¥oer kleine tuinen, RECHTZAKEN. Een dagelijksche ,r w verrassing HANDEL EN NIJVERHEID. LEGER EN VLOOT. GEMENGD NIEUWS. BEKENDMAKINGEN. %ÉjÉ^ Met weinig middelen tóch iets bijzonders opdienen - dat is de kunst van de huisvrouw! Verkade's Cream-Crackers kunnen u hierbij helpen! U kunt die zoo gemak kelijk en zoo dankbaar te pas brengen. Met wat boter, kaas, jam of iets dergelijks vallen zij bij iedereen in den smaak, op elk urn- van den dag. Zoo zijn Cream-Crackers een artikel voor dagelijksch gebruik, 'n dagelijksche verrassing. VRAAG ZE VAN ZIE EN PROEF ZÉLF tf* MIDDELBURG. gaan. Floris de Wilde heeft in Indië een gelukkig huwelijksleven gekend, dat door de dood van zijn vrouw eindigde; hij blijkt het teedere te hebben ver staan. Hij is niet onintelligent en als hij Irma in Parijs ontmoet, toont hij in het begin zeker dat hij vrij aardig met zoo'n gecompliceerde vrouw weet om te gaan. Daarna wordt zijn beeld te veel tot caricatuur verwrongen hij wordt bij na een stomme H.B.Ser. En Irma wordt een beetje al te belangrijk gemaakt, want per slot heeft ook zij een groote beperking aan haar geest de schrij ver heeft haar eenigszins over het paard getild. Dit neemt niet weg, dat het boek steeds meer gaat boeien, dat er prach tige scènes in voorkomen (bijv. haar filosofie tegenover de Porta Nigra in Trier) en dat het in een uitstekende stijl is geschreven. Het eenige en hoofdbe zwaar is dus, dat er nog een billijker, rechtvaardiger houding tegenover de twee hoofdpersonen was mogelijk ge weest, die het boek nog nobeler gemaakt zou hebben. H. J. Smeding. Bloembollen bestellen. Onze siertuinen zijn nu wel op z'n mooist en vooral daar waar Dahlia's en andere najaarsbloeiers zijn aange plant is het nu één bloemenweelde. De dagen beginnen echter weer flink te korten en ongemerkt wordt het weer tijd voor het aanplanten van de voor jaarsbloembollen. Wie kent ze niet, onze mooie tulpen, hyacinthen en nar cissen, en de in het gazon zoo passen de crocus en sneeuwklokjes. En wie, die ze kent, wenscht ze niet in eigen tuin om al vroeg in he tvoorjaar een echten bloementuin te hebben. Nu is 't tijd om te bepalen waar we deze voor jaarskinderen zullen plaatsen, en hoe veel bollen we noodig hebben, om ze dan spoedig te bestellen. Ze worden uitgeplant vanaf nu tot in November, waarbij we er rekening mee houden dat crocus en sneeuwklokjes al spoedig beginnen te werken en dus het eerst aan de beurt zijn. Behalve voor tuinbeplan- ting zijn deze bolgewassen ook zeer goed geschikt om te vervroegen. Dit kan met eenige zorg heel goed in een verwarmd vertrek geschieden- Hiervoor gebruiken we alleen eerste kwaliteit bollen. We doen het beste met bij de bestelling op te geven, welke bollen voor het vervroegen bestemd zijn. Ook zijn niet alle soorten geschikt. Van tul pen zijn o.a. hiervoor aan te bevelen: Due van Thol, witte Valk, gele Prins, Prins van Oostenrijk, oranje, Murillo, rose, Theeroos, zalmkleur, Vermillo Brillant, rood, enz. Van tulpen plaatsen we 3 tot 5 stuks in een geraniumpot. De bollen komen juist onder den grond, gelijk met den potrand, en worden stevig aangedrukt. Als grondsoort gebruiken we bladaarde met zand of goede tuin aarde. Van hyacinthen plaatsen we 1 bol in een pot- In ondiepe schotels kun nen er meerdere geplaatst worden, evenwel houden we er rekening mee dat de bloemtros veel grooter is als van de tulp en dus de afstand ook grooter moet zijn. Van narcissen plaatsen we, elk naar de grootte der bollen, 3 tot 5 stuks in een pot. We plaatsen de pot ten in 'n niet te laag gedeelte van den tuin waar we ze ingraven. We zorgen dat de grond regelmatig vochtig blijft. Tegen den winter overdekken we de potten met een laag aarde waarover bij strengen vorst nog wat ruigte komt. Nog beter is het Je potten af te dek ken met een laag turfmolm. Vanaf begin Januari brengen we de potten geleidelijk binnen. De neuzen der