goes. vlissingen. walcheren. schouwen-duiveland. zeeuwsch-vlaanderen w.d. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. DE GONDELVAART. Besloten tot doorzetten. Al kan het bestuur van de jeugdige kano-vereeniging „Triton" zich er niet op beroepen reeds een groote toezeg ging van deelname voor de gondelvaart op Vrijdagavond a.s. te hebben, toch heeft het in zijn gisterenavond gehouden vergadering na grondige bespreking en overweging besloten tot doorzetten en kunnen wij melden, dat de medewerking is verzekerd van het muziekgezelschap „Crescendo", dat met fakkellicht naar de Kade zal trekken en daar aan boord van het schip van den heer Van Ouwer- kerk zal plaats nemen om tijdens de rondvaart zich ook te laten hooren. Na afloop zal weder bij fakkellicht door een deel der stad naar het repetitielokaal worden teruggemarcheerd. Zooals gezegd de deelname met kano's is nog niet, zooals het bestuur wel ge hoopt had, maar het heeft goeden moed, dat er nog enkele bij zullen komen en stelt dan ook de aangifte voor deelname ook in de nog resteerende dagen open. Mocht slecht weer het doorgaan van de vaart beletten, dan zullen de beken de vlaggetjes op den Langen Jan dit aankondigen. Een Speldjesdag. De Marktkoopliedenbond „E. M. M." zal Donderdag een beroep doen op den liefdadigheidszin van de marktbezoekers en door verkoop van speldjes trachten het fonds ten behoeve van t.b.c.-lijders onder de marktkooplieden te verster ken. Dankbetuiging der Koningin. De commissie voor de Ringrijderij ont ving namens H. M. de Koningin een dankbetuiging voor het op Haar jaardag gezonden telegram van gelukwensch. Ontvangsten Plaatselijk Crisis Comité van 28 Augustus 1933 t/m 9 Sept. 1933. Mlaandelijksche bijdragen: J. H. C. 1, Personeel N.V. „de Duif" 7.10; Kantoorpersoneel N.V. P.Z.E.M. te Mid delburg over Juli en Augustus 13.76, Wekelijksche collecten 59,7734 en 51.41%. Het gironummer van den Penning meester is 188020, Op ons kantoor te Middelburg werd op 1 September ontvangen: Maan- delijksche bijdrage Personeel Fil. Firma A". Kreijmborg en Co. 4.25. KEURINGSDIENST VAN WAREN. Aan het verslag omtrent de bevindin gen en handelingen van den Keurings dienst van Waren in het keuringsgebied Goes over 1932, uitgebracht aan Burg. en Weth. van Goes ontleenen wij: In het aantal ambtenaren, aan den Keuringsdienst verbonden, kwam in het afgeloopen jaar geen verandering. De gebouwen verkeeren in goeden toestand. Het instrumentarium werd goed onderhouden en waar noodig aan gevuld. Nieuwe instrumenten werden niet aangeschaft. In den loop van het jaar werd over gegaan tot aankoop van een auto. De beide motorrijwielen werden bij den aankoop ingeruild. Behalve met de auto geschiedt het transport per rijwiel, daar het onmogelijk is meer dan vier per sonen in de auto mede te nemen. Door het gebruik van de auto kwamen de overnachtingen te vervallen en ook het maken van zoogenaamde lange dagen, waarvoor extra vergoedingen werden verstrekt. Vóór de dienst over een auto beschikte, was het onmogelijk in vele gemeenten des morgens tijdig genoeg aanwezig te zijn voor het nemen van meikmonsters; terwijl in sommige plaat sen, die uiterst moeilijk te bereiken wa ren, zoo weinig tijd overbleef om inspec ties te verrichten, dat van een latere reisgelegenheid gebruik gemaakt moest worden om zoo'n dag toch productief te maken. Wel moeten de keurmeesters nu dikwijls zeer vroeg op reis, maar daar door is het mogelijk gebleken om in de moeilijkst bereikbare plaatsen melk- monsters te nemen. Slechts in zeer en kele gevallen, b.v. bij bemonstering op het moment van aflevering, moet nog overnacht worden. Bovendien kon dit jaar veel meer aan stalinspectie worden gedaan. Door het in gebruik nemen van de auto moest de buitendienst aanmerke lijk worden gewijzigd. Behalve het ver vallen van de overnachtingskosten en toelage voor het