KERKNIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP. ONDERWIJS. RECHTZAKEN. LANDBOUW. Ondeugdelijke levensmiddelen ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANOMEN O.D. ONBESCHEIDEN OPMERKINGEN. De overheid zorgt er voor, dat de winkeliers slechts deugdelijke eetwaren kunnen verkoopen, doch hoé staat het ermee wanneer U ze gebruikt? Wanneer U muizen hebt kan in één nacht Uw voedsel vies ea bedorven worden. Maakt nu direct een eind aaa deze bron van schade en ergernis door Rodent te gebruiken op de voorgeschreven manier. De Heef A. te K. ondervond in zijn schuur veel last van muizen, die hij met allerlei middelen trachtte te verdelgen. Ten, slotte probeerde hij Rodent en na twee dagen schreel hij ons met slechts één doosje 113 muizen gedood te hebben. Koop nog heden een enkele doos a 50. ex., of een dubbele doos 90 ct. en morgen zult U Van muls en rat bevrijd zijn. Imp.: Fa. B. Meindersma, Den Haag. B43 (Ingez. Med. gemeente tot dien kring van gemeenten behoort en dat de werkloozen zich voor het bijwonen van een of andere cursus aan het v.m. Militair Hospitaal te Mid delburg kunnen aanmelden en nadere inlichtingen te dezer zake kunnen be komen bij het agentschap der arbeids bemiddeling in de gemeente. Bij de rondvraag vestigde de hr K e s- t e 1 o o de aandacht van B. en W. op den slechten toestand van den zinkput te Gapinge, op de aanwezigheid van ge vaarlijke putten in de bestrating van den Gapingschen weg, op 't zoo moge lijk in werkverschaffing dichten van daarvoor in aanmerking komende sloten in de beide dorpskommen, het spoedig geven van een bestemming aan het ge- I ouw der voorm. O. L. Scool. De hr Dingemanse gaf B. en W. in overweging het houtgewas der zij kanten van wegen voornamelijk in de kom van het dorp Gapinge en aan het eind van den Gapingschenweg nabij de Noordstraatweg op haaghoogte te doen afhakken, daar het uitzicht zeer wordt belemmerd. De hr V a n D i S vestigde de aandacht van B. en W. op het doen aanbrengen der daarvoor bestemde keien in de bochten van den Westdijk. Nadat de V o o r z. had toegezegd dat B. en W. met deze wenschen zooveel mogelijk rekening zullen houden, werd de vergadering gesloten. 'S-HEER ABTSKERKE. Zaterdag middag vergaderde de raad. Allen aan wezig. Het adres van J. Pundert, ca féhouder, om verlaging van biljartbelas ting wordt verwezen naar B. en W. om adhaesie. De begrooting 1934 wordt vastgesteld op ontvang en uitgaaf van 19,825 met een onvoorzien van 943. Voor werk verschaffing is een post van 500 op de begrooting gebracht- De heer de Jonge heeft opge merkt dat B. en W. de laatste jaren groote posten hebben gevraagd voor een nieuw torenuurwerk en verbetering van wegen. Hij juicht het toe, dat voor werkverschaffing ook een post op de begrooting is gebracht. RAAD VAN ELLEWOUTSDIJK, Verhoog/ing openbare gemeen tefondsbelasting. ELLEWOUTSDIJK. Vrijdagmiddag vergaderde de raad; de heer Goetheer was afwezig. Voorzitter de burgemees ter. Aangeboden wordt de gemeente-be- grooting voor het dienstjaar 1934. De ontvangsten en uitgaven bedragen in to taal 25036. De V o o r z. zegt dat de begrooting slechts door verhooging der opcenten gemeentefondsbelasting van 50 tot 100 „sluitend" is gemaakt kun nen worden. Als commissie van onderzoek dezer begrooting worden benoemd de heeren Klooster, Meyaard, Meulenberg, Stout- hamer en Goetheer. Bij het voorstel van B. en W. om de 'gemeentewoning evenals vorige jaren aan den wegwerker te verhuren tegen 1 per week, staken de stemmen. De heer Meijaard wil dezen prijs verhoogen tot 1.25. Uit de besprekingen blijkt verder dat het abonnement der waterleiding ad 8, steeds door de gemeente wordt be taald. De heeren M e ij a a r d, Meu lenberg en Stouthamer wenschen daarin verandering te bren gen, In de volgende