SPORT. ZEELAND, ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Briefgeschrief tusschen Jewannes uut Walchere Jan de Smid uut Goesche Land. en GEMEENTERAAD VAN GOES. schillende Brandwaarborg Maatschap pijen werd een schrijven gezonden om meer minimax-stations in te richten; van geen dezer maatschappijen is ech ter eenig antwoord ontvangen- XI. Domburg vroeg advies omtrent een eenvoudige alarmeerinrichting. Naar aanleiding van deze vraag heeft de commissie een advies samengesteld met de noodige teekeningen en kostenbere kening en deze aan alle gemeentebe sturen doen toekomen, daar de alarm eerinrichting op vele plaatsen zeer ge brekkig is. De kosten zijn hierbij zoo laag dat elke gemeente in staat is een dergelijke alarmeerinrichting te doen aanbrengen. XII. Stoppeldijk vroeg advies omtrent de inrichting van een water put met watergang. Een uitvoerig rap port met de noodige teekeningen werd haar toegezonden. XIII. Philippine vroeg inlichtin gen omtrent slangenpleister. Een uit voerig advies met vermelding der ver schillende meinieren waarop slangen kunnen worden gerepareerd, werd aan de gemeente toegezonden. XIV. Oostkapelle vroeg inlich tingen omtrent rookmaskers. Een be schrijving van deze maskers werd aan de gemeente toegezonden. XV. Col ijnsplaat vroeg en ver kreeg eveneens inlichtingen omtrent 't gebruik van slangenpleister. XVI. Axel vroeg advies omtrent de inrichting van Bioscoopgebouwen. Een uitvoerig advies werd aan de gemeen te toegezonden. XVII. K 1 o e t i n g e vroeg advies om trent het aanschaffen van Brandweer materiaal en een reorganisatie der brandweer. Uit het vorenstaande blijkt, aldus het verslag, dat steeds meer gebruik wordt gemaakt van de technische voorlich ting welke de Commissie gaarne ver leent. Van Verschillende gemeentebejsturen ontving de Commissie een schrijven waarin dank werd gebracht voor het ad vies van de Commissie ontvangen. Met den wensch dat nog vele ge meenten het nut van de Commissie zul len inzien en van haar technische ken nis zullen profiteeren, eindigt dit ver slag na eerst een woord van dank te hebben gebracht aan den heer A. C. M. Mathijssen, onder-commandant der brandweer te Middelburg, die hoewel geen lid der Commissie, steeds bereid gevonden werd de Commissie van ad vies te dienen bij bouwkundige vraag stukken. yards vrije slag zal zwemmen tegen Joyce Cooper en Jenny Kastein 200 yards schoolslag tegen Miss Clifford. Op 22 September wordt te Birming ham gezwommen, waarbij mej. Over- sloot tegen Miss Wall de 100 yards rug- slag zal zwemmen. Op 23 September zullen de zwemsters weer naar Nederland terugkeeren. Vliegbrevet behaald. Donderdag heeft de heer E. Th. de Veer, directeur van den luchtvaart dienst aan de nationale luchtvaart- school, vliegveld Waalhaven te Rotter dam op eervolle wijze zijn brevet A (sportvliegbrevet) behaald. Nederlandsche zwemsters naar Engeland. Op 15 September a.s. zullen de dames Oversloot, Ladde, Kastein en Willy den Ouden, die hiertoe voorloopig zijn uit- genoodigd, naar Engeland vertrekken teneinde deel te nemen aan internatio nale zwemwedstrijden te Londen, Car diff, Derby en Birmingham. Op 16 September wordt te Londen ge start, waar o.m. Willy den Ouden 220 RAAD VAN WAARDE, Herdenking wethouder Van Weele, WAARDE. Donderdag vergaderde de Raad met één vacature, voltallig. De voorzitter is, de Burgemeester de heer J. C. van Burg. Na opening worden door den Voor zitter eenige waardeerende woorden ge wijd aan de nagedachtenis van den over leden wethouder W, van Weele, door den Raad en de overige aanwezigen in de Raadszaal staande aangehoord. Besloten wordt naar aanleiding van den jaardag van de Koningin aan H. M per