maken van lange da gen (meer dan 10 uur afwezigheid), ver minderden ook de kosten van vervoer van rijwielen aanmerkelijk. Was het vroeger zoo goed als onmogelijk om van afgelegen plaatsen consumptie-ijsmon- sters in den toestand, waarin deze waar ten verkoop aanwezig werd bevonden, naar het laboratorium over te brengen, thans levert dit in het geheel geen be zwaar meer op en is gebleken, dat door gebruik te maken van een ijskisl, die in de auto medegenomen kan worden, 't niet moeilijk is om het consumptie-ijs in bevroren toestand over te brengen. Aan de controle van de veestallen kon behoorlijk tijd worden besteed, met handhaving van 't gebruikelijke aan tal inspecties van winkels, bakkerijen, enz. Systematisch zijn over het geheele keuringsgebied dit jaar de stallen gein- specteerd, waarbij bleek hoe noodig dit was, daar in vele stallen de zindelijkheid te wenschen overliet. Wanneer aanmer king gemaakt moest worden, werd de veehouder gewaarschuwd en er op ge wezen, welke verbeteringen hij moest aanbrengen. Na eenige dagen werd na gegaan, of aan de waarschuwing gevolg was gegeven. Een groot gebrek in de Zeeuwsche stallen is, dat men bezwaar maakt tegen het opbinden van de staar ten van de koeien, als deze op stab staan. Dit bezwaar vloeit hoofzakelijk daaruit voort, dat het een oud gebruik is, de koeien buiten den stal te drenken. Op verschillende stallen werd voorlich ting gegeven, hoe het opbinden der staarten op de meest practische wijze geschiedt en hoe men dit met geringe kosten kan doen. Door meerdere vee houders is daarna het opbinden der staarten in toepassing gebracht. Door de economische inzinking is het den vee houders onmogelijk geworden hun stal len te verbeteren en zal daarom een streng toezicht op de stallen noodzake lijk zijn. In enkele gevallen gelukt het, na brand, nog wel eens om bij herbouw een flinken groepstal gebouwd te krij gen. Het pellen van garnalen in woonka mers neemt nog geregeld toe. Behalve in Brouwershaven, heeft zich deze huisin dustrie ook in Arnemuiden sterk uitge breid. In totaal zijn thans 280 pelvergun- ningen uitgereikt.. Bij het indienen van een aanvrage voor een pelvergunning wordt eerst de woning geïnspecteerd en nagegaan hoe de toestand daar is. Blijkt, dat de toestand in de woning aan zin delijkheid te wenschen overlaat, dan wordt geadviseerd geen vergunning, uit te reiken. Geregeld werden deze wonin gen zooveel mogelijk tijdens het pellen gecontroleerd. Veel aanmerkingen be hoefden daarbij niet gemaakt te worden. Het pellen is voor vele menschen een aardige bijverdienste. Het feit, dat men weet op ongeregelde tijden te worden bezocht, werkt reeds preventief. Ook op het verpakken van bonbons als huisindustrie te Breskens werd ge regeld toezicht uitgeoefend. Aanmer kingen behoeven maar hoogst zelden gemaakt te worden, In het geheel von den ongeveer 550 inspecties plaats. Ten einde een overzicht te verkrij gen van de hoogte van de luchtkamer van versche eieren, werden op 6 ver schillende hoenderparken in verschil lende deelen van Zeeland af en toe de luchtkamers van de eieren gemeten. Het aantal metingen bedroeg 5235. Van de ze eieren bedroeg de hoogte der lucht kamer bij 4473 eieren 2 m.M., bij 737 eieren 3 m.M. en bij 25 eieren 4 m.M. Verder werd in verband met het eierenbesluit zooveel mogelijk aange drongen op het schouwen van de eieren en werd een eenvoudig en daarvoor ge schikt toestel op markten en bij de groo- tere opkoopers gedemonstreerd. De toestand in de bakkerijen gaf geen aanleiding tot aanmerkingen van be- teekenis. Tegen een winkelier, bij wien bij her haling partijen bedorven waren afge keurd waren en dit jaar wederom een aanzienlijke partij moest worden afge keurd, werd proces-verbaal opgemaakt. Bij twee winkeliers, waar brand was ge weest, werd toezicht gehouden op het opruimen van beschadigde goederen. In verband met het Algemeen besluit (Wa renwet) werd ook dit jaar geregeld toe zicht gehouden op fabrieken, graanmo lens, brouwerijen, limonade-fabrieken en op markten en kermissen. Door de keurmeesters werden 11641 inspecties verricht, waarbij 465046 par tijen ter plaatse organoleptisch werden gekeurd. 