vergadering zaj daarover worden beslist- Het bekende verzoek van de café houders om vermindering van belasting op hunne biljarten en een verzoek van de afd. Zuid-Beveland van de Nieuwe Nederl. Bond van Koffiehuishouders en Slijters, „Nienebokos", om voor de be rekening der personeele belasting als belastbare huurwaarde van koffiehuizen enz. slechts 1/3 of 2/3 der huurwaarde aan te merken, wordt aangehouden tot na de behandeling der begrooting 1934. In de vacature van agent der arbeids bemiddeling, wordt met ingang van 1 October a.s. met algemeene stemmen benoemd de volontair ter secretarie, de heer J. de Kam. Bij de rondvraag dringt de heer Stouthamer aan op verhooging van het rijwielpad tegenover de wed, van Wyngen. De V oorzitter doet toezegging. SAS VAN GENT. De raad besloot, om bij de binnenkort te herziene poli tieverordening in te lasschen een be paling voor opheffing en voorkoming van radiostoringen. Eventueele geval len, thans reeds bestaande, zullen wor den onderzocht en getracht deze uit den weg te ruimen. De classis Leeuwarden der Chr. Geref. Kerk heeft met algemeene stem men toegelaten tot den Evangeliebedie ning, cand. M. W. Nieuwenhuize van V 1 i s s i n g e n, beroepen predikant te Franeker, Cand. Nieuwenhuize hoopt zijn in trede. te doen op 12 November a.s. na bevestigd te zijn door prof. J. J. v. d. Schuit te Apeldoorn. Gerei. Kerk. M. P, van Dijk cand. te Amsterdam, is beroepen te Wemeldinge. Museum en Oud-Archief te Vlissingen. Uit het jaarverslag over 1932 van het Stedelijk Museum te Vlissingen blijkt, dat het aantal bezoekers nog te rugloopend is en de 400 niet haalden. Van de onderwijsinrichtingen ter plaat se bezochten 68 leerlingen met 3 gelei ders het Museum. De voornaamste en hoogst belangrijke aanwinst was een 17e eeuwsch schilder stuk, een afbeelding van Vlissingen in het laatste kwart van die eeuw, waar over de gemeente-archivaris en secre taris van de museumcommissie, de heer H. G. van Grol, reeds eerder uitvoerig rapporteerde. Deze schilderij is vroeger in bruikleen geweest in het Neder- landsch Historisch Museum te Amster dam. Uit het Amsterdamsch verslag over 1916-1917 blijkt, dat het doek 100 bij 200 cm is en de naam draagt van Petrus Segaer (of Seghers) 1669, doch dat deze naam als zijnde van een kunst schilder niet bekend is. Verder kreeg het Museum in vast be zit twee groote tegeltableaux uit 1625, voorstellende „Maurits en Frederik Hendrik", die langen tijd slechts in bruikleen waren afgestaan. Ten slotte zij gemeld, dat wijlen me vrouw H. Kalbfleischvan de Sande, bij testament nog verschillende voorwerpen aan het Museum vermaakte, teneinde hetgeen reeds door haar echtgenoot was gelegateerd, aan te vullen. Het Gemeentelijk Oud-Archief neemt steeds toe en het daarvoor bestemde gebouw dreigt te klein te worden. De toestand van het Archief is goed, doch over de inventariseering geldt de klacht van vorige jaren nog onverminderd. Er is geregeld gebruik gemaakt van het archief en het aantal bezoekers be droeg 147, het aantal ingekomen en uit gegane brieven resp. 138 en 170. Mengelberg ongesteld. Tengevolge van een hernieuwden zwaren aanval van netelroos is dr. Wil lem Mengelberg vgrhinderd zijn werk zaamheden te hervatten en de eerst volgende 'concerten van het Concert gebouw-orkest te Amsterdam te diri- geeren. Een Gooisch museum. Te Hilversum heeft zich, naar de N. R. Crt. meldt, een commissie gevormd voor de stichting van een museum, be vattende Gooische ethnografische en prae-historische curiositeiten, alsmede schilderijen en kunstvoorwerpen. Het voornemen bestaat, voor de stichting en instandhouding van dit museum behalve steun van particulieren een subsidie aan te vragen bij de gemeente en de pro vincie. Feuilletonprijsvraag der Haagsche Post. De Haagsche