LOOG AZIJN 9) u s U> weet het, -aliee n WAL9IEREM. KERKNIEUWS. u RECHTZAKEN. VERKEERSWEZEN P. T. T BEKENDMAKINGEN. MARKTBERICHTEN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. MIDDELBURG. niet veel van kunnen bemerken, doch zoodra men binnenkomt des te meer. De bestaande parterre oppervlakte is meer dan de helft vergroot door het bebouwen van een er achter gelegen binnentuin. De geheele verkoopruimte is gemo derniseerd, alle artikelen zijn open of achter glas opgepakt, zoodat de clien tèle gemakkelijk kan aanwijzen welk ar tikel gewenscht wordt en het groote as sortiment nog beter tot zijn recht komt. Op de vrij gekomen ruimte boven de vakken zijn de betreffende goederen smaakvol geëtaleerd, terwijl aan een zijkant een groot lichtraam is aange bracht en de parterre een overvloed van daglicht heeft, wat een groot ge mak beteekent bij het koopen en uit zoeken der kleuren. De plafonds en de verlichting van de bestaande afdeelingen alsook van den nieuwbouw zijn modern uitgevoerd. Het interieur voldoet in alle opzichten aan de eischen van het koopend publiek. Geen overdadige luxe, doch een practi- sche indeeling der verschillende ray ons vergemakkelijkt het koopen. Twee nieuwe ateliers zijn gebouwd voor behangerij, beddenmakerij en gor dijnenmakerij welke aan de hoogste ei schen voldoen. De verbouwing is uitgevoerd jonder architectuur van ir. A. Rothuizen. Door deze verbouwing hebben alle afdeelingen aan ruimte gewonnen. De confectie-afdeeling is uitgebreid met 'n afdeeling Dameshoeden en eenige nieu we paskamers. De stoffen en nouveau té afdeeling is naar de parterre ver plaatst hetgeen ons zeer practisch voor komt. De tapijtafdeeliiVg is eveneens vergroot zoodat eenige tapijtvlonders w.o. Perzische en Oostersche tapijten meer plaats hebben gekregen. HERMAS' POPPENKAST. Het groote succes, dat Hermas' Oud- Hollandsche Paedagogische Poppenkast hier in Mei heeft gehad, noopte den ex ploitant hier terug te komen. Zaterdag te half drie geeft hij weder een voorstelling in den Schouwburg Voor de kinderen, die in Mei niet gin gen, een mooie gelegenheid dat nu wel te doen, en velen, die er wel heen gin gen, zullen dit zeker gaarne nog eens herhalen. RITTHEM. Wegens zijn hoogen leef tijd heeft de heer J. de Buck tegen 1 October aanstaande bij het gemeente bestuur ontslag aangevraagd als klok kenist. Hij heeft deze betrekking 33 jaar vervuld. ARBEIDSBEMIDDELING. VROUWENPOLDER. Bij het agent schap der arbeidsbemiddeling stonden op 1 Augustus ingeschreven als werk zoekenden 2 personen, gedurende Augus tus werdjen geen nieuwe ingeschreven en afgeschreven 2 werkzoekenden, zoo dat op 1 September geen werkloozen stonden ingeschreven. VROUWENPOLDER. Zaterdag j.l. hield de hier gevestigde afdeeling van den Bijz. Vrijw. landstorm haar jaarlijk- schen schietwedstrijd. Maximum aantal punten 100. De uitslag was als volgt: 1. S. de Roo 95 p.„ 2. Jac. Vermeulen 93 p., 3. H. Polderman 87 p., 4. N. Mesu 85 p., 5. J. Geerse Jz. 83 p., 6. Jac. Kos ter 82 p., 7. P. v. Hakken 80 p., 8, A. Jobse 77 p., 9. M. de Vlieger 76 p., 10. A. Vendeville. 76 p., 11. M. v, d. Broeke 74 p. Roos-prijs S. de Roo. Meesterlijke schoten Jac. Vermeulen. Eerebaan: 1. S, de Roo met 48 p,; 2. Jac. Vermeulen met 47 p. BIERVLIET. Reeds geruimen tijd is men alhier bezig aan de voorbereiding voor een bazar ten bate van het mu ziekgezelschap. Heden is besloten dezen te houden op 30 Sept., 1 en 2 Oct. a.s. Het gymnastieklokaal der o. 1. school A zal worden aangevraagd, omdat de oude school te klein bleek. Van vele zijden wordt deze zaak gesteund of is steun toegezegd. GENERALE SYNODE DER GEREF. KERKEN. Onder verwijzing naar hetgeen wij in het eerste blad melden over de gisteren gehouden