471 partijen werden naar aan leiding van deze keuringen aan de con sumptie onttrokken. In het laboratorium werden 12443 monsters onderzocht, waarvan 964 niet aan de gestelde eischen voldeden. 67 partijen werden aan de consumptie onttrokken. In de bijlagen is' een overzicht gege ven van de verrichte werkzaamheden. Na opsomming van andere artikelen waarvan monsters zijn genomen komt 't verslag aan de melk. Onderzocht werden: 7365 monsters bij verkoop aan huis of op straat geno men, 32 monsters gepasteuriseerde en gesteriliseerde melk, 3 monsters onder- melk, totaal 7400 monsters. Bovendien werden nog 13 monsters genomen, die bij aankomst in het labo ratorium zuur waren en zich niet meer leenden voor een volledig onderzoek; verder 386 stal- of weidemonsters voor het opsporen van koeien met uiergebre ken, of in verband met het opmaken van procesverbaal en 77 monsters op 't mo ment van aflevering voor het contro leeren van de hoedanigheid van de melk die door den melkveehouder werd afge leverd. In het geheel werden dus 7876 monsters melk afgewerkt. Van bovengenoemde 7400 in den han del gebrachte monsters melk hadden 28 monsters een geringere vriespunt-de pressie dan 0,52 °C. (vorig jaar 32), In vele gevallen was de afwijking niet groot. In 10 gevallen kon met zekerheid watertoevoeging aangetoond en de da der achterhaald worden. In verband daarmede werd 10 keer proces-verbaal opgemaakt. 567 monsters hadden een vetvrije droogrest, die lager was dan 7,95 pet. Dit seizoensverschijnsel trad in het afgeloopen jaar aanmerkelijk ster ker op dan in het vorige jaar (334). Van 262 monsters was het percentage vet in de droge stof lager dan 24 pet. Dit cij fer vertoont dus weer eenige verbe tering bij het vorige jaar (311). Steeds wordt aangedrongen op gelijkmatige verdeeling der melktijden en het men gen van de melk van alle koeien na het melken. 281 monsters bevatten vuil. De eischen aan de zindelijkheid van de melk werden steeds verscherpt. Wegens het verkoopen van onzindelijke melk werd 9 maal procesverbaal opgemaakt. 21 maal werden koeien opgespoord, die melk gaven waarin streptococcen in be langrijke hoeveelheid voorkwamen. Vier monsters gesteriliseerde melk bleken niet steriel te zijn, één monster gepasteuriseerde melk bevatte te veel bacteriën en één monster verkeerde in gisting. De reactie op kweekbare coli en die van Storch viel voor alle monsters negatief uit. Behalve de bovengenoemde proces sen-verbaal werden op grond van het melkbesluit nog 13 processen-verbaal opgemaakt. Op de melklokalen werd geregeld toe zicht uitgeoefend. Voor de verdere gegevens verwijzen wij naar het gedrukte verslag. HET 60.0G&STE BAD. Een Middelburgsche baadster de gelukkige. Er heerschte gisterenmiddag onder de voor een Maandag velen, die een bad kwamen nemen aan het strand en ge nieten van het heerlijke zomerweder, dat September ons tot nu toe bracht, een groote spanning. Er was bekend ge maakt, dat men dezen dag het 60.0ö0ste bad hoopte te zien nemen en men kon het velen, die een kaartje namen of hun abonnementskaart lieten afstempelen aanzien, dat zij in hun binnenste hoopte de gelukkige te zijn, al waren er ook, die hun kaart niet lieten afteekenen, omdat zij om welke redenen dan ook, liever niet gehuldigd werden. Hoe verder de tijd verstreek, hoe grooter de spanning, tot dat tegen half zes de heer van Krieken, kon aankon digen, dat het 60.000ste bad in 1933 stond genomen te worden. Het was me vrouw Kuipers-Van Doesburgh uit Mid delburg. Zij spoedde zich naar het versierde badkoetsje, bestemd voor de gelukki