delsblad. Terwijl hij in zijn kamer op het bureau aan zijn werktafel zat, is nml, 'n groot deel van het plafond plotseling in gestort. De heer De J. hoorde gekraak en zag eenige stukken uit het plafond vallen. Hij sprong en werd daarna door eenige groote brokken kalk en pleister uit de zolaering getroffen, zóó dat hij in een hoek werd geslingerd, Toch is de heer De J. er nog wonder lijk goed afgekomen, nml. met eenige lichte hoofdwonden en kneuzingen in de lendenen. Na behandeld te zijn, kon de commissaris zijn werkzaamheden her vatten. De oorzaak van het ongeval ligt in ouderdomskwalen van bedoeld plafond. VIER DOODEN IN EEN WEEK TIJDS. Zaterdag heeft nabij de Bilt op den Utiechtscheweg wederom een ernstig ongeval plaats gehad, waarbij de 20- jarige R. v. d. W. onder de versnelde tram geraakte en in hoog ernstigen toe stand naar de Academ. Klinieken te Utrecht moest worden vervoerd. Zater dagavond is het slachtoffer aldaar over leden. Dit is thans het vierde ongeval met doodelijken afloop op den Utrechtsche weg onder de Bilt in één week tijds. KERKDIEVEGGE. In de laatste acht dagen werden herhaaldelijk voor werpen van waarde w.o. taschjes met inhoud, gestolen in de H. Hartkerk te Utree h t aldus de Utr.Courant. Da- mestasschen bleken herhaaldelijk wegge nomen te worden, als de eigenaressen zich naar de communiebank begaven. Er werd goed opgelet, totdat het Maan dagmorgen onder de Mis gelukte de dievegge op heeterdaad te betrappen. De vrouw werd aan de politie overge leverd. AUTOPASSAGIERS DOOR DE VOORRUIT. Zondagmorgen is op den Maliesingel te Utrecht een auto door de gladheid geslipt. De wagen vloog over den vluchtheuvel, om ver volgens tegen een richting-aanwijzer aan te botsen. De chauffeur kwam met den schrik vrij, terwijl een naast hem zittend per soon, door de voorruit heen vloog en verschillende meer of minder ernstige verwondingen bekwam. OPGESLOTEN OP DE SPOORBAAN. De commissionnair C. BI. uit Cu- 1 e m b o r g reed Zaterdag per auto op den weg naar Utrecht en passeerde den bewaakten overweg bij het statron Schalkwijk, waarvan de afsluitboomen omhoog warén. Hij was de eerste rails gepasseerd, toen de boomen omlaag gingen zoodat hij de spoorbaan niet kon verlaten. Hij stopte doch op hetzelfde moment joeg dé sneltrein Den Bosch-Utrecht rake lings achter zijn auto heen. Doodelijk verschrikt zat de heer B. achter het stuur, doch de trein snelde voorbij zonder de auto te raken. Het schijnt, dat de overwegwachter te lang heeft gewacht met het neerlaten van de boomen. MUNITIE VAN DE „LUTINE" OP GEZOGEN. De zandzuigers van de firma Doeksen en Dros hebben hun werk in en om het wrak van de „Lutine" voortgezet. Zij zijn er Zondag in ge slaagd de munitieiaag van het schip te bereiken. Opgezogen werden 60 kogels, waartusschen een zilveren kazemat (muntstuk). Naar men weet, moet de goudlading van de „Lutine" zich onder de munitie bevinden. CAFÉBRAND. Zondagnacht ont stond brand in een pand aan den Ca- sinoweg te V e n 1 o, waarin gevestigd een café, met winkel en woonhuis van den heer G. S. Het vuur, dat op de bo venwoning uitbrak, greep snel om zich heen. De bewoners, die zich reeds ter ruste hadden begeven en door het knetteren van het vuur werden gewekt, konden zich