zittingen der Synode, laten wij hier het verslag volgen over Rijtoer en olficieele ontvangst. De middag van Woensdag is besteed aan een autotocht rond Walcheren. Ge reden is over Veere, Vrouwenpolder, Oranjezon naar Domburg, waar een drie kwartier is halt gehouden om vervol gens den tocht voort te zetten over West- kapelle, Zoutelande, Biggekerke, Vlis- singen, waar langs den Singelweg den Nieuwen Vlissingschen weg is bereikt, ,,we'^en weê de tochtgenooten Middelburg weer bereikten. Er was on der de gasten maar één roep over het mooie, dat Walcheren te genieten geeft aan natuurschoon. Velen, die hier nim mer waren, stonden verbaasd over Zee- land's tuin. Het einde van den tocht was de Markt, omdat de leden der Synode te half vijf officieel in de raadszaal ontvan gen werden door het volledige college van burg. en weth. bij wie zich voegden de raadsleden mevrouw Weijl en de hee- ren Jeronimus, Van Andel, Heemskerk, De Bruin, Harthoorn en Den Hollander. De burgemeester, de heer M. Fern- h o u t, sprak de gasten toe en zeide o.a. het volgende: De Commissie, door de Geref. Kerk van Middelburg benoemd tot het voor bereiden van de ontvangst uwer ver gadering binnen deze stad, heeft tot het gemeentebestuur de vraag gericht, of het bereid was de Generale Synode der Ge reformeerde Kerken in Nederland offi cieel te ontvangen. De commissie veronderstelde bij de plaatselijke overheid belangstelling in de aanwezigheid der Generale Synode bin nen Middelburg's muren. Ze had recht, die te veronderstellen, en het college heeft die vraag dan ook gaarne bevestigend beantwoord. Het vernam met ingenomenheid, dat de Synode van hare zijde zulk eene ontmoeting zou op prijs stellen. Het gemeentebestuur heeft aandacht te geven aan, en belangstelling te toonen in het werk van allerlei organisaties, ge richt op de stoffelijke belangen van dit tijdelijk leven. Organisaties dus, van hoe uitnemende beteekenis ook, van lagere orde! Het heeft die te geven aan velerlei instituut, dat bedoelt de zedelijke en geestelijke verheffing van het leven der ingezetenen. Instellingen dus van hóógere orde! Maar dan toch zeker niet minder, aan wat zich van Godswege weet te zijn een organisatie van de hóógste, dat is van heilige orde! Als ik u met ingenomenheid begroet, dan weet ik daarbij niet alleen de in stemming te hebben van dat deel van gemeentebestuur en bevolking, dat tot de Gereformeerde Kerken behoort, maar ook die van die breede kringen in Mid delburg, die kerkelijk op geringeren of grooteren afstand van u levend, met u in de hoofdzaken geestesovereenstem- ming of althans sterke geestverwant schap gevoelen. Ja, ik meen me daarbij, zij het in an deren zin, de tolk te mogen achten van het geheele gemeentebestuur en van de Middelburgsche burgerij in het alge meen. Men ppleegt hier n.l- goeden burgerzin te toon-en, ook in het bieden van gulle gastvrijheid jegens wie zich, zij het ook maar tijdelijk, in onze plaatselijke sa menleving laat opnemen, gelijk uwe ver gadering hier nu reeds welhaast drie weken achtereen heeft vertoefd. Maar bovendien, Middelburg waar deert het, in deze Synodale Vergadering een belangrijke en krachtige Kerken groep, omvattende een niet onbeduidend deel van het Nederlandsche volk, binnen zijne muren vereenigd te zien. Ook in den geestelijken en kerkelij- ken strijd kunnen en gelukkig! zelfs verklaarde tegenstanders het be wust principieel leven, dat ze over en weer in elkander aantreffen, respectee ren en voor de dragers van tegenover gestelde beginselen, persoonlijken eer bied en achting koesteren. Mij is het een voorrecht u welkom te mogen heeten binnen dit historische ge bouw in deze historische stad, die na 37 jaren opnieuw de zetel is van uwe Ge nerale