telegram een gelukwensch namens den Raad te doen toekomen. De rekening dienst 1932 werd voor loopig vastgesteld. De begrooting van 't Burgerlijk Arm bestuur 1934 wordt den raad aan geboden, sluitend in inkomst en uit gaaf tot een bedrag van f 3607 met een gemeente-subsidie ad 1700. De gemeentebegrooting 1934, die me de den Raad aangeboden wordt, be draagt voor inkomsten en uitgaven 31.675. De Bouwverordening wordt aan de hand van het ingekomen advies, gewij zigd. De benoeming van een tijdelijk wet houder (na een korte gedachtenwisse- ling dienaangaande) geschiedt niet. Bij de rondvraag heeft de heer An. Dees inlichtingen gevraagd, aangaande het brandje op de vuilnisbelt. Na bespreking dienaangaande, wordt toezegging gedaan namens B. en W., dat elke week een nieuwe bedekking van grond, over het aangebrachte vuil za' gestort worden. Vervolgens zal ter gelegener tijd uit gezien worden naar een geschiktere plaats voor een vuilnisbelt en zal daar voor te rade gegaan worden bij het wa terschap Waarde. RAAD VAN GROEDE. Lagere subsidie-aanvrage Bur gerlijk Armbestuur. De Bouwverordening. GROEDE. Woensdag j.l, vergaderde de Raad voltallig. Een request van den Ned. Bond van Koffiehuishouders enz, inzake het be vorderen van een meer dragelijke per- soneele belasting met 1 Januari 1934 en een bericht van Ged. Staten over de in stelling van een automarkt te Middel burg worden voor kennisgeving aange nomen. Een verzoek van A. Tellier e.a. om verplaatsing van een straatlantaarn, wordt in handen gesteld van B. en W. ter afdoening. Aangaande de opheffing der school te Kruisdijk, leest de Voorzitter een brief voor van den Minister van Onder wijs, K. en W. en in verband hiermede Poeldurp, Oestmaend 1933. Vriend Jewannes. Jaonetje was moei "^an de weke toen da me 's aevens tuus kwaeme en voe negene lagge me a in bedde. Mè dat mo 'k zegge: ons toch je nae Middelburg is ons uutstekend bevaolle. Julder weu- ne daer eel netjes an de Rieke Siengel, mè één diengen begriep Jaonetje net zoo min as ik: oe ouwe julder dat uut mie die stank in de veste! Je weet, datte me van plan wazze om sachtemirregs mie den auto nae Domburg te rien. Dat m'n edae en da 's waer Jewannes, toe me saevens dichte bie de stad kwaeme, kus j'in de bus van 'n ennetje Middel burg a ruke. Jaonetje keek d'r oogen agauw uut onderwegt en ik docht bie m'n eigen: ,,'t is 'n wonder, dat ier op die wegt nae Domburg nie vee meer on- gelokken mie d' autoos gebeure, zoovee van die flauwe bochten d'r in. En toch zou 't jammer weze, as ze die d'r uut deeë. 'k Zie nie graag zoo'n wegt, recht uut recht an. Toen da me in Dom burg kwaeme, binne me nae 't strand ekuierd. Eel druk was t'r nie. Je zag t'r nog a vee naekend in 't zand legge, vein- ters en wuven zeker, mè verschil kus je nie zie want ze lagge mie d'rd'r rikken za 'k mè zegge, nae boven. Bloot, mie 'n zwem-aregheidje an ne- turelik. En bie die wèl an-ekleed waere was t'r ok nie vee verschil. Vee dames mie van die flapperbroeken. Jaonetje zei, da'k mè vee nae de zee mos kieke, want da 'k 'n vooreest nie zie zou. M'n a d'r aollebei aregheid in, da j' op Wal chere den hoerendracht toch nog zoo vee ziet. Vee meer as bie ons. Zwemme deeë ze nie veeO ja, dae dienk 'k noe an~rr.r. over Tewer,- nes; j' a 't in je voregen brief over 't zwemmen en je wou, dat iederendeen zwemme kust. Dat wou ik ok Jewannes, dan kust ik 't ook. Noe kan 'k 'r zoovee van as 'n sliepsteen. Mé om te zwem men, mot 'r neturelik ok 'n goeie gele gendeid weze- Dat za j'oore. Onderlest gieng 'k op 'n Zondag 'n ennetje rond op de fiets en toen kwam 'k terechten an de zeediek. Dae stieng 'n eel krootje jongers aol mè in de zee te kieken. In de Schelde, dat begriep je. En wae dienk je, datte ze nae keke Dae was 'n jif frouw of meschien was 't 'n m e- vrouw (dat kus je nie zie) an 't zwem men. 