nog tijdig in veiligheid stellen. De onmiddellijk gealarmeerde brandweer rukte met groot materiaal uit en zij slaagde er spoedig in den brand te blusschen. DIEFSTAL. Te Maastricht zijn Zaterdagavond ten huize van den heer S., photograaf, sieraden, o.a. arm band, ring in hanger, met briljant, armbandhorloge en gouden manchet- knoopen gestolen, ter waarde van on geveer 800. Van de dieven geen spoor. T? - -""t l - ill I ma -■ T- S jg De motorbootchaufieur Goes. Bevallen: P. Cornelissen geb. Koe man, d. Borssele. Van 2430 Sept. Ondertrouwd: J. Huige, 31 j. te 's-Heer Arendskerke en P, Arts, 21 j. te Borssele, ïerseke* Van 2229 Sept. Bevallen: A, Zoete- weij, geb. Rober, z.; M. J. Bom, geb. Paauwe, d. Overleden: J. Jagt, vrouw van J. San- dee, 83 j. Kattendijke. Bevallen: P. Burger, geb, Felius, z. Kloetinge, Van 24 Sept.1 Oct. Ondertrouwd: A. Goedegebure, jm. 28 j. te 's-Heer Arendskerke en H, Too- renaar, j.d. 26 j- te Kloetinge. Kruiningen. Van 1428 Sept. Getrouwd: J. P. van den Broecke. 27 j, te Middelburg en M. M. Burkunk, 18 j. Bevallen: P. M. Mast, geb. Van Loon, d-; E. S. J. van Eijkeren, geb. Verbee- men, d.; G. W. van Vliet, geb. Backer, d.; C, J. Blok, geb. van Iwaarden, z. Overleden: J. P. Dees, vrouw van A. M. Kostense 41 j. Wemeldinge. Van 2530 Sept. Getrouwd: F. de Bourgraaf, 43 j. en Ma Je. Lindenbergh jd. 38 j. Aagtekerke. Over de maand September. Overleden: J. Corré 63 j. echtgenoot van S. Corré. Koudekerke. Van 1630 Sept. Ondertrouwd: L. Vreeke, jm. 31 j. en M. Wisse, jd. 27 j. Bevallen: A. Filius, geb. Verburg, z.; A. de Witte, geb. Besuijen, z.; J. Be- suijen, geb. Reijnierse, z Oostkapelle. Van 22 tot 29 September. Ondertrouwd: A. C. Melis 25 jaar en M. Vermeulen 23 jaar. Bevallen: M. Riemens geb. Simonse dochter. Ritthem. Over September 1933. Bevallen: F. J. Goedhart geb. de Pagter, z. St. Laurens. Van 2430 Sept. Ondertrouwd: M, Luteijn 21 j. en A. J. Vermeulen 22 j. yeere. Van 130 September. Getrouwd: J. Meertse, 27 j. en A. J. Maljers, 19 j. Overleden: L. Janse, 80 j. weduwe van A. Giffard. V rouwenpolder. Van 24 tot 30 September. Ondertrouwd: A. Wattel, jm. 21 jaar met L. van Tatenhove jd. 22 j.j A. C. Melis jm. 25 j. met M. Vermeulen jd. 23 j,; M, Luteijn jm. 21 j. met A. J. Ver meulen jd. 22 jaar. f Colijnsplaat. Van 2330 Sept. Bevallen: W. Hoo- gerheide, geb. Munter, z. J. E. Huis- soon, geb. Westerweel, z. Kortgene. Van 22—29 Septembr. Bevallen: J. de Regt geb. Heijboer, levenloos kind. Getrouwd: J. Schroevers, 22 j., te Vlissingen, en J. C. Anthonisse, 20 j. Aardenburg. 23 Sept. tot 30 Sept. Ondertrouwd: J, F. Rijckaert 33 j. en L. M. Bonamie 23 j. Biervliet. Van 16 Sept.1 Oct. Ondertrouwd: E. C. Goossens, 22 j. en M. A. Maen- hout, 21 j. C. B. Maenhout, 33 j. en V. L, P. Lecluijze, 23 j. Bevallen: E. M. Moens, geb. van Dee, d. J, M. R. de Boevere, geb. Corne lls, z. Cadzand. Bevallen: E. van Dale, geb. de Keuninck Ondertrouwd: W. J. de Smidt, jm. 26 j. en S. Cruson jd. 21 j, Groede. Over de maand September. Bevallen: 3. A. M. de Gardeijn geb. Jansen z. Overleden: 2. M. J. Verpoorten 19 j. ongeh. z. 4. J. Smit 88 j. wed. van W. C. Neele. Getrouwd: 28. W. A. van der Lijcke, 22 j. jm. en A. Bentschap Knook, 23 j. jd. T' Zuidzande. Van 1630 