gen winnaar of winnares en waarvoor een plantenversiering was aangebracht, terwijl vlaggen en wimpels de toeschou wers deden zien, dat er iets bijzonders te gebeuren stond. Toen mevrouw Kuipers zich in bad- costuum had gestoken en haar koetsje verliet kwamen naar voren mejuffrouw H. Meijer lid der Badcommissie uit den gemeenteraad, mevrouw van Woelderen- Sprenger, echtgenoote van den burge meester, en de heer J. P. van Krieken, chef van het badbedrijf. M e j. M e ij e r sprak namens de badcommissie en zei- de, dat het haar zeer speet, dat de voorzitter, burgemeester van Woelde- ren, door ziekte verhinderd was aan wezig te zijn. Het is spr. een groot ge noegen mevrouw Kuipers als herinne ring een souvenir (een gouden armband horloge in étui) te kunnen aanbieden, vooral daar zij vernomen heeft dat deze een trouw bezoekster van het bad is. Spr. hoopt, dat zij altijd propaganda voor het Vlissingsche zeebad zal blijven maken. Mevrouw Kuiper s bracht hartelijk dank voor dit geschenk en bracht een krachtig ondersteund driewerf hoerah op Vlissingen en haar bad uit! Mejuffrouw M e ij e r richtte zich ver volgens tot den heer van Krieken en bracht hem namens de geheele badcom missie dank voor alles wat hij voor het badbedrijf doet, waardoor het behaalde resultaat zeker voor een groot deel aan zijn arbeid is te danken. Namens den voorzitter bood spr. den chef een groote medaille aan, waarop aan de eene zijde staan de wapens van Nederland, Zeeland, Vlissingen en het familiewapen van den burgemeester met als randschrift: „Aangeboden door den Burgemeester van Vlissingen" en aan de andere zijde: „Bij het 60.000 ste bad op 11 September 1933 aan den heer J. P. van Krieken, chef van het gemeentelijk badbedrijf na jaren lange getrouw plichtsvervulling". Nadat het applaus der omstaande baadsters en baders was opgehouden nam de heer van Krieken het woord om hartelijk dank te -brengen voor deze onderscheiding. Spr. be treurde het ook zeer, dat de' burgemees ter niet aanwezig kon zijn, want toen deze verleden jaar op 30 Augustus den 50.000sten bader huldigde, had hij zoo gehoopt men toen reeds tot den 60.000 sten zou kunnen komen. Het weer werk te niet mede en het kwam maar tot 58.400. Nu is de 50.000ste een week vroeger gehuldigd en dank zij het schit terende weer kwam men nu tot 60.000. Het is spr. bekend, dat men gaarne in Vlissingen baadt en dan ook ieder jaar terug komt maar dit is niet te dan ken aan het werk van spr. en het per soneel, maar kan, omdat men gelukkig geen conservatieve badcommissie heeft, doch een die medewerkt, want het is toch de commissie die de regeling maakt, die spr. en de overigen slechts hebben uit te voeren. Spr. hoopt men het vol gende jaar wellicht tot de 70.000 zal komen. Ten slotte vroeg spr, mejuffrouw Meijer als bewijs van erkentelijkheid van het personeel van het Tiadbedrijf een bloemen hulde te willen aanvaar den en overhandigde haar een fraai bouquet rozen. Met de wensch, dat de burgemeester het volgend jaar geheel gezond persoonlijk aanwezig zal kun nen zijn, stemden allen gaarne in. Mejuffrouw M e ij e r dankte voor de bloemenhulde en bracht ook dank aan mevrouw van Woelderen voor haar aa wezigheid. Hiermede was de, voor het badbe drijf van zoo'n groote beteekenis zijnde, eenvoudige plechtigheid ten einde. DE RESULTATEN VAN HET BADSEIZOEN. Het aantal medegevallen, DOMBURG. Naar het Domburgsch Badnieuws meldt, was het aantal be zoekers, in het als afgeloopen te be schouwen seizoen 3937, tegen 3712 in 1932, sedert 1911 was het hoogste aan tal 3769 in 1930. Wat het aantal bezoekers betreft was het dit jaar een record, doch velen maakten slechts een kort seizoen, ver schillende families, die vroeger vier of zelfs zes weken op Domburg door brach ten, bleven nu één of twee weken. Het aantal baden bedroeg 11282, tegen 11730 in 1932 en een record van 16075 in 