'n Dikken! Nou! D'r kleeren lagge in 't gos an den diek. Goed, die jongers keke en ze bléve kieke. Mè die jiffrouw kust neturelik nie bluve zwèmme. Op 'n ende wou ze d'r uut en ze kwam d'r uut. Mè oe noe 'k Za d'r varder mè over zwiege; de rest ka je wè raaie. Die jon gers waere glad nie nieuwesgiereg. Ze viele voorover mie d'r gezicht in 't gos en ze wachtten toe dat die jiffrouw klaer mie ankleen was. Zie je, noe vind 'k 't aol goed, as dames zwemme, mè ze motte d'r over dienke, dat 'r nog meer menschen in de waereld bin dan ulder alleeneg. Toe da me saevens vrom kwammé. a Jaonetje d'r erg in, dat 'r zoo vee land bloot lag. „Zeker aol land, dae terve op estaen eit", zei ze. Ja, den oest is bin nen en ie is goed binnen ok, mie die drooge zummer, Voe den oest a de boe ren zeker geen beter weer kunne treffe, mè de petaten zulle bie 'n eelen boel nie mee vaolle, nae da 'k oore. Net in den tied van den anslag, a m'n is 'n lek ker kladdetje regen motten mè 't was mè droog, aol mè droog. Dae waere d'r - vee, dae den trasbak leeg was en die requesten, van de vereeniging van Volks onderwijs, Oudercommissie Kruisdijk en van de Vereeniging Afdeeling W. Z. Vlaanderen van het Ned. Onderwijzers Genootschap, allen pleitend voor het be houd der School. B. en W, zouden alvorens zelf met een voorstel te komen, de gevoelens van den Raad vernemen. De heer B e c u zou liever direct het voorstel van B. en W. ter tafel zien. De heer Brakman zegt, dat uit het schrijven van den Minister blijkt, dat men de school weg wil hebben en een eventueel protest hiertegen toch niet zal helpen. Hij gelooft, dat het beste zal zijn, dat de Raad zich hierbij neerlegt, en een besluit neemt de school op te heffen. De V oorzitter zegt reeds verschil lende inlichtingen te hebben ingewon nen, doch dat B. en W. nog niet die noo dige hebben kunnen ontvangen, nood zakelijk voor een definitief voorstel. Hij oordeelt het dan ook beter in een vol gende vergadering met een voorstel te komen. Wethouder Lombaard merkt op dat, indien het een éénmansschool zou worden, hij vóór opheffing zou zijn, doch op het oogenblik acht hij den tijd daar voor nog niet aangebroken. Na nog eeni ge discussie hierover, wordt met alge- meene stemmen besloten hierover in 'n volgende vergadering een beslissing te nemen. Voor de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur 1934 is geraamd aan ont vangsten en uitgaven een bedrag van 2031 met een post van onvoorzien van 186.47. Gevraagd wordt aan subsidie een bedrag van 1800. 300 minder dan over 1933). De heer Brakman vraagt nog hoe het komt, dat 300 minder wordt aan gevraagd. De Voorzitter zegt, dat het Bur gerlijk Armbestuur volgens hun bereke ning niet meer noodig zal hebben. Wethouder Lombaard zegt, dat dit zijn oorzaak vermoedelijk hierin zal vin den, dat een armlastige, die in het Zie kenhuis te Oostburg werd verpleegd, is overleden. De begrooting werd met algemeene st. goedgekeurd. De gemeente-rekening voor 1932 wordt met algemeene stemmen, nadat de beide wethouders zich buiten stemming hiel den, voorloopig vastgesteld, voor wat de gewone dienst betreft in ontvang op 65.208, in uitgaaf op 59.630 en voor wat den kapitaaldienst betreft in ontvang op 1466,61 met een zelfde bedrag aan batig slot. De gemeente-begrooting 1934 wordt aangeboden. Aangaande de vaststelling der Bouw verordening zegt de Voorzitter dat de Gezondheidscommissie nog eenige aanmerkingen en wijzigingen heeft aan gebracht, die B. en W. overnemen. De heer Brakman vraagt nog of het bouwen