Sept. Getrouwd: J. de Wolf, 34 j. en J. M. le Grand, 30 j. Nieuw en St. Joosland. Van 130 Sept. Getrouwd: P. Boone, 26 j. en S. J. Janse, 25 j. M. J. den Engelsman, 27 j. en L. M. Tholenaar, 18 j. W. L. F. Duijmaer van Twist, 28 j. en C. H. Burger, 26 j. Bevallen: M. Kwekkeboom, geb. Si monse, d. Overleden: C. Pleijte, 40 j„ man van J. de Vogel. C. de Hamer, 70 j., man van S. Sinke. Gedurende de 2e helft van de maand September zijn in de gemeente MIDDELBURG de navolgende personen Ingekomen: M- D. Verburg, zonder, van Bergen op Zoom, Vrederust, Achtersingel Q 133; A. J. Thomassen, smid, 's-Gravenhage, Zuiderparklaan, Lange Geere K 318; A. C. A. L. Sorel, hofmeester, Vlissin gen,, Eedestraat' 20, Veersche weg T 247e; L. M- Tholenaar, zonder, Nieuw en St. Joosland. wijk B 45, Segeerssin- gel V 79; A. J. Groosman, zonder, Oudenbosch. A 294, Korte Delft G 13; H. J. Luijsterborgh, chef nachtveilig heidsdienst, Oost en West Souburg E 41, Nederstraat O 187; A. de Bart, zon der, Koudekerke, E 20, Nieuwe Haven I 103a; A. M. C. Thomassen, schilder, Koudekerke, E 23, Lange Geere K 318; C- Schoe, dienstbode, Oostkapelle B 160, „Westhove". Dam Z.Z. G 53; M. Polman, fabrieksarbeider, Koudekerke, D 142, Seisstraat M 51; M. Zoenders, zonder, Rotterdam, Nieuwe Terh. weg, Lange Burg B 6; D. Hendrikse, bestel ler, Bergen op Zoom, Prins Hendrik straat 11; Schoorsteenvegerssingel Q 92; G. J. Hoek, winkelier, Arnemuiden, A 133, Varkensmarkt K 41; G. F. van Brussel. Zwolle, Vechtstraat 100; Seis straat M 51; W. M. Groenewegen, kin derjuffrouw, N.O. Indië, Markt K 6; S. C. K. Lensvelt, Amsterdam, Okeghem- straat 38, Rotterdamsche Kade O 227; M. H. van der Slooten, advocaat en pro cureur, 's-Gravenhage, v. Boetzelaer- laan 101, Punt T 1; E. Czysch, dienst bode, Duitschland, Kinderdijk P 104; J. C. Pluijmers, werktuigkundige, Ge leen, Steegstraat 30, Houttuinen Q 36; C. M. de Maagt, dienstbode, Ossenisse. B 66, Lange Noordstraat L 115-116; M- Laven, schoenmaker, Wemeldinge, Wil- helminastraat B 108, Segeerstraat |H 79; S. de Witte, dienstbode, Koudeker ke, B 164, Langeviele K 378; C. A. van den Hoven, godsdienstonderwijzer, Bolsward, Groot Kerkhof 1, Bogardstr. D 49; C. Felius. zonder, Brielle, N 73, Koepoortstraat 31; C. Joosse, dienstb., Vrouwenpolder, B 129; SpanjaardstraM E 71; J. van Tuinen, hoofdcommies, Prov. Griffie, Koudekerke, E 173. Penninghoeksingel L 42a. Vertrokken: M. J- Paauwe, dienstbode, van Veer sche Singel S 42a, naar Vrouwenpol der, Ned. Herv. Pastorie; M .C. Kamp mande Zeeuw, zonder, Singelstraat N 169, N.O.-Indië; A. Verhulst, koopman. Korte Singelstraat O 291, Yerseke, Dam C 42; J. J. Bijl, zonder, Heerenstraat H 125, Breda, Kon. Mil. Ac-; M. P. de Vos, zonder, Molenwater M 259, Utrecht, Oude Gracht 353bis; H. Mesie, hospitaalbediende, Seisstraat M 52, Utrecht, Vijgenboomstraat 7; J. W. Stee- ding, verpleegster, Gasthuis M 292, Oegstgeest. Burgemeester Griethuijzen- plein 8; P. J. Buijs, zonder, Lange Burg B 6-7, Tilburg, Heuvelplein 83; L. de Maagt, dienstbode, Noodstraat L 115- 116, Ossenisse, Zoutlandsche dijk; A. F. Bloekpoel, dienstbode, Molenwater M 267, 's-Gravenhage, v. Zeggelenlaan 32; E. Dochweiler, coiffeuse. Lange Delft B 129. Amsterdam, P. Brandstraat 1; A. Schulz, pptjeien, Singelstraat O 288. Berlijn; E. Kerkhove, dienstbode, Sin gelstraat O 288, Berlijn; M .L. van den Moer, zonder, Korte Gortstraat K 9-10, Delft,' Kugoplein 5; M. S. Willemse— Dronkers, zonder, Punt T 2, N.O.