Post maakt den uitslag bekend van haar feuilleton-prijsvraag, waarvoor 128 inzendingen onder motto waren ontvangen. Met den prijs groot 2000 is bekroond de roman „Het Mysterie van de Mond- schein sonate" van Willy Corsari, die van 14 October af in het weekblad zal verschijnen. Voor eervolle vermelding kwamen in aanmerking de romans van Paul Anders, R. Verkade, N. Cramer, B. van Eyssel- steyn, C. van NesWillekens en Elisa beth Ortiz EchagriëSchmidt. Nederlandsche bekroningen Kunsttentoonstelling te Milaan. De Nederlandsche Kamer van Koop handel in Italië deelt mede, dat de Ne derlandsche af deeling der Vijfde Inter nationale Kunsttentoonstelling te Milaan 1933 met de volgende prijzen bekroond is: Grand Prix: Joep Nicolaas, Roer mond voor de uitvoering van gekleurde ruiten; Nico L. Hildegard Fischer, Am sterdam voor kant- en borduurwerk. Eerediploma: Beeldhouwwerk in Grès, geteekend door Hildo Krop en vervaar digd door de Chamotte Unie van Gel- dermalsen. Zilveren medaille: Kunst weefschool van Den Haag voor twee gobelins; Chris Lannoy te Epe voor ont werp en uitvoering van vier vazen; Kitty van der Mijl-Dakker te Nunspeet voor de teekening en uitvoering van vier behangstoffen en twee dekens. Bronzen medaille: Osseleim voor de teekening van stoffen vervaardigd door de firma Het Paapje uit Voorschoten; Polak, eveneens voor de teekening van stoffen vervaardgd door de firma Het Paapje uit Voorschoten. Zooals reeds bericht, blijft de ten toonstelling t/m 31 October geopend. De Italiaansche staatsspoorwegen geven hiervoor 70 pet. korting naar Miilaan. Aan de Universiteit te Utrecht is bevorderd tot semi-arts de heer J, Bol; geslaagd voor het theoretisch tand heelkundig examen le gedeelte mej. H. M. A. Hanson. Arrond.-Rechtbank te Middelburg. In de zitting van Maandag werd de volgende zaak behandeld: J. K-, 39 jaar, loondorscher te Wissen- kerke, werd verdacht dat hij als gebrui ker van panden en erven onder de ge meente Wissenkerke wijk C no. 6b op 2 Januari 1932 aldaar aanwezig had 400 liter benzine, waarvan geen aangifte voor navordering van de belasting was gedaan. Eisch 51.84 boete. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft in de zitting van 27 September veroordeeld wegens: met 'n motorrijtuig 'n weg berijdende, waarmede een andere weg zich vereen- igt, op het punt van vereeniging niet voor dengene die den weg berijdt den doorgang vrij laten: G. S. te Hilvaren- beek 10 b. s. 10 d.h.; met een rijwiel in een bocht de rech terzijde van den weg houden: M. C. B. te Middelburg 2 b- s. 2 d.h.; A. P. te Middelburg 10 b. s. 10 d.h; met een rijwiel een weg, welke voor het verkeer met rijwielen in een beide richting(en) is gesloten berijden: P. M. te Vlissingen 2 b. s. 2 d.h.; J. C. te Middelburg 0-50 b. s. 1 d.h; met een rijwiel rijden, zonder een helder wit licht uitstralende lantaarn: A. H. te Westkapelle 5 b. s. 5 d.h.; A. J. v. d. M. te Middelburg 2 b- s. 2 d.h.; D. P. te Oost- en West Souburg 0.50 b. s. 1 d-h.; met een rijwiel op zoodanige wijze rijden dat de vrijheid en de veiligheid van het verkeer wordt belemmerd of in gevaar gebracht: J. M. te Oostkapel- le, Vrijspraak. met een motorrijtuig over een weg rijden onder invloed van het gebruik van sterken drank: C. M. R. te Vlissin gen 25 b. s. 10 d-h.; A. K, te Vlissin gen 10 b. s. 10 d.h.; J. J. T. te Etten- Leur f 25 b s. 5 dh„ met ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van drie maanden en toewijzing der civiele vor dering tot een bedrag van 6.25, te betalen aan getuige H. B. te Middel burg; met een motorrijtuig op een weg geen gevolg geven aan de door een der in art. 34 „Motor- en Rijwielwet" ge noemde beambten in het belang van de vrijheid en de veiligheid van het ver keer gegeven bevelen: J. de B. te Bors- selen 5 