bollen moeten dan flink zijn ontwikkeld en een leng te van 5 tot 7 cm hebben. We plaatsen ze eerst eenige dagen in het halfdon ker, waarna ze voor het venster komen in een verwarmd vertrek. Voor de rechtbank te Groningen heeft terecht gestaan de 47-jarige W. E., die er van verdacht wordt iemand uit Leeuwarden, die met een erfenis van 1200 op stap was gegaan, voor een bedrag van 600 te hebben be roofd. De bestolene zegt, dat hij verdachte een bankbiljet van 1000 heeft gege ven om dit te wisselen, maar er geen geld voor terug heeft ontvangen. Verdachte verklaart, dat hij hem 400 heeft terug gegeven, zoodat hij toegeeft 600 te hebben achtergehou den. Verdachte heeft reeds acht ver oordeelingen wegens verschillende de licten gehad. De eisch luidde twee jaar gevangenisstraf. Uitspraak over 8 da gen. Vandalen van den weg. De rechtbank te Almelo behandelde de zaak tegen den 26-jarigen koopman H, B. uit Oldenzaal, die betrokken is bij een auto-ongeluk, waardoor twee jeug dige bakkersknechts uit Almelo werden gewond, de een zelfs levensgevaarlijk. B., die de hem onbekende jongelui te Hengelo had opgepikt, reed er mee naar Enschedé. Volgens getuigenverklarin gen heeft hij met een snelheid van 80 Verkade's Cream Crackers zijn extra luchtig gebakken. Zij zijn heerlijk bros, licht als een veer en prachtig van kleur. Cream Crackers per blik 1.35 Wilson 8 ct p. óns Brusselsche Kermis..10 San Francisco10 Maria 10 n Pedt Beurre10 VERKADE Carla lOct. p. ons Boudoir (Bonne Mère) 18ctp.ons Gingernut.....10„ Cream Crackers f 1.35p.blik Populair Wafels ....12 Café Noir12 Gemengde Biscuits Negro..13 per blik van 3 pond f 1.95 a 90 km gereden en tevens over den weg geslingerd. Het gevolg was, dat de auto tegen een boom botste en een der Almeloërs de 22-jarige G. B. zwaar ge wond werd. Thans, ruim vier maanden na het ongeluk is hij nog niet in staat arbeid te verrichten. Het O. M. vond hier een zware straf op haar plaats, daar z.i. streng moest optreden tegen vandalen van den weg. Hij eischte zes maanden gevangenisstraf wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van verkeer en 50 boete of 25 dagen wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel, benevens ont zegging van het recht om motorrijtui gen te besturen voor den tijd van l jaar. De visscherij naar mosselzaad. Men schrijft ons uit Ierseke: De visscherij naar mosselzaad op de Westerschelde is bij verleden jaar ver geleken een tegenvaller, en het zaad dat nog gevischt wordt is bijna half wassen. Bij Domburg is een mooi bankje mos selzaad (groot zaad) gevonden, dat even wel ook met zooveel vaartuigen be- vischt, goed opschiet. Gisteren hadden de motorbooten ongeveer 8090 ton nen gevangen. Beëediging nieuwbenoemde officieren der zeemacht. De vice-admiraal, commandant der marine te Willemsoord, heeft bepaald: dat de nieuwbenoemde officieren der zeemacht op Woensdag 20 September a.s. ten 14 uur zullen worden beëedigd; dat de beëediging zal plaats hebben on der het houden van een groote parade, bij gunstig weer op het Sportpark in het Ankerpark te Den Helder, bij ongunstig weer in de Atjehloods; dat de parade ge commandeerd zal worden door den ka pitein-luitenant ter zee G. J. Verwijnen, dat aan de parade zullen deelnemen: een compagnie adelborsten van het Kon. Instituut voor de marine, een compag nie van Hr. Ms. Gelderland, een com pagnie van de kazerne voor den onder zeedienst en vliegkamp De Kooij, een compagnie van Hr. Ms. Schorpioen, de zeemiliciens ongewapend, enz. RUMOERIGE VERGADERINGEN VAN FASCISTEN EN COMMUNISTEN Twee vergaderingen, een van de fas cisten in het Concertgebouw en een van de communisten in Bellevue te Am sterdam zijn oorzaak geweest dat Vrijdagavond een groote politiemacht op de been was. Beide vergaderingen begonnen om 8 uur, en beide zalen waren vol. De vergadering van de fascisten had meer de belangstelling van het publiek dan