BEVOLKING. BUITENLAND. AGENDA. MIDDELBURG. VLISSINGEN. GOES. opgevat en gewoekerd met de beschik bare gelden. Het is evenwel overtuigd ook op deze wijze veel leed te hebben verzacht. Het zou niets liever wenschen dan op den ingeslagen weg voort te gaan. De kas is evenwel nagenoeg ledig! Moge zij met aller krachtige mede werking spoedig weder op peil worden gebracht. De Voorzitter van Subcomité A: Evers, HET PROCES-VAN DER LUBBE. Gevaarlijk soort berichtgeving, Schuld en medeplichtigheid. Het eigenlijke duel van Leipzig. (Bijzondere correspondentie.) 4i Leipzig 27 September. Acht zittingsdagen zullen de eerste periode van het geweldige proces tegen Marinus v. d. Lubbe c.s. vormen. Zes hebben we al achter ons. Heden avond krijgen alle deelnemers vacantie tot Woensdag. Dan begint een tweede pe riode, eveneens in Leipzig en vermoe delijk tot 8 of 9 October. Vervolgens verhuist het geheel naar Berlijn, opdat men daar in het gebouw zelf, dat door v. d. Lubbe's brandstichting zoo zwaar schade leed. verdere zittingen houden, de brandhaarden opnieuw aangeven en met den jongen Hollander zijn weg van 27 Februari nog eens controleeren kan. Ten slotte keert dan het Rijksgerechts hof naar Leipzig terug voor de plei dooien en het vonnis. Welk een proces! En welke achter gronden! Er is hier een oppervlakkig gedoe, iets, dat aan den buitenkant blijft en in hoofdzaak de typische reporters on der de tallooze aanwezige journalisten interesseert. Daartoe hoort het ner veus wegseinen en doortelefoneeren van alle mogelijke en onmogelijke „nieuwtjes", van de meest onschuldige tot de meest gevaarlijke. Tot die laat ste categorie behooren bijvoorbeeld: „Naar wij met zekerheid aannemen, krijgt v. d. Lubbe dagelijks in de ge vangenis een spuitje om hem tijdens de gerechtzittingen apatisch te maken, zoodat hij geen compromitteerende ver klaringen kan afleggen." Of wel: „v. d. Lubbe ligt op sterven als gevolg van mishandeling." Dat is inderdaad een ge vaarlijke soort van berichtgeving. Zij beteekent immers een directe aanval op de Duitsche overheid en het hoog ste Duitsche gerechtshof! Maar zij is ook gevaarlijk voor de berichtgevers zelf, die op deze wijze kans loopen we gens „Greuel-propaganda", dat wil zeg gen het verspreiden van leugenachtige en ophitsende berichten over zooge naamde mishandeling, gevangen geno men of uit Duitschland verbannen te worden. Maar waartoe ook zulke onvoorzich tigheden om geen erger woorden te noemen? Het proces geeft daartoe waar lijk geen aanleiding! Deze hooge rech ters zijn objectief, voor zoover dit voor Duitschers in dit zeer bijzonder proces menschelijk mogelijk is. Meer dan 80 buitenlandsche journalisten controleeren dagelijks de verhooren en de methodes van het Gerechtshof. De kleinste klei nigheid komt in de krant. De beroeps interviewers rennen rond en laten geen procureur-generaal, geen verdediger, geen deskundige met rust. De domste en onbenulligste uitlatingen worden snel opgeteekend en verder geseind. Dertig telefooncellen zijn met een eigen cen trale en een eigen hulpkantoor in de groote hal van het Rijksgerechtshof in gebouwd. De groote officieuse nieuws agentschappen hebben hun vermenig- vuldigings-apparaten in het Huis zelf en laten elk half uur uitvoerige berichten over het verloop van de zitting ver- deelen. Ambtenaren van het Berlijnsche Rijksministerie van Propaganda rennen rond om de buitenlandsche en Duitsche reporters te bewerken en in te lichten. Hoe is daarbij nog geheimzinnigheid mogelijk? Men gaat zelfs nóg verder: als de hardnekkige berichten over mishande ling van den aangeklaagde v. d. Lubbe niet zwijgen willen, zorgt het gerechts hof er voor, dat twee buitenlanders, een Zweedsch