Synode. Een stad van rijke historie is Middel burg, behalve in velerlei ander opzicht, ook in het belangrijke aandeel dat het leverde in de Kerkgeschiedenis, zoo vóór als na de reformatie van de 16e eeuw. Eene geschiedenis, na de Hervorming mede gedragen door een aantal, u in het ter Synode gesproken openingswoord in de herinnering gebrachte, Middelburg sche predikanten van groote vermaard heid en van vérreikenden invloed. Eene geschiedenis die doorkruist is geworden, vooral vóór de scheiding van Kerk en Staat in 1795, door talrijke be moeiingen der stedelijke overheid, met kerkelijke aangelegenheden van zeer uiteenloopenden aard. Zoo hing, om maar iets daarvan te noemen, de komst van Franciscus Go- marus in 1611, van Leiden, waar hij pro fessor was, naar Middelburg, samen met het streven der Middelburgsche. magi straat, ter verdediging der contra-re- monstrantsche opvattingen eene Theo logische School te stichten. Men heeft ook in die tijden dingen, waarmede men groote oogmerken had, klein en bescheiden opgezet. Hem werd n.l. opgedragen het geven van 4 lessen per week, terwijl hij iedere 14 dagen moest disputeeren de eene maal publiek, de andere privatim. Met hem werden 2 andere hoogleera ren aangesteld. In 1615 werd zijn vertrek oorzaak van 't wegkwijnen van de Illustreschool, die in 1650 in andere organisatie herleefde, weder opgericht, terwille van den Coc- cejaan Wilhelmus Momma, door de Sta ten van Zeeland, onder invloed van Prins Willem III, die de Voetianen steunde, afgezet. Dankbaar zult gij allen zijn dat het bestaan en de inrichting van de Theolo gische School der Gereformeerde Ker ken niet afhankelijk is van, ook niet be- invloed wordt door, de zeggenschap van eenigerlei magistraat, zelfs niet, gelijk ik uit zeer betrouwbare bron weet, door die van Kampen! Gekenmerkt wordt de verhouding van Stad en Kerk in dien tijd door het voor schrift van 11 Febr. 1679, dat de Kerke- raad bij correspondentie aan de magi straat, niet langer zou schrijven: „U.E.A. toegenegene vrienden", maar „U.E.A. dienstwillige". Tot het voeren van al te gemoedelijke, af te joviale correspondentie met het ge meentebestuur, zoudt ge u stellig niet geroepen achten. Maar ik ben er toch zeker van, dat een eventueele uiting van de toegene genheid uwer vriendschap, niet met zoo danige correctie zou worden beant woord. Op die gevorderde kerkelijke dienst willigheid, werd later prompt een be roep gedaan bij den beroemden en po- pulairen ds. Bernard Smijtegelt, die in 1694 hier beroepen, de Middelburgsche gemeente tot 1735 diende. Nagtglas ver haalt daarvan het volgende: „Op zekeren tijd, dat de .stad door politieke kwestiën in onrust verkeerde, noodigde de regeering hem uit, van den preekstoel het volk tot gehoorzaamheid te vermanen, Hij nam dat op zich, doch op den bepaalden Zondag sprak hij wei nig tot het volk, maar maakte de aan zienlijken die in de regeeringsbanken zaten, zooveel te meer op hunne plich ten opmerkzaam. Men waande hem reeds ontrouw aan zijne beloften, toen hij vóór het uitspre ken van den zegen, te kennen gaf dien zegen niet te kunnen afbidden over burgers die hunne Overheid ongehoor zaam waren en den predikstoel afklom. De gemeente, ontsteld, bleef op hare plaats, waarop Smijtegelt weder op klom en betuigde, dat men naar het scheen niet ongezegend wilde vertrek ken, waarom hij den zegen uitsprak over degenen die berouw betoonden en tot gehoorzaamheid wilden terugkee- ren. De invloed van het gebeurde was groot genoeg om de orde te herstellen.' „Deze anecdote, waarvan de herin nering bij het volk na anderhalve eeuw nog levendig is, teekent de man en zijn tijd" zegt Nagtglas. Ontzaglijk veel is er sedert dien ver anderd ook ten aanzien van het