-Indië; T, E. Timmerman, dienstbode, Molen water M 252, 's-Heer Arendskerke, wed- Timmerman; K. A. van Wel, dienstbo de. Korte Delft A 82. Wolphaartsdijk Nazareth A 166; Hermann Nellen, coif feur, Noordstraat C 28, Duitschland; C A. Cysouw geb, Risseeuw, verpleeg ster, Gasthuis M 292, Groede, Molen straat 38; A. J. C. van Overbeeke, ver pleegster, Gasthuis M 292, Aardenburg, Markt 13; Pa. Bakker, verpleegster, Gasthuis M 292, Rotterdam, Prins Hen driklaan 38; W. J. Corstanje, zonder, Korte Noordstraat 89. Franeker. Noord Z.Z.; C. L. dê Vos, zonder, Spanjaard straat E 74, Vlissingen, Groenewoud 2; P. W. Menalda van Schouwenburg, zon der, Dam Z.Z. G 28, Hilversum, Snel- luislaan 21van Langeraad, marinier le kl., Eigenhaardstraat P 200, Rotter dam, Oostplein, Marinierskazerne; H. R, Kokké Snijders, zonder, Schuitvlot- straat O 297, Tilburg. Rommerstr. 3; J. Bolijn, zonder, Rozendwarsstraat W 247, Vlissingen, Scheldesfraat 51; A. Verdaasdonk, vertegenwoordiger, Bree E 137, Ter Neuzen, Markt 23; J. de Lange,' chauffeur, Seisbolwerk Q 295, Koudekerke, Tramstraat B 193. Gedurende de tweede helft van de maand September zijn in de gemeente KOUDEKERKE Ingekomen E. T. Roessingh, wijk C no. 40 uit Boskoop; Mej. J. Schout, wijk E no. 85 uit Middelburg; Mej. C. Gilde, wijk E no. 48 uit Middelburg; D. de Klerk, wijk E no. 116 uit Kloetinge; G. Sturm met gezin, wijk E no. 200 uit O. en W. Sou burg; C. Jansen met gezin, wijk B no 273 uit Haarlem; J. H. Bont, met gezin wijk B no. 268 uit Loppersum; Mej. A. Schout, wijk E no. 204 uit Poortugaal; A. J. van Oost, wijk A no. 55 uit St. Maartensdijk. Mej. A. Clarisse, wijk A no. 124 uit Serooskerke; Mej. C. Sinke, wijk A no. 76 uit Bergen op Zoom; C. J Reisinger, wijk E no. 9 uit Middelburg; Mej. F. J. J. Reisinger, wijk E no. 9 uit Middelburg; Mej. A. J. de Visser, wijk D no.-l uit St. Laurens; P. J. Gabrielse, Wijk E no. 147 uit Haarlem; K. J. Zel- ders met gezin, Wijk E no. 199f uit O. en W. Souburg; Mej. E. Melse, wijk E no. 23 uit Middelburg; L. de Zeeuw, wijk E no. 157 uit Ned. O. Indië; J. Be- rendsen met gezin, wijk B no. 318 oit Vlissingen; J. Meulmeester met gezin, wijk B no. 318a uit Vlissingen, Vertrokken: A. Bart met gezin van wijk E no. 20 naar Middelburg; J. Izeboud, van wijk B no, 170 naar Vlissingen; A. M. C. Tho massen met gezin, van wijk E no. 23 naar Middelburg; M. de Priester van wijk E no. 214 naar Vlissingen; M. Pol- man, van wijk D no. 142 naar Middel burg; H. ten Kate, van wijk A no. 94 naar Utrecht; Mej. W. A. ten Kate van wijk A no. 94 naar Zaltbommel; Mej. M. L. Lampo, van wijk B no. 120 naar Aardenburg. AAGTEKERKE. Ingekomen: Uit Oost- en West-Souburg A. Adri- aanse. Vertrokken: Naar Vlissingen J. Bakker. VROUWENPOLDER. Van 130 September. Ingekomen A. Mesu, landb.knecht, A 90, uit Mid delburg. B. ,van den Broeke, landb. knecht, Gapinge B 82, uit St. Laurens. M. J. Paauwe, A 58, uit Middelburg. Vertrokken: A. A. J. Verhagen, opzichter, van A 1 naar Lith, N, Br. Slijk D 79. C. Joosse, dienstb., van