b. s. 5 d-h.; op den weg een trekdier laten staan zonder de noodige voorzorgsmaatrege len tegen het aanrichten van schade te hebben genomen: J. L. te Vrouwen polder 5 b. s. 5 d.h.; in staat van dronkenschap verkee- rende eenige handeling verrichten, waarbij, ter voorkoming van gevaar voor leven of gezondheid van derden, bijzondere omzichtigheid of voorzorgen worden vereischt, terwijl tijdens het plegen van de overtreding nog geen jaar is verloopen sedert eene vroegere veroordeeling wegens de in artikel 453 W. v. S- omschreven overtreding on herroepelijk is geworden: M, v. d. E. te Middelburg 2 weken hechtenis; als hoofd en bestuurder van een on derneming niet zorgen, dat in zijne on derneming geen arbeid wordt verricht in strijd met de Arbidswet: H. M. B. te Middelburg 2 b. s- 2 d.h.; idem, tweede herhaling: A. H. B., te Middelburg 20 b. s, 10 d.h.; tijdens den volgens de wet bepaalden leerplichtigen leeftijd arbeid doen ver richten door een kind gedurende den tijd waarin onderwijs wordt gegeven aan de school, waarop het is ingeschre ven: A. de V., te Meliskerke 0-50 b. s. 1 d.h.; J. G. te Meliskerke 5 b, s. 5 dagen hechtenis; bij tramwegen, welke op openbare wegen zijn aangelegd, een in aantocht zijnden trein op eenigerlei wijze in zijn loop belemmeren: J. v. d. M- te Vlis singen, ontslag van rechtsvervolging; in de gemeente Vlissingen, zonder vergunning van B, en W., voorwerpen, andere dan gedrukte stukken, aan de huizen te koop aanbieden: C. M. P. te Breda 3 b. s. 3 d.h.; !in ;de gemeente Arnemuiden den naam Gods vloekende in het openbaar gebruiken: B. v. d. K. te Arnemuidne 2 b. s. 2 d.h. Scheepsdieistal. De 29-jarige bakker J. H. de M. uit Kruiningen en de 20-jarige chauf feur A. P. v. B. te Rotterdam, hebben Donderdag terechtgestaan voor de Rot- terdamsche rechtbank terzake dat zij op 23 Juni diefstal hebben gepleegd aan boord van 't in de Waalhaven liggend schip „Johanna", waar gestolen is een gouden horloge met ketting, een porte feuille met 25, een beursje met wat Duitsch en een met Hollandsch geld. Beiden legden een volledige bekente nis af, meldt de Msb. De M. was het schip binnengegaan en had het kastje opengebroken, waarin schipper M. de H. zijn geld en kostbaarheden bewaar de. De andere had het luik opengehou den en had verder uitgekeken of er geen onraad kwam. De president, verweet verdachte De M„ dat hij toch een zeer gemeene streek had uitgehaald. Verdachte kende den schipper, die ook uit Zeeland afkomstig is. Hij heeft als schippersknecht gevaren en was juist afgemonsterd. Een nieuw schip had hij niet, en daarom was hij naar schipper de A. gegaan om hem te vragen of hij geen knecht gebruiken kon. Deze schipper had hem naar een ander verwezen en inderdaad werd verdachte bij dezen schipper als knecht aangeno men. Toch maakte verdachte van zijn wetenschap, dat schipper De Hooghe 's avonds niet op zijn schip zou zijn ge bruik, om bij hem in te breken. Verdachte zeide, dat hij na zijn bezoek aan schipper De H. gekomen was bij de kampeertent van verdachte v. B. aan de Waalhaven. Hij had met dezen kennis gemaakt en deze had hem ook uitge- noodigd bij hem te blijven, „We leven van de pik", zou verdachte v. B. gezegd hebben. Verdachte De M. had toen ge meend als eerste aandeel te moeten vertellen van den schipper, die 's avonds niet op zijn schip zou zijn en besloten werd dat deze man bestolen zou wor den. Verdachte v. B., die ook volmondig zijn aandeel in den diefstal bekende, sprak tegen, dat hij de M. tot den dief stal had overgehaald. De M. was langs de kampeertent gekomen en had toen de opmerking gemaakt, dat hij niet wist, waar hij den nacht zou doorbrengen. Van B. had toen geantwoord, dat er wel gelegenheid bestond bij hem te blijven slapen. Bij het verhoor der verdachten blijkt