1928. Brand, ZIERIKZEE. Door het spelen met lu cifers door een 3-tal kinderen van den landbouwer v, d. W., wonende nabij de Zuidwellenbrug alhier geraakte Zondag namiddag een strooklamp in brand. Door krachtdadig optreden van de brandweer, wist deze door met 2 slangen op de waterleiding te plaatsen, het vuur te be dwingen en de nabijstaande landbouw- schuur en woning te behouden. De aan gerukte motorbrandspuit ter plaatse aangekomen, behoefde jgeen dienst te doen. De strooklamp brandde geheel af, BRUINISSE. Ter gelegenheid van het 35-jarig regeeringsjubileum van de Koningin hebben de Sportvereeniging Volharding alhier, in samenwerking met de Muziekvereeniging eenige feestelijk heden georganiseerd, bestaande uit ver schillende wedstrijden en spelen. Voor het begin hiervan heeft de waarnemend burgemeester de heer F. D. van Vessem een rede gehouden. Een telegram van hulde werd aan de Koningin verzonden. De voetbalwedstrijd tusschen Volhar ding I en de Zonnemairsche Boys ein- aigde met gelijk spel 2-2. Na de prijs uitreiking deed de muziekvereeniging 's avonds nog een rondgang door het dorp, waardoor de feestelijke stemming nog eenigen tijd aanhield. Teraardebestelling Jae. Albregts. SLUIS. Zaterdag 9 September j.l. vond alhier onder vrij groote belang stelling de teraardebestelling plaats van wijlen den heer Jac. Albregts, in leven raadslid en wethouder dezer gemeente. De overledene was sinds 1919 lid van den raad, de functie van wethouder nam hij eerst sedert 1931 waar. Tevens be kleedde hij (het ambt van bestuurslid van het algemeen armbestuur en van de Godshuizen. Beide colleges waren vertegenwoordigd. Voorts waren aan wezig het college van B. en W„ de le den van den raad, en het personeel van de gemeente-secretarie. Aan het graf werd niet gespproken- Tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. gem. te Heinkenszand is gekozen de heer A. van de Reepe zulks in de plaats van den heer J. de Mol die als zoodanig had bedankt. In de Geref. Kerk van Aarden burg heeft Zondag de bevestiging en intrede van den eersten predikant ds. J. Tiemens van Arnhem plaats gehad, meldt „De Zeeuw". In de morgengodsdienstoefening had de bevestiging plaats door ds. Boss van Nijmegen. Hij sprak naar aanleiding van 1 Petrus 5 25. Staande zong de gemeente haar nieu- nen leeraar toe de zegenbede uit Ps. 134. In de middaggodsdienstoefening ver- bondt ds. Tiemens zich aan de gemeen te van Aardenburg met een leerrede, waarin hij naar aanleiding van Psalm 126 sprak. Namens kerkeraad en gemeente sprak de heer A. C, Catsman. Op zijn verzoek zong de gemeente staande het lied van Psalm 75: U alleen, U loven wij. Hierna werd nog het woord gevoerd door ds. Post van Axel, ds. Tiemens, ds. De Vries, en den vertegenwoordiger der burgerlijke gemeente, waarna ds. Tie mens de verschillende sprekers dank bracht. Beide malen was het kerkje overbe zet. Mevrouw wijlen ds. v. d- Linden- v. Andel heeft de volgende legaten ver maakt: aan de Geref. Kerk van Den Haag-Oost voor de em. predikanten 9000; aan de kerk 4000; aan de dia conie 5000; aan het Rusthuis 500 en aan de Jodenzending 500; voorts «mr de Geref. Kerk van Den Haag-West, voor de em. predikanten 1000; aan de Kerk 1000; aan het Rusthuis 500; aan de Stadsevangelisatie 500 en aan de Jodenzending 500. Dr. S. F. H. J. Berkelbach van der Sprenkel, die verleden week afscheid nam van de Ned. Herv. gemeente te Rotterdam, is Zondagavond in de Nieu we Kerk bevestigd als predikant der Ned. Herv. Gemeente te Amsterdam. De bevestiging had plaats door dr.. M. J. A. de Vrijer, die als tekst had ge kozen Hand. 16 9, de woorden: „Kom over en help ons". De gemeente, die in zeer grooten ge tale was opgekomen, zong den nieuwen leeraar toe Gezang 270 7. Hierna heet te ds. de Vrijer hem welkom namens kerkeraad, ministerie van predikanten, kerkmeesters en de wijk. Tenslotte