specialist op crimineel gebied en een Amsterdamsch verslaggever, die zich tot een soort v. d. Lubbe-deskun- dige heeft opgewerkt, bij den beklaagde worden toegelaten en kunnen consta- teeren, dat zijn lichaam geen spoor van mishandelingen of inspuitingen toont. Dat zulk een interview tijdens een pro cesverhandeling toegestaan wordt, is een unicum en bewijst, hoezeer men er van Duitsche zijde prijs op stelt, de leugen-campagne in een zeker deel der buitenlandsche pers te ontmaskeren. Neen, v. d. Lubbe moge verzwakt zijn en ten zeerste onder den indruk van het onheil, dat hij door zijn daden in Berlijn aangericht heeft, mishandeld of kunst- mFtl£ Zlek gemaakt is hij stellig niet. Naast, of liever boven dit oppervlak kig en schadelijk reporter-gedoe staat intusschen de ernstige politieke bericht geving. Die heeft niet heen en weer te rennen, onmogelijke interviews na te speuren en voor kolommen vol sensatie te zorgen, maar de politieke beteekenis van dit alles te peilen. Want in werke lijkheid gaat het niet om Marinus van der Lubbe, die in Berlijn eenige open bare gebouwen in brand gestoken heeft, maar om het internationale communis me dat zich verdedigen moet tegen de aanklacht van de Duitsche overheid, een links-radicale revolutie met het doef tot oprichting van de dictatuur van het proletariaat te hebben voorbereid, en waarbij de vlammen, die uit den koepel van den Rijksdag sloegen, een soort fakkelsein zouden moeten worden. De schuld van v. d. Lubbe staat vast. Hij werd op heeterdaad betrapt, be kende, en houdt nog heden vol, dat hij eigen initiatief en zonder samenwerking met wie dan ook gehandeld heeft. De schuld van het georganiseerde interna tionale communisme echter staat nog allesbehalve vast. Vier van zijn verte genwoordigers ziiten ook op het bank je der beklaagden Drie zijn Bulgaren, die de laatste jaren in Moskou of Ber lijn woonden, een is Duitscher en hier als afgevaardigde in den Rijksdag, waar hij ten slotte voorzitter van zijn fractie was, algemeen bekend Alle vier zijn geheel andere figuren dan de hier zoo schuchtere Van der Lubbe. Van de Bulgaren is vooral Dimitroff, brutaal, handig en actief, het type van den in ternationalen revoiutionnalr. Maar ook zijn beide jongere landgenooten kennen geen vrees, laten zich door hun omge ving niet imponeeren, en vechten om hun vrijheid. Ernst Torgler, de Duitscher, is weer een heel ander type. Op zijn manier ook moedig, maar meer de kleine burger, die den revolutionnair speelt en het daar ook wel ernstig mee meent, doch op z'n noordelijks, meer smeulend dan vlammend, meer braaf dan gevaarlijk. Waarmee natuurlijk niet gezegd is, dat zulke type's als ze de kans krijgen, zich beter in bedwang hebben dan de Rinal- do Rinaldini's van het donkere Balkan zuiden. De schuld van het communisme in 't algemeen en van zijn vier vertegen woordigers op de banken der beklaag den (v. d. Lubbe telt in dit opzicht als representant der kleine afvallige groep in Holland niet mee) staat niet alleen niet vast, maar schijnt met den dag on waarschijnlijker. Aangenomen, dat Mos kou inderdaad in Duitschland een nie- wen, zoo mogelijk beslissenden aanval in Januari of Februari 1933 wagen wil de, en bijzonder nerveus geworden was, nadat op 30 Januari Adolf Hitler, de grootste vijand der communisten, de macht in Duitschland in handen gekre gen had, dan moet toch als logisch worden aangenomen, dat men deze nieuwe regeering niet door brandstich tingen in de oogen der geheele wereld deugdelijke redenen voor een volkomen vernietiging van elke partij organisatie van het communisme in de hand wilde spelen. Onder geen enkel gezichtspunt had het officieele communisme belang bij de daden van v. d. Lubbe, en