van bedsteden nu geheel is verboden, waarop de Voorzitter antwoordt, dat dit niet het geval is, in dien de kamer, waarin de bedsteden zijn geplaatst, rechtstreeks verbinding heeft met de buitenlucht. De heer W. vanHaneghem merkt nog op, dat hij moeilijk kan beslissen, zonder dat hij de geheele verordening heeft nagezien. Nadat de Voorzitter den heer v, Haneghem had medegedeeld, dat het verschil tusschen de oude en de nieuwe de waeterleidege a, die waere, wat dat betreft, goed of. As je noe in de kranten leest, dan zie je, oe dat 'r op Zuud Beveland vee gemeenteraeden bin die mie de nieuwe bouwverordenienge de verplichtege schrappe om an te sluten. Noe, da's waer, dat de leidege nog a dier' is. Voe sommegte 'n bitj' aols te diere en dan zulle d'r op de durpen al is vee weze, die zegge: „ik kan beter n grooten trasbak laete zette, a 'k 'n nieuw uus bouwe, as da 'k m'n eigen an slute bie de leidege. Da's dan eigentlik jam mer, want as 't goed gieng, zou 't zóó motte weze, dat de pries van 't waeter uut de leidege omleege gieng, as t'r vee anslote. En 't is ok wè areg, da je bie de waeterleidege ier nie betaalt nae je waetergebruuk, mè nae de grootte en 't getal van de vertrekken in je'n uus. 'n Gezin van twee persoontjes, dat in 'n uus weunt mie lae 'k zegge vier vertrekken mot vee meer betaele as :n uusouwen van negen man mie twee ver trekken, En toch za dat leste gezin eel wat meer waeter noodeg as 't eeste. Oe of ze an zoo 'n regelienge ekomme bin, dat begriep 'k nie goed, Bie 't elek- tries licht gaet 't toch ok zoo: oe meer da je verbruukt, oe meer da je betaelt. Daer ei je je meter voe. A mo'k zegge, dat 'n ure van veertig cent in de maend voe de meter van 't licht nog a wat vee is. Den Affekaat zei: „ze moste zegge: je betaelt aneens zus en zoovee voe de meter en dan is 'n voe joe. Noe bi j' in 'n jaer naebie vuuf gullen kwiet bie 't licht alleeneg voe meter-ure" Mè me schien kan dat nie. Je zou anders zegge: die meter-ure is nog geen slechten ago- sie. Over de droogt' esproke, Jewannes, wat rie de boeren vee mie waeter- vaeten om voe de beesten in de weien t zurgen. „Je za zegge: dat is goed voe de smid, dan kan 'n vee vaeten maeke," mè dat ouw zoo geen leven. verordening niet buitengewoon groot is, i en de Raad ten allen tijde de bevoegd heid bezit om daarin nog wijzigingen te brengen, werd deze met algemeene st. .vastgesteld. De raad dezer gemeente kwam Vrijdag middag twee uur in openbare vergade ring bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer Hajenius. de heer Adriaanse is afwezig. Ingekomen is, met goedkeurde raads besluiten o.a. een verzoek van den heer H. J. Molhoek om door vaststelling eener verordening te bevorderen, dat krachtens de wet op de personeele be lasting op de café's enz. drukkende las ten verminderd worden. Dit wordt in handen gesteld van B. en W. om advies Een verzoek van de Int. Schippersver wordt ter zijde gelegd zijnde ongezegeld Hoofd school A. De raad benoemt hierna definitief tot hoofd van school A den heer A. W. v. d. Hammer te Rotterdam. Credieten boomkweekers B. en W. stellen den raad voor mede werking te verleenen bij de uitvoering der regeling tot het verleenen van ere dieten aan boomkweekers en handela ren in boomen. Deze medewerking be staat hierin, dat de gemeente van de eventueele tekorten, der aan Goesche kweekers of handelaren te verstrekken credieten, 10 pet. voor haar rekening neemt. De heer VAN POELGEEST zou willen weten, wat dit kosten kan en eerst wil len afwachten, of er werkelijk crediet noodig is. De VOORZITTER zegt dat B. en W. niet weten of er hier in Goes gebruik van gemaakt zal worden. B. en Wbetreu ren zelf, dat hierdoor mogelijk weer las ten op de gemeente gelegd worden. In- tusschen wordt geen crediet verleend als de raad tevoren niet beslist heeft zijn medewerking te verleenen. De heer VAN POELGEEST meent, dat dan gewaakt kan worden, tot blijkt, dat gegadigden zich aanmelden. De heer CRUCQ wil ook niet, zon der meer, tevoren een algeheele toe stemming geven. De VOORZITTER merkt op, dat de raad kan beslissen, in principe zijn m®" dewerking te verleenen, doch bij elk geval afzonderlijk wil beoordeelen. Aldus wordt besloten. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten de huur van de voormalige di recteurswoning van het gasbedrijf te Krabbendijke, verhuurd aan den heer J. Vader Jr., alsnog te doen ingaan op 1 Aug. 1-1. Oorspronkelijk was als da tum 1 Juli gesteld, doch de herstelwerk zaamheden vorderden meer tijd, dan voorzien was. Voorts worden gewijzigd de begroo tingen van het B. A. voor 1933; de ge- meentebegrooting 1933, en vastgesteld het le suppletoir-kohier honden belas ting voor 1933. V erkeer sverbetering. B. en W. stellen den raad voor, ten behoeve van de verkeersverbetering Vlasmarkt—Beestenmarkt, met den heer P. J. Cardon zijn pand te ruilen voor n gedeelte van den grond op den hoek Vlasmarkt—Waterstraat, benevens 'n aangrenzend stukje te koopen van den heer A. Nonnekes voor 100. De Fin. Comm. heeft opgemerkt, deze uitgave niet verantwoord te achten. Den eenen gebruukt a vee van den aren. Z'n waetervat; of z' d'r een mie z n stik of drieën. Dan merk je pas, oe goed of de leideg' is. Want daer aele ze d'r waeter uut. Dae bin d'r genoegt die op die meniere den trasbak vuile. Boeren dan. Mè dae motte ze voe betaele, dat begriep je wè. En dat binne neturelik boeren, die nie an künne slute omdat ze te varr' of weune. Ier in de Poel ei j'n eelenboel drien- kenspitten, die stik-leeg stae. De beesten geen waeter en geen eten, want dat ka je begriepe, da 't gos mie de droogte nie groeiden. De weien glad kael. En dan ei je 't, net as in 't jaer elve mie die drooge zummer: mond- en klauwzeer. An deze kant van Middel burg zagge me nog a wat pepieren. Da 's wat 'n verschikkelik ies voe de beesten, voe de koeien en de runders J' ei t'r mee te doen, as je ze in de weie zie stae. Zoo mè stae mie d'r kop nae omleege en de groote slieme-sledders uut d'r bekken. Ze lie wat óf, d' erme beesten, want a was t'r gos, dan zouwe ze 't nog geen eens óf kunne biete of kunne knauwe, Dae bin d'r nog a, die voere ze mie lien-koekjes of gruusbollen of zoo ies, dat gemakkelik sliert. Saetterdags van de Goesche mart, fietsten 'k 'n ennetje rond over Bieze- lienge en Schore nae Weumelienge, mè overaol zie j' ier ok van die pepieren an-eplakt. Dae moste de geleerde lui nog is wat tegen verzinne, tegen dat mond- en klauwzeer, nèt as 't inten te gen de vlekziekte bie de verkens. Want da 's waer, dat dat toch rr-ae foed ellept. Vroeger stierve ze bie bosjes in de zum mer en noe oor je d'r mè is 'n ienkelde keer van. Mè die 'n verk' eit, most 't g'Joov' 'k, a van te voren laete doe. Lite bedoel' 'k. Dae bin d'r noe nog mè te vee, die 't pas laete doe, as t'r keu a ziek is en dan kust 't meschien wel is pelflecki^cuuM I DOOS 20 CT.