nog, dat verdachte v. B, .in het bezit was van twee auto's. Met een auto hebben de jongelieden na het plegen van de inbraak een kampeertocht door het Gooi gemaakt. Het O.M., achtte den ten laste geleg den diefstal in vereeniging bewezen. Tegen de M.. eischt het O.M. 6 maanden gevangenisstraf. Over v. B. zijn gunstige reclasseerings- rapporten uitgebracht en mede in ver band daarmede eischte het O.M. tegen hem 3 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis en bo vendien 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren. Onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde. Voor het kantongerecht te T h o 1 e n is de zaak behandeld tegen een Rotter- damsche kruidkundige, mevr. B. geb. de V., beschuldigd van het onbevoegd uit oefenen van de geneeskunde. Eenige getuigen, door mevr. B. behan deld, waren opgeroepen. De getuigen verklaarden, dat zij bij de behandeling, die bestond in koude of warme baden en een groente-dieet, veel baat gevon den hadden. De verdediger voerde aan, dat zijn cliënte niet als kwakzalver beschouwd kan worden. Zij bezit de gave om zon der onderzoek te kunnen zien, wat den patiënten mankeert en past dan de me thode van prof. Küne toe. Honorarium vraagt zij nimmer. Zijn cliënte, die zeer religieus is, voelt het als haar roeping om, als men haar raad vraagt, te helpen. De ambtenaar van het OM, was het met den verdediger eens, dat men hier niet te doen heeft met een geval van kwakzalverij maar met een geval van helderziendheid, waardoor verdachte de ziekte bij haar patiënten meent te kun nen constateeren. Hij raadde de be klaagde aan haar practijk niet meer uit te oefenen, of zich anders te laten as- sisteeren door een bevoegd geneesheer. Hij eischte veroordeeling tot vier maal 15 boete voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Inbraak in station. In den nacht van 19 op 20 November van het vorige jaar werd door vier Am sterdammers een inbraak gepleegd in het station te Purmerend. Het viertal was met een auto het perron opgereden, had een deur geforceerd en was bezig de brandkast naar buiten te brengen, toen zij gestoord werden in hun werk zaamheden en overhaast de vlucht moes ten nemen, met achterlating van auto en brandkast. Later werden de vier mannen gear resteerd. De rechtbank te Haarlem veroordeel de twee hunner wegens poging tot dief stal tot drie jaar, de derde wegens me deplichtigheid tot twee jaar gevangenis straf met aftrek van vijf maanden voor arrest. De verdachten hielden ook voor het gerechtshof te Amsterdam, waar de zaak in hooger beroep werd behandeld, hun onschuld vol. Het Hof wees Vrijdag arrest. Twee der verdachten werden tot drie jaar ver oordeeld, de derde tot anderhalf jaar gevangenisstraf. Voor ieder der verdachten zullen zes maanden voorarrest in mindering wor den gebracht. Het O.M. had bevestiging gerequireerd. Beleediging der Koningin. Naar de Msb, verneemt heeft het O, M. bij de rechtbank te Den Haag ap pèl aangeteekend tegen het vrijspre kend vonnis, gewezen ten aanzien van den letterkundige L. M. A. K. uit Maar tensdijk en den kantoorbediende A- J. D. van O. uit Delft, tegen wie door den Dit is een waar gebeurd verhaal: Voor de rechtbank in Soebotica, het geen in Joego-Slavië is, heeft de boer Augustinovies terecht gestaan, die zijn verloofde aan een rivaal voor 300G di nar had verkocht en dien later had ge dood, omdat hij het meisje terug wil de geven. Augustinovies had de twee op een avond gesnapt en er toen een han deltje van gemaakt. Hij verkocht zijn verloofde voor 3000 dinars: t.w, 1000 in het handje en 2000 over een paar maanden. Een derde van den koopprijs zou voor het meisje zijn. Een dag of wat voor de 2000 dinars vervielen kwam de ander bij Augustinovies en zei het erg te betreuren, maar het meisje