waar men aan de eene zijde, die der Duitsche re geering, toch de communisten op de bank der beklaagden gebracht heeft, aan den anderen kant. dien van 't in ternationaal marxisme, op een onzicht bare bank der beklaagden de spookver schijningen van Duitsche nationaal- socialis ische ministers geplaatst heeft, gaat de groote strijd, het monsterduel van Leipzig, niet om het leven van v. d. Lubbe, maar om de vraag, of het com munisme een doodsteek te geven al thans binnen Duitschlands grenzen dan wel of de aanhangers van Moskou moreel triomfeeren zullen, doordat aan het licht komt, dat Duitsche ministers van de brandstichtingen geweten en, indien niet geprovoceerd, ze tenminste niet tijdig verhinderd hebben. Met de actueele bedoeling, de branden als pro pagandamateriaal Voor de aanstaande parlementsverkiezingen te gebruiken. Berlijn tegen Moskou, internationaal fascisme tegen internationaal commu nisme. Dat is het eigenlijke duel van Leipzig. DE DUITSCHE VLUCHTELINGEN. De Nederlandsche Minister van Bui tenlandsche Zaken, jhr. mr. De Graeff, zou heden te Genève de resolutie indie nen betreffende de Joodsche vluchtelin gen uit Duitschland. De resolutie, die naar de bedoeling der Nederlandsche delegatie door de zesde commissie der volkenbondsverga dering zal moeten behandeld worden, beoogt, dat de volkenbondsvergadering den volkenbondsraad zal uitnoodigen, een studie-commissie te benoemen voor de bestudeering van het vraagstuk der Duitsche vluchtelingen van sociaal, eco nomisch en financieel standpunt uit be zien. De resolutie zal uitsluitend door de Nederlandsche delegatie worden voor gesteld, hetgeen uit verschillende over wegingen meer wenschelijk scheen dan er een gemeenschappelijke resolutie van de nabuurstaten van Duitschland van te maken, ofschoon dezen den mi nister reeds hun sympthie met zijn ini tiatief hadden uitgesproken, zooals ook de delegaties van Engeland en Italië hadden gedaan. Het spreekt van zelf, dat minister De Graeff zich bij de toelichting van de Ne derlandsche resolutie van iedere critiek op den binnenlandschen toestand van Duitschland zal onthouden. INPLAATS VAN PAN EUROPA. Nieuw denkbeeld van Con- denhove-Kalergi. Ver- eeniging van kleine staten. Wij lézen in de N. Rott, Crt.: Graai Coudenhove-Kalergie is tot de conclusie gekomen dat zijn denkbeel den inzake een Pan-Europa verder van de verwezenlijking afstaan dan ooit. In de aaneensluiting van de vier groote Europeesche mogendheden en in het z.g. verdrag van Litwinof ziet hij niet alleen een bedreiging van zijn plan, maar ook voor den wereldvrede. Op 'n oogenblik dat Engeland door zijn poli tiek van Ottawa en zijn houding ten aanzien van het pond duidelijker dan ooit zijn aïkeer \voor een samengaan met het continent te kennen geeft, ver krijgt het door zijn aansluiting bij het •viermogendhedenverdrag grooteren in vloed op de Europeesche zaken. Daar Mussolini's politieke conceptie koel te genover het denkbeeld van Pan-Europa staat en die van Hitier Pan-Europa vij andig gezind is, is van dien kant niets te verwachten. Het verdrag van Litwinof beteekent een terugkeer van Rusland in het spel van Europeesche krachten, het is ook in strijd met de idee van Pan-Europa, daar de Sowjetunie er alles aan gele gen is, een Europeesche aaneensluiting te voorkomen. Het gevaar van een toekomstige ver deeling van Europa in een Britsche en een Russische zone van invloed teekent zich aan den politieken horizon af. Zulks zou Europa tot het tooneel van een nieuwen wereldoorlog maken en zijn eenheid voor immer beletten. De oorspronkelijke bedoeling van het viermogendhedenverdrag was een soort directorium voor Europa te stichten. Aan Frankrijk komt de eer toe, het een