vraag stuk der verhouding tusschen Kerk en Overheid, een vraagstuk waarover veel meeningsverschil heeft geheerscht en dat veel strijd heeft veroorzaakt. Naar uw belijden ontsteekt de Schrift overvloedig licht, zoo over het karak ter en het wezen van van de Kerk als over dat der Overheid. Van die door de Schrift gevorderde verhouding heb ben ook de belijders van de Gerefor meerde religie, zoo in als buiten de Geref. Kerken, in den loop van Oudere en Nieuwere tijden, gepoogd zich met ernst en inspanning rekenschap te ge ven. Het Calvinisme gelijk het onze ge schiedenis in zoo sterke mate heeft be- invloed, heeft van oudsher gezucht, de eischen der Schrift zooals het die op dit punt meende te moeten verstaan, tot geldigheid te brengen- Mèt heel de wereld, inzonderheid met heel het oude Europa en mèt geheel 't zoo bevoorrechte en gezegende Neder landsche Volk, heeft ook deze stad zoo ontzaglijk veel te danken aan de religie. Aan het Kerkelijk leven, aan den veel- soortigen Kerkelijken arbeid, aan de prediking van de aan het oude 'Is raël gegeven Wet en Profeten en van het Evangelie. En aan de toepassing van die beide zoo op de harten en levens der enkele menschen, als op de menschelijke sa menleving. Als thans de kerk van de Overheid vraagt, eerbiediging van haar wezen en eerbiediging van haar taak, dan zal noch Uwer,- noch onzerzijdsch worden terugverlangd naar de tijden waarin de Staat, ten opzichte van de Kerk, de Kerk ten aanzien van den Staat, de be- voegdheidsgrenzen overschreed. Tal van Synodale vergaderingen heeft Middelburg, sedert de Nationale Syno de van 1581, binnen zijnen wallen bij- eengezien. Van Uwe kerken, het laatst de Sy node die op 11 Aug. 1896 geopend en op 4 September d.a.v, gesloten werd. Braakensiek vond (er aanleiding jjn, een plaat te Reekenen, weergevende drie tijdperken uit de Middelburgsche Kerkgeschiedenis, gesymboliseerd in de indrukwekkende Abdij met de Prae- monstratensers; in de monumentale Oostkerk, door de Hervormden ge bouwd en in de Noorderkerk der Gere formeerden, waarvoor dr- A. Kuijper Sr. en ds. A. Littooy, mannen van ver schillende kerkelijke herkomst, in ge sprek staan afgebeeld. Hij heeft er een sterk dalende lijn in gezien. En architectonisch kan hier inder daad moeilijk van een climax sprake zijn. Desondanks heeft dr. A. Kuijper ge meend, die Synode te mogen openen met een rede getiteld: „De zegen des Heeren over onze Ker ken." Moge de Middelburgsche Synode van 1933 in het bewustzijn van dien zegen in niet mindere mate deelen, dan hare voorgangster van 1896, die in de reeks der drie jaarlijksche Generale Synodes van Uw Kerkgemeenschap nog altijd eëne zéér belangrijke plaats inneemt. We hopen als Bestuur van deze iet wat uit het Centrum van het Land gele gen Stad, dat Middelburg 1933 in waar de voor de geschiedenis Uwer kerken, niet onder doen zal voor Middelburg (Ingez. Med.) 1896 en dat de besluiten in Zeelands hoofdstad, genomen voor U en voor vol gende Synodes van Centrale en blij vende beteekenis moge zijn, We hopen daarnaast, dat de leden en adviseerende leden dezer Synode en de afgevaardigden uit buitenlandsche en de Indische Kerken, aan deze Stad en het schoon dat haar en Walcheren siert, zóó sympathieke herinneringen zullen meenemen, dat ze haar een goed hart blijven toedragen. En hunne schre den in vacantieweken menigmaal naar hier zullen richten, tot het zoeken van de hier en op Walcheren gemakkelijk te vinden aangename rust. (Applaus). Hierna beantwoordde dr. K. D ij k, als voorzitter van de Synode, deze toe spraak. Hij dankte den burgemeester voor zijn vriendelijke ..ontvangst en goe de woorden en wees er op dat deze ont moeting op hoogen prijs wordt gesteld. Ook hierom dat de burgemeester