beviel hem niet. Hij had een zeer slechten koop gedaan en de 1000 dinars waren voor 't leenen al meer dan genoeg ge weest. Augustinovies kon ten allen tijde zijn meisje terugkrijgen. Dat deed Augus tinovies in woede ontsteken; hij greep een ijzeren stang en tikte zijn kieskeu- rigen klant driemaal op zijn hoofd. De man bleef dood liggen. Voor de rechtbank speelde Augus tinovies den gentleman. Welke man behalve hij was zoo grootmoedig, dat hij spontaan afzag van zijn verloofde! De 3000 dinars waren enkel een vergoe ding geweest voor reeds gemaakte kos ten voor het huishouden. Een verloofde als de zijne was niet geen geld te beta len en hij kon niet begrijpen hoe een dergelijke koop ongedaan gemaakt zou kunnen worden. De rechtbank dacht er evenwel an ders over Augustinovies heeft wegens doodslag vijf en wegens het verkoopen van zijn verloofde twee jaar gevange nisstraf gekregen. Dit is een waar gebeurd verhaal en ge ziet dat de gezinsondermijnende invloeden nog vóór er een gezin is in in Joego-Slavië danig in de weer zijn. Overigens kon ik mij met de opvat tingen omtrent 't recht, die blijkens dit vonnis in het rijk van koning Alexan der heerschen, allerminst vereenigen. Want ziet: een heer snapt zijn dame met een anderen heer. Dit klinkt ons wat vreemd in de ooren, doch men vergete niet dat de Balkanvolken nog niet zoo beschaafd zijn als wij. Zou zóó iets hoe ondenkbaar het ook lijken moge bij ons voorkomen, ongetwijfeld zou de eerste heer den tweeden heer dooden, tenzij hij de da me eenvoudig een briefje schreef met de mededeeling dat „iedere band tus- schen ons verbroken is. Uwe zich noe mende Gerrit". In Joego Slavië echter niets van dit alles. Er wordt niet gedood. Er worden geen onaangename brieven gewisseld, die de eetlust verdrijven, er wordt ge zegd fier en forsch zij het gezinson dermijnende: „gij hebt Natasja lief? Ik schenk haar u. Weest gelukkig teza men". Die geldkwestie is dan natuurlijk slechts een bijkomend folkloristisch dé tail. Doch indien dan de tweede heer zoo onridderlijk is de dame wegens verbor gen gebreken terug te sturen en wil zelfs de ontbindende voorwaarde van art. 1302 van het Burgerlijk Wetboek te pas brengen wat betreft het louter fol kloristische symbool-met-de-dinars ont steekt de eerste heer, verbolgen om de beleediging, zijne Natasja aangedaan, in woede en doodt den ongentlemanli- ken kooper. En de rechtbank gaat zóó iemand nog veroordeelen. Ik heb de Maitre de Moro Giafferi om zijn oordeel gevraagd. Hij schreef mij terug: „het recht wordt hier met plompe Joego-Slavi- sche voeten getreden. Ik ga te Londen een proefproces houden. Dat zal zeker evenveel indruk maken als 't vorige en de Servische rechters zullen zich er minstens net zooveel door laten impo- neeren als de Leipziger justitiabelen." Hetgeen mij weer een beetje gerust gesteld heeft. Frater Modestus. officier van justitie 3 maanden gevange- nistraf was geë'ischt, wegens beleedi ging van H, M. de Koningin in „De Stormer." De beperking van dien rundveestapel. Nu de centrale landbouworganisaties volledige medewerking hebben toege zegd bij de uitvoering van door de re geering te nemen maatregelen ten be hoeve der inkrimping van den Neder- landschen rundveestapel en voor rege lingen, 't met evenwicht zal blijven be waard (tfeieltbeperking), zal de Crisis- rundveecentrale weldra hare werkzaam heden kunnen beginnen. Daartoe zal op verschillende, tijdig nader bekend te maken marktplaatsen gelegenheid worden geboden, om vee aan de crisisrundveecentrale te leveren, in de soorten, zooals die voor elke le veringsgelegenheid zullen worden ge vraagd. In de provincies zijn commissies van overneming, (veehouder en een veehan delaar), ingesteld, in elk gewest wordt

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6