andere strekking te hebben gegeven, dank zij het krachtig stelling nemen van Polen en de Kleine Entente tegen het oorspronkelijke plan. De andere sta ten van Europa bleven passief. Coudenhove-Kalergi vindt, dat het oogenblik voor hen gekomen is om deze passiviteit te verlaten en zich de ge volgen in te denken die het viermo- gendheden verdrag voor de andere sta ten hebben kan. De kleine staten heb ben in politiek en oeconomisch opzicht veel meer belang bij de organisatie van Europa dan de groote. Nu deze zich aaneengesloten hebben, staat niets de kleine en middelgroote staten in den weg hun voorbeeld te volgen en zelf eveneens een statengroep te vormen tot waarborging van den vrede en tot herstel van het bedrijfsleven. De afzondering van de groote mo gendheden vergemakkelijkt een derge lijke groepsvorming. Ten eerste vervalt de rivaliteit van gro.ote mogendheden, die vaak ook de betrekkingen tusschen de andere staten vergiftigt, en valt ook !het gevaar van een hegemonie weg, maar bovendien verdwijnt daarmee de kwestie van het al dan niet betrekken van Rusland of Engeland in het Euro peesche statenblok. Meer dan twintig staten komen in aanmerking voor het vormen van de Vereenigde Staten van Europa. Zij kunnen aanspraak maken op dien naam, daar zij twee derde van het continent omvatten en meer dan de helft van alle Amerikanen. Deze Europeesche Statenbond zou moeten zorgen voor onderlinge weder- zijdsche voorkeurrechten en politieke bescherming tegen aanvallen. Hij zou een aantal gemeenschappelijke instel lingen moeten oprichten, waarbij in de eerste plaats gedacht moet worden aan een bondsrecht om alle onderlinge ge schillen uit den weg te ruimen. Tevens en dadelijk zorgen voor een grootmoe dige regeling van de rechten der min derheden. De groote mogendheden zou den het recht moeten krijgen later toe te treden. Bij de huidige constellatie 'van Europa en de onafhankelijkheid van vele kleine staten van de groote mogendheden, zou dit plan niet opeens te verwezenlijken zijn. Men zou er ge leidelijk toe moeten komen waarbij de kleine Entente, de Baltische Unie, de Balkanunie, enz, goede diensten zullen kunnen bewijzen. Spanje als grootste der betrokken landen en als mogendheid die buiten de rivaliteit der groote mo gendheden staat, zou het initiatief moe ten nemen, hoewel zulks ook zou kun- kunnen geschieden door Zwitserland, Nederland, Griekenland of de Skandi- navische mogendheden. Eerste vereisch- te is de schepping van een juridischen grondslag. De Pan-Europa-Unie heeft reeds de medewerking van eenige in ternationale juristen verkregen om 'n ontwerpverdrag samen te stellen. BELGIë. Koning Albert is naar Italië ver trokken, waar hij, in het N. des lands, zijp dochter prinses Marie José van Pie- mont zal ontmoeten. YOEGO SLAVIë. Balkaniade. Naar uit Gewgeli wordt gemeld, is Dinsdag voor een kof fiehuis een helsche machine ontploft. De eigenaar van het koffiehuis be merkte voor zijn inrichting een verdacht voorwerp en hij waarschuwde een poli- tie-agent. Beiden onderzochten even het pak, dat echter plotseling ontplofte en beide personen op slag doodde. Vijf andere bezoekers van het koffie huis werden ernstig gewond. Het ge bouw werd ernstig beschadigd. Men meent te doen te hebben met een hel sche machine, welke door Macedoni sche benden over de grens naar Zuid- Slavië is gesmokkeld. De ontploffing zou zijn teweegge bracht om, volgens de lezing van de Bel-j grader „Prawda", de verbetering der betrekkingen onder de Balkanstaten te verijdelen, OOSTENRIJK. Bewaldngskampen. Volgens den W'eenschen correspondent van de „Man chester Guardian" zouden in Oosten rijk „bewakings"-kampen zijn ingesteld. Het regeeringsbesluit daartoe is