richtte spr. zich met een persoonlijk woord tot dr. Berkelbach, met wien hij meer dan vijf en dertig ja ren door vriendschapsbanden is ver bonden. Aan het eind van den dienst zong de gemeente het: „Zijn Naam moet eeuwig eer ontvangen" van Pslam 72: 11. Woensdagavond a.s. zal dr. Berkel bach van der Sprenkel, eveneens in de Nieuwe Kerk, zijn intrede doen. Het afgebrande Klooster te Zwolle geheel gerestaureerd. Op 4 Januari van dit jaar is van het klooster van de paters Dominicanen te Zwolle de geheele bovenverdieping door brand verwoest. Vrijdag j.l. is het groot ste gedeelte van de paters weer in het gerestaureerde klooster teruggekeerd, welke terugkomst feestelijk is gevierd, meldt Het Handelsblad. Anonieme ge vers hadden o.a. nieuwe roode altaar gordijnen en een fraaie altaarloper ge schonken. Onder anderen sprak de heer R. J. J. M. Tellegen, die namens de commissie uit de Zwolsche burgerij een bedrag van 1100 aanbood en de hoop uitsprak, dat hiervoor een gebrand schilderd raam boven het sacraments altaar zou kunnen worden aangebracht. Des middags wijdde de pater provin ciaal het herstelde klooster in. Het con vent, dat thans reeds zijn intrek heeft genomen bestaat uit 30 paters en 30 fraters-studenten. Ned. Herv. Kerk. Ds. G. Lans te Huizen (N.-H.) is be roepen te Kampen (vac, M. Ottevanger). Geslaagd voor het politie-diploma Alg. Ned. Politiebond (met aanteekening Alg. Ned. Politiebond (met aanteekening) de heer C. C. van Ast, Zierikze e. Het diploma verwierf de heeren P Been, Haamstede en K. Boogaard te Westkapelle. DE EERSTE ZEEUWSCHE N.O G.DAG Zaterdagmiddag (organiseerde de Zeeuwsche Propaganda-commissle van het Nederlandsch Onderwijzers Genoot schap de eerste Zeeuwsche N.O.G.dag in de Prins van Oranje te Goes. Toen om 2 uur de voorzitter, de heer W. Spinnaaij te Middelburg, de verga dering opende, waren ruim 200 bezoe kers uit alle deelen der provincie in de met bloemen en palmen versierde zaal aanwezig. De heer F. Mays, voorzitter der atd. Goes, sprak een kort begroetingswoord. Nu was de heer J- J. Wackerhausen uit Eindhoven, lid van het Hoofdbestuur aan de beurt, die een causerie hield: Rond de Fusie. Spreker deelde mede. dat 'n commissie bestaande uit 5 leden van den Bond van Nederlandsche Onderwij zers en 5 leden van het N.O.G. tot het samenstellen van een fusie-rapport wa ren gekomen, doch dat het H. B. van 't N.O.G, meende aan haar afdeelingen te moeten adviseeren op dit rapport de fu sie niet aan te gaan- Spreker achtte het verlaten van het neutraal karakter van het N.O.G. door aansluiting bij het A.C. O.P., dat zeer nauwe relaties onderhoudt met het N.V.V- allerminst in het belang voor de propaganda van het openbaar onderwijs. Ook het aanwijzen van het Hoofd der school anders dan door de autoriteiten, kon hem niet bekoren en hij meende ook op dezen grond de fusie te moeten ontraden. De tweede spreker van den middag was de heer W. Spinnaaij, lid van het Hoofdbestuur te Middelburg, die een geestdriftige propaganda-rede uitsprak. Scherp kantte hij zich tegen de aanhan gige maatregelen van minister Mar- chant n.l- de opheffing van een heele reeks kleine openbare scholen en de Vervroegde invoering van 'n verhoog de leerlingenschaal. Ook de aangekon digde salarisverlaging kon in zijn oogen geen genade vinden. Verder besprak hij het vraagstuk der jongeren en de ver vroegde peiïsionneering. Deze laatste zal alleen kunnen worden aanvaard, zoo de belangen en rechten der oudere col lega's bleven gewaarborgd. De verga ring onderstreepte meermalen met luid applaus de woorden van den spreker. Een koor samengesteld uit leden der afdeelingen Goes en 's Gravenpolder, onder leiding van den heer H. de Pries ter te Borssele en de Daja-band te Goes zorgden voor de afwisseling- Ook de heer J. van Elsacker, declamator te Kot-

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6