—TUBE 35 en 60 CT. I lliigez. iVleOJ De VOORZITTER merkt op. dat zulk een gelegenheid als deze waarschijnlijk niet meer voorkomt. B. en W. zullen er dus beslist toe over gaan. De heer VAN POELGEEST gaat de voorgeschiedenis na. Het pand hoek Vlasmarkt werd (gekocht, omdat toen voor 1000 die verbetering was te krij gen. Om dezelfde reden waren toen ook enkele leden tegen. De financiën eischen uiterste zuinigheid. Inderdaad is het 'n goede gelegenheid, maar er zijn hier tal van die punten. Instelling van één-rich ting verkeer zou voor Goes meer wen- schelijk zijn. De VOORZITTER merkt op, dat dit laatste punt in bestudeering is. De heer VAN POELGEEST wijst er op, dat nu die verbetering Vlasmarkt Beestenmarkt in totaal een 5000 zal gaan kosten. De heer ECKHARDT vindt, dat de raad, nu a gezegd is, ook b moet zeg gen. De heer ROTHUIZEN, directeur van gemeentewerken, intuschen ter verga dering gekomen, zegt met Cardon in langdurige onderhandeling geweest te zijn. Nu kan die hoek voor betrekkelijk voordeeligen prijs verkregen worden. Wordt dat pand verbouwd, dan zooals er plan is, dan is deze kans weer weg. Bovendien zal voor het pand hoek Vlas markt niet veel geld gemaakt kunnen worden. Voorts weet ieder hoe moeilijk het verkeer er is. De heer VISSCHER onderschrijft het idee van de Fin. Comm., gelijk door den heer Van Poelgeest naar voren ge bracht. De heer DE ROO vindt dat de be doelde verbetering ook teveel kost. De heer VAN POELGEEST wijst nog op een leemte in het voorstel van B. en W. Zij dienen, voor eventueel het be staande plan uitgevoerd wordt, de rooi lijn vast te stellen. Spr. wil dit aan het voorstel vastknoopen. De VOORZITTER zegt dat dit nu niet kan, maar de bedoeling is zoo geeft ook de heer Rothuizen toe de rooilijn als door den heer Van Poelgeest bedoeld vast te stellen. Het voorstel, hierna in stemming ge bracht wordt met 7 tegen 5 stemmen aangenomen. Tegen de heeren v. d. Wart, De Roo, Crucq, Visscher en Van Poelgeest. Verkoop gronden. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten een stuk grond, groot ongeveer 190 centiaren op het Ravelijn, te verkoopen aan den heer H. van der Veen voor 6 per centiare. De heer VAN POELGEEST wil voor behoud maken, dat de verkoop niet de toestemming inhoudt, dat er een kennel gebouwd mag worden. De Ambachtsschool. B, en W. stellen den raad voor, zijn medewerking te verleenen tot invoe ring van het vak „electrotechniek" op de ambachtsschool. De VOORZITTER wijst er op, dat er nu jongelui uit Goes, voor dit vak, naar Middelburg, of elders, moeten. De heer VAN POELGEEST merkt op, te laete weze en as ze 't aol mè uutstel- le en uutstelle, dan zou de veeas agauw anden tekort komme om 't te doen as de ziekte d'r is. Toen mie die Zaeterdag bin 'k netu relik over stad vrom ekomme, mè 'k mot eerlik zegge, dat ze geen moeite oeve te doen om de kerremisse dood te maeken: ie za van eiges wè dood gae. Vroeger a je de Groote Mart vol en de Vlasmart en nog is ies op de Beeste- martEn noe Alleeneg wat op den Grooten- En dat was nog is geeneens vee bizonders. Nee, Goesche mart is niks meer. De menschen gae liever op reize zeker. Uutstapjes mie de bussen, net liek as je schreef, Jewannes. Den tocht voe d' ouwe menschjes in Goes kust geen eens deurgae. 't Schient, dat die op t'r eige gelegendeid reisjes doe en d'r neuze öp trokke voe zoo'n uut- stapje. Zoo zie je 't: 't is nie gemakkelik om wèl te doen. Dae bin d'r, die zegge: „dank je voe je wèl-daeden, mè me zul le ons eigen wel ellepe". Meschien dat 'n tochje mie 'n vlieg-mesiene bie „de ouden van dagen" d'r beter ingieng. Da's te prombeeren. Motte julder nae Nijmegen, m'n eden 't Is nog a niks. As je noe 'n auto an j'n eigen a dan was je 't eertje, Affijn, 't za zoo ok we gae mo je mè dienke. Jao netje wensch julder 'n goeie reize en vee plezier en ik kan nie beter doe, as te zeggen: insgelieks." Je vriend, Jan de Smid. Nae-dessert, Wat zei je: eit dien Metellus z'n es- sens wee óf zitte martele over Jewan nes den bóven- of den ondermeester 7 'Jre vGnt nie anders te doen A 'k joe waer, liet 'k 'n mè klesse, want dae schient 'n vee van t' ouwen. Dag oor

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6