met stilzwijgen door de bevolking ontvangen, de kranten schrijven er niet over en de term „concentratie-kamp"' is strikt ver boden. Dit systeem van onder toezicht stelling van vijanden van den staat in een kamp zal worden ingevoerd in ver schillende dorpen, vooral in Tirol. Tet Italiaansche systeem wordt erbij ge volgd. Van de kranten is de sociaal-demo cratische „Arbeiter-Zeitung" de eenige die het regeeringsbesluit commenta- riëert. Het blad wijst er op, dat dit be sluit een belangrijke verandering be teekent in den wettelijken toestand, om dat vroeger alleen personen waarvan gerechtelijk bewezen was dat zij een on rechtmatige daad hadden begaan, ge straft konden worden, terwijl nu reeds personen gevangen genomen kunnen worden alleen maar op verdenking van vijandschap jegens de regeering. De po sitie van de bewoners der bewakings kampen is ook absoluut afhankelijk van de autoriteiten. Zij kunnen dus niet we ten waar zij aan toe zijn. VER. STATEN. Nog 11 millioen werkloozen. De voorzitter van de American Federation of Labor, William Green, verklaarde, volgens een V. D. telegram uit New- York, dat sedert Maart j.l. ongeveer 2.8 millioen arbeiders weer tewerk zijn ge steld. Niettemin bedraagt het aantal werkloozen in de Vereenigde Staten op het oogenblik nog ongeveer elf milli oen. In Augustus j.l. waren 31/s millioen gezinnen op ondersteuning aangewezen en het is te vreezen dat dit aantal in den komenden winter zal aangroeien tot 41/2 millioen. GOES. Ingekomen: M. de Ruijg, verpleegster, van Rot terdam, Groote Markt 12; P. D, Blom en echtg., reiziger, Princenhage, C. Eversdijkstraat 11; C. J. Th, Gilling, reiziger, Oegstgeest, Groote Markt 1; M. L- Kloosterman geb. v. Willegen, onderw. handenarbéid. Den Haag, L. Vorststraat 66; J. Vermeule, arbeider, Eist, St. Jacobstraat 22; J. G. Nassy, zonder beroep, Amsterdam, Ravelijn 1; P. Elsman, zonder beroep, Kattendijke, L. Kerkstraat 19; W. Visser geb. de Moor, zonder beroep, Wissenkerke, Heernisseweg 12; J. Smallegange, vr- v. W. Sinke, zonder beroep, Driewegen. Voorstad 73; A. J. de Pree en gezin, wegwerker N.S., Arendskerke, Poel- weg V 18; S. R. v. d. Brink, reiziger, Nisse, Zaagmolenstraat 27; L. Monsma geb. Schippers, zonder beroep, Den Haag, Ravelijn 16; P- A. C. Entink, ca- fébediende, Vlissingen, Groote Markt 4; A. A. Kwaak, dienstbode, Hontenisse, Wilhelminastraat 23; C. Bosman, dienst bode, Nisse. Ruijterlaan 6; J. de Rijke, dienstbode, Wemeldinge, Korte Kerk straat 9; P. A. Flikweert, kappersbe diende, Deventer, Ganzepoortstraat 3; C. M. J. A. Klaver, liefdezuster, Groes- beek, Kloetingsche weg 5a; W, van Wit- zenburg en gezin, vischhandelaar, Vlaar- dingen, Ganzepoortstraat 19; W. A. van KJleunen, dienstbode, Kattendijke, Ra velijn 1; M. M. Mulder, verpleegster. Amsterdam, Stationsweg 33; J. van Sabben, zonder beroep, Den Haag, Cou- wervestraat 2e; C. L.v. d. Vreede, en gezin, koopman, Kloetinge, L, Vorst straat ,42; |M. J„ Kampman gjfeb. van Eenennaam, zonder beroep, Middel burg, Lange Kerkstraat 9, V ertrokken: C. de Kievit, veehandelaar, naar Den Haag, Beeklaan 500; Wed. van Nieu- wenhuijzen, zonder beroep, Bergen op Zoom, Bolwerk Zuid 72; W. M. P. Ver- heij, zonder beroep, Bergh. J. Blok geb. Verburg, zonder beroep, Vlissingen, Singelweg 92; A. L. J. Janssen, koop man, en gezin, Kloetinge B 133; P. L, Polvliet, dienstbodte, Ovezand; E. jW. da Costa, liefdezuster, Maastricht, St. Serv. klooster 14; J. Smits, schoenma kersknecht, Fijnaart B 861; Kinderen Baars, Standaardbuiten A 77e; Wed. M. L. van Nieuwenhuijzen, zonder be roep, Steenbergen. H 83; C. Simonse, dienstbode, Kattendijke A 76; J. C. de Pan, dienstbode, Den Haag, Waaldor- perweg 84; N. Paardekoper, dienstbode, Amsterdam, jMerwedeplein 23; Hj M. Ventevogel, dienstbode, Den Haag, Waaldorperweg 84; A. Nobbe, kappers bediende, Bellingwolde L 157; A. J. de Klerck en echtgen., onderwijzer, Kloe tinge B 175; J. M. Mulder, predikant, Haamstede, Noordweg 10; D. C. Kloos terman, zonder beroep. Amsterdam, Fr. v. Mierisstr. 