Gapinge B 129 naar Middelburg, Spanjaardstraat E 71. P- Luitwieler, landbouwersknecht, van B 127 naar Vlissingen, H.M, „Wacht schip." VEERE. Ingekomen: Van 130 September: P. Omer Koets, z. b. en T. Koets van Akkemade naar Markt A 152. Vertrokken: Van 130 September: A. J. Maljers, huisvrouw, van St, Pieterstraat naar Ar nemuiden B 102. KLOETINGE. Van 130 September. Ingekomen: P. C. Trimpe geb. van Kleunen, zon der beroep, Kapelsche weg D 30, van Kattendijke; H- G. Kerkhove geb, Flip- se, zonder beroep, Oude Singel B 5. Kortgene; A. L. J. Janssen en gezin, koopman, Kloetinjgsche w^g B 133, Goes; L. J. van Wouwe en gezin, bouw kundig opzichter, Kloetingsche weg B 120, Bruinisse. Vertrokken: J. C. Paardekooper, dienstbode, naar 's-Gravenhage, Kwartellaan 25; C. L, van de Vreede en gezin, koopman, Goes, Lange Vorststraat 42; A. de Jager en gezin, koopman, Goes, Middelburgsche straat 2; J. Dekker, bakker, Heinkens- zand, Dorpstraat 240. OOSTBURG. Loop der bevolking over September. Ingekomen: P. van Vlierberghe uit Groede, F, I. C. de Kramer uit Bier vliet, E. G. Dierick uit Ajardenburg, Maria R. de Wever uit Schoondijke, L. Kiel uit Hoek, M. Jansen van Rosen- daal geb. W'olfert, uit Schoondijke, Kath, S. Lanse uit Schoondijke, L. Rijk en gezin uit Cadzand, A. J. Geensen uit Terneuzen, W. P. Stoel uit Bergen op Zoom, C. Stamperius uit Dieft, J. Blok uit Hoek, C. J. Udo uit Schoondijke, Adra. C. Goossen uit Rotterdam, Ma rie L. Roman uit Zuidzande, M. Maat uit Velsen, J. J. Coone uit Delft, Sara E. Versprille uit Velsen. Vertrokken: M. C. Vermeulen geb. Boidin naar Vlissingen, Mjarie M. G. en Germaine C. de Smet naar Zun- dert, G. M. B. de Bruijckere naar Kerk- rade, E. van Hee geb. van Roo naar Cadzand, A. J. van Male en H. C. A. van Eldik Thieme naar Delft, O. F. Ph. Steijaert naar Breskens, Angele en Mil- liano naar Ledeberg (B.), E. van de Waeter naar Hulst, M. M. Meijer naar Middelburg, J. T. Stuij naar Eindhoven, GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Ceintuur, Flipse, Breeweg, t Zand, dekje van rijwiel en Handdoek, C. de Jonge, Wal B 47; Mantelband, B. v. P.; Botermand, Rijwielbewaarplaats, Stad- huis; kosteloos Belastingmerk, B. v. P.; Gymnastiekschoen, J. Velds, Bagijnhof straat; gouden Kinderringetje F. de Kam, Jodengang R 219; Broche (let ter), Tilroe, Brakstraat O 257; Lipssleu- tel, B. v. P.; Riem, L. P. Brasser, Vrou wenpolder A 95; Sigarenkoker, Altorf- fer, K. Delft; Padvindersriem, Burgs, Eigenhaardstraat P 235; Mes in schede, M. L. P. Ton, Seisweg R 120; Meisjes- schort, v. Goozen, Koepoortstr. N 28; Belastingmerk, L. Tange, Domb. Schuit- vlot Q 208; Engelsch leerboek, L. Joos se, Hoogstraat I 132; Grijze jas. Over- weel, Pluimstraat E 165; Reflector van rijwiel, C. v. Dort, Segeerstraat H 73; Ceintuur, P. Dekker, Nadorst S 25e; Huissleutel, Jeras, Gravenstraat I 261 Kleermakersschaar, Kantoor Gem. Rei niging, Dam; Bijtel, M. K. Lacor, Kl. Vlaanderen M 135; Mantelband, Vree ke, Jacob Catsstraat W 28; Belasting merk W. P. Will, Reigerstraat A 116; Sleuteltje, H. W. Schout, Beenh.singel K 24; Zilveren Broche, De Kam, N. Vliss. weg E 80. Elec. Drukkerij G. W. den Boer. M'burg.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 8