die der communisten. Reeds ver voor achten was het zeer druk in de om geving van het Concertgebouw, zoodat de politie begon aan te manen tot door- loopen. Toen de vergadering was be gonnen heeft de politie de omtrek van het gebouw geh'eel ontruimd en ook het rijverkeer daar stop gezet. Zoo nu ep dan werd opgetreden, om het opdrin gend publiek te verwijderen, als niet ge hoorzaamd werd aan het bevel niet te blijven staan. Zoo zijn er nu en dan ste vige klappen gevallen, waarbij een heer en een dame verwondingen opliepen. Zij zijn door den G. G. D. geholpen. Later is nog iemand door'een politiehond ge beten. Ook deze patiënt is door den G. G. D. behandeld. Omstreeks half elf heeft de politie de afzetting nog wat ruimer gemaakt en den geheelen omtrek van het Concert gebouw zooveel mogelijk van publiek gezuiverd. Ook toen zijn enkele charges uitgevoerd. De vergadering is om even elf uur zeer rustig uitgegaan. Er deden zich geen ongeregeldheden voor. Op het Leidscheplein en in de omge ving van Bellevue was het veel kalmer. Hier hebben zich geen incidenten voor gedaan. Deze vergadering is in den loop van den avond leeggedruppeld. Vermoede lijk zijn de meeste dezer lieden wel naar de Concertgebouw-buurt gegaan, maar hier hebben zij geen kans gekregen met de fascisten in aanraking te komen. Enkele kleine groepen, die de binnen stad waren ingetrokken, zijn hier en daar verspreid. Enstige incidenten waarvoor men gevreesd had, zijn dan ook niet voorgekomen, dank zij de uitgebreide politiemaatregelen. BIJ HET OVERSTEKEN OVERREDEN. Op den Zeeburgerdijk te Amster dam zijn Vrijdagavond twee oude da mes bij het oversteken van den weg door een fietsrijder aangereden en te gen den grond geworpen. Zij werden ernstig gewond naar het ziekenhuis ge bracht- Een dame van 74 jaar, in in den loop van den nacht aan de verwondin gen overleden. De andere dame kon la ter naar huis worden vervoerd. De wielrijder, die na aanrijding de zijn weg heeft vervolgd, is onbekend gebleven, HAAR EX-VERLOOFDE MET SCHEER MES SNIJWONDEN TOEGEBRACHT. Op het eerste perron van het Cen traal Station te Amsterdam heeft Zaterdagmorgen een jonge vrouw, haar ex-verloofde met een scheermes te lijf gegaan. De oorzaak van dit op treden zou gezocht moeten worden in een wraakneming uit jalouzie, aange zien de vrouw niet hebben kon dat de man in gezelschap van een andere vrouw naar Bazel zou gaan. De man kreeg een diepe snijwonde over de linkerwang en één aan de rechterhand. In de gewel dige consternatie wist de daderes te ontkomen. EEN LEEGE KANO GEVONDEN. Door den visscher P. van L. uit Moer dijk werd Donderdag op het Kwaks- diep tegenover het dorp Rokanje, op ongeveer 10 km uit den wal opgevischt en later bij de marecaussée aangebracht een zes meter lange kano, voorzien van mast en een wit zeil. In de kano be vonden zich verschillende voorwerpen, o.a, twee paar schoenen en laarzen, twee sabels, onder- en bovenkleeding, dekens, levensmiddelen, een peddel en een Duitsch militair zakboekje met on leesbaar schrift. Men veronderstelt dat met deze kano •een ongeval heeft plaats gehad en dat twee inzittenden zijn verdronken. MEISJE IN BRAND. Bij het spelen met lucifers geraakten Woensdagmiddag de kleeren van de 7-jarige Maria B. aan den Amsterdamschen weg te Nieu wer Amstel in brand. Hoewel de ouders er in mochten slagen spoedig cle brandende kleeren te dooven, bekwam het kind brandwonden over het gehee- le lichaam, zoodat het in ernstigen toe^ stand naar een ziekenhuis moest wor den overgebracht. GRENSINCIDENT. Zondagavond tijdens de Beeksche kermis is daar zekere V., uit Nijmegen, die kwestie had met eenige Hitlerianen over het Duit- sche regime, aan de grens gearresteerd, mishandeld en vervolgens op den Schwanenturm te Kleef ingesloten. Volgens getuigen zou V. door de Duit- schers van Nederlandsch gebied op het Duitsch gesleept zijn. De Nederlandsche politie heeft dit grensincident in onder zoek. Een winkelier uit G e n d r i n g e n, die Zondag bij een bezoek aan Duitsch- land aan de grens geen genoegen nam met de visitatie en daarbij een S. A.