een naam draagt die in het Ger. kerkelijk leven geacht en geliefd is. Maar bovenal echter omdat zij het bewijs levert dat de stedelijke overheid de kerk waar deert als een instituut van de hoogste en heiligste orde. Naast de namen die de burgemeester noemde, noemt spr. die van Herman Faukelius en Anthonius Walaens, dragers der reformatorische beginselen en kloeke verdedigers der Calvinistische levensovertuiging, die bouwend en bewarend hebben gewerkt. Ook was Middelburg altijd een hecht bolwerk voor het huis van Oranje. Spr. gaf vervolgens nader aan hoezeer de tijden met vroeger zijn veranderd. God leidde den weg der Ger. kerken zóó, dat het vrije verkeer zijn geworden. Dat be teekent echter niet dat kerk en over heid van elkander los staan. In de Ger. kerken wordt altoos gepredikt eerbied voor het wettig, door den Koning der Koningen gestelde gezag. De Synode bracht in Middelburg reeds goede dagen door al verhinderden ingespannen ar beid om haar schoonheid naar waarde te bewonderen. Wie over Walcheren gaat, ziet dat de Lange Jan van Middel burg overal zichtbaar is en de wegen naar allen kant naar deze stad leiden. Zoo moge Middelburg het zegenvolle centrum blijven van Walcheren en ge heel Zeeland! God geve dat onder het bestuur van burgemeester Fernhout de stad tot steeds rijker bloei zich ontwik- kele. Hij breke met Zijn licht door de duisternis van deze tijden en als er ge worsteld moet worden, het Luctor et Emergo zij dan de leus van deze van zorgen zware tijden! De Middelburgsche Synode behoort straks weer tot het verleden en dan zal het jaren duren eer deze hoogste ker kelijke vergadering weer hier samen komt. Maar spr. weet zeker, dat de le den van deze Synode naar huis keeren met de grootste dankbaarheid voor wat hier genoten werd. Ook met een dank bare herinnering voor wat zij in de rus tige sfeer die zich voor Synodale ver gaderingen zoo uitnemend leent, moch ten ontvangen. Den burgemeester nogmaals dankend voor de hartelijke ontvangst en sym pathieke woorden en zooals bij de ope ning van de Synode van 1896 gesproken werd over den zegen des Heeren over de Ger. kerken, bidt spr. den burge meester toe den zegen Gods over zijn stad, haar magistratuur en over 's bur gemeesters arbeid, die hij, dat weet spr., in Gods kracht verricht. (Applaus.) Terwijl ververschingen werden geser veerd, bleef men hierna nog eenigen tijd bijeen en vond daarna gelegenheid het stadhuis te bezichtigen, onder leiding van den gemeente-archivaris, den heer dr. W. S. Unger. Buiten wachtte een fotograaf, die het gezelschap op de gevoelige plaat ver eeuwigde met het stadhuis als achter grond. Verdacht van majesteitsschennis. In No. 15 van „De Stormer", orgaan van de R.K- Stormtroepen is onder de rubriek „Ons Schoone Leven" een ar tikel opgenomen, naar aanleiding van de gehouden tentoonstelling van schilderij en door de Koningin, welk artikel ïn strijd werd geacht met de artikelen 111 113 van het W. v, S, Te dezer zake stonden Dinsdag voor de Haagsche rechtbank terecht de 29- jarige letterkundige L. M. A- K. uit Maartensdijk en de 35-jarige kantoor bediende A. J- D. van O. uit Delft. De rechtbank gelastte de behandeling der zaak met gesloten deuren. Na getuigenverhoor eischte het O.M-, tegen ieder der verdachten, drie maan den gevangenisstraf. Middelburg, 6 Sept. Op de vei ling deden: spinazie 612, postelein 11 13, augurken 210, Wagenaarsbloo- nen 714, suikerboonen 89, stoksnij- boonen 224, id. stam 1116, stokprin- cessenboonen 16, doperwten 18, Roem van Holland 1118, spruiten 611, zil veruien 112, rentegevers 1218, zu ring 1 alles per kg.; peen 16, rapen 1,5—4, karoten 2—11, prei 4,5—5,5, sel derie 1,52,5, knolselderie 12, rabar ber 1,5, radijs 1, rammenas 