126; F. van Zee, zonder beroep, Den Haag, Valkenboschkade 533; P. J, v. d. Driest, zonder beroep, Arendskerke, Spoorpad. BIOSCOPEN. „E 1 e c t r o" (Markt) Vanaf Vrijdag „Eine von Uns" (Een Meisje van heden) en „Van de hooge Zee en de Hooge C". C i t y>-t heater, Noordstraat. Vanaf Zaterdag iedere avond half acht. „Glück über Nacht' en „Een maand van Liefde." Zondag matinée 3 uur. „Alhambr a"-t heater. Van Vrij dag tot en met Donderdag 5 Oct. „Waar is Opa?" en „Brandend geheim". „Luxor-theater, Van Vrijdag 29 Sept. tot en met Donderdag 5 Oct. „Gewroken" en „Kussen ver geet men Van heden tot en met Zondag 8 October. Tentoonstelling Zeeuw- sche werken van den kunstschil der Herman Heuff. Inde Steenrotse 105 uur, ook 's Zon dags. Zaterdag 30 Sept. Alg. Vergadering Polder Walcheren. Polderhuis Abdij. 10 uur. Zaterdag 30 Sept. Alg. Verg. Aan deelhouders Stoomtr. Mij. Bres- kensMaldeghem. Nieuwe Doe len 12.30 uur. Zaterdag 30 Sept. Protestmeeting tegen verslechtering Openbaar Onderwijs Concertzaal 3 uur. Zaterdag 30 Sept. Athletiekwed- strijden E.-Brab. Turnkring van K. N. G. V- Gem. Sportterrein Nadorst 2.30 uur. Maandag 2 October. Lezing Natuur kundig Gezelschap. Spr. dr. W. G. N. van der Sleen te Haarlem. Dinsdag 10 October. A-V.R.O.-uit- voering. Concertzaal 8 uur. V r ij d a g 13 October. Lezing Geschied en Letterkundige Vereeniging. Spr- prof. mr. C. W. de Vries, Rotterdam. „St. Joris". Dinsdag 17 eerste, Donderdag 19 tweede, en Zaterdag 21 Oct. derde opvoering van een Revue ter gelegenheid 50-jarig bestaan Volkszangschool der Vereen. „Uit Het Volk—Voor Het Volk" Schouwburg. V r ij d a g 20 October Concert vereeni ging Paul Baumgartner (piano) Concertzaal, 8-15 uur. Maandag 30 October. Lezing Natuur kundig Gezelschap. Spr. dr. D. Schoute te Wassenaar. Vrijdag 3 en Zaterdag 4 Nov. Ba zar te houden door 't Groepsco- mité van de Ned. Padvinders. Maandag 13 Nov. Lezing Natuurkun dig Gezelschap. Spr. prof. L. K. Wolff, te Utrecht. Woensdag 15 Nov. Generale Repe titie Vereen, voor Instrumentale Muziek. Concertzaal. Donderdag 16 Nov. Uitvoering Ver. voor Instrumentale Muziek. Concertzaal. Maandag 27, Dinsdag 28, Woensdag 29 November, Ba zaar Chr. Muziek Ver. „Oefening na den Arbeid" t-b. van een Vaandel. Bogardzaal. V r ij d a g 1 December. Concert Ver eeniging Gertler Kwartet Con certzaal, 8.15 uur. Maandag 18 Dec. Lezing Natuurkun dig Gezelschap. Spr. prof. dr. F. J. J, Buijtendijk te Groningen, Maandag 18 Dec. Generale Repetie- tie Zangvereen. „Tot Oefening en Uitspanning". Concertzaal 8 uur. Dinsdag 19 Dec. Uitvoering Zangver. „Tot Oefening en Uitspanning". Concertzaal 8 uur. Zondag 24, Maandag 25 en Dins dag 26 December. Tentoonstel ling M. T. V. 1934. Ma a n d a g 15 Januari. Lezing Natuurk. Gezelschap. Spr. Prof. L. Rutten, Utrecht. V r ij d a g 26 Januari. Lezing Geschied en Letterkundige Vereeniging, Spr. Antoon Coolen. „St. Joris." V r ij d a g 26 Januari. Concert Ver eeniging. Ruth Posselt (viool) Concertzaal 8.15 uur. Maandag 19 Febr. Lezing Natuurkun dig Gezelschap. Spr. prof. dr. M. W. Woerdeman te Amsterdam. V r ij d a g 2 Maart. Lezing Geschied en Letterkundige Vereeniging. Spr. prof. dr. W- Martin, Leiden. St. Joris. „Landbouw-Bioscoop" Vrij., Za„ Zon. en Dins. 8 uur en Zond. ma tinée 3 uur. „De Zoon van den Radjah" en „Trouwe Kameraden"

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 7