- man een klap in het gezicht gaf, is daar voor onmiddellijk gearresteerd. Hij heeft terzake thans reeds terecht ge staan en zag zich tot een gevangenis straf van 15 maanden veroordeeld. DE SCHIETPARTIJ TE MUIDEN. Men meldt aan de N.R.Crt. uit Bussum: Aangaande den toestand van den bur gemeester van Muiden vernemep wij, dat de kogel, hoewel men met een Röntgenfoto de plaats had vastgesteld, bij de operatie niet is gevonden. De kogel is klaarblijkelijk verschoven. Men zal tot een tweede operatie moeten overgaan. De heer de Raadt zal daartoe eerst eenige dagen volstrekte rust moeten houden. Zijn algemeene toestand was Vrijdagavond goed. In den toestand van den heer de Beus, die in de Majellastichting te Bussum wordt verpleegd, is wederom eenige ver betering ingetreden- DOKTER AANGEREDEN. Een arts, die Vrijdagmorgen per rijwiel den Catharijnesingel te Utrecht wilde oversteken, werd aangereden door een auto. De dokter werd over den weg ge slingerd en bekwam een gebroken been en een efrnstige hoofdwond. De bestuurder van de auto had zoo krachtig geremd, dat een achterband sprong. De motorkap werd ingedrukt. De fiets werd totaal vernield. VAN SCHRIK GESTORVEN. De 15-jarige dochter van den landbouwer H. B. onder Pleegste, gemeente Raal- t e, schrok bij het melken zoodanig voor een koe, dat zij haar spraak verloor. Haar toestand verergerde voortdurend. Donderdag is zij aan de gevolgen van den schrik overleden, aldus meldt het „O.D." VECHTPARTIJ OP EEN BRUILOFT. Na een bruiloft te Geesteren bij Tubbergen raakten naar het Pers bureau Vaz Dias meldt Vrijdagnacht de gasten slaags. Aan de vechtpartij werd door ongeveer 30 personen deelgeno men. Verschillende personen werden min of meer ernstig gewond. De gebroe ders W. werden in het bijzonder toege takeld. Zij kregen wonden die werden toegebracht met messen, een bijl en een schop. J. W. kreeg over het gelaat een met een schop toegebrachte snede, die 15 cm. lang en 1 cm. diep was. Een zijner armen is tengevolge van een slag met een bijl verlamd, H. W. kreeg een snede in het achterhoofd van 3 cm. lengte. BESCHIKBAARSTELLING ONVER MENGDE MARGARINE. Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter openbare! kenis: I. dat voor de vier weken, vallende in het tijdvak van 2 October 1933 tot 30 October 1933, onvermengde margarine zal kunnen worden verstrekt aan: a. in de Gemeente wonende georga niseerde werkloozen, die drie maanden of langer werkloos zijn, steun ontvangen en hoofd zijn van een gezin met vijf of meer kinderen; b. in de Gemeente wonende ongeor ganiseerde werkloozen, die drie maan den of langer werkloos zijn, steun ont vangen en hoofd zijn van een gezin met vijf of meer kinderen. c. in de Gemeente wonende werkloo zen, die bij een werkverschaffing met zoogenaamd rouleeringssysteem arbei den en hoofd zijn van een gezin met vijf of meer kinderen; d. in de Gemeente wonende armlasti gen, die drie maanden of langer steun genieten, daarvan geheel of bijna geheel moeten leven en hoofd zijn van een ge zin met vijf of meer kinderen; II. dat zij, die behooren tot een der onder I hiervoren vermelde categoriën en gedurende vorenvermelde periode kg onvermengde margarine per week per lid van hun gezin, wenschen te ont vangen tegen betaling van 11 cent per Yt kg zich daarvoor mondeling ter Ge meente-Secretarie ten Stadhuize (be nedenverdieping) ingang Helm, kunnen opgeven op Woensdag. 13 September 1933, des namiddags van 2 tot 4 uur. Middelburg, den 8 September 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. ONDERDIJK, lo. Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. Electr. Drukk. G. W. den Boer, M'burg*

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 8