12, alles per bos; savoije kool 1—3, roode kool 14, bloemkool 112, andijvie y22, kropsla ëJ41, komkommers 12, al- sword 3, yvonne 916, asters 2, alles les per stuk; gladiolen 69, flaming per bos; chysanthen 11 per pot- Goes, 6 Sept. Veilingsvereen. „Z. Be veland. Boonen: stoksnijboonen 12 30, idem 2e soort 48, stamsnijboonen 11, stokprincesseboonen 1220, rente gevers 15, perfectboonen 1216, Roem van Holland 13, dubbele princessen 9 14. Diversen: blauwe druiven 2730, to maten 613, sjalotten"^, alles per 100 kg. Prei 7, rammenas 3, bloemen 1, alles per 100 bos. Bloemkool 512, idem 2e soort 1.50-5, savoye kool 1.604.10, roode kool 1.604.40, witte kool 1.60, meloenen 6'15, witte komkommers 0.50 1.20, groene id. 1.101.60, augurken 0.100.15, andijvie 0.802.80, kropsla 1.301.90, alles per 100 stuks. Oostburg, 6 Sept. Veilingsvereeniging „Avicultura". Aanvoer 29^ kg boter. Prijs 1.47—ƒ1.80 per kg. Automatiseering van telefoonnette^. Gistermiddag zijn de automatische telefooncentrales te Lisse, Sassenheim en Noordwijkerhout in bedrijf gesteld, BEVOEGDHEID TOT STEMMEN BIJ VOLMACHT. Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend, dat een kie zer, met inachtneming van het in de Kieswet bepaalde, bevoegd '.s bij vol macht te stemmen, indien zijn beroep of werkzaamheden medebrengen, dat hij herhaaldelijk of althans gedurende het gedeelte van het jaar, waarin de stemming gewoonlijk valt, werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente op welker kiezerslijst hijvoorkomt, mits zijn afwezigheid, indien hij gedurende het tijdvak of de tijdvakken, waarin hij aldus werkzaam is, een of meermalen in die gemeente terugkomt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt. Mede is, met inachtneming van het in de Kieswet bepaalde, bevoegd bij vol macht te stemmen de vrouw, welke, ge huwd met een kiezer, die voldoet aan de bovenvermelde voorwaarden, met haar man, in verband met diens beroep of werkzaamheden afwezig pleegt te zijn. De kiezerslijst wijst aan, welke be voegd zijn bij volmacht te stemmen en voor welke verkiezing zij daartoe be voegd zijn. De aanwijzing geschiedt niet dan na dat de belanghebbende een daartoe strekkend met redenen omkleed ver zoekschrift aan het gemeentebestuur heeft ingediend; de indiening moet ge schieden vóór 1 Januari en niet eerder dan 1 October van het voorafgaande jaar. Formulieren voor de bedoelde ver zoekschriften zijn van 15 September tot en met 31 December ter gemeente secretarie kosteloos voor die kiezers verkrijgbaar. De belanghebbende, die een verzoek schrift als bovenbedoeld heeft inge diend en die van de gevraagde bevoegd heid gebruik wil maken, doet daarvan in persoon mededeeling ter secretarie van de» gemeente, op welker kiezers hij moet voorkomen, aan den burge meester of aan den daartoe door dezen aangewezen ambtenaar. De mededee ling kan geschieden zoodra het verzoek is ingediend, doch niet later dan een week na den dag der candidaatstelling. Als gemachtigde mogen slechts aan gewezen worden zij, die in de gemeen te bevoegd zijn tot het deelnemen aan dezelfde verkiezing. Een kiezer mag niet meer dan één aanwijzing als gemachtigde aannemen, behoudens dat hij 'n tweede aanwijzing mag aannemen, indien beide aanwijzin gen zijn geschied door personen, die tot zijn huisgenooten behooren. Middelburg, 5 September 1933. Burgemeester en Wethouders voorn., De Burgemeester. M. FERNHOUT. De Secretaris, M. VAN DER VEUR. M a pen 1 i n g el ken en| en ele< veel zijn ev en vee Hij nen, hl werkinl Verd Elf c. Drukkerij G. W. den Boer, M burg. U De ren ee voor veen, juicht den. Cl den. O weg, bloeme De ontvanl zitter handel zitter te Au1 H. drag fonds

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6